kdupwUwaP. Z WITS A LETTEN tof%ïc.r&! KAMERLID KIEFT SPRAK IN GOES VOOR A.R.-CENTRALE WALCHEREN MIDDELBURGSE JEUGD SPANDE ZICH IN VOOR DOE OPEN KWALITEIT SERVICE LAGE PRIJS MAANDAG 14 MAART 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT f Advertentie/ BELEIDSLIJN OMGEBOGEN Positieve punten in het voordeel van het kabinet Voor de Centrale Goes van de Anti- revol het (a.r.) zaterdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes verklaard, dat in het beleid van het kabinet-De Quay van het begin af een vernieu wing was te zien. Hoewel niet zon der moeilijkheden is de nieuwe rege ring er volgens dit Kamerlid toch in geslaagd, de na de oorlog gevolgde beleidslijn om te buigen. „De opzet is een vrije ontplooiing van mens en maatschappij". In een rede, getiteld „Wat komt er eigenlijk van terecht?" noemde de inleider dit positieve pun ten, die in het Voordeel van het ka binet-De Quay spreken. Overigens zijn er in dit kabinet en kele zwakke plekken, die men als het nodig zou zijn, er moet durven uitsnijden, stelde de heer Kieft. Het a.r. Kamerlid belichtte bij de aan vang van zijn rede de nieuwe poli tieke situatie, waarbij hij erop wees, dat thans meer dan ooit een nauw verband bestaat tussen nationale en internationale vraagstukken. Dat maakt de taak van de regering er niet gemakkelijker op. Over de uit slag van de verkiezing voor leden van de Tweede Kamer het hij weinig optimistische geluiden horen. Het was volgens spreker bepaald jammer, dat geen christelijk kabinet kon wor den geformeerd. Hij verklaarde, dat de vier rege ringspartijen K.V.P., V.V.D., A.R. en C.H.U. niet bij voor baat zijn gebonden aan dit kabi net. Wel staan zij welwillend te genover de nieuwe regering, wier ministers zijn gerecruteerd uit de gelederen van deze partijen. De kri tiek. die de laatste maanden ook wel van de zijde van de regerings partijen is geuit, zag spreker als een wijzen van een vriend op een zeker feilen. We mogen niet ver geten, dat het kabinet-Do Quay nog slechts negen maanden aan de regering is en weinig tijd heeft ge had de verschillende 'begrotingen op te stellen, aldus de heer Kieft. Toch heeft het regeringsbeleid van stond af aan een ombuiging te zien fegeven van de beleidslijn. Met en- ele voorbeelden illustreerde spre ker dat. Hij was echter van.menmg, dat het kabinet-De Quay wel wat te veel hooi op de vork heeft genomen. Dat was volgens hem gebleken bij de behandeling van de huurwet in de Tweede Kamer. In de discussie die op de rede van de heer Itieft volgde, werd o.m. nog van gedachten gewisseld over het bouwbeleid. In deze vergadering, die onder leiding stond van de heer J. Balkenende uit Ivapelle-Biezelinge, werd medegedeeld, dat het bestuur tot vice-voorzïtter had benoemd de heer P. de Kam te Goes. Officiële publikaties MIDDELBURG. GEDEELTELIJKE GOEDKEURING UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat Gede puteerde Staten van Zeeland bij hun be sluit van 2 februari I960, no. 2294/266 afd. het besluit van de raad dier ge meente van 20 juli 1959 tot vaststelling van een uitbreidingsplan ln hoofdzaak met omschrijving en voorschriften en een plan in onderdelen met bebouwings- voorschriften behoudens enkele uitzon deringen hebben goedgekeurd. Het plan ligt ter inzage ter gemeente secretarie, kamer 14; Middelburg, 10 maart 1960. MIDDELBURG. DRANKWET. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat door T van Urk, wonende te Middelburg, een verlof A is aangevraagd voor de recreatiezaal en de conversatie- zaal resp. ter oppervlakte van 78,98 en 31.85 m2 van het perceel Zuidsingel no. 126. Binnen veertien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking kunnen schrif telijke bezwaren bij ons college worden ingediend tegen inwilliging van dit ver zoek. Middelburg, 10 maart i960. Drukkerij „De Phoenix" te Goes in nieuw gebouw Oudste firmant F. J. S. van der Peijl 40 jaar in het valt Dfe firma drukkerij „De Phoenix" te Goes heeft zaterdagmiddag een ge heel nieuw bedrijfspand, dat is ver rezen aan de Voorstad, officieel in gebruik genomen. Tevens vierde de oudste firmant, de beer F. J. S. van der Peijl, het feit. dat, bij veertig jaar geleden met de drukkerij in Hansweert begon, die in 1940 in Goes werd voortgezet. Velen hebben op deze dag van de gelegenheid gebruik gemaakt de firmanten F. J. S. van der Peijl. G. W. Hole en J. D. van der Peijl met de ingebruikneming van de nieuwe drukkerij geluk te wensen. Onder de vele genodigden die de nieuwe drukkerij kwamen bezichti gen, was burgemeester H. K Michaë- lis van Goes, die de firmanten geluk wenste met deze ook voor Goes zo fraaie aanwinst. Hij noemde het een gelukkig initiatief van de Phoenix aan de voorstad een nieuw bedrijfs pand te bouwen. Woorden van feli citatie werden eveneens gesproken door de heer F. B. den Boer uit Mid delburg. Hij deed dat namens het district Zeeland van de Federatie van Boekdrukkers. Namens de landelijke bond werden de firmanten gecompli menteerd door de heer W. J. H. Wes- selink te Breda. De heer A. Bastiaan- se voerde het woord namens de Goese middenstandsvereniging „Han delsbelangen" Als familielid en col lega en mede namens de leerlingen opleiding district Zeeland sprak de heer F. v. d. Peijl uit Kruiningen woorden van gelukwens. Het nieuwe pand, een ontwerp van architect L. W. Dekker te Goes, bestaat uit ruime kantoren, een magazijn en een drukkerij-zetterij. Deze laatste is 20 bij 12 meter. Aan de zijde van de Voorstad, naast de kantoren, is ruimte voor een 16-zijdige rotatiepers, die bin nenkort zal worden geplaatst. Later op de middag recipieerden de firmanten in hotel „Ockenburg", waar nog velen van de gelegenheid gebruik maakten gelukwensen aan te bieden. Tevens mócht men tal van bloemstukken en andere geschenken in ontvangst nemen. Auto ramde weer muur van Middelburgse srngeltuin Het muurtje rond de tuin van het pand Langevielesingel 90 te Middel burg schijnt wel een bijzondere aan trekkingskracht te bezitten op auto mobilisten... Want nadat vorig jaar 'n auto de oude muur totaal had ver nield, werd de weer opgebouwde tuinomheining zondagmorgen om even kwart over elf eveneens uit zijn voegen gerukt. Nu was het de Middelburgse automo bilist I. S. B., die de toch zeer rui me bocht Vlissingsesingel-Langeviele- singel te sechrp nam, n.et een vaart van rond 50 km op twee wielen er door scheerde en toen de macht ovei het stuur verloor Hij ramde een ge parkeerde scooter, ploegde door het bloemenperk naast de weg en vervol gens over de stoep tegen het hek aan Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor; wel werden scooter en auto flink beschadigd. MIDDELBURG Weifelende voetgangster door brommer aangereden Zaterdagmiddag om 5 uur kwam een bromfietser op Achter de Houttuinen te Middelburg in botsing met een voet gangster. Deze laatste, mevrouw D. "uit Middelburg, weifelde bij het over steken van de straat, waarop de brom fietser, W. de V. uit Vlissingen ook begon te aarzelen. Het gevolg was, dat de Vlissinger tegen mevrouw D. botste, die met een hoofdwonde naar het gasthuis vervoerd moest worden. VLISSINGEN Kamerlid Westerhout sprak voor Vlissingse P.v.d.A. Enkele tientallen Vlissingse socialis ten hebben vrijdagavond in het A. N. M. B.