dohyfral ZEEUWSE V.V.V. BEGOR 25 JAAR GELEDER BELARGRIJK WERK VERBOUWINGSOPRUIMING WALCHEREN »compleet« MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN VRIJDAG 4 MAART 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PROVINCIALE VERENIGING JUBILEERT Bevordering van toerisme werd steeds nagestreefd Voor de provinciale vereniging voor vreemdelingenverkeer is I960 een belangrijk jaar. Het is begin maart namelijk 25 jaar geleden, dat dit overkoepelend orgaan van de Zeeuw se V.V.V.'s werd opgericht. En in de kwart eeuw van zijn bestaan heeft het provinciaal V.V.V.-orgaan bij zonder veel en belangrijk werk ver richt. Toen de provinciale V.V.V. het leven zag, was het vreemdelin genverkeer nog min of meer een lu xe in tegenstelling tot met name de jaren na de oorlog, waarin het een bestaansbrou voor Zeeland is gewor den. De bevordering van deze be- staansbron heeft de provinciale V.V. V. steeds nagestreefd en gepropa geerd. Het V.V.V .-werk wordt overigens heel wat langer dan een kwart eeuw in Zeeland bedreven, in Vlissingen al sinds de vorige eeuw, in Middelburg en Goes sinds de begindecennia van de huidige eeuw. Maar een betere coördinatie maakte een overkoepe lend orgaan noodzakelijk en zo werd na een lezing door A.N.V.V.-direc- teur Van Deventer op 2 maart 1935 de provinciale vereniging opgericht. Initiatiefnemers en tegelijk de bestuursleden waren de heren mr. J. Moolenburgh uit Middelburg on G. Houtekamer uit Goes, ande re bestuursleden burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke en burgemeester J. A. Eekhout van Breskens. De heren Moolenburgh en Houtekamer maken thans nog steeds deel uit van het bestuur. De eerste vergadering werd ge houden op 25 mei 1935, waarbij 13 plaatselijke V.V.V.'s vertegen woordigd waren. Thans zijn ongeveer 30 plaatselijke verenigingen aangesloten, die in de toekomst wellicht nog aangevuld worden met enkele thans nog „wilde" V.V.V.'s, uit gemeenten dus, waar oprichtingsplannen bestaan. Andere badcentra In die afgelopen 25 jaar en vooral de jaren na de oorlog heeft het toe risme in Zeeland een bijzonder gro te opgang gemaakt. In de oprich tingsjaren waren er in Zeeland slechts een luttel aantal badplaatsen, zoals Vlissingen, Cadzand, Breskens, Zoutelande, Koudekerke en Dom burg. Maar mede dank zij de activi teiten van de provinciale V.V.V. zijn er op talrijke andere plaatsen bad centra gegroeid, zoals bij Kamper land, Westkapelle, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Groede en Nieuwvliet, en de Schouwse westkust. Vele jaren heeft de heer Houteka- kamer alle zaken, waarmee een der gelijk omvangrijk apparaat nu een maal te maken heeft voer zijn reke ning genomen. Hij is zelfs nog enke le jaren waarnemend directeur ge weest, maar na de Tweede Wereld oorlog besloot het bestuur een „ech te" directeur aan te trekken. Voor een goede gang van zaken was dat noodzakelijk. Zo trad dan de heer E. Smit in functie, die in 1954 werd op gevolgd door de heer G. W. Oskamp, die op Texel al een „goede leer school" had doorlopen. Begin febru ari deed de „vechterhand" van de heer Oskamp zijn intrede op het V. V.V.