Zeeuwse V.V.V. heeft plannen om Scheldetoerisme te propageren Zeeuwse Almanak ZWITSAL Kwatta Reep IR. W. L. HARMSEN SPRAK TE OOSTBURG OVER VEEHOUDERIJ :/vcn INVENTUM boilers MOEDER WORDEN... Groeiend Heinkenszand heeft grootse toekomstplannen HEARING OVER AANLEG WEG VEERSE-GATDAM-WISSENKERKE Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 MAART 1960 UITGIFTE VAN SCHELDEKAART Internationaal persgezelschap maakt in mei 3-daagse tocht langs rivier IN HET BUREAU van de provinciale V.V.V. te Middelburg zijn kortgeleden enkele belangrijke papieren uit de kast gehaald, die er noodgedwongen een jaar in opgeborgen moesten worden. Deze epistels bevatten de plannen voor de bevordering van het Schel detoerisme, waarvoor V.V.V.-direeteur G. W. Oskamp vorig jaar plannen ontwierp. Naar alle waarschijnlijkheid zullen nu dit voorjaar deze plannen uitgewerkt kunnen worden. Dat zou dan betekenen, dat met een grootscheepse propaganda-actie de aan dacht gevestigd wordt op de Schelde: een belangrijke toeristi sche trekpleister voor Zeeland. Zoals de plannen hiervoor vorig jaar gemaakt zijn, is gedacht aan een 3- daagse tocht, die voert van de oor sprong van de Schelde tot aan Vlis- smgen, en die zal worden meege maakt door enkele tientallen buiten landse en Nederlandse journalisten. Het provinciaal bestuur heeft met zeer veel belangstelling kennis ge nomen van deze propaganda-actie. Voor de tocht zullen uitnodigingen worden verstuurd naar 5 Engelse journalisten, 5 Franse, 5 Luxemburg se, 5 Duitse, 10 Belgische en 5 Ne derlandse persmensen. Begin mei Het mag als vrijwel vaststaand be schouwd worden, dat dit internationa le persgezelschap begin mei voor de tocht zijn vastgesteld woensdag 4, donderdag 5 en vrijdag 6 mei a..s. op de hoogte gesteld zal worden \an de toeristische mogelijkheden van het Scheldegebied. Ter gelegen heid van het geheel wil men een Scheldekaart uitgeven. Het ligt voorts in de bedoeling tijdens de tocht een internationale persconferentie te hou den. Het Belgische commissariaat-gene raal voor 't toerisme heeft zich met volle instemming achter dit propagan daplan geschaard. Voorts zal voor de persconferentie de medewerking wor den gevraagd van drie Belgische gou verneurs, te weten die van Antwer pen, Henegouwen en Oost-Vlaanderen de préfet van het Franse departe ment Du-Nord, alsmede de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die ere voorzitter van de provinciale Zeeuw se V.V.V. is. De route voor de tocht is samenge steld met medewerking van het com missariaat voor het toerisme in Brus sel. Zo ligt het onder meer in de be doeling om de eerste dag een bezoek te brengen aan do Scheldebron bij f Advertentie) Onzuiver Hoed oorzaak van Bhenmatiseiie Pijnen. Kraschen Salts zuivert Uw bloed en zo voelt ge U al gauw weer «en ander mens. Daérom - wacht er niet mee. Begin de weldadige Kruschenkuur liever vandaag dan morgen. Kruschen spoort uw bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die wor den als 't ware verjongd en herkrij gen zo de kracht, om onzuiverheden uit het bloed te jagen en daarmee de oorzaak van uw pijnen te verdrijven. Le Catelet in Frankrijk. Voorts wil men het gezelschap onder meer ont vangen in Valencijn en Doornik, in Gent, waar overnacht wordt, het fraaie kasteel van Laarne, Dender- monde, Rupelmonde en Antwerpen. Op de tweede dag kunnen de gasten in één der Flandria-boten een boot tocht over de Schelde maken. In Antwerpen staan onder meer bezoe ken aan het scheepvaartmuseum en het Rubenshuis waar een receptie wordt aangeboden door de gouver neur van Antwerpen op het pro gramma. In Zeeland Vanuit Antwerpen vertrekt het ge zelschap naar zeeland, waar het waarcschijnlijk in Terneuzen wordt ontvangen. In samenwerking met het provinciaal bestuur worden pogingen in het werk gesteld om die ontvangst te doen geschieden op één der pro vinciale boten. Bij de officiële recep tie zal ook het provinciaal bestuur uitgenodigd