dohyfral Klanken uit de ether Met alabastine zit schroef 12 mineralen LANDBOUWER VEROORDEELD VOOR DIERENMISHANDELING compleet P.T.T.-empIoyé verduisterde koperdraad uit Zeeuwse magazijnen NIEUWE TAKEN VOOR DE WATERSCHAPSAMBTENAREN Zo'n heerlijke reep cadeau I voor 10 Kwatta-soldaatjes 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 POLITIERECHTER MIDDELBURG üe politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, heeft don derdag de landbouwer J. R. uit Oostkapelle wegens dierenmis handeling veroordeeld tot een boete van 150 alsmede een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. De landbouwer had gedurende de zomer van het vorige jaar enkele van zijn kalveren zodanig met touwen en riemen vastge bonden, dat de dieren altijd hun kop naar beneden moesten houden of hun voorpoot moesten optillen om de kop omhoog te kunnen lichten. De landbouwer had de kalveren op een derge lijke wijze vastgezet, omdat ze anders via een droge sloot tel kens naar het land van R.'s buurman uitbraken. Poging tot omkoping met een soepkip De dieren stonden echter vlak voor de landbouwschuur, zo vertelde de verbalisant, die als getuige was op geroepen. Deze meende dan ook, dat R. zijn dieren steeds had kunnen zien. Vooral daar de kalveren min stens 10 dagen op deze wijze vast gebonden hadden gestaan, sprak de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop. van een bijzonder ernstige mishandeling. Toen de touwen losgemaakt werden, zo verklaarde de officier nog, ver toonden zich verschillende zweren op de dierenlichamen. „De kalveren moeten ontzetende pijn gehad heb ben", veronderstelde mr. Schenken berg Van Mierop, die er nog op wees, dat de landbouwer zeker in staat ge weest was om een afrastering rond zijn weiland te maken. Mr. Schen kenberg Van Mierop eiste dan ook een geldboete van 150 plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van l week, waartoe de politierechter R. bij verstek vei'oordeelde. De landbouwer I. de B. uit St.-Jan- steen had op 4 januari jJ. getracht om een wachtmeester van de rijks politie om te kopen met een soep kip. De wachtmeester had deze ver dachte. des avonds omstreeks half zes bekeurd, omdat hij zijn fiets bereed zonder voor- en achterver lichting. „Voordat ik wat gezegd had", zo verklaarde de wachtmees ter ter zitting, „zei De B. tot me: „Ga eens mee naar 't hof, dan zal ik een vette soepkip voor je vrouw meegeven". In overleg met de groepscommandant had de wacht meester proces-verbaal opgemaakt. De officier stipte aan, dat het on geveer gegaan is zoals wel meer ge beurt in Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze verbalisant heeft het echter niet ge nomen. Gezien de sfeer en de om standigheden vond mr. Schenkenberg Van Mierop het niet zo verschrikke lijk, maar men doet of het doodge woon is en daar was de officier „over gevallen". Hij vorderde 50 boete, die de politierechter conform oplegde. „Ik zal er rekening mee houden, dat het in De B.'s onschuld gebeurd is", verduidelijkte ïfir. Sieperda. Getergde broers 'L'wee broers uit Terneuzen, de meubelhandelaar H. Y. en dc win kelier B. Y. hadden op 2 januari j.l. een zekere Van E. mishandeld. De broers verklaarden, dat Van E. in een café bij hun gezelschap kwam zitten en de gehele avond beledigen de opmerkingen gemaakt had. H. Y. had toen op een kwaad moment zijn beheersing verloren en er bo venop geslagen, daarbij geholpen door zijn broer. De officier, die in De Vlissinger Van F. bestuurde in de nacht