PREDIKBEURTEN MARIO LANZA ALS OPERA-STER IN ROLPRENT „COME PRIMA" PRACHTBIJTSl WALCHEREN ZATERDAG 27 FEBRUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FILMS IN ZEELAND „St. Louis Blues" beeldt leven van Handy uit Behalve de zang van de niet lang geleden overleden Mario Lanza ban men in „Come Pri ma" genieten van een aantal door verscheidene opera-solis ten, het koor van de opera in Rome en het knapenkoor van het Vaticaan gezongen operalie deren. Mario Lanza is de ster van de film, waarin liij de Ame rikaanse zanger Tony Costa voorstelt. Costa komt Londen, Parijs, Rome en een reeks an dere Enropese steden op stelten zetten, niet alleen met zijn uit stekende zang, maar ook door de schandalen, die overal waar hij verschijnt, ontstaan. Maar tenslotte betert de zanger zijn leven, wanneer hij een dove be wonderaarster ontdekt. Behalve een groot aantal Duitse acteurs en actrices speelt er in deze rol prent ook een Amerikaanse ster mee, namelijk Zsa Zsa Gabor. Te zien in ALHAMBRA (Vlis- singen). De onenigheid tussen twee broers is de achtergrond van „Valstrik", Luxor (Vlissingen), een Amerikaanse gang sterfilm, die in zekere mate meer is dan gangsterfilm alleen. De beide broers, Richard Widmark en Earl Holliman, die het niet zo goed met elkaar kunnen vinden, komen na lange tijd weer met elkaar in aanra king, wanneer zij betrokken raken bij de vlucht van een misdadigers- bende. Ralph (Widmark) als advo caat en Tippv (Holliman) als assis tent-sheriff. De twist laait weer op en thans gaat het ook om een vrouw, de vrouw van Tippy (Tina Louise). De strijd tussen de twee broers, die, Eartha Kitt speelt een rol in deze le vensgeschiedenis als de zangeres uit New Orleans, die Handy's talent er kende en misbruikte. Voorts ziet men in deze film Pearl Bailey, de show man Cab Calloway, Ruby Dee als Handy's verloofde en Ella Fitzgerald alsElla Fitzgerald. Hoewel het levensverhaal van de jazz-musicus Handy ongetwijfeld wel enigszins geromantiseerd zal zijn is de echte sfeer van de French Quarters in New Orleans, zoals men die ook nu hier en daar nog wel eens aantreft, zeer zuiver getroffen. Te zien zondag in GRAND (Goes). Stan Laurel en Oliver Hardy zijn er weer en wel in Schouwburg (Middel burg) waar in de zondagmatinee de kolderfilm „Houten koppen" vertoond wordt. Op het zondagmiddagprogramma van Luxor (Vlissingen) prijkt „Rusty en de vluchteling een aardig verhaal over een herdershond en een Tsjechi sche jongeman, die in Amerika vriendschap sluiten en talrijke span nende avonturen beleven. Het is een film van William Castle. Iwo Jima heeft een beruchte klank en brengt herinneringen aan de strijd in de Pacific gedurende de tweede wereldoorlog. Deze strijd is ook het onderwerp van de film „Iwo Jima", een werkstuk van Allan Dwan. John Wayne speelt de hoofdrol. Als een soldaat, die de oorlog haat vertrekt hij naar het strijdtoneel. Verder be staat het verhaal uit de ingrediënten, die reeds vele oorlogsfilms succes brachten: een controverse tussen de soldaat en een sergeant, de vriend schap aan het front, een romance. De muziek voor „Iwo Jima" werd ge componeerd door Victor Young. Schouwburg (Middelburg) vertoont de film. Richard Widmark speelt de hoofdrol in „Valstrik". wanneer beiden het aan de stok krij gen met de misdadigers, slechts even nader tot elkaar komen, speelt zich af in een klein plaatsje aan de rand van de zuidelijke Californische woes tijn. Het is een dramatische geschie denis, die echter toch nog goed af loopt, ondanks de slachtoffers, die er vallen. „Meisjes