Plan bungalowbouw in Breskens van de baan VLISSINGEN NAM AFSCHEID DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN VLISSINGSE L.T.S. KRIJGT BASISVAK ELEKTROTECHNIEK NIEUWE LADDERWAGEN VOOR MIDDELBURGSE BRANDWEER MARKTBERICHTEN DINSDAG 1 MAART I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TRAGIEK WAS NIET TRAGISCH Grote belangstelling bij recepties in Britannia „Mot veel humor en zelfspot hebt U het eens de tragiek van uw teven ge noemd, dat U lange tijd een tegen zin had tegen gemeentedienst Deze woorden sprak burgemeester mr, B. Kolff maandagmiddag in de Vlissingse raadzaal tot de (iö-jarige heer J. Moll, de scheidende directeur van gemeentewerken. De burgemees ter voegde er onmiddellijk aan toe: ,,Maar voor de gemeente Vlissingen is het helemaal niet tragisch geweest, want U hebt U altijd een uitstekend werker voor het gemeentebelang ge toond, zowel eerst als opzichter, als later als directeur Overigens bleek gisteren duidelijk dat burgemeester Kolff in deze mening niet alleen stond, want tij dens het afscheid van de heer Moll in de Vlissingse raadzaal en later in Britannia roemden velen de verdiensten van deze man, die zijn bpste krachten „aan gemeente en gemeenschap gegeven heeft", zoals gezegd werd. Laat in de middag kreeg de Vlissing se raad, die juist een raadszitting be ëindigd had,, gelegenheid afscheid te nemen van de heer Moll, die met echtgenote en kinderen aanwezig was. Nadat burgemeester Kolff aan mevrouw Moll bloemen had aangebo den, schetste hij uitvoerig de loop baan van de scheidende directeur. Hij wees onder meer op de dynami sche ontwikkeling, die in Vlissingen te constateren is geweest tijdens de Vlissingse tijd van de heer Moll. „Vooral tijdens de oorlog, in de her bouwperiode na de bevrijding en ook na de ramp van 1953 bent U van on schatbare waarde voor Vlissingen ge weest". aldus de heer Kolff Ten slot te bood de burgemeester de schei dende directeur, die 38 jaar in ge meentedienst heeft gestaan, de gra tificatie voor een 40-jarige loopbaan aan. Bovendien zegde burgemeester Kolff toe, dat de gemeente alle kos ten van de receptie in Britannia op zich zal nemen. De heer F. van Sabben (c.h.) voerde als oudste raadslid het woord. „Bij het opmaken van de balans van uw Vlissingse tijd zal het saldo zeker in uw voordeel uitvallen", zo zei dit raadslid, dat er op wees. dat de heer Moll in een moeilijke tijd veel tot stand heeft gebracht. Namens de commissie van gemeentewerken en het grondbedrijf dankte de heer H. van Rooijen voor de uitstekende sa menwerking, die de heer Moll steeds gegeven heeft. In zijn dankwoord zei de heer Moll vooral grote erkentelijkheid ver schuldigd te zijn jegens God. Daar naast dankte hij het gemeentebe stuur en liet zijn erkentelijkheid ook jegens zijn voorganger, de heer C, Ouwehand, blijken. Hij gewaagde verder yan een „prachtige harmonie met al zijn medewerkers in Vlissin gen". Onmiddellijk daarna volgde in Bri tannia nog een uiterst druk bezochte afscheidsreceptie. Hier werd het woord gevoerd door ir. R. Dijkshoorn, voorzitter van de Nederlandse vere niging van reinigingsdirecteuren; ir. H. Wieringa, hoofdingenieur van het arrondissement Vlissingen van rijks waterstaat: de heer C. Ouwehand, oud-directeur van gemeentewerken te Vlissingen; de heer A. J. W. Mathijssen, directeur van gemeente wei-ken te Middelburg; ir. J. H. Krie- temeijer, namens de N.V. koninklijke Maatschappij „De Schelde"; de heer L. P. van Oorschot, oud-wethouder van Vlissingen; de heer A. C. v. d. Velde, voorzitter