OiU®U©[LZ^K]! WYBERT FIXA90Z*H3 IKAAl?-6WJ$?~MOS? I INVENTUM BOILERS vanCca 8e5°cater I LINOLEUM TERNEUZEN VAN MENING: „WOONRUIMTEWET IS NODIG" !T> WALCHEREN VEILIG VERKEER MIDDELBURG VIERDE 25 JARIG BESTAAN ZUID-BEVELAND Z.L.M.-secretaris gaf kring oost- Zuid-Beveland een toekomstbeeld ViUJWAO Zö FEBRUARI I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT a warme blijvende schoonheid voor elke vloer! RAAD BESLOOT UNANIEM Eervol ontslag voor gemeente-ontvanger De gemeenteraad van Terneuzen heeft zich donderdagavond unaniem uitgesproken voor het voorstel van B. en W., de minister mee te delen, dat voor deze gemeente het tijdstip nog niet is aangebroken om de woon- ruimtewet-1947 buiten werking te stellen. De heer R. Hol (p.v.d.a.) leg de er nog eens de nadruk op. dat zijn fractie de zakelijke argumenten van het college van B. en W. ten volle onderschrijft. Hij vroeg zich verder af, volgens welke criteria de minister juist tot de selectie van Zeeuwse gemeenten is gekomen, terwijl het hem verder bevreemdde, dat er in het schrijven met geen woord gerept wordt over een vrijheid van bouw in de gemeen ten, waar de bedoelde wet zou wor den opgeheven. Aan de heer J. C. J. Olijslager, ge meente-ontvanger te Terneuzen, zal op diens verzoek per 1 juli a.s. eer vol ontslag worden verleend, onder dankzegging voor de gedurende veer tig jaar aan de gemeente bewezen diensten. Om dezelfde reden wordt per 1 mei a.s. ontslag verleend aan de gemeente-tuinman J. Ollebek, ter wijl burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen met ingang van 1 april 1960 zal worden ontslagen als ambtenaar van de burgerlijke stand, belast met het voltrekken van huwelijken. Besloten werd verder de uitbreiding van de u.t.s. voor Zeeuwsch-Vlaan- deren met een afdeling bouwkunde nodig te oordelen. Aan mevrouw J. Voet te Kloosterzande zal een perceel grond ter grootte van 1560 vierkante meter aan de Axelse- straat voor de prijs van 20 per m2 worden verkocht om daarop een auto-showinrichting met werk- te bouwen. Ledenvergadering eerste Zeeuwse Spekclub Woensdagavond hield de eerste Zeeuwse spekclub een ledenvergade ring in gebouw „do Zwaan" te Sou burg. Volgens het jaarverslag had de vereniging een gunstig financieel jaar. Het ledental nam toe tot 851. Het aantal gespaarde porties nam toe tot 1098 (eén portie heeft een vleeswaarde van 25). De heren W. de Fouw en J. de Ridder werden in het bestuur gekozfen; in de kascom- missie werd benoemd de heer T. Bos- selaar. De uitreiking van het vlees zal dit jaar op 19 en 20 december ge schieden, zoaat de leden tijdens de feestdagen van een extra stukje vlees kunnen profiteren. A river tenttej GRIEP! Gebruik regelmatig Alleen in dozon mot Wybort-becldmerk Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vllssin- gen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, ter Inzage Ligt een verzoek met bijlagen van hun college aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg om vergunning tot het oprichten, ln werking brengen en ln werking houden van een gemeen telijke technische- school, waarin zullen worden geplaatst 76 elektro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 115.9 pk. een keramische oven, 5 lastrafo's, een lasgelijkrichter en acetyleen- en züurstof- flossen, op en in het perceel gelegen aan de Zaa'lhoekweg 1. Gedurende tien dagen, te rekenen van 27 februari 1900 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning ln te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 15 maart a.s., des voormiddags 10.00 uur, ten gemeente huize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de Inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van do ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die ln persoon of bij gemach tigde op de bovenbedoelde zitting Is ver schenen Mede ls tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de ga- stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft Ingebracht, indien hij niet woonachtig ls ln deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vllssingen, 25 februari i960. VLISSINGEN. AFSCnEID DE HEER J. MOLL. Burgemeester en wethouders van Vlls singen maken bekend, dat op 29 februari a s. van 19.00 tot 20.00 uur in „Britan nia" gelegenheid zal bestaan om afscheid te nemen van de heer J. Mol] als di recteur van gemeentewerken en van de reinigingsdienst ln verband met zijn verlaten van de gemeentedienst we ns het bereiken van de pensioengerechtigde leëftijd. Burgemeester en wethouders van Vllssingen. Een perceel grond in de Serlippens- polder, ter grootte van 7546 m2 zal tegen de prijs van 12,50 per m2 worden verkocht aan de Gebrs. Van der Poel N.V. te Terneuzen om daar op veertig woningen-te bouwen. Goedgekeurd wera een voorstel van B. en W. om het gemeentepersoneel in afwachting van de definitieve sa larisverhoging een voorschot toe te kennen over het eerste kwartaal 1960. De aangekondigde bespreking be treffende de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" werd uitgesteld tot een volgende ver gadering. Bij de rondvraag wilde de heer S. W. Henry (p.v.d.a.) nog even uitdrukke lijk stellen, dat de raad geen enkele annexatie-neiging had onderkend bij de passage uit de nieuwjaarsrede van de burgemeester, waarin hij pleitte voor één kanaalzonegemeente. „Wij hebben daaruit begrepen", aldus 1 heer Henry, „dat uw pleidooi gi om een eenvoudige werkwijze bij 1 oplossen van j blemen, een t oplossen van gemeenschappelijke pro- Slemen, een suggestie, di< femeente Axel, Hoek of Sas van die ook in de !ent naar voren zou kannen worden Sebracht". „Zo is het inderdaad be- oeld", aldus burgemeester Teilegen, „en wat mij betreft mag dan een nieuwe gemeente Sas van Gent ge rust de naam Terneuzen krijgen 1" Vitritewerknemers slaagden voor verkeerscursus Chauffeur Van Wezel ontving medaille Bij de N.V. Vitrite Works te Middel burg wordt het langzamerhand een traditie, dat elk jaar 'n aantal werk nemers voor de veilig-verkeercursus van het Nederlands Instituut voor verkeersonderwïjs inschrijft. Bij de laatst gehouden cursus waren er 10, waarvan er 8 voor het examen slaag den. Een der directeuren van de Vitrite Works, de heer B. A. Hesselink, reik te dezer dagen tijdens een bijeen komst in de kantine met een toepas selijk woor de diploma's aan de ge slaagden uit. Hierbij waren onder andere aanwezig de hoofdinspecteur van gemeentepolitie, de heer C. J. Malipaard en dé verkeersbrigadier P. de Visser. De heer De Visser had de cursisten vlak voor het examen nog een „opfrissertje" gegeven en de stof nog eens met 'hen doorgenomen. De feestelijke uitreiking van de di ploma's kreeg voor de heer A. J. van Wezel, chauffeur bij de Vitrite, nog een speciaal tintje. Namens de Bond van veilig verkeer bood de heer E. Visscher de heer Van Wezel een medaille aan voor het 10 jaar lang schadevrij rijden op de bedrijfsauto's. Tot slot van deze bijeenkomst wer den enkele verkeersfilmpjes vertoond. De geslaagden voor het examen zijn: de heren A. C. Bernard, J. Zwemer, N. M. Meijer, N. Bek, A. Jobse, J. J. van Belle, T. P. J. Janse en H. Ver meer. f Advertentie.) NEEM ONMIDDELLIJK IHAARTONICUM 'I verjongt en verstevigt Uw Haar! MIDDELBURG Toneelavond Schim De toneelgroep van SCHIM, de schoolclub van de christelijke h.b.s. voor Walcheren te Middelburg, heeft