Jeugd beet het spits af op het fanfare-solistenconcours □akkertjes Zeeuwse MOEILIJKHEDEN VOOR POSITIE ZEEUWSE VARKENSHANDELAREN GRIEP-GRIEP-GR1EP VAN TOT DORPSHUIS EN CHURCHILL- B00M IN OUWERKERK t0^ KOLENDAMP IN YERSEKE: VIER MENSEN BEWUSTELOOS MIDDELBURGSE VERZAMELAARS TOONDEN FRAAIE COLLECTIES KREMLON Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 MAART 1960 IN MIDDELBURGS CONCERTZAAL /Advertentie) Resultaat eerste dag11 eerste en 32 tweede prijzen Zaterdag is in de Middelburgse Con- eert- en Gehoorzaal het solistencon- cours van de bond van harmonie- en fanfareverenigingen in Zeeland be gonnen. Enkele jaren geleden nog was één dag voldoende om alle deel nemers een beurt te geven, maar dit jaar moest de Middelburgse muziek vereniging drie dagen organiseren. Want voor het concours 1960 hebben niet minder dan 180 jongere en oudere muzikanten Ingeschreven. Zaterdag kwam de jeugd aan de beurt, want van de rond 60 optre dende muzikanten was ongeveer 85 jeugd. Een verheugend ver schijnsel voor de Zeeuwse bond. Verheugend was het bovendien, dat de jongens en meisjes zich van hun beste zijde hebben laten horen. Ge steund door de eoncourspianisten Piet de Rooy en W. L. Harthoorn. bliezen zij voor de niets ontgaande oren van de Rotterdamse musicus P. van Mever reeds voor de tiende maal jurylid niet minder dan 11 eerste en 32 tweede prijzen bijeen. De beste prestatie werd geleverd door S. Wisse en A. P. Rotte van het Oostkapelse .Crescendo", die het beiden tot 69 punten brachten, slechts 3 punten van de le prijs met lof. Maar ook de prestaties van de bijzonder jeugdige muzikanten Henk Schoe en Meïnard J. V. Sprenger, beiden ook van „Cres cendo" uit Oostkapelle en ook met waarderingen boven de 60 punten, alsmede van W. Geijs van OKK, mogen met ere genoemd worden. In de Se afdeling duetten bliezen Wil lie Holtkamp en M. L. Amadio, beiden lid van St.-Caecilia Vlissingen, op uitstekende wijze 66 punten bij elk aar, eveneens goed voor een le prijs. Volgende week zaterdag en vervol gens op 2 april wordt het concours voortgezet. Prijzen Eerste en tweede prijzen werden be haald door: Derde afdeling solisten, eerste prij zen: S. Wisse en A. P. Rotte, beiden van Crescendo Oostkapelle en beiden met 69 punten; Piet Maljers, Veere's Genoegen, H. M. Roeting, id., Janny Joziasse, Crescendo Oostkapelle. al len 66 p., D. Lievense, OKK West- kapelle 65 p.. Hans Adriaanse, St.- Caecilia Vlissingen, Bram van Over- beeke, Excelsior Middelburg, B. W. Geijs, OKK Westkapelle en M. de Reiger, Euterpe Heiiikenszand, al len 64 p. Tweede prijzen: Henk Schoe, Cres cendo Oostkapelle, Frida Verschuur, Excelsior Middelburg, Jan den Toon der, Excelsior Kloetmge, W. de Rei ger, Euterpe Heinkens2and. Henny Visser, Crescendo Oostkapelle, allen 62 punten; Meinard J. V. Sprenger, Crescendo Oostkapelle en B. A. Schroevers, St.-Caecilia Vlissingen, beiden 61 p., Marga van Wezel. Ex celsior Middelburg en J. de Nood, Veere's Genoegen, beiden 60 p.: Lia Lauer, Excelsior Middelburg, 59 p.; Li, v. d. Welle, OKK Westkapelle. Ge rard Boskam, Veere's Genoegen, Piet v. d. Hooft, Veere's Genoegen, Neel- tje Passenier, OKK Westkapelle, al len 58 p.; Adrie Koppejans. Veere's Genoegen, Anny de Boltx, St.-Caeci lia Vlissingen, Lou Roelse, OKK Westkapelle, M. Geus, Euterpe Hein- kenszand en Al de Meulder, St.-Cae cilia Vlissingen, allen 57 p.; W. Con stant, Euterpe Heinkenszand, L. Walhout, Euterpe Borssele, C. de Smidt, OKK Borssele. Willy Holt kamp, St.