Structuurplan in Vlissingse raad „uitstekend document" genoemd Scherp debat in raad Yerseke over school nieuw! Zeeuwse Almanak INYEHTUM1 Kunstgebitten ABDIJSIROOP VAN itvtn TOT Zuiver als goud! Altijd vers in deze shagbeurs Zierikzees burgemeester terug van boeiende reis naar Algerije Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 MAART 1960 SOUBURG NIET STIEFMOEDERLIJK BEDELEN (Advertentie) Afschaffen van woonruimtewet ook voor Vlissingen pertinent onmogelijk ..EEN UITSTEKEND DOCUMENT", zo kwalificeerde ir. J. II. Krïete- meljer (a.r.) maandagmiddag in de Vlissingse raad het gecombineerde structuurplan van Middelburg en Vli ssingen. Deze korte kenschets was typerend voor de mening van alle fracties: iedere spreker liet zich waar derend uit over dit harmonische dubbelstad-plan, dat het bewijs is voor „een prachtig staal van samenwerking", zoals gezegd werd. „Die samen werking is broodnodig", beklemtoonde burgemeester mr. B. Kolff in zijn inleiding over dit structuurplan, „want zowel in absolute cijfers, als in re latieve groei blijven de Zeeuwse gemeenten ver achter bij andere bevol kingscentra'1'. In Middelburg en Vlissingen is er echter een begeerte naar een beter sociaal en cultureel peil en dat is alleen te bereiken door een krachtige groei. „In dit verband is het wel aardig te weten, dat het struc tuurplan een vierde gedeelte van Walcheren beslaat, en dat gestreefd wordt naar een dubbelstad van 200.000 zielen, "aldus de heer Kolff" maar belangrijk zijn die cijfers niet". Belangrijk is slechts, dat door die groei een nog beter klimaat ontstaat en dat faciliteiten geschapen worden voor bedrijven, die zich in en rond het Sloe willen vestigen „Met name de uitbreiding van ons structuurplan ten zuidoosten van Souburg met een nieuwe woonwijk, acht ik volkomen verantwoord", zo zei de heer F. G. Smit (p.v.d.a.) over enkele wijzigingen van het Vlissing se structuurplan. Wel achtte hij noodzakelijk, dat bij de realisering van de plannen steeds overleg blijft bestaan tus sen de twee steden, zodat niet één van de plaatsen in ontwikke ling boven de andere wordt be voordeeld. Voor Vlissingen zou 't bijvoorbeeld ongunstig zijn als bij deze stad de uitbreiding in het westen het eerst aan bod komt, terwijl"Middelburg aan de zuid oost-kant uitbreidt, hetgeen dich ter bij het Sloe is. Een betere oplossing van de grote bestuursproblemen, achtte de heer H. van Rooi jen (c.h.) mogelijk nu Vlissingen en Middelburg de struc tuurplannen hebben samengevoegd. Uit de recente toezegging van de minister meende de heer Van Rooij- en te kunnen afleiden, dat nog dit jaar ten dele kan worden begonnen- met de Sloeplannen. „Alom in den lande is het gecombi neerde structuurplan goed ontvan gen", aldus de heer Krietemeijer, die hiervoor de goede „voorbereidingsre- Sie" van de gemeentebesturen prees, fet name uitte de heer Krietemeijer zijn vreugde over de aanmerkelijk grotere mogelijkheid voor een over dekt zwembad in de „middenzone" tussen Middelburg en Vlissingen. Het noodzakelijke bevolkingsaantal voor een overdekt zwembad (60.000 zielen) ligt nu al in het verschiet, zo zei de heer Krietemeijer. (Advertentie) De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Si roop) jagen die gevaarlijke griephoest weg uit uw gezin. Overigens wees de lieer Krietemeijer er wel op, dat wellicht niet zoveel arbeidskrachten nodig zijn in liet Zuid-Sloe als voorhanden zijn ïn een „grootstad van 200.000 zielen". Niettemin achtte hij dit cijfer toch gelukkig gekozen, omdat ook reke ning gehouden moet worden met de ontwikkelingen van het Deltaplan. Eigen kind De heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) pleit te vooral voor goede toegangswegen naar de nieuwe wijk ten oosten van Souburg en ook naar Souburg zelf. „Na de grenswijziging moeten wij Souburg zien als één van onze eigen kinderen", aldus dit raadslid. Verba zing liet de heer P. Bikker (c.h.) blijken: „Waarom is