WESTKAPELLE KAN NIET ZONDER WOONRUIMTEWET GOESE MULO-SCHOLIEREN OP VLIEGBASIS WOENSDRECHT Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk C hefarme 4 WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN GEEN T0ERISTENSTR00M NAAR CENTRUMSTAD GOES WOENSDAG 9 MAART 1960 P BO V I N O I A L Bi Z hl hl V W 8 El O U B A N '1 GEEN WONINGWETWONINGEN Oude school verhuurd aan Evangelische Kirche De raadsleden van Westkapelle spra ken zich in de dinsdagavond gehou den vergadering eenstemmig nït voor handhaving van de woonruimtewet. Bij opheffing zou in deze groeiende badgemeente do mogelijkheid be staan, dat eigenaren van vrijkomen de woningen ten gnnste van de toe risten geen nieuwe huurders toelaten. Met het oog op de in Westkapelle nog steeds bewoonde vijfentwintig krotwoningen zon een dergelijke handelwijze niet verantwoord zijn. Eveneens In verband met deze krot woningen toonden de raadsleden zich zeer teleurgesteld over het besluit van hef college van Ged. Staten om aan Westkapelle geen woningwetwo ningen toe te kennen. Burgemeester Th. M. de Meester zei met spijt en verwondering van het besluit van Ged. Staten kennis te hebben genomen. Wethouder P. Lievense merkte op dat het con tingent woningwetwoningen toch do Krotopruimmg moet bevorde ren. De voorzitter was het met hem eens, dat juist daarom het besluit van Ged. Staten betreu renswaardig te noemen is, omdat de termijn van bewoonbaarheid van de krotwoningen reeds met drie jaar is overschreden. De be woners van deze woningen be schikken niet over de middelen om zelf tot nieuwbouw over te gaan. Hij noemde de gang van zaken ook zorgelijk in verband met vestiging van industrieën, daar de gemeente nu geen wonin gen beschikbaar kan stellen. Ook wethouder W. Gabriëlse noemde het besluit zeer verwonderlijk. De raadsleden werden het er na een uitvoerige discussie over eens, het oude schoolgebouw aan de Zuidstraat voor de tijd van tien jaar aan de Evangelische Kirche te Saarn-Mühl- helra te verhuren. Enkelen maakten nog bezwaar tegen de termijn van tien Jaar, dio te lang zou kunnen zijn. De voorzitter zei echter, dat er aan het haveloze gebouw zodanig verbouwd moet worden, dat de huur ders er zeker tien jaar gebruik van moeten kunnen maken. De Evangelische Kirche uit Saarn- MUhlheim had oorspronkelijk het plan het gebouw te kopen. Hierop waren B. en W. echter niet ingegaan. Van Nederlandse zijde bestaat geen belangstelling voor het gebouw. Een inwoner uit Sluis had het plan de school te kopen, maar kwam hierop terug. Een kapitaalslast van 11.826 die op het gebouw rust vanwege de verbouwing van het derde lokaal, maakt aankoop minder aantrekke lijk. De Evangelische Kirche zal de school inrichten tot vakantieverblijf voor kinderen uit het Roergebied. Voor percelen aan de Jacob Bras serstraat en de De Casembroot- strant zal het wederonbouwplan worden Ingetrokken. Het uitbrei dingsplan zal worden gewijzigd in die zin, dat in plaats van vrij staande huizen tot de bouw van een motel en dubbele bungalows kan worden overgegaan. Het lang gerekte terrein zou zich volgens ae voorzitter bijzonder goed lenen voor de bouw van een motel met cabines. Een honderdtal leerlingen van de Christelijke en Openbare U.L.O.