van 24 op 25 januari j.l. onder invloed van sterke drank zijn auto van Middelburg naar Vlissingen. Op weg naar huis reed hij op het Mo lenwater te Middelburg links van de rijweg bijna op twee politieagenten in. De politiemannen volgden de ver dachte met een andere auto tot Vlis singen, waar zij er in slaagden hem aan te houden. Hij maakte geen dron ken indruk, vertelde één der agenten, maar hij was wel suf. Daar het de eerste keer was. dat de Vlissinger met de justitie in aanraking kwam voor een dergelijk feit. vroeg mr. Schenkenberg Van Mierop een boete van 500,een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken en een ontzegging uit de rijbevoegdheid van 8 maanden, waarvan 6 maanden voor waardelijk, het geheel met een proef tijd van 2 jaar. Nadat de raadsman, mr. F. W. Adriaanse ,er op gewezen had, dat Van F. het de dagen voor het betrefende weekeind bijzonder druk gehad heeft, en dat het hier be paald geen handeling van een onver schillig iemand betrof, veroordeelde mr. Sieperda conform de eis. Aankoop jonge hennen in Zeeland De Vereniging tot bevordering van de Pluimveehouderij in Zeeland heeft de kippenhouders in deze provincie geadviseerd zich te bezinnen over de aankoop van jonge hennen. Vaak worden jonge hennen gekocht, af komstig van de „uitval" van de pluimveemarkten in Brabant en in Bameveld. Dit brengt voor de fok kers grote risico's met zich mee. Daarentegen zijn de jonge hennen van de Centrale Opfokkers in Zee land van prima afstamming. Van ve le dieren worden vergelijkende proe ven genomen op het proefbedrijf van de V.P.Z. in Wissenkerke. Van de ge boorte af staan de kuikens onder controle van de rijkspluimveevoor- lichtingsdienst. De certificaten wor den pas uitgereikt als gebleken is. dat ae jonge hennen voorspoedig zijn opgegroeid en zijn ingeënt tegen ziek ten. De keuring van de hennen ge schiedt door de medewerkers van de rijkspluimveevoorlichtingsdienst. Advertentie; 10 vitaminen De ideale gezondheidsdragee voor U en Uw gezin I Flacon met 100 dragees f 4.20 m NéV. PHILIPS-DUPHAR RECHTBANK BREDA Zes maanden geëist Van januari '57 tot eind oktober van van het vorig jaar toen de zaak aan het licht kwam, had de hoofdemployé C. M. R. uit Breda voor ruim 3500 gulden aan koperdraad verduisterd uit magazijnen van de P.T.T. in Ter- neuzen, Goes, Bergen op Zoom en Roosendaal. De officier van justitie bij de Bredase rechtbank, mr. K. Thijssen, eiste donderdagmorgen voor deze verduisteringen zes maan den gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. sinaasappel citroen vruchtenlimonade WIJZIGING IN ZEEUWSE WATERSCHAPSBESTEL Lezingencyclus over waterbeheersing lichtte technici voor Het snelle tempo, waarmee zich na de Tweede Wereldoorlog ver anderingen in Zeeland hebben voltrokken en met het oog op talrijke grootse plannen, die op vele terreinen ingrijpende wij zigingen met ,z ich mee zullen i brengen, hebben de Zeeuwse zijn broer. De otticier, cue m aanmerking nam, dat de broers ge- technische W aterschapsambte- tergd waren door Van E., eiste te-naren zich bezonnen op de vraag gen beidon een boete van 50, die i n-pii-A \7P. v\; 7ïpi, nnn mr. Sieperda terugbracht tot 30. °P welk© Wijze ZIJ ZICH aan ue De werkvrouw m. G.