NEDO-MEX C.J.V. „OBADJA" TE KAPELLE VIERDE 70-JARIG BESTAAN HA, GEBAKKEN VIS, WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN ZUID-BEVELAND DONDERDAG 10 MAART 1960 P HO V I N O I A LB Z E hl V W 8 Ei V O U H A N '1 ONDER GROTE BELANGSTELLING Jaarlijkse feestavond in eigen verenigingsgebouw Op stijlvolle wijze heeft de C.J.V. „Obadja" te Kapelle woensdagavond haar zeventigjarig bestaan herdacht. Aan deze herdenking had men de jaarlijkse feestavond gewijd, hoewel, zoals de voorzitter, de heer A. C. Boele in zijn openingswoord memo reerde, de vereniging officieel pas in december de verjaardag van de zeven kruisjes mag beleven. Maar om niet in het gedrang te komen met de jaarlijkse dankdaguitvoering, had men gemeend het jubileum nu t< moeten vieren. Groot was de belang stelling, het eigen verenigingsgebouw was tot de laatste plaats bezet. Ook uit de toespraken, die werden gehouden, bleek overduidelijk dat de C.J.V. sinds de fusie in 1958 met de meisjesvereniging „Tabita" gemengde vereniging een warme belangstelling geniet. Na het zingen van „Grote God, wij loven U", schrift lezing en gebed sprak de voorzitter een welkomstwoord, en declameerde het oud-lid, de heer J. de Jager i Staatssecretaris Roolvink komt naar Terneuzen Officiële opening van beschuttende werkplaats De staatssecretaris voor sociale za ken, de heer P. Roolvink, zal op maandag 28 maart des middags om half twee de nieuwe beschuttende werkplaats aan de Industrieweg te Terneuzen openen. Voorzitter Vereniging B.A. Bevelanden afgetreden De Vereniging van Burgerlijk Arm besturen op Zuid- en Noord-Beveland hield dinsdag haar jaarlijkse leden vergadering in Goes. Het aftredende bestuurslid, de heer B. J. Korstanje te Yerseke werd bij acclamatie her kozen. De voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge, die het voorzitterschap 19 jaar heeft bekleed nam afscheid daar hij geen deel meer uitmaakt van de instelling te Kloetinge. Hij werd in waarderende woorden toegesproken door een der bestuursleden en de secretaris. Na af handeling van diverse huishoudelijke zaken hield mr. H. B. Bouwman, se cretaris van de Grondkamer voor Zeeland een causerie over de nieuwe pachtwet en 't besluit vervreemding landbouwgronden. Hierop volgde een bespreking. U BESPAART ƒ9,75 op uw PANTALON als U hem nu koopt voor het komende voorjaar. OUDE PRIJS ƒ39,50, NU 29,75. ANDERE SERIES 19,75, 33,—, 43,80. NOG SLECHTS S DAGEN kunt U profiteren van de vele sensationele koopjes in onze VERBOUWINGS OPRUIMING. HERENMODEHUIS Winkelgalerij Middelburg drietal gedichten. Mej. Corrie Ver- maire en de heer Johannes Leendert- se memoreerden in dichtvorm ver volgens vele hoogtepunten en gebeur tenissen uit de jaren van het be staan. Hieruit bleek, dat de tijdsont wikkeling ook aan „Obadja" vele ver anderingen heeft gebracht. De bij belbespreking is nog altijd op de we kelijkse bijeenkomsten hoogtepunt, maar op ontspanningsgebied beweegt de vereniging zich op uitgebreide ter reinen. Van de gelegenheid tot feli citeren werd een druk gebruik ge maakt. Als voorzitter van de ring Goes der C.J.V. en als oud-voorzitter bracht de heer H. Eversdijk uit Hein- kenszand £ls eerste zijn felicitatie over. Namens de hervormde vrouwen vereniging „D.E.D.D.L.", sprak me vrouw I. A. JebbinkPaap; ds. E. P. J. Jebbink bracht gelukwensen over namens de kerkelijke gemeente. Namens de burgerlijke overheid sprak wethouder B. de Jager en ten slotte de heer P. Oele namens de jongensclub Samuël als onderafdeling der C.J.V. en namens de