ZELANVICA Gillette Klanken uit de ether GRIEP! VAN DEN BOSCH ASSISTEERT V.P.R.O.-TELEVISIELEIDER Chefarine .4 Da's pas scheren... 75 ct 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 MAART I960 RADIO- EN T.V.-RUBRIEK crew, 3101 cw. sctvnjvevi Het bestuur van de V.P.R.O. heeft de functie ingesteld van productie leider voor de afdeling televisie. De ze functionaris zal worden belast met de administratieve, organisato rische en financiële zaken van de te levisie. De acteur Ko van den Bosch zal deze functie waarnemen.. Dit werk werd tot voorheen verricht door de leider van de V.P.R.O.-tele- visie ds. J. A. van Nieuwenhuysen. „Wij hebben thans, aldus ds. Van Nieuwenhuysen, een functie moeten creëren die reeds lang bij de andere omroepverenigingen bestond. Wij moesten daartoe overgaan omdat het werk voor mij teveel werd. Het werk is in de loop der jaren zodanig gegroeid dat het niet meer door een man kon worden gedaan. Ik zelf blijf me bezighouden met het beleid van de programma's, met de creatieve zijde ervan. De heer Van den Bosch krijgt het zakelijke gedeelte toege wezen. De aanlooptijd is vrij ruim genomen om deze zaak goed van beide zijden te kunnen bekijken". Ko van den Bosch vertelde ons dat hij veel van deze nieuwe functie ver wacht. „De televisie boeit me zeer, ook de zakelijke kant ervan. Jaren lang heb ik te Amsterdam me bezig gehouden juist met het exploiteren. Ik ben derhalve gewend om met ac teurs en regisseurs om te gaan, het geen een vak apart is. Dat is iets wat je niet kunt laten doen door een boekhouder zonder meer. Ik ben reeds in 1932 met het vak be gonnen. Toen kreeg ik les van Albert van Dalsum. In 3939 ben ik bij het cabaret gegaan. Ook heb ik met'Wil ly van Hemert „Het regenboogcaba ret" gevormd totdat Van Hemert als regisseur ging werken bij de VARA. Het plezierige van deze baan is dat ik zelf geen financieel risico hoeft-te dragen en dat ik toch met de acteurs kan blijven omgaan. Radio- en T.V.-reportages over Agadir Alfred van Sprang Is voor de samen werkende omroepverenigingen naar de zwaar getroffen stad Agadir in Marokko gereisd om radioreportages te verzorgen over de hulpverlenings acties. Met hetzelfde vliegtuig als dat waarmee hij van Parijs naar Ma rokko reisde werd een hoeveelheid bloedplasmn van het Nederlandse Rrode Kruis naar het rampgebied vervoerd. Met hetzelfde vliegtuig zou hij reeds 'n bandje met opnamen hebben mee gegeven, maar dat is helaas mislukt. Ook mislukte woensdagavond een poging om een gesprek met de com mandant van de De Ruyter op te ne men. Het is ook donderdagavond de N.C. R.V. niet gelukt om contact te krij gen met Alfred van Sprang, althans niet voor de radiokrant van half acht. Daarentegen heeft men wel zeer duidelijk een gesprek kunnen doorgeven met de commandant van het Nederlandse smaldeel, waarvan de manschappen op het ogenblik hulp verlenen in de rampstad Agadir. Het journaal in de televisie-uitzen ding besteedde eveneens aandacht aan de ramp. die Agadir heeft ge troffen. De uitzending van gister avond was beter geslaagd dan van woensdagavond. Gisteravond kreeg men een duidelijk beeld van de ramp die deze havenstad in een doden- plaats heeft veranderd. Men zag hoe velen, onder wie talrijke militairen o.a. uit Frankrijk en Amerika zich inspanden om nog overlevenden uit de puinhopen te redden. Zo zag men dat een groep militairen succes had cn een groep mensen uit de puinho pen haalde. Ook zag men de ambu lancewagens in actie die onder an dere kinderen vervoerden. (Advertentie) En bovendien kan ik me in mijn vrije tijd