Voor de Zeeuwse tuinbouw is een grote toekomst weggelegd INHAALMANOEUVRE MET GEVAREN OP RIJKSWEG 58 ONOVERZICHTELIJK KRUISPUNT TE YERSEKE TER SPRAKE FRO V IN Cl ALE ZEEUWS E COURANT DONDERDAG 10 MAART 1960 VEEL TUINDERS NOG HUIVERIG Tuinbouw kan aan meer personen werk bieden dan de landbouw DE ZEEUWSE TUINBOUW is letterlijk tegen de verdrukking in ge groeid Eerst waren het de crisisjaren, die voor het merendeel van de pas opgekomen tuinbouwbedrijven in Zeeland de genadeslag betekenden. Toen kwam de inundatie en de evacuatie van Schouwen, Tholen en Walcheren, die de teelt van tuinbouwgewassen hier tijdelijk geheel deden verdwijnen. Maar de belangstelling voor deze agrarische sector is nu weer groeiende, zo vertelde ons de hoofdassistent van de rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst, de heer M. Wattel, die voor de tuinbouw in Zeeland een grote toekomst zag weggelegd. Niet alleen heeft Zeeland een over het algemeen gunstig klimaat, maar bovendien bestaat er veel vraag naar kwaliteitsprodukten. En die kan Zeeland leveren! Het belangrijkste vond de heer Wattel, dat een renderend tuinbouwbedrijf minder grond ver eist dan een landbouwonderneming, zodat voor de Zeeuwse jongeren in de agrarische sector geen reden bestaat zich elders tc vestigen om zich om te schakelen voor de industrie. Vooral in agrarische leringen wordt de laatste tijd steeds meer gespro ken over de tuinbouw met zijn mo gelijkheden. Deze zijn er vele. Klimatologisch ligt Zeeland heel gunstig voor de tuinbouw, gunstiger zelfs dan de rest van Nederland. Er komt weinig zware nachtvorst voor en in het voorjaar kent men hogere temperaturen dan elders in ons land wat het de tuinder juist mogelijk maakt om vroeg op de markt te ver schijnen met zijn produkten. Een andere factor, en misschien wel de belangrijkste is de in vergelijking tot een landbouwbedrijf kleine opper vlakte grond, die voor een tuinbouw- ondememing nodig is. Voor een behoorlijk tuinbouwbedrijf met teelt op volle grond is ongeveer anderhalf a twee hectare vereist. Wanneer men zich helemaal toelegt op teelt in kassen is een oppervlakte van 50 are al groot genoeg voor een bestaan. Bij een combinatie van vollegrond- glasbedrijf is een bedrijfsgrootte van 1 hectare reeds voldoende, terwijl voor de grove groenteteelt gerekend moet worden op een oppervlakte van 3 al hectare. Kardinale punt Het punt waar alles om draait, Is de intensieve bewerking en de kleinere bedrijfsgrootte, die het mogelijk ma ken, dat de boerenzoons voor wie de landbouw geen plaats heeft, in de tuinbouw terecht kunnen. Daar alle gronden bezet zijn, is uitbreiding van het tuinbouwareaal alleen mogelijk door overschakelen van de landbouw bedrijven. Alleen wanneer in land bouwerskringen deze urgentie wordt ingezien bestaat de mogelijkheid, dat de tuinbouw in Zeeland wordt uitge breid. „Perspectieven biedt de tuinbouw in ieder geval", zei de heer Wattel, die wees op de verwachte bevolkingstoe name van onze provincie. In dit ver band noemde hij de structuurplannen van Middelburg-Vlissingen, die een stad van 200.000 inwoners beogen. Hiernaast zijn er de duizenden toe risten, die 's zomers naar Zeeland ko men voor hun vakantie en die ook onder de consumenten gerekend moe ten worden. „Het zou te dwaas worden", zei de heer Wattel, „wanneer Zeeland voor de groentevoorziening aange wezen raakt op Holland, terwijl onze eigen mensen in de industrie hun werk moeten vinden". Het is dan ook aanbevelenswaardig, dat de dorpen rond de grote Zeeuwse steden een actieve tuinbouwpoli- tiek gaan voeren en waar moge lijk vestiging van tuinbouwbedrij ven gaan bevorderen. Voorts