VELPON AMSTLEVEN levensverzekering C.J.V. „OBADJA" TE KAPELLE GEDENKT 70-JARIG BESTAAN BABYDERM de VooTgescMerOen Ba by verzorging WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN ENTREE VAN KLOETINGE ZAL GEHEEL WORDEN VERBETERD DONDERDAG 3 MAART 1960 PBO V I NU I A LB 2. bi bi U W 8 N VUU BANT 1 MET FEESTAVOND OP 9 MAART Maar eigenlijke datum is pas dit najaar Woensdag 9 maart a.s. herdenkt de christelijke jongelingsvereniging „Obadja" te Kapelle het zeventigja rig bestaan. Nu zegt men in Kapelle dat de vereniging nog steeds haar tijd vooruit is, want de eigenlijke jubileumdatum is pas in het najaar van I960.... Het was namelijk in het najaar van 1890, dat een groepje Kapelse jonge mannen de hoofden bij elkaar stak om een dergelijke verenigingen op te richten. Al ver in het najaar zelfs, zes de cember 1890 werd in de consistorie van de hervormde kerk de oprich tingsvergadering gehouden, waarbij wijlen ds. E. M. van IJsendijk pro motor was. De vereniging, die terstond de naam „Obadja" kreeg, startte,met een ge ring ledental: negen. Thans, na bij na zeventig jaar, telt de vereniging circa vijftig leden. Vanaf het begin der oprichting kwam men elke week bijeen. Naast een bespreking van een bij belgedeelte, bestond het program ma in de eerste jaren in hoofd zaak uit voordracht en proza. Op 24 januari 1891 werd besloten zich aan te sluiten bij de ring Goes. Men bepaalde zich in die jaren echter niet alleen tot het eigen verenigingswerk. In de vergeelde notulen wordt name lijk melding gemaakt, dat men ook aan armenzorg deedJn het jaar 1892 namelijk werden er niet minder dan 210 vierponders brood uitgereikt. Acht jaar na de oprichting had men ook zelfs de beschikking gekregen over een eigen verenigingsgebouw. Hierin gaf men op 25 november-1898 de eerste openbare uitvoering. Dit was de zogenaamde „dankdaguitvoe- ring". Door de jaren heen is men van deze gewoonte niet meer afge stapt. De traditionelo uitvoering geeft men ook nu nog. Alleen was het voor die tijd anders dan nu. Zo bedroeg het entreegeld op deze eers te uitvoering 5 cent. Op 29 april 1921 werd op voorstel van wijlen dr. J. D. Smidt die inmiddels predikant in de ze gemeente was geworden, een fi nanciële commissie in het leven ge roepen om de belangen van het eigen verenigingsgebouw, dat evenals de vereniging de naam „Obadja" droeg, te behartigen. Deze financiële com missie is er nog; ze wordt gepresi deerd door de heer P. Oele. Nieuw gebouw Een belangrijk besluit viel in de ver gadering van 27 april 1937. Het hui dige gebouw bleek niet meer aan de eisen te voldoen. Besloten werd een nieuw verenigingsgebouw te stich ten, dat ooit dienst zou kunnen doen voor vergaderingen en bijeenkomsten van velerlei aard. Op 18 november van datzelfde jaar werd het gebouw geopend. Velen woonden deze inge bruikneming bij, hetwelk gevierd werd met de opvoering van het to neelstuk „Weer gevonden". In mei 1937 werd de C.J.C. „Samu el" als onderafdeling aan de C.J.V. toegevoegd. Zoals ook met andere verenigingen had „Obadja" geduren de de oorlogsjaren met veel moeilijk heden te kampen. Het verenigings gebouw was nog al eens een vorde- ï-ingd^roject voor de militaire be zetters. Noodgedwongen moest men in deze jaren naar andere vergader ruimten uitzien. Bijna altijd wist Zweedse confectie-industrie in Goes start spoedig De Zweedse confectie-industrie Am- berg N.V., die zoals bekend een ate lier gaat vestigen in de kerngemeen te Goes, start op zeven maart aan staande met de produktie. Voorlopig is het bedrijf gevestigd in een voor malige barak van de werkplaats