Wilskrachtig Goes stelde zich door 2-1 zege op Dosko veilig AZVV verpletterde Col. Boys met 9-1 Abe Lenstra hield Ajax van de zege af... ft STAND MAANDAG 7 MAART 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 TERNEUZEN WON MET 4-3 VAN ROOD WIT Doortastender voorhoede van Hulst sloeg Vlissingen met 3-1 GEEN VAN DE Zeeuwse voetbalclubs in de Zeeuws-Brabantse competitie zal T.S.C. nog van de leiderstroon kunnen stoten De enige ploeg, die hiertoe bij een stel flinke missers van de Oosterhouters nog in staat zou lijn geweest Vlissingen, kreeg gisteren met 31 klop van Hulst en dat betekende, dat de beide Zeeuwse vertegenwoordigers in de 2e klas B een achterstand op T.S.C. kregen van 5 punten. Met nog 3 wedstrijden te spelen. Even duidelijk als aan de top is de situatie aan de staart. Goes le verde namelijk een voortreffelijke prestatie in Bergen op Zoom, waar Dosko met 21 werd verslagen. En daar B.S.C. met- 2—1 van BAC. verloor, hebben deze Zeeuwen thans 6 punten relatief zelfs 8 voor sprong op de Koosendalers, die al hun resterende wedstrijden moeten winnen om gelijk te komen met Goes, dat zelf ook nog -4 ontmoetingen voor de boeg heeft. Geen Zeeuwse degradant dus, maar ook geen kam pioen Terneuzen bleef in de thuiswedstrijd tegen Rood-Wit net de baas: 43. Fel en enthousiast werd de strijd, die de 22 spelers toen op de gras mat legden voor de uiteindelijke zege. Tenslotte was het weer Zweedijlc, die in de 36e min. zijn ploeg een 21 voorsprong en daarmee een volkomen verdiende overwinning bezorgde. Dosko-Goes 1-2 DE GOESENAREN hebben ditmaal in de strijd tegen Dosko overtuigend bewezen, wat wilskracht en de wil om te winnen in de sport vermogen. Want uitsluitend aan deze factoren hebben de rood-witten liet te danken, dat zo zich deze middag praktisch veilig gespeeld hebben. Dat de bewo ners van Rozenoord uiteindelijk zou den verliezen, zou men aanvankelijk niet voorspeld hebben. Vanaf de af trap demonstreerden de Bergenaren namelijk een „ex-prof-spelletje, waarop Goes niet het antwoord klaar had en iedere objectieve toeschouwer zag de punten dan ook al in Bergs bezit. Temeer omdat de Goese defen sie aanvankelijk geen al te grootse indruk maakte. Het betere spel van Dosko kwam reeds in de 3e min. tot uiting, toen Zwartepoorte een ingeschoten vrije trap voor de voeten van linksbinnen Bennaers stompte, die zich niet be dacht (10). Maar toen bleek wat de Goesenaren tegenover het spel- van - een - klas beter wensten te plaatsen: de wil om niet te verlie zen! En die wil had tot gevolg, dat de Bergenaren allengs werden terug gedrongen. Steeds talrijker werden de Goese aan vallen en speciaal de razendsnelle en verbeten vechtende linksbuiten Hans Sinke was cfc man, die keer op keer toonde, dat de nipte Dosko-voor- sprong aan een zijden draadje hing. Dat het draadje voorshands niet doorbrak en aan de andere zijde ook de Bergense voorwaartsen niet tot groter daden kwamen, was te wijten aan het ontbreken van het beslissen de schot. Ook de 2e helft toonde het beeld van een verbeten vechtend Goes en een Dosko, dat steeds meer het hoofd moest buigen voor het Zeeuwse geweld. In de 20e min. kwam de verdiende gelijkmaker: rechtsbuiten Zweedijk nam hem voor zijn rekening. Koch tweede in Dortmund Onze landgenoot Koch is 0 tweede geworden in internationale stayerswedstrijden om de „Prijs der Naties" op de baan van Dortmund. Winnaar werd de