financiële commissie voor beheer van het ver enigingsgebouw. Verder waren schrif telijke gelukwensen ontvangen van plaatselijke zusterorganisaties. Nadat de voorzitter alle sprekers dank had gebracht werd op veler verzoek het toneelspel „Wilde rozen" van Joh. van Eekelen opgevoerd. Dit stuk kreeg een uitstekende vertol king, waarvoor de tonelisten een har telijk applaus in ontvangst mochten nemen. In de pauze werd een verlo ting gehouden en werden de aanwe zigen getrakteerd. Zaterdag a.s. zal het toneelstuk een hei-opvoering krijgen. Advertentie! Transparante kleurïak van Ceta-Bever (Advertentie) roepen ze enze zullen smullen. Geen wonder, vis geeft een welkome afwisse ling in het menu, vooral in deze tijd van het jaar. Vis is bovendien voedzaam, vi tamine-rijk en voordelig. Eet daarom vandaag bakken vis. Heerlijk. Anthonie van Kampen hield lezing te Veere Voor leden en donateurs van de he rensociëteit „Belvédère" hield de schrijver Anthonie van Kampen dins dagavond in de Campveerse Toren te Veere een lezing met film en licht beelden over zijn verblijf in Nieuw- Guinea. De heer Van Kampen is er in geslaagd de aanwezigen een indruk te geven van de enorme problemen waarmee het Nederlandse bestuurs apparaat, de zending en de missie kampen om deze deels nog wilde stammen enige beschaving bij te brengen. De voorzitter der sociëteit, ir. J. van der Kooi dankte de heer Van Kampen aan het einde van de avond voor zijn interessante lezing. Botsing op kruispunt in Goes Op het kruispunt Kamperfoeliestraat -Leliestraat te Goes kwamen woens dagmorgen omstreeks kwart over tien twee bestelauto's met elksfer in botsing, resp. bestuurd door P. L. uit Middelburg en Ch. P. uit Goes. L. verleende op het kruispunt geen voor rang. Bside auto's werden vrij aan zienlijk beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. KERKNIEUWS Afscheid ds. Heerschap te Borssele De predikant der Gereformeerde Ge meente te Borssele, ds. M. Heer schap, heeft woensdagavond tijdens een daartoe belegde dienst afscheid van zijn gemeente genomen. Na bijna vier jaar in Borssele te hebben ge staan zal hij zaterdag met de „Wes- tordam" naar zijn nieuwe gemeente Paterson in de Verenigde Staten ver trekken. Voordat ds. Heerschap naar Borssele kwam, stond hij reeds ge ruime tijd in Lcthbridge in Canada. Voor deze afscheidsdiênst bestond grote belangstelling. Afgevaardigden van de classes Goes, Middelburg en Tholen, burgemeester P. J. Domini- cus en een afgevaardigde van ds. Heerschap's eerste gemeente, Wage- ningen. woonden de dienst bij. Ds. Heerschap hield zijn preek naar aanleiding van Mattheüs 28 vers 20. Daarna richtte hij het woord tot de burgemeester, de af gevaardigden van de classes, de plaatselijke predikanten en zijn gemeente. Hij dankte allen voor de getoonde waardering en de goede samenwerking die hij gedu rende zijn jarep. te Borssele had ondervonden. Burgemeester P. J. Dominicus prees de scheidende predikant op zijn peurt voor de prettige samenwerking- en bood zijn beste wensen aan. Ds. Vrij- Iandt, Nederlands hervormd predi kant te Borssele, sprak zijn collega in hartelijke bewoordingen toe, en de heer Busch. ouderling te Krabbendij- ke. dankte ds. Heerschap voor het vele werk wat deze voor de classis Goes heeft gedaan. Ouderling J. de Munck uit Borssele dankte de pre dikant namens de gemeente en liet de aanwezigen de scheidende predi kant psalm 121 vers vier toezingen. Middelburgse Dans Society Zaterdagavond gaf de Middelburgse Danssociety M.D.S. wederom een avond in de