keelpijn? PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer NAPOLEON KWAM MET VELE NIEUWE MAATREGELEN BELGIË ZAL MINIMUMPRIJZEN VOOR LANDBOUW HANDHAVEN deur stond ku leur stond op een Kier. IS PROVINCI AUB ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25. FEBRUARI 1960 OUDE VLISSINGSEWEG AANGELEGD Gedwongen krijgsdienst was gehaat l)e kerktorens met de klokken en uurwerken kwamen in eigen dom aan de burgerlijke gemeen ten, die dus voor het verder on derhoud moesten zorgen. Dit was een zeer grote ontlasting voor de kerkelijke gemeente, hetgeen ook in de tegenwoordi ge tijd weer is gebleken nu zo veel torens gerestaureerd zijn of nog moeten worden. De naam van Napoleon horende, den ken wij vooral aan zijn talent als krijgsman. Hij blonk echter ook uit als wetgever en organisator. In het vorige artikel schreven wij reeds dat zijn Code Napoleon, die in ons land door B. J. de Meij werd ingevoerd, een grote verbete ring betekende van de rechtspleging. Hij vaardigde ook het verbod uit, om kinderen beneden 10 jaar in de mij nen te laten werken. Door zijn con- tinentaalstelsel was alle handel met Engeland verboden. Een der gevol gen hiervan was dat er geen buiten lands graan werd ingevoerd, zodat voor het graan van eigen land een goede prijs werd gemaakt. Suikerbieten De boeren vonden het echter min der aangenaam, dat zij verplicht werden suikerbieten te verbouwen. Zo moest het departement „de monden van de Schelde" (Zeeland) 1000 hectare met suikerbieten be zaaien. Daar dè teelt en de berei ding tot suiker nog niet op een hoog peil stonden was de opbrengst niet geweldig, zodat de boeren meer voor hun graan maakten. Na de bevrijding verviel dadelijk de teelt van suikerbieten. Thans zou den de boeren de oogst ervan niet willen en kunnen missen. Daar de gesmokkelde koffie bijna niet te betalen was ontstonden fa brieken van surrogaten, b.v. van ci chorei. Deze bleven lang bestaan. De oudere lezers zullen zich nog herinne ren dat cichorei als bijproduct in de koffie werd gebruikt. Verder kwamen er surrogaten van thee en tabak voor, zoals wij die in de jongste oorlogen gekend hebben. Begrijpelijk werd na de val van Napoleon menige oorlogs industrie geliquideerd. Godsdienstvrijheid Doordat dadelijk na 1795 vrijheid van godsdienst kwam, verrezen spoe dig tal van rooms-kathplieke kerken. Niet langer behoefden de roomsen, die van de overheid tegen betaling vroeger toestemming hadden gekre gen tot uitoefening van hun gods dienst, bijeen te komen in zogenaam de schuur- of schuilkerken. De posterijen, vroeger verpacht als stedelijke instelling, werden eerst ge westelijk, later nationaal georgani seerd. Een grote verbetering in de handel was de invoering van het metrieke stelsel. Elke handelstad van enige betekenis had vroeger b.v. zijn eigen lengtemaat, die onderling verschilde. Openbaar! Aanbestedingen door het rijk, ge west of gemeente moesten om mo gelijke oneerlijkheid te voorkomen in het openbaar plaatshebben. Om het onderwijs op een beter peil te brengen kwam in 1801 de eerste schoolwet tot stand. Elke nieuw benoemde onderwijzer moest in het (Advertentie) Ineens, terwijl U een krant opraapt kunt U 2ich niet meer oprichten. Om standers denken dat U overdrijft, zo snel overvalt U wat men „spit in de rug" noemt. Laat U niet kwellen door de he vige pijn die de geringste beweging U veroorzaakt. Driemaal daags wrijven met Kloosterbalsem (Akker-Balsem), waarvan de warmte-opwekkende be standdelen diep in de weefsels door dringen en de pijn snel verjagen. In korte tijd zult U zeggen: „Kloosterbal- tern - geen goud zo goed." KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen door de generale synode als zendingspredikant van de Evange lisch Christelijke Kerk op Nieuw- Guinea H. J. Teutscher, predikant buitengewone werkzaamheden te Rotterdam. Beroepen te Zetten-An- delst (toez.) L. Roetman te Wierden. Aangenomen naar Raamsdonk P. Kolijn te Aalst, Gld. Bedankt voor Nederhemert (toez.) Th. Langerak te Vinkeveen. Benoemd tot voorganger van de afd. Baarn van de Ned. Pro- testanten Bond F. H. van Aalst té Assen. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Gees D. C. Firet, kandi daat te Bergambacht. Examens: Aan de theologische hoge school te Kampen is geslaagd voor het propadeutisch examen de heer G. A. Kirchner te Tilburg. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Doornspik J. C. van Ra- venswaay te Scheveningen en E. Ve- nema te Zwijndrecht. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Nieuw-Beijerland A. F. Honkoop te Goes. (Advertentie) bezit van een acte van bekwaam heid zijn. Ook kwam er schooltoe zicht. Leden hiervan waren meest predi kanten. Tijdens de Franse overheer sing werd de burgerlijke stand inge voerd, al waren de akten in het Frans opgesteld. Deze zijn nog op de gemeentesecretarieën te lezen. Een begin werd gemaakt met het aanleggen van het kadaster, het bu reau voor het verzamelen van statis tische gegevens. De gemeenteraden moesten voor een volgend jaar een begroting opmaken van inkomsten en uitgaven. Allemaal wettelijke maat regelen, die wij niet meer zouden willen of kunnen missen. Huizen genummerd In de steden hadden vele huizen een bepaalde naam, van sommige nog be kend door hun opschrift. Het was een grote verbetering voor de postbestel- lers, dat de huizen vaii een nummer werden voorzien. Het was ook een f-oot gemak bij inkwartiering, erst ten tijde van Napoleon werd de wegenbouw systematisch en krachtig ter hand genomen. Hierbij had hij vooral op het oog de ver plaatsing van zijn legers. Zo wordt op Walcheren vrij algemeen gedacht, dat Napoleon de oude Vlissingseweg heeft doen aanleggen. Dit is echter niet zo. De weg, als zijnde de oudste straatweg van Nederland was er reeds in 't midden van de 16e eeuw, dus 2% eeuw vroeger. In de gemeen te Haelen in Limburg ligt de z.g. Na- nog, dat Napoleon poleonweg. 'de onderworpen landen verordende Door de Franse overheersing werd i dat alle verkeer rechts moest zijn. In overal in ons land het nationaliteits- Engeland en Zweden is tot heden toe gevoel van de bevolking versterkt, liet verkeer links. waarbij ook de begeerte naar en de terugkomst van het oude Oranjehuis kwam. Een erfenis van de Fransen is de conscriptie of gedwongen krijgs dienst. Tevoren bestond het leger uit huurtroepen. Door de vele en lang durige oorlogen, die Napoleon voerde, kwam er gebrek aan huurtroepen. Ook vele Nederlandse jongelingen werden opgeroepen en hebben b.v. de bekende tocht naar Rusland meege maakt. Men haatte, de gedwongen krijgsdienst, vooral ook omdat de jongelingen hun leven moesten wa gen voor een vreemde mogendheid. Do gedwongen krijgsdienst is thans onmisbaar. Tot slot vermelden wij Frankrijk en in neem dan vlug... helpt snel en afdoende PHIUPS-DUPHAR NEDERLAND n.v. H HOOG EN LAAG WATER 26 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 1.25 2.03 1.57 2.43 2.51 3.22 2.18 2.26 1.36 1.64 -f- nap uur meter 13.51 2.31 14.21 15.12 15.32 15.45 2.45 2.57 1.72 2.04 8.00 8.35 9.09 8.27 8.48 2.26 2.43 2.56 1.82 2.06 nap uur meter 20.15 2.03 20.50 21.24 20.58 21.23 2.20 2.33 1.51 1.76 Participatiebewijzen Het enige te Amsterdam genoteerde beurspapier met een onderpand van uitsluitend prima geselecteerde bui tenlandse obligaties, waaronder ver scheidene Europese stukken. Effectief rendement thans 5,71 (ongeacht eventuele belastingvrije winstuitkeringen). Koers ca f ()07.