bezighouden met het re- gisseren van toneelverenigingen in de omgeving van Blaricum, waar ik woon. En als Inderdaad alles loopt zoals we ons hebben voorgesteld blijf ik uiteraard wer ken bij de televisie". Klankbeeld van K.R.O. over kardinaal Alfrink Gisteren heeft de KRO reeds aan dacht besteed aan het feit dat aarts bisschop Alfrink tot kardinaal is verheven. De rede die minister-presi dent prof. dr. De Quay heeft gehou den werd uitgezonden en tevens het Te Deum dat aangeheven werd uit dankbaarheid. De rede van prof. De Quay wordt vanavond om 19.10 uur herhaald Vanavond om 21.25 uur zal de KRO een klankbeeld wijden aan de nieu we kardinaal. Dit klankbeeld werd samengesteld door Herman Fikkert en-Ben Brans. Vrienden, kennissen van de kardinaal en autoriteiten zul len aan dit programma hun mede werking verlenen. Advertentie j slank, dus 't ideale slankheidsmiddel voor dames en heren. ZATERDAG 5 MAART. HILVERSUM I. 402 m 746 kc.'s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 13.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor V en uw gezin, praatje. 9.0Ó Gym. voor de vrouw. 0.10 Gram. (9-35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Meer eenvoud in de sociale verzekeringen?, lezing. 10.30 Opening sportconferentie van de Dr. Wlardi Beekman Stichting. 11.00 Program mafragmenten. 11.30 Quatre mains. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbomvme- ded- 12.33 Orgelspel. 12.50 De sportconfe rentie van de Dr. Wiardi Beekman Stich ting. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.40 Sportnws. 14-10 Voor de jeugd. 14.45 Meis jeskoor. 15.00 Streekuitz. 15.25 De Sport conferentie van de Dr. Wlardi Beekman Stichting. 15.40 Filh. ork., koor en sol. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en bulten de grenzen, ge sprek. 19,40 Christus, Zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.53 Deze week, le zing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro gramma. 21J5 Twintig vragen. 21.40 Oos tenrijkse muz. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Gram. 2355— 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00^ 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Pianospel. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Platenndeuws. 13.35 Dans muz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Lichte rnuz. 1515 Franse les. 15.30 Voor de Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 1650 Sportperiscoop. 17.00 Voor de jeugd. 18 00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Amateursprogr. 18.45 Vragen- VANDAAG T etevisie De N.C.R.V. brengt vanavond een do cumentaire van Kees van Lange- raad op het scherm, waarin proble men worden behandeld van de re patrianten uit Indonesië. Deze do cumentaire „Tussen wal en schip ge heten kwam tot stand met medewer king van de heer H. E. Martens, ad junct-directeur van de Hervormde Stichting Kerkelijke Sociale Arbeid (21.45 uur). Deuitzending begint met „Attentie" waarin feiten en gebeurtenissen die de aandacht waard zijn al of niet kritisch worden bekeken door Peter van Campen. „Folderkolder" (21.15 uur) is een programma voor mensen die nu al denken aan de vakantie in de zomer. In de rubriek „Wat ben ik" zal de heer H. J. Timmer uit Naai den spreken over zijn beroep. De Duitse televisie brengt o.a. de sketch „Die Aufrustung" op het scherm en na aandacht besteed te hebben aan het Wereldvluchtelingen jaar spelen Yehudi Menuhin en Igor Oistrach viool. De Vlaamse televisie laat weer de avonturen zien van kapitein Mathias in „Schipper naast Mathilde". Een