Ajax is ook dit weekeinde weer favoriet tegen Spartanen.... Tal in strijd om de wereldtitel voor het eerst tegen Botwinnik De avonturen van Stikkeltje en Bruunke PROGRAMMA SCHOUWEN-DUIVELAND SPEELT MEE IN COMBINATIEKLAS VLISSINGEN-MIDDELBURG IS OPNIEUW SPANNENDE DERBY 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 MAART 1960 NAC TELT VOOR TWEE TEGEN ABE LENSTRA Fortuna nog steeds balancerend In een tijdsbestek Aan enkele Aveken moet Ajax voor de tweede maal te gen Sparta aantreden... In Rotter dam werd het onlangs een ruime ze ge voor de Amsterdammers, hoewel het daar aanvankelijk niet naar uit zag. Ook nu Aveer is Ajax op ei gen veld faA'oriet. Tegen Fortuna heeft Sparta echte rtoch weer beAA'e- zen nog schotvaardig te zijn. Voor Ajax is het in ieder geAal zaak te Avmnen, want behah-e P.S.V. is ook Feijenoord zondag weer een Avat ernstiger concurrent geworden. Tegen hekkesluiter Sittardia moet P. S.V. zonder moeite de tweede plaats op de ranglijst kunnen handhaven. Feijenoord krijgt het tegen Volen- dam wat lastiger, maar het feit, dat de Rotterdammers A'oor eigen pu bliek spelen, is doorslaggevend. Met Abe Lenstra Aveer m de gelederen trekt Sportclub Enschede naar NA. C., dat ditmaal voor twee telt.... Na het gelijke spel tussen Enschede en Ajax is NA.C. immers een gewaar schuwde ploeg. Winst voor N.A.C. ligt het meest A'oor de hand. Fortuna, dat nog steeds op de rand A-an de afgrond balanceert, krijgt dit weekeinde opnieuw een te genstander Aan formaat: V.V.V. Niettemin geloven we, dat juist in deze Limburgse derby de bes te kansen Aroor het op leA'en of dood A-echtende Fortuna zijn. Ook M.V.V. is nog lang niet in vei ligheid, maar hoewel deze ploeg op eigen veld speelt, geven Ave de Maas trichtenaren toch heel wat minder kans. Het eerzuchtige D.O.S. komt namelijk op bezoek en Tonny van der Linden zal opnieuw voldoende doelpunten produceren. Boeiend kan de strijd zijn in Tilburg tussen Willem n en D.W.S./A, onge twijfeld één van de moeilijkste opga ven voor de toto-deelnemersDe krachten lijken zo weinig uiteen te lopen, dat deze ontmoeting zich goed voor een puntenverdeling leent. Elinkwijk en Blauw-Wit zijn twee ploegen, die zich met kunst- en vlieg- Averk in de hoogste afdeling handha ven. Momenteel is Elinkwijk dichter bij de gevarenzone. Bovendien spe len Kraak en zijn A-olgelingen op el- gen veld. Dat alles doet een kleine zege voor Elinkwijk tegen Blauw- Wit voorspellen. De laatste weken zakt A.D.O. meer en meer af. Ongetwijfeld zullen de Hagenaars daar een streep onder willen zetten en een gelijk spel tegen Rapid JC kan het resultaat zijn. Wereldkampioenschappen wielrennen voor 1961 in Zwitserland Op het 113e congres Aan de U.C.L, zaterdag te Parijs gehouden, is be slist, dat de wereldkampioenschap pen op de baan en op de weg voor heren in 1961 Aan 25 augustus tot en met 3 september in Zwitserland zul len Avorden gehouden. De baan- en de wegwedstrijden voor dames werden voor dit jaar toegewe zen aan Engeland, West-Duitsland werd belast met de organisatie van het wereldkampioenschap cyclo cross. De wedstrijden om de titels op de Aveg zullen in Zwitserland wor den gehouden op het circuit van Brengarten, waar in 1936 de Frans man Antonin Magne wereldkam pioen werd. De baanwedstrijden vin den plaats in Zürich. De Italiaan Adrano Rodoni werd bij acclamatie herkozen als A'oorzitter van de U.C.I. De beide vice-voorzit- ters, De Spanjaard