Grote industrievestiging in Goes: Haagse Apparaten-en Ketelfabriek Zeeuwse Almanak KREMLON DRIE INBRAKEN OP ÉÉN NACHT IN KRUININGEN GRIEP VAN itvin TOT ,0NS ZEELANDUIT UTRECHT VIERDE 35-JARIG BESTAAN ZEEUWSE JEUGD BEGON DE SLEUTELACTIE „DOE OPEN" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 VAN 75 NAAR 500 WERKNEMERS Nieuw bedrijf vraagt investering van rond 3.000.000 gulden De N.V. Apparaten- en Ketelfabriek Den Haag, gevestigd in Den Haag, heeft besloten een geheel nieuw bedrijf in de kerngemeente Goes te vestigen. De directie van de fabriek heeft dit besluit zaterdagmorgen genomen. Reeds vorige week maakten wij er melding van, dat een gro te metaalindustrie in het westen van Nederland -de apparaten- en ke telfabriek serieuze plannen had in deze richting. De fabriek is het eerste grote bedrijf, dat zich na de aanwijzing van Goes als ontwikke lingskern, in de Ganzestad gaat vestigen. Met de bouw van een enorme fabriekshal wordt in mei aanstaande begonnen. Een jaar lafer venvacht men met de produktie te kunnen beginnen. Gestart wordt met rond 75 werknemers. In de eerstkomende jaren zullen jaarlijks ongeveer 75 tot 100 arbeidskrachten in dienst warden genomen. Binnen enkele jaren zullen 500 geschoolde arbeiders in de fabriek werken. Voor deze vesti ging wordt in totaal een investering gedaan van rond 8.000.000. ven, waar een strook grond van 4 ha is gereserveerd. Hier zal binnen afzienbare tijd een insteekhaven wor den gegraven, zodat de fabriek on middellijk aan het water komt te lig gen. Van groot belang voor de nieu we vestiging is ook een spoorwegver- -:~i- onmogelijk De N.V. Apparaten- en Ketelfabriek Den Haag is een toeleveringsbedrijf voor petroleumindustrïën en chemi sche bedrijven. De fabriek produceert ketels, pompen, leidingen, warmte wisselaars en tal van andere bij deze industrieën gebruikte apparaten. In Den Haag heeft de. Apparaten- en binding, zodat het niet Ketelfabriek geen mogelijkheden tot uitbreiding meer. Er werken daar honderd arbeiders. De directeur van de fabriek deelde ons desgevraagd mede, dat vaak orders geannuleerd moeten Worden. Men kan net werk in de Haagse fabriek gewoon niet aan. Naast het in Goes te stichten bedrijf, blijft in Den Haag het hoofdkantoor bestaan. Misschien zal metterjaren 't gehele bedrijf van Den Haag naar oes worden overgeplaatst, maar daarover is nog geen beslissing geno- j men. Gunstig gelegen j De directie van de Apparaten- en is, dat mettertijd een lijn wordt door getrokken naar het „natte"-industrie- terrein. Op het terrein wordt een fabriekshal gebouwd van 220 bij 80 meter, bij een grootste hoogte van 20 meter. De hal bestaat uit een omgebouwde ijzerconstructie van vijf Engelse vlicgtuighangars. Op korte termijn zal de nieuwe fa briek in Zeeland personeel werven. Men heeft onder meer nodig teke naars, lassers, machinebankwerkers, draaiers, plaatwerkers enz. Zij zul len eerst gedurende enkele maanden een opleiding aan het Haagse bedrijf ontvangen. Wanneer men. dan over ruim een jaar in Goes met de produk tie start, zijn zij reeds met de gehele gang van zaken in het bedrijf op de hoogte. Ook een aantal werknemers f Advertentie) BRILL ANTINE HAARCRÉME DADER(S) NOG SPOORLOOS oog op Goes laten vallen in ver band met de gunstige ligging van deze stad. Vooral wanneer over een twintigtal jaren het Delta plan is voltooid, wordt do centra le ligging ran Goes nog verder geaccentueerd. Ten opzichten van Pernis,, het Botlekgebied, Antwer pen en de chemische fabrieken in Sluiskil is het Goese. bedrijf dan uitstekend gelegen. De nieuwe vestiging komt op het „natte"-industrieterrein aan de ha- Mogelijk verband met diefstallen elders in Zeeland a heerst