— Inlichtingen verkrijgbaar bij ue ue- heerder» Labouchere Co. n.v„ Theodoor Gilissen, Amsterdam AMSTERDAMSE BEURS Markt viel erg tegen Nederland 1959 (4%) Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1955 (3)4) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 DollarleningAl947 3 Investerlngscert. 3 Nederland 1962-64 91% gb. 91% gb. 89 A 80% 90% 96% gb. 96,®, 96si 96% 6 pet. Woningbouwlenning '57 109'.4 109% Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens Caivé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn 167Va gb. 165 Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie 2 gb. 158 155 S0 120 gb. 118'Agl. gb. 152% gb. 149 Stv. Mij. Nederland 165% 163 K.N.S.M. 183% 179% Ver. H.V.A. Mij. N.V. 162 gb. 158% Deli Mij. 177 176 Bank van Ned. Gem. 4 95 A 93% Bank van Ned. Gem. 5- 1958 102% 102% Van Berkels Patent 285 gb. 80 gl. Albert Heijn 356 360 Centrale Suiker 293% 293% Kon. Mij. De Schelde N. B. 247 240 Intern. Niekel 103% American Motors 72% 71 Anaconda 58ft 57% Bethlehem Steel 50 49 General Motors 48% 47 v* Kennecott 88'/* 87% 20% 5% 15% b. 63% 64% New York Central Pennsylvania Republic Steel Shell Oil Comp. Tide Water 2: U.S. Steel 81 Nat. Can. Corp. PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 Breda 1954 7! Eindhoven 1954 7: Enschede 1954 81 Den Plaag 1932 I Den Haag 1952 II 37 Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.56%—1.0.57%, New York 3.76%3.77%, Montreal 3.96%—356% Parijs 76.79',4—76.84%, Brussel 7-55% 7.38%. Frankfort 90l39—90,-44» Stockholm 72.80%—'72.85%. Zürïch 86.90—86.95, Milaan 60.67' —60.72%. Kopenhagen 54.59'54.64%. Oslo 52.72%—52.77% Wenen 14.50'/*— 14.51'/*, Lissabon 13.16%—13.18' VWWA\WV\A\\\VWvVVV 83% 90% Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Rotterdam 1957 Utercht 1952 Amsterdam 1956 1 Amsterdam 1956 II. Amsterdam 1956 III Amsterdam '33 (C. en a.) 99' Dordrecht 1956 79% 79% Alkmaar 1956 81% 81% Zuid-Holland 1957 93% 93,".! A.N.P.-C.B.S. BEURSINDÏCES. Intern, concerns 495.65 496.37 485.61 Industrie 246.90 247.94 245.82 Scheepvaart 164.17 163.95 161.11 Banken 186.04 183.75 132.28 Cultures, enz. 146.57 146.57 144.31 Algemeen 339.28 339.67 333.46 De iets lagere slotkoersen uit Wallstreet waren voor Amsterdam een flinke tegen valler. Dit werd woensdagmiddag op het Damrak maar al te duidelijk in de koersvormlng van de internationale waarden naar voren gebracht. De stem ming was bepaald flauw. Het publiek was erg voorzichtig en de orders van die zijde waren dan ook schaars. Daar naast kon ook de arbitrage moeilijk tot zaken komen. Het gevolg van een en ander was dat de handel in alle hoeken van minimale omvang was. Het aanbod had echter de overhand en kwam in een lege markt. Hierdoor werden vrij gevoelige koersverliezen geregistreerd. a.k.u. daalde van 448 tot 445%, tegen dinsdag als slotprijs 462'/*. Philips op 746 circa veertien punten lager. Unilevers boekten op 745 een verlies van vijftien punten. Kon. Olie op 154.70 ruim twee gulden beneden de vorige slotprijs. K.L. M. tegen de draad in iets hoger ingevol ge Wallstreet. Hoogovens op 791 circa vijftien punten lager. Vandaag nabeurs worden de jaarcijfers van het Unileverconcern verwacht. Men taxeert de netto-winst van Unilever twintig procent hoger ten opzichte van 1953. Men verwacht een dividend van 18 procent over het met een kwart verhoogde kapitaal. In de scheepvaarthoek was het heel rustig. De koersverliezen bedroegen hier door elkaar twee tot drie punten. Van de leidende cultures kon Deli zich woens dagmiddag niet herstellen van het forse koersverlies van dinsdag. Na een vrij wel prijshoudende opening op f 177 daal de de koers tot f 174 en tegen het slot werd op f 175 