Jean Baptiste Soler en de Belg Arnould Standaert, werden eveneens bij acclamatie her kozen. Tenslotte werd Walter Stamp- fli (Zwitserland) herkozen ais lid \-an het bestuur. Hij kreeg 71 stem men, de Rus Kouprianow 9 stemmen. Werkgeversorganisaties tegen voorstellen E.E.G. Een door de drie centralè Nederland se werkgeversorganisaties ingestelde landbouwintegratiecommissie is tot de conclusie gekomen, dat de vorig najaar door de commissie van de E.E.G. geformuleerde voorstellen voor een Europees landbouwbeleid in de huidige vorm onaanvaardbaar zijn. De werkgeverscommissie wijst er om te beginnen op, dat in de voorstel len van de commissie van de E.E.G. de Invloed die de landbouwprijzen hebben op het kostenniveau van de overige sectoren van de economie praktisch niet in beschouwing is ge nomen. De Averkgevers vestigen er dan verder de aandacht op. dat een verslechtering van de Nederlandse internationale concurrentiepositie 'n verder strekkende invloed hèeft dan een wijziging in de concurrentievoor waarden van de andere E.E.G.-lan- den. Het is daarom nodig, zo beto gen de werkgeversorganisaties, dat waarborgen worden geschapen, dat het prijsniveau van landbouwproduk- ten niet stijgt boven een peil. dat voor de Nederlandse economie als ge heel toelaatbaar is. Voorts dienen garanties te Avorden gegeven om te voorkomen, dat de landbouwproduktie door een te hoge prijsvaststelling zodanig stijgt, dat de invoer van landbouwproducten in de huidige omvang niet kan worden gehandhaafd. De kunstmatige inde ling in overschot- en tekortgebieden voor granen, waarbij Nederland on der de tekortgebieden met een hoger prijsniveau zou worden gerangschikt, zal moeten vervallen. Eredivisie Fcijenoord-Volendam (1); A.D.O.- Rapid JC (3); Elinkwijk-Blauw- Wit (1); Fortuna '54-V.V.V. (1); Ajax-Sparta (1); NA.C.-Sportclub Enschede (1); P.S.V.-Sittardia (1); M.V.V.-D.O.S. (2); Willem H-D.W.S. A (3). Eerste divisie A G.VA.V.-S.V.V. (1); H.V.C.-Noad (2); Wageningen-K.F.C. (1); De Vo- lewijckers-Excelsior (1); Rigters- bleek-B.V.V. (2); 't Gooi-Fortuna Vlaardingen (3); Helmona-Vitesse (2); Stormvogels-Veendam (1). Eerste divisie B Heracles-Helmondia '55 (1); Leeu warden-Eindhoven (1); De Graaf- schap-D.H.C. (2); Go Ahead-Alk maar (2); R.C.H.-D.F.C. (2); Z.F.C.- R.B.C. (1); Limburgia-A.G.O.V.V. (2); Hermes/D.V.S.-S.H.S. (1). Tweede divisie A E.B.O.H.-Wilhelmina (1); Roda Sport-Baronie (1). Tweede divisie B Zeist-Velox (1); Enschedese Boys- Zwolse Boys (3); Tubantia-Hilver- sum (1); Oldenzaal-Be Quick (2); P. E.C.-Velocitas (1); Heerenveen- Zwartemeer (1). WITTE TANDEN DROPII ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE Tjoba weer favoriet Dc indeling van dc diA'erse korfbal twaalftallen is thans bekend, waarbij vooral opvalt de combinatieklas tus sen Z.K.B. en S.D.K.B., zodat voor het eerst in de geschiedenis een ge meenschappelijke competitie in ge heel Zeeland zal Avorden gespeeld. De Z.KJ3.