wereldkampioen, de Spanjaard Timoner, die de rit over 2.0 km won in 18 min. 32,7 sec., de 30 km in 28 min. 22,7 sec. op zijn naam bracht en op de 25 km met 30 meter achterstand tweede werd achter de Duitser Karlheinz Marsell, die 23 min. 40,3 sec. nodig had. Hein Cujê doet weer van zich spre ken In Goes ging deze Middel burgse atleet zaterdagmiddag zie foto) onbedreigd door de finish van de jaarlijkse singelloop. Overigens had hij allang voor de eindstreep een beslissende, voorsprong genomen op zijn rivalen Schillemans en Bostelaar. En zondag won Hein Cujê opnieuw Ditmaal in Nijmegen waar hij onbe twist de snelste was in de Kruktoren- loop. (Foto P.Z.C.). Hulst-VIissingen 3-1 „HUP VLISSINGEN", stond gister middag te lezen op een groot span doek, dat op het gemeentelijk sport park in Hulst door enkele jeugdige Vlissingers omhoog werd gehouden. Vlissingen heeft echter geen inspira tie uit deze opwekkende woorden kunnen putten: de talrijke Vlïssingse supporters, die de verre reis naar Hulst meemaakten, zagen hun ploeg met 31 verliezen, dezelfde cijfers, waarmee Vlissingen destijds in eigen stad van Hulst won Het was overigens een strijd tussen twee gelijkwaardige ploegen. Dank zij het windvoordeel was Vlissingen voor rust wat sterker, terwijl na rust Hulst de toon aangaf. Hoewel de Vlissingers technisch wat geschool- der speelden, was Hulst niettemin ruimschoots in liet voordeel, doordat deze ploeg beschikte over een door tastende voorhoede, waarin met na me Moens, Necfs en Jansen gevaar lijk waren. Reeds twee minuten na het begin scoorde Jan van Huizen uit een pass van de snelle Lilipali. maar deze tref fer werd wegens buitenspel door de scheidsrechter afgekeurd. In de beginperiode was d'e Vlissingse defensie overgens duidelijk sterker dan de Hulst-voorhoede, die voor rust voldoende steun van de middenlinie ontbeerde. Een pass van Neefs, die door Moens onbenut werd gelaten vlak voor doel en een verrassend diagonaal schot van Lillipali, dat door doelman Fricot onschadelijk werd ge maakt besloten de eerste helft. Dank zij het windvoordeel kreeg de Hulster voorhoede na rust aanzien lijk meer steun van defensie en mid- dènlinie dan voor rust. En dat resul teerde al spoedig in een treffer: een combinatie tussen De Blok, Neefs en Jansen bracht de bal bij Moens, die Ineens raak schoot. Een houdbaar schot overigens, waarop doelman Baart zich verkeek. Hulst kroop door het oog van de naald, toen aanvoer der De Gucht maar half wegwerkte en stopper Van der Poel onzuiver terugspeelde op zijn doelman. Met een krachtsinspanning kon deze doel man erger voorkomen. Hulst bleef hierna toch het meest domineren, hoewel Vlissingen zich nog niet gewonnen behoefde te ge ven. In de 16e minuut viel echter in feite reeds de beslissing, toen Neefs na een combinatie met Moens en Jan sen alleen doorbrak en onhoudbaar inschoot: 20. Uit een corner van Neefs scoorde Jansen een kwartier later met een trekbal het derde doel punt. Twee minuten voor het einde redde een naar binnen gezwenkte linksbuiten Rinus Wijgman de Vlis- eer 3i. Terneuzen Rood Wit 4-3 In de eerste tien minuten van Ter neuzenRood-Wit leek het er op alsof de Zeeuws-Vlamingen regel recht op een grote zege zouden af gaan. De aanvallen op het doel der Brabanders volgden elkaar in snel tempo op, zodat de defensie der rood- witten handen vol werk had om het doelgebied te zuiveren. De Braban ders kwamen echter