in teressante uitzending kan worden de restauratie van kunstwerken. Dit programma is bedoed om het mis verstand uit de weg te ruimen dat restauratie gelijk zou staan met ge deeltelijke vervalsing. Radio De K.R.O. begint vandaag onder de titel „Rond Petrus' Stoel" een veer tiendaagse rubriek van Vaticaanse actualiteiten. De samenstellers zijn pater H. van der Kr oft S.J. van Ra dio Vaticana en Fred Ladenius (18.10 uur). In de serie „Water in Europa" wordt aandacht besteed aan de be tekenis van het water voor de Por tugese economie en levensgewoonten. De V.P.R.O. wijdt een uitzending aan het protestantse kerklied en de joden ind e westerse cultuur. De VARA geeft weer een ontmoeting voor de microfoon tussen twee eerste elftal len uit de ere-divisie (21.00 uur). Verder het Theater Andersom, het trio Pim Jacob3 en Caleidoscoop. beantw. 1855 Kerkenbouwzondag, lezing. 19.00 NWS. 19J0 Act. 19-25 Zang. 13.30 Omr. ork. en soliste. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 God aan de grens, hoorsp. 21.05 Gram. 2150 Pol. praatje. 2150 Een hart zoekt het geluk, musical. 22.00 Gram. 22.15 Bet loonbeleid, praatje. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gesprekken. 23.55 —24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen.. NTS: 20.00 Joum. en weerovere. VPRO: 20.20 Film. 2050 Oude film. 21.10 Documentair progr. 21.40 Gevar. progr. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 1150—11.30 Eurovisie: Ovem. van de Fran se T.V.: rep. universitaire winterspelen. 14.30 ld. 15.30 Rep. Europese biljartk&m- pioensch. te Luik. 17.00—18.00 Voor de jeugd. 19.00 Tekenfilm. 19.10 Filmrep. 19.30 Nws. 19-45 De week in beeld. 20.15 Film. 21.05 T.V.-feuill 21.30 Sportrep. 2150 Quiz. 2250 Sportrep. 23.15 Nieuws. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en. doen wonderenI 4 geneesmiddelen, elk «fzondetlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien ei kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht De combinatie Chefarine „4" doel werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen (alen Ttjin fijntft 10 jrnp. fettbfkl nv ds gtntliqui miij, «ivit dit «cnJI btidierad doer bel fcwltr.ddMl CJnUroi. 20 ttól. 10.80. Voord*»j« jerintvtrpikkioj 100 Ufcl. (3.S0 Vlotte vertoning, met zwak begin, van Oscar Hoewel de rolbezetting veel goeds deed verwachten leek gister avond voor de televisie het blijspel „Oscar" aanvankelijk een moderne draak te worden, door een ietwat gewrongen begin en veel verklarende woordenduels tussen de spelers on derling noodzakelijk om de kij kers op het stuk te kunnen laten in schieten. Het blijspel kreeg latei- een veel natuurlijker verloop. De spelers met als uitblinkers Ko van Dijk en Joop Doderer zagen steeds meer kans de Franse esprit te benaderen en te evenaren. Het stuk werd een soort vaudeville, zij het dun zonder zang en hekeldichten. De over het algemeen goede vertaling van J. E. P. Meycringh, had groten deels een vlotte trant van schrijven van de auteur Claude Magnier behou den. Henk Rigtcrs bij de tonëelregie en Ton Lensink bij de T.V.-registra tie vreesden het detail niet. Zij kon den zich veel onbarmhartig T.V.