overal neem vlug „Akkertjes" in huis AKKERTJES helpen direkt Iu de nacht van vrijdag op zaterdag is in drie huizen langs de rijksweg te Kruiningen een inbraak gepleegd. Van de dader, die in alle drie ge- vallen geldsbedragen van f 25 tot f 50 wegnam, ontbreekt tot nu toe, ondanks de hulp van een speurhond, elk spoor. De rijkspolitie vermoedt, dat de dader zeer waarschijnlijk de zelfde is. die zich ongeveer tien da gen geleden heeft schuldig gemaakt aan ook thans nog niet opgehelderde inbraken in Krabbendijke. De rijkspolitie legt ook verband met soortgelijke inbraken, die in verschil lende andere gemeenten gepleegd zijn, ander meer in Rilland-Bath, St.- Philipsland, gemeenten op het eiland Tholen en op Schouwen-Duiveland. Men meent dan ook dat de dare niet in de buurt woonachtig is, maar wellicht afkomstig is uit Erabant. De dief hoewel het niet zeker is, vermoedt de rijkspolitie uit Kruinin gen. die bij het onderzoek wordt bijgestaan door de districts-recherche, met één man te doen te hebben heeft het voornamelijk voorzien op CARNAVAL PRINS CARNAVAL van Sas van Gent afwel Karei de Grote houdt er van op spectaculaire wijze zijn intrede te doen in deze Zeemvsch Vlaamse gemeente. Kwam hij reeds „uit do lucht" en „uit het water", thans kwam de prins op een locomo tief van de dienst Meehelen-Temeu- zen Sas van Gent binnengestevend, daarbij geholpen door diverse „trap pende" spoorwegmannen Zoals vroeger gewoon was pufte de de trein zaterdag om 2 u het gemeen tehuis voorbij om op de Dam tot stilstand te komen. Daar werd blijkbaar de „ketel" nog eens goed opgestookt, want na veel rook en vuur barstte de locomotief open, waarop prins Carnaval 1960 er uit te voorschijn kwam. Nadat de boerenharmonie de prins aan het ge meentehuis „afgeleverd" had. sprak burgemeester R. A. J. den Boer een begroetingswoord. Hierna overhan digde Sas van Gents eerste burger een meters grote sleutel van de ge meente, die hij dinsdagnacht om 12 uur weer van de prins hoopt terug te ontvangen. Prins Karei dankte voor de begroeting en las vervolgens en kele proclamaties voor. Voorts was er de eerste dag nog een massale kin deroptocht en een boerenmaaltijd. GEEN THERMIEK Een heer vit Goes besloot mar de. vergadering der zweefvliegers te gaanwant hij wenste te weten hoe 'men zwevend in de wolleen kan ko- men. Hij betrad het vergaderlokaal en zette zich tot luisteren. De voor- zitter sprak 'n dooriorocht openings- woord, maar zweeg over de wolken. Hij getuigde van de centrumfunctie van Goes en wees op de kansen, die zekere ministeriële regeling aan de Bevelandse stad bood. Het was hoog- gestenul, maar weinig zweefvliege- 'rig en dit verdroot onze man, zodat hij vroeg wanneer, nu eindelijk eens mededelingen over de zweverij zou den komen. Er heerste stilte en verbazing aan de andere zijde van de tafel. De aanwe zigen wensten niet te vliegen, ver klaarde de voorzitter. Althans niet letterlijk. Zij wilden slechts evene menten organiseren. Vandaar deze vergadering van de Evenementen- commissie. Onze man had zich vergist. Ilij moest aan da andere- kant van de Grote Markt zijn. Geen wonder, dat hij niets van ther miek had ibemerkt Gisteren werd een grote optocht ge houden, het hoogtepunt van de Sasse carnavalsfeesten en verder was er uiteraard veel leut. OLIEBOLLEN Oliebollen werden er gebakken in Westkapelle, voor de actie 4 maal ZN, en in Kapellei voor de verbe tering van het verenigingsgebouw van ae CJV „Obadja". In Westka- pell© zorgden de Kleuters van de chr. school voor een vlotte ver koop; voor 400 werden bollen verkocht, en in Kapelle werden ruim 7000 bollen gebakken en aan de man gebracht. Ook in Scherpenisse was men druk in de weer