zou het voor de tuinders al leszins de moeite waard zijn om te onderzoeken wat voor mogelijkheden de bestaande en nog te vestigen con- servenfabrieken in Zeeland bieden... Thans is de bestaande Zeeuwse tuin- Scheepvaart in Kanaal door Zuid-Beveland in februari In februari passeerden door het Ka naal van Zuid-Beveland 6803 sche nen met een inhoud van 3.486.420 ton. Van deze schepen waren ei' 4579 van 2.527.978 ton geladen en 2224 sche pen van 958.442 ton waren ledig. Daarvan waren 4104 geladen motor schepen van 1.920.303 ton, 1359 ledi ge van 702.358 ton. 455 geladen sleep- schepen van 595.590 ton en 220 ledige van 233.517 ton. Verder passeerden er 623 sleepboten en 42 coasters van welke laatste er 20 geladen waren en 22 ledig. Tot de Rijnvaart behoorden 879 ge laden motorschepen van 489.706 ton, 91 ledige van 86.899 ton, 207 geladen sleepschepen van 281.073 ton en 3 ledige van 2790 ton naar België en 622 geladen motorschepen van 411.556 ton, 62 ledige van 29.399 ton, 100 ge laden sleepschepen van 132.789 ton en 3 ledige van 4326 ton van België. Er passeerden 2438 geladen motor schepen van 1.132.512 ton, 362 ledige van 188.586 ton, 297 geladen sleep schepen van 410.535 ton en 48 ledige van 22.137 ton naar België en 1666 geladen motorschepen van 787.791 ton, 997 ledige van 513.772 ton, 158 geladen sleepschepen van 185.055 ton en 172 ledige van 211.380 ton van Belgic. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4041 Nederlandse, 1834 Belgische, 2-50 Duitse, 370 Franse, 286 Zwitserse, 15 Luxemburgse, 5 Oostenrijkse en 2 Deense. Bij vergelijking zien we dat in fe bruari 466 schepen van 275.983 ton meer zijn gepasseerd dan in januari. Collecte De in Oostburg gehouden collecte ten bate van „Draagt elkanders las ten" heeft in totaal 234.01 opge bracht. bouw nog voornamelijk gericht op eigen verbruik, maar volgens de heer Wattel zijn er veel meer kansen. Op de markt buiten onze provincie en op de wereldmarkt. Door het gunstige klimaat zijn de vollegrond- gewassen net een paar weken eer der rijp, zodat de Zeeuwse tuinders hun collega's uit de overige delen van het land net een slag vóór kun nen zijn. Huiverig Maar veel tuinders tonen zich huive rig. Er zijn geen exporteurs, die onze produkten afnemen, voeren zij aan! „Wanneer de handelaren niet naar de produkten komen, dan moeten de produkten maar naar de handelaren", aldus de heer Wattel. In Zeeuwseh- Vlaanderen heeft men dit al ingezien. Geregeld worden van daaruit par tijen tomaten naar de markt in Rotterdam gebracht. Ook Tholen en Schouwen zijn meer gericht op de binnenlandse markt, maar de Walcherse produkten zijn voorna melijk bestemd voor gebruik in het eigen gebied. Als een van de vollegrondprodukten die in aanmerking komen voor uit breiding, noemde de heer Wattel vroege aardappelen, die vooral op Tholen en Walcheren verbouwd wor den. Jaarlijks vraagt de handel meer dan de telers kunnen aanbieden, ter wijl naar de mening van de tuinbouwvoorlichtingsdlenst door een betere bedrijfsvoering de aardappe len nog eerder op de markt kunnen worden gebracht dan thans ge schiedt. Verder is er de teelt van vroege vol- legrondaardbeien, waar vooral Wal cheren heel gunstig voor gelegen is. Op beschutte bedrijven afge schermd tegen de wind door schut tingen of hagen kunnen de aard beien goed geteelt worden, terwijl ze bovendien eerder rijp zijn dan in de rest van Nederland. Voorts bestaat er de laatste jaren veel vraag naar vroege worteltjes en winterbloemkool. onder meer uit Bel gië. De winterbloemkool is voor een groot deel reeds op landelijk ver bruik gericht, maar dit kan uitge breid worden. Kassen