Verdeeldheid in raad van Goes over aankoop woning aan Opril Zeeuwse Almanak Blijf meester A.SPIBIN VOOR WALCHERSE BEDRIJVEN 00K DEEL VAN WELVAART KRITIEK OP HET RUSTHUIS „DUINOORD" IN RAAD BURGH Agenda 2 PROVINCIALE ZE EOWSE COURANT DONDERDAG 18 FEBRUARI 196U FINANCIËLE COMMISSIE VOND HELFT GENOEG Afbraak noodzakelijk voor de verbreding van een straat Met aclit tegen zes stemmen heeft de gemeenteraad van Goes woens dagavond besloten tot aankoop van de woning Opril-Grote Markt 3 voor een bedrag van 5000. Binnenkort zal begonnen worden met afbraak van het pand en verbreding van de straat. De tegenstemmers: mevrouw C. A. GriepDuinker (v.v.d.) en de lieren N. E. van Santé (v.v.d.), J. S. Yisscher (p.v.d.a.), Ph. Haverhoek (p.v.d.a.), P. de Munck (p.val.a.) en M. Loeve (a.r.), vonden het bedrag van 5000 veel te hoog. Zij schaar den zich vrijwel eensgezind achter de financiële commissie, die 2500 genoeg achtte. Tevens waren de zes raadsleden er niet ten volle van over tuigd, dat door afbraak van bet pand een van de lastigste knelpunten voor het verkeer in dé binnenstad afdoende kan worden verbeterd. De raadsvoorzitter, burgemeester H. K. Michaëlis. lichtte het voorstel van B. en W. toe. Hij verklaarde/dat als de gemeente het pand niet koopt, er een particulier gereed staat, die deze gelegenheid met beide handen zal aangrijpen. Hij is bereid dit bedrag van 5000 te betalen, aldus de raads voorzitter. Voor de gemeente is de kans vrijwel verkeken om de woning nog ooit te kopen, zo betoogde hij. De heer W. G. M. de Valk (k.v.p.). lid van de financiële commissie, vond 5000 wel erg hoog voor een onbe woonbaar verklaarde woning. Dat is 166 pér vierkante meter al dus dit raadslid. De zes tegenstem mers voerden vervolgens hun bezwa ren aan, die er in hoofdzaak op neer kwamen, dat zij niet akkoord kon den gaan met de koopsom. Maar ook waren zij niet overtuigd van "het nut tig effect van de ter plaatse uit te voeren verkeersverbetering, die door aankoop van het pand ter hand kan wórden genomen. De straat zou nog geen meter verbreed worden. Enkele raadsleden uitten ook de vrees, dat de gemeente door het slopen van het pand nog voor veel meer kosten zal komen te staan. Is er geen andere oplossing mogelijk vroegen de he ren Van Santé en Visscher. Gewe zen werd o.m. op vernieuwing van de rooilijn. Wethouder J. J. van Melle (c.h.) zeide het onverstandig te vinden van de raad, als zij het voorstel van B. en W. niet zou aannemen. Hij gaf toe, dat inderdaad sprake is van een dure verbetering. Daar staat tegenover, dat een knelpunt voor het verkeer aanzienlijk ban worden verbeterd, betoogde hij. De raadsvoorzitter wees er nog op, dat de meer-kosten geheel of gedeeltelijk gecompenseerd wor den door verhuur aan Goese mid denstanders van het niet voor ver- Advertentie) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel CffiïasaEiSEaaaaïSl betering in aanmerking komende gedeelte van het pand. Men zou in de „dode hoek" van het pand etalages kunnen inrichten. Wethouder J. H. Roose (k.v.p.), die als laatste zijn licht over het voorstel liet schijnen, merkte op, dat de ver betering in oppervlakte minimaal, maar in effect maximaal is. Bij hoof delijke stemming de heer Polder man was afwezig werd het voor stel met acht tegen zes stemmen aangenomen. Kleuterschool Een levendige discussie ontstond bij het voorstel om 8.454,19 uit te trek ken voor inrichting van twee lokalen van de nieuwe openbare kleuter school aan de M. A. de Ruyterlaan. Het meubilair van de dépendance der openbare kleutersschool Beesten markt zal worden overgebracht naar een derde lokaal van de nieuwe school. Over dit laatste