Tweede Kamer is in meerderheid voor de huurverhoging KLANKBORD WERKNEMERS TEKENEN C.A.0. MET CHR. AANNEMERSBOND AMERIKAANS VL PIKTE UITGEPUTTE RUSSEN OP KROESJTSJEW KOMT MET GEVOLG VAN 140 MAN NAAR PARIJS WOENSDAG 9 MAART I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 KRITIEK OP GROOTBOEK WONINGVERBETERING Talrijke amendementen op het wetsontwerp (Van onze parlementaire redacteur) Het staat na de eerste dag van de debatten over de huurverhoging in de Tweede Kamer wel vast, dat de aan de orde gestelde wetsontwerpen - zullen worden aangenomen, zij het dat zij op onderdelen enkele wijzigingen zullen ondergaan. Er zijn namelijk al verscheidene amendementen inge diend en er zijn er aangekondigd voor het geval de minister niet tegemoet komt aan bepaalde door sommige afgevaardigden geuite wensen. Die wetsontwerpen betreffen de verhoging van de huren van een groot aantal woningen met twintig procent, de verhoging van de huren van een andere groep woningen met percentages die variëren van één tot twintig procent en het bulten de huurverhoging houden van weer andere woningen. Voorts het ongedaan maken van de verlaging van de grondbelasting voor gebouwde eigendommen, welke verlaging in 1955 werd ingevoerd omdat toen andere mogelijkheden voor een noodzakelijke verdere rendementsver betering van het huizenbezit naast een bescheiden huurverhoging ontbra ken. Een wijziging van de personele belasting teneinde te voorkomen dat de verhoging daarvan tengevolge van de huurverhoging een omvang aan neemt, die niet in evenredigheid is met de huurverhoging en tenslotte de opheffing van het grootboek woningverbetering, waarvan ongeveer 66 miljoen gulden, gestort op dit grootboek, aan de rechthebbenden zullen worden teruggegeven. De talrijke bezoekers op de tribunes en in de loges, die bij zoveel stof tot krakeel wellicht gerekend hadden op een emotioneel debat zijn bedrogen uitgekomen. De beraadslagingen ver liepen zeer gelijkmatig, zeer zakelijk en zelfs enigszins mat. Het was duidelijk, dat de loonsverho gingen van de laatste maanden in net debat betrokken zouden worden. Er is namelijk niet zo erg lang gele den van verschillende kanten in de Tweede Kamer verlangd, dat de huur verhoging niet haar beslag zou krij gen, voordat de werknemers een re delijk aandeel in de algemene wel vaartsstijging zouden hebben genoten. Direct al de eerste spreker, de heer Baart van de P. v. d. A. bracht deze kwestie ter sprake. Hij kwam tot de conclusie, dat velen nog geen loons verhoging hebben gehad, dat voor velen een loonsverhoging alleen mo gelijk is. als zij in de prijzen mag worden doorberekend en dat ér nog Staking (Slot can pag1) een deel van de produktiviteitsstij- ging straks moet omgezet worden in een loonsverhoging van 5 Maar die produktiviteitsstijging was in de oude bouwprijzen al verre kend en ten goede gekomen aan de opdrachtgevers. Die stijging kan dus ook in de nieuwe bouwcontracten alleen maar teruggehaald worden door de prijzen te verhogen en dusmoet men de loonsverhoging eenvoudigweg doorberekenen. Waarmee het bouwbedrijf In de uit zonderingspositie komt te verkeren, dat het wel de loonsverhoging mag doorberekenen, die in tal van andere bedrijfstakken niet doorberekend mag worden. Wij kunnen ons voorstellen, dat men in de bedrijfstakken, waar men zich stipt aan de regel van het niet-doorberekenen houdt of in elk geval zo lang mogelijk daarmee blijft doorgaan wel even met de ogen zal knippe ren als men leest, dat de aannemers rustig gaan doorberekenen zodra 'n nieuwe collectieve arbeidsovereen komst wordt afgesloten. Men zal om nadere inlichtingen wil len vragen en dat is nu precies wat naar onze mening dringend nodig is. De hele kwestie van de hmdige bouwstaking is onduidelijk. Er ko- mep geen produktiviteitscijfers op tafel. Over de rentabiliteit werden geen gegevens verstrekt. Een eniger mate globale controle op te maken afspraken is, naar het schijnt, niet wel mogelijk, Kortom alles speelt zich af in een weinig doorzichtige sfeer. In het bouwbedrijf is men daaraan