- scholen ie Goes heeft dinsdag een be zoek gebracht aan de vliegbasis Woensdrecht. Van 's morgens 10 tot 's namiddags 4 uur hadden de jonge lui do gelegenheid met de meest be langrijke onderdelen van liet militai re vliegwezen in aanraking te komen. Het mooie vliegweer droeg in be langrijke mate bij tot het welslagen van deze Jengddag. Het eerste punt op het gevarieerde programma bestond uit een inleiding van kapitein Mignon, die sprak over de taak en do organisatie van de luchtmacht in bet algemeen, en van de vliegbasis Woensdrecht in het bij zonder. Tevens gaf hij een demon stratie met de schietstoel, parachute en diverse andere reddingsattributen. Kapitein Niemeyer hield een praatje over de vliegverkeersleiding, een uitermate interessant en essentieel onderdeel van de basis. Na deze theorie werd het tijd de praktijk te leren kennen. Bezoeken werden gebiacht aan de linktrainer- sectie, waar een aantal scholieren het ..droogvliegen" mocht beoefenen, de straalmotorenwerkplaats en de on- derhoudshangar. De kennismaking met de luchtmachtvoeding die daarna volgde bekwam iedereen bijzonder goed. Des middags vertoefden de j'ongelui op de verkeerstoren, vanwaar ze de komende en gaande straaljagers goed konden volgen. Ook de „weerprofe- ten" van de Meteorologische Dienst werden niet vergeten. De vliegdemonstraties, die een waar dig einde vormden van deze dag, wa ren tevens het hoogtepunt van het programma. Met verbazing sloegen de jongelui de kunstige capriolen van een Lockheed T-33 straaltrainer en 2 Hawker „Hunter" F. mk. 4 operationele onderschopplngsjagers gade. „Rolls", „loopings'' en „wing- overs" waren letterlijk niet van de lucht. De beide Hunter straaljagers zorgden nog voor een sensationele snelheidsvlucht op lage hoogte, door met ca, 800 km per uur langs te ko men stormen. Deze z.g. „speed-pass" wekte de nodige indruk, temeer daar deze in formatie werd uitgevoerd. Met het geluid van de donderende straalmotoren nog in hun oren keer den de Goese MÜLO.-scholieren in de namiddag in opperbeste stemming huiswaarts. De raad ging er voorts schoorvoe tend mee akkoord een bedrag van 0.05 per inwoner beschikbaar te stellen voor de uitgave van de bro chure over de ontwikkeling van Wal cheren. Voor de herdenking en vie ring van de vijfde mei zal een bedrag van 500 worden uitgetrokken. Aan de aannemer, de heer Houmes, zal voor 1960 optie wórden verleend op 780 vlerkante meter grond in het uitbreidingsplan „Noord voor de bouw van acht woningen. Bij de rondvraag sneed het raadslid J. de Pagter (p.v.d.a.) het onderwerp van de wachthuisjes bij de bushaltes aan. Ook de heer J. Minderhoud (gem. bel.) meende dat hier in West kapelle, waar bijzonder veel van de bus gebruik wordt gemaakt, voor accommodatie moet worden gezorgd. (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelt helpen elkaar en doen wondere. Elk labiet Chei'arine„4"beval4 genee middelen, die in de gehele wereld beroen zijn geworden en mitlioenen mensen c baat brachten. Een der bestanddelen zore; dat niettegenstaande de krachtige werking - ook de zwakste maag nie' van streek raakt. Oe vier middelen teza men werken nóg beter en doen werkelijl wonderen. Tegen pijnen en griep. Geschikl voor de gevoeligsle maag. want dit wordl te»ctiermd door hel bestanddeel ChoFaroi. 20 tabt. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f 3.60 .Vissers mogen in Zandkreek en Veersegat wormen steken' Voorzitter A. J. W. Mathijssen op vergadering hengelsportvereniging Voor do sportvissers bestaat dé mo gelijkheid wormen te steken. Dit bleek maandagavond op de jaarver gadering van de kengelsportvereni- ging „Middelburg" in café-restau rant „Do Eendracht" waar voorzit ter A. J. VV. Mathijssen meedeelde, dat de Vïsserijinspectie op de Zeeuw se Stromen in de Zandkreek en het Veersegat percelen heeft vrijgege ven voor het steken van wonnen, mits men in het bezit is van een ver gunning van rijkswaterstaat. Verder zei de heer Mathijssen, dat het bondsbestuur een voorlopige commissie heeft ingesteld bestaande uit kusthengelaars uit Noord- en Zuid-Holland, Noord