vrij spoedig „terug" en aangezien het centrum der Terneuzensc defensie nogal wat steken liet vallen, zagen de Wille- brordors zelfs kans om hun opgelo pen achterstand in een voorsprong om te zetten. Daar de rechterwing der thuisclub volkomen faalde, werden na rust alle aanvallen over links opgezet, waar de zeer actieve Wissel zijn binnenspelers talrijke kansen bood en waarvan er 2 in een doelpunt werden omgezet. Reeds in de le minuut moest keeper De Bruijn met zijn vingertoppen in de uiterste rechterhoek graaien om een Terneuzensc schuiver onschade lijk te maken. Enkele minuten later vergreep De Bruijn zich op een voor zet van Leunis, waarna het voor Meijer een klein kunstje was om de stand op 10 te brengen. In de 27e minuut omspeelde rechtsbinnen Suij- kerbuijk één der Terneuzen-achter- spelers en dat betekende 11. Vijf minuten voor rust liep doelman Doorns te ver in de richting van de cornervlag. Van Hal omspeelde hem en gaf de bal over aan Buikmans, die voor het verlaten doel geen fout maakte: 12. In de tiende minuut van de tweede helft lanceerde Wissel een voorzet voor de voeten van Meijer, die met een overigens tam balletje de stand op 22 bracht. Even later sprongen Nijkamp en een Rood-Wit-back naar een hoge voorzet van Wissel, die tus sen beide spelers door in het doel be landde: 32. Een doelpunt in de 23e minuut gescoord door Wissel vond in de ogen van scheidsrechter Suur geen genade. De doorgebroken Min- neboo werd door Buurstede zodanig gevloerd, dat de arbiter niet anders kon doen dan naar de. elf meterstip wijzen, vanwaar J. Koch het vierde doelpunt liet aantekenen. Enkele mi nuten voor het einde bracht linksbui ten Van Hal de achterstand terug tot 4—3. T.S.C. Hulst Vlissingen Dosko Rood-Wit Middelburg RA.C. Terneuzen Roosendaal Internos Goes BSC. 19 14 2 3 30 64—23 19 19 4 25 49—31 19 11 8 5 25 32—23 19 9 4 6 22 38—28 29 9 3 8 21 41—37 18 8 4 6 20 38—36 18 V 4 7 18 29—37 19 8 1 10 17 27—36 18 H 4 8 16 28—33 29 5 4 11 14 39—45 18 5 2 11 12 28—38 39 2 2 15 6 21—67 De voetbalclub Vlissingen heeft het op eigen grondgebied spelende Hulst zondagmiddag niet van een revanche kunnen afhouden Eerder in dit seizoen won Vlissingen met S1 van Hulst, maar nu versloeg Hulst de Vlissingers met 31. Niettemin waren de Vlissingers toch nog vaak gevaarlijk. Hier tracht mïdvoor Jan van Huizen hoog opspringend doel man Fricot te passerenHet lukte niet. Foto P.Z.C.). Middelburgse schakers nu dicht bij degradatie.... Vlissingse reserves verloren eervol van Zierikzee: 64 De schaakvereniging Middelburg Is in de landelijke 2e klas D angstig dicht bij degradatie gekomen nu de Zeeuw se hoofdstedelingen zondag met 3-7 van Philips verloren. De gedetailleerde uitslag luidt C. Jansen (Middelburg)dr. J. Mete ring (Philips) 0-1: S. Sanders—F. de Beer J- de BaareJ. Wijn 0-1: H. StroobandP. den Boer 1-0; J. SchellensC. C. Schrobbers H. VerdamD. de Jong 0-1: J. Louws— J. Suurland 0-1; P. M. de Kleijn—C. Hancveer W. van WijnenJ. Hendriks 0-1; L. J. Woudstra—A Nijssen Vi-Vz- Totaal 3-7. Voor de eerste klas van de Zeeuw se schaakbond speelden Zierikzee en Vlissingen II in Goes. De 6-4 zege voor de favoriete Schouwena- ren was vooral eervol voor de Vlis singse reserves Hier luidt de gedetailleerde uitslag J. J. v. d. Ende (Zierikzee) met wit M. Donze V2-V2J. J. ElzermanA. Mast 1-0; J. J. Westendorp Boerma J. Hoogstrate 1-0; M. J. EnzlinM. Hasselaar 