PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer „RUSSEN BESCHIKKEN OVER RAKET MET KERNENERGIE" Waar zijn onze schepen? WITTE KRUIS 3i PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 MAART 1960 ZWEEDSE SPION BEWEERT Gegevens verzameld in Oost-Duitsland ï)e Zweedse raketspecialist Nils Werner Larsson lieeft vrijdag op een persconferentie te Hamburg, belegd cloor het Westduitse tijdschrift „Der Stern", dat artikelen van zijn hand publiceert, verklaard dat de Russen een revolutionair type raker bezit ten die wordt voortgestuwd door kernenergie en energie verkregen uit chemische processen. Deze eentraps- raket zou een snelheid van acht km per seconde kunnen halen. Het Wes ten beschikt volgens Larsson alleen maar over raketten die worden voortgestuwd door„gewone" brand stof. Dit type raket kan een maxima le snelheid halen van 3,4 km per se conde Larsson beweerde in 1952 op voorstel van officieren van westelijke gehei me diensten naar Oost-Duitsland te zijn gegaan om daar te spioneren. Hij had dit voorstel aanvaard omdat hij wilde werken voor „het machts evenwicht tussen Oost en West". Na een proefperiode van drie jaar had hij het vertrouwen van de Oostduit- se autoriteiten gewonnen. Nadat zijn contract met de Oostduitsers was afgelopen, was hij ongehinderd naar het Westen teruggekeerd. Hij had toen de Amerikanen van zijn bevin dingen in kennis gesteld. Larsson verklaarde dat 75 procent van zijn kennis over de nieuwe Russische ra ket gebasseerd is op feiten, die hij tijdens zijn verblijf in Oostduitsland verzameld heeft. Veroordeeld geweest Hij deelde nog mee na de Tweede Wereldoorlog wegens spionage tot zeven jaar gevangenisstraf te zijn veroordeeld. Maar na twee jaar had hij van koning Gustaaf gratie gekregen omdat hij uit Duitsland zoveel raketgeheimen had meegenomen die waardevol voor de Zweedse autoriteiten wa ren gebleken. Hij zei naar Zweden te willen terugkeren, waar ook de van hem gescheiden vrouw en twee kinderen wonen. In welingelichte bronnen te Stock holm werd gisteren vernomen dat hij in 1945 ervan werd beschuldigd „zeer belangrijke" Zweedse militaire docu menten zowel aan Hitler-Duitsland Na een geduldig gedra- fen lijden overleed he en, zacht en kalm, onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader, PIETER DEKKER, weduwnaar van ADRIANA DE FEYTER, in de ouderdom van 81 jaar én 7 maanden. Borssele Mevr. de wed. J. DuvekotDekker. Claresholm. Canada J. Dekker. Wieringerwerf W. Dekker. -C. T. Dekker Quist. Borssele Mevr. de wed. C. Dekker Rottier. Thury, Frankrijk j. Dekker Dekker. F. J. Dekker. Tholen A. v. d. Peyl Dekker. J. F. J. v. d. Peyl. Middelburg P. Dekker Dekker. F. D. Dekker. Borssele P. Dekker. A. J K. Dekker v. d. Linde. Klein- en achter kleinkinderen. Borssele, 4 maart 1960. Monsterweg 60. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 8 maart a.s. om 12 uur. als aan de geallieerden te hebben uit geleverd. In deze kringen wordt beweerd dat Larsson een dubbele agent was tij dens de Tweede Wereldoorlog, hoe wel liij voornamelijk voor de Engel sen werkte. Dezelfde bronnen gaven tc kennen dat Larsson tijdens zijn verblijf in Duitsland aan het beroemde raket- tenonderzóeksinstituut was verbon den dat door de gebroeders Von Braun werd geleid. Broer Wernher is nu hoofd van het Amerikaanse rakettenprogramma. „Nogal schokkend Naar aanleiding van de persconferen tie van de Zweed Larsson heeft het hoofd van de Amerikaanse commis sie voor atoomenergie afdeling atoomraketten, luitenant-kolonel H. R. Schmidt, gezegd dat het hem niet onwaarschijnlijk voorkwam dat de Russen