Goede jaarresultaten 1959 bij Kon. Mij. „De Schelde" Vlissingen Brood in Middelburg moet 1 cent omlaag Verlof burgemeester Oosterland opgeheven Zeeuwse Almanak INVLOED VAN DELTAPLAN OP BRABANTSE LANDBOUW KLEIN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 FEBRUARI 1959 VOORDELIG SALDO HOGER Li AN IN 1958 Advertentie) Blijf slank, dus Uitbreiding reparatiebedrijf dringend nodig geacht Op maandag 7 maart a.s. zal te Vlissingen de jaarlijkse aandeel houdersvergadering van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" en de N.V. Nationaal Bezit-Schelde worden gehouden. In verband daarmee verspheen gisteren het jaarverslag 1959, waarin door directie en commissarisen wordt voorgesteld evenals vorig jaar een dividend van 12 uit te keren op de aandelen Kon. Mij. „De Schelde" en 121*2 op de aandelen Nationaal Bezit. In het jaarverslag deelt de directie mede, dat een goede be drijfsbezetting tot medio 1961 is gewaarborgd. Intussen is in liet begin van 1960 een belangrijke opdracht uit de Staat Ghana ontvangen, waardoor thans de bedrijfsbezetting tot medio 1962 reikt. Voorts wordt gememoreerd de deelname van „De Schelde" in de te Haifa opgerichte „Israel Shipyards Ltd". Met de bouw van deze werf te Haifa is reeds een aanvang gemaakt in zoverre, dat men bezig is met het grondwerk. De directie wijst nog eens op de behoefte aan uitbreiding van de outillage te Vlissingen door bouw van een reparatiebedrijf aan het Zuid Sloe. Gewacht wordt nog op het beschikbaar ko men van de nodige terreinen. Bij deze plannen is rekening ge houden met toekomstig gebruik van atoomschepen. Hierbij kan aangetekend worden, dat zulke schepen niet in elke willekeurige haven gerepareerd kunnen worden in verband met do veilig heidsvoorschriften. Tot zover enkele hoofdpunten uit het jaarverslag, waarvan hier een beknopt overzicht volgt: teert een te verdelen winstsaldo van ƒ2.300.000 (vorig jaar ƒ2.200.000). Reparaties De omzet van de afdeling scheeps- reparaties kon verdubbeld worden. Naast vele kleinere opdrachten kon den ook enkele opdrachten geboekt worden, waaronder do verbouwing en modernisering van het passagiers schip s.s. „Andes" van de Royal Mail De exploitatierekening 1959 geeft na reservering voor fiscale verplichtin gen, enz. een voordelig saldo aan van ƒ12.609.811,—. dit is ƒ1.170.626,— hoger dan over 1958. De nagekomen resultaten van voor gaande jaren leverden een voordelig saldo op van 204.753,(vorig jaar 311.303,terwijl het voordelig saldo van ontvangen en betaalde in terest bedroeg 1.462.656,—(vorig jaar ƒ1.377.397,—). Winstsaldo Na afschrijving van ƒ5.121.734, (vorig jaar 4.888.154,afschrij vingen op basis aanschaffingsprijs en.voorts ƒ2.200.000,(vorig jaar ldefn) aanvullende afschrijvingen tot basis vervangingswaarde, ƒ3.000.000,(vorig jaar idem) re servering voor uitbreidingen en 1.300.000,(vorig jaar nihil) extra bijdrage aan pensioenfondsen, res- Advertentie) GULDENS VOORDELIGER! Lines Ltd te Londen. Dedirectie spreekt zich over de reparatie-acti viteit als volgt uit: „Hoewel de gestegen activiteit ver heugend genoemd kan worden, moe ten wij toch constateren, dat aan een groot aantal reparatie-aanvragen niet voldaan kon worden, o.a. door gebrek aan dokcapaciteit. Naast de levensvatbaarheid van een groot scheepsreparatiebedrijf te Vlissingen is dus ook duidelijk de behoefte aan een meer uitgebreide outillage ge bleken. Wij zijn dan oolc voortgegaan met het verder uitwerken van de plannen voor een nieuw reparatie bedrijf aan het Zuid-Sloe. Deze plannen, waarbij rekening gehou den is met het toekomstig ge bruik van atoomschepen, zijn thans dusdanig gevorderd, dat wij, na verkregen toestemming van het ministerie van financiën tot aankoop van de benodigde terreinen, onmiddellijk met de eerste werkzaamheden kunnen aanvangen. In verband hiermede hebben wij gemeend liet reeds voor dit doel gereserveerde bedrag van 5 mil joen te moeten verhogen tot 