van Goed Wonen; de heer M. de Ridder, voorzitter van het college van regenten cn regen tessen van het bejaardentehuis; de heer F. Schets, vooizitter van de wo ningbouwvereniging „Sint Willi- brord"; de heer D. Bijl, voorzitter van de Vlissingse patroonsbond; de heer M. D. A. Glerum, hoofdinge nieur-directeur van de directie volks huisvesting en bouwnijverheid in de provincie Zeeland en de heer W. San- derse, secretaris van de hervormde kerkvoogdij te Vlissingen. Tijdens de ze receptie kwamen talrijke bloem stukken, telegrammen en geschenken binnen. T elevisie-apparaat Later op de avond was er nog een intieme bijeenkomst in de Schouw burgzaal van „Brilannia", waar het gemeentepersoneel afscheid nam van de heer Moll. Hoogtepunt was de aanbieding van het geschenk van het gemeen tepersoneel, een televisieapparaat, dat door ir. K. C. Box werd ont huld en onmiddellijk in werking gesteld. De heer Box hield een korte toespraak en overhandigde de heer Moll verder een album met de handtekening van de perso neelsleden en mevrouw Moll bloe men. Voorts ontving de scheiden de directeur van gemeentewerken het receptieboek van deze middag. Verscheidene sprekers voerden ge durende dit deel van de avond nog het woord. Wethouder M. A. van Po- pering, gemeentesecretaris J. W. Pe ters, die namens het seeretarieperso- neel sprak, gemeente-ontvanger R. J. De Roo blijft leiden in Ronde van Sardinië De Zeeuwse renner Jo de Roa heeft in de tweede etappe van de Ronde van Sardinië de leiding in het alge meen klassement behouden. Hij fi nishte namelijk maandag in dezelfde lijd als de winnaar, de Spanjaard Miguel Poblet, die de 101 km van Formia naar Napels aflegde in 2 uur 9 min. 48 sec. De uitslag was verder 2. Rik van Looy (B.) 2.09.48; 3. Pietro Musone (It.) z.t. 4. Rino Benedetti (It.) z. t. 5. Emile Daems (B.) z.t. 6. André Darrigade (Fr.) z.t. 7. Guido Boni (It.) z.t.8. Gastone Nencini (It.) z.t. Vervolgens het peloton met o.a. De Roo in dezelfde tijd 2.09.48. Wegens plaatsgebrek moest de strip „De avonturen van Stikkeltje en Bruunkc" blijven overstaan. Zijlstra, die namens het personeel van zijn kantoor het woord voerde, de heer M. W. de Bruine als oudste technische medewerker, de heer J. C. Dert van gemeentewerken, de heer Bakker namens het hoofdbestuur van de Nederlands Christelijke Bond van Overheidspersoneel, die een geschenk aanbood, de heer H. Strabbing na mens de personeelsvereniging en ten slotte nogmaals de heer C Ouwe hand. De heer Moll beantwoordde al le sprekers een voor een. „Het was voor mij een onvergetelijke dag", zo besloot hij zijn dankwoord. Landbouwers maakten excursie naar regionale werkplaats Op uitnodiging van de hoofdinspec teur-directeur voor de arbeidsvoor ziening in Zeeland maakte dezer da gen een groep Zeeuws-Vlaamse land bouwers een excursie naar de Regio nale werkplaats voor vakopleiding van volwassenen te Middelburg. De deelnemers aan de excursie zagen onder meer de landbouwcursisten, welke thans aan do handvaardig- heidsc.ursus deelnemen in hun prak tisch werk. De heer Meyer, directeur van de re gionale werkplaats, gaf in de recrea tiezaal een uiteenzetting van de leer stof die In de werkplaats wordt ge geven. De cursus is erop gericht dat die arbeiders welke uiteindelijk op de landbouwbedrijven gehandhaafd zullen blijven vakbekwaam gemaakt moeten worden. Zij zullen kleine re paraties en storingen aan landbouw machines moeten kunnen verrichten Gedurende de wintermaanden zullen hierdoor de improdukticve uren om gezet kunnen worden in produktief