-Caecilia Vlissingen, Sjaak Onderdijk, Veere's Genoegen, Janis Bliek, ONDA Middelburg, Jan van Splunder, Vlijt en Volharding Sou burg, Ankie Schunselaar, Excelsior Middelburg en H. Don, Crescendo Oostkapelle, allen 56 punten. Derde afdeling duetten, eerste prijs: M. L. Amadio en Willie Holtkamp, St.-Caecilia Vlissingen, 66 punten; 2e prijzen: Jac. Verschiere en W. de Reiger, Euterpe Heinkenszand 61 p.; M. L. Amadio en Anny de Bokx, St.- Caecilia Vlissingen 60 p.; E. Reijn- hout en A. Meeuwse, Advendo Wol- phaartsdijk, 57 p. Derde afdeling kwartetten: P. Goozen, J. Kasse, T. Brul en J. van Splunder, Vlijt en Vol harding Souburg, 56 p. (2e prijs). VOORZITTERSCONFLICT BEËINDIGD Beunhazerij vormt groot probleem Dat het de Zeeuwse varkenshandel niet geheel voor de wind gaat, bleek niet alleen uit het jaarverslag van de afdeling van de Nederlandse Bond van Varkenshandelaren. Ook de za terdag gehouden provinciale ledenver- adering in „Het Hof van Holland" te holen stond in het teken van de vele moeilijkheden. De 138 georganiseer- den en de 30 niet georganiseerden ma ken de markt overbevolkt. Daar komt dan de toenemende atctlviteit van de zg. beunhazen nog bij. Een en ander zou tot gevolg hebben dat de varkens- en biggenhandel in Zeeland geen be staan meer oplevert. Verder zagen de leden zich voor grote Interne moeilijk heden in de vereniging geplaatst. De ze zijn nu, door het periodiek aftreden van de voorzitter en het benoemen van een nieuwe, wellicht voorgoed van de haan. Door afwezigheid van de voorzitter, de heer H. J. Colsen te Sluiskil, leidde de heer Pr. Naeyaert te Schoondijke de matig bezochte vergadering. Se cretaris-penningmeester, de heer N. de Kunder gaf bij het lezen van de no tulen van de ledenvergadering van 29 mei een beeld van de toen ontstane moeilijkheden, waarbij het conflict met de voorzitter zo hoog liep dat de ze de vergadering verliet. Voorzitter Colsen had nu per brief laten weten, dat hij de vergadering van zaterdag niet wilde bijwonen. Hij meende bo vendien dat hij zelf de vergadering had moeten uitschrijven en dat alles wat door de leden besloten zou wor den, dus onwettig zou zijn. De heer De Kunder verklaarde de vergadering in opdracht van de overige bestuursleden te hebben uitgeschreven. De voorzitter ver scheen nooit op de vergadering en kon dus ook geen opdrachten ver lenen. Het bestuur heeft zich reeds enige tijd geleden van zijn voor zitter gedistancieerd daar deze ei genmachtig besluiten nam, waar- HELPEN DIREKT <£.n>in HENGELAARS Tot op heden werd in Sas van Gent bijna uitsluitend ongeorganiseerd ge hengeld. Dat wil zeggen, dat men er deze sport individueel beoefende. De situatie is thans echter gewijzigd. De Sasse hengelaars zijn bij elkaar gekomen in café Schippershuis, waar zij besloten hebben een vereniging op te richten, die niet alleen beoogt het vissen tot een nog gezelliger sport te maken, door allen tezamen naar de waterkant te trekken, maar die het mogelijk maakt de belangen i de hengelsport doeltreffender te behartigen. Vanzelfsprekend is haast, dat Zeeuwse hengelaars zeehenge laars zijn. Ook de leden van de nieu- PIM. „Mag ik uw soon Pirn even spre ken?" vroeg een stem door de tele foon aan de sinds kort getrouwde in woner op het eiland Tliolen. „Ik heb geen zoon, laat staan een Pim", antwoordde de man vriende lijk. Hij groette beleefdhing op en ging weer gezellig bij zijn vrouw zitten lezen. Weer ging de telefoon. „Mag ik uw zoon Pim even aan de lijn?" vroeg dezelfde stem weer. „Ik heb geen zoon Pim! Er is hier geen Pim!" riep dg man korzelig uit en wierp de hoorn met