-ploegen spelen zowel in de eerste klas als in de combinatieklas. In de eerste klas is Tjoba I weer fa voriet, terwijl vooral de belangstel ling uitgaat naar het gepromoveerde Blauw Wit I. In klas 2 A valt geen bepaalde favoriet aan te wijzen en het zal hier dus een spannende strijd worden om de bovenste en onderste plaats. In 2 B is er een heftige strijd te Avachten tussen Tjoba 2, Zeelandia 1, Volharding en Luctor 1. Zowel in 3 A als in 3 B zijn geen uitgesproken kandidaten voor de bovenste plaats aan te wijzen. Hieruit moge blijken dat dit jaar in Uitslage van 't Zeeuwse juniorenroetbal Groep A III: Graauw A I-AZW A I 121; Vogelwaarde A IHulst A I 1-3; Hulst A II-Terneuzen 1-7. Groep B I: Arnemuiden B I-Zeeland Sport B I 2-0; VCK B I-Ylissingen B II 3-7; RCS B I-Vlissingen B I 2-6; Middelburg B I-Nieuwland B I 8-0. Groep B II: Domburg B I-Vlissingen B IV 14-1; Walcheren B I-Middel- burg B HE 16-0; Vlissingen B ni- Veere B I 5-1; Oostkapelle B I- Serooskerke B I 5-0. Groep B III: Vlissingen B V-Arne- muiden B n 1-3; Vlissingen B VI- Middelburg B V 7-0. Heinkenszand B I-Wolfaartsdijk B I 1-2; Robur B I-Goes B H 4-1. Groep B VI: Goes B I-Patrijzen B I 10-0: Nieuwdorp B I-Beren B I 3-1. Groep B VIIKruiningen B I-Yerse- ke B I 5-4; Kapelle B I-Wemeldinge B I 1-8. Groep B VIII: Zeemeeuwen B I- Burgh B I 1-17; Wik B I-Zierikzee B I 0-6. Groep B IX: Mevo B H-Bruse Boys B I 0-6. Groep B X: Aardenburg B I-Schoon- dijke B I 6-0; Hoofdplaat B I-Aai'- denburg B II 3-0; Breskens B II- Sluis B I 0-5; Oostburg B I-Bres- kens B I 11-0; Oostburg B n-Groede B II 2-10. Groep B XI: Temeuzen B I-Com. Boys B II 10-0; Cora. Boys B I-IJ- zendijke B I 0-0; Hoek B I-Tern. Boys B I 5-1. Groep B XII: Temeuzen B II-Cora. Boys B IV 22-0; Corn. Boys B III- Ria W B II 1-2; Sluiskil B LRia W B I 0-3. Groep B XIII: Steen B I-Hulst B I 0-3; Axel B I-Vogelwaarde B I 13-0; Zaamslag B I-AZW B I 1-3. Groep B XIV: Hulst B HI-Koewacht B I 2-3; Hulst B IV-Hontenisse B II 3-1; Axel B II-Hulst B H 0-5; Steen B Il-Zaamslag B II 3-1. Voor hun verdiensten tegenover de Sow.let-Unie hebben ruim 10.000 Bussi- sche vrouwen onderscheidingen en ti tels als „Heldin van de socialistische arbeid" gekregen, aldus een bericht van Tass. Het zijn boerinnen, artsen, onderwijzeressen. kunstenaressen en monteuses. vele klassen de strijd volkomen open is. Combinatieklas: Burgh 1, DSS 1 (Nieuwerk.), Zeemeeuwen 1 (Haam stede), Elto 1 (Kapelle-Biezelinge), Tjoba 1 ('s-Heer-Hendrikskinderen), Togo 1 (Goes) en Vios I (Krabben- dijke). Klas 1: Aanimo 1. Blauw Wit 1, Elto 1, Olympia 1. Stvift 2, Tjoba 1, Togo 1. Vios 1, Zuidwesters 1; 2A: Animo 2, Atlas, Elto 2, Ondo, Stvift 3, Top 1, Vedo 1, Vopo; 2B: Luctor 1, De Poel, Scampolo, Tjoba 2, Togo 2, Vitesse, Volharding, WKV, Zeelan dia; 3A: AKC, Animo 3. DOS '55, Stormvogels, Swift 5, Swift 6, Vedo 2. Zuidw. 2, Zuidzande; 3B: Blauw Wit 2. Luctór 2, Olympia 2, SSS, Togo 3, Tjoba 3, Vios 2, VZOD, Zee landia 2; aspiranten A: Animo A, Elto A, Swift A, Swift B, Tjoba, Vedo A; B: Animo B, Atlas A, Öndo A, Swift Snel, Swift Vlug, TOP, Zuidw. A; C: Blauw Wit, Luctor A, De Poel, Vites se, Volharding, Zeelandia; D: Animo C, DOS '55, IvVL, Stormvogels, Swlft Lenig, Swift Kwiek, Vedo B; E: Ani mo D, Atlas B, NO AD, Ondo B, Swift Rap, Swift Vlot, Vopo, Zuidw. B; F: Elto B, Luctor B, Olympia, SSS, To- fo, Vios A, Vios B; a\'ondkl.: Animo KVL, Swift 4, Vedo 3, Zuidwes ters 3. Middelburgse hockeyers nu zeker van degradatie Gelijk spel tegen Breda li (001 bleek niet voldoende Het gelijke spel, dat de iMiddelburgsc heren hockeyers zondag tegen Breda II AAisteit te behalen, bleek niet vol doende te zijn om de Zeemven van degradatie te ATïjwaren, \Aant ook Eindhoven n behaalde in Tilburg te gen de club van die naam een verdien stelijk gelijkspel. En daarmee Avas liet lot van de Mid delburgers bezegeld. De Zeeuwen hebben overigens in deze wedstrijd al het