donderdagavond in het Schuttershof een opvoering gegeven van Godfried Bomans' „Bloed en liefde". Toen Bo- mans dit spel op 17-jarige leeftijd schreef, duurde de uitvoering er van tijdens een Haarlems gymnasium- feest niet minder dan 5 uur... Zo lang hebben de SCHIM-tonelisten hun vele toeschouwers donderdag avond niet hoeven te boeien; zij speelden een bewerking van „Bloed en liefde", eveneens van de hand van Bomans, die het spel nu tot rond 2Vz uur ingekort had. De h.b.s.'ers hebben er flink wat aan te tillen ge had. Want de ln dit spel met de mid deleeuwen, met iedereen en alles spottende Godfried Bomans doet dat jammer genoeg zonder veel actie, zo dat de onophoudelijk voorkomende langdurige mono- en dialogen het uiterste van de tonelisten vroegen. De enkele tientallen medespelenden hebben zich er jnoedie doorheen ge slagen en het pleit voor hen, dat zij als de elkaar liefhebbende, bestrij dende en vermoordende historische figuren meermalen de „zaal" tot een gulle lach brachten. De hoofdrollen waren in handen van Henk de Mey (Philips van Bourgondië), Wim Sturm (Iwan de Verschrikkelijke, Ewoud van der Feltz (Karei V). Thedo van Vecren (graaf van Artois) Anneke Hommes (Jacoba van Beie ren) en Jeanne Soeting (Amalia van Solms). Een bijzonder woord van lof verdienen de kostuums en de decors, alsmede hot grime- en kapwerlt van Iz. A. Lorier. De regie was in han den van de heer C. B. Bisschop. Tussen de bedrijven door was er te genieten van muziek. Voor de pauze speelden Didy Wendel de Joode en Ineke van Wolven vierhandig het rondo uit de lo sonate van Diabelli, na de pauze vertolkte violist Jos Comelisse, aan de vleugel begeleid door Henk de Mey, Schuberts Opus 137, 110. 1. De violist deed dat op uit- êtckende wijze, even keurig „ge steund" door de pianist. In plaats van de gebruikelijke verlo ting werd een wedstrijd gehouden in historische kennis. Voorzitster Clska van der Kop opende do avond met een welkom tot allen. Filmavond Oost eri West over bruin goudcacao Welk een belangrijke plaats cacao ln de wereld inneemt, hebben de be zoekers van de filmavond van de Ko ninklijke vereniging Oost en West, die donderdag in de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg werd gegeven, kunnen constateren. Vertoond werd de film „Bruin goud", die handelt over de groeij' de verscheping en de verwer king van de cacaobonen. Cacaobonen groeien alleen in tropische streken en vooral voor de Goudkust is het een belangrijke bron van inkomsten. Een groot deel van de wereldproduk- tie komt daar vandaan. De film toon de het oogsten van de cacaobonen en het transport naar de kust waar de bonen in zakken verpakt in grote zeeschepen worden geladen. Ook werd een kijkje gegeven op de Am sterdamse beurs, waar de bonen ver handeld worden. Verder werd de verwerking van het ruwe produkt tot bonbons en chocolade getoond. Voorts vermeldde het programma de film „Dwars door de Sahara" met de belevenissen van de filmexpeditie naar de Goudkust. KERKNIEUWS GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Beroepen te Klaaswaal M. Blok te Rijssen. Chr. kleuterschool Kapelle heeft nieuwbouwplannen Het bestuur van de christelijke kleu terschool „Samuel" te Kapelle is tij dens de woensdag gehouden jaarver gadering en ouderavond, welke in net schoolgebouw werd gehouden, ge machtigd tot het aangaan van een geldlening als borgsom voor de nieuw te bouwen kleuterschool. Deze borg som moet tien procent van de bouw kosten bedragen. Hoe groot deze zal worden is nog niet bekend, omdat de aanbesteding nog niet heeft plaats gevonden. Ook een statutenwijziging werd goedgekeurd. Bij de schoolzaken gaf de heer M. J. Groenleer als voorzitter een toe lichting op de nieuwbouw. De plan nen zijn nu in een zo ver gevor derd stadium, dat men binnenkort tot aanbesteding en bouw hoopt over te gaan. Het jaaroverzicht werd wegens ziek te van de heer J. A. van Neuren uit gebracht door de waarnemend secre taris, de heer J. M. Huissoon. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. J. Groenleer en A. Ruissen her- kozen. In de vacature van de heer J. Burger, die zich niet meer herkies baar stelde, werd voorzien door ver kiezing van de heer J. J. van Zwe den. Namens de kascontrolecommis sie werd verslag uitgebracht door de heer G. Ruissen Jzn. Vervolgens hield dokter H. W. ter Haar te Bie- zelinge een lezing over het onder werp „Opvoeden tot verantwoorde lijkheid", waarop nog een discussie volgde. Voor leze vergadering was een goede belangstelling. NOG EEN RUIM ARBEIDSVELD De Vereniging voor Veilig Verkeer voor Middelburg en omstreken reci pieerde donderdagmiddag in hotel „De Burg" ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Talrijke vertegenwoordigers van de gemeentebesturen op Walcheren, uit de onderwijswereld, uit het bedrijfsleven, van de Pro vinciale Stoombootdiensten, en van rijks- en provinciale waterstaat, waar mee de vereniging vele jaren op buitengewoon prettige wijze heeft samen gewerkt, zoals voorzitter E. Visscher betoogde, kwamen de jubilerende verkeersmensen gelukwensen. Drukbezochte receptie Burgemeester mr. Joh. de Widt, die namens het Middelburgse gemeente bestuur gelukwensen aanbood, ver zekerde, dat het werk van Veilig Verkeer in de loop der jaren steeds belangrijker is geworden. Thans is het wel heel noodzakelijk, verklaar de mr. De Widt, die erop wees, dat de vereniging vooral de jeugd en de oudere mensen bij haar werk moet betrekken. De burgemeester vond het verheugend, dat de Veilig-Ver- keersgedachte steeds meer ingang vindt bij de scholen op Walcheren. Vooral nu het "erkeer steeds inten siever wordt achtte mr. De Widt de taak van Veilig Verkeer Middelburg allerminst beëindigd. „U heeft nog een ruim arbeidsveld", verklaarde hij. De burgemeester dankte de vereni ging tot slot voor al hetgeen zij op GOES Overheidspersoneel in jaarvergadering bijeen De Christelijke Bond van Overheids personeel te Goes hield onder voor zitterschap van de heer M. Meijboom een jaarvergadering in hotel „De Ko renbeurs". In zijn openingswoord zei- de de vooi-zitter te kunnen instemmen met het standpunt van de regering met betrekking tot het salarisbeleid. De secretaris, de heer A. Gillissen, deelde in zijn jaarverslag mede, dat de afdeling thans 221 leden telt. De bondsvoorzitter, de heer Ten Heuvel hof, hield een toespraak, waarin hij verklaarde, dat het vooroverleg in de technische commissie van het Cen traal Overleg is begonnen. De bond staat daarbij op het standpunt, dat er iets moet worden gedaan aan de ge- meenteklasse-aftrek. Op internatio naal niveau is de roep om een chris telijke vakbeweging steeds groter, zo zei hij. Hoe meer de éénwording van Europa vordert, hoe meer de bond ook op dit terrein werkzaam moet zijn. Met-name is dat het geval voor de douaneambtenaren en het loodswezen. Voorts was de bondsvoorzitter van oordeel, dat de verdeling van het na tionale inkomen een moeilijke zaak is, omdat een ieder daarvan een zo groot mogelijk aandeel wil hebben. De ver gadering werd besloten met een ge animeerd muziekprogramma door een band van het Leger des Heils te Goes. 's-GRAVENPOLDER „Brand" in 's-Gravenpoider Dinsdagavond omstreeks acht uur werd de bevolking van 's-Gravenpol- der opgeschrikt door de brandweer sirene. Er was brand met een hevige tot LEDENVERGADERING IN KRUININGEN Onderwerp: „Waar gaat de landbouw heen?" „Ook voor de tuinbouw in Zeeland liggen er in E.E.G.