Nederland beleeft op 31 mei de dertiende volkstelling Pastoraat in een veranderde tijd belemmerd door specialisatie VAN R. BESTRIJDT VERKLARING VAN STEPHANIE SPECTOR ZATERDAG 27 FEBRUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 EXTRA WERK VOOR 50.000 AMBTENAREN Verzamelen van gegevens kost elf miljoen galden (Van onze Haagse redactie.) Op dinsdag 31 mei zal in ons land, voor de dertiende keer, een algemene volkstelling worden gehouden. Vijftigduizend rijks- en gemeente-ambte naren zullen daartoe enige dagen voor de officiële teldatum hnis-aan- huis- blanco vragenlijsten uitreiken. Een of twee dagen daarna worden die lijsten weer afgehaald. Wie met het invullen van de formulieren enige moeite mocht hebben kan zich van de hulp der tellers verzekerd houden. Naar prof. dr. Th. J. Idenburg, directeur-generaal van de statistiek ons mededeelde, zullen de ter beschikking komende gegevens in 1962 zijn ver werkt. Voor een aanzienlijk aantal gemeenten zat dat zelfs reeds in 1961 het geval zijn. Met de telling zal elf miljoen gulden, dat Is dus ongeveer één gulden per inwoner gemoeid zijn. Een volkstelling, de dertiende in ons land, is nodig omdat het zowel voor het overheidsbeleid op veel gebieden we denken aan industrialisatie, woningbouw, onderwijs en verkeer als voor het bedrijfsleven van groot belang moet worden geacht, dat er regelmatig een juist beeld van de stand van zaken aanwezig is. Om de woorden van prof. Idenburg te gebruiken: „Volkstellingen bieden de enige mogelijkheid om over het ge hele land, voor de gehele bevolking, en op hetzelfde tijdstip over bepaalde onderwerpen op uniforme wijze en volgens gelijkluidende definitie ge gevens te verzamelen". Een volkstelling beperkt zich dan ook niet tot het tellen van de inwo ners alleen. Men krijgt door middel van de vragenlijsten antwoorden op vragen als: Hoeveel huishoudens en gezinnen zijn er? Wat is de gemid delde grootte van een gezin? Hoe veel werkende vrouwen zijn er Hoe veel Nederlanders werken in de land bouw, hoeveel in de industrie, hoe veel in de handel, hoeveel bij het onderwijs en zo meer. Men komt er door te weten hoeveel mensen een vakdiploma bezitten, hoeveel acade misch gevormden ons land telt, hoe veel forensen er zijn. Van belang is ook, dat door een volkstelling aller lei regionale gegevens beschikbaar komen. Deze gegevens dan voorzien om te beginnen in zuiver lokale be hoeften. Op de berekening van de woonbehoeften en de kennis van de plaatselijke arbeidsmarkt bij voorbeeld, maar daarnaast schept de volkstelling de mogelijkheid voor onderlinge vergelijking van gemeenten en voor combinatie van gemeenten van gelijke struc tuur tot grotere gebieden met verschillende en dikwijls tegen gestelde problematiek. Aanwij zing van ontwikkelingskernen, spreiding van economische en ad ministratieve activiteiten kunnen eveneens slechts getroffen worden als die maatregelen berusten op een juiste analyse. De vragen, die men op de 31ste mei voorgelegd zal krijgen zullen niet veel verschil vertonen met de vragen die in 1947 zijn gesteld. Alleen in de details zijn enige wijzigingen aange bracht. Zo werd in 1947 bijvoorbeeld alleen naar het genoten hoger on derwijs gevraagd, dit keer zullen vragen gesteld worden over alle soor ten onderwijs. Voorts zal niet meer naar het inkomen zelfs, maar naar de inkomstenklasse met als hoog ste f 12.000 en meer worden ge ïnformeerd. Bedrijfshoofden krijgen deze vraag zelfs helemaal niet gesteld. Daarbij zij nog vermeld dat het bij een volkstelling ook niet gaat om men- A.O,W.-pensioen op 1 april hoger (Van onze Haagse redactie) Naar wij. vernemen ligt het in de be doeling de A.O.W.