werk en tijdens het seizoen kleine storingen aan de werktuigen direct verholpen kunnen worden. Hierna maakte men een rondgang door de diverse afdelingen der school De gemaakte werkstukken van de cursisten stonden overzichtelijk op gesteld. Op de buitenafdeling der werkplaats kregen de deelnemers aan de excur sie te zien hoe onder deskundig toe zicht van een vakman een tegelvloer, afvoerleidingen met gresbuizen en metsel- en betonwerk werden uitge voerd. Als onderdeel van de handvaardig heidscursus hadden de cursisten reeds een veertiendaagse trekkers cursus op de rijks middelbare land bouwschool te Schoondijke afge werkt Tot slot van de excursie werden door directeur Meijer en de geweste lijk landbouwbemiddelaar voor zoveel instemmende geluiden uit het bedrijfsleven komen, achtte ook dit raadslid het verantwoord deze vak richting in te stellen. De heer J. H. Krietemeijer (a.r.) wees er op, dat ..De Schelde" inderdaad nauwelijks behoefte heeft aan deze vakmensen. Ook achtte de raad het nodig een af deling individueel lager technisch onderwijs metaalbewerking aan de l.t.s te verbinden. Hierbij zal een psycholoog worden ingeschakeld, zo deelde de heer Poppe desgevraagd mee. Verder behandelde de raad een groot aantal onderwijsbenoemingen. RAAD VOND HET NOODZAKELIJK „Schelde"meer voorkeur voor fijn-bankwerken De lagere technische school in Vlis singen zal worden uitgebreid met een vakinrichting elektroniek. De "Vlis singse raad verklaarde deze uitbrei ding maandagmiddag noodzakelijk. Voordat dit besluit viel las wethou der \V. Poppe een uitvoerige brief voor van de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde", waarin ge zegd werd, dat deze vakrichting be slist niet -in een behoefte voorziet en dat Vlissingen meer gebaat is met een vakinrichting fijn-bankwerken, alsmede een cursus elektrisch lassen eventueel gecombineerd met auto geen lassen. De brief maakte verder melding van het feit, dat aan de Mid delburgse l.t.s. reeds les in elektro techniek wordt gegeven en dat het vaak moeilijk was „afgestudeerde leerlingen" van deze school in bedrij ven te plaatsen. „Deze brief van zo'n dominerend be drijf als „De Schelde" heeft uiter aard een langdurig punt van bespre-, king gevormd", aldus dé heer Poppe. Tenslotte kwamen B. en W. echter tot de conclusie toch met het voor stel te moeten komen. In 1957 moes ten namelijk 29 leerlingen naar Mid delburg voor dit vakonderwijs ver wezen worden en in 1958 werden 24 leerlingen naar Middelburg doorge stuurd. Bovendien zijn er wèl instem mende reacties gekomen van de Vlissingse installateurs, van de P. Z.E.M., van de Provinciale Stoom bootdiensten en van de autogara ges. Verder acht men een l.t.s. zonder elektrotechniek een school op „te smalle basis". De heren F. G. Smit en J. J. Kem- pe (beiden p.v.d.a.) stelden z'ch vol komen achter B. en W. en vonden 't onbegrijpelijk, dat „De Schelde" be zwaar had tegen een dergelijk „ba sisvak" aan de l.t.s. De heer F. van Sabben (c.h.) wees er echter op, dat het hem als jeugdbemiddelaar vaak moeite heeft gekost werk te vinden voor deze leerlingen. Nu er echter Zeelandia-Zeeland Sport 2-3 Zeeland Sport heeft tot de laatste minuut hard moeten ploeteren om de volle winst binnen te halen. Mede daardoor is het een spannend en vaak ook aantrekkelijk partijtje voetbal geworden, waarin de betere afwer king der aanvallen tenslotte de ba lans in het voordeel der Vlissingers deed doorslaan. Met de gevaarlijke Nol Schuit weer in de gelederen had de Zeeland Sport-voorhoede aanmer