kracht op de haak. Voor de derde maal rinkel de de bel. De Tholenaar keek al kwaad toen hij naar het toestel liep. ,JK HEB GEEN ZOON PIM!" schreeuwde hij bij voorbaat in de hoorn. „Kom nou", klonk het rustig aan de andere kant van de lijn. trKom nou, 1 veest U toch zo vriendelijk uw zoon Pim even voor me aan het toestel te roepen De man uit Tliolen aarzelde even, keerde zich om en vroeg: ,&eg vrouw, hebben wij nu een zoon Pim, of heb ben we geen soon Pim.».?" we vereniging leggen de nadruk op het woordje „zee7'. Het bestuur van' de zeehengelvereniging „Sas" be staat uit de heren M. Gaelens, voor zitter. W. de Meijer, secretaris en De Calnwé, penningmeester. „DOE OPEN" De hartekreet „Doe open" krijgt ook in Zuidzande betekenis, waar dezer dagen een comité is opgericht, dat de vluchtelingenactie in deze Zeeuws- Vlaamse plaats leidt. Ten behoeve van de Zuidzanders kan worden mee gedeeld, dat het comité uit de vol gende personen bestaat: mevrouw S. Covthals-du Burck, mei. Th. Bril, de heer J. P. Verhage, Jo Cappon, A. Faes, Jan van Houte en Jaap Ever wijn. OMGANG MET DIEREN Dr. J. F. Portielje sprak dezer da gen voor dierenvrieden in Sas van Gent. In het sociaal gebouw van de stijfsel- en glucosefabriek hield hij een boeiende lezing over de omgang met „wilde" dieren. Dr. Portielje vertelde over zijn erva ringen in de Amsterdamse dieren tuin en zette uiteen, dat de om gang met het dier niet alleen lief de voor dat dier, maar ook grote tact vereist. De bijeenkomst stond onder auspiciën van de Z.V.U. en de Sasse personeelsvereniging. INDUSTRIE De in Zuidzande gevestigde meubel industrie breidt wederom uit. In de afgelopen jaren werden de werk plaats en kantoren al vergroot en werd een in het oog vallende show room gebouwd aan de entree van het dorp. Thans is een nieuwe fabrieks hal verrezen, die woensdag in ge bruik zal worden genomen, tegelijk met de opnieuw vergrote showroom., voor het bestuur geen verantwoor ding wilde dragen. Het bestuur verweet de voorzitter bo vendien, dat hij genomen besluiten herriep, en dat hij de vereniging voor te hoge lasten plaatste. Zijn declara ties bedroegen rond de 40 procent van de totale inkomsten der vereniging. De vergadering was het er over eens, dat de heer Colsen de voorzitters plaats diende te verlaten. Voor men tot bestuursverkiezing overging stelde men het huishoude lijk reglement der afdeling vast. bestuur met het toezicht en het der vereniging is belast, en dat de be stuursleden uit hun midden een voor zitter aanwijzen. In verband met het periodiek aftreden van de heren Col sen en Naeyaerts moesten twee nieu we leden worden gekozen. Bovendien moesten twee bestuursleden voor Schouwen-Duiveland en Tholen wor den benoemd. De heer Colsen werd niet herkozen. De heer Naeyaerts werd wel herkozen en zal voorlopig als voorzitter fungeren. Voor Schou wen-Duiveland koos men de heer D. van de Welle, voor Tholen de heer L. Gunst. Laatstgenoemde zal bovendien de plaats van vice-voorzitter innemen. Men hoopt nu spoedig weer in goede relatie met het hoofdbestuur te kun nen komen. Het hoofdbestuur had in een brief naar aanleiding van het langdurige conflict met de heer CoL sen laten weten, dat de Zeeuwse ver houdingen in het bestuur de belangen van de leden zouden kunnen schaden. Derhalve meende men in Den Haag de betalingen aan de afdeling te moeten opschorten, totdat het bestuur weer normaal functioneert. Door het uit blijven van de betalingen kon de be groting voor het jaar 1960 ook niet worden overgelegd. Lange tijd discussieerde