-pensioenen en de uitkeringen aan weduwen en wezen met ingang van 1 april, wanneer de huren worden verhoogd, eveneens te verhogen. Evenals dit is geschied met de huurverhoging van 1957 zal ook thans een voorschot worden ge geven. Deze regeling is noodzakelijk omdat het onmogelijk is op zo korte termijn aan alle wettelijke eisen te voldoen, die nodig zijn voor een verhoging. Zo zal bijvoorbeeld aan de Sociaal Eco nomische Raad advies moeten wor den gevraagd. Het ligt bovendien voor de hand dat de A.O.W.-pen sioenen ook nog eens zullen worden verhoogd tengevolge van het feit, dat het loonindexcijfer gestegen is. Ge middeld moet dit cijfer gedurende een periode van drie maanden met min stens drie procent gestegen zijn, wil men ook de A.O.W.-uitkering kunnen verhogen. Deze drie procent wordt tengevolge van de vrijere loonpolitiek zeker gehaald, maar formeel weet men dit pas na zes maanden. Van daar, dat men voorshands een voor schot zal geven op de verhogingen. sen, maar om groepen, waarvoor dan uiteraard wel allerlei gegevens over de persoon zelf nodig zijn. De vragen zijn samengesteld na uit voerig overleg met de overheid en particulieren. Zij zijn vervat in twee lijsten: een voor het huishouden en een voor elke man of vrouw die een beroep uitoefent. Inmiddels is het niet zo, dat de ingevulde vragenlijsten onmiddel lijk naar het Centraal Bureau voor de Statistiek worden gezon den; zij blijven enige tijd in de gemeenten voor vergelijking met de bevolkingsregisters. Op deze wijze wordt enerzijds een controle verkregen op de compleetheid van de telling, en is omgekeerd een controle mogelijk op de stand van het bevolkingsregister. De gegevens zullen tenslotte in Den Haag, Apeldoorn, Amers foort, Utrecht en Rotterdam wor den verwerkt. In de lial van het P.Z.E.JU.-kantoor te Middelburg onthulde de voorzitter van de raad van bestuur, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot vrijdagmiddag een kunstsmeedwerk geschenk van het personeel ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de elektri citeitsmaatschappij. Foto P.Z.C.) HET PROCES TE BOSTON: Wilde haar moeder met Lynn Kauffman dineren? De Nederlandse marconist W. van R. die te Boston terechtstaat op beschul diging van moord op de Amerikaanse mevrouw Lynn Kanffman, heeft vrijdag een foto van de hut van me vrouw Kanffman aan boord van de .Utrecht" bekeken en gezegd niet te kunnen zeggen of een bepaald voor werp op de foto een appel of een si naasappel was. De foto werd hem getoond door de openbare aanklager, McAuliffe. Van R. zei voorts dat hij op do avond van de dag van mevrouw Kauffmans dood geen appel in do lucht heeft ge gooid, zoals door twee getuigen a charge was gezegd, maar een sinaas appel. Volgens een eerdere getuigen verklaring werd na do verdwijning van mevrouw Kauffman op de avond van 18 september van vorig jaar een appel in haar hut aangetroffen. Er waren zaterdag veel minder men sen op de publieke tribune. Een aan tal opbouwbare stoelen, dat daar don derdag was geplaatst, werd vrijdag voor do opening van de zitting weer weggehaald. De rechter, Murray, zei dat er niet meer dan 35 belangstel lenden aanwezig mochten zijn omdat, de jury wordt afgeleid als er teveel toeschouwers zijn. Mevrouw Van R. zat vrijdag op de eerste rij. De twee getuigen wier getuigenis Van R. betwistte, waren de twaalf jarige Stephanie Spector, de dochter van Lynn Kanffmans werkgever en de vijftienjarige Pat Lee, een Chinese jongen. Ook op een ander punt week hetgeen Van R. vrijdag zei af van wat de twee jonge getuigen hebben gezegd. Hij zei op de avond van 18 septem ber niet gezegd te hebben toen hij de conversatiezaal verliet, dat hij tien minuten moest werken. Dit had hij volgens de kinderen wel gezegd. Twee sigarettepeakjes McAuliffe vroeg Van R. of het, toen hij na de verdwijning van mevrouw Kauffman haar hut bezocht, er niet op leek alsof zij al haar kleding had klaargelegd om de volgende dag van boord te gaan. Van R.'s antwoord was: „Neen". Eerder had Van R. ge zegd de hut te