-bureau, de heer J. P. dc Regt, die de administratieve werkzaamhe den op zich nam. De eerste begroting van de pro vinciale V.V.V. beliep nog maar „enkele centen", toen de heer Os- Advertentie) MORGEN BEGINT DE GROOTSE bij HERENMODEHUIS WINKELGA LER1J LANGE DELFT MIDDELBURG Voor enkele guldens kunt U nu als een koning gekleed gaan. Zie de sensationele aanbiedingen in de etalage. Zorg dat U er vlug bij bent en PROFITEER. Egalisatie werken op Tholen aanbesteed De Nederlandse Heidemaatschappij heeft woensdagmorgen in hotel „Ha venzicht" te Sint-Annaland namens de Herverkavelingscommissie „Zee land" aanbesteed net aanleggen, ver beteren en verharden van wegen (lengte totaal ongeveer 2,8 km), het egaliseren en draineren van percelen (totale oppervlakte plm 155 ha) en het graven van watergangen en slo ten en het afgraven van dijken, een en ander met bijbehorende werken in blok F., complex 4 ged. en L 7 ged. Er werd als volgt ingeschreven: P. J. M. Veracht ert, Kerkdriel ,f 538.400: N.V. Zeeland. Middelburg 582.700; M. Uil, Middelburg 600.000; J. van Schilt, Lepelstraat 604.000; J. D. Jansen, Middelburg 611.000; Kuyper-Molhoek, Zierik zee 623.000; J. van 't Verlaat. Har- dinxveld-Giessendam 643.000; Gebr. Moerland en Zn., St.-Annaland 649.000; K. T. de Jonge, Zierikzee 649.000; H. de Jager en Co., Slie- drecht 658.000; P. en T. K. de Jon ge, Renesse 658.800; Van Vossen. Moerland, St.-Annaland 663.000; N.V. Handelsbedrijf Van Oort, Wer kendam 665.300; J. de Oude en K. de Oude, Biervliet 674.000. De gunning is aangehouden. kamp directeur werd, was do de- bet- en kreditpost al opgelopen tot rond f 9000.terwijl de laatst ingediende begroting sloot met een bedrag van meer dan een halve ton..... Reclame Hieruit moge dus al blijken, dat de V.V.V. bijzonder goed werk verricht om Zeeland in het middelpunt van de toeristische belangstelling te bren gen. Jaarlijks gaan duizenden fol ders de deur uit naar binnen- en bui tenland, „Zeeland Vakantieland" vormt een uitstekend propaganda middel, de directeur heeft zitting in vele comitê's, commissies en andere organisaties, besprekingen worden gevoerd in binnen- en buitenland, kortom men'is dagelijks in de weer om „reclame" voor het zuidwestelijk deel van Nederland te maken. Dat dit alles mogelijk is, is ongetwij feld voor een bijzonder groot deel te danken aan de goede verstandhou ding, die er in de loop der jaren is gegroeid tussen de provinciale orga nisatie en de plaatselijke V.V.V.'s, en aan het goede contact met het Êrovinciaal bestuur en de gemeente- esturen, en met de hoteliers in Zee land. De bevaarbaarheid van de Westerschelde Het plan Bonnet Burgemeester L. Craybeck van Ant werpen had dinsdag j.l. een uitvoerig onderhoud met de heer L. Bonnet, oud-inspecteur-generaal bij de dienst bruggen en wegen. De lieer Bonnet ontwierp een plan om de Wester schelde in twee fasen beter bevaar baar te maken. De eerste fase betreft schepen tot 50.000 ton en de tweede betreft schepen tot' 100.000 ton. Vorige week arriveerde te Antwer pen de tanker „Esso Brussel", die een draagvermogen heeft van 41.000 ton. Het schip, dat pas opgeleverd werd door een Zweedse werf, zal re gelmatig op Antwerpen varen. Voor de eerste tocht naar Antwerpen had men het afgeladen met water om zorgvuldig de gedragingen van het .beladen schip in bepaalde (nauwe) bochten van de Westerschelde te kun nen controleren. Een groot aantal Belgische autoriteiten kwam te Vlis singen aan boord om de tocht mee te maken. Bij kalm weer verliep de tocht emo tieloos. Overal bleek bij de peilingen een toereikende diepte aanwezig om het schip ongehinderd te laten door varen. Aangenomen mag worden, dat de burgemeester van Antwerpen met de heer Bonnet voornamelijk