punt maakten verschillende raadsleden enkele opmerkingen. Mevrouw Griep vond de stoelen en tafeltjes niet geschikt om te worden overge bracht naar de nieuwe kleuter school. De heer Haverhoek noem de het meubilair van de dépendan ce haveloos en slecht van con structie. Dat ondanks het feit, dat het drie jaar geleden werd aan geschaft. Knap één set op en laat de onderwijscommissie dan oorde len of de rest daar ook aan toe moet komen suggereerde hij. De wethouder van onderwijs, de heer J. J. van Melle, kon daarmee volle dig akkoord gaan. Hij was overigens van mening, dat gezien het advies van de dienst gemeentewerken, de stoelen en tafeltjes na een grondige restauratie zeker in de nieuwe school geplaatst kunnen worden. Op een vraag van de heer De Munck ant woordde de wethouder, dat het nieuw aan te schaffen meubilair niet dooi de werkplaats voor minder-validen te Vlissingen zal worden gemaakt. Aanvankelijk was B. en .W. mede gedeeld, dat men dit meubilair niet maakte in de Vlissingse werkplaats. Toen is contact opgenomen met een fabriek in Gelderland. Later is ge bleken. dat stoelen en tafeltjes voor een kleuterklas wél in Vlissingen worden gemaakt, maar de order voor de Gelderse fabriek was toen al ge plaatst. De heer Van Mplle zegde toe, dat B. en W. in de toekomst zo veel mogelijk is de werkplaatsen voor minder-validen zullen inschakelen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. (Advertentie) werkt snel en veilig Ir. DRAISMA IN MIDDELBURG Bedrijfsvoorlichting in „Vergenoeging" bijeen De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting Walcheren hield woensdagmiddag in de Vergenoeging te Middelburg een vergadering, waarin ir. M. Draisma, verbonden aan het. proefstation voor akker- en weidebouw, afdeling be- driifsvraagstukken, een lezing hield over het ondenvero „De akkerbouw cp het gemengde bedrijf". Hierbij bracht de heer Draisma verschillende vraag stukken ter sprake voor een iradere oriëntatie. Hij kwam tot de conclusie, dat het voor iedere bedrijfsoppervlak- te op Walcheren mogelijk zal zijn om de huidige ontwikkeling in de wel vaart mee te maken. De ontwikkeling in de landbouw wordt onder meer in de hand gewerkt door de steeds groeiende industrie, waar- VAN .win TOT ORANJE BOVEN lenden bleken voor het merendeel be stuursleden van verschillende vereni- 't Is oranje en 't blijft oranje in Yerseke. Ondanks het voorstel van het bestuur van de oranjevereniging om deze vereniging maar op te hef fen. Het bestuur is geenszins tot dit voorstel gekomen omdat do vereni ging noodlijdend zou zijn. Ze telt momenteel 650 leden, maar daarvan schijnen er slechts enkelen voor ver gaderen te voelen. Een onlangs beleg de bijeenkomst, moest worden afge last wegens gebrek aan belangstel ling. Dezer dagen heeft nien het op nieuw geprobeerd en thans had een dertigtal leden aan de uitnodi ging gehoor gegeven. De belangstel- ingen te zijn, die zich fel uitspraken egen opheffing. Het bestuur is nu afgetreden en men zal trachten bin- VOEDSEL.... Volgens een Amerikaanse krant zou krantepapier uitstekend kunnen die nen als voedselomdat het voor ne gentig procent uit cellulose bestaat, 'hi dit opzicht komt het krantepapier met hooi overeen. In de Scandinavische landen zou men er al geruime tijd proeven mee ne men. Oude kranten worden daar door het veevoeder gemengd. Zo, dat weten we ook weer. Nu nog één stap verder en U krijgt de P.Z.C. niet alleen bij het ontbijt, maar ook dis ontbijt. Een luchtig geschreven almanakje zal het bij een kopje verse thee ongetwijfeld best doen; het hoofdartikel is misschien iets voor bij de. lunch en het wereldgebeuren, mens, bewaar dat maar