Doch ook de teelt in kassen biedt de tuinder goede perspectieven. Met de bouw van deze glazen hnizen zijn echter grote investeringen gemoeldk Vooral wanneer ze verwarmd moe ten worden, waarvoor dan een apart ketelhuis moet worden gebouwd. De kosten bedragen al gauw enkele tien duizenden guldens. Maar men komt dan met een edeler produkt op de markt, terwijl de tuinder bovendien doelbewuster kan telen en zijn pro dukten op de markt brengen, wan neer er een hiaat is. De prijzen zijn dan goed, zodat de opbrengsten hier ook hoger liggen dan bij de vollegrondprodukten. Als belangrijkste kasprodukten noemde de heer Wattel sla, tomaten en kom kommers, waarvan het merendeel ge- exportdérd wordt. KANTONRECHTER MIDDELBURG V erkeersovertreders stonden terecht Voor de waarnemend kantonrechter to Middelburg, mr. T. W. Attema, verscheen woensdagochtend de Goese garagehouder A. J. A., die op 27 november op rijksweg 58 ter hoog te van Nieuw -en Sint-Joosland ach ter een grote vrachtwagen een sur- veillangewagen van de rijkspolitie was gaan inhalen, terwijl een tegen ligger naderde. Deze moest hard remmen cn in dc berm de wijk nemens anders was er een frontale botsing gevolgd, al- das meldde het proces-verhaal. De garagehouder bestreed dit ech ter. Er was helemaal geen reden voor de chauffeur om in de berm te stoppen", zei hij. A. verklaarde verder, dat hij achter de grote vrachtwagen had gereden om de politie-auto in te halen. Naar zijn mening duurde het wel erg laug voordat de vrachtauto de inhaalma noeuvre had gemaakt. Dit was dan ook de reden, dat hij nog aan het inhalen was, toen de tegenligger naderde. Een boete van 75 subsidiair 15 dagen luidde de eis van de officier van justitie, mr. J. L. Andreae. De kantonrechter vonniste met 60 subs. 12 dagen. Een typisch voorbeeld van mensen die niet verzekerd zijn en niet voor de consequenties kunnen opdraaien noemde de officier het geval van de koopman A. V. S. uit Kruiningen. die in Goes geen voorrang had ver leend aan een bestelauto met een botsing tot gevolg. De schade be droeg meer dan 500, die S. nog niet had betaald. Tegen deze even tualiteiten was hij niet verzekerd. De eis luidde 20 subs. 4 dagen, 6 maanden voorwaardelijke ontzet ting met een proeftijd van 2 jaar met de bijzondere voorwaarde, dat hij niet zal rijden voordat hij W. A. verzekerd is. Dc kantonrechter sloot zich hier bij aan. Alleen de boete verminder de hij tot 7,50 subs. 3 dagen. De Vlissingse scheepsbouwkun dig-tekenaar B. J. ten H. was ten laste gelegd, dat hij op een krui sing had gepasseerd, waarbij hij met zijn auto op de linkerweg helft was gekomen. Verdachte bestreed dit. Hij had moeten uit wijken voor een auto die afrem de. Ik moest kiezen zei de teke naar: erop rijden of naar links uitwijken. De officier was van mening, dat be trokkene had moeten zorgen, dat hij er ver genoeg achter was blij ven rijden. De eis luidde 20 subs. 4 dagen. De kantonrechter achtte niet bewezen, dat verdachte wilde inhalen en sprak hem vrij van rechtsvervolging. Voor te hard rijden op een brom fiets in de bebouwde kom werd de Vlissinger J. A. van M. conform veroordeeld tot 15 of 3 dagen; de Middelburgse scholier P. H. K. tot 20 subs. 4 dagen. De scheepvaartscholier P. H. R. K. V. uit Vhssingen had achter op een bromfiets een vriendinnetje mee la ten rijden, op de zogenaamde ama- zonezit, hetgeen verboden is. De eis was 3, waarvan mr. Attema 4 subs. 1 dag maakte. Omdat de voorrem van de brom fiets van de verzekeringsagent A. W. uit 's-Heerenhoek niet werkte, werd hij conform veroor deeld tot 6; mevr. A. V Goes stond voor eenzelfde feit te recht. Conform