in uniform" is de tweede film van die naam, nadat men liet onderwerp van de Pruisische meisjeskostscholen in 1931 voor het eerst verfilmde met Hertlia Tlilele als het schoolmeisje Ma il uela en Dorothea Wleck als de enige „menselijke" onderwijzeres aan de school. De film baarde op zien, omdat het eon van de eerste was, die een probleem behandelde. Thans is dat niets nieuws meer. Romy Schneider heelt men de rol van het uiterst gevoelige school meisjes gegeven, Lilli Palmer beeldt de schooljuffrouw uit. Te zien in ELECTRO (Middelburg). „Tarzan en zijn vijanden", Grand (Goes) behelst nieuwe avonturen van do gespierde oerwoudheid, die dit maal weer eens belaagd wordt door een oude vijand, de misdadige Slade. Slade is in het gezelschap van een paar diamantzoekers en een jonge dame, die de ontberingen van een tocht door het oerwoud met haar verloofde (een der diamantzoekers) deelt. De Tarzan in deze rolprent is Gprdon Scott. Anthony Quale zien we als Slade. „St. Louis Blues In tegenstelling tot „The five pen nies" is do van mindei recente datum zijnde „St. Louis Blues" een film, waarin bijna uitsluitend Jazz-musici optreden. De hoofdrol wordt gespeeld door Nat King Cole die, hoewel lü.f de laatste jaren vooral populaire songs brengt, een tijd hoeft gekend, dat hij met zijn trio zuivere jazz muziek van grote klasse speelde. Als pianist heeft hij bewezen talent te bezitten Het is dan ook geen wonder, dat men hem gekozen heeft om de fi guur van de neger-eomponist Will C. Handy uit te beelden. Handy's meest bekende compositie is de St. Louis blues en zelfs de tegen standers van de jazz hebben dit lied geprezen Het is de verklanking van dc sfeer der zuidelijke Amerikaanse staten, waar de negers slavenarbeid verichttcn. Handy's voorvaderen wa ren zulko slaven cn de muziek van deze mensen had hem als kind reeds diep getroffen. Tegen de zin van zijr vader, die dominee was, besloot Han dy met pianospelen zijn brood te gaan verdienen. Later, toen hij door blindheid wergetroffen, kwam hij weer thuis en hield hij zich bezig met net componeren van spirituals waarvan er talrijke nog steeds wor den gezongen en op de plaat vastge legd In deze film ts Mahalia Jack son de grote vertegenwoordigster der spiritual- cn blueszangeressen. Advertentie i Beits zelf tnr meubelen van Ceta-Bever Stavenisse stelt nog prijs op woonruimtewet Ook de raad van Stavenisse heeft gediscussieerd over het al dan niet buiten werking stellen van de woon- ruinitevvet-194t7. Tijdens de vergade ring van vrijdag kwam men tot de slotsom, dat ook dit Thoolse dorp de wet niet kan missen. Met alleen de stem van de heer J. L. Potappel te gen, werd besloten de minister in die geest te antwoorden. De gemeenterekening 1958 werd voorlopig vastgesteld. De gewone dienst vermeldde aan uitgaven 614.768,51 en aan inkomsten 608.565,94. Op de kapitaaldienst zijn deze cijfers 1.351.475,93 en 1.265.168,23. De commissie van on derzoek adviseerde B. en W. enkele niet te verhalen posten van vóór 1953 onlnvorderbaar te verklaren. Het bedrag per leerling voor de openbare lagere school voor I960 werd vastgesteld op 40,74. Aan de kleuterschool werd voor 1960 een voorschot toegekend van 546. Daar de raad in 1958 besloot niet over te gaan tot het Invoeren van een straatbelasting voor de oostzijde van de Prins Bernhardstraat, hadden Gedeputeerde Staten in overweging gegeven een wegaanleg-belasting in te voeren. Deze belasting zou dan ge heven moeten worden, wanneer gron den ter bebouwing worden verkocht. Ondanks de suggestie stelden