met oliebollen. Vijfduizend werden er verkocht voor rond f 170! MUZIEKAVOND De stichting Gemeenschap Eiland Tholen heeft wel een bijzonder lof waardig initiatief genomen, waar over met name de muziekliefhebbers zich zullen verheugen. Elke maand zullen zij namelijk in het „Holland- IiOis" te Scherpenisse kunnen luiste ren naar het Zeeuws Kamerorkest onder leiding van Francois Olivier. Donderdag a.s. geeft het orkest een uitvoering met werken van Vivaldi, Bach, Telemann en Handel. Boven dien speelt Paula van Gilst een viool solo. SPOimiEETING Een jaarlijks terugkerend evenement voor de leerlingen van de rijks mid delbare landbouwwmterscholen in Goes en Schoondijke is de sportmee- ting. die dit jaar op 10 maart a.s. ge houden wordt. Op beide scholen wordt thans druk geoefend; de Goe- senaren willen de beker behouden, de Zeeuws-Vlamingen willen hem ver overen. Het programma vermeldt atletiek, een handbal- en een voetbal wedstrijd. DANSEN EN BALLET Het initiatief van jeugdleider I'. Hooijer van het Middelburgse clubhuis ,,'t Trefpunt" om zijn jeugdige bezoekers iu do gelegen heid te stellen ritmisch dansen en ballet te lereu, is wel „ingeslagen". Dat bleek zaterdagmiddag, toen in het clubhuis een demonstratie rit misch dansen en bollet gegeven werd door leerlingen van de bal letschool van mevrouw Soesman uit Domburg. Een groot aantal meisjes sloegen de demonstratie gade en 12 werden er direct al zo enthousiast, dat zij zich opgaven. Volgende week beginnen dc lessen grote munten en bankbiljetten. Bij zijn inbraken liet hij namelijk het kleingeLd onaangeroerd.De diefstallen zijn geDleegd bij de families M- J., Ie C.. W. de B. en A. J. P., allen woonachtig aan de rijksweg, aan de rand van de gemeente, vrij dicht bij elkaar. Bij het uitoefenen van zijn minder goede bedoelingen heeft de dief zeer waarschijnlijk de sloten van de deu ren beproefd. Bleken deze minder goed gesloten te zijn, dan had hij wel een middel om binnen te komen. De rijkspolitie te Kruiningen doet een beroep op de inwoners om de groeps commandant in te lichten, wanneer zij vrijdag of zaterdagmorgen vroeg ongewone zaken hebben opgemerkt. Slippende autobus vernielde omheining Een autobus van de Z.V.T.M., zondagmorgen bij de bushalte op de GrenuTaan te Terr* lipt tegen de omheining aan de overzijde pen, slipte daarbij en kwam terechi Met ingang van 1 maart a.s. j worden onze advertentieprijzen met 2 cent per mm verhoogd. De prijs van „Onze Kleintjes" wordt 25 cent per regel met een minimum van 1.25. van dc straat, die over een afstand van 10 meter volkomen werd ver nield. Ook de autobus, die werd be stuurd door de chauffeur L. P. van der S., liep daarbij enige schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Sirenegelaei verstoorde zondagsrust in Goes.... p De zondagsrust in Goes is gis- p s ter avond gedurende meer dan H drie kwartier wreed verstoord.. Een sirene, die de begin- en p eindtijd aankondigt voor de p p werkers aan het nieuwe vel- p H Tingsgebouw in de Poel, was p H floor onbekende oorzaak „op p hol geslagen". Hard en door- dringend loeide de sirene over p de stad. Tot ver in de omtrek p H was het gillende geluid te ho- ren. De telefoon op het bureau van politie aan de Grote Markt M p stond even na half zeven rood- p gloeiend door tientallen mede- delingen van verontruste Goe- senaren. p p De politie trok op onderzoek p p uit en al spoedig bleek dat het schrille geluid uit de richting van de Poel kwam. Hoe dichter p p men de in aanbouw zijnde vei- p ling aan de Fruitweg naderde, p p hoe harder het geluid klonk. Daar de sirene in een afgesloten p wagen was geplaatst moest de p p politie letterlijk voor inbreker p p spelen. Via