zijn binnengegaan toen er naar mevrouw Kauffman werd gezocht. In antwoord op een vraag over de as bakken in de hut zei Van R. dat ze leeg waren. Hij had in één ervan tij dens het zoeken een sigarettepeukje gedaan. Volgens de politie zijn er twee sigarettepeukjes in de hut ge vonden, één met lippestift erop. McAuliffe zei: „U wist dat ze Lynn niet aan boord van de „Utrecht" zou den vinden, nietwaar? Van R. ant woordde: „Wij dachten dat zij niet gevonden zou worden". McAuliffe vroeg daarop nogmaals: ,.U wist dat zij niet gevonden zou worden, niet waar?" Van R. antwoordde toen: .Neen, meneer". Kort gesprek Op vragen over zijn doen en laten eerder die avond zei Van R. dat hij in de conversatiezaal een paar minu ten niet mevrouw Janita Spector, de moeder van Stephanie, heeft gespro ken. Zij had gezegd dat zij naar me vrouw Kauffmans hut zou gaan om te vragen of zij samen om zeven uur 's avonds zouden dineren, aldus Van R. Mevrouw Spector en hij hadden de zaal gezamenlijk verlaten en hij was naar do brug gegaan waar hij drie of vier minuten in de stuurhut met de radar bezig was geweest. Nadat hij had gezien dat de havenloods van boord was gegaan, was hij naar de radiohut gegaan om de kustwacht te melden dat de „Utrecht" uit Boston wegvoer. DICHTER. Een Portugees dichtertje van nauwelijks zes jaar, Haim Eza- guy Lopes Martins, smaakt het ge noegen dat 74 van zijn gedichten, die hij heeft „geschreven" toen hij vier en vijf jaar oud was, zullen worden uitgegeven. „Geschreven' 'is wat veel gezegd, want de dichter k&n nog niet schrijven. Zijn gedichten werden door familieleden op papier gebracht. Maar als ze weer voor hem worden opgelezen en ze zijn niet precies zo opgeschreven als hij ze heeft gedic teerd, dan hoort hij het onmiddellijk en verbetert het. Nieuwe 4Vz pet. lening Bank Ned. Gemeenten De N.V. Bank voor Nedcrlandschc Gemeenten in Den Haag deelt mede, dat zij voornemens is over te gaan tot de uitgifte van een 42 25-ja- rige obligatielening, groot 100.000.000, tot de koers van 9E procent. De lening zal worden afge lost in 25 gelijke jaarlijkse termijnen, aanvangende in 1961. Vervroegde ex tra aflossing is gedurende do eerste 10 jaar van de looptijd niét toege staan. Daarna is zij In de jaren 1970 t.m. 1974 alleen vervroegd aflosbaar tot de koers van 101 Vc procent en gedu rende de verdere looptijd der lening tot de koers van 101 procent. De Ie- ning is verdeeld in coupures van 1000 en 500. Datum van inschrij ving maandag 7 maart 1960 en da tum van storting vrijdag 1 april 1960. De opbrengst der lening is be stemd voor de financiering van kapitaalsuitgaven van gemeenten en eventueel van andere publiek rechtelijke of semi-publiekrechte- lïjke lichamen. „Nu geen oorlog Israël-V.A.R." De regering van Israël is ervan over tuigd dat er nu geen oorlog komt met do Ver. Arabische Republiek, om dat de Arabische landen Israël niet durven aanvallen en Israël niet van plan is om welk land dan ook aan te vallen. Dit heeft de Israëlische minister van justitie, Pinhas Rosen, vrijdag ver klaard op een bijeenkomst van de Kamer van Koophandel van Tel Aviv Maar het is een feit dat de Egyp- tenaren troepen hebben samenge trokken, zo zei hij. De ambassadeur van Israël in Parijs Walter Eytan, heeft wijdag ver klaard dat de toestand aan Israels grenzen zodanig is dat „het kleinste vonkje de ontploffing kan veroorza ken". Op het schiereiland van Sinai zijn drie Egyptische divisies, waaronder een tankdivisie, samengetrokken en het Syrische leger staat gereed aan de noordgrens van Israël, aldus de ambassadeur. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjöld, denkt hier blijkbaar anders over. Hij verklaarde na aankomst in Stockholm, waar hij zal deelne men aan de herdenking van liet 75-jarig bestaan van de Zweedse toeristenvereniging, dat de toe stand aan Israëls grenzen niet van dien aard schijnt te zijn dat het nodig is om de Veiligheidsraad bijeen te roepen. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft een beroep op Israël en de V.A.R. gedaan om zelf beheersing te betrachten en zich te houden aan hnn verplichtingen voort vloeiend uit het handvest van de Ver. Naties. Zeven militairen bij ongeluk gewond Op de provinciale weg bij Stolwijker- sluis onder Gouda is gisteren een verkeersongeluk gebeurd, waarbij negen mensen zijn gewond. Een militaire kolonne van het regi ment Van Heutz uit Schoonhoven, bestaande uit zes trucks, was bezig een zandauto in te halen. Drie trucks passeerden de zandauto. De vierde truck was net bezig even eens in te halen, toen uit de tegen overgestelde richting een autobus na derde van de maatschappij „De twee provinciën". De chauffeur van deze bus, de 26-jarige L. G. uit Schoonho ven, meende dat de derde wagen van de kolonne de laatste was en zag dus geen aanleiding te stoppen. De chauf feur van de vierde truck, de 20-jari ge beroepskorporaal G. P. uit Zwijn- drecht, trachtte nog door de zand auto scherp te „snijden" de bus te ontwijken. De zandauto werd in de berm gedrukt, doch de truck kon de bus niet meer ontgaan. Hij werd aan de linkerkant gegrepen en open gescheurd. Zeven inzittende militairen werden er uit geslingerd en liepen verwondingen op. In de bus werden twee passagiers licht gewond. De mi litairen werden naar ziekenhuizen overgebracht, de twee passagiers kon den na verbonden te zijn hun reis voortzetten. Bij het ongeluk werden gewond sergeant E. Hendrikse, 27 jaar, wonende in Schoonhoven, en de dienstplichtige soldaten J. L. J. Janssen uit Maastricht, O. Krui- zinga uit Eindhoven, H. Smidt uit Alissingen, W. F. de Moor uit Haarlem, C. A. M. van der Zandt uit Draten en Th. G. A. Severijns uit Maasbree. ipiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)i!iii!iiiiiiiiiiiiiiii|i^ Nog zachtere lentelucht onderweg (Van onze weerkundige M medewerker) H De klimatologische winter, die 21 H op 1 maart is geëindigd, nadert li zijn einde en is tot een zacht H besluit gekomen. Gisteren steeg M het kwik al tot S graden C.. maar een depressie, die nu ten M westen van Schotland is aan- p gekomen, voert met een. krach- tige zuidelijke wind nog iets --- zachtere lucht uit Frankrijk p naar het noorden. In het zuid- westen van Frankrijk kwamen gistermiddag al temperaturen m voor van ruim 20 graden C. p Zo zacht zal het in onze omge- ving niet worden, maar het p kwik kan de komende dagen p plaatselijk tot 12 a 13 graden p stijgen. Dit betekent, dat dit laatste winterweekeinde tem- p EE peraturen ver boven normaal p te zien geeft, met nu en dan p wat regen, maar ook opklarin- eê gen. Koning Winter laat zich H nu heel langzaam naar Scandi- p navië verdrijven, waar 's p nachts nog steeds matige tot M H strenge vorst voorkomt. p liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii STEMMEN UIT DE KERKEN In het kerkelijk huisbezoek steeds moeilijker elkaar „te vinden Het is al weer bijna een jaar geleden, dat prof. dr. G. BriUenburg Wurth schreef over huisbezoek in do gemeenten onder de titel: „Waarom wil het niet?" Na te hebben geconstateerd dat het huisbezoek sedert de Doleantie tot grote zegen Is geweest en dat de Gereformeerde Kerken daaraan onberekenbaar veel to danken hebben gehad, moet hij consta teren „dat het in onze tijd met dat huisbezoek niet meer wil", naar het schijnt. De ambtsdragers klagen over de gemeenteleden, bij wie „dik wijls zo weinig bereidheid is 0111 werkelijk hen te ontvangen". Zij komen nog wel in de huizen, maar meestal niet in de harten, „Met vreugde ontvangt men de ambtsdragers meer malen nu niet bepaald". Meestal blijft er „een behoorlijke distantie". En eveneens klaagt de gemeente over de ambtsdragers. Natuurlijk klaagt men dat zij niet voldoende ko