blijkbaar gewoon, maar niet in de meeste andere bedrijfstakken, waar men wel over de vereiste cijfei-- reeksen beschikt, die een helder beeld van de bedrijfstak geven. En de minister van economische za ken zal toch de leidende figuren in die andere bedrijfstakken alleen maar gerust kunnen stellen als hij in de taal van de cijfers tot hen spreekt over het bouwbedrijf en hen in die taal duidelijk maakt hoeveel en waarom het bouwbedrijf wel of niet? mag doorberekenen op de nieuwe contracten en waarom 't een bevoorrechte positie inneemt. SPOOR VAN GELD. Stephen Kry siak, een zevenenveertigjarige fa brieksarbeider uit Detroit wandelde over de straat, een spoor van hónderd dollarbiljetten achterlatende.- Tien huizenblokken en 13.700 dollar verdei-, werd Krysiak staande gehou den door eep vrij van dienst zijnde agent, die zich enigszins verwondér- de. „Ik Wil alleen maar wat plezièr van m'n geld beleven", zei Krysiak. Hij had nog 5700 dollar in honderd dol larbiljetten in zijn zak en vijfhonderd tot zeshonderd klaar in zijn hand om uit te strooien. Toen hij zijn wandeling begon had hij twintigduizend dollar op zak. De politie bracht de vrijgezel Kry siak naar zijn moeder en heeft op de mensen die van zijn vrijgevigheid hebben geprofiteerd, een beroep ge daan de biljetten in te leveren. verscheidene werknemers zijn, die in 1957, 1958 en 1959 geen inkomensver meerdering hebben genoten en dus nog steeds de gevolgen van de beste dingsbeperking ondervinden. Boven dien, zo constateerde hij, is het reële loon van de werknemers in verhou ding tot het reële nationale inkomen in de loop der laatste jaren niet ver hoogd en zelfs achteruit gelopen. Het was begrijpelijk, dat deze afgevaar digde, die bovendien wilde weten, hoe het op 1 april aa. staat met de verhoging van de sociale renten en de pensioenen, niet bijster enthou siast voor de huurverhoging was. Ook voor de communisten, die de he ren De Groot en Borst in het vuur brachten, was het feit, dat nog niet over de gehele linie een duidelijke loonsverhoging ia doorgevoerd, eén van de hoofdbezwaren tegen de huur verhoging. Bij de andere fracties lagen hier geen bedenkingen. Daarvoor vond men blijkbaar de tot dusver toege kende loonsverhogingen aan een froot aantal werknemers een vol- oende rechtvaardiging om op 1 april a.s. met de huurverhoging te komen. De heer v. d. Peijl namens de C.H.U. verklaarde de heer v. d. Peijl, dat zijn fractie met de wetsontwerpen akkoord gaat en dus ook met de vaststel ling van een gelijk percentage van «le huurverhoging voor het gehele land. Hij begreep dat er nog meer huurverhogingen zouden moeten volgen. Daarom Informeerde hij, hoe het daarmee zal gaan, of zij etappègewijs zal worden inge voerd en of de regering zich voor gesteld heeft binnen een zeker aantal Jaren tot evenwicht op de woningmarkt te komen. Hij had er bezwaar tegen een bezwaar dat door andere afgevaardigden werd gedeeld dat de huizen van vóór 1918 beneden een bepaalde huurgrens (van 9,tot o, per week voor de verschillende ge meenteklassen) buiten de huurver hoging vallen. Hij vreesde verder moeilijkheden, als de huuradviescommissies moeten vaststellen in hoeverre bepaalde ca tegorieën woningen in huur verhoogd mogen worden. Evenals sommige an dere sprekers verlangde hij een scherp toezicht op de onderhoudstoe- In de dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer werd de wijziging van de huurwet aan de orde gesteld. Foto: presidente mevrouw Stoffels Van Haaften toornt hier op haar ze tel hoog boven de Kamerleden uit. stand en op de verbetering van wo ningen en had hij bezwaren tegen de wijze, waarop de huurverhoging voor bedrijfspanden is geregeld. Voorts verlangde de heer v. d. Peijl, dat de grens voor de gematigde huurbe- scherming niet al te laag gesteld zou worden, omdat anders de duurdere woningen weinig in trek zullen zijn en de opschuiving van de draag- krachtigen naar die duurdere wonin gen in het gedrang komt. Niet voldaan Met de opheffing van het grootboek woningverbetering, dat naar zijn oor deel in