-R. uit Middel- nieuwe status kunnen aanpas- burg had op 20 december van het vorige jaar een portemonnee met 81 gestolen. Zij had de portemon nee, die een andere cafébezoeker bij het betalen per ongeluk op de grond had laten vallen, opgeraapt en in haar zak gestoken. De officier noem de deze diefstal ernstig en eiste er een boete van 30. en een voorwaar delijke gevangenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 3 weken voor. Mr. Sieperda veroordeelde mevrouw G. conform. De grondwerker R. uit Middelbnrg had in de nieuwjaarsnacht van 1960 dc chauffeur Van H. mishandeld. Van H. was een kwartier nadat 't nieuwe jaar was Ingeluid, in tamelijk be schonken toestand bij hem op visite gekomen. Kerst hadden zij nog een tijdje gezellig zitten praten, maar daarna was er onenigheid ontstaan, waarop R. zijn vriend niet een bier flesje o]) de neus sloeg. Aldus vertel de Van H. Maar R. zei alleen maar niet zijn handen geslagen te hebben. Aldus beweerde ook mej. T. H., die de vechtpartij had gadegeslagen. De officier achtte niet bewezen, dat B. met het bierflesje had geslagen; wel met zijn vuisten, waarvoor mr. Schenkenberg van Mierop een boete eiste van 40. Mr. Sieperda deed hiervan nog een tientje af. Aanbesteding Waterschap Tienhonderd en Zwarte Het bestuur van de waterkering van het calamiteuze waterschap Tienhon derd en Zwarte heeft donderdagmid dag in hotel Jansens te Cadzand in het openbaar aanbesteed het herstel der oorlogsschade aan de zeewering van dit waterschap. Er werd ;«Js volgt ingeschreven: J. en K. T. den Oude. Biervliet, i 111.500; N.V. Aannemersbedrijf J. K. van Dijke. 117.118; W. Harden- berg, Wenrieldinge. 118.500; T. H. B. Cambier, Breskens, 123.500; Aan nemersbedrijf M. P. Hol N.V., Hulst. f 123.700; Aannemerscombinatie Fir ma Lievense en Huybrechtse. Firma Snellen Slootmans. Middelburg f 134.000; Firma W. P. R. Toussaint, Cadzand. 143.400. Onderscheiding voor reserve-wachtmeester Tijdens de dinsdag te Axel gehouden bijeetnkomst van de rijkspolitie is door de districtscommandant aah de heer P. Plog te Cadzand dc medaille uitgereikt wegens 10 jaar trouwe dienst als reserve-wachtmeester. problemen te bestuderen, die alle lig gen op het gebied van de waterbe- leersing en verzllting. Immers, de Zeeuwse land- en tuinbouw kent al van oudsher het probleem van de zoetwatervoorziening. Het Deltaplan zal geheel nieuwe mogelijkheden voor de waterbeheersing openen. Welke dat zijn en hoe die op rendabele wij ze te verwezenlijken, zal een nauw keurig onderzoek vergen. In de Commissie Waterbeheersing en Ontzilting wordt gestreefd naar een coördinatie van onderzoek, waarin rijk, provincie, waterschappen en Landbouwschap naar gelang hun fi nanciële mogelijkheden en verant woordelijkheden aan deze samenwer king zullen bijdragen. Nu ook door del van een cursus de band met technische staven is gelegd, is niet alleen het onderzoek, maar ook de toepassing daarvan te regelen. In dit opzicht werpt de cursus voor de wa terschapstechnici de directe vruchten af. Van groot belang wordt tevens geacht het contact, dat in cursus verband is ontstaan tussen deze tech nici en de verschillende diensten en instellingen op het gebied van de cul tuurtechniek. sen. Overleg tussen de Commis sie Waterbeheersing en Ontzil ting en de Bond van Technische Waterschapsambtenaren in Zee land heeft geresulteerd 111 een serie lezingen over „waterbe heersing". Tijdens een donder dagmorgen in Goes gehouden persconferentie zijn mededelin gen gedaan over deze activitei ten. persconferentie werd gegeven door ir. D. van der Zaken, secretaris van de commissie Waterbeheersing en Ontzilting, ir. J. A. van 't Leven, lid van deze commissie, ir. W. G. Visser van het Instituut voor Cul tuurtechniek en