voor minder validen, die de laatste maan den als atelier is ingericht. Met de bouw van een nieuw atelier over de spoorlijn, naast de oude watertoren van de Spoorwegen, zal over enkele maanden worden begonnen. Met ver wacht over zes a zeven maanden het nieuwe bedrijf te kunnen betrekken. Dit atelier krijgt een vloeroppervlak te van rond 1000 vierkante meter. Het gebouw, naar een ontwerp van de Goese architect Wcertman in sa menwerking met een Meppelse archi tect, wordt bijna 90 meter lang en 26meter breed. Er zullen hier 75 80 meisjes kunnen werken. Zoals be kend worden in het atelier b.h.-'s en cotsetten gemaakt De gesneden stof zal van Zweden uit worden aange voerd en in het atelier aan de West- havendijk in elkaar worden gezet. Wanneer het nieuwe atelier ls gereed- fekomen, zal de stof ook daar wor- en gesneden. Het bedrijf is geheel op export gericht. Deze mededolingen deed de directeur van het Zweedse bedrijf, de heer L. Arnberg tijdens een woensdagmid dag in Goes gehouden bijeenkomst. Hi] vertelde, dat het bedrijf reeds lang zocht naar een mogelijkheid om een atelier op te zetten in éen van de zes landen van de Euromarkt. Het oog was op Nederland gevallen in verband met financieringsfaciliteiten bij vestiging in 'n kerngemeenten en de voordelige arbeidslonen ten opzich te van andere landen. Na contact met verschillende kerngemeenten heeft men Goes als plaats van vestiging gekozen. Inmiddels is de nieuwe vesi "ging begonnen arbeidskrachten te werven. De heer Arnberg zeide daar van goede verwachtingen te hebben. Men zal starten met ongeveer 40 werknemers, van wie het grootste deel bestaat uit meisjes voor het ate lier. Herbenoeming burgemeester Kruiningen Bij koninklijk besluit van 22 februa ri is burgemeester A. Schipper Van Kruiningen met ingang van 1 maart 1960 opnieuw als zodanig benoemd. men echter bij elkaar te komen. Ook de jaren 1946 en 1947 waren door het vervullen van de militaire plich ten van de leden in Indonesië niet al tijd gemakkelijk. Het was juist in die jaren dat het eerste verenigings blad ontstond, getiteld „De C.J.M.V.- bode". Ook de laatste tijd heeft „Obadja" weer een eigen vereni gingsblad en wel „Obadjaflitsen" on der hoofdredactie van de heer Joh. Leendertse. Het verschijnt om de veertien dagen en het behoort tot de beste C.J.V .-Verenigingsperiodieken in den lande. De jaren gevoerde naam van C.J.M.V. werd in 1958 gewijzigd in C.J.V., toen er een fusie tot stand kwam met de plaatselijke meisjes club De vereniging is dus nu ge mengd. Hoewel het nog bijna een half jaar zal duren voordat de vereniging aan een jubileum toe zal zijn, zal men woensdag aanstaande (biddag voor het gewas) toch de verjaardag van de zeven kruisjes herdenken. Men doet dit omdat men niet van de tra ditionele dankdaguitvoering wil af stappen. Zo zal dus woensdagavond aanstaande „Obadja" zijn zeventig jarig bestaan herdenken. Men zal dit doen met een feestavond waarbij op veler verzoek het toneelspel „Wilde Rozen", van Joh. v. Eekelen voor het voetlicht gebracht zal worden. Metaalbewerkersopleiding aan Goese Ambachtsschool Nu het vast staat, dat de Haagse Apparaten- en Ketelfabrielc te Goes gevestigd wordt, rijst de vraag of de ambachtsschool te Goes voldoende capaciteit bezit om de aanvankelijke opleiding tot metaalbewerker alsook de voortgezette opleiding na de am bachtsschooltijd te verzorgen. Hierop kan een gevestigend antwoord wor den gegeven. In het nieuwe schoolgebouw bevinden zich derhalve de werkplaatsen voor autotechniek, landbouwwerktuigher- stellen en elektrotechniek op het ge bied van