SNELFIX PREDIKBEURTEN Burgerlijke Stand VOORTREFFELIJKE START LUSTRUMVIERING „NIHIL" WALCHEREN ST.-KRUIS KRIJGT IN APRIL EIGEN TELEFOONCENTRALE ZATERDAG 5 MAAR! I960 HKUVlNülALb 'A bl bl U W 8 bi U O U U A N 'i t> „IFIGENEIA IN TAURIE" Middelburgse gymnasiastenvereniging 95 jaar Met een werkelijk voortreffelijke vertolking van het klassieke drania „Ifigeneia in Taurië" van Enripides is ae Middelburgse gymnasiasten vereniging „Nihil Sine Labore" vrij dagavond in de Schouwburg de vie ring van haar negentiende lustrum begonnen. Vandaag, zaterdag be staan de evenementen rond de vie ring van dit 95-jarige bestaan uit een thé-dansant voor leden, oud-leden, le raren en curatoren in hotel „De Burg" en een door de junior-leden verzorgde toneelavond in „Het Schut tershof", met een bal tot slot. „Nihil Sine Labore" bewees deze eer ste avond ondanks ha,ar hoge leeftijd bijzonder vitaal te zijn, vitaal ge noeg om tot de beste schoolvereni gingen in den lande te worden gere kend. En gezien het gehalte van de opvoering van Euripides' „Ifigeneia" in een uitstekende vertaling van Nijhoff kan men het volgende lus trum, dat dus tevens het eeuwfeest betekent, met zeer veel vertrouwen tegemoet zien Zonder aan het spel van de overi ge Nihil-tonelisten maar iets te kort te doen, dient terstond Pau- lien van Rijn te worden genoemd, die in de titelrol een niveau be reikte, dat zonder schromen van superlatieven als „fenomenaal" en „fantastisch" mag worden voorzien. De regisseur, leraar Nederlands F. G. van der Poll kreeg na het verstom men van het ovationele applaus ge legenheid te onthullen, dat men dit Griekse drama speciaal om haar had gekozenNaast haar excelleerde Jaap de Lussanet de la Sablonière, die de Orestes-figuur gestalte gaf. Goed spel liet ook Jan Fesevur zien, die een kleinere rol vervulde. Als koorleden zag men Annet Edelman, Anneke Ventevogel, Ada Rutgers van Rozenburg en Ineke Bellaart in dit millïeu uitstekend op haar plaats. Pylades werd vertolkt door Jan Fri- ma, de godin Athene door mej. L. Kemper, Troas. de heerser van Taurië door W. van Bennekom, Max Kerk hof was een herderbode, Yvonne Tichelman, Ankie Vermeulen en Ine ke van Bergen dienaressen en Hildo Scheltens, Hans Messer en Wim Kunst soldaten. En waar het spel van Paulien van Rijn op een uitzonderlijk plan stond, moét toch worden vastge steld dat deze rij van medewerkenden op zichzelf een bijzonder goed acte rend geheel was En dit nog geschraagd door een kos tumering en een decor naar een ontwerp van ir. H. de Lusanet de la Sablonière waarvoor men moeilijk betere had kunnen wensen. Het was een prestatie, uitzonderlijk voor een schoolvereniging, een reprise bij het komende eeuwfeest waard Felicitaties Er werd deze avond ook vóór het doek gesproken, veel gesproken zelfs. Droeg de rivaliteit tussen de studen tenverenigingen van Utrecht en Lei den hiertoe enigszins bij, het richten van felicitaties tot „Nihil" bleef daar in doorklinken. Maar eer het zover was, had reeds lustrum-commissie voorzitter - J. Heemstra een dankwoord tot tone listen en regisseur gericht bloe men en een boekenbon en had de burgemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt, namens het curatorium en namens het gemeentebestuur een gelukwens uitgesproken. Hij zei daarbij te hopen, dat de Mammoet wet de komende eeuwfeest-viering niet in de weg zal staan en dat het applaus, dat op deze woorden volgde, tot in Den Haag mag dooi klinken. Nadat de rector, dr. H. W. Fortgens de opvoering met „boeiend" en „ont roerend" had gekwalificeerd, bood dr. B. J. ter Bals als voorzitter van de oudervereniging een tafeltennistafel aan. De heren A. R. P. Boddaert en K. Michielsen spraken namens het Leidse Collegium Illustre