sprak over de tweede fase van het Westerschel- de-plan, waarbij de bevaarbaarheid van de Westerschelde voor schepen tot 100.000 ton draagvermogen mo gelijk moet worden. sinaasappel citroen vruchtenlimonade Chauffeur van bestelauto verleende geen voorrang Op de kruising Oude Koudekerkse- weg en Koninginnelaan te Middel burg kwam het woensdagochtend om streeks tien minuten voor half tien tot een aanrijding tussen een bestel auto en een personenauto. De bestel auto, die bestuurd werd door P. J. B. uit Sint-Laurens, kwam over de Oude Koudekerkseweg en reed in de rich ting van de Ter Hoogestraat. Bij de kruising verleende de chauffeur geen voorrang aan de voor hem van rechts uit de Koninginnelaan komen de personenauto van S. L. uit Vrou wenpolder. Beide auto's botsten en werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. C.O.A.K.-militairen hadden veel plezier op feestavond Donderdagavond heeft de dienst Welzijnszorg van de Koninklijke Landmacht de officieren, onderoffi cieren, manschappen en het burger personeel van de eerste C.O.A.K. te Middelburg een feestavond geoffreerd waarmee men midden in de roos heeft geschoten, ,,'t Zit in de lucht" was de titel van een bonte mengeling van schetsjes, zang, dans vmger- vlugheid en geestigheid, dat het ge zelschap Berry Kievits en Gerard Walden met grote vaart op de plan ken van het Schuttershoftoneel bracht. Het feest werd geopend door de Wel zijnszorgofficier, kapitein P. J. A. Luykx, die in het bijzonder de com mandant der school, luitenant-kolo nel J. Potteboom en diens echtgenote verwelkomde. Hierna maakte kapi tein Luykx het toneel vrij voor het gezelschap, dat het publiek haast de kans niet bood even op adem te ko men. Zo vlug wisselden de verschil lende programmapunten, die stuk voor stuk van beroepswerk getuig den, elkaar af. Veel aandacht was ook besteed aan de decors en de aan kleding, die het geheel tot een kleu rig schouwspel maakten. Geestige schetsjes speelden zich af op het vliegveld Schiphol, op een markt pleintje in het Verre Oosten en be landde een „jager" uit het gezelschap zelfs ln Afrika. Veel plezier beleefde men aan een Gronings echtpaar, dat dagje naar de tentoonstelling in Brussel was geweest en vermoeid in een hotel terecht kwam waar men net nog één kamer voor hen vrij hadVerder waren in het pro gramma onder andere een tapdanser en een jongleur opgenomen en was een grote plaats ingeruimd voor mu ziek, zang en dans. Wielrijder sloeg geen acht op snelverkeer Op de kruising Kanaalweg-Stations- brug te Middelburg tegenover het station verleende de wielrijder P. M. M. uit Arnemuiden woensdagmiddag omstreeks tien minuten over half twee geen voorrang aan een perso nenauto, hetgeen resulteerde in een aanrijding. De fietser reed over de brug en wil de linksaf de Kanaalweg oprijden toen van de tegenovergesteld rich ting een personenauto naderde, die bestuurd werd door A. M. uit Nieuw en Sint-Joosland. Doordat de wielrij der het snelverkeer geen voorrang verleende ontstond er een botsing, waarbij de fiets aan de voorzijde werd beschadigd. De wielrijder be zeerde zijn linkerdijbeen en rechter voet. OOSTKAPELLE Raad vergader! De gemeenteraad van Oostkapelle is tegen 8 maart des avonds om half acht in openbare vergadering bijeen geroepen. Onder meer zal besloten worden over het voorstel tot toeken ning van vijf procent salarisverho ging aan het gemcentepersoneel, de vaststelling van een nieuwe