-verband behoor lijke kansen om over te gaan tot ge specialiseerde teelten met goede re sultaten. Uiteraard zal er voor een dergelijke omschakeling de nodige investeringsbelangstelling moeten zijn, maar dat is een ontwikkeling, die zich hier toch wel zal kunnen vol trekken'. Dit was een van de toe komstbeelden, die mr. J. F. G. Sohlin- geniann, secretaris van de Z.L.M., donderdagmiddag voor de leden van de afdeling Zuid-Beveland Oost van deze landbouworganisatie schilderde. Hij sprak iu „De Korenbeurs" te Kruiiungen tijdens do eersto kringvergadering in 1960 over hot onderwerp „Waar gaat de land bouw heen?" Met name de tech nische kant van de toekomst van do landbouw bracht de Z.L.M.- secretaris onder de aandacht van zijn gehoor met een ixdeidlng, die zoals later bleek voldoende stof tot discussie opleverde. Spreker noemde de mechanisatie en specialisatie als twee kernpunten, die volgens hem slechts door een steeds groeiende samenwerking in hun juis te proporties kunnen worden benut. De heer Schlingemann begon zijn toespraak met enkele treffende voor beelden uit de praktijk, waarmee hij bewees, dat de gedachte „overgangs periode in de landbouw" ook pij de betrokkenen zelf zeer sterk leeft. Een factor van minder prettige aard noemde de inleider het vertrek uit het boerenbedrijf, dat ook in deze provincie reeds sterk merkbaar is. f Advertentie Aan de andere kant was de heer Schlingemann ook weer niet zo pessimistisch gestemd, toen hij zijn gehoor onder do aandacht bracht, dat een soortgelijke ont wikkeling zich honderd jaar ge leden in het ambacht heeft vol trokken. Hieruit is later de indus trialisatie ontstaan. Samenwerking Gemechaniseerd grootbedrijf en ge specialiseerd kleinbedrijf vormden in het betoog van de Z.L.M.-secretaris de oplossing voor de huidige ontwik keling. Te bereiken door een goede onderlinge verstandhouding en sa menwerking. „Wij mogen vooi'al niet achterblijven", zo voegde hij er waarschuwend aan toe. Tenslotte pleitte de spreker nog voor een ver sterking van de organisaties, opdat de landbouw ook voor de afzet min der afhankelijk wordt van een „op gelegde markt". Bij de discussie kwamen nog ver schillende visies van de leden naar voren. Aan het begin van de vergadering belichtte de krïngvnnrzitter, de heer W. C. v. d. Werff, een aantal details uit het bedrijf en gaf een kort over zicht van de landbomvverwachtingen voor het komende seizoen. Uit het overzicht van de secretaris penningmeester bleek, dat de kring vorig jaar een batig saldo van 6,61 kon boeken. Voorzitter Van de Werff die periodiek aan de beurt van af treden was, werd bij acclamatie in deze functie herbenoemd. Aan het slot van de vergadering werden nog enkele actuele problemen onder de loep genomen. Marktberichten VISMIJN VEERE, 25 februari. Aangevoerd: 385 kg export garnalen 3.77—4.02: 70 kg schar 56—59; 9 kg bot 37; 36 kg ongesorteerde vis 30—40; 9 kg wijting 34. rookontwikeling ontstaan in de gara ge van de heer J. Mol aan de Boom gaardstraat. De plaatselijke blok- ploeg B.B was terstond actief aan liet werk, doch haar pogingen blussing, die velen gadesloegen, verden geen resultaat op. Aan de overzijde van de straat brak eveneens brand uit, welke brand weldra be hoorlijk in omvang toenam. De bi*andweer slaagde er spoedig in bei de branden meester te worden. De schade bleef zeer beperkt, want het betrof hier een leerzame oefening. Vergadering V.P.Z. Dinsdagavond vergaderde de afdeling Zuid-Beveland van de V.P.Z. in het café „Het Raadhuis" te 's-Gravenpol- der. De