0-1; A. J. HendrikseR. Everse 1-0; A. J. ScheeleJ. P. Wij- tenburg 1-0; R. A. HunemanP. A. C. Bikker V2-V2; H. E. S. Sinck—J. C. Koetsenruyter 0-1; A. J. van Lavie- renJ. C. Olijve 1-0; M. M. de Raat J. M. v. d. Berg 0-1. Zeemeeuwen-speler brak al na 2% minuut een been Tijdens de zaterdagmiddag gespeelde 1 bekerwedstrijd tussen Bruse Boj's en Zeemeeuwen had de Zeemeeuwen speler A. v. d. Maas reeds na 2% mi nuut spelen het ongeluk zijn scheen been te breken na een botsing met de Bruse Boys-speler Keizer. De wed strijd werd gestaakt. Atleet Bertus Walker won K.N.A.U.-prestatiebeker De prestatiebeker van het dis- Hj trict Zeeland der K.NA.U. is tijdens de in Middelburg gehou- den jaarlijkse algemene leden- vergadering uitgereikt aan een atleet, die jarenlang zijn sporen if verdiend heeft, weliswaar zei- den tot de eerste plaats wist door te dringen, maar er altijd ëb bij was, en die vorig seizoen zijn 25-jarig jubileum op de at- letiekbaan vierde. Die atleet is Bertus Walker van Zeeland Sport uit Vlissingen, die de ff fraaie beker uitgereikt kreeg f§ van districtsvoorzitter A. G. Verdonk. De vergadering on- s derstreepte de bekendmaking H van deze onderscheiding met 'n welgemeend applaus. iiiiiiiiiiiiniiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiïiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Amemuiden bevocht 2-1 zege in Lage Zwaluwe Met nog slechts enkele wedstrij den voor de boeg is de spanning er in do landelijke vierde klas van het zaterdagvoetbal nog bi jgebleven; Amemuiden, dat moei zaam de uitwedstrijd tegen Zwa- luwse Boys in een 21-zege om zette, krijgt zaterdag a.s. leider Good Luck op bezoek en dus ook de laatste kans de ploeg uit Raamsdonk de weg te versper ren. De leiders beten er tegen Rillandia overigens géén twijfel over bestaan, dat zij in goede vorm steken, getuige de 81- uitslag. Nieuwdorp stuurde WN met lege banden naar Klundert terug, terwijl de plaat- HET STERKE AJAX werd gister- middag een beentje gelicht door Abe Lenstra. De laconieke Fries zorgde er met een bekeken doel- puntje namelijk voor, dat de Am sterdammers tegen Sportclub En schede niet verder kwamen dan een gelijk spel. Voor Ajax overigens ede geen reden weeklagen, want concurrent PSV lcreeg bij DOS nog niet eens een deel van de winst En dat was allemaal een kolfje naar de hand van Feijenoord, dat in Til burg geen moeite had met Willem II. Intussen veranderde er aan de staart van de ranglijst niets. Sittardia leeft nog slechts op de hoop van twee rake protest-schoppen .tegen NAC en Fortuna zag duizend gulden de neus voorbijgaan door ditmaal van Sparta te verliezen. Blauw Wit stel de zich verder in veiligheid door zo waar ADO te verslaan. WILLEM n—FEIJENOORD 0—4 Willem II was afgestapt van het rood-wit-blauw cn verscheen nu in rodo broeken en witte shirts in het veld. „Nauwelijks te on derscheiden van het Feijenoord- tenuo", vond scheidsrechter Horn, die do Tilburgers zich eerst weer Het verkleden. In een blauw-wit- tcnue gingen de ex-tricolores daar- op hun nederlaag tegemoet. In het eerste halve uur deden zij overi gens nog weinig onder voor de Rotterdammers, maar toen Kreij- emiaat eenmaal voor 0I had gezorgd, kwam Feijenoord tot een overmacht, waaraan Meijers, Rij vers en Cor van der Gijp verdere vorm gaven SPARTA—-FORTUNA 4—0. Verbitterd gevecht, waarbij scheids rechter Lacroix in alle toonaarden moest fluiten om de zaak sportief