8 miljoen." Ook gedurende 1959 bleef het peil van de zeevrachtenmarkt laag, zodat vooral in de tankvaart en wilde vaart veelal een renderende exploitatie niet mogelijk was. Mede in verband met de aanleg van een aantal pijpleidingen, kunnen de verwachtingen voor de bouw 'van nieuwe tankschepen in de komende jaren niet hoog gesteld worden. Aanvragen Voor andere scheepstypen werden in 1959 vele aanvragen ontvangen, wel ke echter niet tot opdrachten geleid hebben. De hevige concurrentiestrijd in de scheepsbouw heeft het prijs peil doen dalen tot beneden de kost- (Zie slot pag. 7 kol. 1) Minister stelde nieuwe broodprijzen vast Volgens een beschikking van de mi nister van economische zaken en volksgezondheid moeten de maxi mumprijzen van waterwitbrood, volksbruin- en volkswitbrood met ingang van vandaag 19 februari in Middelburg gelijk worden ge bracht aan de bestaande prijzen van 17 januari 1959. Dit houdt in, dat de prijs van een waterwitbrood van 44 cent wordt gebracht op 43 cent; volkswitbrood (43 cent) zal 42 en volksbruinbrood (42 cent) 41 cent kosten. Deze beschikking geldt ook voor Alphen aan de Rijn, Deventer en Utrecht. De minister heeft tot deze maatregel moeten besluiten naar aanleiding van op 11 januari j.l. ten onrechte VAN .tvin TOT olijfje CARNAVAL Op 27, 28 en 29 februari is het car naval en al zal men daar in Zeeland niet zo veel van merken, in Sas van Gent viert de zotternij die dagen hoogtij. Het carnavalseomité heeft het programma bekend gemaakt en daaruit blijkt, dat 's zaterdags de feestelijkheden beginnen met de in trede van Prins Carnaval, die dan de sleutels van de stad in ontvangst zal nemen. Daarna is er een grote op tocht voor de jeugd. Zondag is de dag van de grote optocht, waarvoor ieder jaar belangstellenden uit de gehele streek naar Sas van Gent ko men. ZUIDWESTERS.... Reeds enkele maanden maakt een SLAAPMUTSJE Na afloop van de voor.'stelling was het maar stil in de. Jcojfiekamer van dat theater ergens in Zeeland". Ten dele verscholen achter de tap kast toefden twee bejaarde mannen, die hun taak er voor die avond weer op hadden zitten. Behoedzaam en met veel smaak nipten ze zo nu en dan aan het slaapmutsje, dat de ober hen plechtig had geserveerd. Daar waren ze nog rustigjes mee bezig, toen er een laat echtpaar het etablissement betrad. De man plaat ste zijn bestelling bij de ober en ver zocht hem ook de beide mannen iets aan te bieden. Getrouw volgens de rite wendde de ober zich tot het t weetal met de mededeling: „De he ren hebben iets te goed van meneer waarna hijeigenlijk tégen de rite, maar passend in de gemoedelijke sfeer van het late avonduur er nog aan toevoegde: ,,'t Zal er tóch nog wel bij kunnen?" De mannen grinnikten vergenoegd en één hunner sprak mild: „Ach Piet, we willen meneer geen ver driet doen...." aantal jongelui in 's-Gravenpolder zich verdienstelijk door de leerlingen van de kleuterschool veilig door het verkeer in de Dorpsstraat te loodsen. Tegen de tijd, dat de kleuterschool haar deuren opent, zijn de verkeers- brigadiers op hun post en ook wan neer de school uitgaat zijn zij weer paraat. Thans hebben zij him „uni formen" ontvangen: een witte cape en een witte zuidwester, die van ge meentewege beschikbaar zijn gesteld. Soortgelijke kleding behoort reeds in verscheidene Nederlandse plaatsen tot de uitrusting van de verkeersbri- gadiers. EN CAPES Onlangs nam het bestuur van de drumband in Biervliet het besluit om een attractive verloting te or ganiseren met als hoofdprijs een zeer „gewichtig" varken. Het bleek een gelukkige gedachte te zijn. Van de duizend loten, die men heeft laten drukken, zijn er acht- liondrdzestïg verkocht voor 'n gul den per stuk. De netto opbrengst bedraagt ongeveer f 575,en men verwacht dat dit niet de opbrengst van dc oud-papieractie voldoende zal zijn om er capes voor de leden van de drumband voor aan te schaffen. BEZOEK De reddingboot uit Veere, de „Maria Carolina