sociëteit „De Vergenoe ging" in Middelburg, waarbij ook nu weer bleek, dat de MJD.S. voor Mid delburg en omstreken in een be hoefte voorziet. Dit blijkt ook wel uit het ledental, dat inmiddels tot 187 is opgelopen. Evenals de vorige avonden heerste er een rustige sfeer. Voor de verzorging van de muziek op deze avond had het bestuur opnieuw de combo van Cor van de Bout uitgenodigd, bestaande uit Cor van de Bout, tenorsax, Joop Grassi, drums en Tom Kooiman, piano, welke musici op goede en rus tige wijze de dansmuziek ten gehore brachten. Mme. Nizan sprak voor „Nederland-Frankrijk" Met een sprankelende voordracht heeft Mme Elisabeth Nizan de leden van het genootschap Nederland- Frankrijk tijdens een bijeenkomst in het gebouw van de Polder Walcheren te Middelburg meegenomen op een tocht door Frankrijk met de schrij vers van vroeger en thans. Vele ja ren was Mme Nizan lid van de Co- médie Frangaise en de ervaring, die zij daar verkreeg, stond cr borg voor, dat de toehoorders een voor dracht vol „esprit" mochten beleven. Inderdaad beleven, want Mme Nizan toverde haar luisterende gezelschap een droomtocht voor langs de wegen van Frankrijk, waarbij zij in soms felle, soms zoete kleuren de schoon heid van haar land schilderde. Van Parijs met zijn levendigheid voerde de tocht naar de rust van de Nor- mandische en Bretonse landerijen, naar rotspunten langs de Atlantische kust, waar men de oneindige zee kan overzien, naar de stoere Pyreneeën en naar de Provence. Mme Nizan nam vervolgens haar toehoorders onder meer mee naar de toppen van de Alpen, naar de fraaie kathedraal van Straatsburg en tot slot naar het noorden van Frankrijk, met zijn heroïsch verleden. Zij illus treerde haar tocht met een keur van poëzie en proza van Frankrijks schrijvers van „gisteren en vandaag" en zij deed dat zo gevoelig, dat haar toehoorders met veel vreugde deze litteraire „tour de France" mee maakten. Namens het bestuur sprak ir. J. P. Berdenis van Berlekom een wel. komstwoord, in het bijzonder tot Mme Nizan, waarna hij nog een schrijven voorlas van het Franse consulaat, waarin het genootschap dank werd gebracht voor de finan ciële steun, die verleend werd nadat Fréjus door een vloedgolf getroffen werd. J aarvergadering Chr. Besturenbond Dinsdagavond hield de Christelijke Besturenbond Middelburg in de bo venzaal van het „Nederlands Koffie huis" onder voorzitterschap van de heer A. Maas zijn jaarvergadering. Uit het jaarverslag van secretaris S. Vader bleek, dat de besturenbond thans 18 afdelingen telt met een to taal aantal leden van 1495; een stij ging van Zeven ten opzicht van 1958. In zijn verslag gaf de secretaris een kort overzicht van de aangesloten afdelingen en hun activiteiten gedu rende het afgelopen jaar. Hieruit kwam naar voren, dat de plaatselijke commissie van het alge meen sociaal fonds „Draagt Elkan ders Lasten" in 1959 aan 11 patiën ten hulp uit het fonds heeft verleend tot een totaalbedrag van 797,20. Deze hulpverlening bestond uit bij dragen voor extra voeding, reis-, en kledingkosten, huishoudelijke hulp, rusthuisverpleglng en bijzondere hulp. Verdeeld over de verschillende organisaties waren er van de me taalbewerkers 4 patiënten, het over heidspersoneel, 1, beambten 1 en de bedrijfsgroepen centrale 5, aan wie hulp werd verleend. Over de afdeling Middelburg en „Werkende Jeugd" moest secretaris Vader een teleurstllend geluid laten horen. Deze afdeling, die in april 1958 startte met 22 leden, telde er per 31 1 december 1959 nog maar 15 onder wie 5 