Waterhuishouding en de heren J. A. A. Mol en P. J. Pries ter, resp. voorzitter en secretaris van de Bond van Technische Water schapsambtenaren in Zeeland. De ingrijpende wijzigingen, die het waterschapsbestel in Zeeland heeft ondergaan, hebben meer dan gewone belangstelling van de Zeeuwse wa terschapstechnici. Do heer Mol zette uiteen, waarom dat juist het geval is. Vroeger was het zo, dat de water schapstechnici in hoofdzaak waren betrokken bij het buitenbeheer. Thans is echter een verandering op komst. Als over een twintigtal jaren het Deltaplan is voltooid, zullen zij veel meer met het binnenbeheer te maken krijgen dan tot dusver en dus ook steeds meer met de daaraan ver bonden problemen. Dat is dan ook de reden geweest, waarom een cursus ls uitgeschreven, bestaande uit 14 le zingen. verdeeld over 6 cursusdagen. De inleidingen werden 's morgens ge houden. met daarop aansluitend een excursie. De cursusdagen zijn in zes verschillende plaatsen in Zeeland ge houden. Aan de cursus namen 35 technische waterschapsambtenaren tleel. MOGELIJKHEDEN Over dc veranderingen vertelden ir. Van der Zaken en ir. Visser een en ander. Gewezen werd op het Delta plan, de concentratie van polders en waterschappen, de berverkave- lingswcrken, enz. Er doen zich daarbij nieuwe moeglijkheden voor, die Zeeland in een bepaalde rich ting stuwen. Met het oog op de nieuwe mogelijkheden dienen acti viteiten te worden ontwikkeld. Het aandeel van dc Commissie Wa- terbeehersing en Ontzilting hierin is v»w.v.c w l»»uc auumc- groot. Deze commissie stelt zich ten avond door' de Stichting d'Oprechte doel een aantal typische Zeeuwse Amateur in Middelburg belegd. Auditieavond van d'Oprechte Amateur Zeven Zeeuwse amateurs, dié zich toeleggen op het lichte genre mu ziek, hebben donderdag op de audi tieavond van de Stichting d'Oprechte Amateur in de „Gouden Poorte" te Middelburg op sportieve wijze ge tracht elkaar de loef af te stelten om een plaatsje te „veroveren" in de fi nale èn voor Zeeland uit te komen in de grote landelijke wedstrijd waar de beste amateur van Nederland wordt uitgeroepen. Voor deze auditieavond hadden der tien amateurs ingeschreven, maar zes hadden op het laatste moment laten weten, dat zij verhinderd wa ren of hadden zonder meer verstek laten gaan. Hierdoor was het pro gramma wel wat kort geworden, maar dit werd geheel gecompenseerd door het groepje van zeven ama teurs, die op ongedwongen wijze een aardig programma van muziek en zang op de planken brachten. Het geheel werd op een vlotte wijze aan- eengepraat door Piet de Leeuw. Een jury van twee, de heren Henk Ras uit Hilversum en Henk Men nes uit Middelburg, beoordeelde de prestaties. Ria Böneker uit Vlissin gen speelde de csardas van Monti, waarna mevr. Van Loo-Pekaar uit Yerseke een tweetal liedjes zong. De Moreco's uit Goes probeerden de finale te bereiken met o.a. het lied je „Schenk mij jouw liefde en jouw glimlach". Mvr. Huisman-Palsen uit Goes, sopraan, zong de csardas uit de Fledermaus van Joh. Strauss, waarna haar stadgenoot, de heer Hopmans, bas. het Leporello uit de Don Juan van Mozart ten gebore bracht. De jongste deelnemer was Frans Passenier uit Domburg, die een tweetal populaire liedjes zong en hiervoor een hartelijke applaus in ontvangst kon nemen. Tot slot van deze auditie besprak Henk Ras de prestaties van de deel nemers en deelneemsters. Binnenkort wordt er nog een tweede auditie- magazijnen in Terneuzen. Bergen op Zoom en Roosendaal had hij regel matig