geen enkel opzicht had vol daan, was hij het volkomen eens. Ook in dit opzicht had de heer v. d. Peijl een aantal leden aan zijn zijde. Het opvallendst was wat de heer Andriessen van de K.V.P. hierover zei. Deze afgevaardigde heeft inder tijd de huurblokkering verdedigd en er voor gestemd. Hij sprak nu afkeu ring uit jegens de 50.000 huiseigena ren, die geen gelden op het grootboek hebben gestort en dus de wet aan hun laars hebben gelapt. Hij vroeg de regering, of dit niet voorkomen had kunnen worden. Intussen meende hij, dat handhaving van deze wet nu op grote bezwaren zou stuiten. Hoewel hij weinig bewondering had voor de opheffing van het grootboek zou hij er voor stemmen. De liberale heer Schuitemaker ver heugde zich erover, dat de huurver hogingen nu geheel aan de huiseige naren ten goede komt. Hij was ervan overtuigd, dat iedere eigenaar zijn eigendom zo goed mogelijk naar de eisen van de tijd in stand zal houden. Met de compensatiemaatregelen stemde hij, evenals sommige andere sprekers, in. Hij had er geen be zwaar tegen, dat de bewoners van 300.000 huurwoningen, die niet in huur verhoogd worden, toch compen satie krijgen. Wel vond hij het min der juist, dat dit nu geschiedt. De heer Van Vliet van de K.V.P. wees erop, «iat er in een aantal gevallen van overcompensatie sprake is, maar hij vond dat niet erg, omdat zij de slechtsbetaalden ten goede komt. De heer Van Heivoort (k.v.p.) ves tigde er de aandacht op, dat men tot verlaging van de bouwkosten zal moeten komen als men tenslotte van de huurverhogingen af wil Dat was ook de mening van de lieer Lank- horst van de P.S.P., van de héér Bommer van de P. v. d. A. en van de heer De Groot van de C.P.N. Het meest kritisch was de woning- bouwexpert van de P. v. d. A., de heer Bommer. Hij was niet a priori tegen elke huurverhoging, maar zij benoort volgens hem het sluitstuk te zijn van een complex van maatrege len in het kader van het algemene woningbeleid. Dit kabinet heeft het woningbouwbeleid omgebogen, zo be toogde de socialistische afgevaardig de. Het staat namelijk op het stand punt dat de woningbouw in de eerste plaats een zaak is van het winstbe- ogend particuliere initiatief en dat dit initiatief moet worden bevorderd met behulp van ongekende subsi dies en dat de overheid zoveel mo gelijk uit de woningbouw moet terug treden. Hij noemde het particuliere initiatief, dat zijns inziens met veel te hoge kosten werkt, totaal ver ouderd. Ook de P. v. d. A. vindt, aldus de heer Bommer, dat op de duur even wicht moet worden bereikt tussen de kostduur en de vraaghuur, maar in de eerste plaats van woningwetwo ningen. Dit zal echter niet mogelijk zijn door alleen huurverhogingen. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr. Van Aartsen, zal de sprekers vandaag antwoorden. (Vervolg van pag. 1) nemers- en Bouwvakjmtroonsbond en wellicht ook op die van ongeorgani seerde werkgevers die de C-.A.O. on dertekenen, het werk zal worden her vat. Gisterochtend is een staking uitge broken op enkele werken in Heeren veen, welke plaats aanvankelijk niet op de lijst van de stakingsleiding voorkwam. Hier was sprake van een misverstand tussen de centrale en re gionale stakingsleiding, zo zei de neer Brandsma. Het werk zal in Hee renveen evenwel niet worden hervat. Hot Amerikaanse vliegdekschïp „Kearsarge" heeft zondag jJ. op 1000 mijl ten west-noordwesten van liet eiland Midway in de Stille Oceaan vier Russische militairen opgepikt, die door een hevige storm in een klein lan dingsvaartuig 49 dagen over «1e oceaan waren gedreven. Het Russische schip, dat slechts zestien meter lang is, was op 17 januari stuurloos geworden toen het ter hoogte van Jetorofoe, één der eilanden van de Russische Koerillengroep, door de storm werd getroffen. De vier Russen waren uitgeput door hun ontberingen. Naar schatting was hun vaartuig ruim duizend mijl afgedreven. De mannen die al die tijd ge leefd hadden van drie blikken vlees, één brood en het regenwater dat zij konden opvangen, hebben 35 tot 40 pond aan gewicht verloren. Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van defensie gaven als hun oordeel te kennen, dat de Russen het gebied van de Koerillen kenne lijk gebruiken voor amfibie-oefeningen. T. V.-ver klaringen In een televisie-interview consta teerde de heer Brandsma gisteren dat er een breuk is gekomen in het front van de werkgeversorga nisaties, nu er een van de grote drie is uitgetreden. De positie van de werkgevers is hierdoor niet sterker geworden, meende hij. Hij meende ook, dat een algemene opheffing van de staking meer in zicht is gekomen. De heer J. Dura, voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, verklaarde in de T.V.-uitzending echter dat het besluit van de Ne derlandse Christelijke Bond van Aannemers om de C.A.O. in het bouwbedrijf alsnog te tekenen „niet de minste invloed zal heb ben op de opvattingen en stand punten in de andere organisaties »n de Raad van Bestuur". De heer Dura noemde het besluit van de protestantse bond „een vaandel- vlucht na een dag staking". Hij verklaarde dat de houding van de andere werkgeversbonden als gevolg van dit besluit zelfs nog sterker is geworden. „Deze protestantse bond", zo zei hij, „bestaat uit de kleine bur gerpatroons. die in wezen niet direct met de zaak zijn geconfronteerd. Zij maken", zo ging hij voort, „in werke lijkheid geen deel uit van het front". De heer Dura verklaarde de toestand bijzonder somber en ernstig te zien. Er is een impasse ontstaan, waarin hij geen oplossing ziet. Op een des betreffende vraag van de journaal- verslaggever antwoordde hij bereid te zijn „tot elk overleg, op welke wij ze dan ook". Huurverhoging pas op 1 mei? (Van onze parlementaire redacteur). Er bestaat grote kans, dat de huur verhoging niet op 1 april, maar op 1 mei, «lus een maand later zal in gaan. Dit uitstel zou verband hou den met het feit, dat de Eerste Kamer, na de behandeling van het wetsontwerp tot huurverhoging in de Tweede Kamer, die gisteren be gonnen is, slechts veertien dagen tijd heeft het ontwerp af te han delen. Vast staat echter nog niet, dat er een uitstel van behandeling komt. Officieel heeft de Eerste Kamer de regering nog niet meegedeeld, dat veertien dagen voor de behan deling van een zo belangrijk wets ontwerp onvoldoende zijn. Wij heb ben goede reden om aan te nemen, dat van de zijde van de Eerste Ka mer wel reeds overleg is geopend met de regering, waarin is gewezen op tijdnood, waarin 't college komt te verkeren en waarbij de vraag is geopperd of uitstel ran de in gang der huurverhoging met een maand tot 1 mei dus niet voor verwezenlijking vatbaar ls. Eerst als de stukken bij de senaat zijn ingediend, kan de Eerste Ka mer besluiten het wetsontwerp al of niet voor 1 april af te hande len. Het is mogelijk, dat de rege ling eigener beweging al tijdens de behandeling van het wetsontwerp door de Tweede Kamer zal beslui ten de huurverhoging een maand op te schorten, maar in politieke kringen is men van oordeel, dat de beslissing hiertoe bij de Eerste Ka mer moet berusten. Een eenvoudige beredenering Is al voldoende om te beseffen, dat de re gering inderdaad de Eerste Kamer maar weinig tijd heeft gegund om zich over het huurontwerp uit te spreken. Aannemende, dat de han deling in de Tweede Kamer op 10 maart zal zijn geëindigd, kunnen dé handelingen eerst de volgende week verschijnen. De behandeling in de afdelingen van de Eerste Ka mer kan dan op zijn vroegst op de 22ste maart geschieden. Dan moet het voorlopig verslag worden ge drukt en door de regering bestu. deerd, waarna de memorie van ant woord moet worden uitgebracht. Als dit laatste schriftelijke stuk spoedig verschijnt, kan de openbare behandeling op dinsdag 29 en even tueel woensdag 30 maart worden gehouden. Dit is dus wel aan de krappe kant, vooral als men er re kening mee houdt, dat het gaat om een wetsontwerp, waarbij ook de politiek een hartig woordje mee spreekt. Het percentage van de uitkering aan stakers (Van onze Haagse redactie). Er bestaat enig verschil van lezing omtrent de vraag hoeveel de thans stakende bouwvakarbeiders van