voor de avond, bij wijze van hoofdschotel. Zo'n wereldgebeuren, lijkt ons, houdt in de maag, net als boerenkool met icorst. Met een variant op de slagzin van een landelijk dagblad, zouden wij dan kunnen zeggenirEét die krant!" Voorlopig houden we het nog maar op lezen. Ook nuttig. U heeft bij voorbeeld toch al gelezen, dat er (nog een paar) kaarten zijn te krij gen voor het journalistencabaret f Ja, ja, goed. We zwijgen al nen veertien dagen nieuwe gegadig den voor een bestuursfunctie te vin den. CURSUS Achttien landbouwers uit Cadzand en omgeving hebben de afgelopen win termaanden de cursus „plantenziek- tebestrijding" van de neer K. P. Malcorps uit Oostburg gevolgd. In een laatste bijeenkomst hebben deze Z.L.M.-leden nog eens het geleerde gerepeteerd. De heer J. C. Basting dankte daarbij de heer Malcorps, die assistent is van de landbouwvoorlich- tingsdienst, voor de aangename ma nier, waarop hij les wist te geven. Ook tot de cursisten richtte de heer Basting zich. Hij prees het, dat men zo'n interesse had getoond. ANSER ALBIFUONS Op acht februari, zo meldt Ba rend Zwerfmans, vond de heer J. van de Kreeke bij Hansweert een grote vogel, die geringd bleek le zijn. Het opschrift op de ring luid- do „Leiden 350.082" en Leiden schreef, dat de gevonden vogel een kolgans was ofwel een Anser Albifrons, zoals de biologen zeg gen. De vogel werd in het eerste levensjaar (op 27 januari 1958) in Bunschoten geringd. Dat was tijdens zijn (het was een manne tje) eerste winterverblijf in Ne derland. Zijn derde overwintering is hem noodlottig geworden. IN DE OSSEWEI In IJzendijke ging het hek van de „ossewei" open. De heer Johan van Haele heeft als vrijgezel zijn dertig ste verjaardag gevierd. Onder grote belangsteling reed een tractor met aanhangwagen voor, waarop de jeugd de traditionele stropop en de sleutel van de „ossewei" bracht. De jonge lui zorgden met potdeksels en blik ken bussen voor de nodige tam-tam en werden door de jarige, die het al lemaal sportief opnam, getrakteerd op snoep. Advertentie; op ieders /fpf 20 stui<s f. door de landbouwer veel meer dan vroeger geconfronteerd wordt niet de ontwikkeling hierin, zoals loon, werk tijden. enz. Hoewel de landbouw dit proces niet zo gemakkelijk volgen kan, achtte ir. Draisma dit in het be lang van de welvaartspositie echter nodig, getuige ook de resultaten, die bijvoorbeeld de Engelse landbouw uit de technische voorsprong heeft ver kregen. Verder behandelde hij enkele moge lijkheden, die de Walcherse boer bij zijn streven naar inkomensvergroting kan aangrijpen. Zo is het mogelijk zich geheel toe te leggen op de akker bouwsector, waarbij net echter nodig is sterk te mechaniseren. In het ver- enigingsjaarverslag was hieraan ook aandacht besteed: chemische onkruid- bestrijding, veelvuldig gebruik van een onkruid-eg en bietendunmachine, bij het oogsten de combine, en vol automatische aardappel- en bieten rooier. Men kan echter ook van een melkveehouderij uitgaan en daarvan eventueel door mechanisatie een volwaardige eenheid proberen te maken. Ir. Draisma achtte het echter ook mogelijk tussenfasen in te voeren, welke mogelijkheden ook door het bestuur reeds geopperd waren. Hierbij dacht men meer aan in tensivering der bedrijven, waar door er meer arbeiders aangehou den kunnen worden teneinde de ontvolking van het platteland tegen te gaan. Vooral op de gezinsbcdrijcen zou het dan ook mogelijk zijn enkele produk- ten te verbouwen, die wat meer werk en hogere financiële opbrengsten ge ven, bijvoorbeeld de teelt van fijne zaden, uien, bolk of klein fruit, eventueel in combinatie met varkens- en/of kippenfokkerijen. PRODUKTIEPLAN. Bij