al zover waren dat zij over atoomraketten kunnen beschikken. Als Larssons beweringen waar zou den zijn dan zou dat „nogal schok kend" nieuws zijn. Ook de voortstuwingsdeskundige van het Amerikaanse bureau voor ruim tevaart, de Nasa, verklaarde dat het nieuws „deprimerend" zou zijn hoe wel ook weer niet ongeloofwaardig". Professor Eugen Sanger, hoofd van het Westduitse instituut voor raket- onderzoek te Stuttgart, heeft zich sceptisch uitgelaten over de verkla ring van Larsson. Hij achtte de te keningen, die Larsson op de perscon ferentie en ook eerder over de Russi sche raket had rondgedeeld, tech nisch uitvoerbaar. Sjoukje Dijkstra ook in wereldtitelstrijd tweede Carol Heiss de Olympische kampi oene, heeft voor do vijfde achtereen volgende maal het wereldkampioen schap kunstrijden dames gewonnen. Volgens het puntenklassement is on ze landgenote, dc Europese kampioe- no Sjoukje Dijkstra, evenals bij de Olympische winterspelen te Squaw Valley, als tweede geëindigd, terwijl Barbara Roles, de Amerikaanse, die in Squaw Valley het brons won, ook nu weer de derde plaats bezet. Joan Haanappel heeft evenals in Garmisch-Partenkirchen bij de Euro pese kampioenschappen, de Oosten rijkse Regine Heitzer voor moeten laten gaan. In Squaw Valley daaren tegen, toen het Haagse meisje even eens op de vijfde plaats eindigde, klasseerde Regine Heitzer zich als zevende, ondanks een betere Kür dan die van Joan. Sjoukje Dijkstra werd bestormd door handtekeningenjagers, toen zij met een groot boeket rozen in de ar men van het ere-podium kwam. Zij was meer dan tevreden met haar tweede plaats en beaamde, de Kür beter te hebben gereden dan in Squaw Valley. Gevraagd naar haar plannen voor de toekomst, waarbij een verslaggever doelde op een eventuele overgang naar het professionalisme, antwoord de Sjoukje: „Oh, neen, daarvoor beu ik nog veel te jong". Vrouw zat in auto, die haar man doodreed De 44-jarige textielarbeider L. Vis- kaal is donderdag in zijn woonplaats Almelo gegrepen door een auto waarin onder andere zijn vrouw was gezeten; De heer Viskaal was op slag dood. Het slachtoffer had samen met zijn vrouw 's avonds in een poeliersbe- drijf gewerkt. Te middernacht keer den ze naar huis terug. De heer Vis kaal op zijn bromfiets, zijn vrouw vanwege de zware regenval in de auto van de heer Ten D. Een 28-ja- rïge chauffeur bestuurde de wagen. Volgens diens verklaring moest hij op een gegeven moment dimmen voor een tegenligger. Toen hij het groot licht weer inschakelde zag hij een man in half zittende houding op de weg liggen. Hij kon hem niet meer ontwijken. Het bleek de heer Viskaal te zijn. Het echtpaar Viskaal had drie kin deren. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet bekend. Auto noch bromfiets werden beschadigd. Hoe de heer Viskaal naast zijn brom fiets op de weg kwam te liggen is niet duidelijk. Het vermoeden be staat dat er die avond in het poe- liersbedrijf alcohol gebruikt zou zijn. De chauffeur maakte echter niet 'de indruk onder invloed te verkeren. Wedstrijdkalender 1960 van M.A.C. Scheldegouwen Lit de wedstrijdkalender van de M. A. C. Scheldegouwen blijkt, dat rij ders en kaartlezers in 1960 hun hart weer kunnen ophalen. Deze kalender ziet er als volgt uit: 2 april: oriënteringsrit, die meetelt voor het clubkampioenschap: 9 april: wandelrit; 23 april: PCC-rit Zuid- Beveland, meetellend voor het club kampioenschap; 7 mei: Sporthallenrit Vlissingen; 26 mei: knobbelgit; 29 mei: zondagsrit; 4 juni: Baljuwrit, meetellend voor het clubkampioen schap; 6 juni: Zonneveldrit; 18 juni: Beneluxronde; 11 juni: PPC-rit