rekening over 1959 bleek vol gens de penningmeester met een goec batig slot te sluiten. De bestuursleden de heren M. Steijn te Hoedekensker- ke en J. Drijgers te 's-Heer-Abtsker- ke, die zich wegens hun leeftijd niet meer herkiesbaar stelden werden ver vangen door de heren A. Steijn te Hoedekenskerke en W. F. van Gilst te 's-Gravenpolder. Tot lid Van het hoofdbestuur werd gekozen de heer J. C. J. Boone te Hoedekenskerke. secretaris van de afdeling. Voorts werden afgevaardigden voor de alge mene vergadering aangewezen, te we ten de heren J. van Weele te 's-Heer- Abtskerke en M. den Dekker te Hoe- dekenskerke. Tot slot vertoonde een assistent van de landbouwvoorlichtingsdienst enke le zeer leerzame films over de opfok, voeding en huisvesting van pluimvee. KRUININGEN Plattelandsvrouwen hielden voorjaarsvergadering De afdeling Kruiningen en omstre ken van de Bond van Plattelands vrouwen hield in „Ons Dorpshuis" haar voorjaarsvergadering. De presi dente heette de vele opgekomen le den welkom in 't bijzonder de spreker van de middag, ds. A. J. Mooy uit Schore. Mevr. In 't AnkerVan Iwaarden bracht een levendig verslag uit van de op 20 oktober 1959 gehouden na jaarsvergadering te Goes, waarvoor ze een welverdiend applaus in ont vangst mocht nemen. Hierna volgde het verslag van de kascommissie bij monde van mevrouw VogelaarDe Zeeuw. Het jaarverslag van de secretaresse mevrouw K. Drever—Van Heltke was op rijm gemaakt. Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw Baar ensVan Aalst herkozen. Mevrouw J. MolJanse en mevrouw K. DreverVan Hekke waren niet herkiesbaar wegens periodiek aftre den. In hun plaats werden gekozen mevrouw GriepWeststrate uit Waarde en tot secretaresse mevrouw E. in 't AnkerVan Iwaarden uit Schore. De presidente bracht de beide aftredende bestuursleden dank voor het vele werk dat ze in het belang van de vereniging gedaan hebben en beide dames mochten een mooi boek werk in ontvangst nemen met de handtekeningen der aanwezigen er in geplaatst. Zowel mevrouw Mol als mevrouw Drever dankten allen voor het vertrouwen dat in hen gesteld was. Na de pauze kreeg ds. A. J. Moov het woord, die op prettige wijze een le zing hield over zijn reis naar Israël, toegelicht met prachtige kleurendia's, vooraf werden kleurendia's vertoond die gemaakt waren van het zomer- reisje naar Brugge. De presidente dankte de spreker voor de interest xn- ce lezing. 's-HEER-ABTSKERKE Oranjevereniging hield jaarvergadering De 01-anjevereniging te 's Heer Abts- kerke kwam in jaarvergadering bij een onder voorzitterschap van de heer Q. A. van de Vrie in het vereni gingsgebouw „Irene". Uit de jaar verslagen bleek, dat er een goede be langstelling bestond en de kaspositie gunstig is. Tot bestuursleden werden herkozen de heren A. M. Braamse, B. Markus- se en J. C. van 't Westeinde. Besloten werd om op 4 mei a.s. het gebied van, veilig verkeer op Walcheren heeft verricht en nog zal verrichten. De bestuurssecretaris, de heer F. A. Rosendaal, zette daarna de heer Visscher, die reeds 25 jaar lid is van het bestuur, waarvan tien jaar voorzitter, in het jubileumzonne tje. „U heeft veel werk verzet, vooral de laatste jaren en U heeft dit altijd met veel plezier gedaan", zei de heer Rosendaal, die de heer Visscher uit naam van alle leden hartelijk hiervoor dankte. Ook de propagandist van Veilig Verkeer Middelburg, de heer J. Wondergem, die eveneens 25 jaar werkzaam is in het belang van de vereniging, werd hartelijk bedankt. Tevoren had de heer Visscher na een welkomstwoord tot de genodigden, verzekerd, dat Veilig Verkeer Mid delburg in de toekomst met dezelfde toewijding als voorheen de