bouwver ordening en de aankoop van gronden in het uitbreidingsplan. Jaarvergadering C.B.T.B. De afdeling Oostkapelle van de C.B. T.B. kwam onder voorzitterschap van de heer Abr. Maljaars in jaarverga dering bijeen. Secretaris en penning meester wezen in hun jaarverslagen op de activiteiten van de Oostkapel- se afdeling. Het ledental bleef con stant. De heer T.'Stol, leraar aan de chr. middelbare landbouwschool te Mid delburg hield een gedegen causerie over het onderwerp „De vorming van een christelijk karakter". Hij noemde de verschillen tussen een sterk, een goed en een slecht karak ter, en stelde de vraag „Wat is een christelijk karakter Hij wees op het karakter der verzoening, waarbij niet het eigen ik, maar de liefde tot de naaste moet prevaleren. Bij de karaktervorming moet, volgens spre ker, het aanvaarde beginsel onze lief de hebben. Het aanvaarden van het christelijk beginsel moet kunnen lei den tot de christelijke karaktervor ming De onderhoudende bijeenkomst werd met een drukke discussie afge sloten. VLISSINGEN Jaarvergadering „St.-Eloy" Woensdag belegde de katholieke me- taalbewerkersbond „St. Eloy" afde ling Vlissingen haar jaarvergadering in het Arïënsgebouw. De voorzitter, de heer C. Bielok, heett^ de aanwe zigen hartelijk welkom, in het bijzon der de districtsbestuurder de heer A. A. C. v. d. Bogaard. Hij deelde mee, dat woensdag 16 maart een belang rijke vergadering zal worden gehou den, waarin voornamelijk de C.A.O.-A zal worden besproken. Hierna kreeg de heer S. J. Dogge de gelegenheid om zijn jaarverslag voor te lezen, waaruit bleek, dat er wei nig vergaderingen werden gehouden. Het ledental bedraagt ruim 300. De rekening van de penningmeester, de heer C. de Groot, sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren S. J. Dog- ge en P. Wanst herkozen. In de va catures J. Machielse en L. Sterzen- bach werd voorzien door de verkie zing van de heren W. de Jonge en J. van Dongen. Vervolgens besprak de heer v. d. Bogaard in het kort de taak van een bestuurslid. Hij stelde op de voor grond, dat een bestuurslid zeer goed op de hoogte moet zijn van de begin sel-organisatie en zeker de diverse c.a.o.'s op zijn duimpje moet kennen. Verder hield spreker een korte be schouwing over de plichten en rechten van de leden. Het betalen van con tributie, het bezoeken van vergade ringen, het nalaten van afbrekende kritiek op fabriek, werkplaats of or ganisatie, noemde spreker de voor naamste plichten. Met een uiteenzet ting van de rechten van een lid, be sloot de heer Bogaard zijn inleiding. Na enkele opmerkingen 'bij de rond vraag te hebben beantwoord, sloot de voorzitter de bijeenkomst. Gevonden .voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te krijgen over de volgende, in het tijdvak van 24 fe bruari tot en met 2 maart 1960 ge vonden voorwerpen: blauwe overall, grijs kindervest, diverse handschoe nen en wanten, groen wollen das, enige sleutels, zakmes, blauwe gym schoenen, enkele portemonnees, witte das, lederen riem, kinderschoen (maat 18). plastic beestje, witte ceintuur, kruisbeeldje van rozen krans, gekleurde bal, enige rijwielen en steppen, handschoenen en wanten, herenhorloge, kompas, 2 rubber speelgoedbeestjes, bril in etui, staaf- lamp en bruine aktentas met inhoud. Goed wonen In ons blad van woensdag j.l. werd een bericht opgenomen over verniel de ruiten in een huis, dat stond in de wijk „Goed Wonen" te Vlissingen. Het bestuur