bestuursleden. Hoopvol gestemd was de secretaris over de propaganda-commissie, die in november van het afgelopen jaar startte. In de anderhalve maand, dat de commissie in het oude jaar aan het werk is geweest werden niet minder dan 23 leden voor de christe lijke vakbeweging gewonnen, het geen goede verwachtingen inhoudt voor 1960. Hierna kwam het jaarverslag van penningmeester M. Sul in behande ling, dat afsloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden S. Vader, M. Sul en J. Versluys herkozen. Deze verga dering werd muzikaal opgeluisterd door twee leden van het accordeon groepje „de Suko's". Stichting „De Veste" hield jaarvergadering Onder voorzitterschap van ir. G. Kranen hield de stichting tot aanleg en exploitatie van tennisbanen „De Veste" te Middelburg in café „Suis se" haar jaarvergadering. De jaar verslagen van de penningmeester en de secretaris werden goedgekeurd. De begroting voor 1960 werd aange nomen. In de kascommissie werden gekozen de heren S. Rietema, drs. J. K. de Jong en mr. J. Muller. De beide aftredende bestuursleden, de heren mr. J. L. Andreae en L. H. B. Vroom werden bij acclamatie herko zen. De vergadering ging akkoord met het uitloten van 5 aandelen. Uit geloot werden de nummers 32, 100, 142, 4 en 9. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 2 tot en met 8 maart als aangegeven gevon den voorwerpen. Verschillende wanten en handschoe nen, portemonnaies met en zonder in houd, huis- en andere sleutels, voet balkous, zilveren gulden, zwarte hond, gummi zadeldek, heren polshorloge, deksel van gereedschapdoos van bromfiets, zwarte hondenhalsband, rechter voetbalschoen, bruine herders hond, bruine rijwieltas. pakje met nylonkousen, zeem, snelbinder, bril, groen metalen rek. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald, wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het politiebureau. Burgerlijke stand VLïSSINGF.N. Bevallen: M. W. Sohllait—Dekker, z.; T. M. de Waard—Hamel, z.; J. H. Brand wijk—Blshout, d.; E. Sekewaël—Klaver, d.; J. Feij—Meijer, z.; C. J- Samuel—Ma- ninissen, z.; I. SassMoinér, d,; M, van der Sluljs—Slabber, d.; G. Gilde—Vader, d.; A. FranzeriMeerman, z.; p. Verste genKolijn, z.; W. A. Schuijs—Post, d.; F. J. Hendrilcse—Hector, 7..; M. Schroote Coenraad, d.; J. E. Schotvan de San- de,, d, Ondertrouwd: P. J, Bakker, 25 jaar en M. J. Rozenberg, 20 jaar; A. H. Ch. van Maldegem, 27 jaar en H. Z. van den Berg, 21 jaar. Getrouwd: D. van Reems, 22 jaar en A. R. Grootjans, 19 jaar; A. A. Belzer, 44 jaar en M. J. Meester. 44 jaar: P- Boone, 25 jaar en W- Hulszoon, 21 jaar; P. Schmel. zer, 43 jaar en H. R. Heinecke, 31 jaar; P. Castel, 20 jaar en H. Fügensehuh, 18 jaar. Overleden: a. Martani, 70 jaar, wed. van a. E- Fijnvandraat; c. van Hoeijdonck, 75 jaar, e. van J. Bakker; A. Volmer, 68 jaar, wed. van C. A. Tax. Vergadering kring Middelburg coöperatie „Eiland Walcheren" Dinsdagavond heeft de heer H. Ikkink, directeur van de Coöperatie ve landbouwvereniging „Eiland Wal cheren", in de bovenzaal van café restaurant „De Eendracht" voor de kring Middelburg van deze coöpera tie een inleiding gehouden onder de titel „Belevenissen in ons coöperatie ve werk en de martkontwikkeling van verschillende produkten". De heer Ikkink noemde 1959 met de grote periode van droogte een bewo gen jaar, dat voor de boeren gewel dige consequenties heeft gehad. Hier door verdroogden de weidegronden en waren de boeren genoodza hun voorraad wintervoer veel vroeg aan te breken. Dit had een weldige stijging van de