ZWITSALETTEN ►kelMillfraf! NIEUWS UIT DE KERKEN Agenda De avonturen van Stikkeltje en Bruunke JEUGD VAN GROEDE KREEG EEN AANTREKKELIJK HONK WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b Advertentie IN ZGN. FRANSE KERK Officiële opening door echtgenote burgemeester Door het onthullen van een Hugeno- tenkruis heeft de echtgenote van Groede's burgemeester, mevrouw L. S. Everaars-Kampman, zater dagavond het jeugdhonk in de Franse kerk aldaar officieel geo pend. Deze eenvoudige, symboli sche openingsceremonie beteken de de afsluiting van een stuk pio nierswerk, dat in deze moderne tijd van „planning" niet meer zo vaak wordt aangetroffen. „Eigenlijk een ietwat wonderlijke zaak met dit honk", zo zei ds. M. de Jong tot de talrijke genodig den, „omdat we destijds zo maar zijn begonnen met het leggen van een vloer zonder eigenlijk te we ten hoe het verblijf er uiteinde lijk zou gaan uit zien". En na drukkelijk stelde hij dat een der gelijke werkwijze ook mogelijk is als men maar geloof in net doel heeft. Dat ds. de Jong geen ogenblik aan het bereiken van dit doel heeft getwijfeld, bleek wel uit de woor den van burgemeester J. C. Eve raars, die do predikant als de grote promotor van dit stuk jeugdwerk wilde beschouwen. Over de geschiedenis van het ge bouw zei de heer Everaars het gelukkig te achten, dat de nu met berkenbast bekleden muren niet kunnen spreken. Het zou naar zijn mening een lang verhaal worden over de verschillende sta dia van neergang en opbloei, van geloof en ongeloof. Hij noemde het een gelukkige omstandigheid dat er mensen zijn gekomen die zich hebben ingezet om het ge bouw uit zijn desolate toestand te verlossen. „En dat is hen volko men gelukt", aldus de burge meester die de dank van het ge meentebestuur overdroeg aan alle medewerkers. Wika R. Wasterval uit Hedenesse, sprekend namens de classicale jeugdraad, betrok het „zoeken" der jeugd in zijn toespraak. Hij meende dat de ouders klaarblijke lijk alle facetten van de opvoe ding niet meer aan kunnen en daarom de scholen en jeugdorga nisaties te hulp roepen. Hij weet dit aan de tijdsomstandigheden waarin de jongere generatie door meer dingen omringd wordt dan die waarop de ouders hen kun nen voorbereiden. Ook hij was de mening toegedaan dat men op liet nieuwe jeugdhonk trots mag zijn maar sprak onmiddellijk daarna de hoop uit dat men over een jaar trots kan zijn op hetgeen daarin ten behoeve van de jeugd is tot stand gebracht. Met een handdruk gaf ds. de Jong het honk in beheer aan de heer J. Hoste, die namens de bouw en beheerscommissie de predi kant dankte voor de manier waar op hij het jeugdwerk in Groede Ook Heinkenszand kan nog niet zonder woonruimtewet Do raad van Heinkenszand lieeft in zijn vergadering van vrijdagavond besloten, de Minister van Maatschap pelijk Werk to berichten, dat ook voor deze gemeente de buitenwer- kingstelling van de woonruimtewet 1947 nog niet mogelijk Is en hier voor de benodigde bouwgrond ter beschikking te stellen. Met algemene stemmen werd het voorstel van b. en w. gesteund, om in principe een garantie te verlenen met betrekking tot de stichting van een nieuw fabriekspand door de heer Rehorst ei\ hiervoor de benodigde bouwgrond ter beschikking te stel len. Het verzoek van enkele bewo ners van het Clara's pad, om een bijdrage van 50% in de kosten van demping van de sloten te verlenen, zal nog nader worden bekeken, in verband met de afwatering en ver