een ingedrukt ruitje klom een van de agenten naar binnen, waarna hij het p apparaat buiten werking kon p stellen. Dat was om kwart over zeven. Meer dan drie kwartier had de sirene het angstaanja- p p geilde geluid doen horen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WVV\WWWV\WA\WVWV Veerse middenstand verontrust Nog niets bekend over schadeloosstellingen Onder de Veerse middenstan ders heerst grote ongerustheid over het uitblijven van concrete, officiële uitlatingen over de in verband met het vertrek van de vissers uit Veere te verstrekken schadeloosstellingen. Per 1 ja nuari 1961 zal het vertrek van de vissersvloot uit Veere een feit zijn, maar nog steeds zijn geen richtlijnen voor schade loosstelling van de neringdoen den vastgesteld. Thans hebben de betrokkenen in de „Dc Campveerse Toren" gehouden jaarvergadering van dc midden standsvereniging besloten te trach ten allo mogelijke organisaties, in stanties en commissies te bewegen stappen te doen om voor Veerse mid denstanders een aanvaardbare scha deloosstelling te verkrijgen. Tevens verzocht de vergadering het bestuur 'n plaatselijke middenstands- adviescommissie te formeren, tenein de alle middenstandsproblemen met burgemeester en wethouders tc kun nen overleggen. De heer J. L. Groot te Vlissingen overleden Zondag is te Vlissingen op de leeftijd van 63 jaar de heer J. L. Groot over leden, die van 1945 tot 1955 directeur was van het bureau Vlissingen van het gewestelijk arbeidsbureau. Om gezondheidsredenen ging de heer Groot met vervroegd pensioen. Voor zijn benoeming bij het arbeids bureau was hij reeds gepensioneerd gezagvoerder van de K.P.M. Het stoffelijk overschot zal op 3 maart a.s. te Driehuis—Westerveld worden gecremeerd. Vergunning voor uitbreiding waterwinning in Ossendrccht Aan waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" te Goes De N.V, Waterleidingmaatschappij „Zuld-Bevcland" te Goes heeft van do minister van sociale zaken en volksgezondheid vergunning gekre gen tot het.uitbreiden van de water winning in Ossendrecht en Woens- drecht. De vergunning is geldig voor de duur van vijf jaar. Tevens zijn aan deze vergunning en kele voorwaarden verbonden. Zo zal de waterleiding per uur 30 kubieke meter water in het „Groote Meer", gelegen op het landgoed van jhr. J. Cogels, moeten pompen. Blijkt, dat voor een verantwoord waterpeil min der water nodig is, dan zal de wa terleidingmaatschappij een geringere hoeveelheid water in het meer pom pen. Op dit ogenblik pompt de waterlei dingmaatschappij „Zuid-Beveland" jaarlijks ongeveer 4.000.000 kubie ke meter water op. Vijf putten mag de N.V. thans graven en in totaal mag nog eens 6.000.000 kubieke me ter water aan de grond worden ont trokken. Indien het waterverbruik in het concessiegebied van de maat schappij zodanig zou toenemen dat deze hoeveelheid onvoldoende is, dan bestaat de mogelijkheid om nieuwe vergunningen te krijgen. J. Dekker directeur van muziekschool Terneuzen Afkomstig uit Amersfoort Tot directeur van de Terneuzense Muziekschool is benoemd de heer J. Dekker, thans leraar aan de mu ziekschool te Amersfoort. Tot voorzitter van de stichting „Ter neuzense Muziekschool" werd be noemd de heer P. J. Ocké en tot be stuurslid de heer A. C. Nicuwenhuy- zen-Kruseman. Benoemingen gezworenen Vrije van Sluis Bii Koninklijk Besluit zijn benoemd tot gezworene van het waterschap Het Vrije van Sluis: C. A. Mabesoo- ne te Oostburg, uiterlijk t:ot het ein de van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden en A. A. de Zwart te Oostburg. De Utrechtse streek- vercnlging „Ons Zee land" vierde zaterdag avond in het gebouw „Trianon" aan de Oude Gracht in Utrecht op vrolijke