-gebouw geboeid geluisterd naar het Tweede-Kamerlid drs. T. YVesterhout uit Middelburg, die een scherpe analyse gaf over de huidige verhoudingen in Kamer en regering. Hij kenschetste het huidige rege ringsbeleid en de steun, die de re geringspartijen aan dit beleid ge ven, als „krampachtig". Dat het Ne derlands kabinet momenteel bepaalt niet in zijn sterkste samenstelling achter de regeringstafel zetelt is hieraan volgens spreker-niet vreemd; "Verder wees dit Kamerlid op de ver schillen tussen de socialistische op positie uit de dertiger jaren en deze oppositie thans. Ook onderwierp hij het huidige loon-, woning- en belas tingbeleid aan een analyse. Daarbij wees hij er onder meer op, dat het voor Vlissingen belangrijk is, dat de noodwoningen buiten de aanstaande huurverhoging vallen. In verband met plannen als de af sluiting van het Zuid-Sloe en de Lauwerszee, industrialisatie en on derwijsvernieuwing achtte de heer Westerhout belastingverlaging be slist niet wenselijk. Hierbij beklem toonde hij onder meer, dat een be lastingverlaging bijvoorbeeld bijzon dere voorzieningen buiten ontwikke lingskernen in de weg zullen staan. Ter illustratie noemde hij het beden kelijk, dat de ontwikkelingskern Goes bijvoorbeeld wel een extra sub sidie voor schouwburgbouw zou krij gen, terwijl een willekeurige grote gemeente op Walcheren dit voor verbetering van het industrieel kli maat niet krijgt. Een levendige discussie volgde op deze inleiding. Tijdens deze verga dering van de afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid werden verder enkele huishoudelijke punten afgewerkt. „Lichaamsontwikkeling" weer op de planken Enkele honderden toeschouwers heb ben zaterdagavond in Britannia een gevarieerde uitvoering van de Vlis singse damesgymnastiekvereniging ..Lichaamsontwikkeling" gezien. Vanzelfsprekend beleefden de tien tallen ouders onder het publiek voor al plezier aan het optreden van de jeugdklassen. En het moet gezegd deze zeer jeugdige leden lieten in en kele behendigheids- en vrije oefenin gen, aan brug en op spingkast pure gymnastiek zien. Anders was het met de „oefenstof" van de dames. Veel nummers waren slechts vaag geassocieerd met de gymnastieksport en zouden ook goed passen in een programma van een revue- of ca baretclub. Typerend was de „humo ristische girl.dans", waarin de revue- girls in liet geheel geen gymnastiek bedreven. Overigens was dit alles ongetwijfeld het zien waard, maar pogingen om pure turnsport te bren gen werden te weinig ondernomen. Enkele vrije oefeningen en werk op de evenwichtsbalk waren de gunstige uitzonderingen. Mevrouw G. van DijkKnop opende deze avond en verwelkomde daarbij in liet bijzon der mevrouw M. K. KolffKrüisin- ga, beschermvrouwe van do vereni ging. Een genoeglijk bal besloot deze uitvoering. Julianaschool Souburg 60 jaar geleden gesticht Jaarfeest „Martha" In het „Hervormd centrum" te Waai de hield de meisjesvereniging „Mar tha" woensdagavond een jaarfeest. Na het opvoeren van enkele schets jes werd door de eigen toneelclub het blijspel in drie bedrijven „Rare din gen op.de Leeuwenhorst" opgevoerd. Collecte De collecte voor het Hogeland heeft te Nieuwdorp opgebracht 142,70. Rijksgoedkeuring voor bouw nieuwe Marnixschooi Tijdens de jaarvergadering van de Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs te Souburg, donderdag avond in de Julianaschool, deelde de voorzitter, de lieer W. Sinke mede, dat. het dit jaar 60 jaar geleden is, dat op initiatief van de kerkeraad der Nederlands hervormde kerk, de Julianaschool werd gesticht. Men nil dit jubileum op feestelijke wijze vieren. Een verheugende mededeling was eveneens, dat dezer dagen rijksgoed keuring was ontvangen voor de bouw van een nieuwe Marnixschooi te West-Souburg. Deze school, die tot nu toe uit drie klassen bestond, zal een vierklassige school worden. Zij zal niet op dezelfde plaats worden herbouwd, maar bij de kleuterschool, die daar vorig jaar geopend is. Uit het jaavverslag van de secreta ris bleek, dat het ledenaantal nog steeds groeiende is. Het aantal leer lingen bleef op peil. Tussen de to neelgroep „Contact" en het bestuur bestaat een prettige samenwerking. Het verslag van de administrateur gaf redes .tot .optimisme, opidat