cui Sym- bolum „Non Sordent in Undis", waarbij de laatste een bromtol aan bood, die in de archieven van „Nihil" een stil plaatsje zal krijgen. De heer E. Scheltens sprak namens het Utrechts provinciaal studentengezel schap, die een krans van balonncn om de schouder van de lustrumcom missievoorzitter drapeerde, in de hoop, dat de laatste zich gedurende de festiviteiten permanent met deze onderscheiding zal tooien. De heren H. Willemse, R. Fukken en L. Janse de Jonge spraken tenslotte resp. na mens de njkskweekschoolvereniglng „Concordia", de Middelburgse h.b.s.- bond M.H.B. en de leerlingenvereni ging van de chr. h.b.s. voor Walche ren een felicitatie uit. De praeses van „Nihil", de heer W. Scheltens, had de avond geopend. Aanleg van wegen en paden in Schouwse duinstreek Mogelijk volgende winter in D.A.C.W.-verband In de tweede helft van maart zal de ummissïe voor het streekplan in de Schouwse Westhoek een vergadering beleggen, waarin zal worden gespro ken over de aanleg van paden en we ren in de duinetreek. Dit deelde de nmmissaris der koningin in Zee and, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot rijdagniiddag mee in de Concertzaal e Zierikzee tijdens de vergadering >ver het E.T.I-rapport voor Schou- en-Duiveland. leze mededeling kwam naar aanlei- iing van een vraag op het terrein van de recreatie. Een van dc. aanwe zigen wilde namelijk van het forum weten, of er in de toekomst ook voor ie mannelijke bevolking op dit ge- ied werk zal ontstaan. In de hotële- 'e zag het forum niet direct een ïclvoud van mogelijkheden. Wel bij 'e bouw van bungalows en vakantie- ■rblijven en de aanleg van wegen, 'aarop de commissaris er nog aan e voegde, dat getracht zal worden u de plannen, die er wat dit betreft stapel staan, volgende winter in A.C.W.-verband te verwezenlijken. Motorschip raakte vast in Gat van Ossenisse Het. 500 ton metende motorschip •Joke", «eladen met kunstmest, ge- aukte donderdagmiddag bij hoog 'ater door slechte weeisomstandig- atlen in het Gat van Ossenisse aan ^'.on<3- De sleepboten „Schelde" en lobi-M" van de sleep- en bergings- •nst Muller, voeien van Terneuzen nm hulp te verlenen Vrijdag gen vroeg bij hoog water wisten sleepboten .het gestrande vaar- ig vlot te trekken, waarna het naar haven van Hansweert werd ge- eept. „Joke" heeft in de loop van de lag de reis naar Rotterdam voortge zet. Lijm zoniïer klemmen met van Ceta-Bever Auto reed Vlissingse verkeerszuil omver De splinternieuwe personenauto van de heer K. uit Souburg ramde in de nacht van donderdag op vrijdag om streeks één uur in do Paul Kruger- straat te Vlissingen een verkeerszuil. De wagen reed in de richting van de Keersluisbrug en ter hoogte van de Ford-garage, waar de rijbaan ge splitst wordt door een groenstrook, raakte de bestuurder de koers kwijt. Op een zij liggend schoof de auto nog vele meters door en kwam zwaar be schadigd tot stilstand. De bestuurder liep een lichte verwonding aan het- gezicht op. Door omwonenden moes ten de inzittenden uit de in elkaar ge deukte wagen gehaald worden. Later werd de wagen weggesleept. middelburg Contactcommissie voor afvoer bieten benoemd Middelburgsche en Suzanna- polders verlaagden lasten In café „de Roode Leeuw" te Nieuw en Sint-Joosland vergaderden een dezer dagen de ingelanden van de Middelburgsche en de Suzannapolder De Middelburgsche Polder vergaderde onder voorzitterschap van dijkgraaf E. Verlare. Deze drukte er in zijn openingswoord zijn vreugde over uit, dat ondanks de meerdere werkzaam heden die deze zomer verricht moe ten worden, de polderlasten met ruim 25% verlaagd kunnen worden. Een en ander in tegenstelling met de geconcentreerde waterschappen waar de lasten steeds stijgen. De voorzit ter