-ca- mgrawerk veroorloven, hetgeen zich wellicht bij minder op T.V. ingestel de acteurs en actrices zou hebben gewroken. Nu bleef ook het „detail werk" groots. De AVRO heeft zij het gedwongen een goede beurt gemaakt met deze opvoering van „Oscar". B. en W. van Souburg willen wijziging precariorechten De raad van Souburg vergadert dins dagavond a.s. om half acht. B. en W. stellen voor om de verordening op de heffing en invordering van precariorechten te wijzigen. Het col lege wil een recht heffen van 2 voor het verstrekken van brand wachtdiensten in zalen, waar uitvoe ringen e.d. worden gegeven, als deze dienst in dagdienst wordt verricht en van 3 als deze brandwachtdienst 's nachts wordt uitgevoerd. Nacht dienst is van 20 uur tot 7 uur. De agenda vermeldt ook een voorstel tot bouwrijp maken van gronden voor de bouw van Ambonezenwonin- gen in plan Nagelenburg. „Astra" op de planken met „De Wonderdoktoor" 1 De schoolvereniging „Astra" van het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes bracht tijdens haar jaarlijkse uitvoering in „de Prins vau Oranje" gisteren als hoofdbestanddeel van 't programma, „De Wonderdoktoor" van de Vlaamse schrijver Jos. Jan sen op de planken. De Wonderdoktoor leent zich bijzon der goed voor schooltoneel. Het is beslist geen te hoge greep, het heeft bescheiden pretenties en vergt van de spelers toch een degelijke con centratie. De regie bleek als in an dere jaren weer in goede handen te zijn: de heer A. P. Cornet legde dui delijk actie-accenten daar waar de scène ietwat statisch was en door de dialoog gedragen moest worden. De snelheid van de dialoog bracht op zichzelf reeds flinke vaart in het spel. Ondanks het vaak vrije en ge makkelijke spel van de leerlingen was toch te merken dat de keus van spelers uit beperkt materiaal gedaan is. Het verhaal van de Wonderdoktoor is simpel, en ont leent een groot deel van zijn char me aan de kostelijke realistische Vlaamse humor waarin een hard woord en een pinteke bier niet ontbreken. De hoofdrollen werden gespeeld door de geneesheer Steven Martens (Hans Goovers) die uit de stad komt en verzeild raakt bij zijn cosijn Manten Boone (Jaap Koolstra) een slim koeboertje. Het boertje verheft zijn cosijn snel tot wonderdoktoor als hij even blijk heeft gegeven van zijn medisch kunnen. Dan stromen de zieken uit het dorp aan om door de nieuwgekomen geneesheer te worden behandeld. Vooral het koeboertje speelde voortreffelijk, maar Jaap Koolstra was toch geen boer voor alle honderd procent. Hans Goo vers kwam als geneesheer wat moei lijk uit de voeten maar kreeg in de loop der bedrijven toch wat meer zelfvertrouwen. Voorts toonden Eric Hoogendoom, de van een maagkwaal genezen hooikoopman, en Hannie Baan, als de andere wonderdoktoor, dat ze wel met het amateur-toneel bijltje weten te hakken. In het afwisselende voorprogramma speelden Stof Gunst (piano) en Frank Kousemaker (hobo) een zeer verzorgd en meeslepend concert voor piano en hobo van Benetto Marcel lo. Onder leiding van de heer Bek kers zong een leerlingenkoor enkele weinig indrukwekkende spirituals en Engelse volksliedjes. De gymnasti sche oefeningen, en een volksdansje onder leiding van de heer Goedee oogstten veel succes. Bea Lanport droeg enkele versjes van Annie Schmidt voor, Dries van de Poes ver toonde een vermakelijke, maar raad selachtige pantomine. Examens Aan 't instituut R.N.S.A.I.D. te Bre da slaagden voor 't examen voor cou peuse de dames M. Basting te Groe- de en S. de R'ooy te Breskens. Advertentie wérkelijk glad en bovendien dat heerlijk frisse, schone gevoel. Probeer het morgen ookl Haal een pakje. Blauwe per 5 stuks En voor het beste resultaat: Gillette scheercrème Nieuwe geneesheer directeur voor „Zonneveld" Met ingang van 1 maart is de kin derarts H. A. Roebers tot genees heer-directeur" van het Zeehospitum „Zonneveld" te Oostkapelle benoemd. De heer Roebers komt in de plaats van mevr. N. C. Lamaison van de Berg-Pondman, die haar functie bij