opdracht gegeven oud koper draad mee te geven naar Breda. Bon nen schrijven of boeken was niet no dig, daar zou hij zelf wel voor zor gen. In Goes had hij het koperdraad zelf uit het magazijn gehaald. Hij was daar herhaaldelijk geweest, zo als hij toegaf aan de president, mr. F. A. Holleman. „Ik heb verschrikkelijk veel spijt van alles wat ik heb gedaan", zei liij, nadat de officier requisitoir had genomen. „U bent een slecht voor beeld geweest voor uw ondergeschik ten", hield de president hem voor. „Uit de stukken heb ik de indruk ge kregen. dat U veel te duur leefde". Later zei de raadsman, mr. J. Hou- ben, hierover, dat verdachte relaties had met mensen, die het zich finan cieel beter konden permitteren. Hoe wel verdediger het gedrag van zijn cliënt allerminst wilde goednraten, vond hij het toch opvallend, dat de vroegere collega's van R. hem nog steeds een goed hart toedragen. „Hij was Ook een sympathieke man", al dus pleiter. „Hij heeft echter in een soort verblinding geleefd. Ziekten in zijn gezin hebben hem zwaarmoedig gemaakt; door veel uit te gaan pro beerde hij zijn zwaarmoedigheid kwijt te raken". In deze zaak was verder betrokken de opkoper F. A. A. F. uit Breda. Deze had het koperdraad van R.. een achterneef van hem, gekocht. In to taal 2100 kilo. F. beweerde niet ge weten te hebben dat er aan het ko- gerdraad een luchtje zou zitten, 'e officier achtte schuldheling bewe zen. waarvoor hij een boete eiste van duidend gulden en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van drie piaanden met een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. B. Drion. vroeg vrijspraak. Uitspraken in beide zaken over veer tien dagen. Collecte De lijstencollecte. die te Colijnsplaat is gehouden voor de actie 4 x ZN, heeft een bedrag van 400,83 opge bracht. RADIO- EN T.V..RUBRIEK Een van de zeven Gerd Oelschlegel was nauwelijks achttien jaar, toen de Duitse legers capituleerden. Hij beleeft de tneste episode in de Duitse geschiedenis eigenlijk nog niet bewust. Daarom moet hij wel heel diep doordrongen zijn van het bestaan van een collec tief schuldgevoel om zo genadeloos af te kunnen rekenen met de menta liteit, waarop dit systeem van bloed en terreur steunde. Een mentaliteit van ellendige zwakheid, van schuile vinkje spelen met zijn eigen geweten, Nieuwe vaartuigen voor vissers in Breskens De vissersvloot van Breskens wordt langzaam maar zeker gemoderni seerd. Dat blijkt nog weer eens uit de raadstukken voor de raadsverga dering. die maandagavond in Bres kens wordt gehouden. Destijds be sloot de Breskense raad namelijk zich garant te stellen voor de beta ling van rente en aflossing van een geldlening van 40.000 gulden bij de Amsterdamse Bank N.V. Deze lening was bestemd voor de bouw van één schip voor de gebroeders J. P., H. A. en A. A. Fenijn uit Breskens. Thans verzoeken deze drie gebroeders onder intrekking van deze garantie een tweede garantie te verlenen voor een lening van 55.000 gulden bij dezelfde bank voor financiering van de BR 15. De bedoeling is om met deze 55.000 het reeds opgenomen krediet van 40.000 af te lossen. Bovendien ech ter heeft de heer A. A. een verzoek gedaan om financiële medewerking voor de bouw van een stalen vissers vaartuig met een nieuwe motor. De totale bouwsom (schip plus motor) zal ongeveer 100.000 gulden bedragen en het bedrag dat de heer Fenijn zal opnemen bedraagt maximaal 70.000 gulden. B. en W. stellen nu voor ren te en aflossingen van deze leningen van 55.000 