metaalbewerken nog de vol gende werkplaatsen: 1 plaatwerkerij, waarin tevens gesol deerd en gepuntlast kan worden; 1 smederij, waarin 12 vuren komen; 3 bankwerker ij met hardingsovens en gelegenheid tot solderen. Tenslotte een lasserij met 8 autoge- nische lasplaatsen en 8 cabines voor elektrisch lassen. Voorts zal in september begonnen worden met een Gawalo-opleiding, dit is een afdeling, waarin loodgie ters, gasfitters, waterfitters en even tueel verwarmingsmonteurs kunnen worden opgeleid. In de bankwerkeril- en zal zich een ruim machinepark bevinden, terwijl ook ln de afdeling elektrotechniek een aantal machines geplaatst zal Worden. Tenslotte bevindt zich in het theorie gedeelte van het gebouw een afzon derlijke meetkamer, waarin diverse elektrische metingen verricht kun nen worden. (Advertentie) Schooltoernooi zaalhandbal in Middelburg De lagere technische .school ie Mid delburg houdt op zaterdagmiddag een schoolzaalhandbaltoemooï met als in zet een wisselbeker en een herinne- rings-medaille. In jongens klas I spe len: r.h.b.s Middleburg en Vlissingen, openbare ulo Goes en Middelburg, l.t.s. Middelburg en Vlissingen, open bare en chr. lyceum Goes en .mach.- school Middelburg. Klas II jongens: l-.t.s II en III Middel burg, l.t.s. II Vlissingen, r.H.b.s. II Middelburg en Vlissingen en openbare ulo Vlissingen. Klas meisjes: r.h.b.s. Middelburg en Vlissingen, openbare- en ohr. lyceum Goes, openbare ulo Middelburg en huish^school Vlissingen. De wedstrijden worden gespeeld in het veilingsgebouw le Middelburg en .vangen aan ojn 13 uur., v „Johannes Hus" in Vlissingens „Britannia" Met de vertoning van de Tsjechische kleurenfilm „Johannes Hus" werd de filmcyclus 1959-1960 van de culturele commissie Hervormd Kerkewerk te Vlissingen gisteravond in „Britannia" besloten. Zdenek Stepanac speelde op treffende wijze de titelrol in deze film over het leven van de grote Bo heemse „voorloper der kerkhervor ming" en nationale held, die in 1369 werd geboren en in 1415 na een ver oordeling op het Concilie van Con- stanz op de brandstapel het leven liet. De kleurigheid van de herfsttij der middeleeuwen komt in dit werk even ^oed tot uiting als de overdaad en geldzucht waartegen Hus zich ook al in verband met aflaathandel keerde. Men kan zich afvragen of :e rolprent, die tot stand kwam in de huidige fase van Tsjecho-Slowa- kije's geschiedenis, door het commu nistische regiem niet vooral toegela ten is om de Rooms-Katholieke Kerk die er 75 procent van de bevolking omvat, in een kwaad daglicht te stel len. Anderzijds moet worden erkend, dat de sterke figuur van Hus, die het licht van het Evangelie liet schij nen over de wantoestanden in Kerk en regering van zijn tijd, op het doek komt zoals men hem uit de literatuur kent en dat de hoofdzaken van zijn prediking getrouw worden weergege ven. Otakar Vavra heeft de film met reserve geregisseerd; symbolen taal en flashbacks verraden zijn vak manschap. Vooraf werd een documen tatie vertoond, die een indruk gaf van de nieuwe functies der kerkge bouwen in de moderne samenleving. Ds. Y. van der Schoot, voorzitter van de organiserende commissie leidde de hoofdfilm in. ZOUTELANDE Collecte N.O.V.I.B. De christelijke meisjesclub „Martha" te Zoutelande braent in de maand februari 19,50 bijeen voor de N.O.V.I.B. Wereldvrouwengebedsdag In het kader van de wèreldvrou- wengebedsdag zal in de consistorie van de Nederlandse hervormde kerk vrijdagavond een dienst worden ge houden. De liturgie zal worden ver zorgd door mevrouw J. van Dulle- men en mej. A. Samuelse. OOSTKAPELLE Jaarvergadering N.C.L.B. Dezer