te houden. Appel en Kohn kregen zelfs een officiële waarschuwing. De vier doelpunten waren een Yerse aangelegenheid: Crossan en Fitzge rald scoorden ze SITTARDIA—NAC 0—1. Al snel was het door Visser 01 voor NAC. Al het dapper zwoegen ten spijt, heeft Sittardia deze ach terstand niet meer kannen wegwer ken. Na afloop volop sensatie door twee penalties tengevolge van Sifc- tardia-protesten voor handsballen binnen de beruchte lijnen. Tweemaal bolde het niet. Het woord is nu aan do protestcommissie. DOS—PSV 2—1. Volkomen aan elkaar gewaagde ploegen. DOS-aanval was echter iets gevaarlijker. Pas na rust kwamen de doelpunten: Luiten 1—0, Dillen 11. Even voor het einde kogelde Luiten uit een vrije trap via Van Wissen raak: 2—1. ENSCHEDE—AJAX 3—3. Hoewel Lenstra geen wonderen deed bracht hij heel Enschede in een ge lukkige opschudding door de beslis sende gelijkmaker te scoren... Aan vankelijk speelde Enschede frisser dan Ajax en kwam door twee tref fers van Brousek zelfs ruimschoots voor. Na een half uur ging Ajax ech ter welgerichte tegenstoten plaatsen en Cor Groot zorgde binnen vijf mi nuten voor 22. Feldman maakte er zelfs 23 van. Lange tijd was het daarna alles Ajax wat de klok sloeg, maar tenslotte was er dan toch nog Abe BLAUW WIT—ADO 2—1. Niet veel moois. Wel spannend. Van de Berg 10, Schuurman 1 1, rost. Mul 21. ADO was sterker, maar Blauw Wit scoor de do beslissende goal. JWVVWVVWVWWWWWVN* Verkleedpartij in Tilburg VW\*WWV\^\|\*WVVWW DWS-A—MYV 00. Zouteloze vertoning. Beide ploegen waren nauwelijks in staat kansen te scheppen, laat staan te seoreu Bij MW kreeg Rutten een kans, bij DWS-A Smit. Beide gingen echter verloren. RAPIDVOLENDAM 2—2. Rapid was bijna voortdurend ster ker, maar de Volendam-nitv allen waren bijzonder gevaarlijk. Tol gaf Volendam zelfs een 20 voorsprong. Na rust sootfrde Stalman en Gos- gens voor Rapid. Het laatste doel punt viel twee minuten voor het eindsignaal. Niettemin was Volen dam nog liet meest verheugd over dat eindsignaal VW—ELINKWIJK 2—2. Voor rust was Elinkwijk heer en meester, en na rust deed WV wat het wildeHet scoreverloop stond hiermee in verband: Zweers en Kruin 0—2, rust, Schattorjé en Teeuwen 22. Het wa9 voorname lijk aan Kraak te danken, dat het daarbij bleef. Ajax PSV 25 17 4 4 38 74—32 25 13 S 4 34 51—32 Feijenoord 25 12 9 4 33 60—25 NAC 25 12 7 6 31 42—35 VW 25 10 9 6 29 4542 DOS 25 12 4 9 28 59-43 Willem 11 25 9 7 9 25 48—50 Sparta 25 10 4 11 24 38—36 Blauw Wit 25 10 4 11 24 39—51 ADO 25 10 3 12 23 45—52 Rapid JC 25 8 7 10 23 30—36 DWS-A 25 9 4 12 22 40—47 Elinkwijk 25 7 8 10 22 23—29 Volendam 25 9 3 13 21 46—56 MW 25 9 3 13 21 41—58 SC Enschede 25 8 4 13 20 5059 Fortuna '54 25 6 6 13 18 40—59 Sittardia 25 5 4 16 14 31—60 K.N.V.B.-T0T0 De uitslagen van de wedstrijden, die waren opgenomen in de KN.VJB.- tot van zondag, uiden: Rapid J.C.Volendam 22 (3); Blauw-Wit—ADO 2—1 (1); VW— Elinkwijk 22 (3); SpartaFortu na '54 4-0 (1); Spel Ensch.Ajax 3—3 (3); Sittardia—NAC 0—1 (2); DOS—PSV 2—1 (1); DWS-A—MW 00 (3); Willem HFeijenoord 0 4 (2); StormvogelsGVAV 2-0 (1); Excelsior—Wageningen 22 (3); DHCLeeuwarden 41 (1); AGOW—ZFC 2—1 (1); Zwolse BoysVelox 51 (1); Heerenveen Zeist 1—1 (3). Het aantal deelnemers van de K.N. VH.