worden, alsmede de be sturen van de Kamers van Koophan del, gemeentebesturen en vertegen woordigers van de A.N.V.V. Via een vaartocht over het Zeeuwse en laat ste deel van de Schelde bereikt het gezelschap Vlissingen. Via Breskens vertrekt men dan naar Brussel. „De Zeeuwen rijden vaak slecht" „Er komen hier hoe langer hoe n meer Zeeuwen voor het hek- je". Deze klacht liet de offi- cier van justitie, mr. P. Thijs- sen, donderdag horen tijdens de kantongerechtszitting te Bergen op Zoom. „Jullie moe- ten niet zo hard jakkeren. De Zeeuwen rijden vaak slecht", voegde hij er nog aan toe. Voor m de groene tafel stond J. T. uit Kloosterzande. Op de rondweg Roosendaal-Bergen op Zoom had deze Zeeuw met zijn truck §f met oplegger zo gereden, dat n een auto, die hij passeerde, bij- na tegen de bomen langs de f§ weg gedrukt werd. De inge- n haalde auto werd bestuurd door de militaire leerling-chauffeur W. en de instructeur D. uit Roosendaal. De laatste had het nummer opgenomen van de |f auto, die hen passeerde. De in- structeur had zijn leerling la- ten stoppen, was zelf achter het stuur gaan zitten en had toen heel hard moeten rijden §f om de Zeeuw in te halen. Daar er schade aan de lesauto was H aangericht, deed de instructeur |f H aangifte bij de politie. De officier van justitie vond het een ernstig geval en eiste f| voor de verkeerde inhaalma- n noeuvre een boete van 100, s subs. 20 dagen en voor de aan- p rijding 10, subs. 2 dagen. De kantonrechter veroordeelde p J. T. tot 60,subs. 12 dagen p voor de eerste overtreding en vonniste inzake het secundair ten laste gelegde conform de eis. p Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimiiil (Advertentie) (Bezdecuc voor 10 Kwatu- aoldaatjcs krijgt U van Uw winke lier een 20 cents Manoeuvre reep gratis (geldig tot 31 december '60). VOOR VERENIGING VERBETERING RUNDVEE In Zeeland zijn frappante veranderingen aan de orde Ir. W. L. Harm sen, rijksvceteeltcon- sulent te Middelburg, heeft donder dagmiddag in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een inleiding gehouden over de veehouderij. Hij deed dit na afloop van de algemene vergadering van de vereniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland. Ir. Harmsen zei onder meer, dat in de Zeeuwse rundveehouderij een aantal frappante veranderingen aan de orde is, waartoe hij reken de een toenemendo belangstelling voor de vleesproduktie. een toe name van de mestveestapel, ter wijl van een teruggang der melk veestapel geen sprake is. Voor wat betreft de toevoer van melk, zei de heer Harmsen, dat deze waarvan 5>/2 miljard kg naar de fabrieken ging voor de verdere verwerking. VAN TOT „MOLEN VAN CAPPONAF. Met behulp van de krachtige wind van de laatste dagen halen sterke slopershanden de „molen van Cap- pon" te Axel omver. liet uit 1863 daterende bouwwerk zal binnen af zienbare tijd ter ziele zijn. En dat terwijl de tweede Axelse molen al geen wieken meer heeft. Maar de derde en laatste molen die de Zeeuws-VIaamse gemeente rijk is, die van Zoute Spui. is eigendom van de gemeente zelf. Die zal binnenkort een nieuw en keurig wit jasje van frisse verf krijgen. RAMMELAARS. Zelfgmaakte rammelaars, prikkaar- ten, een verloting en gebak brachten in Bruinisse de formidabele som van f 379 bijeen. Dit alles paste in de actie „Viermaal Z.N.". die daar op initiatief van de leerlingen van de NUL. De Middelburgse abdij krijgt deze zomer een fraaie verlichting dank zij de Stichting Verlichting Middelburg. Gisteren spraken wij een man van deze instelling. Hij was daas en dui zelig, want de man was een dag op getrokken met lichtmensen van een zekere lampenfabriek uit het zuiden des lands. ..Daar zetten we een spotje op'', had den die mensen uitgeroepen, „en hier een f loet je. Maar vergeet dan vooral het kachelpijpje niet en waar halen we het voedinkje vandaan f Daar moeten we een gemeenschappe lijke nul voor hébben Onze man was er stil van