Blankenheim" onder bevel van schipper Minneboo. bracht een bezoek aan Burghsluis, de toekom stige thuishaven van de reddingboot. Met enkele waterstaatsambtenaren koos de bemanning een ligplaats tus sen twee meerpalen op een afstand van ongeveer dertig meter van de dijk. Daar 't niet zeker is dat op deze plaats ook bij eb voldoende water staat, zal er waarschijnlijk eerst nog gebaggerd moeten worden voor de reddingboot in Burghsluis wordt ge stationeerd. Wanneer dat zal zijn is overigens nog niet bekend. De „Ma ria Carolina Blankenhelm" is aan merkelijk groter dan de „Prinses Ju liana", die vroeger in Brughsluis „op station" lag en die gedurende dc Tweede Wereldoorlog werd vernield. toegepaste broodprijsverhogingen. Zoals in het tevoren gepleegde over- leg tussen de minister van economi sche zaken en de Nederlandse Bak kerijstichting is gesteld, hadden de ze broodprijsverhogingen achterwe ge moeten blijven, aangezien de bak kers in genoemde gemeenten hebben nagelaten in het begin van 1959 een broodprijsverlaging van één cent, die mogelijk was geworden door de toenmalige daling van de bloemprijs, tot stand te brengen, aldus luidj; de toelichting op deze beschikking. Een Middelburgse bakker ver klaarde ons echter, dat begin ja nuari 1959 in de Zeeuwse hoofd stad wel degelijk do broodprijs was verlaagd. Dit was mogelijk geworden, omdat de meelfabrie ken het kartel hadden verbroken en de bloemprijs met ongeveer 1.75 per 100 kg daalde. Als gevolg hiervan verzocht do mi nister de bakkers de broodprijs toen met één cent to verlagen, wat ook gebeurd is, aldus werd verklaard. Half februari daaropvolgend werden de meelfabrieken het onderling weer eens en de gezakte bloemprijs steeg toen weer tot de normale prijs en zelfs iets hoger. Stilzwijgend Stilzwijgend hebben de Middel burgse bakkers in juni van 1959 toen hun broodprijzen weer ver hoogd met één cent. Hierop werd nooit iets vernomen van het mi nisterie van economische zaken. Ondertussen steeg de prijs van 't ideale slankheidsmiddel voor dames en heren. BELANGRIJKST VOOR WATERBEHEERSING Dr. C.de Galan sprak op Noordbrabantse dag Tijdens de Noordbrabantse dag, die door de Hollands-Brabantse C.B.T.B. in Breda gehouden is, heeft dr. C. de Galan, sociaal-econoom bij het E.T.I. voor Zeeland, een inleiding gehouden over het Deltaplan en zijn betekenis voor West-Brabant. De heer De Ga lan stelde in zijn betoog de veiligheid voorop. Dat is het uiteindelijke doel van het Deltaplan en de overige ge volgen zijn, hoe belangrijk ook, bij komstig. Wat de agrarische produk- tïeomstandïgheden betreft verdienen vooral de ontzilting en de waterbe heersing de aandacht. In tegenstelling tot Zeeland is voor Noord-Brabant de ontzilting van wei nig betekenis. Bovendien, zo stelde dr. De Galan, kan het nog vele tien tallen jaren duren voordat de ontzil ting van cultuurgrond en polderwa- ter wordt verwezenlijkt. Belangrijker is dan ook het Deltaplan voor de wa terbeheersing. In engere zin is dat het geval met betrekking tot de af watering. De natuurlijke lozing zal vervallen en aanpassingswerken zul len zowel in Zeeland als Noord-Bra bant nodig zijn; voorzover deze geen verbetering van de bestaande situa tie meebrengen behoren zij door het rijk te worden bekostigd. Gevaar voor verdroging langs de zeedijken bestaat eveneens, waarvoor eventueel ook extra werken nodig zijn. In rui mere zin is het Deltaplan van grote betekenis voor de Nederlandse zoet waterbalans. De invloed van het plan zal zich over een groot deel van Ne derland uitstrekken; speciaal het verdrogende rivierengebied kan hier baat bij hebben. Bevloeiing van de Noordbrabantse zandgronden vanuit het toekomstige zoetwatermeer (de verzoeting van het meer zal veel sneller gaan dan die van de polders) is niet rendabel. Van belang is nog, dat onzekerheid bestaat over de dijkonderhoudskos- ten en bijdragen van de waterschap pen. Het is twijfelachtig of de