mogelijke gedaan om dit lot te ontlopen. Van meet af aan werd alles op dc aanval gezet.Van Heel, die goed op dreef was en Aveer knappe staaltjes hockey liet zien, zette de Bredanaars heel wat proble men voor, maar ook hem lukte het niet en A-erder dan 'n aantal strafcor- ners kwam het niet. Na de rust zetten de Middelburgers nog meer op de aanval, maar na on geveer een kwartier wist Breda zich onder deze druk uit te wei-ken en kwam op haar beurt opzetten. De Zeeuwse backs kregen handenvol werk en Middelburg mocht nog van geluk spreken dat vooral in de laat ste 10 minuten geen doelpunt door Breda werd gescoord. Heel Middel burg zat in de verdediging en het laatste fluitsignaal kwam als een verlossing. Al met al geeft deze uitslag (0-0) de verhouding goed weer van deze prettige wedstrijd, waarin aan Mid delburgse zijde vooral Rivière en van Manen opvielen. Leenaerts in Westdorpe aan de start De a'tleet H. Leenaerts. Belgisch kampioen I960, en recordhouder op do 5000 meter, zal deelnemen aan de te Westdorpe in april te houden cross-country. HANSWEERTSE BOYS IN NOOD Lewedorpse Boys-Clinge kan beslissend zijn Vlissïngen-Middelburg is sinds jaar en dag een kasstuk bij uitstek. En ook zondag zal er ongetwijfeld wei nig ruimte rond het Vlissingse veld onbezet blijven als deze tweedeklas sers tegen elkaar aantreden. Welke ploeg zullen de duizenden belangstel lenden tenslotte zegeA'ïerend van het A'eld zien stappen? Met een blik op Sint-Laurens kampioen le klas Zeeuwse Dambond Sint-Laurens is kampioen A'an do eerste klas van de Zeeuwse dambond geworden door de beslissingswed strijd tegen Vlissingen EL met grote cijfers te Avinnen. De gedetailleerde uitslag van deze wedstrijd luidt: L. Labruijére-Louw Davidse 0-2; P. van Oorschot-B. Verburg 0-2; M. P. Maas-Lein Davidse 1-1; J. C. Nijs- sen-L. Adriaanse 0-2; O, Hellinga- P. van Keulen 0-2; A. C. Snel-B. Leijnse 2-0; K. J. Francke-P. de Kam 1-1; E. L. Verschoor-P. Sinke 1-1; Joh. Luwema-J. Walraven 0-2; J. Koppejan-B. v. d. Broeke 0-2. Met een 15-5 nederlaag werd Vlissin gen dus naar huis gestuurd. Vlissin gen lootte aan de oneven borden met wit. Na een speeltijd van 2Vz uur had Sint-Laurens reeds een 4-0 voor sprong verkregen. Met dit kampioenschap is Sint-Lau rens gerechtigd een promotiewed strijd te spelen tegen Kapelle I voor een plaats in de hoofdklas. JONG „AVONTURIER" m TEGEN ROUTINIER Petrosian voorspelde: reeds in eerste helft kan de beslissing vallen Het vertrouwen, dat velen in do internationale schaakwereld de 23-jarïge Michail Tal hebben geschonken voor de tweekamp te gen zijn ruim tweemaal oudere tegenstander, de 48-jarige Mi chail Botwinnik, met de wereldtitel als inzet, heeft een knauw gekregen. Lnmers, in het toernooi van de Oostzeelanden te Riga, zijn geboortestad, moest Tal met een bescheiden vierde plaats genoegen nemen, achter de winnaar, Boris Spassky, die een sco re had van IV/2 uit 13 partijen, Mikenas en Toluscli. Het totaal van Tal in deze voor hem als generale repetitie to beschouwen krachtmeting was negen punten. Verliespartijen tegen Spassky en Mikenas wierpen een zwarte schaduw over Tals winstcijfers. grootmeester" Met spanning ziet de schaakwereld thans uit naar de vijftiende maart, wanneer te Moskou het grote duel om het wereldkampioenschap dat bijna twee maanden zal duren, be gint. De verwachtingen zijn hoog ge spannen en vanzelfsprekend richt zich in de eerste plaats de belang