het financieel verloop van i959 bevredi gend was. Men sprak er echter zijn teleurstelling over uit, dat voor dit jaar de gemeentevergoeding lager ligt dan voorgaande jaren. De bestuursleden ds. Van Duyne en L. Mesman werden herkozen. De door vertrek en bedanken ontstane vacatures werden gevuld door de verkiezing van de heren C. Caljé, W. Jongepier en J. H. Frangois. De heer C. W. de Visser, die be dankte als voorzitter van de toneel groep „Contact" werd dank ge bracht voor zijn vele werk dat hij voor de vereniging had verricht. De heer J. Deij, hoofd van de Juliana school sloot de samenkomst. Collecte De collecte „Draagt elkanders Las ten" bracht te Kattendijke een be drag van 25,25 op. Neptunus had pech en verloor van Marathon II Zaalhandbalkampioenen in enkele klassen bekend Neptunes uit Yerseke (heren 2e klas) had deze zaterdagavond met Sech te kampen tegen Marathon II. Iet een klem beetje geluk hadden de Yersekenaren kunnen winnen, maar schoten van bijvoorbeeld P. Rottier en P. Zandee belandden tal rijke malen tegen de paal. Neptunes verloor met het kleinst mogelijke verschil. Aanvallend was Neptunes zeker niet dë mindere van Marathon, maar de verdediging van de Yersekse ploeg liet de tegenstanders te veel vrij schieten. Het was dan ook maar ge lukkig, dat de doelman in uitsteken de vorm stak, anders was het ver schil zeker groter geweest. Tonido II gaf Sios geen kans ca deau, ofschoon de ruststand gelijk was, verloor Sios toch met groot verschil. De stand is nu Tonido 15 8, Marathon n 86, Olympus 75, Hellas 35, Sios 37 en Neptunes 2—6. HEREN 3e KLAS A EMM II behield in de 3e klas A het kampioenschap door met 67 van Fortuna te winnen. De 3e klas A is thans uitgespeeld en de stand is: EMM II 11—6, Fortuna 7—6, ONO 4—6, Sios H 2—6. HEREN 3e KLAS B Fortuna II werd hier kampioen. De stand is Fortuna II 96, Neptunes II 4—5, Walcheren II 45, Olympus n 3—4. DAMES le KLAS Door de overwinning van Hellas op Hontenisse zullen Tonido en Honte- nisse in een beslissingswedstrijd moeten uitmaken wie degradeert. DAMES 2e KLAS De strijd tussen EMM, OD1 en Sios gaat onverminderd voort, zodat er volop spanning blijft. De stand is EMM 10—7. Sios 8—6, ODI 7—6, Luetor 78, Olympus 66 en Mara thon 2—7. DAMES 3e KLAS Ook in de dames 3e klas is de kam pioen bekend. De titel gaat naar Volharding. Met nog twee wedstrij den in het verschiet zijn zij ongesla gen, terwijl hen praktisch niets 'meer gebeuren kan. De stand luidt Vol harding 126, Zeeland Sport n 6 6, De Meeuwen 56, Neptunes 45 en Walcheren 15. Bij de damesjunioren is nog geen kampioen bekend. Het viel eenter op hoe onbarmhartig de voorwaartsen van Hellas het doel van De Meeuwen bestookten. Liefst 15 maal moest de doelverdedigster van deze laatste ploeg ingrijpen. In de 2e klas heren junioren werd Volharding uit Goes kampioen. GR1JPSKERKE Uitvoering „Halleluja" De christelijke zangvereniging „Hal leluja" te Grijpskerke gaf haaf jaar lijkse uitvoering in de hervormde kerk. De voorzitter de heer F. Dron- kers, opende de uitvoering. Onder lei ding van cle directeur, de heer J. Hekhuis Wzn. werd een afwisselend programma uitgevoerd. Het was op merkelijk, dat de nummers na de pauze beter werden vertolkt dan er voor. Een dubbelkwavtet zong verdienste lijk het Wiegelied van Brahms en ,In stiller nacht" van dezelfde com- >onist. Op voortreffelijke wijze wer- len vertolkt „God heb ik lief" van A. Feljeur en het Geuzenvendel van Maneglans, bewerkt door S. Zijder- laan en de Lindeboom van Fr. Schu bert werd eveneens goed uitge voerd. De Wapenaar sprak een slot woord. TOTAALOPBRENGST RUIM 413 Aantrekkelijk programma voor vele bezoekers Marina", het liedje over het zin gende en dansende meisje uit Se- villa, is zaterdag in de statige om geving van hel; Middelburgse stad huis nog populairder