Axel; 10 juli: terreinwedstrijden 1960; 16 juli: PCC-rit Walcheren, meetellend voor het clubkampioen schap; 6 tot 13 augustus: sportuit- wisseling met Folkestone: 17 septem ber: Steutel-Pam-rit: 8 oktober: zondagsrit; 5 november: rit; 4 de cember: St. Nicolaasrit: 18 decem ber: wildrit. Voorts wordt op 9, 10 en 11 juni een fietstoertocht door Walcheren voor jongens van 11 tot en met 16 jaar ge houden. Deze tocht wordt gereden in plocg- verband. TEIRESIAS 3 v. S THCLIDOMUS (O 3 AMSTELLAND 2 KIELDRECHT 3 v. R n. George DELFT te DIOGENES 3 HANDFONTEIN li. Southamp SLOTERDIJK 4 IAETSUYCKER 3 KEIZERSWAARD <t) 3 to Cura MENTOR 3 v. WIIIcmilMd NIEUW AMSTERDAM 3'». NOOROWIJK 3 v. Monrovti ASTRID NAESS AXELDIJK p. CALTEX THE HAGUE STATENDAM ADVENTURE SINTELDUK 3 I TEGELBERG 3 AMSTERDAMSE BEURS Vrij levendig maar verdeeld De - laatste beursdag van deze week bracht een verdeelde stemming voor de internationale waarden. De handel was vrij levendig. Vergeleken bij de koersen, uit de met-officiële ochtendhandel, toen voor AKU, Philips, Unilever en Kon Olie als laagste koers respectievelijk werd betaald '430, 740, 717 en 151, was de stemming op de officiële beurs vast te noemen. AKU's openden op. 440, vrij wel onveranderd bij de vorige slotprijs. Philips steeg weliswaar, van 747 tot 754, doch verloor op deze prijs toch altijd nog circa vijf punten vergeleken bij de slotkoers van donderdag. Unilevers had den een goede dag en liepen op van 731 tot 736, om op circa 733 dc markt te verlaten tegen een vorige slotkoers van 728%. Kon. Olies op f 152 slechts een weinig beneden het slotnlveau van de vorige dag. Wallstreet was donderdag wederom flauw en ditmaal ook voor de Nederlandse hoofdfondsen Philips en Unilever. De economische bedrijvigheid in Amerika is niet in zodanige mate toe genomen als enige maanden geleden was voorspeld. Gezien de aanhoudende koers dalingen van de laatste tijd in Wallstreet Is men in New York van mening, dat er thans een bodem is bereikt. De flau we koersen tilt Wallstreet waren oorzaak voor de flauwe stemming op het Damrak In het begin van de ochtendhandel. Op het lagere niveau trad het buitenland als koper naar voren. Dit gaf de beurs weer wat vertrouwen en hier en daar ging men tot dekkingsaankopen over. Aange zien tegenover deze vraag niet voldoen de aanbod aanwezig was, stegen de koer sen snel. De officiële beurs opende bo ven het hoogste niveau van de ochend- uren. Unilevers en AKU's profiteerden van dekkingsaankopen, voor de Phiilps- aandelen had Zwitserland belangstelling, terwijl voor Londense rekening de olie waarden uit de markt werden genomen Al met al viel de stemming bij het slui ten van de beurs voor de internationale waarden heel erg mee. Hoogovens, nog steeds in een open hoek verhandeld, ver loren op 765 circa zes punten. De scheepvaartwaarden hielden zich prachtig en vertoonden hier en daar be scheiden koerswinsten. De cultures vie len tegen en moesten over de gehele linie met. koersverliezen, zij het op klei ne schaal, genoegen nemen, vooral Scheepvaart-Unies lagen goed in de markt. Na de vaste stemming van de vo rige dagen waren de staatsfondsen vrij dag iets gemakkelijker in een stille markt. In de lokale sector werden de bieraandelen door elkaar hoger geadvi seerd, daarentegen kregen de grootban ken een lagere adviesprijs. Overigens viel ook in de lokale afdeling de stemming mee. Prolongatie 3% procent. 