men over de kwestie van de beunhazerij. Een der leden gaf de raad zich recht streeks tot de C.C.D. te wenden, wanneer een geval wordt geconsta teerd. De controleurs der vereni ging mogen geen proces verbaal opmaken, en zijn volgens de vergadering derhalve voor de bestrijding van de beunhazerij, niet effectief. Men achtte het dan ook wenselijk, dat er naast de er kenning een vestigingsvergunning voor varkenshandelaren zal moeten komen. Tenslotte brak de heer J. H. ter Keurs inspecteur van het Varkensstamboék voor Zeeland een lans voor verbete ring van het goede Nederlandse var ken. In een enthousiast pleidooi wek te hij de handelaren op om op de fok- dagen voor de leden van het stamboek te verschijnen. Daarnaast zal een var- kensmarkt niet onmogelijk zijn. Hij deelde mede dat er voorlichting gege ven zal worden over de voeding, het type en de gezondheid van liet var ken. ESSO 2-T MOTOR OIL VERMENGT ZICH VANZELF MET DE BENZINE IN DE TANK Esso 2-T Motor Oil bevat een speciale dope die bij tweetakt motoren veelvuldig voorkomende lagercorrosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor Oil is de ideale motorolie voor alle typen tweetakt mo toren, ook voor bromfietsen. Verkrijgbaar in bussen van en 1 liter. Het klaargemaakte produkt van ESSO benzine en 2-T Motor Oil N.Y. ESSO GE60UV/ DEN HAAG Schrijfster Marie v. Maanen te Domburg overleden In het rusthuis Ter Mantelinge te. Domburg overleed op 90-jarige leef tijd de journaliste en schrijfster Ma rie van Maanen. De schrijfster werk te 52 jaar lang in Rome. In diverse bladen en tijdschriften in ons land verschenen diverse artikelen, meest over Italië, van haar hand. Italië was haai- tweede vaderland geworden. Bekend is het boek „Tri- nakia", waarin zij het leven op Si cilië beschreef. Ook is zij de auteur van het boek „Italië kennen is Italië liefhebben". Ze keerde in 1950 in Nederland te rug en verbleef de laatste acht ja ren in het rusthuis Ter Mantelinge. De begrafenis zal maandag om streeks half één te Domburg plaats vinden. (Slot van pag. 1) correspondente voor verschillende dagbladen, die in Oslo verschijnen. In een dankwoord bracht.burgemees ter Romeyn nog hulde aan Staats bosbeheer, welk lichaam bereid werd gevonden de beplanting aan de Bui tenlandse Persweg in het schema in dijkgraaf van het waterschap „Schouwen-Duiveland", de heer A. M. Geluk, die schetste, hoe in Zee land de strijd tegen het water met de uitvoering van het Delta plan wordt voortgezet. Mevrouw Romeyn. onthulde hier de naamsteen met het opschrift „Bui tenlandse Persweg". Deze plechtigheid werd opgeluisterd door een onder leiding van de heer M. Swenne enthousiast musicerend „Nieuw Leven", welk korps zich ook bij de opening van het dorpshuis verdienstelijk maakte. Buiten speelde „Nieuw Leven" on middellijk na de ontsluiting van de deur door jhr. De Casembroot het Wilhelmus; in het dorpshuis opende het korps de bijeenkomst met het spelen van het Schouwse volkslied. De sleutel van het dorpshuis werd jhr. De Casembroot aangeboden door de tweejarige Koos je Romeyn; de vijfjarige Wilma Hendriks offeerde mevrouw De Casembroot bloemen. Taak Burgemeester Romeyn gaf hier een korte schets van het herstel van Ouwerkerk. Het gemeentebestuur stelde zich daarbij tot taak, de cultu rele opbouw cn de binding van de mensen aan het dorp zoveel mogelijk te stimuleren. Hij bracht dank aan Monumenten zorg, welke instantie hulp verleende bij het herstel van de oude trapgevel. Dank bracht hij ook de plaatselijke aannemers en de architect, ir. H. Klokke. Niet