gehandeld- De slotkoers van dinsdag was f 177.50. De beurs is van mening dat de zogenaamde teleurstelling over liet dlvidendvoorstel van f 8 per aandeel van nominaal f 100 nu wel in de koers is verdisconteerd. H.V.A. een drie tal punten lager ondanks het bericht, dat de maatschappij een meerderheidsbelang heeft verworven in een vezelverwerking- bedrijf in Brazilië. Staatsfondsen kwa men, na een vaste opening, rond het vo rige slotniveau te liggen. Aandelen Na tionale Handelsbank veranderden niet veel op circa 175. De directie van deze bank heeft desgevraagd nogmaals na drukkelijk medegedeeld, dat van een bod op de aandelen van deze bankin stelling absoluut geen sprake is. Onder handelingen hierover, met wie aan ook, hebben nooit plaats gehad. In de lokale sector waren de koersen me rendeels lager bij geringe affaire. Aande len Vaai Vlissingen Katoen werden vijf tot tien punten hoger geadviseerd, daar entegen kregen aandelen Koninklijke Zout een tiental punten lagere advies prijs. Het gunstige dividendvoorstel van Gazelle rijwielfabriek van negen op elf procent kwam in een ongunstige markt en was niet van invloed op de koers van de aandelen. Prolongatie 3% procent. Advertentie a GRIEP heerst overal! neem vlug „Akkertjes" in huis AKKERTJES helpen direkt MINISTER DE VLEESCHAUWER De Belgische minister van landbouw, de heer De Vleeschamver, heeft dins dag verklaard dat België het stelsel van minimumprijzen voor land- en tuinbouvvprodukten zal handhaven ..totdat, in Nederland alle overheids steun aan de landbouw zal zijn af geschaft". De minister zeide dit in de land- bouwcommissie uit de Kamer van volksvertegenwoordigers bij de be spreking van de op de Beneluxcon- 1412. Nadat Buck en ma joor Van der Brink enigs- zins van hun verrassing be komen waren, begonnen zij natuurlijk tientallen vragen op het tweetal af te vuren, doch eerst nadat er een geurige kop „aardse" koffie op tafel was verschenen, waren zij bereid te ant woorden. Dat wil zeggen, piloot Storm deed het woord, terwijl Sandra zijn verhaal zo nu en dan beves tigde. Arend vermeed ech ter zorgvuldig de bepaalde onderdelen van zijn avon tuur aan te roeren, die hij voorlopig liever geheim hield. Zoals de goud schat van de oude Inca-stad en de waardevolle gegevens voor de ruimtevaart, die Mare hem had overhandigd. Het eerste geheim zou hij nooit onthullen en voor het tweede moest hij de huidige politieke situatie eerst eens gron dig bestuderen. Diezelfde nacht stond piloot Storm met Sandra onder de wijde sterrenhe mel. Zijn ogen zochten de Morgenster, Valc- ron, en het was alsof hij tegen die achter grond van tienduizenden fonkelende lichtpunt jes de gezichten van alle goede en minder goede bekenden de revue zag passeren. Val Marian, Shor Nun, Xitos, Mare, Zorin en Doc tor Drago. Zou hij hen ooit nog weerzien ferentie van zaterdag j.l. bereikte re sultaten. Hij zeide, dat op dit ogen blik in Nederland iri de zuivelsector subsidies worden verleend tot een bedrag van zes tot zeven miljard frank (450 tot 525 miljoen gld.) per jaar „zodat van vrije concurrentie geen sprake kan zijn". In de Kamercommissie was naar aanleiding van de bepalingen voor de invoer van groenten en fruit in Bel gië de vrees geuit, dat er gevaar be staat voor de afzet van Belgische produkten op de binnenlandse markt, „gezien het feit. dat in Ne derland voor de uitvoer van land- bouwprodukten speciale veilingen worden gehouden waarop de prijs wordt opgedreven om naar België' te mogen uitvoeren". Voorts werd opgemerkt, dat „het regelmatig ge beurt, dat door Nederland terugbe talingen worden verricht aan expor teurs, of dat deze fictieve prij zen opgeven, die boven de vastge stelde verkoopprijs