3 maart 4 maart Nederland 1959 (4%) 97,% 97ft Nederland 1951 (3%) 94 A 941,; Nederland 1948 (3 '4) 86 86V1 Nederland 1955 (3*4) '88% 80% Nieuwe lijn van de K.L.M. naar Afrika Het ligt in de bedoeling nog in dc loop van dit jaar een lucntverbinding te openen tussen Amsterdam en Casa blanca (Marokko), Conakry (Gui nee) en Monrovia (Liberia),, waar voor de K.L.M. de Lockheed Electra wil gebruiken. Tot nu toe zijn de drie genoemde steden nog niet 'in het wereldnet van de K.L.M. opgenomen. A*WWWWVWWWW\iN'S^A Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.56%—10.57%; Montreal 3.96%—3.96'/»; Brussel 7.55%— 7.56%; Stockholm 72.79%—72.84%; Milaan 60.70%—60.75%; Oslo 52.74— 52.79; Lissabon 13.17—13.18%: New York 3.70%—3.77%; Parijs 76.79%- 76.84%; Frankfort 90.38—90-43; Ztlrlch 86.91%—86.90%: Kopenha gen 54.63%—54,68%: Wenen 14.49% —14.50%. Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962-64 3 Ned. indië 1937 3 6 Woningbouwlening Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg- Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabrlek Philips Untlever Wilton-Feij enoord Bilüton Kon- Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland K.N.S.M. Ver. H.V.A. Mij. N-V. Deli Mij. Bank van Ned. Gem. 41 Bank van Ned. Gem. Van Berkels latent Albert Heijn Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde Intern. Nickel American Motors Anaconda Baltimore en Ohio Bethlehem Steel General Motors kennecott New York Central Pennsylvania Republic Steel Shell OU Comp. Tide Water U.S. Steel 91% 91%gb 96% 96Hgb 9613 96%gb 108% 108{1 169% 167 254 247 441 283 439gb 283 689 771 692 763 400gl 395gb 756 751 728V» 732 215% 214% 418 413 154 153 118 117%gl 153 153% 139V» 141% 155 158 147% 149gb 168%. 172gD 177% 177%gb 157% 156% 174 173.50 95 94% 8 102 102 279 273gb 350 350% 285 236 241 242 101% 99% 71% 69 55% 53% 37% 47% 47% 46% 46% 25% 25'" 14% 63 62% 69A 68% 21 21 35% 84% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 82% Breda 1954 r 80 Eindhoven 1954 79% Enschede 1954 79 79% Den Haag 1952 I 83 83 Den Haag 1952 ir 87 36% Rotterdam .1952 1 85% Rotterdam 1952 11 86% Rotterdam 1957 96% Utrecht 1952 84 84% Amsterdam 1936 I 83% 83% Amsterdam 1956 11 91 90% Amsterdam 1956 III 91 90 Dordrecht 1956 79 Alkmaar 1956 82 81% .Zuid-Holland 1957 93% 93% A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICÉS Intern, concerns 438.66 482.20 481.30 Industrie 245.15 243,85 243.28 Scheepvaart 133.49 158.49 159.36 Banken 136.89 187.02 182.77 Cult. enz. 142.51 141.05 14049 Algemeen 334.65 331.14 330.23 1420. „Mmm," gromde Pi- liÜot Stórm, „dus je zou wil len, dat ik de „Rapier" voor jou invloog?" Hij krabde zich bedachtzaam achter het oor en vervolgde: „Nou, daar moet ik eerst eens heel diep over nadenken, beste jongen. Ik word ook "n dagje ouder. En je weet hoe Sandra over de testvliegerij denkt. Ze heeft miji-al ge dreigd de verloving te zul len verbreken, als ik er weer aan durf te beginnen!" Maar Buck had de vrolijke tinteling in de ogen van zijn vriend reeds opgevangen en hij sloeg hem stevig op de schouder. „Ach, zwam niet jij! Ik zie zo wel, dat je popelt van verlangen om in die stuurstoel te klimmen, 't Bloed kruipt nu eenmaal waar 't niet gaan kan. Wacht maar eens tot je de „Rapier" be- f Advertentie/ keken hebt, manneke! En wat Sandra betreft, laat die maar aan mij over! Kom mee, dan gaan we even naar de hangar". Nadat zij een heleboel speciale wachtposten gepasseerd waren, die de Hangar der Wonde ren streng moesten bewaken, betraden de twee mannen de reusachtige werkhal. „Daar staat hij!" wees Buck niet zonder trots. „Onze nieuwste eenpersoons jager. Het lieverdje weegt bijna evenveel als een Douglas DC-3!" DE echtg, PIJNSTILLER Inderdaad, op Witte Kruis kunt u zich rustig verlaten. Witte