Brabant en Zee land die onderzocht heeft hoe de Al gemene Hengelaarsbónd de belangen van de kusthengelsport zal kunnen behartigen. Hierover heeft de com missie een rapport uitgebracht, waarin men onder andere adviseert de kust- en zeehengehvedstrijden op dezelfde wijze te regelen als de hen- gelwedstrijden in zoet water. Voorts zei de heer Matthijssen, dat voor de sportuitwisseling met Folkestone zich reeds negen hengelsportliefheb bers hebben opgegeven. Uit het jaarverslag van secretaris N. Bek bleek, dat de belangstelling voor de hengelsport nog steeds toe neemt. De vangsten in het afgelopen jaar werden redelijk genoemd. Het ledental steeg tot 173. verder kwam het financieel verslag ter sprake, dat een batig saldo aangeeft. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van penningmeester Sinke, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer C. J. Nieuwenburg benoemd. De aftredende bestuursleden Grims en N. Bek werden herkozen. Na enige discussie werd besloten, dat de vereniging voor het \issen in de vest 1.50 in de kosten voor een ver gunning betaalt, terwijl de leden zelf 1 moeten bijdragen. De bejaarden onder do leden en de jeugdleden zul len slechts 0.50 in de kosten moe ten bijdragen. Voorts kwamen op de ze vergadering nog de dubbelstad wedstrijden ter sprake waaraan ook de hengelaars zullen meedoen. De koningsvisser van het afgelopen jaar werd de heer J. Rijke. In de zwaarste vis-competltie ving de heer J. Roogenboom de grootste paling (1900 gram), terwijl deze ook in de klasse zeevis rond met een zeebaars van 3300 gram de eerste werd. De grootste platvis, een tong (560 gram) werd in de wacht gesleept door de heer J. v. d. Heijden. Voor deze prestatie kregen de winnaars een medaille aangeboden. Officiële publikatie GEMEENTE VLISSINGEN Medewerking ingevolge art. 72 der i.o. wet 1920 Burgemeester en wethouders van Vlls- sLagen brengen ter openbare kennis, dat door do gemeenteraad .bij zijn besluit van 29 februari 1SB0, no. 39 medewer king is verleend aan het r.-lc. kerk- en schoolbestuur alhier voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen, alsmede van meubilair voor de St.-Paulus ulo school wegens toename van het aantal leerlingen. Vllssingen, 2 maart 1960. VLISSINGEN. Spreekuur wethouder van bouwnijver heid en volkshuisvesting. Het spreekuur van de wethouder van bouwnijverheid en volkshuisvesting van Vlissingen, op donderdag 10 maart gaat niet door. PREDIKBEURTEN Predikbeurten Gercf. Gem. voor woensdag 9 maart a.s. (Biddag). Rilland-Bath: 9.30 en 2 stud. Ligten- berg. Krabbendljke: 9.30, 2 en 6 ds. Zijderveld. Waarde: 9.30 en 6 stud. Bosschaart. Wolf aartsdijk: 2 leesd. Kruinlngcn: 9.30 leesd., 2 stud. Bos schaart, 6 stud. Ligtenberg. Yerseke: 9.30 en 6 ds. Honkoop, 2 leesd. We- meldinge: 10 en 2 leesd. Wolf aarts dijk: 9.45, 2 en 6 ds. Vergunst. Nis- se: 9.30 en 2 leesd., 6 stud. Schip- aanboord. 's-Gravenpolder: 9.30, 2 en 6 ds. Do Gier. Bovssele: 9.30, 2 en 7 (afschoid) ds. Heerschap. Nieuw- dorp: 9.30 on 2 stud. Schipaanboord. Goes: 9.30, 2 on 6 ds. A, F. Honkoop. Hoedekenskerke: 9.45, 2 en 6.30 ds. Van Dam. Kapelle-Biezelinge; 9.30, 2 en 6 ds. Blok. NOORD-BEVELAND. Colijnsplaat: 10, 2 en 6 ds. Rijksen. Kamperland: geen dienst. Kortgene: 10, 2i30 on 6 ds. Molenaar, MIDDELBURG „Bouwvakarbeiders hebben sympathie van publiek" Jaarvergadering Christelijke Besturenbond Middelburg Op de jaarvergadering van de Chris telijke Besturenbond Middelburg, die dinsdagavond in de bovenzaal van het „Nederlands Koffiehuis" werd gehou den, sprak de heer H. Beenhakker, districtsbestuurder van het C.N.V. in Zeeland, over de beroering in de bouwwereld. In