benadrukte de soepele en veel goedkopere werking van de kleine polders en waterschappen, waar het onderling contact tussen bestuur en ingelanden volledig blijft bestaan, en hij sprak de hoop uit dat concentra tie aan de Nieuwlandse polders mag voorbijgaan. De rekening over 1959 werd vervol gens goedgekeurd met 12.148.19 aan ontvangsten en 9228.18 aan uitga ven met 'n batig saldo van 2920.01. De begroting voor 1960 werd vastge steld met een bedrag van 9033.61 aan ontvangsten en uitgaven. De pol derlasten werden verlaagd tot 20 per ha. Een voorstel uit de vergade ring om ook de gebouwde eigendom men aan te slaan sverd verworpen. De waarnemend dijkgraaf, de heer C. A. Polderdijk dankte hierna dijk graaf E. Verlare voor de uitnemende 'en actieve wijze waarop hij thans 25 jaar als polderbestuurder de belan gen van de Middelburgsche Polder heeft behartigd en voorgestaan. De heer Verlare. die daarna enige episo den uit zijn loopbaan naar voren bracht, werd namens bestuur en in gelanden een geschenk aangeboden. De polderlasten van de Bijfeveldpol- der werden onveranderd vastgesteld op 6 per ha. De Suzannapolder vergaderde onder voorzitterschap van dijkgraaf C. A. Polderdijk. Deze drukte er eveneens zijn vreugde over uit dat de lasten kunnen worden verlaagd. De rekening over 1959 werd goedgekeurd en vast gesteld op 2510.92 aan ontvangsten en 1752.79 aah uitgaven. De begro ting 1960 werd vastgesteld op 2532.11 aan ontvangsten en uitga ven. De lasten werden teruggebracht tot 22 per ha. Dit jaar wordt belangrijk voor vrijzinnig hervormden Onder voorzitterschap van mr. J. Moolenburgh kwam de vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Mid delburg vrijdagavond in het Neder lands Koffiehuis injaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord wees mr. Moolenburgh erop, dat 1960 voor do vereniging een belangrijk jaar wordt. In verband met de bouw van het nieuwe verenigingsgebouw aan do Bachtensteene. De voorzitter sprak verder de hoon uit, dat het nieuwe gebouw een stimulans voor de ver enigingsactiviteiten zal betekenen. Ook vestigde mr. Moolenburgh de aandacht op de bazaar, die op 11 en 12 maart door de vereniging in de Vleeshal wordt gehouden. De op brengst hiervan zal worden besteed aan de inrichting van het gebouw. Secretaris C. Roelands memoreerde in zijn jaaroverzicht de belangrijkste gebeurtenissen van 1959, waarna pen ningmeester L. M. Sinke opening van zaken gaf over de financiële situatie. In zijn verslag maakte deze melding van êen klein batig slot, maar de be groting van 1960 geeft echter een na delig saldo te zien. Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden, de dames J. M. J. Pol- vlletTweebeeke en A. VrekeStok- mans en de heer A. A. Ströhmeijer, herkozen. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op het orgel In de koorkerk, waarvan de restauratie nog steeds op zich laat wachten. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 24 febru ari tot en met 2 maart als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien een dezer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald dan gelieve men hiervan kennis te geven aan het politiebureau. Vulpen, merk „Reltord loden elle- boogpijp'. dop met schroefdraad; hals kettinkje; wit plastic; diverse wan ten en handschoenen; passer; wollen sjaal; waterpas; fietssleutcltje aan touwtje; vulpen, merk „Studio"; meerdere sleutels; halsketting; paar nylons; wijnfles met inhoud; zwarte schoenborstel; lederen tas met rits sluiting, Inhoud geschrift „De Wacht toren"; rose sjaal; sportkous; ge spikkeld, zwarte regenbroek; kap van tractor; damesblouse; paar zwarte beenkappen; witte balletschoenen; kinderportemonnee met inhoud; grij ze omslagdoek; ringetje, gemerkt