dagen liield de afdeling Oost- kapelle van de N.C.L.B. de jaarverga dering onder leiding van de voor zitter de heer W. Geldof. Secretaris en penningmeester brachten de jaar verslagen uit. Het kassaldo bedroeg f 92.27. De hoofdbestuurder de heer R. van Wensen sprak over „Sociale Gerech tigheid", Verder werd de avond ge zellig doorgebracht met voordrachten en enkele zaalspelen. Afgevaardigden waren aanwezig van de Chr. Bouwvakarbeiders en de Chr. Besturenbond Serooskerke e.o. I Twintigjarig D.O.K, gaf uitvoeringen De gymnastiekvereniging D.O.K. te Oostkapelle bestaat 20 jaar en ter gelegenheid daarvan gaf de vereni ging vrijdag en zaterdag een tweetal zaaluitvoeringen. Onder de uitste kende leiding van de instructeur, de heer J. de Keijzer, slaagde D.O.K. er in een aantrekkelijk en gevarieerd programma uit te voeren. De zaal was, vooral zaterdagavond overvol met belangstellenden. Het program ma werd vlot afgewerkt. Over hêt algemeen stonden de oefeningen op vrij hoog niveau. Vooral de dames gaven met de nummers „ringen", brug ongelijk en evenwichtsbalk uit stekend werk te zien. Ook de „rek"- oefeningen heren waren prima. Een bijzonder aardig onderdeel was de vrije oefening meisjes kl. m in ka bouterkostuum. De heer G. Francke die .20 jaar lid is, ontving uit handen van de voorzitter, de heer P. J. de Voogt, een enveloppe met inhoud. Dé erevoorzitter van D.O.K., dr. P. J. Bom, lichtte zich in hartelijke woorden tot de jubilerende vereni ging en bood een geschenk aan. L.J.G.-bijeenkomst Dé Li.J.G.-afdeling Oostkapelle en omstreken vergaderde o.l.v. de heer C. Bierens. Voor deze vergadering waren ook uitgenodigd de leden van de Z.L.M.-afdelingen Oostkapelle en Grijpskerke. Spreker was de heer J. van Liere, ass. bij de Rijkslandbouw- voorlichtlngsdienst. Hij behandelde het onderwerp „Landbouw en Land- bouw-mechanisatie", waarop een drukke bespreking volgde. De heer v. Liere vertoonde tot slot een film over de inpoldering van de Z. O. Polder. De uitslag van de ge houden Dloegwedstrijd werd bekend gemaakt. Deze luidde als volgt: 1 P. Maljaars; 2 K. Poppe Kzn.; 3 J. Pop- pe Kzn.; De afdeling zal ook dit ko mend seizoen een bietenproefveld aanleggen en besloot spontaan deel te nemen aan de sleutelactie „Doe Open." NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg. heeft dinsdagmiddag te Nieuw- en Sint-Joosland publiek ver kocht het huis en boomgaard Kruis weg 5 te Nieuwland, groot 10.65 are aan J. B. la Soe te Arnemuiden voor 17.925,— en 41.75 are bouwland Kruisweg te Nieuwland aan A. de Ja ger voor 3700. Burgerlijke stand vlissingen. Bevallen: J. P. Kieboom—Jellema, 2. J- J. Hintzen—Lubsen, d. A. C. J. Hazen- bosch—Verniel, z. M. T. Schllalt—Patti- kawa, z. L. P. Filius—Poppe, z. A. L. Step—Buitink, z. Ondertrouwd: M. P. Meulenberg, 28 j. en E. Vermeulen, 24 j. Getrouwd: TH. Snijders, 22 j. en C. Swennen, 19 J, M. P. van Duin 19 j. en N- Suwijn, 18 J. P. J. Ch. Disseldorp 29 j. en A. M. M. van de Wege, 21 j. C. A. Braat, 23 j. en M. E. Adriaanse, 21 j. Overleden: L. Cljvat, 33 J.. e. v. H. P. Eist. J. A. Gijzels. 78 j.. wedn. v. W. C. Schouten. H. Meijer. 80 j.. wedn. v M. Visser. M. de Ridder. 74 J., e v. A. A Sohier. J. L. Groot. 63 j.. e. v- E. J Ver haren, P. M. J. Beers. 74 j„ e. v. M- du Pon. D M. Lippens, 64 j., e. v. A. Roe- lofse. SINT-LAURENS. Bevallen: J. C. LouwerseKasse, z. M. Maasda Visser, z. T. A. Meijers—van Doom, z. J. Borcheld—van der Voet, z. Overleden: G. F. Weeda, 60 j. KOUDEKERKS. Bevallen: J. Wielemaker—Verhage, d. M de Kroo—Verhage, z. Getrouwd: J. H. Verschelling, 27 J. en A. Abrahamse, 27 j. H. Kobrua, 29 J. en J. M. Luteljn. 