werd zij veroordeeld tot 4 of 1 dag. Op 11 februari bad do politie pro ces-verbaal opgemaakt tegen de Vlissingse agent-bezorger J. H„ om dat zijn auto rijtechnisch niet in orde was. Een draagveer was gebro ken, waardoor de achteras scheef stond. Een boete van 20 was de Het vonnis luidde 15. Zeer onachtzaam noemde mr. Andreae de overtredingen waarvoor de fruit kweker M. T. de D. uit Nieuw- en Sint Joosland zich moest verant woorden. Op zijn tractor had een achteruitkijkspiegel ontbroken, ter wijl de aanhangwagen niet goed gekoppeld was. Conform de eis kwam hem di£ op 15 en 25 te staan. Ook op de auto van de Domburgse vrachtrijder L. P. R. ontbrak een spiegel. Bovendien had hij nog en kele meters links van de weg gere den. De eis luidde 10 en 5, die mr. Attema wijzigde in twee boetes van 5. Besloten werd de zaak tegen de jeugdige Vlissinger W., die in de bebouwde kom te hard gereden zou hebben, aan te houden tot de zit ting van 25 maart. De scholiere O. T. D. uit Koudeker— ke werd conform beboet met 2,50 omdat zij in de verboden rijrichting door de Korte Delft te Middelburg had gefietst. ■De Vlissingse chauffeur G. H. Advertentie) werkt snel en veilig Weinig moeilijkheden in rit van Scheldegouwen De deelnemers aan de laatste oriën- teringsrit van de M.A.O. „Schelde gouwen" over Walcheren en Zuid- Beveland, die zich aan .een der con troles In Beveland een verplichte neu tralisatie van tien minuten moesten laten welgevallen, hebben dat onge twijfeld zonder mopperen gedaan. Want tijdens deze neutralisatie wer den alle rijders, kaartlezers en inzit tenden op een beker „snert" getrak teerd Moeilijkheden hebben de rijders prak tisch niet ondervonden tijdens deze rit. Of het moest zijn de automobi list, die zich in het begin van de rit vergiste, een schijncontrole aandeed en daardoor inplaats van op één der kaaien te Middelburg op de Markt in Veere terecht kwam De uitslag ervan luidt Autoklasse 1 mevr. Van Boven, Le- wedorp, 15 strafpunten; 2 J. Jakob- sen, Souburg, 17; 3 Ch. Janse. Sou burg, 17; 4 J. A. van Boven. Vlissin gen, 17; 5 I. W. de Jonge, Vlissingen, 23; 6 D. Roelse, Vlissingen, 26; 7 J. de Ruijter, Vlissingen, 27; S A. A. Verdonk, Middelburg, 28; 9 C. van Loon, Middelburg, 33; 10 mevr. De Ruijsscher, Vlissingen, 34; 11 mevr. Van der Heijden, Vlissingen, 37; 12 S. P. Dekker, Oostburg, 37; 13 D. de Grauw, Koudekerke. 37; 14 N. J. Zandee, Vlissingen, 38; 15 T. de Jon ge, Cadzand, 55; 16 H. Geldof, Se- rooskerke, 56; 17 J. Wattel, Middel burg, 56; 18 J. Uil, Middelburg. 72; 19 J. Vader, Middelburg. 82 én.20 J. v.- d. Kreeke, Middelburg, 94. Motor-scooterklasse 1 S. Jongepier, Serooskerke, 5; 2 J. P. Meijers. Sou burg, 7; 3 J. de Visser, Serooskerke, 8; 4 C. Sinke, Serooskerke, 10; 5 P. Baan, Middelburg, 15; 6 P. Louws, Serooskerke, 15; 7 P. Huibregtse, St.- Laurens, 33; 8 P. de Koeijer, Middel burg, 36; 9 A. Joosse, Middelburg, 45; 10 A. P. van Langevelde, Middel burg, 99; 11 C. Jasperse, Vlissingen, 102; 12 M. Balmakers, Souburg, 410. Brorafietsklasse 1 A. J. van Vliet, Souburg, 73; 2 A. J. Louwerse, Vlis singen, 139; 3 J. Arnoldus, Middel burg, 174; 4 P. Dobbelaar, Borssele, 194; 5 M. Schuijl, Vlissingen, 202; 6 D. G. Murre, Souburg, 204. Van de 29 gestarte auto's werden er 6 niet geklasseerd, van de 14 motor deelnemers 2 niet en van de 7 brom fietsers 1 niet. Vrachtauto verleende geen voorrang aan bestelauto Op 't kruispunt SingelstraatSchuit- vlotstraat te Middelburg gebeurde woensdagochtend omstreeks acht uur een aanrijding tussen een bestelauto, bestuurd door de Middelburger B. J. van D. en een vrachtauto met aan het stuur K. C., ook uit