prijzen ruwvoeders tot gevolg en kwam er een grote vraag naar pulp, dat on der andere uit Canada, Amerika, Italië en zelfs uit China moest wor den ingevoerd. Ook de prijzen der mengvoeders steeg in een tijdsbestek van een paar maanden met guldens. Verder bracht de heer Ikkink de zaaiprodukten, de fijne zaden en de pootaardappelen ter sprake. Vooral de situatie van de pootaardappelen noemde de directeur in zijn betoog zeer slecht. Door de droogte was er zelfs sprake van een ware luizenin vasie, die vele moeilijkheden gaf. Voorts besprak de heer Ikkink nog de situatie der meststoffen. Zeer tevreden was de directeur over de omzet van landbouwwerktuigen van de coöperatie, die in vergelijking met 1958 met 56 procent steeg, ter wijl ook de afdeling gereedschappen een behoorlijke omzet had. In deze afdeling werd een omzetstijging van 50 procent genoteerd. Na de inleiding bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen. Tot besluit van de avond vermeldde het programma het ver tonen van kleurenlichtbeelden over een reis naar Joego-Slavië. VROUWENPOLDER Koorzang Het kinderkoor „Vafi knop tot bloem" te Vrouwenpolder gaf met het jeugdkoor haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter, de heer A. Louwerse, kon talrijke belangstellenden verwel komen. Jaarverslagen werden uitge bracht; ;er kon een góed slot worden gemeld. Nadat de koren o.l.v. de heer J. Hekhuis hun nummers ten gehore hadden gebracht, voerden zij enige toneelstukjes op. In verband met ziekte konden de grote leden hun stuk niet opvoeren. In plaats hiervan werden kleuren dia's van burgemeester A. de Kam vertoond. AAGTEKERKE C.B.T.B. vergaderde In de dezer dagen j.l. gehouden jaar vergadering van de afdeling Aagte- kerke van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, welke in het verenigings gebouw „Amicitia" gehouden werd, sprak de heer P. I. Marinussen, di recteur van het boekhoudbureau te Goes over het onderwerp „Aspecten der belasting", op welke verhande ling een zeer geanimeerde bespre king volgde. Het aftredende bestuurslid, de heer A. Bosselaar, werd herkozen. De vergadering van deze thans 18 leden tellende afdeling stond onder leiding van de voorzitter, de heer A. Bosse laar. Sjoukje en Joan kregen op Schiphol fleurig onthaal „Als het kon zouden we meteen weer in het vliegtuig stappen om de gehele trip nog eens over te maken".. Met de ze woorden drukten „zilveren" Sjouk je Dijkstra en haar grote vriendin Joan Haanappel woensdagmiddag en kele minuten na aankomst op Schip hol hun enthousiasme uit over ae succesvolle reis naar Noord-Amerika. De meisjes zullen even geduld moe ten hebben. Want maandag a.s. zijn de Nederlandse kampioenschappen op de Hokij in Den Haag en het spreekt vanzelf, dat geen van beiden dit evenement zou willen missen. Maar over enkele weken wordt het weer reizen en trekken door geheel Europa. Waar Sjoukje en Joan zullen demonstreren staat nog niet vast. Want zij hebben zelf axspraken ge maakt en intussen zijn ook bij de K.N.S.B. diverse uitnodigingen bin nengekomen. Er zal een en ander ge coördineerd moeten worden om een kloppend reisschema op te stellen. Daarin kunnen dan worden opgeno men Dortmund, Dusseldorp, Berlijn, Oberstdorp, Garmisch Partenkirchen, Bratislava, Praag en mogelijk ook Polen. Op Schiphol werden de meisjes, trai ner Anton Gerschwiler en het Neder landse jurylid mevr. dr. L. Benedict- Stieber bijzonder hartelijk ontvan gen. AJ bij de trap van het vliegtuig werden Sjoukje en Joan bedolven on der fleurige voorjaarsboeketten