en 70.000 gulden in garan deren. oren, yen cm.... scArijvevi van lafheid en beroep op „Befehl ist Befehl". Die mentaliteit verbond zes van de zeven. De patrouille, die op dracht kreeg om kort voor de capi tulatie een twintigtal onschuldige burgers te vermoorden. Een van de zeven weigerde dit „Befehl" uit te voeren. Hij kreeg het eerste de kogel. De zes anderen deden hun „plicht". Vijftien jaar verstreken sindsdien; de tijd deed zijn werk, die noodlots nacht is vergeten, de zes zijn ieder huns weegs gegaan. Hun geweten zwijgt.. Maar dan verschijnt de vader van de zevende. Hij heeft ontdekt, dat er iets aan de hand was met zijn zoon. De jongen is als vermist op gegeven. De vader zoekt de zes op, die plotseling opgeschrikt worden. Hun geweten wordt wakker geschud. Ze proberen zich eruit te draaien en schamen zich er zelfs niet voor om de doden te beschuldigen. Totdat een van hen een man, die niets meer te verliezen heeft en die genoeg heeft van alles de waarheid vertelt. „Een van de zeven" is een bijzonder sterk geschreven stuk. Sterk vanwe- Advertentie) Kies uit: melk, puur, hazelnoot of pinda (20 ct). Deze actie is geldig tot 31-12-60. HILVERSUM I. 102 ni 716 ke/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.2# VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7 20 Gram. 8.00 Nws, 8-18 Gram. 8.50 Voor U en uw gezin, lering. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 WaterstVPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Hoe worden we geregeerd?, lezing. 10.30 De goif van Bis-Ga-Je. 11^0 Planorecital. 12.00 Or gelspel en viool. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Nieuwe gram. 12.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sportact. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Gram. 14.55 Van de wieg tot het graf, lezing. 15.10 Ork. muz. 15.35 Wie moet hun lasten dragen. lezing. 1350 Radiokamerork. en solist. 10.40 Boe kenwijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Week- journ. ifi.no Nws. en comm. 18.20 Piano recital. 18.30 Muziekkiosk. 19.00 Artistie ke staalkaart. VPRO: 19 30 Passepartout, praatje. 19.40 Christus. Zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze weck. praatje. VARA: 2000 Nws. 20.05 Gevar. progr. 2115 Wie is het?, qulzprogr 21.40 Amus. muz. 22,10 Opgezocht en afge stoft. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.25 Gram. 2355—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws 8.18 Gr. 8.30 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12 00 Middagklok noodklok. 12.03 Dansmuz 1250 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Gr 13.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 13 Jaar gele den, praatje. 13.20 Platennleuws. 13.30 Lichte muz. 1350 Voor de jeugd. 14.oo Amateursprogr. 14.20 Kunstkron 14.50 Me- tropole ork. en solist. 15.15 Franse les 15.30 Voor de ieugd, 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.30 Sportpe- riscoop. 17,00 Voor de jeugd. 18.00 Instr, kwant. 17.15 Journ, weekóverz. 18.25 Re tourtjes. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantsv. 18.55 Olympische Winterspelen 3960. 19.00 Nws. 1910 Act 19 25 Memojandum. 19.30 Gram. 19.45 Olympische Wintersp. I960. 20.00 S.U.S.- actle. 21.00 Gram, 21.10 Dc knlpperbol, pol. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.15 Olympisch Winterspelen 1960. 22.30 Nws. 22.30 Gesprekken. 23.55—24,00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV: 17.0017.30 Voor de kinderen. NTS: 39.00 03ymplsche Winterspelen 1960. 