onmogelijk achtte de heer Rbmeijn het, dat in de toekomst het nieuwe dorpshuis ook dienstbaar zal zijn aan het toerisme. „Dan hebben wij de vreemdelingen iets te bieden" zo constateerde de heer Romeyn, die aan het begin van zijn toespraak jhr. De Casem broot een tweetal foto's aanbod van de oude en de nieuwe toestand van het dorpshuis. Felicitaties werden uitgesproken door de heer J. Berrevoets, die na mens verschillende verenigingen een drietal geschenken aanbood, ds. J. Franke, die als geschenk van kerke- raad en hervormde gemeente burge meester Romeyn een Bijbel voor het dorpshuis ter hand stelde en burge meester A. van Eeten van Nieuwer- kerk. Mej. Nel Kuijper declameerde en „Nieuw Leven" bracht nog enkele marsen ten gehore. Burgemeester Romeyn sprak het slotwoord, 's Avonds was er de eerste officiële een feestelijke bijeenkomst in het .nieuwe dorp3hui3. „Nieuw Leven" TIJDENS BESTUURSVERGADERING Eén man zakte op stoep van dokterswoning ineen Te Yerseke zijn vrijdagavond door kolendampvergiftiging vier mensen bulten bewustzijn geraakt. Deze kolendampvergiftiging deed zich (Advertentie) zie advertentie op pagina De afdeling Middel burg van de. vereni ging „De Verzame laar" heeft het afge lopen weekeinde tij dens een tentoonstel ling in de „Vergenoe ging" getoond, dat haar leden zich niet bezighouden met 't bij eengaren van alleen maar lucifers merken, sigaA-ebandjes of munten, zoals velen denken. De verzame laars uit Middelburg en omgeving leggen zich namelijkook toe op het bijeenbrengen van collecties, die men stellig niet op een tentoonstelling ver vracht. Wie heeft ooit gedacht aan het verzamelen van handtekeningen jan vorstelijke perso nen en staatslieden Tot nu toe nog nie mand anders dan '11 Middelburgse dame, want haar verzame ling is, zo verzekerde ons de voorzitter van de Middelburgse afde ling, uniek i/i Neder landDeze dame schrijft bij bijzondere gebeurtenissen in het leven van vorsten en staatslieden een brief je, waarop zij dan maar afwacht iets te rug te ontvangen, In 161 gevallen kwant- er ven schrijven plus handtekening terug! Brieven met handteke ningen van koning Olaf van Noorwegen, van prinses Margaret van Engeland, van de Franse oud-president Coty, van Eisenhower, Nasser, een telegram van Chamberlain, kort om, vele vooraanstaan de personen hebben wel eens een schrijven laten posten naar Zee- lands hoofdstad Deze collectie zal vol gend jaar worden in gezonden naar de Cu riosa 1961, die in Den Haag gehouden wordt en waaraan vele inter nationale verzamelaars zullen deelnemen. Een der andere leden is al een flink eind ge vorderd met het ver zamelen van een col lectie foto's en handte keningen van kunste naars, zoals dirigenten, schrijvers, toneel- en filmsterren, vooraan staande personen uit de muziek- en danswe- reld. En wat slechts zelden gebeurde, viel deze verzamelaar ten deel: Articro Toscanini reageerde op zijn ver zoek een handtekening te zenden. Voorts kreeg hij onder meer reacties van Margot Fonteijn, de Engelse' prima ballerina, van dirigent Fiedler, van Maria Ca,lias en talrij ke anderen. Ook de andere verza melingen waren echter een bezoek aan de ex positie ten volle waard. Collecties van siga- rettemerken, waaron der een merk, da,t de Japanners tijdens de oorlog in Indonesië uitgaven, van glazen, servetten, flesjes enz. op het gebied van de Horeca, van suikerzak jes en wel de grootste verzameling, die in Middelburg te vinden is (17.000), van siga- rebandjes (uit een se rie van totaal 13.000), van gedenkpenningen, waaronder