onder- het bloem in heb afgelopen jaar met ongeveer 3.65 per 100 kg tot 37.40 per 100 kg in januari 1960. Gezien deze stijging van de bloem- prijzen heeft de minister besloten, dat de broodprijs eind januari met één cent verhoogd mocht worden. Ook de Middelburgse bakkers die door hun ingevoerde verhoging van juni 1959 reeds één cent boven de landelijke prijs lagen met hun brood brachten deze cent in meerdering.. Hierop heeft de minister nu beslo ten in te grijpen en de broodprijs vastgesteld. „De Middelburgse hakkers zijn ech ter van mening, dat hun huidige prijzen redelijk zijn. Temeer daar er een afspraak Is gemaakt tussen de Nederlandse Bakkerijstichting en het ministerie van economische za ken, dat bij elke bloemprljsverho- giug van 1.70 de broodprijs met één cent omhoog mag gaan", aldus deelde ons de voorzitter van de afde ling Middelburg van de Nederlandse Bakkersbond, de heer .1. C. de Wolff, mee. Volgens deze afspraak zijn de prijzen van de Middelburgse bakkers juist, vervolgde de heer De Wolff. Aan de ministeriële maatregel kan echter niet getornd worden; de broodprijs moet in Middelburg met één cent omlaag. houdskosten voor de Noordbrabantse dijken zullen veranderen; op grond van de Deltawet is het daartegenover mogelijk van de beschermde water schappen een bijdrage te vragen in de kosten der afsluitdammen. Resumerend meende dr. De Galan, dat voor de Westbrabantse land bouw het Deltaplan eerder ongun stige consequenties heeft in het technisch-financiële vlak. Voor overig Noord-Brabant zijn de ge volgen gering, docli door de ver betering der zoetwaterpositio po sitief. Vervolgens besprak de inleider de verbindingen. De verbetering hiervan is voor Zeeland uiteraard meer spec taculair dan voor Noord-Brabant, hoewel de Zoomse Weg met de brug over het Haringvliet een grote in vloed kan hebben in het economische en sociale vlak. West-Brabant komt er dichter door bij de randstad Hol land te liggen én aan de hoofdver binding tussen dit gebied en het zui den. Enerzijds kan dit een verster king van de migratie en de pendel met zich brengen, anderzijds een gun stiger klimaat voor industrialisatie in de streek zelf. Gunstiger Voor dé landbouw en vooral voor het Klatteland noemde de lieer De Galan et laatste veel gunstiger. Hij wees in dit verband op het belangrijke initiatief van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap te Goes, die, onder bepaalde voorwaarden, zijn in stemming met de industrialisatie van Zeeland heeft kenbaar gemaakt. Het zelfde geldt voor Noord-Brabant. Dit vereist wel een behoorlijke spreiding van de. industrie en vooral van de woonkernen. Overigens is in het sociaal-econo mische vlak hoogstens van een ver snelling door het Deltaplan sprake en niet van een principiële verandering. Geldt dat al in het algemeen, het gaat in het bijzonder op voor Noord- Brabant. Ten aanzien van de agra rische arbei.d. de dorpsgemeenschap en .liet platteland zijn grote- verande ringen gaande, doch zij zullen niet door het Deltaplan ontstaan of gewij zigd worden. „De invloed van het Deltaplan op de Noordbrabantse landbouw acht ik niet groot", aldus besloot de hoer De Galan. „In het sociaal-economische vlak zullen wat versnellingen optre den en in het technisch-financiële vlak veranderingen, die noodzaken tot scherpe aandacht, zoals de si tuatie op Noord-Beveland bewijst. Voor Zeeland is dit alles wat sterker, maar toch moet men ook daar zeker niet overdrijven. Het gaat om de vei ligheid en voor de landbouw moet men overigens de betekenis niet over schatten". NA ONGEVEER EEN JAAR.. Vijf raadsleden willen bedanken Met ingang van gisteren is liet verlof, dat ongeveer een jaar ge leden aan burgemeester S. W. A. Laurense van Oosterland werd verleend, opgeheven. Dit deelde de commissaris der ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, donderdag? morgen in liet gemeentehuis van Oosterland mee. Burge meester Laurense kan met in