en echt Zeeuw se wijze het 35-jarïg bestaan. Dó viering van dit ze vende lustrum was zui ver intiem, doch een ?root aantal van de 00 leden tellende ver eniging had aan de op roep gevolg gegeven. Zij zaten allen aan do koffiemaaltijd aan, na dat voorzitter B. J. de Meij hen in het Zeeuws als vrienden en vrien dinnen had begroet. Do koffiemaaltijd was typisch Zeeuws en be stond uit tarwe-, kren ten- en kruidenbrood. Ook de Zeeuwse bolus sen ontbraken niet. Dc leden H. de Jager en J. de Groot zorgden tij dens de maaltijd voor de vrolijke noot en ver tolkten op aardige wij ze hun vol als confe rencier. Voor een goede afwisseling zorgde het dameszangkoor „De Zeeuwse Stem", dat onder leiding van mevr. Snikkers enkele Zeeuw se liederen succesvol bracht. Het trio Harry Lips zorgde aan hot slot met het bal ervoor, dat de Zeeuwen uit Utrecht nog lange tijd genoegelijk bijeen bic ven. De zusterverenigingen Twente en omstreken, Drente en de Zeeuwse vereniging uit Den Haag zonden op deze feestavond bloemstuk ken. Ook kwamen er nog talrijke felicitaties, vooral uit Zeeland bin nen. „Trianon" was voor deze gelegenheid versierd met dc wapens van verschillende Zeeuwse gemeenten. Dit zal ook op zaterdag 14 mei weer het geval zijn, wanneer de toneel afdeling van „Ons Zee land" in Utrecht het toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon" op de planken zal brengen. Slot van pag. 1) werken om de bouw van niet alleen een centrum, maar ook van huizen daaromheen te realiseren. Nadat, een padvindster en een pad vinder jhr. De Casembroot een enorme sleutel hadden overhan digd, gaf deze met het ontsluiten van de stadhuisdeuren het sein de actie officieel te beginnen. Door de stadhuisdeuren „storm den" hierop tientallen padvind- sters en padvinders, gewapend met collectebussen om een eerste aanval op de geldbuidels van de Middelburgse ingezetenen to be ginnen. Die waren tevoren al „wakker gemaakt" door de tam boers en hoornblazers van „Juli ana" en de padvindersdrumband, die vanuï tde buitenwijken naar do Markt waren gemarcheerd. Tijdens een kort programme dat het provinciaal jeugdcomité voor de sleu telactie de genodigden in de Burger zaal van het stadhuis aanbood en dat onder leiding stond van de heer A. J. Sehuitema, gaf de in Vlissingen werkende Poolse journalist Billy Strenk enkee indrukken weer van 't vluchtelingenleven In de kampen. Hij verklaarde, dat dank zij de steun van de jeugd de kampbewoners kun nen worden voorbereid op het leven in een normale gemeenschap. Maar ondanks het leven achter kou de, kale muren in donkere lange ba rakkeu hebben deze vluchtelingen hun hoop en hun geloof weten te be houden, zei de heer Strenk, die voorts opmerkte, dat vooral voor de Poolse vluchtelingen de verhouding ten op zichte van de Duitsers moeilijk is, omdat zij gedurende de oorlog door do „Arbeitseinsatz" werden gedwon gen in het Duitse kamp te gaan wer ken, terwijl de Lettische bewoners meekwamen met de terugtrekkende Duitse troepen. „Maar voor allen", aldus de heer Strenk, „is het bijzon der belangrijk om weer contact te krijgen met de buitenwereld". Aanvaring bij de Westhinder Het Nederlandse m.s. „Kleine Eeer" (500 brt) dat op weg was van Rot terdam naar Bayonno, is zondagmor gen bij Westhinder in aanvaring ge komen met het Nederlandse m.s. „Flardinga" (175 brt). De „Kleine Beer" heeft daarbij een deuk en een scheur opgelopen en is voor een on derzoek naar Vlissingen gevaren. De „Flardinga" was op weg naar Rot terdam. Na onderzoek door de scheep vaartinspectie kan het schip zon dagavond zijn reis vervolgen. Zangconcours Chr. Bond in mei te Middelburg Dc Ring Zeeland van christelijke zangverenigingen heeft tijdens