kelijke aan schutterskwaliteit gewon nen en Zeelandia heeft voor ae rust getracht deze gevaarlijke speerpunt af te stoppen door Schoenmakers met de bewaking van de Vlissing.:e scherpschutter te belasten. Zonder enige twijfel heeft de Zeelandiaan zich kundig van deze taak gekweten, maar door deze Zeelandia-tactiek opereerde de hoofdstedelijke voorhoe de constant met 4 man en dat deze linie het Schinkel c.s. niet al te lastig kon maken, was vooral een gevolg van het feit, dat de groen-zwarte halflinie en achterhoede verzuimden deze verzwakte voorhoede de zo hoog nodige steun in de rug te geven. De bezoekers hadden daardoor voor de rust een flinke periode van over wicht. Na de rust, toen de thuisclub van deze tactiek was teruggekomen, wogen de partijen in het veld volko men tegen elkaar op en de Zeelandia- aanvallen waren zeker niet minder in aantal dan die der bezoekers, maar een schutter van het kaliber Schuit ontbrak. Zelfs een toegestane straf schop, die bij de stand 12 aan Zee landia werd toegekend, bleef onbenut, doordat Schutte naast schoot. De eerste aanvallen waren voor Zee landia en Hendrikse schoot tegen de paal. Aan de andere kant kreeg Van Maris na ongeveer een kwartier spe len de bal vrij, zijn voorzet kwam bij zijn overbuurman De Bart op de lin kervleugel, die de bal goed voor de doelmond kopte. Hoog opspringend kopte Schuit toen de bal fraai en vol komen onhoudbaar vlak onder de lat (01). Bij dit ene doelpunt is het voor de rust ook gebleven, al had den de Vlissingers enkele malen een goede kans de voorsprong te vergro ten. Vlak na de rust glipte Schuit door de verdediging om doelman Mondeel kansloos te verslaan (0—2). Zeelandia gaf zich geenszins gewon nen en nadat Meyer eerst een terug speelbal op het nippertje uit het doel had weten te grabbelen, bracht Schoenmakers in de 22e minuut de stand op 12. Daarna kwam in de 35e minuut de reeds gememoreerde strafschop. Na 40 minuten vergroot te Kleinjan de voorsprong tot 13, maar direct na de aftrap werd het door Hendrikse 23. Tot het laatst bleef de thuisclub gevaarlijk dicht bij de gelijkmaker, die echter door goed verdedigingswerk van Zeeland Sport uitbleef (2—3), ROND JUNI VERWACHT Causerie over muziek voor Walcherse Jazz Society De zaterdagavond zoals gebruikelijk in restaurant „Delta" in Vlissingen gehouden bijeenkomst van de Wal cherse Jazz Society, was anders dan anders. Het was niet overstelpend druk, maar een- gezelschap van mu ziekliefhebbers die men gerust tot „de vaste kern" kan rekenen, was er samengekomen om te luisteren naar een vlotte causerie over moderne jazz door Pom van Oost. Van Oost, die niet alleen een trouw bezoeker van de jazzlavonden in „Delta" is, maar die bovendien zeer veel afweet van hetgeen vandaag de dag in de internationale jazz-wereld gaande is, wist zijn gehoor enkele uren lang te boeien met historische gegevens, nieuwtjes en aardige bij zonderheden over musici en hun musi- ceertrant, waarbij hij een en ander il lustreerde met grammofoonmuziek. Tot omstreeks half elf bleef deze des kundige aan het woord, waarna het huisorkest van de W. J. S. gedurende de tweede helft van de avond musi ceerde. Dc bassist Theo Adriaansen verving daarbij Jan Weezeman, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Verder was de bezetting normaal: Ton Macaré, piano, Theo Pihl, tenor, en Rinus Smit. drums. Het huisorkest speelde een aantal werkjes, die qua stijl zeer goed aangesloten op de mu ziek, die eerder op de avond was be sproken. Het kwartet excelleerde in nummers