er gesproken over een groot warenhuis, dat kan verrijzen in de middenstrook tussen Middelburg en Vlissingen?", zo vroeg hij zich af, „de huidige centra in Middelburg en Vlissingen zullen toch altijd de belangrijkste winkel en zakencentra'blijven". In dit ver band wees hij er op, dat in het Mid delburgse structuurplan meer de nadruk op de kracht van het stads centrum wordt gelegd dan in Vlis singen. Ook de heer S. J. Adriaanse (k.v.p.) was verheugd over de uit breiding in het structuurplan ten oosten van Souburg. De meeste sprekers achtten een spoedige verwezenlijking van de grenswijzigingsplannen nu meer nodig dan ooit. ïn zijn antwoord sloot burgemeester Kolff zich grif bij deze „begeerte" aan. ..Als Sou burg eenmaal deel van Vlissingen uitmaakt, zullen we het zeker niet stiefmoederlijk bedelen", zo zei de burgemeester tot de lieer Knoop, „maar liet inderdaad als één onzer kinderen beschouwen". Verder achtte ook de heer Kolff de verbindingswegen naar het zuid oosten één van de belangrijkste za ken. Hij legde er de nadruk op, dat inderdaad steeds de klemtoon op „de „oude stad" als winkelcentrum zal vallen. Wethouder M. A. van Pope- ring kon in zijn antwoord de verze kering geven, dat door het Mïddel- burgs-Vlissings overleg voorkomen zal worden dat één van de steden bij de ontwikkeling wordt voorgetrok ken. Daarna ging de raad akkoord met de wijziging van het Vlissings structuurplan. VOORJAAR. Dat het voorjaar met rasse schreden schijnt te naderen, hebben we alle maal in het afgelopen weekeinde kunnen ervaren. En om dat alles nog eens te bevestigen, weet onze corres pondent uit de Schouwse Westhoek mee te delen, dat daar al grote groepen kievieten zijn gesignaleerd. Sijsjes scharrelden er al bij honder den in de elzen, de lijster zingt in de- hoogste boomtoppen en in het bos rond het slot te Haamstede zijn ook KIP De heer uit de stad, wiens wegen naar het Zeeuwse platteland hadden geleid, was er reeds aardig ingeburgerd. Mét de andere inwoners van zijn dorp was hij tot de ontdek king gekomen dat kippen houden in deze landelijke omgeving een aardige vrijetijdsbesteding vormt. Bovendien iedere liefhebber zal het beamen i-s een vers-eitje-bij-het-ontbijt ze ker niet te versmaden. Zo kwam hei dat de eitjes die onze amateur-kip- penfokker van zijn p'luimveèstapel gaardenaar méér smaakten. Dus vierden stappen ondernomen om dé eierproduktie te verhogen langs de weg van uitbreiding van het aantal kippen. En dan natuurlijk uit het eigen hoenderpark. Er werd een aantal eieren in een hok gelegd cn een van de kippen werd uitverkoren de uitbreiding te be werkstelligen. Groot was echter de verbazing' van de nieuwe fokker, toen na enkele dagen het aantal eieren nog was vergroot, terwijl de hokvastheid van de bewuste kip wel enigszins te weiwen overliet. Wat doe je in zo'n geval als amateur fokker anders, dan je licht eens op steken bij mensen, die iets meer in gewijd zijn in de geheimen van de kippenfokkerij Is die kip wel broeds, infornieeïde de kenner. Dat was een vraagstuk waarin de amatenr-kippenfokker zlcll nog hele maal niet had verdiept. „Weet ik reel... Dat moet die kip dan maar lerenhoorzo vond hi j. de reigers reeds druk ïn de weer. Opvallend was verder het grote aan tal muggen, dat er zondag reeds in de zon danste. Ook de bijen waren reeds uit de korven gekomen. En als symptoom van het nieuwe toeristen seizoen, signaleerde onze berichtge ver ook zondagmorgen in Westen- schpuden al een buitenlandse auto: uit.... West-Berlijn. VEERBOOT Over het naderende toeristensei zoen gesproken: de veerboot „Wil lemsdorp" dié dit jaar op drukke dagen op het veer A. J. Polder- Zijpe zal assisteren en nu reeds in de tramhaven te Zijpe ligt, gaat deze week naar de werf om ih gereedheid te worden gebracht. In de tramhaven zelf worden voorzieningen getroffen aan de pontons om straks het laden en lossen te bespoedigen. DIAMANT. Om nog even bij het Zijpe te