gang van vandaag zijn werk zaamheden weer hervatten. In Oosterland heeft dit opheffen van het verlof groot opzien ge wekt. Vijf van de zeven raadsle den van Oosterland hebben zelfs meegedeeld als lid van de raad te bedanken, omdat zij geen kans zouden zien met de burgemeester samen te werken. Ruim een jaar geleden kwamen, zo als bekend, verduisteringen aan het licht, gepleegd door de secretarie ambtenaar B. uit Oosterland. Door deze malversaties, waarmee een be drag van ruim 7200 gemoeid was, kwam B. in aanraking met de straf rechter. Bij het onderzoek kwam vast te staan, dat B. in zijn vroegere woonplaats al eerder in financiële moeilijkheden was geraakt en dat bovendien burgemeester Laurense daarvan op dc hoogte was. Niettemin zou de heer Laurense aan deze secretarie-ambtenaar ook in Oosterland een ruime financiële ver antwoordelijkheid hebben gegeven, zonder voldoende controle uit te oefe nen. Zelfs zou de burgemeester aan B. werk hebben opgedragen, waar door B. niet onbelangrijke bedragen in handen kreeg. Op grond hiervan stelde do justi tie een onderzoek in naar de strafbaarheid van de burgemees ter. JMaar het openbaar ministerie Echtpaar uit Sluiskil verdacht van ontucht met meisjes van 10 en 11 De gemeentelijke politie te Terneu- zen neeft een dezer dagen het echt paar De B.-D., wonende te Sluiskil aangehouden wegens het plegen van onzedelijke handelingen met twee meisjes van tien en elf jaar. Het echtpaar, dat geen kinderen heeft, had in een weekblad per ad vertentie aangeboden om een meisje van omstreeks tien jaar enkele we ken voor vakantie op te nemen. Uit Rotterdam en Delft ontvingen zij hierop brieven. De twee kinderen hebben kort na elkaar vier weken bij het echtpaar doorgebracht, en zouden daar net slachtoffer van on zedelijke handelingen zijn gewor den. Bij hun thuiskomst vertelden de kinderen hun ouders wat er gebeurd was, waarop aangifte bij de politie volgde. Man en vrouw zijn donderdag voor de officier van justitie te Middel burg geleid en hebben de ten 1/iate gelegde feiten voor een groot deel toegegeven. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is de heer Q. J. Munter® uit Middelburg geslaagd voor het doctoraal examen sociologie. zag tenslotte geen aanleiding tot een vervolging van de heer Lau rense over te gaan. Hangende het justitiële onderzoek was de bur gemeester echter met verlof ge zonden. Later werd dit ziekteverlof verlengd, hoewel reeds vaststond, dat er geen strafvervolging zou plaatsvinden. Do oorzaak van deze verlenging moest vermoedelijk gezocht worden in het feit, dat het aan de bevoegde instantie bekend, was, dat een deel van de raad alle samenwerking met burgemeester Laurense zou weigeren. Het ziet er nu inderdaad naar uit, dat vijf van de zeven raadsleden zul len bedanken. De wethouders M. J. Zeijler (v.v.d.), A. L. Bakker (p.v.d. a.), A. Stoutjesdijk (c.h.) en de raadsleden A. Bal (c.h.) en J. v. d. Zandc (p.v.d.a.) hebben namelijk reeds laten weten niet meer met bur gemeester Laurense te kunnen sa menwerken. KUNST „Wallensteins Tod" Middelburg, Schouwburg; ,JDas Schauspiel". ZO LANGZAMERHAND is „Das Schauspiel" uit Remscheid in Zeeland een vertrouwde verschijning aan het worden. Dank zij de Z.V.U. immers kon men in vorige jaren reeds met deze Duitse toneelgroep kennismaken in voorstellingen van Goethe's „Faust" en van Heinrich van Kleist's „Zerbrochene Krug"; voorstellingen, die een uitstekende indruk nalieten en die verwachtingen voor de toe komst wekten. Terecht, want met deze voorstellingen had „Das Schau spiel" in ieder geval bewezen over voortreffelijke krachten te beschik ken tonelisten, die hun taak ge wetensvol opvatten en die hun rollen stuk voor stuk brengen met een over gave en een toewijding, die alle res pect verdienen. De verwachtingen waren dus hoog gespannen, toen „Das Schauspiel" zich gisteren in de Middelburgse Schouwburg wederom onder aus piciën van de Z.V.U. presenteerde