geworden. Vooral van die gemeenschappelijke nul". ,Jk snapte er niks van" zei hij on gelukkig. maar waar ik me het 'meest zórgen om maak is over de vraag of ze met die gemeenschappe lijke nuV' soms m ij bedoelen". chr. landbouwschool werd gehouden. PAPIER. De leden van het harmoniegezel- sehap „Crescendo" te Dreischor zullen aanstaande zaterdag voor al voor oud papier belangstelling hebben. De inzameling zal het fonds voor uniformen van het ge zelschap moeten aanvullen. De muzikanten rekenen nu reeds vast op de medewerking van de bevolking van Dreischor. BRRRR In Dreischor gaat nog meer gebeu ren. Volgende week donderdagavond zal er een voorlichtingsavond wor den gegeven, waar een spreker een causerie zal houden over de moge lijkheid om te komen tot de bouw van een diepvrieskiuis in Dreischor. Er is reeds een comité gevormd, dat de mogelijkheden van dit kille pro ject bestudeert. BRONS MET MUZIEK. Dinsdag was het veertig jaar gele den dat de heer P. Bólkenbaas te Brouwershaven zijn eerste schreden zette in het landbouwbedrijf van de familie Gaanderse. En dat feit ging niet onopgemerkt voorbij. Burge meester J. L. van Leeuwen kon hem de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst spelden. De burgemeester gaf een overzicht van ae werk zaamheden die de ijverige landbou wersknecht gedurende veertig jaar had getoond. En het was niet in het minst de vrolijk blazende muziek vereniging .Apollo", die het geheel vior de gedecoreerde zelf oud lid van het korps tot een onver getelijke gebeurtenis maakte. De rundveestapel bedraagt momen teel 1.550.000 stuks. In de vleespro duktie is een toename van de export te constateren. In totaal bedraagt die ongeveer een kwart van de inlandse produktie, hoewel daartegenover nog een import staat als gevolg van lo pende overeenkomsten. De Zeeuwse melkvcestapel ligt vol gens mededelingen van ir. Harmsen nu tegen de 100.000 stuks aan. De mesterij heeft alle aandacht, de produktie van jongvee neemt hier toe, terwijl daartegenover het aantal nuchtere kalveren snel afneemt. De produktie van melk in deze provincie is met ongeveer 2.000.000 kg geste gen. De veevoeding heeft in het af gelopen jaar bijzondere belangstel ling genoten. Voorlichting daarover wordt in Zeeland gegeven op 2 la gere en 1 middelbare landbouwschool. Ir. Harmsen was van mening, dat de Zeeuwse vereniging tot verbetering van het rundvee een meer coördine rende functie bij bepaalde activiteiten zal moeten vervullen. Over de eiwitcontrole, waarvan het laboratoriumonderzoek te Bre da plaatsvindt, zei spreker, dat daarbij het komende jaar onge veer "00 koeien betrokken zullen zijn, tegen een onderzoek op kost prijs van plm. 8,40 per koe. In dit verband deelde spreker mede, dat in een Nederlandse plaats. Alme lo, de melkprijs al uitbetaald wordt volgens het eiwitgehalte. De verga dering, die onder leiding stond van waarnemend voorzitter C. J. van de Velde, stelde de contributie voor 1960 op 4,voor de leden ten noorden van de Westerschelde en de afdracht van de kringen op 2.50 per lid. De heren M. Kleinepier (Middelburg) en A. J. Verhage werden hei-kozen, ter wijl in de vacature C. F. Verkraeije werd gekozen de heer G. Tas uit Wa terlandkerkje. Het batig saldo der vereniging bedroeg het afgelopen jaar 31,56, terwijl de kaspositie 5600,aangaf. Concert Zeeuws Kamerorkest in Scherpenisse Onder auspiciën van de Stichting Gemeenschap Tholen gaf het Zeeuws Kamerorkest donderdagavond een concert in het „Holland Huis" te Scherpenisse. Het orkest stond onder leiding van de dirigent, de heer F. Olivier. Na een openingswoord van burgemeester D. C. Bouwcnse, .die zijn teleurstelling uitsprak over de slechte belangstelling, voerde het or kest werken uit van Bach en Vivaldi. Paula van Hilst was de soliste in een vioolconcert van Vivaldi. Na de pau ze werden werken van Tellemann en G. F. Handel ten gehore gebracht. (Advertentie) geen stol oi waterdamp, dus schone keuken. Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE -4 Burgemeester Eisen is ervan over tuigd, dat zich op dit terrein vele moeilijkheden zullen voordoen. Door samenwerking en goede voorlichting kan volgens hem wel Iets bereikt worden. Verwezenlijking van deze plannen is echter geenszins een kwes tie van enkele jaren. De weg is lang en zwaar. Het gemeentebestuur van Heinkenszand hoopt in dezen een po sitieve bijdrage te kunnen leveren tot opvoering van het welvaartspeil.' (Slot van pag. 1) ven. Als liet ooit nodig zal zijn, kan Heinkenszand a-Ia-minute met een uitbreidingsplan op tafel komen. Daarin is plaats voor 240 woningen, waarvau veel particuliere bouw. Voorts zijn in dit plan een nieuwe r.-k. en een openbare lagere school -—•.projecteerd. De huidige schoolge- mwen hebben naar de mening van burgemeester Eisen hun beste tijd gehad. In de nabijheid van de nieuwe scholen is een verenigingsgebouw ontworpen, waaraan in Heinkenszand grote behoefte bestaat. Wanneer men tot nieuwbouw van de beide lagere scholen de christelijke school heeft nog een goede huisvesting kan overgaan, zullen de oude scholen kun nen worden afgebroken. Daardoor wordt tevens de mogelijkheid gescha pen het „dorpshart te verruimen en aanzienlijk te verfraaien, terwijl men een rianter gezicht krijgt op de kerk. Zwembad Een oude wens van het gemeentebe stuur van Heinkenszand is in deze gemeente een nieuw streekzwembad te bouwen. In het aan zwembaden zo arme Znid-Beveland zou de aanleg liiervan in een grote behoefte voor zien. Of de plannen voor de aanleg van een zwembad in de naaste toe komst verwezenlijkt zullen worden, is nog een open vraag. Het staa.t echter ook nog te bezien of Heinkens zand daarvoor in aanmerking zal ko men. Niettemin heeft deze kwestie de aandacht van het actieve gemeente bestuur van Heinkenszand. Tuinbouw Hoewel Heinkenszand een drietal goed florerende industrieën rijk is, is burgemeester Eisen van mening, dat de welvaart van de bevolking nog kan worden opgevoerd. Wat dat be treft gaan zijn gedachten uit naar intensivering van de tuinbouw. Vol gens deskundigen zijn daartoe zeker mogelijkhedenaanwezig. Vele facto ren spelen hierbij een rol. zoals de waterhuishouding. De heer G.J.de Jonge te Zeist overleden Oud-direcieur Prov. Stoombootdiensten Te Zeist is woensdag op 73-jar leeftijd overleden de lieer G. J. Jonge, die van oktober 1924 tot ok tober 1954 directeur van de Provin ciale Stoombootdiensten in Zeeland is geweest. In deze functie maakte hij de op bouw van de provinciale vloot mee, hij ijverde voor grotere schepen en was zo de stuwende kracht van de ontwikkeling naar veerboten van het koplading-type. Voordat de heer De Jonge zijn functie bij de Prov. Stoombootdiensten aanvaardde, was hij gezagvoerder bij de Holland- Amerika Lijn. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het stoffelijk overschot van de heer De Jonge zal zaterdag te Zeist ter aarde worden besteld. S. de Vries verzorgt regie klank- en lichtspel Abdij De Stichting Verlichting Middelburg heeft de toezegging ontvangen van de bekende radio-regisseur S. de Vries jr., dat hij de tekst-regie van het klank- en lichtspel in de Abdij zal verzorgen. De Stichting koos inmiddels een de finitief dagelijks bestuur, dat thans bestaat uit: mr. J. F. Homstra, voorzitter, P. H. Blaauw, vice-voor- zitter, S. A. van Leverink, secreta ris, F. B. den Boer, penningmeester en L M. van Houte, tweede secreta- 's. Overdracht van een der „Carras"-schepen De Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen zal heden aan de Ned. Scheepsbouwexportcentrale overdra- fen een schip, dat het bouwnummer 97 voert en dat oorspronkelijk „Ar- go Arfaja" zou heten en bestemd was voor de Griekse reder Carras. Venvacht mag worden, dat het schip dezer dagen verkocht zal worden aan een Duitse gegadigde. TUNNEL VOOR VOETGANGERS Zo weinig mogelijk cultuurgrond nodig Gedeputeerde Staten van Zeeland be legden