de zaterdagmiddag in „De Opril" to Goes gehouden algemene ledenverga dering besloten liet grote concours op 28 mei a.s. des middags om drie uur in Torenvliet te Middelburg te organiseren. Als juryleden zullen worden gevraagd do heren H. de Wolf en A. Kousemaker. De vergade ring stond onder leiding van do heer P. v. d, Wiclo uit Goes. Door rukwind viel plank op passerende auto Toen J. W. uit Waarde met zijn landbouwtractor mot hierachter een aanhangwagen gekoppeld, zaterdag ochtend op de Nieuwlandseweg bij Middelburg de van do andere kant komende personenauto met aan het stuur de Duitser K, H. uit Oelre passeerde waaide door een rukwind een grote plank van zijn wagen. De plank kwam op. do auto terecht en beschadigde het linker voorspatbord, do koplamp, terwijl een portierraam sneuvelde. De schade aan de auto werd getaxeerd op f350. E.H.B.O.-wedstrijd voor Walcheren De Kon. Ned. Veren. EH.B.O. dis- strict Zeeland hield dezer dagen te St.-Laurens een E.H.B.O.-weastrijd voor de Walcherse afdelingen. De jux-y bestond uit de dokters D. N. van Gelderen te Middelburg, P. J. Bom te Oostkapelle en J. Geldof te Vlissingen. Het maximum aantal to behalen pun ten bedroeg voor do groep 325 en voor de leider 100. De uitslag was als volgt: Vlissingen 305 punten, leider 88 pun- 168 ton; Middelburg 235 punten, leider 84 punten; Vrouwenpolder 195 punten, leider 69 punten; Ooatlcapelle 168 punten, leider 77 punten; St.-Laurens 1.25 punten, leider 66 punten; Seroos- kerke 106 punten, leider 54 punten. Do eerstvolgende wedstrijd zal wor den gehouden op vrijdag 11 maart a.s. in de Vergenoeging te Middel burg. Glasgerinkel onder Schore Zaterdagmiddag omstreeks half drie is op de rijksweg on der Schore een aanhanger van een vrachtauto, beladen met kratten melkflessen, gekan teld, waardoor het verkeer tij delijk gestremd werd vanwege dc enorme hoeveelheid glas scherven die over de weg en het rijwielpad verspreid lagen. Een en ander gebeurde toen de chauffeur, dc heer J. V. uit Goes, plotseling moest afrem men voor een voor hem rij dende Belgische vrachtwagen, bestuurd door de heer A. P. V. uit Kortriik, dio ging parke ren. Door net afremmen is de aanhangwagen aan het slin geren geraakt met het gevolg, dat deze kantelde. Belde voer tuigen reden in do richting Kruiningen. De schade was vrij aanzienlijk. Hartverwarmend Voorts sprak nog actieleider Van Hiiulcn. De wijze, waarop de jon gere generatie, waarvan men zegt dat zo niets wil en doet, deze ac tie heeft aangepakt, noemde hij hartverwarmend. „Er ging geen golf van ontroering door de jeugd", aldus de lieer Van Haaien, „maar ze kwam in beweging. Zij heeft in antwoord op de vraag van de kampbewoners: „Moeten wij hier als tweede-rangsburgers verder le ven?" deze actie op gang ge bracht". Het programma werd opgeluisterd met declamatie, muziek en ballet. Declamatie door Wil Surink, muziek door Jos Cornelisse, viool en Henk de Meij, piano, twee leerlingen van de chr. hbs en ballet door Wil Su rink en Tony van Wendel de Joode, leerlingen van de chr. kweekschool te Middelburg. Hun bijdragen vorm den een sfeervolle omlijsting van de openingsplechtigheid De heer Sehui tema had Anita en Sigurds aan het begin van de bijeenkomst een doosje Zeeuwse boterbabbelaars en bloemen aangeboden. De beide Lettische scho lieren verzekerden bijzonder getrof fen te zijn door de spontaniteit, waarmee de jeugd de actie voert. s'Avonds was er in de Burgerzaal een „volksdansinstuif", georgani seerd door de Middelburgse volks dansgroep. Ongeveer 100 deelne mers hebben hier bijzonder en thousiast gevolksdanst. In Middel burg word tijdens deze avond en tijdens de collecte op straat een bedrag van ruim