als „Blues March", „Dood- lin" en „Möanin". In verband met het bescheiden aantal bezoekers had men het ach terzaal tjo van „Delta" afge sloten, hetgeen de intieme sfeer ver sterkte. Theo Pihl was deze avond uitstekend op dreef, maar bijzonder viel de goede vorm op. waarin de drummer, Rinus Smit, stak. Hij zorg de voor een prima beat waarbij hij gesteund werd door de debuterende bassist, Theo Adriaansen, die prima speelde, maar Jan Weizeman niet volledig wist te vervangen. Ton Ma caré toonde zich als altijd een vir tuoos pianist. Het eerstvolgende con- Zeeuwsch-Vlaanderen diverse vragen cert van de W.J.S. is bepaald op 12 beantwoord. 1 maart aanstaande. Brandweer moest in 1959 93 maal uitrukken Uit het, zo juist verschenen jaarver slag over 1959 van de vrijwillige brandweer der gemeente Middelburg blijkt, dat de brandweer in het afge lopen jaar 93 maal voor brand en di versen te hulp werd geroepen. Hot gemiddelde van 1 alarm per week werd hiermee ruim overschreden. De oorzaak hiervan wordt de droge zo mer genoemd. Verder wordt in bet verslag vermeld, dat een automati sche. hydraulische ladder van 26 m werd besteld en rond juni van dit jaar zal worden afgeleverd. Deze nieuwe automatische ladderwagen komt ter vervanging van de thans in gebruik zijnde verouderde auto-lad der van 13 meter. Momenteel beschikt de brandweer over 1 hoge- en 2 lagedruk autospui ten, 2 motorspuiten, 1 trekker man- schappenauto, 2 haspelwagens. 1 natte-slangenwagen en de ladder auto, die vervangen wordt. Boven dien heeft men de beschikking over nog wat verouderd reserve-materieel. In 't door commandant A. J .W. Ma thijssen samengestelde verslag is ook een staatje opgenomen van dé kosten van de brandweer. Zonder rekening te houden met de exploitatie-kosten voor de nieuw te bouwen garage wordt voor 1960 geraamd een totaal bedrag van 78.299.72 of 3.56 per inwoner. In 1959 was dit 2.85 en in 1958 2,47. Met deze ramingen is echter geen rekening gehouden met de ontvangsten voor werkzaamheden, door het brandweerpiket verricht. Van de 93 maal, dat de brandweer moest uitrukken was het éénmaal voor een middelbrand op 5 maart in de Stadsschuur no. 1. Het vuur werd in verrassend korte tijd geblust, doch de brandschade bedroeg 10.000 Verder moest de brandweer 18 maal voor kleine binnenbrandjes, II maal voor schoorsteenbrandjes, 43 maal voor buitenbrandjes, 5 maal voor een loos alarm, 13 maal voor diverse hulp en 1 maal voor hulp verlening buiten do gemeente uit rukken. Onder diverse hulp wordt ook gerekenr het vervoeren van 5 arrestanten naar het politiebu reau. Bij het onderdeel bluswatervoorzie ning wordt aangestipt, dat meerdere sloten rondom de bebouwde kom van Middelburg voor het grootste deel van het jaar geen water bevatten. De zijkanten van de vesten en de gracht worden te ondiep genoemd en geven overlast bij het water halen. De aan- wijsbordjes van de 340 brandkranen zijn. aldus het verslag, nog niet ver nieuwd. waardoor veel tijd verloren gaat bij het opzoeken van de kranen. Wensen Als wens van de brandweer voor 1960 wordt onder meer genoemd, dat met de bouw van do brandweer garage wordt aangevangen. De rijks goedkeuring is hiervoor aangevraagd, maar nog niet verleend. Verder zou men willen, dat het brandweerpiket met twee leden wordt uitgebreid, dat: een aanvang wordt gemaakt niet het vernieuwen van de aamvijsbordjes bij dc brandkranen en dat de alarm- inrichting van de Oostkerk in orde wordt gemaakt. Niet alleen bij het brand bestrijden maar ook bij de brandweerwedstrij den heeft