Kruis de enige pijn stiller in 3 vormen verkrijgbaar. Tabletten, poeders, cachctsl FEUILLETON ~2^>e deur stond op een f Door BERKELEY GRAY ww. 15 Conquest liep zachtjes de kamer door en keek naar binnen, terwijl hij de deur verder openduwde. De deur kon niet helemaal open, want er was iets dat hem tegenhield. Voor het eerst in zijn avontuurlijke loopbaan stolde het bloed Conquest in dc ade ren. ..Alle duivels", riep hij uit. Hij zag wat de deur had tegenge houden. Een meisje in een gebloemde housecoat en een zijden pyjama lag met het gezicht naar boven op de grond... Haar keel was op een af schuwelijke, duivelse manier afgesne den zo radicaal, dat het kleed door weekt was van bloed. Het pyjama jasje stond wijd open zodat het bo venlichaam van het meisje volkomen naakt was. Een kleermakersschaar was diep on der de linker borst gestoken, recht in haar hart. Een onnodige, maar sadistische daad, want het meisje moest al dood geweest zijn toen de schaar in het hart gestoken werd. Conquest stond een ogenblik dood stil, en zelfs zijn ijzeren zenuwen waren geschokt. Hij zag. in zekere zin lot zijn op ichting, dat het was bleke gezicht een uitdrukking van verschrikte verbazing had. Geen vrees of afschuw. Ze moest vermoord zijn voordat ze tijd had gehad om bang te worden. „Die duivel!" mompelde Norman woest. „Zo'n smerig zwijn!" Hij kon niets doen. Hier blijven was nutteloos. Dat zou zelfs zeer ge vaarlijk kunnen zijn. Die gedachte bracht hem weer tot plotselinge ac tiviteit. Hij keerde zachj; op z'n schreden terug, terwijl hij z'n zak doek uit z'n zak trok. Zorgvuldig veegde hij de beide deurknoppen af. Hij kon zich niet herinneren, dat hij ze had aangeraakt, maar misschien had hij dat wel gedaan. Hij veegde de kant van de deur af en het bui tenste paneel. Misschien had hij daar wel tegenaan geduwd met zijn vin gers; ook dat wist hij niet meer. Maar het was beter het zekere voor het onzekere te nemen. Zachtjes liep hij de zitkamer door en behandelde de buitendeur op de zelfde wijze met zijn zakdoek. Pas toen hij er van overtuigd was, dat hij elk 'spoor van zijn aanwezigheid had uitgewist, liep hij schijnbaar kalm en op zijn gemak naar de auto terug. Joy zag hem naderen met een geamuseerd lachje om de hoeken van haar mooie mond. .Niets te beleven, hè?" zei zc zacht. .Pech gehad, Norman!" Hij zei niets, maar stapte in de auto, zette de motor aan en reed weg. Zijn ongewone manier van doen deed. Joy's glimlach verdwijnen. Ze voelde meer dan zij zag, dat er iets hele maal mis was. „Wat is er?" vroeg ze scherp.1 „Waarom zeg je niets?" „Dadelijk", bromde hij. Het licht van een straatlantaarn viel op zijn gezicht en ze schrok toen ze zag. dat hij doodsbleek was. Het zweet stond in kleine glinsterende druppeltjes op zijn voorhoofd. Joy voelde zich plotseling angstig. Ze had hem nog nooit tevoren in zo'n toestand gezien. Hij zweeg, totdat ze ohgeveer een mijl gereden hadden; toen stopte hij in'een stille verlaten straat. Hij stak een sigaret op en inhaleerde diep. „Sorry Pixie", zei hij. „Er is heel wat voor nodig om mij van m'n stuk te brengen, maar..." Hij brak af en zijn stem klonk woest: „Precies het- niaar ik kan wachten", zei Joy rus tig. „Je zult het bij gelegenheid wel vertellen..." „Die flat", viel hij haar in de rede. „Dc deur stond op een kier, net als bij het buis van Hayward. Ik ging naar binnen en er scheen niemand thuis te zijn. Op de vloer van dc slaapkamer vond ik een meisje een meisje in pyjama haar' keel van het ene oor tot het andere afge sneden en een schaar in haar hurt gestoken!" „O", fluisterde Joy vol