schillende andere problemen, die hiermee in verband staan. Tot opvolger van het raadslid, de heer A. C. de Mol (gem, bol.) is be noemd de heer C. Nijsse Jzn. Aan de stichting Rooms-Katholiek kleuter- en lageronderwijs wordt een bedrag van 6706,17 verleend als voorschot voor 1960 en de vereniging tot stichting en instandhouding van een Christelijke school krijgt een voorschot van 2314,15. Op de verT gocding voor 1960 van de kleuteron derwijswet krijgt de stichting Rooms- Katholiek kleuter- en lageronderwijs een voorschot van 2478. Het be stuur van de protestantse kleuter school ontvangt een voorschot van 1711.50. De vergoeding voor de stichting Rooms-Katholieke kleuter school voor 1959 werd vastgesteld op 2478 en voor de protestantse kleu terschool op 2004. Het perceel Dorpsstraat 14 werd on bewoonbaar verklaard. Met ingang van 1 januari 1960 werd een wijzi ging aangebracht in de verordening brandstoffentoeslag. De raad besloot eveneens, het wachtverbod in de Dorpsstraat te wijzigen, voor het ge deelte vanaf Clara's pad tot de Doel- straat in de richting 's-Heerenhoek en voor het gedeelte van de Doel- straat tot de Oude Kamerseweg uit de richting 's-Heeienhoek. De begroting 1960 van het burgerlijk armbestuur en de gemeentebegrotin gen voor 1959 en 1960 werden gewij zigd. Bij do rondvraag vroeg de heer C» van den Dries (It.v.p.) B. en W. naar de mogelijkheid, do presentiegelden voor de raadsleden te verhogen. B, en W. zullen deze mogelijkheid na- dor bezien. heeft aangepakt. „Als Neder lands hervormde gemeente voelen we ons bovendien rijk, nu we twee zalen hebben", zo besloot de heer Hoste. Het honk, bijzonder smaakvol inge richt naar een ontwerp van Luc Tack, bezit de typische sfeer waarin de jeugd zich thuis voelt, waar zo kunnen biljarten, ping pongen, tafel-„voetballen" en van gedachten wisselen, maar waar over ze zoals wika Wasterval het uitdrukte over tien of twintig jaar nog zullen zeggen: „Daar heb ik nog een stuk van mijn opvoeding opgedaan". 21. „Is er wat, je kijkt zo be nauwd?" roept StikkeltjeStik- keltje heeft do trap wel heel mooi geverfd, van boven naar beneden, maarhoe komt Bruunke nu naar Algemene vergadering wielerclub „Rentoc" De wlelei-club „Rentoc" te Kruinin- gen hield dezer dagen zijn jaarlijk se algemene vergadering onder voor zitterschap van de heer J. van Lan- gevelde. De jaarverslagen van se cretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Ondanks de vele uitga ven voor de wedstrijd voor beroeps- renners in het afgelopen jaar was een klein batig saldo aanwezig. Bij de bestuursverkiezingen werden de beide aftredenden, de heren J. van Langevelde en M. van de Parel her kozen. Het bestuur werd uitgebried tot 7 leden. Gekozen werden de heren P. van de Parel en Joh. Meijer. Besloten werd het a.s. seizoen we derom een koers voor professionals en onafhankelijken te houden. Door het organiseren van enkele attracties zal men trachten de grote kosten, dlc aan een dergelijke koers zijn verbonden, enigszins te verminderen. beneden zonder rode voetjes te krij gen of Stikkeltje's werk te beder ven? „Hoc-og" horen ze een stem. Daar komt Peggio Pluimstaart; ze hoeft Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 26 februari. Andijvie 79—88, spruiten, ge schoond 97—1.24, I A 57—83, II A 40—59, I B 63—80, II B 18—34, I D 61—71, wit lof I A 57—65, II A 49—59, I B 52—59, II B 4319. veldsla 2.303.30, uien, geschild 4 —16,. C 6—19, D 14—20, waspeen