veilig- verkeersgedachte zal propageren. T ekenwedstrijd Tijdens deze receptie was er tevens gelegenheid om de beste resultaten van de door de vereniging georgani seerde tekenwedstrijd voor de Wal- cherse scholen met uitzondering van die van Missingen te bekij ken. Er waren 300 inzendingen bin nengekomen, waarbij vooral de jon gens en meisjes van de Pieter Lou- werseschool uit Souburg uitstekend voor de dag waren gekomen. Deze school, die vorig jaar het beste lan delijke resultaat behaalde tijdens de schoolexamens, behaalde naast de le prijs van Annemarie Kortekaas uit de 6e klas, nog twee hoofdprijzen en twee eervolle vermeld'nrren. Ook de openbare lagere school uit Arnemui- den, die dit .jaar voor de eerste maal aan de verkeersexamens deelneemt, bracht uitstekende resultaten op haar naam: drie ^oofdnrijzen en twee eervol le vermei d ingen De jury, bestaande uit de heren Louis Heymans. B. J. de Meij en H. Koo- ger, kende de prijzen tenslotte toe aan: le prijs: Annemarie Kortekaas, 2e prijs: Klaas de Meulemeester, o.l.s. Arnemuïden, en Joop de Meij. chr. burgerschool Olmenlaan, Middelburg, 3e prijs: Lenie Arendsman. o.l.s. Vee- re. Monique Wiltenburg, P>eter Lou- werseschool Souburg en Simon Mal- jaars, chr. school Zoutelande: 4e prijs: Chris de Rijke. Pieter Louwer- ses'choo! Souburg. Nellie Lievens. chr. school Zoutelande. Blaas v. d. Ket terij, o.l.s. Arnemuiden en Co J. Ma rijs van dezelfde school. Eervolle vermeldingen: Eugene Min- neboo, o.l.s. Veere, Betsie Provoost, Mamixschoo! Souburg. Ai»'es Kruit, chr. school Zoutelande. Elsje Lam- mers, Pieter Louwerseschöol Sou burg. Co Marijs, o.l.s. Arnemii'den, Paul van Hoek. herv. school 't Zand, Nelly Kusse, o.l.s. Arnemuiden. Ben nie v. d. Stel, Pieter Louwerscarhool Souburg. Suus Vogelaar, o.l.s. Veere. Tonnv Stommer, herv. school 't Zand en Anny Pairont, rijkskweekschool Middelburg. avonds na 8 uur in het kader van dodenherdenking de Anne Frank- film te vertonen, terwijl op 7 mei het bevrijdingsfeest zal worden ge vierd, o.a. met een optocht waarin de oorlog en de bevrijding tot uit drukking komen. Ter opluistering van de jaarverga dering trad verder bet cabaretgezel schap ..Rejack" uit Goes op, terwijl een dansje de gezellige avond be sloot. BIEZELINGE Jaarvergadering vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging „Wees een Zegen" te Biezelinge hield onder leiding van haar presidente, mevrouw Schneider-van Egten haar jaarvergadering in de consistorie der hervormde kerk. Nadat mevrouw Schneider-van Egten een bijbelinlei ding had gehouden, werden de jaar verslagen uitgebracht. Zowel uit het verslag van de secretaresse, me vrouw Goeree-Blok als uit die van de penningmeesteresse, mevrouw De Puit-Verhulst, bleek dat het jaar een gunstige ontwikkeling tc zien had gegeven. Het ledental nam met 3 toe tot 31, terwijl financieel de ver eniging er ook belangrijk beter voor kwam te staan. De avond werd ver der gevuld met een door eigen le den samengesteld programma van voordracht, toneelspel en samenzang. Burgerlijke stand GOES. Bevallen: M. A. de Jonge—Gal'.e, z.\ E M. Visser—de Visser 2 d.: J. M. de Nooijer—van Doezelaar, z.; H. G. Snel— Bruns, z.; T. Wisse—van de Linde, d.; J. B. Verburg—Schrier, d-; A M. Stoel—de Jonge, d.; J. A Gorsse—Schipper, d.; K. Breure—Sinke, d.; W. Jacobs—Cobben. A. A. Voet—van Garsel, z.; L. J. de Fouw—Potter, d.; G Oos'tdijk—Huis- sen, d.; E. M. Kouijzer—Doolaege, d. Ondertrouwd: A. Behage. 66 jaar en M. de Munck, 53 jaar; K. S. Hornmann, 3u jaar en P. de Lange, 26 jaar- Getrouwd: G. Geschiere, 26 Jaar en C. c. Minnaard, 21 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11