en klonk over het winderige platform een driewerf hoera. De officiële hul diging kwam enkele ogenblikken la ter in het restaurant „De wijde we reld". OOSTKAPELLE Uitvoering „Sursum Corda" Het chr. gemengd koor „Sursum Corda" te Oostkapelle gaf ter gele genheid van het 25-jarig bestaan een jubileumavond in het verenigingsge bouw, waarvoor goede belangstelling bestond. De voorzitter, de heer L. Wondergem, sprak een welkomst woord, in het bijzonder tot burge meester F. G. Sprenger en mevrouw Sprenger-Staring en de afgevaardig den van diverse plaatselijke vereni gingen. Deze boden allen hun gelukwensen en geschenken aan. Het jubilerende koor zong onder leiding van zijn di rigent, de heer J. Suurmond, een zes tal nummers. Hoewel het ledental de laatste jaren terugliep, werd door het koor uitstekend gezongen. De voor zitter sprak de hoop uit, dat onder de goede leiding van ae huidige dirigent nieuwe leden aangetrokken zullen worden. Aan het feestprogramma werkten mee mevr. S. Maas-Rotte, sopraan en mej. Rina v. d. Hage, piano. Na de pauze verzorgde het accordeongezelschap „Con Brio" uit Middelburg oJ.v. de heer J. de Schrij ver het verdere programma. Ook het kinderkoor „Jonge Stemmen", onder afdeling van „Sursum Corda", was aanwezig. GAPINGE Jaarvergadering Z.L.M, De afdeling Gapinge van de Z.L.M. hield in het verenigingsgebouw haar jaarvergadering onder leiding van de vice-voorzitter, de heer Minderhoud. Hij richtte een bijzonder welkomst woord tot de heer C. Paauwe, die sprak over „Wat verdienen wij en waar blijven we ermee?" Naar aan leiding van dit betoog werden nog verschillende vragen door spreker be antwoord. Uit de jaarverslagen bleek dat de vereniging een gunstig jaar heeft gehad. Het aantal leden be draagt 32. De heer J. de Vos werd als penningmeester herkozen. KAPELLE Film voor actie „Doe Open" Vertegenwoordigers van diverse jeugdverenigingen nebben voor de ac tie „Doe Open" een comité gevormd, dat is samengesteld uit de heer H. Hoogstrate, voorzitter; P. Glerum en J. Goedegebure secretariaat en mej. I. Eversdijk, secretaresse. Het comi té zal zaterdag a.s. met haar eerste activiteiten starten. Des middags zal men in het verenigingsgebouw „Obad ja" voor de leerlingen van de lagere scholen een filmvoorstelling geven. Ook de komende weken zai men nog enkele activiteiten ontplooien. BORSSELE Vertrek ds. Heerschap Ds. Heerschap, predikant van de Ge reformeerde Gemeente te Borssele, die een beroep aannam naar Pater son Peoples Park (V.S.), zal zater dag 12 maart om 2 uur 's middags de reis aanvaarden met de Westerdam van de Holland-Amerika Lijn naar New York. 's-HEER-ARENDSKERKE Spaarbank Bij de spaarbank van de coöperatie ve boerenleenbank „Goes", gevestigd 's-Heer Arendskerke werd in de maand februari door de spaarders ingelegd een bedrag van f 385.051,91. Van de spaarrekeningen werd opge nomen f 423.286,75, zodat werd ont- spaard f 38.234,84. Het totaal-tegoed van de spaarders bedroeg per 29 fe bruari f 11.262.103,41. Vanaf 1 ja nuari 1960 werden 63 nieuwe spaar bankboekjes uitgereikt. KORTGENE Toogavond N.C.L.B. Dezer dagen hield de afdeling Noord- Beveland van de N.C.L.B. haar jaar lijkse toogavond in de Stadswijnkel- der te Kortgene. De voorzitter, de heer J. M. Filius, opende de verga dering met gebed en heette alle leden hartelijk welkom. Vervolgens sprak de heer Van der Schelde over het on derwerp „Wereld in nood". De to neelclub uit Wissenkerke voerde na de -auze het toneelstuk „Als de mor gen gloort" op. De heer Filius sloot