zijn toespraak wees de heer Been hakker er nadrukkelijk op, dat de staking van de bouwvakarbeiders niet tegen de overheid is gericht. Zeer verheugd toonde hij zich over het be sluit van de Nederlandse christelijke aannemers en bouwvakpatroonsbond, de zich bereid heeft verklaard de C. A.O. te ondertekenen. Betreurens waardig noemde de districtsbestuur der het besluit van de afdeling Fries land van deze bond, die het vertrou wen in het hoofdbestuur heeft opge zegd. Voorts vond hij het zeer kwalijk, dat het conflict tussen de regering en de aannemers over de ruggen van de werknemers wordt uitgespeeld en men op deze wijze de werknemers tot inzet maakt van de economie. Hierin zag de heer Beenhakker een degradatie van de mens tot een eco nomisch goed, waaruit zijns inziens duidelijk blijkt, dat de sociale ver houdingen in Nederland nog niet zijn zoals zij moeten zijn. „Hier is geen sprake van een goede verhouding", aldus de heer Beenhakker. Deze was verder tot de conclusie ge komen, dat de bouwvakarbeiders in dit conflict de sympathie hebben van het grote publiek. In dit verband wees hij nadrukkelijk op het belang, dat de bouwvakarbeiders stipt alle aan wijzingen van de vakbonden zullen opvolgen. DOMBURG Vrouwenwereldgebedsdag De Vrouwenawereldgebedsdag word te Domburg gehouden in „Rehoboth". Mevr. N. Hoevers-de Visser en mej. L. Giffard lazen de liturgie. Bouw Polderhuis te St.-Maartensdijk aanbesteed Het waterschap Tholen heeft de bouw aanbesteed van het polderhuis met woning te Sint-Maartensdijk Hoog ste inschrijfster was de firma A. J. Rijnberg uit Sint-Maartensdijk met 174.900. Laagste inschrijver was P. C. Soffers uit Hoogerheide mot 146.180. De gunning is aangehou den. Burgerlijke stand GOES Bevallen: J. C. Potter- Kievit d., P. E. van Baaten-de Kok 2 d„ (tweel.), M. M. J. SchippeisJanssens z., A. II- Nagt- zaam-Drijdljk d., J. E. van der Veelcen- SteerVbakker d., C. H- Meirlaen-de Jong z.f E. Visser-Reinhoudt z.r P. C. Schrler Fierloos d., W. Ko'rstanje-Danielse z., J. Kempe-Vervvel z-, H. w. Kropveld- Hoekstra z., J. Kurvink-Eckhardt z., L. L. Gronöijs*Neumeijer z. Getrouwd: J. Lamberlus 22 j. en G. J- M. Walrave 21 J., A. Behage 66 j. en M. de Munck 53 j.. G. J. Florusse 30 J. en P. A. I. Harinck 27 J. Overleden: Abraham Tilroe, 61 J. e.v. P. J. Schipper, Leen Hofman 5 Jr z.v, C. Hofman en C. van Sluijs, Leunls Sleutel 64 j. e.v. E. E. J. Dubois, Jo hannes de Graag 74 J. wedn. v. M. de Jonge, Adriana St. Nieuwenhuijse 74 j. wed. v. F. de Roo, Petrus Johannes Vacs 02 J. wedn. v. C Vermast. Rosalia Maria Serrarens, 90 .1. wed. v. P. J. Speller. KRABBENDIJKE. Bevallen: T. Schouten—van Boven, d.; N. Luteijn—de Kok, z.; M. Versprille— Hollemans, z. Ondertrouwd: L. Hènnekij, 33 jaar en L. J. de Looff, 21 jaar. Getrouwd: H. de Jager, 24 jaar en M. Moerdijk, 19 Jaar; H- J. Lamper. 25 Jaar en D. A- van Zwaarden, 21 jaar. Overleden: J. Dregmans, 88 jaar. NISSE. Bevallen: C. A. N. M. de Winter—van den Eljden, d.; P. A. de Pree—Harinck, d Overleden: G. Meljers, 76 Jaar. HOEDEKENSKERKE. Bevallen: C. G. M. Huige—Rijk, z.; M. A. van 't Westende—Bal. z.; M. de Jonge— Boomman, z.\ D- P. Repkes—Steenbak ker. d. Overleden :J. Schout, 75 Jaar. KLOETINGE. Bevallen: M. Sijbrandlj—Bouwers, d.; A. M. de LoozeSinke, d.; J. C. Malle- koote—de Jonge, z. Overleden: A. Wisse, 61 jaar, e. van A. M. de Regt; C. van der Does, 78 jaar. wedn. van S. Paauwe. OVEZANDE. Bevallen: P. A. Vermeule—de Jonge, d.; C de Winter—de Jonge, d. P. S. Hoon- dert—Pleters, z. Getrouwd: H. E. de Jonge, 26 jaar en M. Rijk. 25 jaar. Overleden: J. de Jonge, 71 jaar, e. van A. van 't Westelnde; J- Oostdijk, 70 jaar e. van J, F. Nagellkerke. A.Z.V.V.