Godelies; punttangetje; een paar da messchoentjes, maat 35. De heer P. Ton op vergadering afdeling Middelburg C.B.T.B. Vrijdagavond heeft de voorzitter van het gewestelijk bestuur der C.B. T.B., de heer P. Ton, op de jaarver gadering van de afdeling Middelburg in de „Bogardzaal" de resultaten meegedeeld van besprekingen tussen de Z.L.M., de C.B.T.B. en de suiker fabrieken over de afvoer van bieten. Dit ging de laatste jaren gepaard met lange wachttijden, waarover de landbouwers zich hadden beklaagd. „Deze besprekingen hebben geleid", aldus de heer Ton, „tot het instellen van een contactcommissie, waarin drie leden van de beide landbouwor ganisaties zitting hebben". Voorts zijn suggesties gedaan aan de suiker fabriek om de losplaatsen van Sou burg en Veere een grotere opname capaciteit te geven, terwijl voor Middelburg werd voorgesteld 'n soe pelere - regeling voor de afname te treffen. Bij de behandeling van de huishou delijke zaken vermeldde de secretaris C. van Dis, dat het ledental der af deling op 80 bleef gehandhaafd. Pen ningmeester C. Maas maakte in zijn financieel overzicht gewag van een batig saldo. In zijn openingswoord had voorzitter Jac. Besuyen erop gewezen, dat er in de landbouw rekening moet worden gehouden, dat er in de toekomst veel geïnvesteerd zal moeten wor den om aan de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Verder vermeldde het programma van deze avond 't vertonen van dia's over de reis van Zeeuwse C.B.T.B.- leden naar Zwitserland en Ita'ië en een toespraakje door mr. S. Sijbran- dij. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid A. Volkers herko zen. Variétéprogramma in de Burgerzaal voor „Doe open" Vrijdagavond hebben de leerlingen van de ulo aan de Olmenlaan te Mid delburg hun deel verzorgd van de actie „Doe open" ten bate van de vluchtelingen. Voor een merendeel jeugdig publiek hebben de ulo-leer lingen in de Burgerzaal van het stadhuis een pretentieloos variété programma op een geïmproviseerd toneeltje gebracht, dat het bij het teenager-publiek wel deed. Het Va ren vooral grappige schetsjes, waar van het programma er meer dan tien telde, die met een jeugdig enthou siasme werden opgevoerd. „Blufwa- ter, de gebroken plank, de wonder baarlijke uitvinding van professor Rimpelman en de dubbelganger" om er enkele te noemen werden alle be loond met een hartelijk applaus. Voor een muzikale noot in het pro gramma zorgde een duo, dat onder de naam van „The living Dólls" op trad. Ook waren er twee pscudo-cow- boy's, die zich waagden aan wat lied jes uit het Wilde Westen. Onder het motto „Steunt de actie „Doe open" door veel loten te ko pen" werden in de pauze lootjes aan de man gebracht, terwijl tevens sleu teltjes te koop waren. Reumacollecte De Federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening organiseerde te Vlissingen een collecte ten bate van de reumabestrijding. De collecte bracht 937,49 op. Korfbalwedstrijd voor „Doe open"-actie Ten bate van de vluchtelingenactie „Doe open" wordt vanmiddag om drie uur op de Markt te Middelburg een korfbalwedstrijd gespeeld, waar bij twee adspiranten twaalftallen van Swlft uit Middelburg en Onda uit Sint-Laurens in het strijdperk zullen treden. Tijdens de wedstrijd zal er langs het „lijntje" voor de „Doe open"-actie worden gecollec teerd. VLISSINGEN Damvereniging „D.I.D." belegde jaarvergadering De Vlissingse damvereniging D.I.D. belegde dezer dagen onder voorzitter schap van de heer L. Goedbloed haar 35e jaarvergadering. In zijn openingswoord sprak de voor zitter zijn vreugde uit over het be haalde Kampioenschap van het eerste tiental in de hoofdklas en het feit, dat de vereniging dit jaar 35 jaar bestaat. De officiële datum van dit bestaan