daarna de ver gadering met dankgebed. RILLAND-BATH Biljartwedstrijd R.B.C. Zaterdagavond werd in café ,,'t Wa pen van Rilland" te Rilland-Bath de vierde wedstrijd gespeeld in de ne derlaagcompetitie. De vorige wed strijden wist R.B.C. met een grote meerderheid aan caramboles te win nen In deze 4e wedstrijd tegen de biljartclub „Luctor" uit Heinkens- zand echter moesten de Rillanders een nederlaag incasseren met 70 ca ramboles. De uitslag luidt: A. Traas 49; M. v. d. Klooster 41; H. Roeland 67; P. Vogel 68; A. Moer man 56; L. Lobbezoo 59; K. Traas 74; J. Meesters 53; A. v. d. Durpel 49; C. Traas 47; B. Vermeulen 54; C. Bal 76; A. de Koster 48; C. Traas 24; B. Vermeulen 108; M. Vermeulen 131. DRIEWEGEN „De zingende bougie" houdt orienteringsrit De motor-, auto- en bromfietsclub „De zingende bougie" te Driewegen heeft tegen zaterdag 12 maart a.s. een oriënteringsrit georganiseerd voor auto's, motoren en bromfietsen. In de routebeschrijving zijn opgenomen de gemeenten Driewegen, Oudelande, Ovezande en Ellewoutsdijk. De brom fietsberijders zullen om 2 uur van start gaan, terwijl de auto's en motor fietsen de rit een half uur later zul len beginnen. De deelnemers zullen zich een half uur vóór de start moe ten laten inschrijven. Hiertoe wordt gelegenheid gegeven in de zaal van de heer Jacs. van de Guchte te Drie wegen. Des avonds zullen ook hier de uitslagen bekend worden gemaakt ea de prijzen worden iutgereikt. Burgerlijke stand WISSENKERKE. Bevallen: P. C. de Looff—v. d. Moere, d.: M. M. RemijnseLindenbergh, d.; M. Clement—Bouterse, d.; D. A. VosWil schut, z.: T. v. d. Maas—den Boer, d. Ondertrouwd: D. J. Kouwer, 22 Jaar en J. Alburg, 23 Jaar. Getrouwd: W. J. Bosselaar, 22 Jaar en J. C. A. VersluJJs, 18 jaar. Overleden: H. Bierens, 85 Jaar, vvedn. van M. A. Jeronimus: N- van Halst. 75 jaar, e. van A. J. de Loolf; J. C. Luijk, 74 jaar, e. van F. H. Heijboer. Open-parenwedstrijd in Middelburg Voor de open-parenwedstrijd, die za terdag j.l. in „Du Commerce" te Mid delburg werd gehouden, bestond goede belangstelling. Zesendertig pa ren, waaronder vele zg. huisbrid gers" bonden in deze eerste zitting, verdeeld over drie groepen, de strijd aan om geplaatst te worden in de tweede ronde. De volgende paren slaagden daarin: Groep A (N.-Z.) 1. heer en mevrouw De Schipper (Arendskerke) 118, 2. heer en me vrouw Gassille (V.B.C.) 110; groep A (O.-W.)1. heren Louwerse sr. en jr. (M'burg) 138, 2. heren Hendrikx- Hensbergen (Goes) 112; groep B (N.-Z.): 1. dames Pot-Van Loo (Fles) 116, 2. dames Nijzink-Scheepstra (Goes) 113; groep E (O.-W.): 1. da mes Ussel-Luteijn (Sluis) 132, 2. he ren Van Nieuwenhuizen-Van Iren 113. Groep C (N.-Z.): 1. dames v. d. Most-Blankert (Vliss.) 190, 2. heren Kestelo-Baardse (Scaldis) 189, 3. he ren Parent-Koops (M'burg) 184; groep C (O.-W.): 1. heer en me vrouw Francoys (M'burg) 193, 2. da mes v. Nieuwenhuizen-Polderman (M'burg) 189, 3. heren Pot-Van Eeke len (Fles) 167 Op woensdag 30 mrt. wordt een dergelijke wedstrijd in Vlissingen gehouden. Glasgow Rangers bedwong in Rotterdam Sparta, 2-3 De voetbalwedstrijd SpartaGlas gow Rangers, die woensdagavond in het Feijenoordstadion te Rotterdam is gespeeld voor de kwartfinale van de Europese beker voor clubs, is ge ëindigd in een 3-2 overwinning voor Glasgow Rangers Bij de rust was de stand 2-1 voor de Schotten. Districtskampioenschap K.N.G.V. in Bergen op Zoom Het kampioenschap in het district Zuid van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond zal op 20 maart in de Korenbeurs