afschuw. „Geen bijzonder knap meisje, niet opvallend, niet erg jong", ging Con quest met horten en stoten door. „Ongeveer achtentwintig of dertig, denk ik". „Wie... wie was het?" „Hoe weet ik dat nu? Pixie, dit is iets verschrikkelijks! Hayward is hier geweest hij moét hier ge weest zijn. En hij is een gevaarlijke gek. Zoals Brownley zei! Begrijp je net dan niet? Hij heeft zojuist een moord begaan!" „Weer...?" „Het is een herhaling van het geval Barbara Marris van twaalf jaar go- leden", ging Norman gespannen ver der. „Robert Archer, van wie we we ten, dat hij identiek is aan Miles Hayward. werd voor die moord gear, resteerd en veroordeeld. Hij werd naar Broadmoor gezonden..." „Ja, ja, dat weet ik", viel Joy hem snel in de rede. „Maar waarom zeg je, dat het een herhaling is?" „Omdat het dat is dat is juist het duivelse van het geval. Dat drukt een stempel op Hayward. Barbara Marris werd gevonden met afgesne den keel en een schaar in haar hart gestoken. Ik kan me voorstellen, dat de moordenaar het mes, waarmee hij haar keel heeft afgesneden, in haar borst steekt om zeker te weten dat ze dood is. Maar een schaar! Waarom een schaar, tenzij de moor denaar een eigenaardige, zeer per soonlijke afwijking heeft? Hayward heeft het gedaan en ik geloof, dat het net. gebeurd was toen ik kwam. Ik voelde, dat er iets niet in orde was, toen ik de kamer binnenkwam, nog voordat ik haar gezien had. Het was onmiskenbaar vers bloed..." „Norman, toe-" Misschien was dat Hayward in die sportwagen, die we weg zagen schie ten aan de andere kant van de flats". „Dat kan niet", zei ze snel. „En dat bloed dan in de wastafel iu I-Iampstead? Hayward moet haar een uur geleden vermoord hebben. Daarna ging hij naar huis om het bloed van zich af te wassen. En toen ging hij weer uit" Conquest fronste zijn voorhoofd. „Er Klopt iets niet", zei hij, ter hij zo hard aan zijn sigaret trok, dat het uiteinde ging gloeien als vuurwerk. „Wie was dat dan in die sportwagen?" „Er zijn nog meer flats in Ellerby Mews. Het kan iedereen geweest zijn. Norman, laten we naar huis gaan! Je bent toch niet van plan de politie te waarschuwen of zoiets? Pas op, dat je er niet bij betrokken wordt! Als de politie te weten komt, dat je daar geweest bent, gaan ze je doorzagen en..." „Om mij de schuld te geven, hè?" zei hij. „Je hebt gelijk! Niet, dat ze iets kunnen bewijzen". „Hoe weet je dat? Hoe kun je be wijzen, dat jij liet meisje niet ver moord hebt? Je zult moeten toege ven dat je daar geweest bent". .Gebruik je gezond verstand, dom oor! Ben ik net type om een meisje van oor tot oor de keel af te snij den? Dit is een typische Archer.» moord,' en de politie zal die onmid dellijk als zodanig herkennen. Scot land Yard heeft een goed geheugen. En ik heb zo'n idee, dat Archer's vingerafdrukken in die flat gevonden zullen worden. Maar, ik ben het met je eens. dat het stom zou zijn, de golitie vat op me te geven. Ik ga tayward zoeken om hem aan hen over te leveren. Dan is het voor eens en voor altijd afgelopen, en mis schien bezorgt het me zelfs een dankbare glimlach van Bill Williams. Dat zou wel eens aardig zijn voor de verandering". „Nee", zei ze heftig. „Dat doe ie niet, Norman! Als die man een ge vaarlijke maniak is, zou hij jou wel eens kunnen aanvallen..." „Is dat een reden om hem te vermij den?" viel Norman haar uitdagend in de rede. „Dacht je soms, dat ik van steen ben? Als jij dat meisje op de grond had zien liggen, zou je ook de hand op Hayward willen leggen. Ik zal hem te pakken krijgen. Pixie!" Zij zweeg. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 16