liggen. Hierdoor kunnen zij blijven uitvoeren naar België, ook wanneer daar een over vloed is aan bepaalde produkten en de minimumprijzen niet worden be reikt". Minister Dc Vleeschamver herinner de er voorts in dit verhand aan, dat hij heeft aangedrortgen op gemeen schappelijke prijscontrole en het be houd van de mogelijkheid de grens te kunnen sluiten indien dat nodig mocht zijn. Advertentie) Voor de slanke lijn! dc nieuwe - In Amerika ontdekte - zoetstof, waarover men in de hele wcreldenthousiastis! FEUILLETON Door BERKELEY GRAY Het kleine dorpje Alderham la? dro merig in een rustige, landelijke streek, een eind van de hoofdweg af'. Reigate was de dichtstbijzijnde stad. Al spoedig verliet Conquest de brede straatweg om zijwegen te ne men. Door Alderham lieenstuiven was een kwestie van een paar minu ten en het was moeilijk zich te reali seren, dat dit vredige oude dorpje op een afstand van minder dan een half uur rijden van Londen lag. Hawk's Cross stond op eigen terrein, een eind van de weg af. Het oude huis lag half verborgen achter prachtige bomen en het landgoed was omgeven door hoge, goed onder houden heggen. Norman zou de plek niet gevonden hebben als Sir Mon tague het hem niet zo goed had uit geduid. De auto gleed zachtjes langs de hoofdingang en Norman parkeer de hem bij de volgende hoek. „Ik denk niet, dat het lang zal du ren, Pixie," zei hij, terwijl hij uit stapte. „Als ik over een uur nog niet terug ben, moet je de politie maar optrommelen om een inval te doen. Als je geheimzinnige kreten in de nacht hoort..." „Houd alsjeblieft op, Norman", viel zij hem huiverend in de rede. „Ik moest al dadelijk niets van dit zaak je hebben en het wordt hoe langer hoe griezeliger." Ze gluurde door 'n opening in de heg, waardoor een ge deelte van het huis vaag zichtbaar was. „De geheimzinnigste plek de ik ooit gezien heb. Nergens licht. Sinister... Hij grinnikte. „De meeste oude buitenhuizen zien er geheimzinnig en sinister uit om deze tijd van de nacht", zei hij droog. „Het is nog geen nacht. Het is even over half twaalf. Mensen als Sir Montague Brownley gaan op dit uur toch niet naar bed?" „Ga je nu niet allerlei dingen in je hoofd halen, kleine uil, luister maar naar de radio", raadde Conquest aan. „Misschien is er nog wat late dans muziek. Dat zal je bezighouden, tot dat..." „Kan ik niet mee?" „Nee, dat kan beslist niet. Ik heb Sir Montague beloofd, dat ik alleen zou komen. Het lijkt allemaal wel erg spannend, Pixie, maar ik heb geen ogenblik geloofd, dat er werke lijk iets bijzonders gaat gebeuren. Ik reken er maar op, dat het niets te betekenen heeft. Er zal heus geen gevaar bij zijn, als je daar soms bang voor bent." „Ik ben niet bang voor eventueel gevaar idiot ik hoop alleen, d&t er iets gebeuren zal en dan wil ik cr bij zijn," zei Joy driftig; „Nu ben je een flinke meid", mom pelde hij en gaf haar een kus. Hij nam niet de moeite gebruik te ma liën van de ingang, maar kroop door het gat in de heg en wandelde over het grasveld naar de tuin, die om het huis heen lag. Toen hij uit het dichte struikgewas kwam, kon hij het oude gebouw voor dc eerste keer duidelijk onderscheiden. Alle ramen waren donker op één na. Zelfs dat raam was spaarzaam verlicht, want er hingen zware gordijnen voor. „Aha! De bibliotheek!" mompelde Norman. „Tien tegen een, dat ik de oude zondaar niet morsdood zal vin den met een uitdrukking van afschuw in zijn ogen! Zulke dingen gebeuren alleen maar in verhalen." Hij had gelijk. Toen hij bij de tuindeuren kwam, zag hij, dat ze op een kier stonden. Hij duwde ze open, schoof de gordij nen op zij en stapte de mooie oude l kamer binnen, waar hij Sir Mon tague aantrof in een grote stoel voor het vuur