-Colijnspleafse Bays 9-1 Tegen hekkesluiterColijnsplaatse Boys, dat in Axel haar zwakheid wel overtuigend demonstreerde, heeft A. Z.V.V. er een waar schuttersfestijn van gemaakt. De Axelse ploeg wist voor rust door doelpunten van de Ruyter (3 x) en Visser (2 x) reeds een 50 voorsprong te verwerven. Na de thee scoorden Ruytenberg (1 x), Haak (2 x) en Visser (1 x). Door een flater van de Axel-defen sie kon Col. Boys de eer nog redden. De eindstand 91 geeft een duidelijk beeld van de krachtsverhouding. A. Z.V.V. stelde zich door deze monster zege wel definitief in veiligheid. KAPELLE Interkerkelijk zaterdagavondgebed Op initiatief van de plaatselijke pre dikanten te Kapelle en Bïezelinge, zal er gedurende de lijdensweken op zaterdagavond, met uitzondering van de zaterdag voor Pasen, in de gere formeerde kerk een interkerkelijk zaterdagavondgebed worden gehou den. Zaterdag aanstaande zal de eerste dienst worden gehóuden, Ze zullen bij toerbeurt door de predi kanten verzorgd worden. De diensten die aan zullen vangen om half acht en een half uur zullen duren, dra gen een liturgisch karakter met oen korte meditatie. BORSSELE Filmavond De Nederlandse Blindenbond zal op 11 maart a.s. te Borssele een kunst en filmavond houden in het vereni gingsgebouw. Er zullen twee films vertoond wor den. De accordeonvereniging „De Lustige Trekkers" en de zangvereni ging „Soli Deo Gloraia" verlenen medewerking. Voorts zullen enige ge dichten van Annie Schmidt worden gedeclameerd. OUDELANDE Groene Kruis vergaderde De afdeling Oudelande van het Groe ne Kruis vergaderde in café Centrum te Oudelande. De rekening over het dienstjaar 1959 sloot met een batig saldo. De vereniging zal dit jaar 50 jaar bestaan. Het bestuur werd machtiging verleend om voor deze herdenking een avond te organiseren. Verder werden nog mededelingen gedaan omtrent voor het magazijn aan te schaffen materialen. ELLEWOUTSDIJK Raad vergadert De raad van Ellewoutsdijk komt vrijdagmiddag a.s, bijeen om te be spreken, of de woonruimtewet 1947 voor de gemeente buiten werking gesteld kan worden. De agenda ver meldt verder onder meer de 3 voorschot verlening op het le kwar taal van 1960 op een salarisverho ging van het gemeentepersoneel en enkele verzoeken om premies voor woningverbetering. WAARDE Bloembollenkwekers kwamen bijeen Onder voorzitterschap van de heer M. Harthoorn te Oostdijk vergaderde de pas opgerichte vereniging „Bloem bollencultuur te Haarlem", afdeling Waarde en omstreken in zaal Koe man. De voorzitter wees op de be tere rechtspositie van de telers bij de vereniging. Men besloot te beginnen met een bloembollencursus op brede basis en een gladiolenproefveld met de nieuwste soorten aan te leggen. Als adviseur werd aan het bestuur toegevoegd de controleur, de heer P. Krijnsen te Waarde. WEMELDINGE Rijkspostspaarbank in februari Op de Rijkspostspaarbank te Wemel- dinge is over de maand februari 1960 ingelegd voor een totaalbedrag van 24.659,31 en terugbetaald voor een bedrag van 14.507,55. Er werden drie nieuwe boekjes uitgegeven. BEURSBERICHT MARKT GOES 8 maart. Granen, zaden en peulvruch ten. Tarwe, basis 17 pet vocht, boeren- schoon af boerderij per 100 kg 28 50— 32.20. Kleine groene erwten, idem 33,00— 38.00. Schokkers, idm 34.00—40.00. Bruine bonen, idem 100.00—140,00- Blauwmaan- zaad, Idem 90,00—102.50. Aardappelen. Bintje, 35 mm. opw., bln- ne landse sortering 12,00—14,00 Bintje. 