B. en W. voor op een en ander afwijzend te beslissen. Waarmee de raad ak koord ging. Bouw openbare lagere school te Burgh aanbesteed In Burgh heeft architect W. Beye uit Veere namens het gemeentebe stuur van Burgh vrijdagmorgen aan besteed het bouwen van een open bare lagere school te Burgh. Er werd als volgt ingeschreven: fa. L. C. Bom en Zn., Burgh 86.916; J. C. Bijkerk, Burgh, ƒ91.098; M. J. Padmos en Zn-, Dreisehor ƒ92.722; M. Slager, Dreischor 93.930; C. en A. van Veld hoven, Zierikzee ƒ94.400; J. A. Pol dermans, Zierikzee 95.400; C. A. Prinse, Haamstede 95.450; L. Tie- leman, Nieuwerkerk ƒ95.480; S. P. Wijsman. Zierikzee 95.749; T. J. M. van Veldhoven, Zierikzee ƒ96.200; N. Berrevoets, Zierikzee ƒ96.450; J. C. A. Prince. Serooskerke (Sch.) 97.000; Gebr. Holm, Zierikzee 97.300; C. Smeets, Achthuizen 98.000; K. Manni, Haamstede 100.000; W. J. Verjaal, Scharen- dijke 100.200; J. Pleune, Noordwel- le ƒ100.375. De gunning werd aan gehouden. U HEBT ALTIJD KEUS Vretken he«ft netdi 200 Instrumenten voorradig Nieuwe baby.pUno't In elke houtsoort of comblnetle, In klassieke alt teer exclusieve modellen, vjf f I49S.- Nleuwe electrlsche eminent orgels v.af f 49J.- Credlet-servlce 49 maandelijkse termijnen Vraagt gratia brochure Bodegraven, Tel. 01726-2188 Nieuwe lagere school in Stromenwijk In aansluiting op ons verslag van af gelopen zaterdag over de bouwacti viteiten in Middelburg wordt ons verzocht nog mee te delen, dat een deel van de moderne lagere school, die in de Stromenwijk wordt ge bouwd, bestemd is voor de vereniging voor geref. onderwijs. Van de zeven lokalen, die de school telt, zal de vereniging er drie in gebruik nemen. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 18 tot en met 23 februari als gevonden aange geven voorwerpen: motorbril; rol beschuit: gele kinderhandschoen; bruine portemonnee met inhoud; toi letetui; linkerwant; hondepenning no. 150; nagelgarnituur in etui; gymnastiekschoenen wit met blauw; grijze kinderhandschoen; veelkleuri ge want; bruine en blauwe want; groene dameshandschoen; hond zwart-bruin gevlekt; huissleutel; vuilnisemmer no. 2279; ring waar aan 8 sleutels; muntbiljet; gekleurde sjaal; paarse want; bankbiljet; brui ne muts met gele rand; donkerblau we jongensmuts; bruine portemon nee met drukknopsluiting inhouden de manchetknopen, ring en foto voorstellende mevr. K. te Middel burg; geblokt kinderschortje; bivak muts; paar grijze wanten; bruin met witte want; bruine glacé herenhand schoen. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 17 tot en met 23 febr. 1960 werden in 't bureau van de commissaris van politie te Vlissingen als gevonden voorwerp gedeponeerd: geblokte das, diverse handschoenen en wanten, portemonnees, sleutels, parapluhoes, zeidoeken tas, was handje, paar damesschoenen, fiets- slotsleuteltje waaraan bevestigd Hei- nekensplaatje, sigarenafpunter, bal, kindertasje met inhoud, kinderstep- pen en rijwielen. Aan het bureau zijn de adressen te verkrijgen, waar de volgende gevonden voorwerpen zijn te bevragen: muntbiljetten van 2.50, passer in doos, kinderwantjes, bril met doublé montuur en gedeelde glazen, gebreide das, portemonnee, pakje inhoudende tandpasta, rnoer- sleutel, pakket postzegels, spijker broek en lipssleutel no 7904. i Gezellige bijeenkomst van V.P.R.O. in „Britannia" DE V-P.R.O. heeft vrijdag leden en belangstellenden in „Britannia" te Vlissingen een pretentieloze maar Vlotte cabaret-fantasie voorgescho teld. Het was een aangenaam mu ziekspelletje met rimpelloze teksten, dat een waar