Middelburg. De vrachtauto verleende geen voor rang aan de bestelauto, terwijl de bestelauto links van de weg reed. Beide auto's werden bij de botsing ernstig beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Matthaus Passion op 3 april in St. Baafskerk Aardenburg Voor de 1960-uitvoering van de Mat- thSus Passion in de St. Baafskerk te Aardenburg op zondag 3 april is thans het programma versche nen. Het geheel er zijn niet min der dan 250 medewerkenden staat weer onder leiding van Piet van Eg- mond. Uitvoerenden zijn het Amster dams Oratoriumkoor, het knapen koor „Vredesscholen" uit Amster dam en het Utrechts Stedelijk Or kest. Solisten zijn Lode Devos (evan gelist), EruceBoyce, (Christuspartij), was ten laste gelegd, dat hij in de Walstraat zijn auto langer had laten staan dan toegestaan was. In het proces-verbaal stond, dat de auto er ongeveer een half uur stond geparkeerd, doch H. bestreed dit ten stelligste. Besloten werd tot aanhouding tot de zitting van 25 maart. Een zeer hinderlijke overtreding noemde officier en kantonrechter de fout van de commissionair Q. S. uit 's-Heer Arendskerke, die op de Westwal te Goes zijn auto niet bin nen de aangegeven vakken had ge parkeerd. waardoor een andere au- tomobilist gehinderd werd bij het wegrijden. Conform kwam hem dit te staan op 15 of 5 dagen. WERKLOOSHEID IN VIER JAAR VERDUBBELD Regionale werkplaatsvakopleiding in Terneuzen biedt nieuwe kansen Meer vakbekwame arbeidskrachten nodig Dc directeur van het gewestelijk ar beidsbureau te Terneuzen, de heer J. van der Gijp, heelt woensdagavond in de nieuwe regionale werkplaats voor vakopleiding volwassenen aan de Industrieweg aldaar, voor een groot aantal belangstellenden een uit eenzetting gegeven over do mogelijk heden die deze werkplaats biedt. Er zijn drie mogelijkheden, namelijk scholing voor hen die een vak hebben geleerd, omscholing die een ander vak willen beoefenen en herscholing voor "hen, die om bepaalde redenen aan vakkennis hebben ingeboet. Spreker stelde dat zich in Zeeland grote ontwikkelingen voordoen op het gebied van industrialisatie, waar voor in de toekomst nicuwo vakbe kwame arbeidskrachten nodig 2ullen zijn. Dat hieraan ook nu reeds grote behoefte bestaat, toonde de heer Van der Gijp aan met een recent voor beeld. Eind februari stonden op zijn bu reau ruim 2000 werkzoekenden in geschreven. Toch heeft dit bureau tot nu toe niet kunnen voldoen aan een simpele aanvraag naar twee metaaldraaiers, die in de loop van vorige week op het ar beidsbureau werd ingediend. De nieuwe regionale werkplaats, die midden februari is gaan draaien, W. uithoopt die vaklieden binnenkort af te leveren, na cursussen die naar ge lang van de gekozen vakopleiding tussen de 17 weken (elektr. lasser) en 93 weken (precisie-draaier) duren. Na die opleiding gaat de cursist een jaar de praktijk in, waarna hij terug kan komen om het eindexamen af te leggen en eventueel het vakdiploma te ontvangen. De gehuwde cursisten van 23 jaar en ouder ontvangen gedurende dè oplei ding een vergoeding van min. 53.40, de reiskosten worden vergoed, terwijl bovendien prestatietoeslagen, varië rend van 1,50 tot 3.50 per week, kunnen worden verstrekt. WERKLOOSHEID. Over de situatie op de arbeidsmarkt in Z.-Vlaanderen deelde de beer Van der Gijp nog mede, dat de gemiddelde werkloosheidscijfers over de afgelo pen vier jaar ais volgt bedragen: 1956: 658, 1957: 823. 1958: 1275. 1959: 1385, hetgeen een verdubbeling betekent in die vier jaren. Hij weet dit voor een deel aan de wederopbouw, omdat de cijfers op zijn bureau aantoonden, dat Z.