men. Dat is een aloude klacht, in alle kerk. 3Iaar men klaagt ook, aldus prof. BriUenburg Wurth dat, wanneer men er wel naar verlangde een goed persoonlijk gesprek te krijgen omdat men zat met bepaalde vragen en moeilijkheden, „het leek alsof de ambtsdragers van hun kant alle» deden om zo'n gesprek te vermijden of althans niet tot het eigenlijke wisten door te stoten". Er is dus tegenwoordig iets dat belemmerend werkt aan weerszijden. Dit kan het huisbezoek maken, niet tot een vreug de maar tot een pijnlijke aangelegenheid. Wanneer deze hooggeleerde dit con stateert, is het natuurlijk alleen om de vraag te stellen waaraan dat nu ligt. Waar zitten nu speciaal de moeilijkheden? Is de mens van te genwoordig anders dan die van vroe ger? In wezen natuurlijk niet. De mens is nu nog dezelfde als in de tijd van de aartsvaders en daarom kunnen wij nu nog steeds met vrucht ons verdiepen in de hoofdstukken van het boek Genesis, zoals het ker- lcedagbockje „Wie oren heeft, die lior.e"i ons Iaat doen, Maar; toch is de mens wel veranderd, omdat de omstandigheden waarin hij leeft, veranderd zijn. Wanneer we lezen die aardige boeken van Herbert Ktihn, het ontwaken en de opgang der mensheid, die in goedkope uit gave voor iedereen gemakkelijk te krijgen zijn, vertelt hij daarin hoe onze prehistorische voorvaders veel meer met de natuur hebben meege leefd, zoals de wilde dieren dat doen, dan dat dit bij ons het geval is. Dit heeft mede hun.leven bepaald. Het leven van de tegenwoordige mens wordt niet meer bepaald door de natuur. Zelfs op het plat teland is dat niet meer het geval. Ons leven wordt nu bepaald door de motor, door de techniek, door lie chemie, door do selectie, door de radio en televisie en ga zo maar voort. Het kan niet anders, of dit nioet van invloed zijn op 's mensen ziel. Moeilijker Wij krijgen hoe langer hoe meer een wereld van specialisten. Wanneer een huisarts een bijzonder geval van ziekte vermoedt, stuurt hij de pa tiënt door naar een specialist. Wan neer een televisie niet meer werkt, moet er een specialist bij komen. Al die specialisatie alleen reeds maakt dat mensen elkaar moeilijker ont moeten, ook dan, wanneer zij een zelfde geloof belijden en behoren tot dezelfde kerk. Er ontstaat in de te genwoordige tijd veel vlugger een afstand tussen mensen dan dat vroeger het geval was, want ze leven in een andere wereld. Ligt hier ook niet een van de moei lijkheden (een van de vele) van het huisbezoek en van alle pastorale werk? Daar komt het er op aan dat wij moeten kruipen in de huid van een ander en gaat dat. niet steeds moeilijker, omdat wij niet goed we ten waar bij die ander de slagade ren en zenuwen van zijn leven liggen en waar zijn hart klopt Apostolaat, diaconaat en pastoraat. In deze drie woorden is het werk (Zie slot pagt 4 kol, 5) Het Wereldgebeuren Geen Saul Galilea, waar tweeduizend jaar geleden het gebod der naasten liefde weerklonk, dat zich over de hele (slecht luisterendel wereld zou verspreiden, is in deze dagen een centrum van haat. Nieuwe spanningen in de Syrisch- Isralische grensstrook daar, drei gen na een lange tijd van betrekke lijke rust aan het Midden-Oosten zijn kruitvak-karakter te hergeven. Mevrouw Meïr, de Israëlische minis ter van buitenlandse zaken, heeft londerdag in een brief aan de Vei ligheidsraad van de Verenigde Na- tics de Verenigde Arabische Repu bliek ervan beschuldigd, een cam pagne van „openlijke oorlogshitsing" te voeren. Zij deed dat in opdracht van „vader" David Ben Goerion. die in de tijd van de eerste zionistische nederzettingen in Palestina al op wacht heeft gestaan om immigran ten tegen Arabische overvallers te beschermen en die. net als eens ko ning David voor de Filistijnen, nog steels op zijn hoede is voor de Ara bieren, nu de zelfstandige staat Israël een groot deel van Palestina beslaat. De Filistijnen