familie-genoegen werd, niet alleen voor de ouderen, maar ook voor de jongeren. Benny Vreden had deze prettige mengeling van muziek, dans, sket ches, parodieën eu vele dwaze inval len samengesteld (met enige bijdra gen van Willy van Hemert en Hans de Vries) en daaraan de naam Pam pus gegeven. De gebeurtenissen op het eiland Pampus zijn aanleiding tot enige lie felijke sketches, waarbij uiteraard het verhaaltje een ondergeschikte rol speelt. Alberto Lopez di Pampus (Benny Vreden) is de vader van vier doch ters: namelijk Mitzy Tieland, Marian Groenendijk, Paula Korver en Patty van Blanken. De laatste drie vormen het zangtrio „The Sportlights". Louis Dusée fungeert voor de drenkel' Karei van de Brugge. Louis Dusée gaf blijk van gevoelig heid. vlotheid en een behoorlijk tech nisch kunnen, dat kwam o.a. tot uiting in: Een hoesje met een smoes je. Mitzy Tieland, lief en charmant acteert grappig. Haar bijdrage tot „uit Opa's fotoalbum" was loffelijk. „The Spotlights" zongen fris. acteer den vlot en de dansjes werden ge waardeerd. Voordat deze fantasieën op de plan ken werden gebracht hield ds. J. van Beek een korte propagandistische re de. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 26-2 Norruna van Antwerpen; Hcinrlch Parchmann van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 25-2 SJofna naar Casablanca; 26-2 Norruna naar Port Ma ch ira. Gepasseerd naar Antwerpen op 23-2 Tide van Londen-Gent; Eagle van Londen; Kitty van Fulham; Orion van Tunis; Randl'onteJJn van Hamburg; Pr. Willem va;. Oranje van Rotterdam; IJsei van Le Havre; 26-3: Kleldrecht van Bremen; Ja son van Ponce; Fen van Jonden-Gent; Mascotte van Hamburg-Gent; Jonet van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 25-2 Alkaid naar Londen: Harm naar Cork: 26-2: Teun naar Ktngslynn; Appingedam naar Rot terdam. GRIJPSKERKE N.C.V.B. bijeen De N.C.V.B. te Grijpskerke vierde dezer dagen haar elfjarig bestaan met een feestelijke vergadering. Do presidente, mejuffrouw Hondius, sprak in het bijzonder een wel komstwoord tot de afgevaardigden van Middelburg en de naburige dor pen. Mevrouw Elzinga hield een bij belinleiding. Na de verslagen van se cretaresse en penningmeesteresse werd de bestuursverkiezing gehou den, waarbij mejuffrouw Hondlus en mevrouw Wijkhuis aftraden. Tot pre sidente werd gekozen mevrouw Vlaardingerbroek-Cnossen en tot be stuurslid mevrouw Wapenaar-Zuur. Vervolgens werd staande het bonds- lied gezongen. Na de pauze voerden enkele leden enige stukjes op. Ook werd gedeclameerd. Een koor zong enkele liederen, die met aandacht werden beluisterd. De presidente werd op hartelijke wijze gehuldigd en ontving enkele geschenken van bestuur en leden. Een collecte voor het Magdalenafonds bracht 16,50 op. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hoofdplaat stelde prijs van bouwgrond vast Dc raad van Hoofdplaat heeft in zijn vergadering van vrijdagavond de uit gifteprijs van bouwgrond in het goedgekeurde Zuidwest-uitbrei dingsplan vastgesteld op 6,20 per m2. Per 1 januari 1960 werd een wachtgeldregeling vastgesteld voor het personeel in dienst van do ge meente. De raad besloot eveneens per 1 januari een nieuw arbeids- overeenkomstbesluit in te voeren. De raad betuigde zijn instemming met een motie van de raad van Aar denburg, gericht aan de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning, waarin wordt aangedrongen op verzachting van de vestigingseisen voor fruit- en groentetelers. De plaat selijke E.H.B.O.