22 j. Overleden: J. Willemse, 90 j., wed. v. A. P. de Wit. A. Amoijs, 76 j., e. v. J. Korff. oostkapelle. Bevallen: C. W. BtmmelSchoe, d. Overleden: N. Maljers, 82 j., e. v. J. Janse. Aflo-erl^n ttf- GOES Mij. voor Tuinbouw temidden van bloesempracht bijeen Do achterzaal van „de Landbouw" te Goes was woensdagavond herschapen in een waar bloemenparadijs". Naar aanleiding van een bloembollenwed strijd stonden hier n.l. een groot aan tal narcissen, hyacinten en tulpen, die gekweekt waren door de leden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeling Goes, in bonte pracht te geuren. De jaarvergadering, onder voorzitter schap van de heer A. Lokker te Waarde, droeg dan ook een .„fleu rig" karakter, temeer omdat een groot aantal leden deze vergadering bijwoonde, her en der gezeten temid den van de bloemenpracht. Bij afwezigheid van de heer K. Goudzwaard, opende de heer A. Lok ker, tweede voorzitter van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, de bijeenkomst met een kort welkomstwoord. Uit het jaarverslag 1959 van de penningmeester bleek dat de afdeling Goes het nieuwe jaar inging met een batig saldo van f 675,39. Het ledental van de afde ling bedraagt 74. In het jaar 1959 vonden er vele evennementen plaats: excursies naar o.a. Keukenhof en bloemkwekerijen, bloemenwedstrij den, een bloemententoonstelling en een groot aantal lezingen van diver se aard. De secretaris kon in zijn jaarverslag gewag maken, dat de animo voor het kweken van bloemen en planten nog steeds groot is. De aftredende bestuursleden de he ren K. Goudzwaard en D. Willeboer werden herbenoemd. Een stemming in verband met de bestuursuitbrei- ding had tot gevolg dat de heren P. Sinke en ir. L. Naeser achter de be stuurstafel konden plaatsnemen. Hierna maakte de heer Lokker de uitslag van de bloembollenwedstrijd bekend: le prijs algemeen P. Sinke 73 pnt.; 2e nrijs G. Bakker 72 pnt.; 3e prijs P. Molhoek 71 pnt. Narcissen le prijs D. Janse met 26 pnt. Tul pen le prijs M. J. Priester met 27 nnt. Hyacinten le prijs J. A. v. d. Guchte met 27 pnt. De prijzen be stonden uit een bedrag aan geld. Tijdens de fruitweek 1960 zal van 15 tot 17 september a.s. wederom 'n bloemententoonstelling worden geor- DOMBURG Jaarlijkse uitvoering muziekvereniging „Apollo" De Domburgse muziekvereniging „Apollo" hield in de zaal van het Badpaviljoen haar succesvolle jaar lijkse uitvoering met een concertge deelte en de opvoering van het blij spel in drie bedrijven „Een kind is nooit weg". Onder leiding van directeur A. L. van Wallenburg brachten de Dom burgse muzikanten een voortreffe lijk concert ten gehore. Ook de on derafdeling. de blokfluitgroep en de boerenkapel, oogstten grote bijval van het aandachtige publiek. Het to neelstuk werd onder regie van de heer H. Brand opgevoerd. De heer P. de Jager, die veertig jaar lid van „Apollo" is en de solo-bugel nog steeds met verve bespeelt, mocht van de voorzitter een warme hulde in ontvangst nemen. De heer Van Wallenburg werd ter gelegenheid van zijn eerste lustrum geprezen voor zijn onvermoeide arbeid in het be lang van „Apollo" en voorzitter W. Brand, die twintig van zijn veertig jaren lidmaatschap als voorzitter de vereniging bestuurt, werd door vice- voorzitter Abr. Provoost geprezen om zijn grote en succesvolle arbeid voor de vereniging. Allen ontvingen van de vereniging een geschenk als blijk van waardering. VEILING TERNEUZEN 2 maart. Per 100 stuks Kassla I 15.70— 21, II 7.90—16.10. Per stuk Knolselderij C 3—15. Per bos Radijs 26. Per kg: Aard