- Vlaanderen in 1950 rond 1100 werk nemers in de bouwnijverheid telde, tegen 600 aan het einde van 1959. Voor het aantal werknemers dat de bouwnijverheid om deze reden heeft moeten afstoten, is niet altijd ent- Ïlooi gevonden. »e directeur van het gewestelijk ar beidsbureau sprak de verwachting uit dat de nieuwe regionale werkplaats hierin de noodzakelijke verandering zal brengen. KANTONRECHTER MIDDELBURG Niet voor eerste maal gebeurde daar botsing Tijdens de Middelburgse kantonrech terzitting van woensdagmiddag is het onoverzichtelijke kruispunt Vier- straatDreef te Yerseke ter sprake gekomen. Niet voor de eerste maal overigens, want reeds eerder deden zich op dit kruispunt botsingen voor, waarvan de gerechtelijke nasleep voor het kantongerecht behandeld werd. Op 21 oktober van het vorig jaar had de handelaar H. L. uit Yer seke, terwijl hij met zijn personen auto over de Dreef reed, geen voor rang verleend aan een vrachtauto, die over de Vierstraat naderde en dus voorrang had. Een botsing was er het gevolg van, waarna de auto van L. bovendien nog tegen een Belgische autobus gedrukt werd. De schade was vrij omvangrijk. De auto van L. werd voor ongeveer 1500 beschadigd, terwijl ook de bus flink ingedeukt werd. Het was namelijk nodig dit voertuig enkele weken aan de circulatie te onttrek ken, en dat kostte elke dag enkele honderden guldens, zo vertelde L., die gelukkig een verzekering achter zich had staan. Volgens L. had de chauffeur van de vrachtauto feitelijk meer schuld aan de aanrijding dan hijzelf. „Want de Annette de la Eije (sopraan), Wil- helmina Matthes (alt), Wiebe Dray* (tenor aria's), Anton Eldering (bs aria's), Martinus Metz (orgel), Lenu van der Lee (clavecimbel), Dick de Reus (viool), Bouw Lemkes (viool) en Louis Werner (viola da gamba). Dit is de zevende jaarlijkse uitvoe ring van de Matthfius Passion in de St. Baafskerk te Aardenburg. Het is een onverkorte uitvoering. „Zang Veredelt" houdt concours te Kruiningen Evenals vorig jaar, zal ook in 1960 het solistcnconcours van de Zeeuw se zangersbond „Zang Veredelt" worden gehouden op zaterdag 9 april a.s. De deelname aan dit -concours staat voor ieder open. Er kan wor den deelgenomen in de rubrieken solo, duo, trio, dubbel trio, kwartet en dubbel kwartet. Voor de hoogste afdeling en voor hen, die in die afdeling een le prijs behaalden in 1959 zijn de volgende verplichte nummers aangewezen: 1 Szeno und Arie der Agathe „Wie nahte der Summer" uit de opera Der Freischlits van C. M. von Weber. 2 Höre, Israël uit Oratorium Elias van F. Mendelssohn Bartoldy (no 21). 3 Aria uit The Messiah van G. F. Han del: Rejoice graatly. Van deze nummers moet er één als verplicht nummer worden uitge voerd. Voor het tweede nummer is men geheel vrij. In de overige afde lingen worden 2 vrije nummers uit gevoerd. Woonruimtewet blijft nodig voor Poortvliet Do ruad Poortvliet heeft zich in de dinsdag gehouden vergadering tegen opheffing der Woonruimtewet uitge sproken. Hoewel do raad gaarne 'tot de oude verhouding zon terugkeren, zou buitemverkingstelling niet ver antwoord zijn. Bij de toepassing zal van een soepele houding moeten worden uitgegaan. Hoewel in Poortvliet nog niet van een onhoudbare toestand op het ge bied van de huisvesting kan worden gesproken, behoren de huisvestings- moeilijkheden nog niet tot het verle den. Onlangs heeft het gemeentebe stuur nog door vordering moeten in grijpen. Bovendien is verbetering van de bestaande huisvesting drin gend nodig. Er moeten 205 gezinnen zich in Poortvliet met een gebrek kige accommodatie tevreden stellen. Ook met het oog op de te verwach ten industriële ontwikkeling blijft het huisvestingsprobleem urgent. Daar komt