donderdagmorgen een „hea ring" in het gemeentehuis van Wis- senkerke in verband met de voorge nomen aanleg van de provinciale weg van de Veerse-Gatdam naar de Cam- pens Nieuwlandpolder ten noorden van Kamperland en van de zijtak van deze weg naar Kamperland. De vergadering stond onder leiding van de waarnemend commissaris der ko ningin, de heer C. Pliilipse. Aanwezig waren vertegenwoordigers van Rijks- en Provinciale Waterstaat, de Prov. Planologische Dienst, de Dienst Deltawerken-Zuid, de Gewes telijke Raad van het Landbouwschap, het waterschap Noord-Beveland, de Kamer van Koophandel en burge meesters en wethouders van Wissen- kerke en Kortgene. De heer Philipse lichtte het plan toe. Het eerste plan omvat de aanleg van een weg, aansluitende aan de aan te leggen weg over de Veerse-Gatdam, in de calamiteuze polders Onrust en Jacoba en de Rippolder, aansluiten de op de Langewcg, het verbeteren van die weg en de aanleg van een nieuw wegvak in de Rippolder. Voorts het verbeteren van een gedeel te van de- Brede dijk en de aanleg van een nieuw wegvak in de Campens Nieuwlandpolder, waar de weg zal aansluiten aan de bestaande weg van Kamperland naar Wissenkerke. Het tweede plan omvat de verbete ring van een gedeelte van de Lange- weg en een gedeelte van de Heer Janszweg. Laatstgenoemde weg zal, zo mogelijk, aan de gemeente Wis senkerke worden overgedragen. Het gemeentebestuur van Wissen kerke wees op de verwachte re creatieve ontwikkeling van het, nabij de Veerse-Gatdam gelegen gebied, in bet bijzonder dat ten zuiden van de geprojecteerde weg. Het recreatiegebied zal door de ontworpen weg evenwel worden gescheiden. In verband hiermede bepleitte men de bouw van een toegangstunnel ter plaatse. Hier bij kwam ook de bouw van bun galows in dit gebied ter sprake. Van de zijde van het Landbouwschap werd instemming met de plannen be tuigd. Getracht is, zoveel mogelijk, schadesnijdingen te voorkomen. Aangezien het Landbouwschap geen plan zou kunnen opmaken, waarbij minder cultuurgrond in beslag zou worden genomen, kan het zien met de uitvoering verenigen. Gewezen werd ook op do noodzake lijkheid om spoed te betrachten met de verkrijging van de gronden, om dat hiermede nog veel tijd gemoeid zal kunnen zijn en omdat dc uitvoe ring, in verband met de totstandko ming van de weg over de Veerse-Gat dam. niet te lang op zich kan laten wachten. Het gemeentebestuur van Kortgene wees nog op de noodzakelijkheid van de verbetering van de weg van Kort gene naar Kats, aansluitende aan de in aanleg zijnde weg naar de nieuwe veerhaven te Kats. Opgemerkt werd, dat het verkeer uit het noorden van Walcheren, in de toekomst, niet meel de route over Middelburg-Goes, doch de weg door Noord-Beveland zal volgen, aangezien deze belangrijk korter zal zijn. De heer Philipse deelde tenslotte me de, dat Gedeputeerde Staten over de geuite wensen een beslissing zullen moeten nemen en sloot de „hearing". KUNST Warme zomeravond Schouwburg Middelburg. Rotterdams Toneel. In hoeveel delen van de beschaafde, blanke samenleving zijn door hun ras gekleurde mensen niet of nauwe lijks in tel, vraagt de toneelregisseur Ton Lutz, die voor het Rotterdams Toneel het Engelse toneelspel „Hot Summemight" op de Nederlandse planken zette. Hij had evengoed kun nen vragen: uit welke gebieden ver drijft de gekleurde bevolking de blanken Daarmee is dan het feit omschreven, dat er pijnlijke rasverschillen zijn in deze wereld en dat men voor die ver schillen nog altijd geen juiste oplos sing weet te vinden. De Engelse to neelschrijver Ted Willis heeft in zijn toneelstuk „Hot Summernight", dat in de Nederlandse vertaling de nogal akelige titel ,,'n Hete zomeravond" kreeg, een kleine facet van 't rassen probleem aan de orde gesteld. Een facet, die in de grotere steden van Engeland en in het bijzonder in Lon den speelt, waar nogal veel gekleur de bewoners van de Engelse koloniën binnenkomen om zich daar een beter bestaan