te Bergen op Zoom worden gehouden. De organisatie berust 'oij de Zeeuws- Brabantse Turnkring. De jongensgroep van de turnvereni ging U.D.I. uit Bergen op Zoom, die reeds driemaal achtereen Zebra- kringkampioen is geworden en twee keer het districtskampïoenschap heeft behaald, zal opnieuw alles in het werk stellen om dit kampioenschap te verwerven. Benoeming van tijdelijke wethouder in Arnemuiden De gemeenteraad ran Arnemuiden zal tijdens zijn vergadering van vrij dagavond a.s. moeten overgaan tot het benoemen van een tijdelijke wet houder in verband met ziekte van de waarnemend burgemeester, wethou der J. Siereveld. Het ligt in de bedoe ling om de tijdelijke wethouder te doen fungeren totdat in de burge meestersvacature is voorzien. De heer Siereveld zal intussen zijn func tie blijven uitoefenen. B. en W. stellen de raad verder voor om de minister van maatschappelijk werk mee te delen, dat het buiten werking stellen van de woonruimte- wet 1947 voor Arnemuiden beslist ontoelaatbaar is. B. en W. wijzen er op, dat de woningnood in hun ge meente abnormaal groot is, daar er nog 69 woningzoekenden staan inge schreven. Voorts zullen volgens het college de minder draagkrachtïgen de dupe wonden van deze wetsaf- schaffing. Bovendien bedraagt het aantal krotwoningen 60 en het aan tal samenwoningen 54. Verder stellen B. en W. voor een ver zoek te doen voor een subjectieve verhoging der algemene uitkering. Het begrotingstekort is momenteel 22.500, terwijl de gemeente binnen afzienbare tijd voor "grote kapitaals uitgaven komt te staan. Het college noemt onder meer de aanschaffing van een nieuwe trekkcr-manschap- penwagen voor de brandweer met in begrip van brandblusmiddelen 27.500), aankoop muziektent 6000), aanschaffing gymnastiek- leermiddelen 900), bouw gymnas tieklokaal (raming f 120.000, af te schrijven in 40 jaar), inventaris voor dit gebouw 23.000), alsmede de uitvoering van het sluitstuk der rio lering 150.000). Bij de ingekomen stukken bevindt zich een afschrift van een schrijven van Ged. Staten aan het coördinatie college voor openbare werken van 23 februari jl.. waarin G.S. met klem verzoeken de uitvoering mogelijk te maken van het rioleringssluitstuk in DACW-verban'd. Aanrijding te Bergen op Zoom Dinsdagmiddag onstond te Bergen op Zoom een aanrijding op de hoek Burg. van Hasseltstraat-St.-Joseph- straat nabij de Hollandsche Tuin tus sen een personenauto, bestuurd door de heer A. C. G. uit Borgen op Zoom en een personenauto bestuurd door mevrouw C. M. K. uit Middelburg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden be schadigd. Tegen mevrouw K. werd proces-verbaal opgemaakt wegens het niet verlenen van voorrang. Marktberichten AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT. Amsterdam. 9 maart De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermijn- markt beliep 4S5 contracten Prijzen con sumptiesector: Furore maart 11.20. 11.30. ;pril 13.40. Alpha april 12.40. Bintje 35 april 17.10, 17, 16.90. 17.10, 17.S0. 17,40. 17.30, 17,20, 17.10, 17.20- Bintje 45 maart 17, april 20.30, 20-40. EIERNOTERINGEN maart. E lei-noteringen van de Cööp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom, ingaande donderdag 10 maart: prijsklasse 0: 14 cent; I: 13 cent: II: 12 cent; III: II cent; IV: 10 cent; V; 9 cent. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 9 maart. Rode kool 5460. WIte kool 27— Savooiekool 17—10. waspeen 25—23. Prei 49—83. Spruiten 41—140, Witlof 24—60.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15