stelling op Tal, de jongste troonpre tendent uit de schaakgesehiedenis. Wereldfaam kreeg Tal, toen bij in 1957 in hettoernooi om het Russi sche kampioenschap plotseling als een ster aan 't firmament verscheen en na afloop bovenaan de ranglijst orijkte. Behalve de kampioenstitel ieverde dit succes hem hel praedi- caat „internationaal op. Het jaar daarop prolongeerde hij zijn titel en daar dit toernooi te vens als zonetoernooi A-an de F.I. D.E. gold, A'erkrecg hij met de Russen Petros jan, Bronstein en Averbach, die de volgende plaat sen in de eindstand bezetten hiermee het recht, uit te komen in het interzonale toernooi te Bad Portoroz. En zijn opmars Avas niet te stuiten. Ook nier triom- l'eerdo hij. Lichte deuk Begin 1959 kreeg zijn reputatie een lichte deuk, toen hij zijn Russische titel moest afstaan aan Petrosjan, terwijl hij de tweede plaats moest delen met zijn jonge rivaal Spassky. Deze tegenslag had hem echter niet uit het lood geslagen, Avant toen hij enkele maanden later te Zürich Aveer in het strijdperk stapte, verliet hij wederom als glorieus winnaar de arena. Het was het voorspel A'an het kan didatentoernooi, dat over drie plaat sen verdeeld Bied, Zagreb, en Bel grado in Zuid-Slavië werd gehou den. Acht van 's werelds sterkste schakers de eerste zes A'an het in terzonale toernooi, de ex-wereldkam pioen Smyslow en de Estlander Ke- res op grond van zijn tweede plaats in het voorgaande kandidatentoer nooi in 1956 te Amsterdam stre den hier om het recht, Botwinnik te mogen uitdagen voor een tweekamp om het wereldkampioenschap. Tal won, zoals bekend. Zat Tal, nu hij én Smyslow, én de „eeuwige tweede", Paul Keres, is voorbij gestreefd, ook de laatste hin dernis op de weg naar de wereldtitel kunnen nemen Veel zal hierbij voor al afhangen van de vorm, waarin Botwinnik verkeert. Tekenen dat Botwinnik op zijn retour zou zijn, ontbreken daarvoor komt hij te weinig in toernooien uit. In zijn laatste en daaraan vooral- gaande tweekamp tegen Smyslof heeft de wereldkampioen teveel zwakke momenten gekend om hem nog onovenvinnelij kto achten. Eu juist Tal is de man, die op momen ten, dat zijn tegenstander Aveifelt, 28. Bruunke staat aan de kant en wii een pootje geven, maar dat lukt niet. Hij doet zijn strik af en die kan Stikkeltje wel pakken. Even later staat hij op de kant en zegt glunder „Nou hebben we alle twee wat ge vangen: ik het boekje en JIJ mij". „Wat vangen" Je mag hier niet vis sen, kwajongen" zegt de veldwach- ter Dikkie Dribbel, die achter een boom. vandaan komt. „Zoek jij maar liever de torenhaan!" „Dat-eh-doen we eigenlijk ook!" zegt de kletsnatte Stikkeltje, „maarre..." Dribbel tuurt in het \vater. „Hij ligt toch niet in de boek?" vraagt hij. Ja, er glinstert iets op de bodem, dat staat vast!" de ranglijst is men geneigd te ant woorden: Vlissingen! Het blijft echter een Avispelturige derby en ongetwijfeld zal Middel burg moed hebben geput uit de zege van Hulst op Vlissingen. De beste verwachting lijkt ons dan ook een gelijk spel of een kleine overwinning voor Vlissingen In de derde klas D is Corn Boys- Halsteren met het oog op de degra datie een belangrijke Avedstrijd. Vooral op eigen veld krijgen de voet ballers uit Sas van Gent alle gele genheid de kostbare punten te ver overen. Hansweertse Boys zal in de A'ierde klas G iedere kans moeten aangrijpen om nog één of twee pun ten te veroveren. Of de BeA'elanders tegen Cluzona daar