-vereniging krijgt een subsidie van 150. De raad ging akkoord met een voorstel tot wijzi ging van een overeenkomst met het ziekenhuis „Caritas" te Roosendaal voor verpleging en afzondering van besmettelijke zieken in het zieken huis te Oostburg. De prijs, die door de ziekenhuizen aan erkende zieken fondsen zal worden geheven, zal nu maatstaf voor, de verpleegprijs zijn. Op enkele subsidieverzoeken werd afwijzend beschikt. Voor 10,per jaar zal de gemeente Hoofdplaat zich laten inschrijven als begunsti ger voor de stichting u.t.s. in Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen. Als nieuw lid voor de instelling voor maatschappelijke zorg werd be noemd F. C. M. Thomaes. De heer L. F. Roets, het nieuw-be- noemde raadslid, dat aan het begin van deze vergadering in handen van burgemeester J. F. C. Temmerman de ambtseed aflegde, Informeerde bij de rondvraag of de Marijkeweg ver beterd kan worden en of er voorzie ningen voor de vaak defecte verlich ting aldaar getroffen kunnen wor den. Knaapje te IJzendijke viel in teil met water Het vijfjarig zoontje Marc van de familie V. uit Den Haag dat wegens familieomstandigheden met zijn moe der bij zijn grootvader te IJzendijke was, is in een onbewaakt ogenblik achteruit in een teil kokend water gevallen. Met ernstige brandwonden is het ongelukkige knaapje naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. BIERVLIET Oudste inwoner overleed op 95ste verjaardag Juist op zijn 95ste verjaardag is de oudste inwoner van Biervliet, 'de heer A, Hubregsen, wonende in dc wijk Driewegen, deze week overleden Ve len, waaronder de burgemeester, toonden hem op zijn verjaardag hun belangstelling. Een mobiele kraan van een Rotter damse firma heeft vrijdagmiddag op het „natte" industrieterrein aan de Westhavendijk te Goes een zware c& mentsilo geplaatst op een construe tie van stalen steunen. Het betrof hier het plaatsen van een 8 ton z ia- re silo, met een inhoud van 250 ton, voor de nieuwe BetonmortelcentraÏ6 in Goes. Zoals bekend heeft Pitbeton- mortelcentrale te Middelburg enkele maanden geleden besloten een neven- bedrijf in Goes te vestigen. Op de foto: de 30 meter hoge mobiele kraan met een hefvermogen van 30 ton, plaatst de zware cementsilo. Foto P.Z.C.) R.-k. kleuterschool Terneuzen aanbesteed Donderdagmiddag werd in het r.-k. patronaatsgebouw te Terneuzen aan besteed het bouwen van een twee- klassige r.-k. kleuterschool. De in schrijvingen waren als volgt: D. Freyser, Sint Jansteen 79.800; L. Lansu, Clinge 80.000; gebr. P. en G. v. Steenbergen, Sas van Gent 80.050; F. Lamberts en Zn. Stop peldijk 80.600; Fa. A. J. Goossens en Zn., Walsoorden 81.545; E. v. Driessche, Kuitaart 83.881; P. de Rooy en Zn., Vogelwaarde 83.928: A. J. Herrewegh en Zn., Lamswaar- de 84.081; P. A. Mangnus, Bosch- kapelle 84.928, M. J. Galle, Zaam- slag 85 225, gebr. v. d. Poel, Ter neuzen 85.780; F. J. V. Freyser. Sint-Jansteen 85.500; F. Verstelle. Philippine 88.100; fa. gebr.. De Theye, Terhole 88.470; gebr. Krieekaert, Hengstdijk f 88.800: gebr. Gijsel, Westdorpe 89.600; D. S. Lauret. Clinge 89.855; J. Kolijn. Terneuzen 91.355. De raming be droeg 79.821. De gunning werd aangehouden. Benoeming De heer M. Kaboord, onderwijzer aan de openbare lagere school te Oost burg is benoemd tot onderwijzer aan de afdeling onderwijs van de open bare Juliana van Stolbergschool te Rheden. Auto reed tegen lichtmast Doordat een Kloetingse automobilist de macht over zijn stuur verjoor, reed hij vrijdagmorgen omstreeks half negen in de Zuidvlietstraat te Goes tegen een lichtmast. De auto word aan de voorzijde vrij zwaar beschadigd. De lichtmast brak af. ZATERDAG 27 FEBRUARI. Adventisten. Middelburg 10 Bijbel studie, 11 de heer v. Kerkvoort; Vlis singen 9.15 de heer v. Kerkvoort, 10.15 Bijbelstudie. Interkerkelijk Avongebed. Vlissingen (Engelse kerk) 7.30S uur. ZONDAG 28 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. 