het Middelburgse korps zich actief getoond, aldus blijkt Uit het verslag. Bij de landelijke wed strijden met hogedruk autospuiten werd door de .Middelburgse spuitgas ten de tweede prijs behaald. Voorts wordt nog aangestipt, dat in 1950 40 oefeningen werden- gehouden, waarvoor leegstaande gehouwen als object werden gekozen. Advertentie/ Wat kunt U doen tegen griep Weinig en ook eigenlijk heel veel. Het belangrijkste is. verstandig en gezond leven, overmatige vermoeid heid vermijden en zorgen voor vita- minenrijke voeding. Hiermede ver hoogt U uw weerstand en stimuleert U de natuurlijke afweerkrachten, die uw lichaam tegen infecties bezit. Volgens alle tot dusverre verkregen gegevens draagt de griep een on schuldig karakter en kan deze in de regel met hulsmiddelen worden be handeld. Het huismiddel bij uitnemendheid tegen griep is „Aspirin", het wereld- befaamde Bayer-produkt. „Aspirin" bevordert de transpiratie, doet de koorts dalen en stilt de pijn In hoofd en ledematen. U doet er verstandig aan, te zorgen, dat U thans „Aspi rin" in huis hebt, zodat U het bij de eerste symptomen van griep in uw gezin direct bij de hand hebt. Kwali teit en betrouwbaarheid worden U gegarandeerd door het bekende Bayer-kruis op de verpakkingen en op de tabletten. („Aspirin" en „Bayer": gedeponeerde handels merken). AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 29 februari Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 15.5017.50. Bintje f 14 00—15.50. Meerlanders f 15.00—15.50 IJsselster f 10.50—1150. Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Noorderling f 11.00— 1250 Libertas f 11.00—1250. Voeraardap- pelen f 3.504.25. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvorowaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wa gon. schip of auto VISMIJN VEERE 29 februari. 556 kg exportgamalen 4.25— 450. 37 kg schar 55—67. 53 kg bot 31—35. 16 kg wijting 37—46. 8 kg rog 37. 1 kg tong 3.09 98 kg ongesorteerde vis 35—48. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 1987 Vette koelen en ossen 1192: varkens 795. vette koelen le kw. 295325. 2e kw 280— 295. 3e kw. 255—280: varkens flev. gew.) le kw 152. 2e kw 150. 3e kw. 148. alles in centen per kg. Vette koelen aanvoer groter, handel stil, prijzen onveranderd, prima's boven no tering; varkens (lev gew.) aanvoer klei ner. handel kalm. prijzen als vorige week prima's boven notering, zware var kens van 142—145 3 AARDAPPELTERMTJNMARKT ROTTERDAM Alpha april 47 contr f 12 00. Bintje 35 mm maart 6 contr f 15.00, 5 contr 15.20. 1 contr. f 14.80. april 10 contr. f 1550. 133 contr. f 15-40. 133 contr. f 15.30, 8 contr. f 15 20 en 94 contr f 15.10 Bintje 45 april 16 contr. f 18 40. 18 contr f 18.20. 16 con tracten f 18-10. 1 contr. f 1850. 8 contr. f 18.60 en 4 contr. f 18.70 Dagomzet 500 contracten Maandomzet 11218 contracten. Vorig jaar juli bedroeg de recordmaand- omzef 6727 contracten. GRAANBEURS ROTTERDAM. 29. februari. Officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe, franco per schip op vocht- conditie; levering deze week tot f 33.30 Vierjarig meisje op de Markt aangereden Zaterdagmiddag rond twee uur Is op de Markt te Middelburg het 4-jarige meisje W. C. W door een personen auto aangereden. De personenauto met aan het stuur P. de V. uit Aag- tekerke, kwam uit de Lange Noord straat en wilde de Markt oprijden toén het meisje met haar autoped plotseling de rijweg overstak. Zij werd door de auto gegrepen en liep een bloeduitstorting in haar rechter been op. Officiële publikatie