blijven; vandaag, 1 maart, zal het zestig jaar geleden zijn dat de heer M. Boone zich als schoenmaker te Bruinisse vestigde. De 81-jarige heer doet het nu kalmer aan, maar hij leeft nog steeds intens met de zaak mee, waarin thans de heer Van der Have dc scepter zwaait. Een halve eeuw genoot dé schoenmakerij van Boone ook een grote bekendheid bij de jon geren tussen 16 en 30 als plaats van samenkomst om een gezellig bab beltje te maken. „SOUVENIRS". Van het Zijpe naar het Zwin bij Cad- zand, waar ter hoogte van het na tuurreservaat een aantal zware gra naten op het strand waren aange spoeld. De niarineopruimingsdlenst uit Vlissingen heeft deze gevaarlijke oorlogsnouvenirs dezer dagen onscha delijk gemaakt. Niet „in stilte", want in verre omtrek waren de ont ploffingen te hóren. Een pertinent „onmogelijk", liet de Vlissingse raad horen, toen het mi nisteriële voornemen tot afschaffing van de woonruimtewet ter sprake kwam. Wethouder Van Popering schetste de Vlissingse woningnood en noemde ter ilustratië van deze woningnood het feit, dat er nog altijd 540 noodwonin gen zijn. De heren Smit, Van Rooij- en, Adriaanse en J. J. Kempe (p.v.d. a.) stelden zich volkomen achter de ze mening van B. en W. Onder meer werd nog gewezen op het gevaar, dat verschillende huurwoningen onttrok ken worden aan de normale bewo ning en uitsluitend voor vakantiever blijven worden ingericht. Slechts de heer C. Jansen (v.v.d.) achtte het mogelijk om nu reeds de proef met het afschaffen van de wet te nemen. Deze mening ontmoette ïn de raad echter veel kritiek. Opnieuw Britannia Opnieuw is „Britannia" in de Vlis singse raad het onderwerp van uit voerige discussies geweest tussen burgemeester Kolff en enkele raads leden. De heer Kempe, die enige tijd geleden vragen stelde over textièl- aankopen voor het hotelgedeelte van Britannia, verweet B. en W., dat er nog steeds geen sprake is van vol doende en spontane voorlichting aan de raad. Hij vroeg zich verder af of B. en W. wel alle mogelijkheden voor het in schakelen van de Vlissingse midden stand hebben onderzocht voor het plaatsen van orders. Deze laatste vraag werd ook gesteld door de heer Bikker, terwijl de heer Adriaanse meende, dat de directie van Britan nia de Vlissingse middenstand zon der meer negeert. „Het is onjuist a priori aan te ne men, dat de Vlissingse midden stand niet in staat is bepaalde le veranties te doen", zei ir. Kriete meijer, die er op wees, dat juist do tussenhandel door een relatie vaak tot voordeliger aanbiedingen kan komen. voetbalclub-emblemen! NIEMEIJER GARANDEERT DE KWALITEIT! In zijn antwoord wees burgemeester Kolff er op, dat het hier ging om textielwaren, waarin de naam van het hotel geweven moest worden. Hiervoor is een gespecialiseerde fa briek gekozen zonder de tussenhan del, waarvoor commissie betaald moet worden, in te schakelen. Overi gens zal de middenstand wel degelijk ingeschakeld worden als de moge lijkheid daartoe bestaat. Verder over woog de heer Kolff de heer Kempe nog nader van schriftelijk antwoord te dienen. STEMMEN STAAKTEN OVER VOORSTEL Kritiek van wethouder op burgemeester Tijdeus een 1*4 uur durend de bat in de maandagavond gehou den raadsvergadering der ge meente Yerseke over de bestem ming van de voormalige her vormde lagere school aan de Dreef is het tot een felle discus sie gekomen tussen burgemees ter A. Willemsen en wethouder C. J. van de Velde. De wethou der verweet de raadsvoorzitter buiten zijn medeweten contact te hebben opgenomen met der den over deze reeds lang slepen de kwestie. „De bestemming van de school is een politieke kwestie geworden. Dat U zich als voorzitter van de raad laat leiden door een politieke groep, geeft te denken", aldus de wet houder. In de soms vrij scherpe discussie tussen de raadsleden onderling werden vele mogelijkheden geop perd cn suggesties gedaan, maar nieuwe gezichtspunten leverde dat niet op. Bij hoofdelijke stemming over net voorstel