10 en 2.30 ds. Theu- nissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 ds. Kwast, 2 ds. Rothfusz; Gapinge 10 ds. De Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wa penaar; Kleverskerke 2 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. Van Haarlem, 7 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugdk., 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 ds. Durkstra; Middelburg Nieuwe Kerk 9 ds. Visser, 10.30 ds. Aalders, 7 ds. Enker (jeugdd.); Engelse Kerk 7 ds. Poort; Koorkerk 10 ds. De Weerd; Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. Van Haarlem, 7 ds. Wapenaar (jeugdd.); Souburg 9.30 en 11 ds. Van Duyne, 7 wika Wasterwal (jeugdd.); Oostka pelle 10 ds. Haitjema. 7 ds. Rothfusz; Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennïe; St.- Laureus 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 10 ds. Wieringa; Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds. v. d. Schoot, 5 ds. Kwast; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 ds. Poort, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Rothfusz; Vrouwenpolder 2 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Geref. Kerk. Arnemuidon 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Boonstra; Gapinge 9.30 en 2.30 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elsh'out; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen; Middel burg Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Oos trum, 2.30 en 5 ds. Van Til; Noor- derkerk 9.30 ds. Van Til, 5 ds. Van Oostrum; Gasthuiskerk 7.30 ds. Yts- ma; Oo@t- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 drs. Van Ulden; Veere •10 cn 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen en 5 drs. Verschoor: Vrouwen polder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; West kapelle 10 ds. Boonstra, 2.30 drs. Verschoor. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Trimp; Souburg 9.30 ds. Douma; Vlissingen 4.30 ds. Dou- ma: Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Trimp, 4 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 lees- dienst; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.- Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 de heer Kok; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds, Drcchsler. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Middelburg 10 ds. D Weerd; Vlissingen 7 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. De Boer. Herst. Apost. Zendïngsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Luit. Holland, 7.30 inzegening van solda ten; Vlissing^n 10 Heilsamenk. Evang. op G.G. Vlissingen 10 en 5 de heer Polderman (Kazerne Willem 3). Marktberichten VISMIJN BRESKENS. In de week van 14 tot en met 20 februari werden te Breskens aangevoerd 24 kg ex port garnalen; 92 kg kabeljauw; 33 kg sprot. VEILING 7.ÜÏD-H0LL. EILANDEN. 