-toto bedraagt 477.795. Een bruto-inzet van f 715.400. Een eerste prijs van f 125.200; een twee de prijs en derde prijs van f 62.600. Er kwamen twee meldingen binnen met 14 punten en dertig met 13 pun ten. De twee prijswinnaars zijn: P. van Lienen, Duinweg 119, Scnoorl (ver. Schoorl); J. P. Hoogerwerf, Verhei j- straat 25, Vlaardingen (Ver. For tuna). CARITAS-POOL Het aantal deelnemers aan de Cari. tas toto bedraagt 37.895. Een bruto- inzet van f 40.976 (een record-inzet). Een eerste prijs van f 7990; een tweede prijs van f 4302. Er kwamen vier meldingen met 11 en tien meldingen met 10 punten. selijke strijd tussen SSC en Sprang in het voordeel van laatstgenoemde werd beslist (04). De Zeeuwse derby tus sen AZW en Colijnsplaatse Boys eindigde in een geweldige Axelse overwinning (91) en degradatie lijkt op die manier voor de Boys bijna onafwend baar. Nieuwdorp telde vier invallers en kwam met een zeer jeugdige voor hoede in liet veld. Hoewel de over winning geen moment in gevaar is geweest waren het toch de bezoekers die vrijwel gedurende de gehele wed strijd een veldmeerderheid demon streerden. maar de thuisclubachter hoede had er goed het oog in. Na 5 minuten miste W. de Kok een kans om de score te openen want hij miste een toegekende strafschop. Na 10 minuten trof Goedegebure de roos en nog voor de rust verhoogden Deurloo en W. de Kok de voorsprong tot 30. Na de rust bracht Deurloo de stand zelfs op 40 en eerst een minuut voor het eindsignaal konden de Bra banders met een aanvechtbaar doel punt, dat wel heel erg naar buiten spel rook. de overigens ruim verdien de eer redden (41). Kat en muis In Axel is het een kat-en-nuiisspelle- tje geworden tussen AZVV en een met veel invallers verschenen Co lijnsplaatse Boys. De Noordbevelan- ders zijn er hoegenaamd niet aan te pas gekomen. Voor de rust hadden de .\ZVv-voorwaar ten reeds 5x doel ge troffen door doelpunten van De Ruy- ter en Visser. Na de thee kwamen er nog vier Axelse treffers bij, waar van Haak het leeuwedeel voor zijn rekening nam. De Boys konden na een slordigheidje in de AZVV-achter- hoede door De Wild nog een togen- puntjo maken, zodat niet een 91- zege voor de thuisclub het einde kwam van deze eenzijdige ontmoe ting. Rillandia is in Raamsdonk van een koude kermis thuisgekomen. Een half dozijn doelpunten kwam voor de rast reeds in het Rïllandia-net terecht. De Geus nam er drie voor zijn rekening, Meekes twee, terwijl Rutten het hal ve dozijn volmaakte. Na de rust kon den de Zeeuwen de achterstand tot <31 terugbrengen, maar de thuis club had zijn antwoord gereed en Blom zorgde voor een 81-eindstand. Hard ploeteren Arnemuiden is met invallers voor Poortvliet, en spil Van Belzen naar Lage Zwalnwe getrokken. Op het slechte veld hebben de Zeeuwen hard moeten ploeteren om de volle winst mee naar huis te kunnen nemen. Door toedoen van Van de Ketterij nam Arnemuiden de leiding en mid denvoor Schroevers slaagde erin de ruststand op 02 te brengen. Na de thee probeerden de Boys aj het moge lijke deze achterstand weg te werken maar slechts éénmaaj moest doelman Beeks de bal uit het net halen, zodat de Zeeuwen niet een zwaar bevoch ten 12-zege naar Walcheren kon den terugkeren. Good Luck 19 16 1 2 33 70—19 Arnemuiden 20 14 4 2 32 56—25 Dinteloord 21 14 2 5 30 66—43 Nieuwdoip 19 10 3 6 23 48—39 Sprang 18 8 3 7 19 39—31 SSC 18 7 5 6 19 34—35 WN 20 8 2 10 18 56—59 Rillandia 20 7 1 12 15 34—51 AZW 18 6 2 10 14 46—58 The Gunners 20 2 5 13 9 36—68 Zwaluwse B. 17 3 2 12 S 18—38 CoHjnspl, B. 18 3 2 13 S 21—58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5