VLISSINGEN De wethouder van Sociale Zaken Is ver hinderd woensdag 2 maart spreekuur te houden. LANGDURIGE RAADSZITTING Felle debatten over toewijzing woningen De gemeenteraad van Breskens heeft maandagavond besloten de onderhan delingen met de Rotterdamse on derneming, die van plan was in deze gemeente een bungalowpark te bou, wen, afgebroken. De raad kwam tot dit besluit na een uitvoerige uiteen zetting van burgemeester J. A. Eek- hout, over dit, wat hij noemde, „bun galow-drama". Na de laatst gehou den raadsvergadering werd de N.V. bericht dat voor 15 februari een ga rantiebedrag van f 500.000 in de ge meentekas moest zijn gestort, daar anders de onderhandelingen zouden worden stopgezet. De ouderneming antwoordde hierop, dat zij bereid was zelf de bestrating en riolering voor haar rekening te nemen en vroeg het gemeentebestuur wat dan het garantiebedrag zou worden. Het antwoord van Breskens luidde 350.000, maar dan vóór 15 februari. Op die datum was het bedrag niet binnen, waarna de N.V. mededeelde, dat het geld uit het buitenland moest komen en dat dit tijd vergde. Later zou een Nederlandse firma bereid zijn de zaak te financieren. Breskens had geen bezwaar, mits het geld voor de twintigste fabruari binnen zou zijn. Eindeloze afspraken volgden en de gemeente Breskens stelde zelfs nog voor een voorlopige bedrag van 10.000 te storten vóór 25 februari en dan de raad voor te stellen de rest van de 350.000 binnen veertien dagen na de volgende raadsvergade ring te laten afdragen. De verschillende afspraken wer den echter niet nagekomen door ziekte en buitenlandse reizen van directieleden der N.V. tot maan dagmiddag (gisteren) een expres- sebrief werd bezorgd, waarin de N.V. schreef dat de financiers van het bedrag bezwaar hadden tegen de „ongebruikelijke" cautie van f 350.000 en of het college van B. en VV. de raad wilde ver zoeken deze garantie te laten ver vallen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met het voorstel om na deze hoogst eigenaardige wijze van zaken doen het contact met de N.V. als geëindigd te beschouwen. Het enige lichtpuntje in deze affaire aldus burgemeester Eekhout, is het feit, dat verscheidene andere gega digden zich hebben aangemeld om alsnog bungalouws te bouwen, zo dat men wat dat betreft niet behoeft te wanhopen. De gemiddelde grond prijs zal f 12.50 per vierkante me ter bedragen. Het terrein is 34.000 vierkante meter groot. De vergadering kreeg een onaan genaam slot, toen de heer F. G. M. Goethals (k.v.p.), na midder nacht de knuppel in het hoender hok wierp door het beleid van de huisvestingscommissie te bekriti seren. Hij vond het hoogst af keurenswaardig, dat in een jaar tijds drie raadsleden van de Par tij van de Arbeid een woning was toegewezen. Deze vraag resulteerde in een vrij onparlementaire gedachtenwisseling tussen de heer J. W Carels (lijst Ca rds) en wethouder W. C. van der Hooft (p.v.d.a.), die elkaar ernstige beschuldigingen naar het hoofd wier pen. De heer Carels verweet de wethouder onder meer, dat hij een woning had aanvaard, terwijl op de lijst van wo ningzoekenden urgente gevallen zou den voorkomen. Wethouder Van der Hooft kaatste terug, dat de heer Carels geen eerlijk spel speelde en de goede verhoudingen in de raad dreig de te verstoren. De waarheid gebied te zeggen, dat de toon van de raadsleden aanzien lijk verschilde met die van deze ver korte weergave. Tegen half een kreeg burgemeester Eekhout de kans om enige olie op de golven te wer pen en te verklaren, dat in de be doelde woningtoewijzing