20.00 Journaal en weeroveralcht. NCRV: 20.20 Cabaretprogr. 20 35 Intermez zo. 20.45 Muzikaal progr. 21.05 Gevar. pro gramma. 22.10 Dagsluiting. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 15.20 Eurovisie: overn. van de Franse T.V.: rugbywedstr. 17.00—18.30 Voor de kinderen. 19 00 Religieus progr. 19.30 Nws. 19 45 De week in beeld. 20.13 T.V.-feui», 20.40 Jazz Ball. 21.30 Vragcnspcl. 22.10 Autokron 22.40 Nieuws. FRANS-BELG. T VPROGRAMi\JA l'J.OO Voor de vrouw. 19.30 Casey Jones, 20.00 Journ. 20.33 Gevar. progr. Daarna: Journaal. ge de zuivere probleemstelling: en ook vanwege de zeer puntige en boeiende uitwerking, die het de spanning gaf van een detective. Men moet dan ook de keuze van Frits Butzelaar voor zijn debuut als T.V.-regisseur van harte toejuichen. Frits van Dijk als de naar zijn zoon speurende vader was precies de een voudige steenhouwer die hij moest zijn. Zijn collega's legden evenwel bij vlagen de accenten net iets te zwaar. Niettemin moet men spreken van een alleszins geslaagd debuut van de verantwoordelijke man en van een waardevolle spelavond. De N.T.S. verbond ons na afloop met Wenen, waar een stuk traditie van het- Oostenrijkse keizerrijk in het operabal herleefde. VANDAAG Radio Vandaag begint de V.P.R.O. met een nieuwe rubriek „De stad nu". Dit is dus tegenover en in afwisseling met „Het platteland nu". De eerste vier uitzendingen worden verzorgd door prof. ir. Jac. P. Thijsse, conrec tor van het Instituut for Social Studies, die als eerste onderwerp ge kozen heeft „Tokio de grootste stad der wereld." Om 19.10 uur wordt het tweede ge deelte van de rubriek „Geen tijd voor helden" uitgezonden. Deze serie van acht klankbeelden is samengesteld door Gabri de Wagt, de verbindende tekst is van Bob Uschi en de muzi kale illustraties zijn van Hans Lach man. Leo Pagano geeft weer verslag van de Olympische winterspelen in Squaw Valley om 18.55 on 22.15. T elevisie Om 19 uur geeft de-N.T.S. ook een ex tra uitzending over de Olympische Winterspelen. De A.V.R.O. geeft om 21.10 uur een fiimreportage over een fascinerende bergenrit om de Coupe des Alpes. Het gaat langs een traject van Mar seille over Dolomieten en Alpentop pen terug naar Marseille. En dit niet alleen over begaanbare wegen, maar langs weggetjes waar amper een kudde vee zijn weg kan vinden. Een van de meest grillige autorally's van Europa over een afstand van on geveer 4Ó00 kilometer. In 1956 heb ben enkele bekende rallyrijders mee- gedongen naar deze coupe: de 22-ja- rige Parisienne Annie Soisbault. Pat Moss, de zus van Stirling Moss en ook dc Europese kampioene Nancy Mitchell. Men kon getuige zijn van een felle strijd die uiteindelijk door de heren Consten en Langeneste en de dames Pat Moss en Ann Wisdom gewonnen is. Voor deze rit wordt aandacht be steed aan de wonderen der genees kunde. Dat er voor het grote aantal gebrekkige bejaarden een betere op lossing Is dan alleen bedrust laat ar. J. Kater zien in een film over de moderne behandeling van ouderdoms kwalen. En tot slot een nieuwe aflevering van de populaire Amerikaanse t.v.- programma, waarin Perry Conto en kele gasten uit de theater- en film wereld ontvangt en zelf enkele oude en nieuwe successen zingt. De Vlaamse televisie brengt, het oor spronkelijke televisie spel „De gou den Poort" op het scherm. f AfivertKnttt of spijker „muurvast". a l a bast 1 n e houand n.v. - ie1dsegracmt amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 16