met een sigaar in zijn mond. Hij zag er wonderlijk goed uit voor een man, die nog maar zo kort gele den een beroerte heeft gehad. Hij had geen bril op en toen hij het lich te geluid bij het raam hoorde, nam hij de sigaar uit zijn mond en boog zich naar voren, ingespannen turend maar blijkbaar zonder iets te zien. „Conquest?" fluisterde hij scherp. „In eigen persoon, Sir Montague", antwoordde Norman. „Praat niet zo hard, jongeman. Kom hier. Recht voor mij. Goed. Blijf daar staan. Verroer je niet." De beroemde man nam een enorm vergrootglas van zijn bureau en hield dit ongeveer een halve meter van zijn gezicht af. Hierdoor bekeek hij Con quest nauwkeurig. „Ja, U bent inderdaad Conquest", zei hij gespannen. „Ik heb foto's van U gezienU moet me maar verge ven, Mr. Conquest, dat ik U aan dit vreemde onderzoek onderwerp. Mijn gezichtsvermogen is heel slecht. Ga zitten. Hier in deze stoel, dicht bij me." Norman ging zitten. „Wat kan ik voor U doen, Sir Mon tague?" vroeg hij beleefd. „U moet iemand voor mij doden", antwooi'dde Brownley. HOOFDSTUK IV. Norman Conquest zou niet kunnen zeggen, wat hij eigenlijk verwacht had; maar dit antwoord, kalm en be studeerd vastberaden uitgesproken, verraste hem volkomen. „Dat is aardig", zei hij koel. „U wilt dus, dat ik iemand zal vermoor den? Hebt U voorkeur vo - de ma nier waarop? Met vergif? Door wur ging met m'n blote handen Moet ik hem een Oosterse dolk tussen z'n derde en vierde rib planten?" „U maakt graag grapjes, Mr. Con quest „Ik maak inderdaad grapjes, maar ik doe het niet graag. Wie zou er nu geen grapjes maken? Dit kunt U toch niet ernstig menen." „Nog nooit in mijn leven heb ik iets zo ernstig gemeend", zei Brownley grimmig. „Ik wens, dat U een ge vaarlijke jonge kerel uit de weg ruimt, die al twaalf jaar geleden op gehangen had moeten worden en die het slechts aan de stomme kortzich tigheid van de jury dankt, dat hij dc dans ontsprongen is." „Tja, U kunt het weten", zei Nor man. „U zult wel genoeg ervaring met jury's hebben opgedaan. U moet ongeveer een halve mensenleeftijd toespraken tot deze interessante ca tegorie mensen hebben gehouden. Ik heb me vaak afgevraagd, Sir Mon tague, of alle jury's eigenlijk niet kortzichtig zijn. Of hebt U misschien een speciaal stel op het oog?" „Uw toon is nog steeds lichtzinnig, jongeman „Verdraaid, Sir Montague, ik ben hier niet gekomen om voor de gek gehouden te worden", viel Conquest hem in de rede. „Vindt U niet, dat •eden om aan te nemen, dat ik een man zou vinden die aan zijn ziekbed gekluisterd was Hij wees naar het bed, dat keurig opgemaakt, compleet met dekens en al, in een hoek van de kamer stond. „In plaats daarvan vind ik een kerngezonde man, die in een armstoel voor het vuur een grote sigaar zit te roken." „Ja, dat was ik vergeten", zei Sir Montague ongeduldig. „Ik ben U een verklaring schuldig. Men gelooft al gemeen, dat ik vanmiddag een be roerte heb gehad. Dat is echter niet waar. Er was iets voorgevallen ik mag wel zeggen dat net als een donderslag bij heldere hemel kwam en het was nodig, dat ik een een „Dat U simuleerde?" „Juist! Ik simuleerde. Niemand hier in huis weet. dat ik volkomen ge zond ben. Zelfs mijn eigen dochter en m'n eigen zoon niet." „En de dokter dan? Ik las in het avondblad, dat die goede oude huis dokter verklaard had, dat U op ster ven na dood was „Meadows? Hij is een oude vriend van me. Ik heb hem in vertrouwen genomen", zei Sir Montague, nog steeds ongeduldig. „Dat wil zeggen ik vertelde hem, wat hij moest. Ik heb hem niet ingelicht omtrent mijn beweegredenen. Hij denkt, dat ik mijn verstand verloren heb en dat men geduld met mij moet hebben. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 18