TUSSEN DERTIEN EN TWINTIG éen móbeskcu) et> heea niveau Het groepje UHEBT het natuurlijk •al gezienwij zijn het maar. We missen het raffinement van de échte mannequin. Maar het blijft dan ook ongehonoreerd. De op brengst is namelijk voor de vluchtelingen. Voor de sleu telactie „Doe open". Maar wij, meisjes van middelbare en huishoudscholen in Mid delburg, brengen onze show in de gewijde omgeving van de Burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis. Dat is voor echte mannequins niet weggelegd. Als we goed zijn ingelicht: zelfs voor het huis Dior is de Burgerzaal niet te huur. Voor ons ook niet. 't Gaat gratis. Met de „welwil lende medewerking van het gemeentebestuur" of vrij vertaald: de burgemeester vindt het goed en de wethou ders óók. Zoals alle activiteiten van de Middelburgse middelbare schooljeugd voor de vluchte lingen zich tegen het gedis tingeerde decor van de Bur gerzaal zullen afspelen. Daar om heeft onze hele actie ni veau. Zo ook de show. Een modeshow op hoog niveau! Alle middelbare scholen „doen iets". En het leuke is. dat er in die activiteiten iets van het karakter van de scholen is te rug- te vinden. De organisatie van de modeshow bijvoorbeeld op 23 maart waaraan van iedere school vijf meisjes mogen mee doen, is in handen van de r.h.b.s. en de m.s.v.m. Het laatste insti tuut zou de belangrijkste vinger in de pap hebben. Een frivool troepje! De Rijkskweekschool heeft haar docerende draai gevon den in een zogenaamde „klassie ke avond", waarbij wordt gedacht aan koorzang, declamatie en mu zikale bijdragen van enkele con servatorium-leerlingen. Over het doorgaan van de avond bestaat nog geen zekerheid, zodat ook nog géén datum bekend is. Het zou natuurlijk sneu zijn, als een der gelijk degelijk doortimmerd cul tureel avondje in de mist der or ganisatie zou moeten stranden. Het evenwicht zou aanzienlijk wor den verstoord, want zaterdag avond 19 maart staat voorlopig als datum voor een jazzfestival te boek, waarop het huisorkest van de Walcherse Jazz Sociëteit als het maar enigszins mogelijk is van de partij zal zijn. Of er die avond over de eer biedwaardige tegels van de Burgerzaal ook een beetje ge schuifeld mag worden, is een vraag, die we gaarne aan het Middelburgse college van B. en W. voorleggen. Met namens de dansliefhebbers het P.S.: „Toe meneer De Widt De volksdans is er in ieder geval gepermitteerd: op de openings avond vanavond dus is er een volksdansinstuif onder auspi ciën van de Middelburgse volks dansgroep, die om acht uur be gint. En wat de slijtage aan de tegels betreft: die volksdanskerels kun nen ook hopsen, dat de stukken er afvliegen! Biologisch gezien overtreffen zij in ruime mate de rock 'n roll, hoewel we hen dit niet .als „bedenkelijk" in de schoe nen willen schuiven. Zullen industrie- en huishoud school en christelijke land- bouwwinterschool ook reeds vertegenwoordigd zijn op de mo deshow: de meisjes van beide te goeder naam en faam bekend staande instellingen leveren bo vendien een oliebollen-bijdrage, waar men niet te licht over mag denken. Niet dat de bollen zo zwaar zijn Integendeel, ze zijn licht en voortreffelijk van smaak maar omdat het er zoveel zijn. Emmers vol bollen hebben de meisjes van heide scholen gebakken en het aardige is wel, dat de leerlingen van de andere scholen zich ga rant hebben gesteld voor afname en consumptie. De meisjes trek ken er mee naar de „cliëntèle", die gedurende de schoolpauze's worden bezocht. De u.l.o.-school aan de Olmenlaan hield zelfs een enquête om de be langstelling voor deze produkten te peilen. Nu staat de school garant voor afname, en consumptie van dui zend oliebollen per week... Men zou hierdoor de indruk kunnen krijgen, dat het aan deel van de Olmenlaan-u.l.o. louter van consumptieve aard is. Een onjuiste indruk, want op de avond van de vierde ^^VWS/yAA(W^WVWVWVV^^^VV^^^WVVVV^/VV^A Vandaag, zaterdag, begint in Zeeland de door „De Nederland se Jeugd Gemeenschap" gelanceerde actie „Doe open". De Zeeuwse jeugd begint vandaag door het verkopen van kar tonnen sleuteltjes en op alle mogelijke andere manieren geld bijeen te brengen om de Poolse en Lettische vluchtelingen in de kampen Friedrichsfeld en Ohmstede een menswaardiger bestaan te geven. Vanmiddag geeft de commissaris der ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot het „provinciale start sein" voor deze actie door om oqgeveer kwart voor vier met een enorme sleutel de deuren van het Middelburgse stadhuis Ie ontsluiten. Dan komt de jeugd in actie. Een actie, die met name in Middelburg enige „spectakelstukken" van de mid delbare scholieren te zien zal geven. Waarvan op deze pa gina enige acte VWWvWVWAVvWVW\V\WWWVWWVVWWWV \WvVWvN\\WWMW///vV/A Veertiendaagse rubriek voor, maar voornamelijk dóór de Zeeuwse jeugd. maart brengen de leerlingen van acht tot elf uur een va riété-programma in de Bur gerzaal. De chr. h.b.s. voor Walcheren or ganiseert een tafeltennistoernooi, in het eigen gebouw met op zaterdagmiddag 19 maart een voor publiek toegankelijk finale. Zoals uiteraard op alle avonden het geval is, komen de entreegel den ten goede aan de actie. e verschillende jeugdorganisa ties komen zaterdag 3 2 maart met een „kwartjesavond" in de Burgerzaal. Iedere vereni ging heeft hiervoor „iets" inge studeerd. Het hooggeachte, publiek wordt verzocht niet te applaudi- seren, maar zijn waardering in klinkende munt uit te drukken, waartoe met emmers zal worden rondgegaan. Een applausmeter dus, die alleen op kwartjes, dubbeltjes en ander kleingoed reageert. De vereniging die hét meeste geld bijeenbrengt, is vanzelfsprekend winnaressc. De u.l.o.-Dwarskaai organiseert een damtoernooi, de geref. u.l.o. Nieuwe Haven verkoopt huis-aan- huis kartonnen sleuteltjes drie duizend stuks afgenomen, 2250 reeds geplaatst! en de u.l.o.- school van de geref. gemeente houdt een collecte. Woensdag 2 maart tenslotte is er een filmavond in de Burgerzaal, die de hervormde jeugdraad voor een belachelijk prijsje aanbiedt. Er zullen die avond films over het vluchtelingenprobleem worden vertoond. Vanmiddag dus de opening. Oni ongeveer kwart voor vier geeft de commissaris der koningin vanaf het stadliuisbordes het startsein. Het publiek ondergaat den de eerste „vrijgevigheidsproeve", want zodra jhr. De Casembroot de stadhuisdeuren heeft ontslo ten, stormt de padvinderij naar buiten, die aanvankelijk goed schiks zal trachten een bijdrage aan belangstellenden te onttrek ken. Lukt dit langs deze „minne lijke weg" niet, dan staat 't de padvinders vrij een water pistool te trekken en alzo de zaak te forceren. „Con Brio" de kleuterleidsters- vereniging van de chr. kweek school voert, een gematigder be leid en verzorgt onmiddellijk daarna in de Burgerzaal een kort openingsprogramma, bestaande uit zang en declamatie. Billy Strenk, een Poolse journa list, houdt een toespraak. De Nederlandse jeugd hoopt met deze actie een half miljöen gul den bij elkaar te brengen, dat in overleg met het nationale comité een speciale bestemming krijgt. Na opheffing van het kamp Ohm stede is er dringend behoefte aan een revalidatie- en gemeenschaps centrum voor deze vluchtelingen, die staan voor het moeilijke pro bleem der assimilatie in de West- duitse samenleving. Na verdwij ning van het kamp Friedrichs feld is dringend een jeugdcentrum nodig voor de circa 200 Poolse kinderen van dezevluchtelingen. Voor beide centra wil de Neder landse jeugd nu de nodige mid delen bijeen brengen. En zo het wil lukken: méér dan dat Nu zullen er natuurlijk mensen Op de in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis waar we de show op 23 maart zullen geven ge maakte foto staat Corrie Wattel hélemaal linksDan komen E élk je Visser, Lidy Wolters en Anneke de Greeüw. Hetty van Hoorn, uiterst rechts, is er bij gaan zitten. Met een vriendelijk bedankje aan het adres van het modehuis Meijer, de fa. Paterik en „De Arend", die zo goed waren kleding, hoedjes en schoenen be schikbaar te stéllen. Foto P.Z.C.) zijn, die zeggen: als ze nu eens één raket minder afschoten, dan was al dat geld meteen bij elkaar. Dat vinden wij ook. Maar ze doen het niet. Nog beter zou het zijn, als men helemaal geen raketjes meer af schoot. Als men helemaal niet meer aan die nare dingen dacht. Dan hoefde er niemand meer te vluchten. Als dat gebeurt, bakken wij nog eens zoveel oliebollen. We delen ze zo maar uit. Aan Russen, aan Amerikanen, aan Joden, Negers, Chinezen, aan Creolen en Mulatten. Al lemaal leuke mensen. Alle maal een bol. Voorlopig rekenen we gaarne op uw medewerking, bij de bollen, het variëté, de mode show, het jazz-festival en de rest van onze actie. In „het comité, dat deze activiteiten ln Middelburg voorbereidt" liever: het groepje mensen, dat de zaak voor elkaar brengt ln dit nare woord dan hebben naast de heren A. Schui- tema en J. H. van Pagee, voorzitter en secretaris van de Middelburgse jeugdraad „zitting" voor de chr. landbouwhuishoudschool Trudie Nijenhuis, voor de industrie- en huis houdschool Hetty de Vin, voor de chr. h.b.s. Edwoud van der Feltz, voor de chr. uJ.o. Gert Overman, voor de geref. u.l.o. Henk Coppoolse, voor de r.h.b.s. en m.s.v.m. Ronald Pukken, voor de uJ.o. Dwarskaai Leo Breel, voor de rijkskweekschool Herman Wil- lems en voor de uJ.o. van de geref.. gemeente Wim van Moolenbroek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3