en ditmaal dan met het klassieke drama „Wallensteins Tod" van Friedrich von Schiller. Wel, het moet gezegd worden, dat „Das Schau spiel" onder regie van dr. Heinz Wildhagen Schiller het volle pond heeft gegeven. Het gevolg was een zwaar van romantiek en pathos door trokken voorstelling, die uitsluitend bleef boeien, dank zij het vakbekwa me en serieuze acteren van de execu tanten. Want in feite is uit deze op voering weer eens duidelijk gebleken, dat een dergelijk zwaargeladen dra ma, doorspekt met nu toch echt wel aftands geworden wijsgerigheden, uit de tijd is. Met alle eerbiedige waar dering overigens voor de bewogen zeggingskracht, die er ondanks de vele al te zeer uitgesponnen taferelen nog altijd van een dergelijke literai re krachttoer uitgaat. Men kan het deze toneelgroep dan ook tot een grote verdienste aanreke nen, dat juist die zeggingskracht er ten volle uitkwam. Tegen een zoals bij deze troep gebruikelijk, hoogst simpel en toch bijzonder suggestief decor van Rudolf Wieczorek, wist men Schiller's drama voortdurend voldoende gespannenheid mee te ge ven om te blijven boeien. Een presta tie, die alle lof verdient en waarin hoofdrolvertolker Wilhelm Michael Mund, ondanks de handicap van een keelaandoening, een groot aandeel had. Hij gaf wederom sterk doorleefd spel te zien, zoals we dat van Mund gewoon zijn geraakt. Hij demon- treert een opvatting, die hij van het prille begin tot het bittere einde con sequent volhoudt, zonder ook maar een enkele inzinking. Stug. verbeten en met volle overtuiging. Dat geldt ook voor Rudi Gerder, die tot taak had de regimentschef Butler gestal te te geven en die zulks met een der gelijke overgave deed, dat hij en dat is natuurlijk minder verdienste lijk bij voortduring od de rand van het karikaturale zweefde. Het was bepaald angstig om gade te slaan, want telkenmale kon een ontsDorlng verwacht worden en dat die uitbleef pleit bepaald voor de strakheid, waar mee de regie gevoerd is. Dat waren dan twee rollen uit de vele; erwar en er ook, waar meer aanmerkingen op te maken zijn. De Max Piccolimini van Helmut Gah- mann was bijvoorbeeld wel erg on evenwichtig, evenals de Graf Terzky en de veldmaarschalk Ulo van res pectievelijk Arnim Servaes en Oscar Matull dat waren, maar voor het overige werd er toch met een zoda nige overgave en waarlijke bewogen heid gespeeld, door o.a. Albert Lich- tenfeld als Octavio Piccolomini en door de dames Henny Esser en In- grid Lammerding met name, dat het geheel tot een toneelgebeurtenis werd, die door een dankbaar publiek met een langdurig, ovationeel ap plaus beloond werd. Evenals gistermiddag in Middelburg, ls cr hedenmiddag een voorstelling voor de middelbare schooljeugd en dan nu in Goes. v. B. Gebouwen Bergen op Zoomse Veilingvereniging geveild Donderdagmiddag zijn in de grote zaal van de „Hollandse Tuin' te Ber gen op Zoom de gebouwen van de Bergen op Zoomse Veilingvereniging geveild. De heer M. de Rooij uit Ber gen op Zoom werd eigenaar van de gebouwen aan de Oude Stationsweg en de kantoren voor 287.840. De heer De Rooij had drie weken ge leden reeds voor de gebouwen inge schreven en er weid donderdag met boven zijn inschrijvingsbedrag gebo den. (Advertentie) GRIEP dreigt overal! neem vlug „Akkertjes" in huis AKKERTJES helpen direkt VANDAAG. Middelburg Electro: „Als nvn grote broer dat wist", 39 en 21.15 uur, a.l. Schouwburg: „Met de moed der wan hoop", 20 uur, 18 Jaar. Schuttershof: feestavond VARA, 20 uur. Vlissingen Luxor: „Het rijkste meisje ter wereld, 20 uur, aJ. Alhambra: „Opmars naar de galg", 19 en 21 uur, 18 Jaar. Kunsthandel Bikker: „expositie schilderijen G. J. F. Naerebout, 9— 12.30 en 1418 uur. Nutslcleuterschool: tentoonstelling van reprodukties naar aquarellen, 0—12 en 13.30—17 uur. Goes Grand: „Les Trlcheurs", 20 uur, 18 jaar. Prins van Oranje: „lezing voor Wetenschappelijke Belangen", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2