de complete serie van het Neder landse vorstelijk huis van 1533 af, van lu cifersmerken, van voetballers, padvin dersonderscheidings tekens, munten, glazen en wapens. De tentoonstelling is zaterdagmiddag geo pend door de algemeen secretaris van de Ne derlandse vereniging, de heer L. Aker snoek. Het was de tweede ex positie, die de Middel burgse afdeling hield. voor in een bestuurssamenkomst van- do oranjevereniging, die ten huize van een der hestuusleden, mej. Oom, werd gehouden. De moeder van mej. Oom, die zich in een ander vertrek te rus te had gelegd, raakte eveneens bewusteloos. Hoewel verschillende van do be trokkenen zaterdag 't bed moes ten houden, had deze kolendamp vergiftiging verder geen ernstige gevolgen. Reeds aan het begin van de avond had men een rooklucht bespeurd, doch men schonk hier verder geen aandacht aan. Tijdens de vergade ring echter werden enkele mensen onwel. Toen zij naar buiten gingen, moesten zij braken. Griep, dacht men. Maar toen aan het slot van de vergadering voorzitter H. M- van der Post een dankwoord tot de gastvrouw wilde richten, zakte hij na enkele woorden ineen. Kort daar op verloor ook mej. Oom het bewust zijn. Een ander bestuurslid, de heer J. A. Stobbelaar, snelde daarop naar de dokter. Voordat hij zijn verhaal had kunnen doen. zakte hij op de stoep van de dokterswoning ineen. Gelukkig waren twee van de achter gebleven bestuursleden, de heren K. Pekaar en K. Pronk, bij kennis ge bleven. Dezen gelukte het een arts te waarschuwen, die de situatie uiter aard onmiddellijk doorzag en alle vensters en deuren van het huis liet openen. Spoedig waren toen allen weer bij bewustzijn. De dames Oom werden naar een andere woning overge bracht. Zaterdag zijn kachel en schoorsteen onderzocht, maar men vond geen afwijkingen. was weer van de partij, de leden van „S.V.O.W.K." gaven op uitstekende wijze enkele vrije oefeningen ten beste en onder auspiciën van de cul turele vereniging werd de kinderope rette „Sneeuwwitje en de négen dwergen" door .leerlingen van de openbare lagere school opgevoerd. Met een gezellig; samenzijn werd deze dag, voor Ouwerkerk, wel van zeer bijzondere betekenis, besloten. Geen uitbreiding van staking in Zeeland Ilct aantal stakingsobjecten in Zee land wordt vandaag maandag nog niet uitgebreid. De stakingslei ding bestaande uit de drie districts- hestuurders van de verschillende i bouwvakarbeidersbonden voor Zee land en West-Brabant heeft zijn volle aandacht gericht op het weste lijk deel van Noord-Brabant. Oo alle nicuwbouwwcrken in Bergen op Zoom cn Breda wordt het werk met ingang van heden neergelegd. De plaatselijke afdelingen van de'drie samenwerkende vakbonden hebben zaterdag aan de stakende leden een stakingsuitkering gedaan tot een be drag gelijk aan veertigmaal de be taalde weekcontributie, plus kinder- bijslag, vakantiezegel en ziekenfonds premie. De ongeorganiseerde stakers kregen van deze organisaties een uit kering van 6 per dag, verminderd met de ziekenfondspremie. Ds „Andes" weer in Vlissingen Vrachtschip „299" te water gelaten Het grote Engelse passagiersschip „Andes" van de Royal Mail Lines, dat bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen een grote verbouwing en modernisering moet ondergaan, is zondag bij de werf teruggekeerd. Zoals bekend is de ..Andes", nadat het eerste deel van de verbouwing was uitgevoerd, begin januari ver trokken voor het maken van een cruise. In de komende maanden zal de omvangrijke karwef verder wor den uitgevoerd. Zonder officieel vertoon is zaterdag omstreeks het middaguur van één der hellingen het vrachtschip, bouw- nummer 299, te water gelalen. Het schip behoort tot de serie van tien, welke voor de Ned. Scheepvaart Ex port centrale worden gebouwd. Brand in vlasroterij te St.