het gebruik van de machine stelde „ir. Draisma een zo intensief mo gelijk gebruik voorop. Voorts ging hij nog nader in op het opstellen van een produktieplan, aan te pas sen aan de bedrijfseenheid, en de bedrijfseconomische analysering, waarbij verschillende vraagpunten met betrekking tot de teelt, keuze en bewaring van de gewassen naar voren kwamen. Aan het begin van de vergadering werd een niéuwe voorzitter gekozen. Dat werd nu met grote meerder heid van stemmen de heer \V. K. van Nieuwenhuijzen uit Oostkapelle, die do aftredende voorzitter, de heer B. C. Janse uit Kleverskerke, op volgt. De nieuwe voorzitter bracht de heer Janse dank voor het vele werk, dat hij in de afgelopen jaren verricht heeft. In zijn openingswoord was de heer Janse nog in het kort ingegaan op de groei van verschillende gewas sen in het afgelopen jaar. Voorts deelde hij mee, dat de financiële po sitie van de vereniging gezond is. Het ledenaantal is echter wel voor uitbreiding vatbaar. Dure huizen in Goes staan maanden leeg Is het B. en W. bekend, dat in plan Valckeslot te Goes een aantal wonin gen van 95 per maand huur, al en kele maanden leeg staan Deze vraag stelde de heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering der ge meente Goes. „Dat is B. en W. inderdaad bekend", antwoordde wethouder J. J. van Mel- (c.h.). „Het betreft overigens slechts twee woningen", voegde hij eraan toe. „Daar komt dan spoedig een derde bij", merkte de heer Ha verhoek op. „Binnenkort wordt weer één van de woningen bezet", repli ceerde de heer Van Melle. De raads voorzitter, burgemeester H. K. Mi chaëlis zei, dat er inderdaad enige moeilijkhedenzijn om de woningen door huurders te laten betrekken. Op een vraag van hetzelfde raadslid antwoordde burgemeester Michaëlis, dat de grasdrogerij aan de 's-Heer- Hendrikskinderendijk plannen heeft tot uitbreiding. Deze kwestie zal door B. en W. nog worden bekeken. Aan de Middelburgsestraat zullen in de nabije toekomst voorzieningen worden getroffen inzake de aanleg van een wandelpad, zo deelde hij op een derde waag mee. Tenslotte wees mevrouw Van Wille- genEverse (c.h.) nog op de moei lijkheden op het verkeersplein voor autobussen aan de Koepoort. Aan één zijde is dit plein afgesloten voor het verkeer, maar het blijkt, dat velen zich daarvan niets aantrekken. Aanbesteding van kanaal- en havenwerken Woensdag is op het bureau van rijks waterstaat te Middelburg aanbesteed het onderhouden van de werken van het Kanaal door Zuid-Beveland en de veerhaven to Kruiningen, met bij komende werken gedurende 1960, be horende tot bestek nummer 98, als mede het onderhouden van de tram weghavens aan het Zijpe gedurende 1960, behorende tot bestek nummer 101. De uitslag van de inschrijving voor bestek 98 luidt: Aannemersbedrijf T. A. Swets Pzn., Hardinxveld-Giessendam, 225.200; N.V. Aannemersbedrijf v.h. firma B. N. van Noordenne en Zoon. Hardinx veld-Giessendam, 22O.800; C. v. d. Klippe, Vlissingen, 240.000; J. la Gasse, Koudekerke, 240.900; A. v. d. Straaten jrs. Aannemersbedrijf N. V., Hansweert. 241.000 en E. G. Lindenberg, Vlissingen, 252.000. Do uitslag van bestek 101 A. J. Herwig, Willemstad, 109.750; Aannemersbedrijf firma N. v. d. Vel de en Zoon, Bruinisse, 112.800; W. Vlot, Sliedrecht, 113.000; A. v. d. Straaten jrs. Aannemersbedrijf N.V., Hansweert, 113.200; J. M. Akker, Brouwershaven, 113.600; Aanne mersbedrijf A. Stouten. Brouwersha ven, 114.000; firma A. W. Wandel, Nieuwerkerk, 114.900; D. Rentier, Noordgouwe, 116.700; N.V. Aanne mersbedrijf v.h. firma B. N. van Noordenne en Zoon. Hardinxveld- Giessendam, 117.000; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee 119.800 Geen gegadigden voor klókkeluidersfunctie H Zowel het uurwerk in de toren van Wilhelminadorp als dat in p de toren van Kattendijke zal p worden uitgerust met een elek- p trische luid-installatie. De raad m van Kattendijke heeft hiertoe n woensdagavond besloten, na- p dat beide klokkeluiders ont- p slag hebben genomen. Er ble- p ken geen gegadigden te zijn voor de functie van klokke- luider. Douane Axel legde beslag op 2500 kg sraokkelboter Lading ging schuiven en viel gedeeltelijk op de weg Douane-ambtenaren van de centrale veldpostdienst Axel hebben dinsdag avond onder de gemeente Clinge een vrachtauto aangehouden met 2500 kg roomboter, die men poogde over de grens te smokkelen naar België. Au to en inhoud vertegenwoordigden een waarde van 15.000. De douane ver wachtte reeds een grote smokkelzaak en was hiervoor op verkenning uit in de grensstreek van Clinge. Toen de douaniers de verdachte vrachtwagen zagen rijden zetten zii de achtervolging in. De auto, die uit de richting Hulst kwam, wilde bij het Benoeming In de plaats van de heer H. Geilleit, die benoemd is tot kassier van de Boerenleenbank te Uzendijke, werd door het bestuur van de Boerenleen bank te Westdorpe, de heer A. de Moor benoemd tot kassier te West dorpe. De heer A. de Moor was assis tent kassier te Westdorpe. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll kruispunt~ClingeNieuw Namen de bocht nemen. Vermoedelijk was de snelheid van de vrachtwagen zo groot, dat de lading hierdoor ging schuiven. De achterklep van de bak schoot los en een grote partij boter viel van de wagen. De smokkelaars, die dit bemerkten, maar niet vermoedden, dat zij ach tervolgd werden, stopten om de boter weer in te laden Juist toen zij hier mee wilden beginnen, kwam de doua ne-patrouille aangereden. De douane auto werd vóór de smokkelwagen neergezet en zodoende werd de weg geblokkeerd. Een van de smokkelaars kon nog in het duister wegvluchten; de andere, ecu 30-jarige Belg uit De Klinge, werd aangehouden. Hij zal aan de officier van justitie te Mid delburg worden voorgeleid. Behalve de boterlading bevonden zich in de auto een zak met „kraaiepoten" en een aantal op een as bevestigde messen, die men bij een eventuele achtervol ging zou uitwerpen om de banden van de douaneauto's te vernielen. De vrachtwagen met boter werd naar het grenskantoor te Clinge overge bracht. Kattendijke krijgt een strand in de Zandkreek De raad van Kattendijke heeft in de woensdagavond gehouden vergade ring besloten een strand aan te la ten leggen bij Katseveer over een lengte van tweehonderd tot tweehon derdvijftig meter langs de dijk. Het strand zal tusen de aanlegsteiger van de provinciale boot naar Zierik zee en dc nieuwe dam in de Zand kreek worden gespoten en zal een hoogte krijgen van twee meter bo ven N.A.P., terwijl het vijftig meter breed zal worden. Hiervoor zal onge veer 35.000 kubieke meter zand moe ten worden verwerkt. De raad van Kattendijke sprak zich met nadruk uit voor handhaving van de woonruimtewet. Kattendijke telt 34 serieuze woningzoekenden en kan de woonruimtewet niet missen. De begroting voor 1960 werd vast- festeld met een tekort van circa 15.000. Burgemeester P. J. Evers weer erop dat het tekort te wijten is aan de hoge vergoedingen voor het onderwijs en dc hoge kosten van de armenzorg. Deze uitgaven komen de gemeente te staan op 40 per inwo ner. De raad trok twee cent per inwoner uit voor het geschenk aan de werk plaats voor minder-validen te Goes en besloot 13 premies voor woningver betering toe te kennen aan de maat schap „De Wilhelminapolder". Men besloot drie onbewoonbaar ver klaarde woningen