II A 32— 34, sla C 13—19, stoofsla 67, spinazie I 1.02 —1.19, II 78—1.16, peen C 37—11, prei I A 75—1.28, n A 67—87, I B 72—87, rode kool I A 4248, II A 3544, gele kool I A 32—37, n A 21—35, groene kool I A 42—53, II A 29—47, boerenkool 41-55, selderij 6— 18, peterselie 2641, Goudrenette klas I 64—82, II 61—76,jonathan I 71—87, n 70— 84, Present v. Eng II 68—78, Golden De licious I 93—95, II 69—81, Conference I 78 —93, St. Remy n 3612, Comtesse I 69— 70, II 54, Brederode I 43, IJsbout I 4314. VEILING WALCHEREN 26 februari. Frutl. Goudrenette Hl en H n 70-75 66—69, 65-75 66—68, III grof 61— 63, St. Remy H I en HU 73-op 35-t38. Groenten: andijvie glas 79—84, veldsla, glas 1.67—2.80, glassla C 8, snijsla en dun sel 82—1.14, prei 50—80, witlof 41—62, uien 7—22, rode kool 36—48, Savooiekool 41—56, boerenkool 41—74, spruiten ongesch. 28— 71, idem geschoond 72—1.07, breekpeen 21 —39, tuinkers per kist 1.00—1.27. Vrijdag werd de eerste kropsla aange voerd door de heer A. Joziasse, Oostka- pelle en de eerste tuinkers door de heer J Joosse, SoUburg. SINT.LAURENS Uitvoering „De Lofstem" te Sint-Laurens De zangvereniging „De Lofstem" gaf onder leiding van de heer Joosse de zer dagen haar jaarlijkse uitvoering in het gemeentelijk vergaderlokaal te St.-Laurens. Voor de pauze werd een groot aantal zangnummers op zeer verdienstelijke wijze afgewerkt. Na de pauze voerden de leden het to neelstuk „Verbroken banden" op, dat bij alle aanwezigen zeer in de smaak viel. Aan het eind van de avond sprak burgemeester W. Baas de le den toe, waarna de heer J. Riemens met dankgebed sloot. DOMBURG N.C.V.B. vergaderde De afdeling Domburg van de N.C.V. B. hield een huishoudelijke vergade ring in „Rehoboth", die geleid werd door mevrouw L. J. Jellema-van Dijk. In de vacature van mevrouw Dondorp-Goslinga werd mej. P. de Visser in het bestuur gekozen. De volgende vergadering zal 23 maart worden gehouden. Als spreker zal dan optreden de heer Kolk, directeur van „Kinderzorg" te Middelburg. Brand in landbouwschuur Te Axel bralt brand uit in een land bouwschuur van de landbouwer J. Scheele aan de Kanaalkade. De snel ter plaatse zijnde vrijwillige brand weer kon niet verhinderen dat een tractor, een partij geperst stro en een partijtje aardappelen een prooi der vlammen werden. Alleen de trac tor was verzekerd. De oorzaak van de brand is onbekend. Schoorsteenbrand Bij de familie J. W. non do Joost de Moorstraat te Axel brak schoorsteen brand uit. De snel ter plaatse zijnde brandweer had hot vuur spoedig on der de knie. De schade bloef door dit effectieve optreden gelukkig beperkt. Schooluitvoering De schoolclub van de chr. ulo te Axel gaf in „Het Centrum" haar jaarlijk se uitvoering. Voor een volle zaal werd een goed verzorgd programma van zang, dans, muziek en declama tie in een vlotte opeenvolging uitge voerd. Een attractieve verloting hielp mede de kosten van dit ge slaagde schoolfestijn te dekken. Onderwijsbenoeming Tot hoofd van de Chr. Nationale La gere School in de Nieuwstraat te Axel, werd m.i.v. 1 juni a.s. de heer J. v. d. Hengel benoemd. Bouw woningen De nieuwe in de particuliere sector gebouwde serie woningen die momen teel in Plan Oost verrijst, nadert haar voltooiing. Hierdoor kan binnen zeer korte tijd weer een 32- tal percelen worden betrokken. De panden zijn verrezen aan clc Tewa- terstraat en de Olivicrstraat. 