-Jansteen Zondagmorgen omstreeks vijf uur constateerde de stoker van de vlas roterij van de firma F. X. 'd Hooge aan de Magdalenastraat te Heikant, gemeente St. Jansteen, dat in het ke telhuis van het bedrijf brand was uit gebroken. Opgeslagen vlasafval dat voor het stoken van de ketel wordt gebruikt zorgde, door de grote brand baarheid ervan, dat binnen korte tijd een hoge temperatuur uitbrak. De afval vatte echter geen vlam. De betonnen muren van het ketelhuis raakten op verschillende plaatsen ech ter gescheurd. De oorzaak van de' brand moet naar alle waarschijnlijk heid worden gezocht in het oversprin gen van een vonk in het ketelhuis. De brandweer van St. Jasteen ver-- scheen kort na het ontdekken van dè brand. Men slaagde er spoedig in de vuurhaard te blussen. Er ontstond" wel een grote rookontwikkeling; de belendende percelen liepen echter geen gevaar. De schade bleef beperkt tot de scheuren in de muren van het ketelhuis. Hulpbesteller verduisterde kleine bedragen te Terneuzen De hulp-brievenbesteller P. de V. uit Othene, die zoals reeds gemeld op verzoek van de P.T.T.-recherche werd aangehouden en hangende het onderzoek, werd ingesloten op het bureau van politie te Terneuzen, wordt verdacht zich te hebben schul dig gemaakt aan verduistering van kleine geldsbedragen. Het gaat hier om bedragen van en kele tientallen guldens, die De V. door personen uit de naaste omge ving van Terneuzen ter hand wer den gesteld om op het postkantoor te deponeren. De 19-jarige hulpbe steller zou deze bedragen „vergeten" hebben te storten en ze ten eigen bate hebben, aangewend. Het onder zoek is in handen van de P.T.T.-rc- cherche. Opening nieuw badhuis te Westdorpe De burgemeester van Westdorpe dc heer G. II. E. M. van Wacs heeft za terdagmiddag het nieuwe badhuis voor deze gemeente, dat ccn plaats lil het verenigingsgebouw heeft gekre gen, officieel geopend. Bij de plech tigheid waren wethouders en raads leden van Westdorpe alsmede het stichtingsbcstur- en de aannemers aanwezig. De burgemeester memoreerde in zijn toespraak hoe het prachtige badhuis tot stand is gekomen. Het was volgens hem voornamelijk de goede samenwerking tussen het ge meentebestuur en de stichting ge weest die het mogelijk maakte de rea lisering van het project zo spoedig te doen plaatsvinden Hij hoopte dan ook dat die samenwerking duurzaam zal blijken te zijn. Hij dankte de aan nemers en het architectenbureau Van Zantbeek en Schoonis te Sas Van Gent voor het mooie geleverde werk. De burgemeester meende dat hel een en ander voor de vórige week be noemde badmeester, de heer A. van den Abeele nog enigszins onwennig zal zijn. Hij hoopte echter dat 'n ieder zich volgens de voorschriften zal ge dragen, en dat de Westdorpers het ge mak van het nieuwe badihuis zullen mogen ondervinden. Direct al meldden zich de eerste twee baders. Het warnn de heren D. Hof man en H. Dobbelaar. Ze kregen een gratis abonnement aangeboden.. BRILLANTINE HAARCRÉME VANDAAG. Middelburg - Schouwburg: Tarxan, de aapmens, 20 uur, 14 Jaar; Electro: Die gillek]Ichste Frau der Welt. 19 en 31.15 Vlissingen Luxor: Schiet of sterf, 20 uur; Alhambra: The nun's story, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Zij vochten als' holden, 20 uur,'14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2