aan te kopen en deze krotten aan de Monnikendijk zullen binnenkort worden afgebro ken. De heer M. Wisse werd herbe noemd als lkl van het burgerlijk arm bestuur en de woonruimteeommissie werd in zijn geheel herbenoemd. De Zandwegverbetering werd be sproken en de raad ging akkoord met de voorgestelde werkzaamheden, die voorzien in een wijziging van het tracé. KUNST „Scherts om nerts" Middelburg, Schouwburg; Toneelgroep „Studio". IN DE KLUCHT „Scherts om nerts" van Peter Coke gaat het niet alleen om een „bontbende", maar het is te vens een bonte bende en vandaar, dat wij aarzelden dit als blijspel ge annonceerde stuk maar onmiddellijk als klucht te kwalificeren. Hoewel... Voor een klucht mist het in feite nog net iets teveel aan spectaculair gooi en smijtwerk en voor een blijspel daarentegen weer net iets teveel aan waarlijk geestige vondsten. Het hangt cr dus zo'n beetje tussenin, maar niettemin ontstond er een wel amusante uitsmijter, opgebouwd uit een kolderiek gegeven en dan vooral amusant geworden, dank zij de ty pen. die do auteur schiep. Onder regie van Ben Groeneveld is de toneelgroep „Studio" erin ge slaagd om deze uitsmijter er ook in derdaad met vaart en verve uit te smijten, in een vlot tempo, met een beetje charge hier en een tikkeltje overdrijving daar, maar gelukkig altijd „nieren „daar", waar het te pas kwam. Zo kreeg deze kruising tussen blijspel en klucht toch in ieder geval een onderhoudende vertolking, waarin individueel zelfs uitgespro ken knappe rolletjes werden neerge zet. Waarbij dan in de eerste plaats wel de gastspeclster Nina Bergsma dient genoemd als het frêle, voortdu rend op de rand van een zenuwin storting balancerende meiske, dat het allemaal vréééselijk opwindend vindt en voortdurend de bibbers heeft van een héérlijke griezels verwek kende angst. Geheimtaal natuurlijk voor degenen, die het stuk niet kennen, maar dat doet er minder toe. Temeer, omdat er nog meer voorstellingen in Zee land volgen. Zodat menigeen kennis zal kunnen nemén van de grillige manipulaties, die de vreemde „bont bende" in dit stuk volvoeren. Met om door te gaan Benita Gvoenier als een uiterst resolute spraaklerares (lekker dik aangezet, figuurlijk dan); Dore Smit als een vlot, rap babbelend, van de vlakte terugge keerd meiske; Emmy van Swoll als een vage lady Applebye en een Stine Lerou (als gaste) als een even vage, maar meer daadwerkelijk trouwziexe lady Miller. Dat waien dan de dames. De enige herenrol van belang, die van een gepensioneerde kolonel, werd even vakbekwaam als vaardig door Frans Zuidinga over het voetlicht gebracht, terwijl daarnaast Anselm van Melis en Peter van Rooij hun bijrollen van respectievelijk inspec teur en agent van politie vlotjes ver tolkten. Wijnand Grijzen had voor een passend decor gezorgd, waarin overigens de spiegel naar onze me ning best een echte spiegel had kun nen zijn. „Scherts om nerts" ge hebt het begrepen is wat men noemt een pretentieloos, maar niettemin ge zellig en heus wel onderhoudend ge valletje. dat bovendien gebracht wordt in een soepele vertaling van Wim Kubbenga. Gisteravond ging het voor de Arbeiders Kunstkring in de Schouwburg te Middelburg. Vanavond en morgenavond gaat het voor de Arbeiders Kunstkring in Vlis singen; zaterdagavond voor het Nuts- departement in Kortgene en volgen de week volgen er nog voorstellingen in o.m. Kruiningen en Goes. v. B. TEGEN OPHEFFING WOONRUIMTEWET In 1959 werden 68657 overnachtingen geboekt Tijdens de jongste raadvergadering in Burgh heeft mevr. I). S. Lysen Beerens (p.v.d.a.) geïnformeerd naar do resultaten van het rusthuis „Duin oord" in verband met het vrij plot seling bekend