was 26 januari, maar in ver band met het drukke wedstrijdpro gramma zal dit zevende lustrum maandag 14 maart in het clubgebouw worden gevierd in intieme kring. Die avond zal een gongwedstrijd over vijf ronden worden georganiseerd. De heer L, Goedbloed, die met on derbreking van een jaar, reeds 34 jaar lang de voorzittershamer han teert, is het enige lid vanaf de op richting. De huidige kampioen van de tweede klas, de heer W, Koole mocht uit handen van de voorzitter een ge schenk ontvangen. Vervolgens lazen de secretaris, de heer P. Goedbloed, en de penningmeester, de heer J. C. Nijssen, hun jaarverslagen voor. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Als afgevaardigden naar de jaarvergadering van de Provinciale 'Zeeuwse dambond werden de heren L. Goedbloed en O. Hellinga aan gewezen. Bij de rangschikking van de borden- bezetting zal voor de competitie 1959- 1960 weer het Keyzer-systeem wor den toegepast. Omdat de vereniging aangesloten is bij de Commissie van Sportbelangen te Vlissingen, werd besloten om met ingang van 1 april een dubbeltje per lid per maand voor dit doel af te staan Na de beant woording van de bij de rondvraag gestelde wagen sloot de voorzitter deze geanimeerde jaarvergadering. VROUWENPOLDER „Dijkruiters" bijeen De landelijke rijvercnïging „De Dijk ruiters" te Vrouwenpolder kwam on der leiding van voorzitter, burge meester A. de Kam in vergadering bijeen, om met genodigden en dona teurs enige films, waaronder „De Witte Hengst", te zien. De instruc teur de heer Van de Slikke sprak een slotwoord. Chr. Oranjevereniging hield jaarvergadering De Christelijke Oranjevereniging te Vrouwenpolder kwam in jaarverga dering bijeen. Over de werkzaamhe den in verband met de herdenking van de vijftienjarige bevrijding werd nog geen beslissing genomen. De penningmeester wees op het batig saldo der vereniging. Tot besluit van de vergadering weid de wed strijd „Wie herkent dit" gehouden. Om bedrijfseconomische redenen noodzakelijk Na het verschijnen van de nieuwe districtstelefoongids omstreeks 1 apr. a.s. zal in St.-Kruis een automati sche telefooncentrale in dienst wor den gesteld, waarop de in deze ge meente en enkele in Eede ge vestigde abonnees van het net Aar- denburg zullen worden overgebracht. Do stichting van een eigen telefoon centrale voor het gebied St.-Kruis is om bedrijfseconomische redenen noodzakelijk. De abonnees, die naar dit nieuwe net St.-Kruis worden overgebracht, be houden hetzelfde telefoonnummer, waaronder zij te Aardenburg zijn aangesloten. Zij zijn reeds onder het nieuwe netnummer in de districts telefoongids opgenomen. Dit nieuwe netnummer van St.-Kruis is 01175. De gesprekken, die de abonnees van het nieuwe net St.-Kruis met de abonnees van het net Aardenburg en omgekeerd voeren, kunnen tij- MET INTERLOKAAL TARIEF 's-Heerenhoek kan niet zonder woonruimtewet Ook de raad van 's-Heerenhoek acht het niet verantwoord de woonruimte- wet 1947 voor de gemeente af te schaffen. De grote lijst van woning zoekenden maakt handhaving nog steeds noodzakelijk De raadsleden toonden zich in hun jongste verga dering ontstemd over de toewijzing van vier in plaats van de door de ad viescommissie geadviseerde zes wo ningwetwoningen. Temeer daar 's- Heerenhoek vorig jaar geen enkele woning kreeg toegewezen, en men nu had gehoopt met de zes woningen de Burgemeester Van Horsighstraat te kunnen volbouwen. De raad ging akkoord met een wijzi ging van de begroting voor 1960 in verband met de financiering van een nieuwe kleuterschool. De bijdrage aan de werkplaats voor minder vali den werd op twee cent per inwoner gesteld. De tuin van de pastorie zal voor de tijd van dertig jaar worden gehuurd. Het ligt in de bedoeling van deze