appelen Record I 15. Rode kool II 50. Sa vooiekool B II 4044, afwijkend 4047. Breekpeen B n 16—25. Prei A 63—76, ld. B II 38—02, Knolselderij II 30. Spruiten A II 41—33, idem B II 26—40. Uien II 5— 20. Snljsla 72. Witlof A n 54—61, idem B 49—05, Idem B n 40—59, idem afwijkend 27—41. Appelen: Golden Delicious II 80 83—89, 75 8390, 70 85—90, 05 71—80, 60 66-72 II D 53—59. grof 65—74, fijn 50—58, kroet 40— 50. Jonathan n 75 78, 70 73, $5 70—73, 60 66, fijn 54—66. Goudrenet II 75 60—75, 65 61—68, II D 52, grof 57—60, fijn 50-51, kroet 12—30. Lombard Calville II 70-80 73, 60-70 73. grof 55, fijn 49. Winston II 65-75 67—84, 55-65 65. Peren: Zoete Ermgaard fijn 36. Saint Remy grof 33—42, fijn 35-37, kroet 28—30. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM 2 maart. Elernoteringen van de Coöpera tieve Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 3 maart 1960. Prijsklasse 0 14 cent, I 13 cent, II 12 cent, IH II cent, IV 10 cent, V 9 cent. VEILING BERGEN °P ZOOM 2 maart. Witte kool 14—29. Savooiekool 47 —56. Waspeen 29—35. Prei 75—91. Spruiten 29—1.18. Witlof 5362. Boerenkool 3033. Spinazie 98—1.05. Radijs 31. Raapstelen 10 —13. Jonathan 70—77. Golden Delicious 55—70. (Advertentie) Iets lijmen? van Ceta-Bever Van Looy ditmaal snelste in Ronde van Sardinië Zeeuw Jo de Roo als zevende door finish De Belg Rik van Looy heeft woens dag de vierde etappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. Hij legde de 131 km van Cagliari naar Orista- no af in 3 uur'23 min. 20 sec. De Zeeuwse renner Jo de Roo finishte als zevende. De uitslag luidt verder: 2. Miguel Poblet (Spanje), 3.23.20; 3. André Darrigade (Frankrijk), z.t.; 4. Paolo Guazzini (Italië), z.t.; 5. Pietro.Musone (Italië),, z.t.; 6. Jean Brankart (België), z.t.;'7. Jo de Roo, (Nederland), z.t.; 8. Jean Grac- zyk (Frankrijk), z.t.. Vervolgens het peloton in dezelfde tijd als Van Looy: 3.23.20. De Itali aan Aru behield de leiding in het al gemeen klassement. Deze etappe bracht geen enkele wijziging ln het algemeen klassement. Examens Te Breda slaagden voor het examen costumière mejuffrouw N. van Si- ghem te Westkapelle, mejuffrouw J. Dekker te Meliskerke en mejuffrouw N. Krijger te Biggekerke. Het diplo ma coupeuse behaalden mejuffrouw C. Simonse te Biggekerke en mejuf frouw T. Matthijsse te Meliskerke. WESTKAPELLE Bijzondere kerkdienst Ter gelegenheid van Vrouwenwereld gebedsdag is er vrijdag 4 maart een bijeenkomst in de geref. kerk te Westkapelle. De dienst, die 's avonds om kwart voor zeven begint, staat onder leiding van mevrouw Oost hoek-Kruit en mevr. L. Lous-de Wit te. RAAD VERGADERDE Afschaffing woonruimtewet nog niet mogelijk De gemeenteraad van Kloetinge be sloot in zijn vergadering van woens dagavond tot de verbetering van het gedeelte van de Lewestraat gelegen tussen de Kon. Julianastraat en de Kon. Wilhelminastiaat. Deze straat vormt de entree naar de kom van de gemeente. Het eerste gedeelte werd reeds vorig jaar verbeterd. De vergadering waarin dit besluit werd genomen was de eerste in het jaar 1960. Dit was voor de voorzitter burgemeester mr. H. N. Baron Schim melpenninck van der Oije aanleiding om enige feiten van 1959 te memore ren waarbij hij in hej bijzonder her innerde aan het bezoek van de mi nister met het college van Ged. Sta ten aan de gemeente in verband met de grenswijzigingsplannen Hoewei een uiteindelijke beslissing nog niet ter kennis van de raad kon worden gebracht zal de gehouden samenspre- king ongetwijfeld in het raam van de gehele procedure, van een grote be tekenis zijn. Verder ontvouwde spreker de plan