f800 bijeenge bracht. IN GOES Ook in Goes startte zaterdagmiddag de actie op de Grote Markt met veel „vuurwerk". Honderden schoolkinde ren lieten op een sein van burge meester H. K. Michaëlis evenzovele ballonnen het Inchtruini kiezen, „teenagers" gingen naar do mode show door-en-voor teenagers, hon derden kinderen woonden een aan trekkelijk cineacprogramma bij en weer anderen „griezelden" in de grie- zelkelder van het stadhuis.... Het feest begon in de vroege middag. Door de straten van Goes klonk vro lijke marsmuziek van de drie plaat selijke muziekkorpsen „Hosanna", „Euphonia" en „Excelsior". Het tamboer- en pijperkorps „Excelsior" begaf zich naar de Prof, dr. Kohn- stammscliool aan de Beestenmarkt, waar schoolkinderen met kleurige ballonnen zich bij de stoet aansloten. Do officiële start van de actie was om half drie op de Grote Markt. Na een kort begroetingswoord van de voor zitter van het plaatselijk jeugdcomi té, wika D. E. Hienseh, stak burge meester H. K. Michaëlis op het bor des van het stadhuis een korto rede voering af. waarin hij wees op de nood van de vluchtelingen. De ijveri ge leden van het comité bevestigden daarop een reusachtige sleutel aan de pui van het stadhuis. Toen was voor do schoolkinderen het sein aan gebroken de ballonnen hun vrijheid te geven. Gedragen door een krach tige westenwind zetten de honderden fel-gekleurde ballonnen koers naar het oosten. Er was 's middags in de stad heel wat te doen. Op de Grote Markt tra den de handbalelftallen van Tonido en Volharding (junioren) en Hellas- Tonido (heren) tegen elkaar in het strijdperk. In beide wedstrijden toon- do Tonido zich de sterkste. In „Slot Ostende", waar welwillend een zaal beschikbaar was gesteld, keken „teenagers" hun ogen uit naar een geslaagde modeshow, gebracht door „teenagers". Medewerking hieraan verleende de Goese showcomblnatio. De Mac Duffie Skiffle Band zorgde voor een gezellig muziekje. De be langstelling voor de show was groot. In Grand-theater woonden vele kin deren een doorlopend filmprogram ma bij. Behalve het journaal werden diverse fraaie films vertoond. In het stadhuis was voorts een griezel- kelder ingericht, die ook al veel be langstelling had. De houten toren van de padvinders op de Grote Markt werd een goed renderende uitkijk post. Menige „waaghals" had er een deel van zijn zakgeld voor over om de toren tc beklimmen.. Sleuteltoma tensoep" cn „sleutelkoeken" werden grif verkocht, zodat alles hijeen dc eerste dag van de actie een flink be drag heeft opgebracht. Opbrengst visserij op de Zeeuwse stromen in januari De totale opbrengst van de visserij op de Zeeuwse stromen bedroeg in januari 4.087.325 kilo. De opbrengst in guldens was 1.259.821. Vorig jaar waren deze cijfers over dezelfde periode 3.372.044 kilo en 1.136.889. Aangevoerd werd 648.566 kilo haring tegen 169.146 (vorig jaar 888.495 kilo tegen 338.789); 148.344 kilo zocbliek tegen 21.791 (vorig jaar 88.628 kilo tegen 12.339); 32.431 kilo consumptie-garnalen tegen 107.816 (vorig jaar 14.737 kilo te gen 46.582); 2.842.671 stuks oesters voor een gewicht van 238.365 kilo tegen 620.387 (vorig jaar 2.200.720 stuks, 197.344 kilo tegen 491.825): 2.839.700 kilo tegen 298.804 (vorig jaar 1.979.000 kilo tegen 209.953). VANDAAG. Middelburg Electro: Meisjes ln uni form, 19 en 21-15 uur, 14 Jaar; Schouw burg: De strijd om Iwo Jlma, 20 uur, ia jaar; Schuttershof: Contactavond N.J.H.C., 1945 uur; Geref. Jeugdge- bouw: Jaarverg. A.R. klesver. Mid delburg-Noord, 19.45 uur. Vlissingen Luxor: Valstrik, 20 uur, 18 Jaar; Alhambra: Come prima, 19 en 21 uur, a,l. Goes Grand: Taraan en rijn vlUuden, 20 uur, li Jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2