hun inkomsten moeten derven. Zoals wij onlangs schreven krijgen zij slechts de helft van hun reële Inkomen in handen. Elders echter luidden de berichten dat de man. nen 80 procent van hun contract loon uitgekeerd krijgen. Uit ingewonnen informaties is ons echter gebleken dat beide cijfers juist zijn. De bouwvakarbeiders krijgen immers boven hun zoge naamde contractloon nog verschil lende andere bedragen uitgekeerd, zoals premie, reiskosten, onkosten vergoedingen e.d., die van plaats tot plaats verschillen, zodat hun werkelijk inkomen soms tot bij voorbeeld over de 100 per week kan stijgen, terwijl het contract loon slechts 65 per week bedraagt. Het Wereldgebeuren RUSSEN HIELDEN ZICH NIET AAN DE AFSPRAAK De officiële Russische mededeling dat premier Kroesjtsjew van de Sowjet-Unie zich op zijn twee we ken durende staatsbezoek aan Frankrijk zal laten begeleiden door een gevolg van honderdveer tig in plaats van door honderd mensen, doet de Franse autoritei ten, volgens de Franse pers, „de haren uit het hoofd trekken." De Fransen hadden zich geheel voorbereid op de ontvangst van een honderd man sterke Sowjet delegatie. Dit waren al veertig mensen meer dan Kroesjtsjew op zijn Amerikaanse reis bij zich had. Nu komen daar nog eens veertig man bij. „Dit betekent veertig couverts meer aan de tafels, minstens vijf tien auto's extra voor de officiële rijtoeren en een tweede Caravelle voor de vluchten boven Frank rijk", aldus George Albayez, door de Franse regering verantwoorde lijk gesteld voor het vlot verlopen van Kroesjtsjews bezoek. Monsieur Albayez is het meest bezorgd over het vinden van nog meer notelkamers. Op sommige plaatsen in de provincie die het Russische gezelschap zal aandoen had hij al veel moeite gehad om honderd man onderdak te bren gen. In het gevolg van de Russische premier en zijn familie zullen zich gezanten, diplomaten en re geringsambtenaren bevinden, waaronder de minister van bui tenlandse zaken Andrei Gromyko. De Sowjet pers zal aanwezig zijn met minstens vijfendertig journa listen. Daaronder zijn propagan- dachef Leonide Ilyitehev en de hoofdredacteuren van de twee be langrijkste Russische bladen, Prawda en ïzvestia. De drie vliegtuigen met het Sow jet gezelschap aan boord, worden op 15 maart op Le Bourget ver wacht. In de Franse hoofdstad heeft men zich al op de aanwe zigheid van de Russische leider voorbereid. Honderden mensen van wie de Franse regering aannam dat zij moeilijkheden zouden kunnen ver oorzaken, zijn met onvrijwillige vakantie gestuurd naar het eiland Corsica. Na enkele protesten hebben de Corsicanen-voor-enkele-weken, meestal Oost-Europeanen, zich in hun lot geschikt en brengen de dagen zoek met vissen en zonne baden, de politiek latend voor wat ze is. De bussen van het Parijse ver voerbedrijf zullen versierd wor den met rode vlaggetjes, naast de Franse tricolore. „Wc voerden Britse vlaggetjes toen koningin Elizabeth op bezoek was, Ameri kaanse toen Eisenhower in Parijs vertoefde. We moeten Kroesjtsjew dezelfde beleefdheid bewijzen", aldus een woordvoerder van het bedrijf. Inmiddels hebben de christelijke en de onafhankelijke socialisti sche vakbonden maandagavond geprotesteerd tegen het feit dat zich onder de naar Corsica ver bannen mensen, leden van hun bonden bevinden. „De maatregel", aldus zelden zij, „treft mensen die altijd de Franse wetten hebben geëerbiedigd en in hun eigen landen reeds vervol ging van communistische zijde hebben geleden. Deze maatrege len zijn tegen de fundamentele principes van ons land en zouden moeten worden herroepen, zeker in het geval van de vakbondsle den." Voorzichtigheid Professor Giovanni Leone heeft zich een ongemakkelijk-juk op de hals gehaald toen hij van pre sident Giovanni Gronchi de opdracht aanvaardde, als informateur een op lossing te zoeken voor de huidige ka binetscrisis. Ongetwijfeld heeft hij daarbij Voorzichtigheid, de moeder van de porseleinkast, in de arm geno men. Hij kan niet zorgzaam genoeg zijn, want onder de vele soorten Ita liaans porselein zijn er enkele zeer