hadden van de kuststeden uit (waaronder het ook nu telkens weer genoemde Gaza) in de tijd van Simson, Samuel en Saul vrijwel geheel Palestina ver overd en de stammen van Israël met geweld onderdrukt. Ben Goerion wil het laten bij een rol als van koning David, die de Filistijnen terugdreef. En telkens wanneer hij tekenen meent waar te nemen van Arabische toebereidselen om uitvoering te ge ven aan het voornemen, ,.dc joden de zee in te drijven", laat hij een we reldwijd alarm horen. Na de wraak- invasie van Israëlische troepen in de woestijn van Sinaï, tegelijk met de Brits-Franse actie in de zone van het Suez-kanaal (1956) werd een politie macht van de Verenigde Naties ge legerd aan de grens tussen Israël en de Gazastrook. van waaruit voordien de tergende Egyptische zelfmoord commando's opereerden. De huidige spanning tussen de nu twee jaar be staande Verenigde Arabische Repu bliek (Egypte en Syrië) en Israël heeft geleid tot troepenconcentraties in de Sinaï-woestijn en in de omge ving van het Meer van Galilea. In Galilea is de afbakening van de .grenzen niet overduidelijk gere geld. Bij de wapenstilstandsbe sprekingen na de Israëlische onaf hankelijkheidsstrijd van elf jaar ge leden eisten de Israëli's dat de Sy- riërs zich zouden terugtrekken ach ter de reeds tientallen jaren bestaan de grens; de Syriërs hadden er ech ter bezwaar tegen om strategische heuvels aan de westelijke kant van die grens in handen van de Israëli's te zien vallen. Tenslotte werd een compromis gevonden: de Syriërs zou den de oude grens erkennen en zich ten oosten ervan terugtrekken, maar een strook ten westen van die grens zou gedemilitariseerd moeten wor den, zodat er ook geen Israëlische troepen mochten komen. De Israëli's beschouwen het gedemilitariseerd zijn van dat terrein als een vrijwil lige tegemoetkoming hunnerzijds ter vermindering van de spanning; de Syriërs zien er een bewijs in, dat deze strook niet tot Israël behoort. In *het begin van deze maand ont stond een incident doordat Syrische boeren ten westen van de internatio nale grens, met ploeg en geweer ge wapend. begonnen met de ontginning van vijf ha met distels begroeide grond. Dat dit geploeg in februari en niet zoals daar gebruikelijk in de herfst begon, was voor de Israëli's een teken dat deze voor hen erger niswekkende activiteit niet het ini tiatief van boeren maar vah „hoger hand" was. Israël heeft dezer dagen de Verenigde Naties laten weten* dat het bereid is, om ter vermindering van de spanning te onderhandelen over de positie van de boeren in het grensgebied. Zoals bekend, werd bij het gewapen de conflict dat over het verdachte geploeg ontstond, een Sfrisch dorp vernietigd. Israël is daarvoor dooi de waarnemers van de Verenigde Naties veroordeeld. Aangenomen wordt, dat de eigen lijke oorzaak van deze span ningen dieper ligt. Daarbij valt te denken aan het feit. dat het tussen de beide delen van de Verenigde Ara bische Republiek, die deze week kaar tweejarig bestaan vierde, niet zo best botert. De rivaliteit tussen Egypte en Irak leidde onlangs tot het ontslag van 300 Syrische officie ren van wie president Nasser aan nam dat zij teveel pro-Kassem (de Iraakse president) waren. Hun ver vanging door Egyptenaren heeft on getwijfeld kwaad bloed gezet, en daarbij komt dat in economisch op zicht het Syrische deel van de repu bliek achterblijft. Als bij de huidige spanning tussen Israël en de V.A.R. inderdaad vooral moet worden gedacht aan een groot scheepse poging, de aandacht van binnenlandse V.A.R.-problemen af te leiden naar internationale conflicten, blijft het misschien bij een storm in een glas water. Maar het is te be grijpen, dat David ben Goerion met een heeft laten weten, geen Saul te willen zijn. PREMIER BEN GOERION ...David en dd Filistijnen.»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13