inderdaad een kans toe krijgen is echter twijfel achtig. Zelden is de strijd 0111 de titel in één der klassen van het Zeeuws-Brabant se amateurvoetbal zo enerverend ge weest als dit seizoen in do vierde klas K. Voor het a.s. weekeinde is vooral de wedstrijd Lewedorpse Boys Clinge uiterst belangrijk. De Zeeuws- Vlamingen lijken momenteel beter in vorm en de punten zullen dan ook wel niet in Lewedorp blijven PROGRAMMA Eerste klas C MOC '17-TOP (2); Alliance-Sport- club Irene (2); Hoensbroek-Roer- mond CL)Wilhelmina '08-Sportclub Emma (1); Boxtel-Heer (3). Tweede klas B RAC-TSC (2); Hulst-DOSKO (1); BSC-Terneuzen (2); Vlissingen-Mid- delburg (3); Roosendaal-Goes (3). Derde k?"* D Steenbergen-RCS (1); Axel-Zierik- zee (1); Corn Boys-Halsteren (1); Meto-Odio (3); Zeelandia-RKFC (1). Vierde klas G Oudemolen-Noordhoek (1; Cluzona- Hansvveertse Boys (1); Nieuw Borg- vliet-De Schutters (1); Sportclub- Gastel-Kaaise Boys (2); Grenswach- tcrs-NSV (2). Vierde klas H 's Heer Arendskerkc-Ria W (1);' Luctor-Breskens (2); Lewedorpse Boys-Clinge (2); Yerseke-Steen (2); Oostburg-Biervliet (2). Reserve le klas Taxandria 2-PSV 3; Middelburg 2- Vlissingen 2; NO AD 3-Helmondia 3; Brabantia 2-Willem II 3; NAC 3- BW 3; WSC 2-TSC 2. Reserve 2e klas B Hontenisse 2-Dosko 2: Goes 2-Axel 2; Middelburg 3-Roosendaal 2; Zee land Sport 2-Hulst 2; Goes 3-Allian- ce 2. het ge\'aarlijkst is. Ook Botwinnik weet dit en hij zal stellig wel lering hebben getrokken uit de Aier ontmoe tingen tussen l'al en Smysloy in bet kandidatentoernooi, waarbij de ex- wereldkampioen in tAvee partijen een stuk voor kwam. Niettemin verloor hij er een, terwijl de andere remise werd... maar eveneens zal Botwin nik de partijen TalIveres hebben bestudeerd, waarin Keres zijn jeug dige rivaal in bedAvnng hield. Voor eerste maal De eerste partij van do tweekamp zal tevens de eerste maal zijn, ilat Bot winnik en Tal tegenover elkaar zit ten. Gezien zijn jeugd en zijn staat van dienst schrijft men over het al gemeen Tal de besté kansen toe. Een oordeel, dat Petrosjan tijdens het laatste I-Ioogovenschaaktocrnooi on derstreepte met' de opmerking: „Lukt het Botwinnik niet in de eerste helft van de tweekamp een voorsprong van twee of drie punten te nemen, dan gaat dc titel onherroepelijk naar Tal". Twee generatics zullen tegenover elk aar staan: dc jeugdige avonturier Machail Tal, de romantiek vertegen woordigend, aan de ene zijde de logische denker Botwinnik, rijn door ervaring, die door een wetenschappe lijke aanpak de problemen poogt op l.e lossen," aan do andere kant. Wie ook de Avinnaar zal zijn, met deze tweekamp gaat de schaak wereld een interessante kracht meting tegemoet, waarvan Tal zelf zegt: „Alhoewel ik op 15 maart A'oor de eerste maal tegen- OA'cr Botwinnik kom te zitten, be schouw ilt mijzelf toch als zijn discipel. Hij is i on zeer ervaren speler. Bij dc training heb ik niet alleen bijna al zijn partijen gron dig geanalyseerd, maar ik heb daarbij ook getracht zijn prach tige schaakteebnick te peilen. Indachtig mijn eigen verant woordelijkheid heb ik mijn eigen partijen ook kritisch geanalyseerd, daarbij geholpen door mijn secon dant, Alexander Koblents, en door enkele Letlandse meesters. In ant woord op de talrijke brieven met goede Avensen uit de Sovvjet-Unie en uit andere landen kan ik slechts zeg en. wat de beste van deze tAvee- ;amp zal winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 6