35 mm. opw., export sortering 13,50— 14,50- Furore, 35 mm opw., binnenlandse sortering 15.0O—16,00. Deze prijzen gel den per 100 kg., geleverd aan de sor teerlnrlchtlng, sorteerkosten voor re kening van koper. Voederaardappelen noteerden 3,50—3.75 per 100 kg. Hooi. Voor lucernehooS. geperst af be drijf, kon een prijs worden genoteerd van 120,00—130.00 per ton. Stro. Gerstestro G2.50—65,00 per ton, ge perst af bedrijf- Tarweslro 52.50—5750 idem. Haverstro 52,50—5750 Idem. Erw tenstro 90,00—95.00 Idem- Schokkerstro 85.00—90.00 idem. Uien. De prijs van uien bedroeg 14— 15 cent per kg., veldgewas. Eieren Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van 1,40—1,44 per kg. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 8 maart. De totale dagomzet op de he den gehouden aardappeltermijnmarkt beliep 500 contracten. Consumptiesec tor: Alpha april 13.20, 13.10, 13.00. 12.70. 12,50, 12.40, 12.50, 12.60, 1250. Bintje 35 maart 16.20. april 17.90, 17.80, 17 70, 17.60. 17.50, 17.40, 17.30, 17.40, 1750, 17,60, 17.70, 17.80, 17 00, 1750. Bintje 45 april 20.50. 20.70. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 4214. Weektotaal 6223: Vette koelen en ossen 250: gebruiksvee 1110; vette kalvem 535; graskalveren 120- nuchtere kalveren 1869: varkens 3; lopers 31; biggen 31; paarden 86; veulens 7; scha pen of lammeren 126; weide/zuiglamme- rer. 22; bokken of geiten 24. Prijs in cents per kg. le kw 2e kw 3e kw vette koeien 295—325 280—295 255-280 vette kalveren 280—310 250—280 220—250 Slachtpaarden 230 170 160 Prijs in guldens per stuk. le 2e 3e kwaliteit Graskalveren 430 370 270 Nuchtere kalveren 56 46 36 Exporvarkens lopers 80 70 60 Biggen 50 40 36 Schapen 135 95 65 Lammeren Kalfkoei en Melkkoeien Vare kooien* Vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer korter, handel traag, prijzen als gisteren: vette kalveren aanvoer Iets meer, handel kalmer, prij zen even lager: graskalveren aanvoer iets minder, handel stroef, prijzen gedrukt: nuchtere kalveren aanvoer even minder, handel stroef, niet geheel prijshoudend: exportvarkens lopers en biggen aanvoer korter, handel slepend, prijzen iets min der: slachtpaarden aanvoer als vorige week. handel stug, niet geheel prijshou dend; schapen en lammeren aanvoer klein, handel kalm, ruim prijshoudend; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijshoudend: vare koeien aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen gedrukter: vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel flauw, niet geheel prijshoudend. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren. Kippeëieren 8 cent. Poeljeëleren 7 cent. Eendeëieren 7 cent. 1230 1090 900 1250 1090 900 870 750 630 900 760 600 560 500 400 Uitvoering Woensdagavond 9 maart a.s. (bid dag) zal in de hervormde kerk te Wemeldinge een uitvoering worden gegeven door het Ned. Herv. Kerk koor met medewerking van de fan farevereniging ..O.K.K.", beide on der leiding van de heer A. van der Cingel. Verder zal het meisjes- en kinderkoor en de organist, de heer C. Philipse, medewerking verlenen. De uitvoering begint om zeven uur. Spaarbank in februari Bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Wemeldinge is over de maand fe bruari 1960 aan spaargelden gestort voor een bedrag van 67.986,83 en te rugbetaald voor een bedrag van 53.480,71. Het saldo aan het einde der maand bedroeg 2.857.641,02. Er werden- gedurende deze maand vijf nieuwe spaarboekjes uitgereikt. Gevonden voorwerpen Ter gemeente-secretarie van Wemel dinge is aangifte gedaan van de vol gende gevonden voorwerpen: een grijze sjaal; een portemonnee met in houd; een autoped; een blauw kin derhandschoentje; een paar zwarte dames-glacés; een grijze want; een sigarettenaansteker; een paar grijze handschoenen. IN 1959 OPLEVING Verzuchting in jaarverslag plaatselijke V.V.V. „Goes blijkt nog steeds niet in staat to zijn een grote stroom toeristen te trekken Deze stad heeft nu eenmaal veel minder attracties to bieden dan verschillende andere Zeeuwse plaat sen. De enige oplossing zou zijn gele gen In het, organiseren van grote evenementen. Helaas ontbreken de middelen om een of meer nieuwe „trekpleisters" tot stand te brengen". Deze verzuchting slaakt de secreta ris van de V.V.v.