van de bouwvereniging „Goed Wonen" vestigt er onze aan dacht op, dat de vernieling zich af speelde in Tuinstad en niet in een woning, die aan de genoemde bouw vereniging behoort. Vlissingse Jeugdraad was actief in 1959 Hoewel de Vlissingse Jeugdraad in het afgelopen jaar een niet onbe langrijke activiteit heeft kunnen ont plooien, meent dit overkoepelend or gaan van de Vlissingse jeugdorgani saties toch dat er meer gedaan kan worden. In het jaarverslag over 1959 stelt de Jeugdraad dat dc aangeslo ten verenigingen zich nog to veel in eigen kring opsluiten. Dit bemoei lijkt het contacten leggen naar bui ten wat het eigen werk. moet verrij ken en verdiepen. Ook in 1959 had het jeugdwerk te worstelen met het ruimteprobleem en minder gunstige financiële om standigheden, aldus het jaarverslag van de Vlissingse jeugdraad. De jeugdraad hoopt dat verbetering hiervan zal leiden tot een goede en directe benadering van de jeugd en een evenwichtige ontplooiing van de jonge mens. In het bestuur van de Vlissingse Jeugdraad zijn vertegenwoordigers opgenomen van de Nederlandse Pad vinders, het N.V.V., de Jonge Strijd, de Geref. Jeugdcentrale, de Herv. Jeugdraad, en sinds vorig jaar de R.-K. Jeugdraad. Namens het ge meentebestuur heeft de heer Ch. J. Gillissen Verschage zitting in het bestuur. Mede naar aanleiding van het advies van de Vlissingse Jeugd raad heeft de gemeente in 1959 een bedrag groot 7164,58 voor het was 1350 voor het over koepelend orgaan, het overige werd verdeeld over het georganiseerde en ongeorganiseerde jeugdwerk. Het le. dental van de bij de V.J.R. aangeslo ten organisaties is in 1959 met 200 opgelopen tot een totaal van 1409 leden. In handenarbeid en E.H.B.O. werden cursussen gegeven. De V.J.R. werkte mede aan de oprichting van een jeugdnatuurwacht te Vlissingen; in het kader van het wereld-vluchte- lingenjaar deed de V.J.R. in samen werking met achttien scholen mee aan de V.P.R.O.-actie voor Algerijn se kinderen in Marokko. Deze actie bracht een bedrag van 4968,75 op. DOMBURG Jaarvergadering V.V.V. Domburg heeft in het afgelopen jaar een totaal van 209.000 over nachtingen geboekt. Dit deelde de secretaris van de plaatselijke V.V.V., jhr. ïr. H. L. Bogaert, mee in de ge houden jaarvergadering in zaal „Tramzicht". Hij ontleende de cijfers aan de door hem opgestelde statistie ken. Na een langdurige bespreking kwam de vereniging tot het besluit het kampeerterrein aan de Stichting Badplaatsbelangen over te dragen. Het V.V.V. zal jaarlijks een bedrag van duizend gulden voor goodwill ontvangen over een periode van vijf entwintig jaar. De opstallen blijven het eigendom van de vereniging. Het recreatieterrein zal op bescheiden schaal worden gebruikt. Op het pro gramma voor dit jaar staan onder meer een lampionoptocht, tennistoer nooien en medewerking aan de ver. lichting van de toren en het zgn. „Groentje". Door middel van folders en reclame in weekbladen zal propa ganda voor de badplaats Domburg worden gemaakt. De rekening van de vereniging ver toonde over 1959 een batig slot van 3500.De heer P. de Kam werd als bestuurslid herkozen. Voor de kaseommissie werden de heren J. de Jonge en J. Maas Czn. benoemd. io vitaminen +12 mineralen. De ideale gezondheidsdragce voor U cn Uw gezin! Flacon met 100 dragees •nw f4'20 SW N.V. PHILIPS-DU PHAR MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 3 maart. Aanvoer 573.426 stuks Handel onregelmatig. Notering: eieren van 58 tot 60 gram 9-04 tot f 9.38, eieren van 60 —65 gram 9.47—9.95, eendeëieren van 64— 72 gram 8.99—10.20. alles per 100 stuks. Aanvoer 404.547 stuks. Handel rustig. No tering: eieren van 5560 gram 8-909.36, eieren van 60—65 gram 9.35—9.79, eieren van 6570 gram 9.93 tot l'0.70, alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.700.000 stuks. Handel redelijk. Notering: eieren van 5966 gram 9.30— 10.30, algemene prijs 9.65 per 100 stuks, kilogramprijs 1.57. basis 61-5 gram. VISMIJN VEERE 241 kg exportgamalen 4.90. 36 kg schar 61—-67. 17 kg bot 34—38. 5 kg Wijting 42. 5 kg tong 3.03—3.47. 8 kg kabeljauw 38. 12 kg ongesorteerde vis 53. Geslaagden aan „De Ruyterschool" te Vlissingen In februari slaagden aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen voor het examen scheepswerktuïgkunde di ploma-A: de heren L. J. N. Willem- se en J. O. Kasman; diploma B-l: de heren C. P. de Jager en C. Nu- mans; diploma B-U: de heren J. v. d. Akker, J. A. Warmerdam en J. Buyze; diploma C-II: de heer L. C. Maas. Voor het examen 3e stuur man G.H.V. slaagde de heer G. B. L. van Kesteren, voor 2e stuur man G.H.V. slaagden de heren H. J. Willems, Th. A. J. Weymarshausen, H. J. Brueren en L. Hoogendoorn, terwijl de heer L. G. Lokerse het di ploma le stuurman G.H.V. behaalde. Voor radiotelegrafist 2e klasse slaag den de heren Ch. R. Maitimo, A. Traas. J. J. Sorgedrager en P. F. A. Pouwer. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 2 maart: For- migny van Gent. Bouwnummer 297 KMS van proeftocht. Aries van Antwerpen, r.ans W. van Rouen. Nike van Antwer pen. 3 maait: Surte van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 2 maart: Jupi ter naar Leith. Tjerk Hiddes naar Gal- way. Formigny naar Duinkerken. Rolf naai- Boston. Expo naar Shoreham. Aries naar Le Havre. 3 maart: Frans W naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 2 maart: Fokke de Jong Sr van zee. Margriet Anja van Londen. Nettie van Rotterdam. Loire (slbt) van zee. Argos van Tel Aviv. Hulst van Lissabon. Frida Blokzijl van Londen. Bram van Ipswich. Angeja van zee-Terneuzen. Hendrik Holwerda van New Castle. Axeldljk van Rotterdam. 3 maart: Oosterburgh van Rotterdam. Dio genes van Rotterdam. Leuvehaven van Rotterdam. Bloemgracht van Amster dam. Brouwersgracht van Rotterdam. Fendo van Great Yarmouth. Jura van Great Yarmouth-Gent. Dinteldljk van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen op 2 maart: Aspera naar zee. Pax naar Londen. Loire (slbt) naar zee. Rio naar Londen-Temeu- zen. Nore naar Amsterdam. Andijk naar Havana. Caltex the Hague nasr Madei ra. Carebeka naar Cork-Gent. Senior n. Londen. Eagle naar Londen. Wega naar Rotterdam. Coenraad K naar Kariskrona. Eyo S naar Cork. 3 maart: Democraat naar Londen. Ameland naar zee. zeven bergen naar Londen. Burgerlijke st^nd BIGGEKERKE. Bevallen: M. de Korte—de Visser, d. T. L. Lampert—Koole, z. Overleden: A. J. Brasser, 39 j., e. v. P. Alewijnse. GRIJPSKERKE. Bevallen: J. Wijkhuijs—Stroo, z. Overleden: A. Dommisse, 65* j., e. v. E. Jakobsen. ARNEMUIDEN. Bevallen: P. van Belzen—v. d. Ketterij, d. C. de Smit—Marijs, d. W. van Dalen— Meulmeester, d. en z. A. van Eenen- naam—van Belzen, z. M. Proos—Bos man, d. Getrouwd: G. Wattel, 22 J. en L. van Horssen, 22 j. D. Schuit, 23 j. en C. Th. van Belzen, 19 j. j. janse, 21 j. en E. G. Berentsen, 19 j. Overleden: J. Bliek. 