om de oude school te verkopen staakten de stemmen, zodat de raadsleden in een volgende vergadering weer van voren af aan kunnen begin nen. Tegen het voorstel stemden de leden van de P.v.d.A., mevrouw A. Oom. de heren D. van Boven (wethouder) en C. Pekaar en de AJt. raadsleden J. Sinke en J. de Koerier. Voor stemden de S.G.P. en dc C.H.U. Het raadslid P. de Leeuw was afwezig. Voordat een uitvoerige discussie zich ontspon had burgemeester Willem sen dit agendapunt toegelicht. In de vorige raadsvergadering had de raad in principe het besluit genomen, de school te verkopen, met als voor waarde, aan de koper om het gebouw voor een cultureel doel te bestemmen. Alleen de hervormde kerk toonde grote interesse. Een schattingscom missie had de waarde van de oude school aan de Dreef op 37.000 ge schat. Kort na de vorige raadsvergadering deden zich nieuwe verwikkelingen voor: Van het departement Yerseke van de Maatschappij tot nut van 't Algemeen kwam een schrijven bin nen, waarin de suggestie werd ge daan, de Nutskleuterschool te ver plaatsen naar de oude hervormde school aan de Dreef en het bestaande gebouw van dc Nutskleuterschool over te doen aan de vereniging voor gereformeerd onderwijs (Kakèldans). Men zou hierdoor uit een reeds lang bestaande scholenimpasse direct heet water van ca. 85°C kunnen geraken. De raadsvoorzit ter wees erop, dat dit een tege moetkoming zou zijn aan de wens van de school Kakèldans om met- terjaren een nieuw complex een lagere school en een kleuter school te bouwen. De Nuts kleuterschool is namelijk naast de school Kakèldans gelegen. Kakèldans Op het huidige terrein van Kakel- dans is een combinatie van deze twee scholen niet mogelijk. In B. en W. is ook de suggestie gedaan, het bedrijf van de landbouwer P. van der Endt, dat onmiddellijk achter Kakèldans is gelegen, over te plaatsen naar elders en de daardoor vrijgekomen grond te benutten voor scholenbouw. Hiertegen zijn evenwel nog al wat bezwaren aan te voeren, vooral van financiële aard. Voor zover dat in verband met de weinige gegevens mo gelijk was lichtte de heer Willemsen ook do financiële aspecten van de zaak toe. Een schaduwzijde van de hele kwestie noemde hij het wegval len van de mogelijkheid voor de Her vormde Kerk de oude hervormde la gere school aan de Dreef te kunnen kopen en in te richten als jeugdcen trum. „Wat weegt er het zwaarst: het onderwijsprobleem of het jeugd probleem?", vroeg de raadsvoorzit ter. Uitvoerig lieten de raadsleden hun licht op deze reeds lang slepende affaire schijnen. De heer J. Koster' (sgp) sprak van een „gesol met een school", en de heer C. Pekaar (pvda) zei een „onaangename indruk" gekre gen te hebben van de wijze, waarop deze kwestie is behandeld. Een uit lating van dit raadslid, dat de raads voorzitter telefonisch contact had op genomen met de secretaris van „Het Nut" ontlokte scherpe kritiek van wethouder C. J. van de Velde (ch). Inbraken in GoesBuit bedroeg f 240 Tas mef gestolen ringen later teruggevonden In do naclit van zondag op maandag is in een tweetal woningen aan de Wilhelminastraat en de Oostsingel te Goes ingebroken. In totaal bedroeg de buit 240,Van.de dader(s) ont breekt tot nu toe elk spoor. De po litie neemt aan, dat beido inbraken zijn gepleegd door de daders van in braken to Kruiningen en Krabben- dijke. In de Wilhelminastraat werd ingebro ken bij de familie A. Met een loper moet(en) de dader(s) zich toegang tot de woning hebben verschaft. Uit een dressoir werd een bedrag van 200,weggenomen. De dames H. aan de Oostsingel kregen dezelfde nacht eveneens ongewenst bezoek. Ontvreemd werd een damestasje, in houdende een bedrag van 40,en een aantal gouden ringen. De tas werd 's morgens in de Anjelierstraat teruggevonden. Alleen het bedrag aan géld ontbrak. De dader(s) van de inbraak had(den) de ringen in de tas laten zitten. Hieruit leidt de po litie af, dat men het alleen voorzien had op grote munten en bankbiljet