kwetsbare. Hij kon er zeker van zijn, dat zowel aan de linker- ais aan de rechterkant argusogige lieden waren, die erop letten of zijn juk niet teveel naar links of naar rechts overboog. Niet alleen personages van rechts- en linksgetinte partijen waren daarbij, maar vooral ook medeleden van zijn christendemocratische par tij. Dat is een centrumpartij, waarin nuances van links en rechts bijzon der zwaar wegen. President Gronchi had Leone kenne lijk vooral uitgekozen voor het sub tiele informatiewerk, omdat die in de diverse veldslagen welke elkaar in de afgelopen jaren opvolgden tussen links en rechts in de christendemo cratische partij, keurig op de (cen trale) vlakte heeft gehouden. Zo bevindt zich deze voorzitter van de Kamer van Afgevaardig den mét de voorzitter van de se naat Cesare Merzagora, in het brand punt van Italiës politieke leven. Leones collega van de senaat-heeft vooral van zich doen spreken door zijn ontslag te vragen en met zijn wel eens als autoritair gekarakteri seerde stem zijn verontwaardiging te spuien over de „buitenparlementaire methodes van de partijen", waarbij hij gewaagde van verbazende bedra gen die aan de partijorganisaties toe vloeien en welker herkomst in neve len is gehuld. Merzagora heeft opge roepen tot een „front van eenzamen" tegen de corruptie in het politieke le ven. Omdat zij Merzagora's eer zaamheid in de senaat niet wilden missen, weigerden zijn medesenato ren, hem het gevraagde ontslag te verlenen. Hij is door zijn optreden wel een buitengewone factor gewor den in de kabinetscrisis. Merkwaardig in deze crisis is, dat zij door de leider der liberalen Malagodi werd veroorzaakt, hoewel het uit christendemocraten bestaande kabinet-Segni regeerde met onontbeerlijke steun van de libe ralen en enkele andere kleinere par tijen van rechts, voornamelijk de mo narchisten en neo-fascisten. Om een begrijpelijke reden trad de regering- Segni af, toen de liberalen haar hun verdere steun ontzegden „omdat zij een te zeer naar links gericht beleid zou voeren". Zij wilde niet afhanke lijk worden van de neo-fascisten. Dat de liberalen, hoe.vvel zij toch eigen lijk de regering-Segni „in toom" had den, een kabinetscrisis en daarmee de vorming van een meer links kabi net riskeerden, vond zijn oorzaak in gebeurtenissen „achter de schermen". Het was hun namelijk niet ontgaan, dat daar in het geheim een verande ring in de politieke constellatie werd voorbereid: een coalitie van christen democraten met sociaal-democraten en republikeinen, met „welwillende" ondersteuning van Nennï's linkse socialisten, die nog steeds dichter bij de communisten dan bij de democra tische socialisten staan. De liberaal Malagodi heeft nu een knuppel in dit hoenderhok gegooid waar vooral link se christendemocratische hanen acti viteit toonden, in de hoop, de samen scholing aan de linkerzijde uiteen te jagen. Zij hebben bereikt, dat de dis cussie nu in de openbaarheid is ge bracht, waar zij zo fel wordt gevoerd, dat weer eens scheuring tussen rechts en links in de christendemo cratische partij dreigt. Aan de hand van moeder Voor zichtigheid heeft Leone gewerkt, en gisteren bracht hij de presi dent rapport uit. De voorspellingen over de afloop van zijn werk lopen zeer uiteen: van een nieuwe gematigd rechtse coalitie tot een linkse waaraan de Nenni-socialis- ten zekere voorwaarden, ook op bui tenlands politiek gebied, zouden op leggen. Zelfs wordt de mogelijkheid van „gaullisme" of „salazarisme" ge noemd, waarbij men waarschijnlijk denkt aan de eerst zo rustige senaats voorzitter Merzogora, die opeens zo i'evolutionair „eerzaam" uit de hoek is gekomen. GIOVANNI LEONE ...op de centrale vlakte... Sedert de bevrijding 773.792 huizen gebouwd In januari 1960 zijn, volgens de ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 4.565 nieuwe woningen voltooid. In januari 1959 werden 5.664 woningen opgeleverd. Voor Zeeland waren deze cijfers resp. 133 en 86. Sedert de bevrijding zijn nu in totaal 773.792 nieuwe woningen gebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3