70 j., e. v. C. Crucq. Schouwse C.B.T.B. vergadert met aankooprereniging De gewestelijke afdeling „Schouwen- Duiveland" van de Zeeuwse C.B.T.B. belegt op vrijdagavond 11 maart a.s. in „Hotel van Oppen" te Zierikzee een gecombineerde jaarvergadering met de gewestelijke afdeling „Schou- wen-Duiveland" van de Coöperatieve Aankoopvereniging van deze organi satie. Na afhandeling van de huis houdelijke zaken zal de heer P. S. Marinussen uit Kloetinge een cause rie houden over het verzekeringswe zen. In het jaarverslag maakt de se cretaris, de heer J. C. van Beveren, onder meer melding van de verschil lende gebeurtenissen op verenigings- gebied in het afgelopen jaar. Het le dental is met zes verminderd en la ter met 5 toegenomen, zodat er thans 151 leden zijn. Beslissend weekend voor Middelburgse hockeyers Met een achterstand van drie punten en nog twee thuiswedstrijden tegen Breda H en Mep voor de boeg, staan de Middelburgse hockeyers er niet bepaald gunstig voor. Het enige licht punt is waarschijnlijk, dat het voor laatst geplaatste Eindhoven II nog twee uitwedstrijden te spelen heeft tegen resp. MEP en Tilburg II. Het komend weekend spelen de Eindhove- naren tegen Tilburg n en hoewel dit elftal momenteel wat van slag is, houden we het toch op een overwin ning voor de Tilburgers. In dit geval zou Middelburg door een overwinning op Breda II haar achterstand tot één punt hebben gereduceerd. Zover zien we het helaas niet komen, aangezien Breda over een goede ploeg beschikt en hoewel Middelburg dit keer waar schijnlijk maar met eén invaller uit komt, houden we het voorlopig op een gelijk spel. Oranje Zwart Forward Zwart Wit MEP Breda II Tilburg H Eindhoven n Middelburg 11 7 1 3 15 22—11 12 6 3 3 15 27—22 11 4 3 4 11 17—19 12 4 3 5 11 20—19 12 5 1 6 11 19—28 12 3 2 7 8 9—23 12 1 3 8 5 14—29 De Middelburgse dames staan even eens onderaan in hun afdeling en ook zij krijgen zondag de laatste kans zich van deze plaats te distanciëren. Dat zou dan moeten gebeuren in de thuiswedstrijd tegen Were Di II, maar gezien de vorm waarin dit elf tal verkeert, gaat het zondag haar tiende nederlaag tegemoet, waarmede dan ook voor de dames de degradatie vrijwel een feit is... Tenslotte speelt in de onderbond de oude glorie der Middelburgers, Mid delburg IV tegen Rapide n uit Hulst, welke wedstrijd waarschijnlijk royaal door de Middelburgse veteranen zal worden gewonnen. Het volledige overzicht voor a.s. zon dag luidt: heren, promotieklas A: Middelburg—Breda u (3). Zwart Wit —Forward (1), Tilburg II—Eindho ven II (1); dames, 2e klas A: Middel burg—Were Di II (2), Tilburg II— DES (2), Tilburg HI—HOCO (3), 12 8 2 2 18 35—12 Waalwijk nPelikaan (1). VEILING SINT-MAARTENSDIJK Bintjes 12.6012.50- Furore lO OO—12.76. Al pha. honken 12.23. Aanvoer 30 ton. UIEN VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien 40-55 17.04, 55-70 1773—17.15. drielin gen 9,00, picklers 3.08, stek 3.00. Aanvoer 27',i ton. Vlissingse Nutsspaarbank in de maand februari Het tegoed van de spaarders bij de Vlissingse Nutsspaarbank is in fe bruari gestegen van 19.303.214,41 tot 19-633.422,65. Er werd 1.050.536,33 ingelegd en 720.328 terugbetaald, een verschil dus van 330.208,24. Het aantal nieuwe rekeningen steeg met 115 en bedraagt thans 26054. Met schoolspa- ren werd 3.139,20 ingelegd en de spaarbusjes leverden 10.116,06 op. Hoofdkantoor (incl. bijkantoor P">- nedijkestraat): inleg 632.548,28; terugbetaald 461.134,05; tegoed 12.554.417,15. Souburg: inleg 77.925,64; terugbetaald 39.193.12; tegoed 1.121.313.21. Goes: inleg 202.552.61; terugoetaald 154.064.68 tegoed 4.025.365,06. Wolphaarts- dijk: inleg 33.989; terugbetaald 14.757,44; tegoed 719.034,05. Noord-Beveland: inleg 31.116,58; terugbetaald 6.084,54; tegoed 205.185,04. Kapelle: inleg 3.729,81 terugbetaald 7.598,40; tegoed 152.647,12. Terneuzen: inleg 48.130,91; terugbetaald 22.831,80; tegoed 541.288,75. Zaamslag: inleg 3.139,88; terugbetaald 1.185,53; tegoed 131.478.44. Axel: inleg 7.890,62; terugbetaald 7.386,09; tegoed 130.003,37. Begroting 1960 Goes door B. en W. teruggenomen B. en W. van Goes hebben in een van de college-vergaderingen besloten de reeds bij de raad ingediende concept begroting der gemeente met alle bij behorende stukken voor het dienst jaar 1960 terug te nemen, in ver band met enkele noodzakelijk te achten wijzigingen. De nieuwe eonceptbegroting voor 1960 zal pas verschijnen nadat de door de raad ingestelde commissie ad hoc die het beleid van B. en W. van Goes onderzoekt, haar rapport heeft uitgebracht. Er zullen geen in grijpende wijzigingen in de begro ting worden aangebracht. Wel zullen diverse posten nader worden gepre ciseerd. Voorts delen B. en W. de raad mede, dat de volgende raadsvergadering zal worden gehouden op 23 maart- 1960 aangezien de ziekte van ver schillende ambtenaren de tijdige voorbereidingen van een aantal voor stellen heeft vertraagd. Zeeuws „Rundveestamboek" kwam in Oostburg bijeen Overleden landelijk voorzitter herdacht In een korte vergadering van het dis trict Zeeiand van het Nederlands Rundveestamboek, donderdagmiddag gehouden in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg, heeft voorzitter J. Vos het overlijden herdacht van de landelijk voorzitter, professor W. de Jong. Spreker noemde de overledene een man, die bijzonder veel heeft gedaan in liet belang van het Rundveestam boek en die met zijn grote kennis anderen steeds van voorlichting heeft gediend. Door de vergadering werden enkele ogenblikken stilte in acht ge nomen. De inspecteur van het Nederlands Rundveestamboek, ir. K. Stapel, was uit Den Haag overgekomen om en kele mededelingen te doen. In de landelijke export was volgens deze spreker weinig verandering gekomen. Als nieuw land van afname noemde hij Spanje, dat 1000 stuks vee op nam en dat te kennen heeft gege ven nog 5000 stuks te kunnen ge bruiken. Over een verandering der keurstamboekeisen. waarmee men zich in de overige districten wel kan verenigen, was het district Zeeland niet enthousiast. Vrij algemeen sprak men zich uit voor bestendiging der bestaande toestand. Ook ir. Stapel ging uitvoerig in op het grote nut van het bloedgroeponderzoek bij vee. Op een nader te bepalen datum zul len daartoe zelfs eisen worden ge steld. In verband met de spreiding van dit onderzoek pleitte hij voor het bepalen van de bloedgroep reeds op jeugdige leeftijd van het vee. Des gevraagd zei de heer Stapel, dat de aanleiding tot het bloedgroeponder zoek geweest is het resultaat van een steekproef bij 750 kunstmatig ver wekte kalveren. Het was hem ech ter niet voorbehouden om over de uitslag van deze steekproef verdere mededelingen te doen. Uit het debat bleek, dat bij de kalveren nogal wat afwijkingen waren aangetroffen. Na afloop der vergadering werd een film vertoond over de Nederlandse Rund- veestamboektentoonstelling in Deo Bosch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3