ten. Ongelukkig slot van Schouws Strafeest Het jaarlijkse strafeest van Schouw se ruiters langs 't strand van Haam stede. dat overigens weer uitstekend slaagde, kreeg zaterdagmiddag een minder prettig slot. Toen zoals te doen gebruikelijk de ruiterstoet met 30 paarden aan het eind van de mu zikale rondgang in galop naar het dorp Haamstede reed, werd de heer A. van Zuyen, uit Burghsluis, een van de grote werkers van de Stra, die enkele kinderen wat opzij trok, zelf door een der hoeven van een passerend paard getroffen. Direct werd het slachtoffer naai* dokter Si mons vervoerd, die een beenbreuk constateerde en opname in l.et zie kenhuis noodzakelijk achtte. Hij verweet de "heer Willemsen zich door een zekere politieke groep te laten leiden. „Zo aanvaard ik dat niet, wethou der!", antwoordde de burgemeester. Met klem betoogde hij boven alle partijen te staan. Ilc heb alleen, het doel voor ogen gehad hoever in deze iels voor het onderwijs In Yerseke kon worden gedaan", zei liij verder. De heer J. Sinke (ar) sprak van een ideale oplossing als de Nutskleuter school naar de school aan de Dreef zou worden verplaatst. De heer J. van Schalk (ch) kwam nog op voor de belangen van de andere groeperin gen in de raad, waarbij hij vooral op de financiële aspecten bleef hameren. Na anderhalf uur debateren werd tot stemming overgegaan met het reeds vermelde resultaat. (Slot van pag. 1) ontvangsten. Deze voor Algerije zo propagandistische excursie van Euro pese uitverkorenen (élus locaux) was samengesteld voor een gezelschap van ongeveer dertig gasten. Deze kwamen onder meer uit Duitsland, België, Engeland, Zwitserland en Ne derland. De groep werd gecomple teerd door vier Parijse journalisten van de grote Franse pers. Reeds in Parijs werden de reisgenoten in drie groepen gesplitst, die na elkaar met een vliegtuig naar Constantine, Oran en Algiers vertrokken. Midden in de Sahara, in Hassi Mes- saoud, waar vroeger een drinkplaats voor kamelen als een oase in de woestijn lokte en thans immense boortorens voor olie oprijzen, kwa men de r isgenoten na vier dagen van excursies her en dor door liet land weer bijeen. Burgemeester Dijckmeester vertelde veel interes sante ervaringen over dit „olie-ei- lanrl". in dn Sahara. <1 land", in de Sahara, dat een opper- zijn vrouw. vlakte als ongeveer Schouwen-Duive- land bestrijkt. Militair escorte Voordat het gezelschap aan het eind van de vorige week terugvloog naar Parijs, was er voor hen nog een ont vangst belegd bij de gedelegeerde van de Franse regering in Algerije, Delouvrier. Dat het ook na de laat ste opstand nog steeds niet overal veilig is, heeft burgemeester Dijck meester bij ;onder goed kunnen mer ken. In Algiers werd hij op een nacht wat hardhandig gewekt door een dreunende knal. In de straat voor het hotel was een bom van de opstan delingen tot ontploffing gebracht. In de onveilige streken ten zuidoosten van Algiers ging een militair escorte met de gasten mee. Do Algerijnse pers heeft aan het be zoek van de burgemeester veel aan dacht geschonken. In bladen als „L'Echo d'AIger" en „La dépêche" verscheen o.a, een foto van burge meester Dijckmeester toen hij op een inlandse markt souveniers kocht voor Afscheid bij loodswezen in Vlissingen Kok F. van Vlaanderen is met pensioen In de koffiekamer op het terrein van het loodswezen aan do binnenhaven te Vlissingen is maandagmiddag af scheid genomen van de heer F. van Vlaanderen, de kok van de Zilver meeuw, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. De heer van Vlaanderen, die in 1926 bij het loods wezen in dienst trad, werd toege sproken door de commissaris van het loodswezen, de heer G. C. de Hondt. „Ik zag U voor het eerst op „het scheepje met één boom", herinnerde do heer De Hondt zich, die voorts memoreerde hoe kok Van Vlaande ren van 1926 tot 1944 op arbeidscon tract werkte, hetgeen tegenwoordig „gelukkig" niet meer voorkomt. De heer Van Vlaanderen maakte