3 prachtige ballonnen en ze rent vast vooruit naar huis; „voor jullie ook een!" roept ze blij. En daar is mevrouw Pluimstaart met haar boodschappenmand en ze Is heel Bevestiging en intrede ds. L. Spaans Zondagmorgen werd ds. L. Spaans in een drukbezochte kerkdienst be vestigd als predikant van de Neder landse Hervormde Kerk te Breskens. Ds. Kooistra uit Puttershoek, die zijn vriend en collega in het ambt be vestigde, koos als tekst van zijn pre diking het woord van de apostel Pe trus „Maar op Uw woord zal ik de netten uitzetten" (Lucas 5:5). De bevestiger achtte het een grote eer ds. Spaans, nadat deze eerst II jaar in Vrouweparochie werkzaam was geweest, thans in Breskens, waar God de predikant een groter arbeidsterrein heeft toegewezen dan in de vroegere gemeente, in het ambt te bevestigen. „Evenals Petrus zult U vaak arbei den en geen resultaat zien, maar stra. WESTDORPE Jaarvergadering E.H.B.O. Woensdagavond hield de afdeling van de E.H.B.O. te Westdorpe haar jaarvergadering in het café van de heer K. de Schrijver, onder voor zitterschap van de heer Ph. de Guch- teneire. In verband met het 10-jarig bestaan der afdeling werd aan de aanwezigen een gezamenlijke maal tijd aangeboden. De vergadering werd geopend door de voorzitter, die zijn tevredenheid uitsprak over het goede verloop van de laatst te West dorpe gehouden districtswedstrijden van de E.H.B.O. Hij dankte hierbij de leden voor de welwillende mede werking tijdens het organiseren van de wedstrijden. Een speciaal woord richtte hij tot de juniorenploeg die in deze wedstrijden een bijzonder goed resultaat behaalde. De secreta resse, mei. L. van Himschoot, gaf een overzicht van de activiteiten der afdelingen gedurende het afgelopen jaar. Hieruit bleek dat er in het af gelopen jaar 11 diploma's zijn uit gereikt aan nieuwe leden. Daartegen over echter hadden 10 leden de afde ling verlaten, zodat het ledenaantal van 27 gebracht werd op 28 leden. De penningmeester, de heer J. de Kort gaf het financieel verslag over 1959. Uit dit verslag bleek dat de vereniging er financieel zwak voor staat, en dit terwijl in 1960 moet worden overgegaan tot het aankopen van materiaal. Gezien de vele afre keningen, verband houdende met de gehouden districtswedstrijden, kon nog geen juist bedrag worden ge noemd. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Herkozen werden de heren Ph. de Guchteneire tot voorzitter, A. van Geetsum en M. Hamerlinck. Tevens werd het bestuur uitgebreid met twee leden. Gekozen werden P. de Witte en L. van Bambost. Voor deze bestuursverkiezing hadden zich 6 personen opgegeven. Vervolgens hield de heer R. Plasschaert een le zing met lichtbeelden over Engeland en Schotland. De heer R. Plasschaert die reeds vele lezingen heeft gehou den over zijn buitenlandse reizen, nam de aanwezigen mee over het Kanaal en liet hen de schoonheid van dit land zien aan de hand van kleurendia's. Bestuursverkiezing feestcomité In een vergadering van het feest comité te Westdorpe, die werd ge houden in 't café van de heer K. de Schrijver, werden ter vervanging van do afgetreden bestuursleden ge kozen de heren R. van Bastelaere, en K. de Schrijver, De heer G. De- hulsters werd gekozen tot voorzitter van de vereniging, maar nam deze functie niet aan. BIERVLIET Nieuwe wijkverpleegster Het bestuur van het Wit Gele Kruis voor Biervliet en Hoofdplaat is er in geslaagd in de reeds van eind vorig jaar daterende vacature van wijk verpleegster te voorzien door de be noeming van zuster