geworden dan het bij de hoofdstedelijke jeugd al was. Het werd er vele malen ge zongen tijdens de doorlopende voor stelling", die de 'jongere en oudere jeugd van Middelburg in de Bur gerzaal imn het stadhuis voor de sleutelactie „Doe Openin elkaar gezet had. En het bracht ettelijke kivartjes in het laatje, want de prestaties van alle meaeiverkende en bij de Middelburgse jeugdraad aangesloten verenigingen werden niet alleen gehonoreerd met applaus, maar ook met de dubbeltjes, kwart jes en zelfs guldens Twee middagvoorstellingen wer den verzorgd door de jongere jeugd. Nadat de tamboers en hoornblazers van de padvinders- drumband met een korte mars door de stad het programma had den „ingeluid", zongen meer dan 150 welpen van de N.P.V., welpen van de rooms-katholieko groep de monstreerden hoe het er op een kantongerecht toegaat, dc „Kènte- ring"-jongens en -meisjes hadden niemand minder dan Paulus de boskabouter meegebracht, welpeil en kabouters van de rooms-kathto- lieke jeugdbeweging en het NP.G. voerden „De toverfluit" en een bloemendans op. Verder was er muziek door een bandje van de zeeverkenners van de Paul Kru- gergroep en hield AU Ben LUX zijn toehoorders enige tijd aangenaam bezig. De vele jongens en meisjes, die geestdriftig meegewerkt hebben om deze middag zo goed mogelijk te doen slagen, slaagden er in om f 244 bij elkaar te brengen. }s Avonds Nadat dc padvindersdrumband nogmaals een stadsmars gemaakt had, beten de tamboers en hoorn blazers het spits van de avondvoor stelling af met enkele marsen, die de oude Burgerzaal op zijn grond vesten deden dreunen. En hierop ontrolde zich, geleid door jeugd raadvoorzitter A. J. Schuitema, een programma, waaraan de ou dere jeugd bijzonder veel aandacht besteed had en dat dan ook bijzon der in dc smaak viel bij de vele toehoorders. Uit Noorwegen waren de „Vikingen" gekomen (een bandje van de C.J.V.), die liedjes in bijna alle Europese talen zongen, later her leefde in de Burgerzaal de hoepel rok- en pruikentijd, toen leden van de gereformeerde jeugdorganisa ties een menuet dansten, de C.O.J.O. drukte de bezoekers met de neus op de feiten door in een klankbeeld te vertellen hoe groot de nood onder de vluchtelingen is en het jeugdorkest „Melodia" liet enkele bekende melodietjes horen, die de drummer afsloot met een solo van jewelste. Dat was slechts een kleine greep uit het overladen programma, waarin verder nog ge waardeerde bijdragen voorkwamen van padvinders en padvindsters, het Leger des Heils, leden van het C.J.V. en de G.J.O. en van „Ken tering". Nadat de pauze was ingegaan met een bedrag van f 120, liep de „gehl- meter" tenslotte op tot over de f 169, met de middag mee dus f413. Maar wellicht nog belangrijker was, dat jeugdorganisaties van allerlei rich tingen elkaar deze avond ontmoet ten en gezamenlijk dit fraaie resul taat tot stand brachten. KERKNIEUWS Ds. G. A. Odé deed intrede te Biggekerke Tijdens de morgendienst in de Ned. hervormde kerk te Biggekerke is vi caris G. A. Odé zondag door zijn vader, ds. A. W. M. Odé te Goes, in het ambt van predikant bevestigd. Ds. A. W. M. Odé hield zijn preek naar aanleiding van 2 Tïmoiheiis 2 1 a. Aan de bandoplegging namen deel ds. J. van Dullemen uit Zoute- lande en ds. G. de Ru uit Rotterdam. In de middagdienst deed ds. G. A. Odé zijn intrede. Hij preekte over 2 Corinthiërs 5 14 en 15 a. Na de prediking richtten verschillende aanwezigen net woord tot de nieuwe predikant. Burgemees ter J. L Dregmans sprak hem na mens het gemeentebestuur toe. Hij heette hem hartelijk welkom en me moreerde dat de Nederlands her vormde gemeente te Biggekerke in dertijd werd gevestigd door pastoor Donders. Toen stond de gehele ge- méente achter hem. Dat is nu helaas niet meer zo, aldus de burgemeester. Hij wees ook op de ontwikkeling die Walcheren doormaakt, waaraan ook de kerk grote aandacht dient te schenken. Voorts spraken ds. J. van Duinen namens de classis Middelburg en de ring Vlissingen, ds. H. E. van Hee- sen, gereformeerd predikant te Me- liskerke en ouderling M. Caljé na mens de kerkeraad en gemeente Big gekerke. In zijn slotwoord dankte de nieuwe predikant voor de hartelijke woor den bij zijn intrede. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Ommeren (toez.) J. van der Hoek, kand. te Rotterdam; te Enkhuizen C. F. J. Antonides te Obdam. NED. PROT. BOND. Beroepen te Baarn F. A. van Aalst, Ned. hervormd predikant te Assen. GEREF. KERKEN. Tweetal te Amsterdam-Z.-Siotervaart S. A. Boonstra te Woerden en dr. Daniel van Swigchen te Kampen. Bedankt voor Leeuwarden A. Broek te Groningen-Noord. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Zuidwolde (Dr.) J. Geersing. kand. te Groningen. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Aldergrove (Br. Columbia) Jac. Overduijn te St. Tho mas (Ontario, Canada) (Free chris tian ref. church) voorheen te Almelo Marconist W. van R. hèeft ontslag genomen De directie van Radio Holland N.V. heeft zaterdag medegedeeld dat dc radiotelegrafist W. van R. vrijdag zijn ontslag bij deze maatschappij heeft ingediend. In een gesprek met de hoofdinspec teur heeft Van R. gezegd tot het in zicht te zijn gekomen dat hij in zijn positie niet kon worden gehand haafd. Mevr. S. Tazelaar-Kansen werd Miss Bril 1960 H In hotel „Treslong'' te Hille- gom heeft zaterdag de verkie- n zing plaatsgehad van „Miss BriP' 1960. De jury stond on- der voorzitterschap van de to- neelspeler Ko van Dijk H Tot „Miss Bril" werd gekozen mevrouw Sonja Tazelaar-Kan- H sen uit Rotterdam. De tweede prijs ging naar mejuffrouw Brigitte Kranenburg uit Am- j= sterdam. De derde prijswas voor mejuffrouw Anneke Vis- =j ser van Putten uit Haarlem. n lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllll OOSTKAPELLE Bromfietser door auto meegesleurd De bromfietser P. L. uit Oostkapel'.e is zaterdagmorgen in zijn woonplaats op het kruispunt Oude Domburgse Weg-Nieuwe Domburgse Weg in bot sing gekomen met een auto en over een afstand van tientallen meters mee gesleurd. Als door een wonder liep de heer L. daarbij slechts lichte ver wondingen op. De bromfietsberijder kwam uit de Oude Domburgse weg en verzuimde voorrang te verlenen aan de auto van de heer Van H. uit Dom burg, die in de richting van Oostkapel- le reed. Dokter Bom verleende eerste hulp. De bromfiets werd geheel ver nield. Ook de auto liep nog al wat schade op. Nederlandse zakenman bij vliegongeval omgekomen Op de grens van de gemeenten Bre- dene en Klemskerke in België, is vrijdagavond zo is nu eerst be kend geworden een Nederlands vliegtuigje neergestort, dat het ei gendom was van de heer J. Simonïs uit Rotterdam. De heer Simonis, die het vliegtuig bestuurde kwam daar bij om het leven. Het vliegtuig was op weg van Le Bourget naar Rotterdam. De omge komene was directeur van de N.V. industrie- en handelsonderneming J. Simonis, welke gevestigd is in het Gróothandelsgebouw in Rotterdam. Hij gebruikte het toestel voor zaken reizen. Jongeman neergestoken De achttienjarige koperslager G, A. Waterloo is zaterdagnacht in een café (Cycloop) aan de Nieuwendijk te Amsterdam door een onbekend ge bleven Surinamer met een mes in de rug gestoken. De koperslager kreeg een bloedende wond en moest in het Binnengasthuis worden opgenomen. De jongeman had naar de mening van de Surinamer te veel aandacht aan diens echtgenote geschonken. Tijdens de ruzie, die hierover ont stond, trok de Surinamer een klein mes en stak cle koperslager tussen de schouderbladen. Toen de jongeman in elkaar zakte verdwenen de Surina mer en zijn echtgenote. Advertentie) IN HANDIGE PLASTIC TABAKSZAK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7