de gehele ontwikkeling van het loods wezen mee. Hij voer nog drie en een half jaar op de zeilschoener, diende daarna op de stoomloodsvaartuigen en heeft de laatste jaren gevaren op wat de heer de Hondt noemde „de moderne, levendige tenders". De commissaris van het loodswezen prees voorts de heer Van Vlaanderen om de wijze, waarop deze zijn moei lijke taak in de kombuis uitvoerde. Bij windkracht vier, vijf, ja zeven of acht soms, wanneer de tender vaak vergeefse reizen maakte, om dat men de loods aan boord moest houden, zorgde U voor „olie op de golven" door de vaak minder pretti ge gehumeurde loodsen een smakelij ke maaltijd of, als dat niet ging, een flinke bak koffie voor te zetten". De heer De Hondt dankte de heer Van Vlaanderen ook namens de di recteur van het loodswezen, kapitein ter zee C. ter Poorten, die niet aan wezig kon zijn, voor het werk dat hij gedurende 34 jaar in dienst van het loodswezen verrichtte. De heer B. Aspeslagh van de „Zil vermeeuw", sprak namens het va rend personeel en bood een sigaren koker aan. „De kombuis is het cen trum van het schip en de kok wordt nimmer voorbijgelopen", zei de heer Aspeslagh, die de scheidende collega een goed kok noemde. De heer J. C. Cameron bood vervol gens de heer en mevrouw Van Vlaan deren een bloemetje aan namens het bestuur van de Algemene Bond van Ambtenaren, waarna de chef van de werkplaats en het tonnenmagazijn, de heer Wielemaker namens de per soneelsvereniging de heer Van Vlaanderen 'n elektrische klok over handigde. De heer Wielemaker her innerde bovendien nog aan de periode vlak na de oorlog, toen het naar Terneuzen overgeplaatste personeel daar de kookkunst van kok Van Vlaanderen bijzonder leerde waarde ren. H. M. A. van Schendel te Breda overleden Districtsinspecteur brandweer Zaterdagmiddag om drie uur is in het St.-Ignatiusziekenhuis te Breda overleden de heer H. M. A. van Schendel, districts-inspecteur van hot brandweerwezen voor district vier, waaronder Zeeland en Noord-Bra bant ressorteren. De heer van Schen del was sedert september van vorig jaar ziek. Hij is 39 jaar geworden en laat een vrouw en vier kinderen ach ter. De overledene was in branweerkrin- en zeer gezien. In 1954 werd hij in Sreda benoemd. Daarvoor was hij adjunct-inspecteur voor Gelderland en Overijsel. Hij begon zijn loopbaan bij de brandweer in Maastricht. De begrafenis is vastgesteld op woensdagochtend om half twaalf op de rooms-katholieke begraafplaats Zuijlen te Breda na een requiem-mis in dc Sacramentskerk, die om tien uur aanvangt. Bromfietser verleende geen voorrang In de nacht van zaterdag op zondeg omstreeks twaalf uur reed de Middel burger D. R. in zijn personenauto vanaf de Herengraclït in de richting plotseling vanuit een zijstraat de bromfietser J. V. uit Mid delburg kwam, die geen voorrang verleende. De bromfietser reed te gen de auto op en werd aan zijn wang gewond. Auto en bromfiets werden beschadigd. P. J. Ocké voorzitter van harmonie Terneuzen Tijdens de zondagmorgen gehóuden algemene ledenvergadering van de harmonie Terneuzen werd tot voorzit ter gekozen de heer P. J. Ocké en tot bestuurslid de heer J. J. Broyl, ter wijl de bestuursleden A. de Doelder en J. van Luik, herkozen werden. (Advertentie) Goed berldit voor de bezitters van DENTOFIX een nieuw, aangenaam en hygiënisch poeder brengt uitkomst voox alle loszittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig DENTOFIX, 's morgens op dc plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35. oij apothekeD en drirgisterilen Middelburg Electro: Dag der gewelde naars, 20 uur, 14 jaar. Vlissingen Luxor: St. Louis Blues, 20 uur, alle leeftijden Alhambra: Nina, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: De zwarte orchidee, 20. uur, 14 jaar Landbouw: Landbouw studieclub, 19.30 uur Prins van Ora.iv Je: Vergadering Bond van Platte landsvrouwen, afd. Zuid-Beveland, 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2