te verwerven dan in hun ge boorteland mogelijk is. Een Engelse moeder heeft er hevig bezwaar tegen dat haar dochter met een Jamaicaneger wil trouwen en nadat alle argumenten voor en tegen zo'n huwelijk zijn geformuleerd geeft de toneelschrijver geen oplossing, omdat hij die oplossing zelf niet weet. Het stuk houdt het midden tussen een wat banaal volkstoneelstuk in de stijl anno 1910 en een tendenzstuk in de stijl van dezelfde tijd. De eerste twee bedrijven geven een heel aantrekkelijke milieuschilde ring, maar in het derde en laatste bedrijf ontaardt het stuk tot een sentimentele „draak". Aan die ont aarding zijn de spelers van het Rot terdams Toneel niet geheel onschul dig. Pim Dikkers bracht nogal krachtig aangedikt, maar bijzonder bekwaam de rol van de vakverenigingssecreta ris, die ook de „gekleurde" Engelse arbeiders als volwaardige leden van zijn vakvereniging wil begroeten. Enny Meunier speelde al even knap de echtgenote van deze secretaris en zij wist aannemelijk te maken, dat zij voor haar dochter een andere echtgenoot wenste dan een immi grant van Jamaica. Een eenvoudige, maar pittige rol had Wim Grelinger als de grootvader, die tussen de strijdende partijen stond. De overige rollen waren zwak bezet. Het zwakst was Donald Jones, die de negerrol vervulde en die nauwe lijks aan toneelspelen toekwam. Iets beter maar toch onbeduidend was Trees van der Donck als de dochter, die voor haar grote liefde zelfs het ouderlijk huis wilde ontvluchten. En dan waren er nog twee bijrollet jes voor Petra Verbeek als de blan ke echtgenote van een negerarbeider en Onno Molenkamp als Frank Step hens, vertrouwensman van de vak vereniging. Ook al weer geen rolletjes om iets bijzonders van te Maken. Het is niet duidelijk waarom Ab Vis ser dit toneelspel, dat niet losgedacht kan worden van bepaalde wijken in Londen, moest vertalen in het Ne derlands.... En het is evenmin duide lijk waarom het Rotterdams Toneel het op zijn repertoire heeft genomen. L. Oosterlandse raadsleden dienden weer ontslag in Nu aan de voorzitter van de raad De wethouders M. J. Zeljler en A. L. Bakker en de heren A. Stoutjesdijk, A. Bal en J. v. d. Zande, allen raads lid van Oosterland, houden voet bij stuk: donderdag dienden zij op nieuw hun ontslag in als lid van de jemeenteraad. Ditmaal richten zij iUn brief aan de voorzitter van de raad, burgemeester S. W. A. Lauren se. Ongeveer veertien dagen geleden had den zij reeds te kennen gegeven niet langer met burgemeester Laurense, wiens ziekteverlof juist was ingetrok ken, te kunnen samenwerken. Zij zonden toen hun ontslagbrief aan de raad van de gemeente Oosterland. Burgemeester Laurense deed hen daarop weten, dat volgens de bepalin gen van de kieswet de brief niet aan de raad, maar aan de voorzitter van de raad gericht moest worden. Dit maal adresseerden de vijf raadsleden him brief juist. Auto slipte bij Terneuzen en sloeg over de kop Donderdagmorgen omstreeks 7 uur is een bestelauto, bestuurd door M. A. V. te Axel in de bocht nabij Drie wegen (gemeente Terneuzen) ge- slpit en naast de weg over de kop geslagen. Een van de drie inzitten den, J. H. uit Axel liep daarbij lichte verwondingen op. De anderen kwa men met de schrik vrij. Enkele bermpaaltjes en een paar langs de weg staande melkbussen sneuvelden, alvorens de bestelauto 40 meter dooi de berm schoot en op 1 meter lager gelegen bouwland met de wielen naar boven bleef liggen. Om 9 uur werd de auto door een kraanwagen uit zijn benarde positie bevrijd. VANDAAG. Middelburg Electro: This happy fee ling, 19 en 21.15 uur, 14 Jaar; Schouw burg: Lustrumviering „Nihil Sine Labore", 20 uur; Ned. koffiehuis: bij eenkomst vrijzinnig hervormden, 20 uur; Bogardzaal: afd. Middelburg C. B.T.B., 19.30 uur. Vlissingen Luxor: De schat der Wa- tusi, 20 uurt 14 Jaar Alhambra: De kat, 19 en 21 uur, 18 Jaar. Goes Grand: Room at tho top, 20 uur, 1» jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2