25 februari- Andijvie 82—90, spruiten I A 6883, II A 37—58, I B 56—84, II B 26—41. I D 58-70; witlof I A 57-66, II A 48—öa I B 50-55, II B 44—51, veldsla 3,40—4.10. uien, geschild 9—18, C 8—13, D 16—21, sla C 10—18, stoofsla 96, spinazie I 1.08—l.ia II 57—1.02, peen C 37—39, prei I A 89—97. II A 64—77, I B 68—75, rode kool I A 42- 51, II A 3239, gele kool H A 36, groene kool I A 48, II A 36, boerenkool 32—57, selderij Kh-17. peterselie 24—26. Golden Delicious klas I 73—98, II 59—92. Goudre- nette I 61—78, II 59—74, Jonathan I 70—83. II 63—75, Winter Banana 1 62—78, II 85— 62, Winston I 69—81, II 59—75, IJsboUt II 37—44, St. Remy n 36—10. Brederode II 41, Comtesse II 46—62, Conference I 84—92. EIERVEILING ZUIDHOLL. EILANDEN 25 februari. Aanvoer 104.000 stuks. Sorte ring I soort 00 75 en op 15.80; o 70-75 11-20 —11.30; 1 65-70 9.80—10.10; 2 60-65 9.20—9 40; 3 55-60 8.70—8.90: 4 50*55 8-50—3 60: 6 45-50 8.00—8.10; 6 40-45 7.30. VEILING BERGEN OP ZOOM- 26 februari. Rodekool 40—56 Wittekool 30 —37 Savoolekool 45—54. Gele kool 34«o: Waspeen 15—47. Prei 15—81 Sla 23—24. Spruiten 23—127. Witlof 20-67. Boerekool 21—54. Radijs 26. Raapstelen 13—14. Kro ten 30 Rabarber 72—85, Golden Delicious 66—77. Jonathan 61—75. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 26 februari Uien 40—55, 17.50, 55—70, 19.31, drielingen 13.08. Aanvoer 20 ton Aardap pelen: Furore 10—1151, drielingen 4. Aan voer 15 ton. Tarwe 31—32. Gerst 25—27. Haver 20—25. Kleine erwten 36—38- Schokkers 38—41. Bruine bonen li0—125. Koolzaad 38—45. Maanzaad 110—120. VEILING GOES. 28 februari. Knolselderij 3—13, Selderij 12 —14 Knolselderij p. kg 45. Spruiten A II 56—63. B II 33—87, afw. 33-53. Witlof A I 53-62. A II 46, B I 50—52. afw 29—42. Gr. sav.kool 20-40. Rodekool 40—45 Prei II 56-60. Peen 21—23. Uien 4-17. Andijvie 73—77. Kroten 34. Aardappelen 7. AMSTERDAMSE AARD APPELTERMIJN MARKT. 26 februari- De tota;e dagomzet op de gehouden aardappeltermtjnmarkt beliep 615 contracten, waardoor hei weektotaal op 3066 gedane zaken kwam Prijzen consumptiesector: eigenheimer apr 14.50. Furore apr. 13.00, Alpha apr, 12 70. 12.60. 1250. 12.40. Bintje 35 mrt. 13 50. 14 50. apr. 1540. 1550, Ï5 60. 15 70. 15.60, 15 50. 1540. 15.30, 15 40, Bintje 45 apr. 19 00, 19 10. I9.H0. 18 80. 18 70. 18.50. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter C. F. Frumau, Groen markt 17, tel. 0 1180—2635. Vlissingen: dokter Du Fosse. Koudekerkseweg 78a, tel 0 1134—2525. Oostkapelle, Veere en Domburg: J. W. Oosterhoff, Markt A 155, Veere, tel. 0 1181—271, Koudekerke. Zou telande en Westkapelle: dokter L. Sloos, Koudekerke, Middelburgsestraat 1, tel. o 1185—231. Apotheek Middelburg: apotheek L. van de Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789 Vlissingen: apotheek J. H. Tan—Meyer, Singel 60, tel. 0 1184—2025. Officiële pubiikaties VLISSINGEN. IN' EN HERINENTEN TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen bene den de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloos herir.enten op woensdag 2 maart a.s. te 4 uur n.m. in het ge bouw van het Medisch Centrum Juliana- laan 4. GEMEENTE MIDDELBURG. WET AUTOVERVOER PERSONEN. B. en w. van Middelburg maken bekend, dat bij hun besluit van heden aan W. de Jonge te Groningen vergunning is ver leend tot de uitvoering van groepsvervoer binnen de gemeente van dè Markt naar het Molenwater met een jeep met twee aanhangwagens gedurende de periode 25 mei t.m. 24 september i960. Middelburg, 24 februari I960. De burgemeester van Oost- en West-Sou burg brengt ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 19 februari i960 ingevolge artikel 36, 4e lid, der woningwet heeft bepaald, dat een herziening wordt voorbereid van het uitbreidingsplan „Middenhofsingel". Oost- en West-Souburg, 24 februari I960. '.nndagsrii«n-i laxr. ttimtPthurf TC WAM'MEREN (ei jjoq VAN OOESEIAAR (el 115*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11