het zeehospitum heeft neergelegd. I i #e hebben in deze rubriek al eens gewezen Uy op het feit dat veranderingen in het land- T schap, waaronder begrepen het schorren en platengebied, hun invloed doen gelden op het vogelleven. In dit verband is de studie van Web- be genoemd over de aanwezigheid en het ver dwijnen van de Kleine Rietgans in het Veerse Gat. Thans komt mr. T. Lebret In Limosa1959no. Jj, hierop terug. Zijn artikel The decrease of the Pinkfooted Goose (Anser bra- chy-rliynchus) in the province of Zeeland, Netherlands" is daar om zo interessant, omdat hierin van historisch-waterstaatkun- dige gegevens gebruik gemaakt wordt. In eerste instantie ver onderstelde Lebret dat de invoering van de bemaling op Walche ren het gemaal Boreel is van 1929 mogelijk een oorzaak kon geweest zijn voor de achteruitgang van de Kleine Rietgans. We mogen wel aannemen dat deze ganzensoort ging grazen op de lage weidegronden op Walcheren, die 's -winters voor een groot deel onder water stonden. Uit Webbe's artikel blijkt echter dat het verdwijnen van deze vogels op omstreeks 1920 moet worden gesteld, dus een aantal jaren voor de stichting van het gemaal. De Engelse waterwildjager Leyborne Popham noemde als oor zaak van de achteruitgang van de Kleine Rietgans de verande ringen van de roestplaats rustplaatsvan de ganzen. Verlaging van de zandbank de Schotsman in het Veerse gat, waarop de ganzen bij voorkeur de nacht doorbrachten, zou de reden ge weest zijn. Lebret heeft voor liet verschijnsel van de veranderin gen van de zandbanken in het Veerse Gat de hulp van de heer M. H. Wilderom als deskundige ingeroepen. Volgens diens gegevens is deze plaat niet verlaagd, maar is de geul die de Schotsman van het vasteland van Noord-Beveland scheidde omstreeks de ja ren twintig verdwenen. Door dit vastgroeien aan de Noordbeve- landse wal verloor de Schotsman zijn geïsoleerde positie. En aan gezien de ganzen, volgens Lebret, met. duidelijke voorkeur op vrij liggende zandplaten roesten, kan dit dus de oorzaak geweest zijn van het wegtrekken. Waarom de Kleine Rietganzen zich niet aansloten bij de Kolganzen, Rietganzen en Brandganzén die tot de huidige dag in de Poel op Zuid-Beveland grazen en op de Kat- se Plaat, ook wel op de Middelplaat, beide in de Zondkreek, ko men roesten, is niet duidelijk. Hoezeer ook plaatselijke omstan digheden een rol gespeeld kunnen hebben, bevredigend is deze oplossing niet. Het is Webbe, die er op heeft gewezen dat moge lijk klimaatveranderingen schuldig zijn aan het verdwijnen, van de Kleine Rietgans uit Zuidwest-NederlandEr zijn echter feiten, die er op zouden kunnen wijzen ,/Lat er tot de ramp van 1953 een kleine winterpopulatie van Kleine Rietganzen heeft bestaan in de omgeving van Ellemeet, in het platte van Schouwen". Nog op een ander artikel, al eerder in deze rubriek vermeld, willen wij even terugkomen. L. Cnockaert vervolgt in het nieuwe nummer van Citeaux(I960, afl. 1) haar verhaal over de Cisterciënzeiinnenabdij Ter Hagen onder Axel. Tenge volge, van stormen en springvloeden was overbrenging naar Me- reibeke bij Gent noodzakelijk. In 1270 werd volmacht verleend daar een kapel op te richten en een kerkhof aan te leggen. Er ontstonden evenwel moeilijkheden met de zusterabdijen Nonnen- boech en Bijloke. Teveel abdijen bij ellcaar schiep gebrek aan le vensruimte. In 1272 werd de abdij Ter Hagen door het algemeen Kapittel gelaat terug te keren naar hoar oude nederzetting te Axel. Waarschijnlijk werd enige jaren later deze terugkeer door gravin Margareta mogelijk gemaakt door