nen van B. en W. voor 1960. Zo noemde hij o.a. de afbouw van „Amicitia", de verbetering Lewe straat en de zuiveringsinstallatie voor het afvalwater. In overeenstemming met het advies van de commissie voor maatschap pelijk en cultureel werk besloot ae raad nu om niet uit de gemeenschap pelijke voor de Muziekschool te tre den. In de vorige raadsvergadering was om dit advies gevraagd naar aanleiding van het rapport ter zake van de financiële commissie uit de raad. De motieven van de commissie voor sociaal en cultureel werk zijn terug te brengen tot de overweging dat men de inwoners van Kloetinge de zelfde faciliteiten dient te geven als men in andere gemeente heeft, aldus de heer B. M. van Nieuwenhuyze (c.h.) wethouder en voorzitter van f enoemde commissie, n verband met bovengenoemd be sluit werd hierna de suhsidie van de muziekvereniging „Excelsior" van 250 per jaar gebracht op 400. Aan de minister voor maatschap pelijk werk zal worden medege deeld dat de raad van mening is dat voor Kloetinge nog niet kan worden overgegaan tot afschaffen van de woonruimtewet 1947. In hun motivering wijzen B. en W. op het feit dat de lijst van woning zoekenden nog zeer groot is (61 na men). Dit komt mede doordat sedert 1957 geen woningwetwoningen zijn toegewezen. Voor bewoners van on bewoonbaar verklaarde woningen kan geen woonruimte gevonden wor den en aan jonge mensen die willen trouwen kan slechts sporadisch een woning worden toegewezen Tenslot te heeft Kloetinge 90 krotwoningen. Vooral dit laatste sprak volgens de heer D. Schipper (pvda) voor de handhaving van deze wet, hij vroeg hierop nu en in de toekomst speciaal te attenderen. VEILING ROTTERDAM. 1 maart- Andijvie 88—92, Spruiten I A 51—73. II A 17—51, I B 51—64, II B 17— 27, Witlof I A 58—G8, II A 47—GO, I B 56—59, II E 41—55. Veldsla 2.40—3.30. Spi nazie I 90—94 ld. II 76—92. Prei I A G2— 10G. n A 44-^-73, I B 44—67 Rode kool I A 45—51, II A 38-40. Gele kool II A 29—33. Groene kool I A 46—49, II A 20— 44. Uien geschild 3—13, C 11—21, D 17—23. Waspeen II A 23—32. S!a 7—18 Peen C 34—39. Boerekool 2940. Selderij 4—10- Peterselie 8—22, VEILING KRABBENDIJKE 1 maart. Golden Dllcious: I 80-85 92, 75* 80 92—93, 70-75 93. 65-70 84, 60-65 72—73, II. 80-85 85—38, 75-80 85—92 70-75 87—90, 65*70 73—82, 60-65 68—72, II D 56, III gr. 68—73, III f 46—59, kr. 48, stek 19; Winston: I 80- 85 84, 75-80 92—93, 70-75 93, 65*70 84. 60-65 72-73, II 80-85 85-88, 75-80 85—92, 70-75 87—90, 65*7o' 73—82, 60-65 68-72, II D 56. III gr 63— 73. Ill f 46—59, kr. 48. stek 19; Jonathan I 75-80 78. 70-75 79, 65-70 75. 60-65 63; Laxton Surperbe II D 43. Ill gr. 48, kr. 21, St. Remy I 65-75 31—32; verpakt fruit: Winston I 75-80 92, 70-75 94, 65*70 90, 60-65 79, 55-60 60: Golden Delicious n 80-85 79, 75-80 85. 70-75 80, 65-70 76, 60*65 65. Laxton Superbe n 85-90 64, 80-85 75, 75-80 81, 70-75 8G, 65*70 79, 60-65 68. VISMIJN VEERE 2 maart. 188 kg exportgarnalen 4.45. 25 kg schar 58—61. 59 kg bot 17—45. 21 kg wijting 3846. 2 kg rog 3!. 2 kg tong 1.91. 3 kg ongesorteerde vis 47. VEILING V.V.Z.B. GOES 2 maart. Groenten. Per stuk: Knolselderij 8—13. Per kgSpruiten A n 46—53, B II 31, afwijkend 21. Witlof A I 58—62, A II 5~—60, B I 57, B II 40. afwijkend 16—37. Rode kool 44. Groene savooiekool 31—43. Prei II 57—77. Uien 3—16. Aardappelen 8. knolselderij n. Spinazie 94—109. VEILING KAPELLE 2 maart. Jonathan I 80-85 65—78, I 75-80 77—80. I 70-75 77—32, I 65-70 71—77, I 60-65 67—70. II 80-35 65, II 75-80 72—75, II 70-75 70—76. II 65-70 68—72, II 60-65 60—65. II D 53—58, III grof 58—G6. III fijn 46—58. Gol den