tuin een park te maken dar met de er naast liggende brandvijver een verfraaiing der gemeente moet wor den. De raad besloot voorts bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten een geldlening groot ƒ40.000 aan te gaan. Bij de rondvraag vroeg het raadslid P. Bos de medewerking van de ge meente voor het oprichten van een dansgroep in Zeeuwse klederdracht. Ook de middenstand zou hieraan meewerken. Burgemeester R. O. M. Waelput stond niet afkerig tegenover het plan en zegde de medewerking toe, vooral omdat het Zuidbevelands koor door gebrek aan deelneming niet meer floreert. De heer H. Ver hoeven vroeg hoe de kermis geregeld zal worden, die al sinds jaren als een Oranjefeest wordt beschouwd. Na schorsing der vergadering kwamen B. en W. met het voorstel de kermis weer officieel in te stellen, en wel ieder jaar op zateidag. zondag en maandag, volgende op de vierde zon dag in juli. Hiermee ging de raad akkoord. ZONDAG 6 MAART 1960. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Wapenaar; Ar- nemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Domburg 10 ds. v. Vliet; Gapinge 2 ds. v. d. Wind; Grijpskerke 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Theunissen; Kle- verskerke 10 ds. Wieringa; Koudeker- ke 10 ds. Durkstra. 2.30 ds. Hoff man, 7 Vliss. str. ds. Hoffman; 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugdk., 7 ds. v. Duijne; Middelburg Nieuwe Kerk 9 ds. Dijckmeester, 10.30 ds. v. Woerden (H.D.), 7 ds. Aalders; En gelse Kerk 10 ds. Visser; Koorkerk 10 ds. v. Houte; Nieuw- en St. Joos- land 10 en 2.30 ds. v. Haarlem; Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7 ds. Durkstra; Oostkapelle 10.15 ds. Dijckmeester, 2.30 ds. Bartlema; Ritthem 10 ds. Nennie, 7 as. Wape naar jeugdd.Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. De Boer; St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. v. d. Schoot; En gelse Kerk geen kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz (jeugdd.). 7 ds. v. d. Schoot; Haven dorp 10 ds. v. d. Schoot; Bejaarden huis 7 ds. De Boer; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle ^.30 en 2.30 ds. Oosthoek (H.D.); Zoutelan- de 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 Pasteur Berthout. OOST- EN WEST SOUBURG. Bevallen: J. K. Goedbloed—van Schalk.' d. C. Brouwer—Dlngemanse, z. E. Ma rijs—Jansen, d. W- F. van Spaandonck— Bossch»art, z. I-I. Heijnen—Hoeks, d. A. Meijer—Visser, z. A. de Kok—la Soe, z. G C. Steketee—van Dalen z. G. Meijers— v. d. Putte, d. Ondertrouwd: C. P. Jongepier 22 j. en S. Bakker 19 j. J. L. van Cadsantl 24 j. en M. L. Poortvliet 24 j. I. de Bruijne 26 j. er. J. G. Nieuwenhuijze 18 j. S. de Wlspelaere 23 J. en A. Kats 21 j. Getrouwd: R- A. Holslag 23 j. en J. Oltenhof 29 j, A. Bosselahr 19 j. en J. W. Berting 24 j. J. P. Zonneveld 29 J. en J. W. Berting 24 j. J. P. Zonneveld 29 I. en J. M, de Rooij 29 j. Overleden: M. Geschlere 81 j., e.v. J. Ma rijs. L. Joosse 85 j-, wed. v. A. I. de Visser. A. Beulens 79 j., wed. v. J. van Bij keren. M. VeVhage 69 j. WESTKAPELLE. Bevallen: S. Verhulst—van Rooijen d. Ondertrouwd: W. Faassc 26 j. en S. Min- derhoud 23 j- D. Fouwelse 25 j. en J- Verstraate 31 J- Getrouwd: J. Ekhart 32 j. en C. J. C. de Lugt 32 j. M. van der Male 23 j. en A. J. verhulst 20 J. Overleden: P. Minderhoud 88 j.. wed- v. B. Louwerse. J. Brasser 73 j. M. M. Ver hulst 86 j., wed. v. F. Louwerse. SINT-LAURENS. Bevallen J. H- Houterman—FrancKe, d. VEERE. Getrouwd: A. .T. C. van den Broeke, 23 Jaar en P. J. de Buck, 22 Jaar. Overleden: J. Simonse, 85 jaar, wed. van J. Dingemansc. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Bevallen: c. M. C. Dlngemanse— de Dreu, d. W. J. WisseHoltkamp. z. Ondertrouwd: S. G. Verdaasdonk. 