Van Houte. De benoeming gaat in per 1 maart Polio-inenting De gemeentearts te Biervliet, dr. C. Kalkman, gaf deze week de derde prik van de inenting tegen kinder verlamming aan de Biervlietse kin deren, geboren in de jaren 1945 tot en met 1959 en 1958. Het betrof hier in totaal rond 160 kinde ren. tevreden over het schilderwerk maar ja, die Bruunke daar boven... de verf droogt wel erg snel, maar hij „pekt" nog erg en Bruunke kan dus nog niet de trap af! Universitair examen Voor het kandidaatsexamen schei kundig ingenieur te Delft slaagde de heer L. L. van Dierendonck, vroeger te Vlissingen. weet dat bij al uw werken Jezus aan de oever staat", aldus ds. Kooi- Na de bevestigingsvragen zong de gemeente staande gezang 211 vers 1. 's Middags deed ds. L. Spaans zijn intrede in een kerkdienst, bijge woond door talrijke burgerlijke en kerkelijke autoriteiten. De tekst van de prediking was uit Jona 1 1 tot en met 3 „Maak U op, ga naar Ninevé, de grote stad, en predik tegen haar, want haar boosheid ls opgestegen voor Mijn aangezicht". Na de kerkdienst sprak de scriba van de kerkeraad, de heer J. Kant, woorden van welkom tot de nieuwe predikant. Op zijn verzoek zong de femeente staande gezang 263 vers en 5. Tevens nam hij afscheid van de kerkeraad en de gemeente wegens vertrek naar elders. De heer J. de Koning heette de nieu we predikant en echtgenote namens de kerkvoogdij van harte welkom. Burgemeester J. A. Eekhout ge waagde van de grote verandering in het leven van ds. Spaans nu hij uit het hoge noorden hier naar toe is gekomen. Namens het gemeentebe stuur zegde hij hem alle mogelijke medewerking toe bij zijn werk op zijn zoveel groter arbeidsterrein. Vervolgens voerden nog het woord ds. M. de Jong uit Groede als pr^e- ses van de classis IJzendljkc, ds. Evenhuis uit Biervliet namens de ring, ds. Van der Molen uit Cadzand namens de Vrij Evang. Gemeente te Breskens, pastoor J. van Mechelen namens het r.-k. kerkbestuur en de heer P. Roest namens de Vergade ring der Gelovigen. Nadat ds. Spaans een dankwoord had gespro ken, zong de gemeente gezang 130 1 en 2. Na afloop van de dienst was er in het jeugdhuis „De uitkomst" gele- fenheid nader met ds. en mevrouw paans kennis te maken. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Scherpenisse cand. P. Alblas te Utrecht, die belankte voor Herkingen. ZAAMSLAG Collecten Te Zaamslag brachten de collecten in de hervormde kerk gedurende de maand januari de volgende totaal bedragen op: voor kerkvoogdij 300,16; voor de diaconie 423,23; extra-collecte voor de „Internationale Vluchtelingenhulp" 307,19. In de hervormde kerk te Terneuzen werd een extra-collecte gehouden ten bate van de hervormde gemeente te Sas van Gent. De opbrengst was 241,02. KOEWACHT Benoeming wijkverpleegster Mej. M. v. Houte te Koewacht, werk zaam als wijkverpleegster bij het „Wit-Gele Kruis" te Sas van Gent en Westdorpe, werd m.i.v. 1 maart a.s. in gelijke functie benoemd te Bier- IJZENDIJKE Overplaatsing De heer J. W. Venbrucx, grenskom- mies te IJzendijke, is met ingang van 1 maart overgeplaatst naar Baarle-Nassau. SLUIS Plattelandsvrouwen maakten uitstapje De Bond van Plattelandsvrouwen af deling Sluis maakte een trip naar Brugge. Onder leiding van mejuf frouw Knottenbelt werden verschil lende musea bezocht. Mejuffrouw Knottenbelt gaf een deskundige voorlichting Dij schilderijen van Vlaamse meestere. Ook werd een be zoek gebracht aan een kwekerij van orchideën. De tocht werd meege maakt door dames van verschillende afdelingen in West Zeeuwsch-Vlaan deren. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: M. A. Hamelink—Nieuwellnk. z.; T. van de Wege—Tholens, z.; M. C. Lammens—Van Hoecke. d.; A. W. J. Schippers—Maas, d.: S. Wijf Eels—Cam- been, d,; A. ,T. Dekkerde Jonge, d.: T. Sol—de Kraker, d.; A. Aangeeenbrug— Visser, z.; C. J. HangoorHerrebout, d.: A. M. Kouwijzer—Muller, z.; W. M. Sta- tujew—Jansen, d.; A. J. de Bokx—Hame link, z.; S. S. Vinke—Dieleman, d.: P. A. Th. de Rooij—Fruijtier, z.; H. A. Man- goldKolijn, z. Getrouwd: J. Berendsr 21 jaar en P. Buijze, 20 jaar: L. J. van Kouteren, 24 jaar en T. .T, d'Hont, 20 jaar: H. A.' M. Inghels, 20 Jaar en F. M. de Koeljer, 19 jaar: S Deij, 60 jaar en M. Verhelst, 43 Jaar: J. C. de Witte, 23 Jaar en J. E- van IJk, 18 jaar; R. A. van Acker. 21 Jaar en S J. Geers, 18 jaar. Overleden: C. M. de Bruijne. 68 Jaar; A. Roeglest, 86 jaar, wedn. van F. M. Hamerlinck; F Harms, 54 jaar. e. van M. de Coninck; J. Visser. 59 Jaar. e. van T. Gersee; A. C. Zwaanen, 71 jaar. VANDAAG. Tcrneuzeo Luxor: The Jive pennies, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Kluchtig en luchtig, 20 uur. Oostburg Ledeltheater: Opmars naar de galg. 18.43 uur, 18 jaar. MIDDELBURG Hervormde vrouwen vergaderden De Hervormde Vrouwenvereniging te Middelburg hield een goed be zochte vergadering In de Bogard- zaal, onder leiding van haar presi dente, mevrouw Don-Verboom. Ds. Baars, hervormd predikant te 's-Heer-Arendskerke, tevoren zende ling vanwege de Classis-Walcheren van de Ned. Herv. Kerk in Nieuw- Guinea sprak over zijn werk op dat eiland. Ds. Baars vertoonde prachtige kleu rendia's van het zendingsgebied op Nieuw-Guinea, Onder deze was er één van de pastorie van ds. Roscam Abbing, tot voor kort hervormd pre dikant te Biggekerke, die thans op Nieuw-Gulnea workzaam is. De presidente dankte tot slot oud zendeling Baars hartelijk voor zijn belangwekkende voordracht. Collecte De oliebollenactie van de Hervormde Vrouwenvereniging Middelburg, 't Zand, heeft ten bate voor de actie 4 x Z.N. opgebracht f 466. VLISSINGEN Rotterdams raadslid sprak voor Bestuurdersbond In vervolg op zijn eerste lezing heeft het Rotterdamse gemeenteraadslid, de heer J. Sprayt, voor de Vlissing- se Bestuurdersbond een tweede cau serie gehouden over het Deltaplan en de ontwikkeling van het Botlek- en Sloegp.bied. De heer Spruyt belichtte in het bijzonder de industrialisatie, de bevolkingstoename, het arbeids probleem, de pendeldiensten, het ver keer en de vestiging van bedrijven op Zeeuwse bodem. Spreker behan delde een en ander met grote ken nis van zaken en lichtte de bespro ken materie toe aan de hand van kaarten en grafieken. Hoewel slechts weinig bestuurders der moderne vak organisaties aanwezig waren, wer den velo actuele vragen gesteld, die door de planologisch goed georiën teerde inleider uitvoeyig werden be antwoord. Deze ontwikkelingsavond werd als gebruikelijk gehouden in het A.N. M.B.