Delicious I 80-85 90—91, I 75*80 93—98, I 70-75 91—97. I 65-70 80—37, I 60-65 72—76, n 80-85 88. II 75-80 81—84, II 70-75 02—39, H 65*70 73—78, II 60-65 65—72, II D 53—57, m grof 62—71, m fijn 40—55. Winston I 75-85 75, I' 65-75 75, I Sö-65 61, II 75-80 73, II 70-75 72, II 65-70 68, II 60-85 61—65, II 60- 55 58—Gl, II d 49—56, III grof 53—55, UI fijn 30—32, idem verpakt II 80-85 82. II 75- 80 78—80, II 65-70 73. Goudrenet III grof 5055, m fijn 36—48. Zoete Ermgaard I 55-65 65. m fijn 40, appelen, kroet li as, Idem rotvlek 18—36. Lombard Calville m grof 55, m fijn 40, II d 38. Saint Re my I 65 en op 34, n 75-85 29—31, II 65-73 29—32, II d 28, m grof 29-31, in fijn 25— 29. Comtesse de Paris II d 18. Francisca Borgia li 60^70 36—37. Aardappelen afw. 6^2—9. Groenten. Prei 77. Uien 9—10, stek 4— 4li. Breekpeen 31. Andijvie 87. Spruitkool Zeeuwse pluimveehouders vergaderden in Goes ?e hereniging tot Bevordering van de Pluimveeteelt in Zeeland hield haar jaarvergadering onder leiding van de heer J. c. J. Boone in „De Opril" te Goes. De jaarverslagen, balans en begro ting werden goedgekeurd. Zij getuig den van meer dan gewone activiteit op elk gebied. Het ledental vermeer derde met 27, zodat de vereniging eind 1959 460 leaen telde. In de plaats van de heer I. de Feyter te Axel, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd als hoofdbestuurslid voor de afdeling Hulst benoemd de heer E. C. Dekker te Zaamslag. De centrale opfok bleef stabiel. Er wer den circa 28.000 jonge hennen goed gekeurd. Het proefbedrijf te Wissen- kerke is van veel betekenis voor de Zeeuwse pluimveestapel. Na verloop vah afzienbare tijd zal bekend zijn welke dieren de beste resultaten ge ven en het meest geschikt zijn voor het Zeeuwse klimaat. Deze winter organiseerde de vereni ging vier cursussen, die een gunstig verloop hebben gehad. Ir. De Visser te Den Haag gaf in deze vergadering een duidelijke uit eenzetting over Isolatie en Ventila tie van het kippenhok. Middelburgse l.t.s/ers brachten eigen programma Ter versteviging van de band tussen ouders, leerlingen en het onderwij zend personeel had de Middelburgse l.t.s. (Ambachtsschool) woensdag in de gTote zaal van het „Schuttershof" een contactavond belegd waar de leerlingen een geheel eigen program ma op de planken brachten. Nadat directeur J. Huisman een har telijk welkomstwoord had gesproken beet het schoolorkest onder leiding van de banketbakkersleraar S. San ders het spit van een vlot en preten tieloos programma af, dat met veel vaart door de jeugdige l.t-s.-ers voor het voetlicht werd gebracht. Gitaar muziek en zang, schetsjes, een trom petsolo en variaties over „Home sweet home" op de piston wisselden elkaar zonder veel haperingen af. Veel vaart en gebulder zat er in het schetsje „Een kwartiertje kiijgstheo- rie" waarin flink de draak werd ge stoken met de krijgstucht en het mi litairisme. Een kleine maar bulderen de sergeant en twee lamlendige sol daten, die alles verkeerd begrijpen boden de aanwezigen ruimschoots de gelegenheid tot lachen. Een belang rijk onderdeel van het programma waren onder andere gymnastiek de monstraties, die onder leiding van gymnastiekleraar W. J. de Bruyn loor leerlingen uit verschillende klas sen werden gebracht waarbij men vaak niet de gemakkelijkste oefe ningen had uitgekozen, fn de pauze was er een verloting met 760 prijzen, die door de middenstand en verschil lende ouders waren beschikbaar ge steld. De opbrengst van deze loterij komt geheel ten goede aan de ont spanning van de schooljeugd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15