22 j en M. Adrlaanse, 20 J. J. J. Markusse, 26 j. en L. van de Sluis, 23 j. Overleden: J. J. Brakman, 20 J. ZOUTELANDE. Overleden: W. Koppejan, 70 j., wedn. v. J. Adrlaanse. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 ds. Don- dorp, 7 ds. v. d. Bom (Intr.); Gapin- ?e 9.30 en 2 ds. Baas; Grijpskerke 0 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koudekei'ke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Hee- sen; Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 en 5 ds. Ytsma; Noorderkerk 9.30 ds. Ytsma. 5 ds. Van Til; Gasthuiskerk 7.30 geen dienst; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. De Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St. Lau rens 10 en 2.30 drs. Van Ulden; Vee re 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrou wenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 2.30 ds. v. d. Bom (In trede). Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.30 ds. Douma; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Douw; Vlissingen 4.30 ds. Dou ma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Douw. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.: Mid delburg 9.30. 2 en 6.30; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d Molen; Vlissingen 10.45 ds. Bloemendaal. Evang. Lutli. Geni. Middelburg 9 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gein. Vlissingen 10 da. De Boer. Hersteld Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heïls. Middelburg 10 Heil- samenk., 7.30 verlossingssamenk.; Vlissingen 10 Heilsamenk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 de heer Shlnkels- hoek. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter A. W. Boerwinkel. Noordwcg 43, St.-Laurens,tel. 2400- Vlis singen: dokter Grippellng, Badhuisstraat 121, tel. 0 1184—2190. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter P Bom,. Dorps straat 2. Oostkapelle, tel, 0 ii88—276. Zoutelande. Koudekerke en Westkapelle: dokter M. Huygens. De Casembrootstraat 26. tel. 0 1137—234. Westkapelle. Apotheek Middelburg: apotheek Nonhe bei, Lange Delft 133, tel 2533. Vlissingen: apotheek J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22—24, tel. 0 1184— 2066. delijk niet meer automatisch worden afgewikkeld. Zij dienen via de tele foniste in Oostburg tot stand te wor den gebracht. Dit lijdelijke ongemak kon niet worden voorkomen, omdat de thans bestaande situatie een uit breiding van het aantal aangeslote nen te St.-Kruis niet toelaat. In he najaar van I960 zal echter het gehele interlokale verkeer in de sector Oostburg waartoe Aardenburg en St.-Kruis behoren geautomatiseerd worden, zodat dit ongerief dan voorbij zal zijn. In plaats van het lokale tarief, dat tot dusver voor een gesprek tussen St.-Kruis en Aardenburg verschul digd is vier cent per gesprek, on geacht de duur geldt na de ln- dienststelling van de telefooncentrale St.-Kruis het interlokale tarief van 4 cent per minuut. Dringend behoefte aan nieuwe kleuterschool De ouders der leerlingen, die de her vormde kleuterschool te Rilland-Bath bezoeken, kwamen bijeen voor een ouderavond, die onder leiding stond van de hoofdleidster, mejuffrouw W. C. Geldof. De bijeenkomst werd ge opend met een gebed door de jeugd- ouderling, de heer M. van de Marei. Vervolgens sprak mejuffrouw Geldof over „de betekenis van „Samen". In deze causerie behandelde zij de op voeding van de kleuters. Dokter J. A. Kamps gaf een uiteenzetting over een ander interessant en leerzaam onderwerp, namelijk „de behandeling van het kind tijdens het ziek zijn". Mejuffrouw Van Elsacker droeg een gedicht voor, waarna de voorzitter van de vereniging Hei-vormde Kleu terschool, de heer J. A. Boot, de te kening toonde van de te bouwen kleuterschool. Zodra de rijksgoedkeu ring binnen is, zal met de bouw wor den begonnen. Tot de datum, waar op het nieuwe gebouw kan worden betrokken, zal men zich moeten be helpen met de huidige school en met het hervormd jeugdgebouw. waarin 34 kleuters worden beziggehouden en opgevoed. In totaal bezoeken 114 kinderen de school, maar de wacht lijst telt nog 20 namen en iedere week worden dat er meer. De verga dering werd gesloten met gebed on der leiding van ouderling D. J. Lob- bezoo. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 4 maart. Fruit. Golden Delicious H I en II 75-80 92, 70-75 87—1 03. 83-70 82. 60-65 72. K grof 66—74. Goudrenet H I en II 65-73 63. Saint Remy H I en II 75 op 35—33. Croenten- Veldsla, glas 1.23—2.06. Andij vie. glas 78—93. Spinazie, glas 89—1.19. Sla C, glas 6—8. Rabarber 82—95 Snijsla en dunsel 74—1.03. Witlof 46—62. Prei 46— 70. Uien 9—19. Savooiekool 31—50. Rode kool 41—49 Boerenkool 46—54. Spruiten, ongeschoond 2066. Idem geschoond 71— 83. Radijs 41. Breekpeen 20—37- Heden werd de eerste rabarber aange voerd door de heer J. Kestelo. Middel burgsestraat 13, Koudekerke en de heer w. J. de Schipper Groeneweg 3, Koude kerke De eerste radijs werd aangevoerd door de heer A Jozlasse, Grijpskerkse- weg 3, Oostkapelle. VEILING V V.Z.B. GOES 4 maart. Groenten. Per bos: Selderij 13 Per kg: Spruiten A D 52. B II 38—55. af wijkend 29—58 Witlof A I 65, A II 63. B 1 55, B II 55. Rode kool 28Groene so- vooiekool 31—46. Witte kool 22. Prei II 39—80. Peen 22—24. Uien 9—16. Knolsel derij 47—55. Veldsla 95—110 Kroten 37—10. Spinazie 100—108. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 3 maart. Andijvie 86—91. spruiten I A 48— 63. II A 20—49, I B 51 -61. U B 15—28. witlof I A 57-70, II A 51—61, I B 55—62. II B 37—57, veldsla 1.90—3 00, spinazie J 86—1 05. II 74—86, pre) I A 61—87 II A 59—70. I B 54—69. sjalotten 1 21—24. rode kool 1 A 44—55. II A 39—49, gele kool II A 18—20. groene kool I A <0—42. II A 22—23. uien geschild 6—15. C 8—16. waspeen II A 28—34. sla 12—11, stoofsla 84. peen C 30—37, boerenkool 36-43, -cldcrij 11—13, peter selie 16: Goudrenette klas I '64—83. II 60—80. Jonathan I 70-p36 II 81—78 Golden Delicious I 89—1.04, II 63—88. Winston IJ 42—71. Conference II 38—90, St. Remy 13 37—42, Brederode II 38—41. EÏERVEILING ZUID -HOM, EILANDEN. 3 maart. Aanvoer 98.000 st. Sortering 1 soort 00 75-en op 16.60. 0 70-75 11 30—11 70. 1 65-70 10.10—10 40, 2 60-65 9 40—9 60 3 65- 6. 9 00—9-40. 4 50-55 8.60—3.80. 5 45-50 8.30— 850. 6 40-45 7.30. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 4 maart. Op de alhier gehouden aardap- peltermünmarkt werd vandaag een re cord-dagomzet geboekt van 1098 contrac ten Het weektotaal beliep 2434 transac ties. De prijzen van de consumptierassen waren als volgtEigenheimer april 16.00. Furore maart 1100. april 14-00. Alpha april 13 00, 13 50. 14.10. 14.20. 14 30. 14 50. 14 00. 1350. 1350, Bintje 35 maart 16.00, april 17.30. var 1750 dubeltjesgewljs op lopend tot 18.50. 19 10, 19 00. 18 90. 18-80. 18.60. 18.50, 18.S0, 18.20, 18 10, 18.00, 17.90. 17.80. 18.00. 18.20, 18.30. 18 00. 17 9o'. 17.80, 18 00. 18.20. 18.40. 18.20, Bintje 45 maart 19 00. 19 20. april 20.30. 20.80. 21-00, 21-30, 2150. 21.70, 21.90, 22.00, 22 50. 22 50, 23.00, 22.80, 22.00 VEILING BERGEN OP ZOOM 4 maart. Rode kool 35—53. Witte kool 17— 28. Gele kool 40—43. Savooiekool 36—50- Kroten 25. Waspeen 19—44- Prei 24—72. Spruiten 36—1.09. Witlof 35—66 Spinazie 9'-1.17. Raapstelen 8—14. Radijs 26. Ra barber 26—28. Boerenkool 13—24. Golden Delicious 55—73. Jonathan 69—75. Winston 46—65. Saint Remy 31—41. ZonrtagM VAN OOESKI.AAR 1 TRIO TAX. teler

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11