-gebouw. De samenkomst stond onder leiding van de heer J. Bliek. N.C.V.B. opgericht Onder leiding van de Gewestelijk presidente, mevrouw N. Hombuvg- Hoekveld uit Vlissingen en de ge westelijk hoofdpropagandiste, me vrouw W. Veldman-Keij uit Colijns- plaat werd woensdagavond in de con sistorie van de gereformeerde kerk te Zoutespui 'n plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. opgericht. Dit is de 52e afdeling in Zeeland. Er gaven zich die avond 16 leden op en er werd een voltallig bestuur gekozen. De bijeenkomst werd door mevrouw Veldman gesloten met dankgebed. Voorstel „Ons Genoegen" teruggenomen Daar met betrekking tot de voorbe reiding van de plannen voor de fes tiviteiten, welke de Koninklijke mu ziekvereniging „Ons Genoegen" te Vlissingen zich voorstelt dit jaar te og medegedeeld het subsidie- en garan- tievoorstel voorlopig terug te nemen. B. en W. hopen in de eind maart te houden raadsvergadering op deze aangelegenheid terug te Komen. WESTKAPELLE Ouderavond De leden van de christelijke school te Westkapelle kwamen in grote getale bijeen voor de jaarlijkse ouderavond in de hal van de nieuwe school. De voorzitter, H. Wouters, sprak een openingswoord naar aanleiding van Maleachi 1 met als onderwerp: ge sloten deuren. Het jaarverslag van de secretaris, de heer K. v. Rooijen, ge tuigde van een gezond verenigingsle ven. Door vertrek van vele Ambone zen is het leerlingenaantal terugge lopen en bedraagt dit thans 159, ter wijl het ledenaantal 143 is. Uit het "'"inciële verslag van de penning- ïster, de heer K. Lievense. bleek, dat de begroting bijna sluitend was. In do pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd. Het hoofd der school, de heer K. van Sparrentak deelde een en ander me de over de moeilijkheden bij de per soneelsbezetting, die echter binnen afzienbare tijd met medewerking van de hogere instantiês wellicht kunnen worden opgelost. Aan de hand van de filmstrook: „Een jonge staak in een oud land" vertelde spreker een en ander over de staat Israël. OOSTKAPELLE De afdeling van de Ned. Chr. Vrou wenbond te Oostkapelle vergaderde onder leiding van mevrouw M. den HollanderWondergem. Ds. Hofman uit Koudekerke hield een boeiende causerie over „De Preek." Tot vice-presidente koos de afdeling mevrouw A. BommeljéWisse. AXEL Reserve-rijkspolilie hield contactavond In tegenwoordigheid van majoor A^ v. Thiel (distriets-commandant der Rijkspolitie te Middelburg), luitenant D. v. Ooyen (rayon-commandant te Terneuzen), burgemeester F. A. Ro- sevelt van Schoondijke en waarne mend burgemeester A. Kesbeke van Axel, werd in „Het Centrum" te Axel een contact-avond georgani seerd door de Reserve Rijkspolitie. Verschillende vrijwilligers ontvingen de medaille voor 10-jarige trouwe re servediensten, een aantal mocht.het diploma voor geoefend of buitenge woon geoefend vrijwilliger in ont vangst nemen. Hoogtepunt van de avond was de vertolking van het blij spel „Een zeeman ging passagieren" door de toneelgroep „Axel", onder leiding van de heer J. A. Tierssen. Adjudant rechercheur C. P. A. Kan tors uit Den Haag hield een met fraaie dia's verduidelijkte causerie over de politie in Suriname. Uitvoering „O. en O." In „Het Centrum" te Axel werd voor een goed bezette zaal, onder auspi ciën van het spaarfonds „O. en O." een vertolking gegeven van het ont roerende toneelspel „Een onbekende vrouw." Voorzitter A. v. Gin.c open de de avond met een opwekkend woord om het ledental weer in stij gende lijn te brengen, teneinde het peil van dit soort avonden te kun nen handhaven. De toneelgroep „Maskers", zorgde voor een op hoog peil staande vertolking van het spel en mocht een ovationeel applaus in ontvangst nemen. Een attractieve verloting hielp mede tot dekking van de kosten. Een gezellig bal besloot deze geslaagde avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3