voor dc gemeente nog bij dat vorig jaar slechts twee woning wetwoningen werden gebouwd en er voor dit jaar geen toewijzing werd ontvangen. Russische delegatie bezoekt Walcheren De Russische handelsdelegatie, die sedert zondag j.I. in Nederland ver toeft, zal maandag a.s. een bezoek brengen aan Vlissingen en daar het bedrijf van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" bezichtigen. Nadien wordt Hnnr rif» Sfhplrio' r.nn lnnnh oor» Ha door „De Schelde' een lunch bezoekers aangeboden en tenslotte zullen zij. een kijkje nemen bij de Deltawerken te Vrouwenpolder cn Veere. vrachtauto had een ontzaggelijke snelheid", zo verklaarde hij- „Hij reed zeker 4 maal zo hard als mijn snelheid van 15, km". Bovendien zou de vrachtauto op het midden van de weg gereden hebben. Een botsing was niet meer te voorkomen, ondanks het feit, dat L. scherp naar linies uitge haald had. De officier van justitie, mr. J. L, An dreae, merkte op, dat het zicht op dit kruispunt slecht is, waardoor het moeilijk wordt om het verkeer van rechts te laten voorgaan. De officier wilde voorts de mogelijkheid niet uit sluiten, dat L. dc met stadslichten rijdende vrachtauto niet opgemerkt had. Formeel gezien had L. echter de voorrangsregel overtreden en daarvoor eiste de officier een boete van 25. De kantonrechter, mr. T. W. Attema, legde een boete van' 15 op. De vertegenwoordiger B. P. H. uit Naarden was op 38 november van het vorige jaar op de Zanddijk onder Yerseke bij het passeren van een tractor met aanhanger op de linker weghelft gekomen, waardoor hij in botsing gekomen was met een hem tegemoetkomende bestelauto. De tractor kwam uit een zijweg, voor de autobestuurder van rechts. H. had echter niet in de gaten, dat het hier een verharde weg betrof. De tractor reed de Zanddijk op, vlak voor de auto van H. Deze kon niet meer tijdig achter de tractor remmen en begon hem dus te passeren. Op dit moment naderde de bestelauto, die aanvan kelijk door eèn bocht aan het zicht van H. was onttrokken. H. remde om te trachten nog achter de tractor met aanhanger te ko men, maar voor hij deze manoeu vre tot uitvoering gebracht had, was de aanrijding een feit, overi gens zonder ernstige gevolgen. Hoewel de officier met allerlei verzachtende omstandigheden re kening hield, eiste hij een boete van 40, die mr. Attema vermin derde tot 30. Nagekomen advertenties Heden is tot onze diepe droefheid onverwachts van ons heengegaan onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante CHRISTINA C'ATHARIN.V DE REGT in de ouderdom van ruim 70 jaar. Koudekerke G. J. de Regt Middelburg D. B. de Regt Axach (Oostenrijk) P. Vöhringer En neven en nichten. Middelburg, 9 mrt. '60 Noordsingel 150 De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 12 maart 1 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze innig geliefde moe der, behuwd-, pleeg-, groot- cn overgroot moeder, wed. ADRIANA MAKTKIJN, in de ouderdom van 77 jaar, sinds 1915 weduwe van Jan Grootjans, B. Grootjans M. Grootlans- Hoekman en kinderen B. Grootjans J. Grootjans- Tlieune en kinderen J. de Nooijer- Grootjans P. de Nooijer en kinderen J. van Belzen cn kinderen C. Groot jans J. de Ridder N. de Ridder- Meulmeester en kinderen Arnemuiden, 8 mrt. '60 Molenweg 35 De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 12 maart a.s. tc 12 uur. mijn Heden overleed geliefde vader tVILLEM PRIESTER, weduwnaar ran Anna Korstanje, in de ouderdom van 77 jaar. A. Priester. 's-Heer Arendskerke, 9 maart 1960 Zandweg 11 De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 12 maurt 1960.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 20