-Goes, de heer J. M. Schipper in het jaarverslag over 1959. De financiële positie van de vereni ging is zodanig dat zij zich beperkin gen ziet opgelegd voor wat betreft net verspreiden van folders en het verstrekken van inlichtingen alsmede het geven van enige steun aan de verschillende evenementen. Na het Expo-jaar 1958 vertoonde het dagbezoek aan Goes in 1959 een op leving, aldus de secretaris. Met na me de Engelse vakantiegangers, die aan de Belgische kust verblijven, kwamen op dinsdag marktdag in grotere getale naar Goes. Het plaatselijk V.V.V .-bestuur beraadt zich momenteel op de mogelijkheid om de financiële positie van de ver eniging ie verbeteren. In de volgen de week dinsdag in „De Prins van Oranje" te Goes te houden algemene vergadering van de V.V.V. zal een herziening van de contributieheffing aan de orde worden gesteld. Getracht zal ook worden een hogere subsidie van de gemeente te verkrijgen. Het bestuur stelt de vergadering voor in de vacature S. Verwer te benoemen de heer L. Rippe. Tevens zal het be stuur worden uitgebreid met twee le den. Kandidaat zijn gesteld burge meester H. K. Michaëus en de heer G. Diender. VEILING KRABBENDIJKE EN O. 8 maart. Golden Delicious: I 80-85 93; 75- 80 9698, 70-73 99 65-70 89; 60-65 77: II 80- 85 85—88; 75-80 80—92; 70-75 82—93: 65-70 76—87; 60-65 68—75; II D 57—63; IJl gr. 68-77; Idem t 54—58; kr. 50—56: stek 38— 42; Winston II D 45; III f 41; St Remy I 75-83 34; II 75-83 21—24; 65-75 26-23; III f 18; Verpakt fruit Winston: II 75-80 83; 10- 75 88; 65-70 84; 60-65 74 55-60 61. VEILING GOES 8 maart. Export- en mdustrlevelllng- C Aden Delicious kl. I 30-85 87—105. 75- 80 88-111, 70-75 93—109. 65*70 86—100. 60- 65 76—31, Ud 60-64 kl. H 80-85 88. 75-80 86—95. 70-75 75-98 65-70 76—91, 60 65 63— 80. Goudrenette kl. I 75-85 72-74, 65-75 69-70,. lid 55—56- kl. n 75^83 70-75, 65- 75 64—63 Jonathan kl I 30-85 73. 75-80 76—79. 70-75 78—83. 65-70 76—80, 60*65 71— 74, lid 55-60. kl. II 80-85 70, 75-80 54—80, 70-75 63—80. 65*70 68—74. 60415 65—71. Win ston kl l 75-85 74, 65-75 81—84. 65-85 71. Lombartscalville kl I 70-80 75-85 60-70 74. Forellenpeer kl. I 65-75 83, 55-65 66. Op monster: Conference kl I. 65-75 98.80 -100. 55-65 82. kl. II 65*75 89—95. 55-63 76. St. Remy kl. 1 65 m*n en op 36—39- Gewone veiling- Golden Delicious grof 67—78, fön 53—66. Goudrenette grof 64— 68. fijn 54—60. Jonathan grof 65—71. fijn 56—64. kroet 40—46. Lombartscalville grof 68, fijn 63. Doyenne du Cornice grof 75—76. Conference grof 67—71, fijn 35-47. VEILING KAPELLE BÏEZELINGE 8 maar. Jonathan I 80*85 72, 75-80 7578. 70-75 77—82, 06-70 73—78, 60-65 69—73, II 80-85 68. 75-80 70—73 70*75 74—76. 65-70 72—73, 60-65 61—69, lid 56—59. III grof 56—68'. III fijn 47—55. Golden Delicious 1 80-85 86—97, 75-80 91—109. 70*75 92—108, 65-70 85—95, 60-65 74—81, II 80-85 82, 75*80 84—90, 70-75 86—91, 65-70 80—86, 60*65 69—77 lid 55—61, III grof 68-76. III fijn 53-61. Winston ex. 80-85 80, ex 75-80 81. ex 70- 75 83—85, ex 65-70 83—84. I 60-65 74. lid 48, Hl grof 54-59. III fijn 46. Goudrel- nette n 75-85 70. 65-75 65. III grof 54. III fij. 46. Zoete Ermgaard I 65-75 75, 55-65 65, lid 48, III fijn 40. kroetappelen 25 33, appelen rotvlek 29—39. Saint Remy I 65 en op 35, II 75*85 32—34, H 65-75 33— 34, lid 23. III grof 31. III fijn 25—31. Francisca Borgia II 65-75 41. Groeten: Aardappelen 8. Andijvie 77. Prei 68. Spruitkool 44. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 8 maart. Fruit: Golden Delicious H I en II 70-75 95. K grof 78—93- Lombartó Cal ville H I en II 75*85 69, 70-75 71—76. 65-70 63—69. Goudrenette H I en n 65-75 65. Winston H I en II 55-65 72. K grof 59 Ap pels val en kroet 26—10. St. Remy H I en II 75-85 36-40. Groenten: Andijvie glas 1.04—1.12. Veldsla glas 1.38—2.07. Spinazie glas 94—106. Sla C glas 5—7. Sntjsla en dunsel 31—76. Prei 63—84. Witlof 47—67. Rode kool 59—53. Sa- voolekool 31—54. Boerenkool 57—74. Sprui ten ongesch. 31—83. Spruiten geschoond 47—98. Breekpeen 17—39. Uien 12—25. KRABBENDIJKE Uitvoering Nutsdepartement Dezer dagen gaf het „Nutsdeparte ment Krabbendijke" de jaarlijkse uitvoering in de zaal ,,'t Wapen van Rilland" te Rilland-Bath. Als gasten waren deze avond aanwezig de leden van de afdeling plattelandsvrouwen met haar echtgenoten. De voorzitter, de heer A. Hack heette in zijn ope ningswoord in het bijzonder welkom het college van B. en W. en de spre ker van deze avond, de heer C. J. Ponte, die een met aandacht beluis terde causerie hield over het vlieg wezen. Vervolgens droeg de heer C. van Gorsel enkele gedichten voor. Een forum onder voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse beant woordde schriftelijke vragen op ve lerlei gebied. Vijf dames voerden de éénakter „Schoenen van een ander" van me vrouw Huisman-Griep uit Rilland- Bath op Tot slot werd ook het schetsje „Vrouwen en hondjes" voor het voetlicht gebracht, waarna de voorzitter de medewerkenden aan de avond dank bracht en de heer Ponte een boekenbon aanbood. Hierna bleef men nog enige tijd bijeen onder dc muziek van de Victoria-band uit Ber gen op Zoom. 's-GRAVENPOLDER Jubileum V.Z.O.S. Ter herdenking van 't vijfentwintig jarig bestaan van de zangvereniging V.Z.O.S. te 's-Gravenpolder werd za terdag in de kerk de Gereformeerde Gemeente een zangavond gehouden. Aan deze zangavond werkten mee Sursum Corda uit Krabbendijke on der leiding van de heer R. J. Rijkse, Zanglust uit Nieuwdorp en A. Capella uit Yerseke, beide laatste verenigin gen onder leiding van de heer C. Nieuwenhuyzen uit Krabbendijke. Na de opening door de heer A. Ilooge- steger, zongen de diverse koren een achttiental liederen. De voorzitter van V.Z.O.S., de heer L. de Wolf, dankte de aanwezigen voor de door hen getoonde belangstelling, waarna ouderling P. de Wolf deze avond sloot. Gymnastiekuitvoering Zaterdagavond gaf de jeugdafdeling van de gymnastiekvereniging „De Aanhouder Wint" te 's-Gravenpolder een uitvoering in „Ons Dorpsleven". Voor de pauze gaven de jeugdleden onder leiding van mejuffrouw N. Hulshof en de heer De Bel een aantal turnoefeningen ten beste. Na de pau ze werden het detectivespe! „Wie het laatst lacht" en de klucht „Zuster Robbedoes" voor 't voetlicht gebracht. Muzikale medewerking verleende een accordeonorkestje. WISSENKERKE Raad Wissenkerke bijeen De raad Wissenkerke vergadert a.s. vrijdagmiddag. De raadsleden zul len onder meer spreken over een verzoek van het gemeentebestuur van 's-Heer-Arendskerke om in principe mee te werken aan een gemeen schappelijke regeling voor de ophaal dienst van huisvuil. Voorts zullen in behandeling komen een bijdrage voor het geschenk voor de werkplaats voor minder validen te Goes, subsi die voor de stichting Studie Centrum Wegenbouw, en subsidie aan de ge reformeerde lagere school te Kam- Serland voor de verbouwing van het erde leslokaal. De vergadering be gint om twee uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15