wethouder Van der Hooft geen stem had gehad maar dat de rest van de commissie van oordeel was, dat de wethouder een woning diende te hebben in over eenstemming met zijn representatie ve functie. schotvrij. Voedergranen, maalgerst. naar kwaliteit, tot f 25.75; 'kippegerst, naar kwaliteit, tot 2650; haven, ongepunte op monster, tot 2555: rogge, doorsneekwa* lltelt. tot 21.25: peulvruchten franco Rot terdam. groene erwten, op monster, tot 38.50; schokkers, op monster, tot 40.00; bruine bonen, boerenschoon óp monster, tot 11250. Metselaar en tuinman verlieten gemeentedienst L. de Rijke en A. Ch. Wessels gingen met pensioen Zaterdagochtend hebben collega's en chefs van de dienst Gemeentewer ken te Middelburg in de Stadsschuur afscheid genomen van do heren L. de Rijke en A. Ch. Wessels, die we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de gemeente dienst gaan verlaten. De heer Dc Rijke, die bij dit afscheid vergezeld werd door zijn echtgenote, bekleedde de functie van voorman-metselaar. De heer Wessels was tuinman bij de plantsoendienst. In een voor deze gelegenheid feeste lijk versierde Stadsschuur voerde namens de gemeente wethouder A. J. Kaland het woord tot de scheidenden. De heer Kaland toonde veel waarde ring voor het werk van de heer De Rijke, die 36 jaar in gemeentedienst is geweest. Ook roemde hij de trouw van de voorman-metselaar, die in gemeentedienst was gebleven toen in de vrije bedrijven veel meer te ver dienen viel. De heer Wessels was met 15 jaren korter in gemeentedienst geweest. Deze had slechts de naoorlogse perio de gediend bij het plantsoenbedrijf. dat wethouder Kaland een van dc diensten noemde waar het publiek het meeste op let. Wethouder Kaland bood de heer De Rijke een cadeau onder couvert aan. De heer Wessels kreeg zijn spaar potje, dat tijdens zijn dienstperlode door de gemeente voor hem was aan gelegd. Hierna sprak de heer A. J. M. Ma thijssen, directeur van Gemeentewer ken, woorden van afscheid tot de bei de heren. Namens de handwerkslieden sprak de heer 6; Meliefste, die de heer De Rijke een stoel aanbood. Voorts werd het woord gevoerd door de technisch ambtenaar J. M. Simon- se en de opzichter van de plantsoe nen, de heer D. Tillema. Namens de collega's bood de heer C. N. van Oost de heer De Rijke een elektrische koffiemolen aan en de heer Wessels een sigareaansteker en een asbakje. De heer C. L. de Klerk, die slechts voor korte tijd bij Gemeentewerken was geweest en ook de dienst ging verlaten kreeg een oude prent aan geboden. Nagekomen advertenties Heden ging no» onver wacht van mij heen. mijn geliefde zorgzame man, PETRUS MARTIXUS JACOBUS BEERS. in de ouderdom van 74 jaar. M. Beersdu Pon Vlissingen, 29 februari 1960. Koudekerkseweg 59. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 3 maart a.s.. des namiddags 2 uur vanaf Koudekerkseweg 59. ln plaats van kaarten Heden overleed, tot onze grote droefheid, mijn lieve man. onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader, LEONARDUS MAR1NUSVERHEUL op de leeftijd van 77 jaar. Duivendrecht M. H. Verheul Willemsc Tervuren (België) P. Verheul. M. J. Verheul Hillebrant Soest C. M. Strik Verheul H. Strik. Eric - Hans. Leo. Amsterdam C. Strik. Duivendrecht, 27 februari 1960. Rijksstraatweg 87 bv De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 2 maart a.s.. tegen 13.30 uur op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats aan de Kruis laan te Amsterdam Vertrek vanaf het woonhuis om 13 00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7