worden van de pension- prijs. Zij deed onder meer de sugges tie een hniscommissie samen te stel len uit de bewoners, die veel goed werk zou kunnen doen. Ook wethou der L. v. d. Klooster roerde dit onder werp nog aan. Hij bracht onder meer naar voren, dat de bewoners „niet als een nummer moeten worden be schouwd." Dit naar aanleiding van het dagelijks beleid ten opzichte van de bejaarden. Fel becritiseerde hij de toestanden in het bejaardenhuis, die dringend verbetering behoeven. Aan het begin van de vergade ring gaf burgemeester jhr. A. van Citters een overzicht van hetgeen in 1959 in Burgh is tot stand ge komen. Onder de ingekomen stukken be vond zich een gastenstatistiek. In 1959 vertoefden in Burgh 4557 personen, waarvoor 58657 over nachtingen werden geregistreerd Verder was er een verzoek binnen gekomen om de Moenweg Kraaijestcinseweg tot voorrangs- weg te vorklaren tegenover Weel- dewegMeeldijk. Het riolerings plan ligt klaar voor uitvoering. Op 26 februari a.s. zal de nieuwe openbare lagere school worden aan besteed. De heer J. Duson (p.v.d.a.) bracht naar aanleiding hiervan in 't midden, dat hij het niet eens was met de bouw van een muur rondom de school. Hij sprak daarbij over een „gevangenisideev. Mevr. Lysen on dersteunde deze opmerking; alle an dere raadsleden spraken zich evenwel uit voor de bouw van de muur. Aan de gemeente-ambtenaren werd 3 voorschot op het loon toege kend. Een voorstel, waarbij tevens adhesie werd betuigd aan de circu laire van de gemeente Valkenswaard over de verhoging van de salarissen van het gemeentepersoneel. Ook de gemeente Burgh verklaarde zich niet voor het buiten werking stellen van dc woonruimtewet-1947. Als recreatiedorp zou men op deze wijze in moeilijkheden kunnet komen. De rekeningen over 1957 en 1958 wer den aangeboden. Betreffende de toe deling van wegen In Burgh door de herverkaveling deelde de raadsvoor zitter mee, dat het gn*t om een aan tal wegen in de kom en In het uit breidingsplan. Inbraken in Krabbendijke Ruim zestig gulden gestolen uit winkels aan Dorpsstraat In de nacht van dinsdag op woensdag is in winkels aan de. Dorpsstraat te Krabbendijke ingebroken. De inbre kers, wier identiteit nog onbekend iSj brachten een bezoek aan de bakkerij annex kruidenierswinkel van de heer J. M. Moerland, waar zij uit (lo win kellade 60.meenamen. De dieven hadden 'zich toegang tot de winkel verschaft via een w.c.-raampje zon der dat de familie Moerland iets be merkte. Ook de kruidenierszaak van de heer F. Hirdes werd bezocht, maar hier was de buit niet groot: slechts en kele guldens. De inbrekers hebben ook nóg getracht de schilderswinkel en werkplaats van de heer M. A. Geenae binnen te dringen, maar dat is hen niet gelukt. De heer Geense vond woensdagmorgen de deuren van zijn zaak ontwricht, maar niet open gebroken. De drie zaken zijn alle ge vestigd aan de Dorpsstraat. Politie en recherche stelden onmiddellijk een onderzoek in, dat echter nog niet tot resultaten leidde. Ongeveer een jaai geleden werd in Krabbendijke inge broken in een zelfbedleningszaak. VANDAAG. Middelburg Electro: ,,'n Slippertje naar de maan". 20 uur, a l Schouw burg: „Das Schausplel met „Wallen- steins Tod". Z.V.U., 20 uur. Vlissingen Luxor: „De onkwetsbare vrijbuiter, 20 uur, M Jaar. Alhambra „Strijd voor de vrijheid". 20 uur, H Jaar. Britannia: Toneelavond Arbe> derskunstkring. 20 uur. Kunsthande Bikker: Tentoonstelling schilderijer G. J. F Naerebout, 912.30 en 14—1: uur. Goes Grand: „Kat op een heet zinkei: dak", 20 uur, 18 Jaar. Prins van Oran je: Vergadering Landbouw Coöperatie „Centrum", 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2