schenking van uitge strekte en beter bedijkte gronden (1278). Opnieuw herrees dus het klooster in Axel-Ambacht om door „de aanval van de Water geuzen in 1566" te verdwijnen. Op het einde van de 16de eeuw ontstond een derde stichting te Gent. Havenoutillage Rotterdam in oorlog naar Zeeland In tijd van oorlog zal de outillage van de Rotterdamse liaven worden overgeplaatst naar de Ooster- en Westerschelde. Dat vertelde luite nant-generaal Th. E. E. H. Mathon, directeur van het defensie studiecen trum, tijdens een bijeenkomst van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel in Rotterdam. Maatregelen voor deze „verplaatsing" worden nu reeds voorbereid, omdat Rotterdam en het nabijgelegen olie centrum Pemis uiteraard één van de belangrijkste doelwitten zijn voor vijandelijke projectielen. In oorlogstijd is spreiding van de ha venaccommodatie een dringende nood zaak en de uitgestrekte wateren in Zeeland bieden daartoe een uitste kende gelegenheid. In overleg met de petroleummaatschappij zijn nu al voorzieningen getroffen voor opslag van benzine. Overigens is het niet bekend op welk moment zal worden besloten de scheepvaart uit de Rotterdamse ha vens te verplaatsen naar Zeeland. Ze ker zal zo'n maatregel niet onnodig worden genomen, omdat het econo misch leven hierdoor in belangrijke mate beïnvloed zal worden. Bijeenkomst Keuringsdienst voor Zeeland te Goes De Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. belegde donderdagmiddag in „de Prins van Oranje" te Goes een bijeenkomst voor de deelnemers aan de keuring. De belangstelling was vrij groot. De vergadering stond on der leiding van de heer J. A. Stols uit Sint-Philipsland. In deze bijeenkomst werden de ver schillende" aspecten van het zaaigoed en het teeltgoed in 1959 besproken. Het woord werd gevoerd door ir. G. Beelen, directeur van de Keurings dienst Noord-Holland en de heer J. ringsdienst. Aan de hand van kleu rendia's werd het- werk van d eze keuringsdienst uiteengezet. De heer J. E. Wolfert van 't proefstation voor de akker- en weidebouw te Wagenin- gen behandelde de aspecten van de graszaadteelt, welke teelt ook in Zeeland een sterke uitbreiding on dergaat. Het graszaad wordt in hoofdzaak geëxporteerd. Ir. J. D. Dorst, directeur van de Keurings dienst Zeeland en ir. B. de Jong, eveneens verbonden aan de Keurings dienst Zeeland, vertelden het een en ander over de resultaten van het af gelopen jaar. Zij belichtten tevens de toekomstmogelijkheden. Woens dag was eenzelfde soort bijeenkomst belegd voor de deelnemers aan de keuring in Zeeuwsch-Vlaanderen. De ze bijeenkomst werd in Terneuzen gehouden. Aanvaring bij Wemeldinge door commissie onderzocht De Commissie Binnenvaartrampen- wet heeft een onderzoek ingesteld omtrent de aanvaring tussen het sleepschip „Donon" en het motoi schip „Hoop op Zegen" op 6 juli j.l., bij de Oosthavendam te Wemeldinge. De „Donon" werd gekoppeld met het sleepschip „La Réunion" gesleept door de motorsleepboot „Wavre." De commissie kwam tot de conclusie, dat de schuld van het gebeurde bij de „Wavre" ligt. Er werd op verkeer de wijze de haven van Wemeldinge binnengevaren: ook was de sleepboot niet krachtig genoeg om met haar sleep te allen tijde goed te kunnen manoeuvreren. In de aanvaringszaak tussen de ge- koppeldf 'orschepen „Paran" en „Hero" motortankschip „Tank motor 11- op de Zuid-Vlije op 8 mei j.l. achite de commissie zich niet gerechtigd een oordeel over de schuld vraag uit te spreken. Gr E NE VE R. Wynand Fockink - Anno 1679

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8