GUPA1 A. J. KALAND SPRAK VOOR STATENKRING HULST C.H.U. Nu CAlVE CLASSIS MIDDELBURG VAN DE NED. HERV. KERK BIJEEN ZUID-BEVELAND GOESE RAAD EN BL0C TEGEN OPHEFFING WOONRUIMTEWET „INDUSTRIE" OPNIEUW TER SPRAKE IN RAAD OOSTBURG DONDERDAG IX FEBRUARI 1960 P HO V N I A I. h v. K h II W S b. r O U K A N 1 1 TIJDENS JAARVERGADERINGKLOOSTERZANDE „Zwak gebied" verwacht aandacht van regering Do heer A. J. Kaland, lid van de Frovinciale Staten van Zeeland en wethouder van Middelburg, heeft dinsdagavond voor de Statenkring Hulst van de C.H.U. het woord ge voerd over het onderwerp „Wat ver wacht Zeeland van deze .•egering?" Dit gebeurde tijdens de jaarvergade ring in hotel „Raes" te Kloosterzan- de. De heer Kaland stond stil bij de uit zonderlijke positie, die Zeeland in neemt, in verband met mindere ont- Plannen voor instelling bedrijfschap bakkersbedrijf Bij de Sociaal-Economische Raad is door verscheidene organisaties aan hangig gemaakt het verzoek tot het uitbrengen van advies over de in stelling van een bedrijfschap voor het bakkersbedrijf. Zij verzoeken aan het eventueel in te stellen bedrijfschap over te laten de regeling of nadere regeling van: de registratie van ondernemingen waarvoor het bedrijfschap is inge steld, het verstrekken van gegevens nodig voor de vervulling van de ver ordenende taak van het bedrijf schap, inzage van boeken en beschei den voor zover dit nodig is ter con trole van een juisto oplegging en in vordering van heffingen, de afzet en mededinging, waaronder begrepen het stelsel van regelen met betrek king tot het verstrekken van voor delen in welke vorm ook, hetzij di rect of indirect, bij of ten behoeve van de verkoop van bakkersartike len, met betrekking tot het binden van de wederverkopers van brood aan een leverancier-bakker (zgn. slijtersbinding) en met bètrekking tot het beschermen van het bezorg- debiet van de bakker in verband met het overnemen van bezorgers van elkaar. Tenslotte wordt verzocht aan het be drijfschap over te laten de regeling of nadere regeling van fondsen in het belang der bedrijfsgenoten. „Ontstoringsadres" aan de Tweede Kamer De R.A.I. en de B.O.V.A.G, hebben zich schriftelijk tot de leden van de Tweede Kamer gewend met het ver zoek de voorschriften voor ontstoring van motorvoertuigen voorshands op te schorten. De Nederlandse voorschriften, in april 1959 bij K.B. vastgelegd, dienen om storing van radio- en televisie-ont vangst door verbrandingsmotoren te voorkomen. Nu zijn de besturen van R.A.I. en B.O.VA.G. van mening, dat de Ne derlandse voorschriften veel verder strekken, dan nodig is en daarbij veel kostbaarder zijn. De installaties op uit Duitsland en Engeland geïmporteerde auto's vol doen niet aan do Nederlandse voor schriften. Behalve het in ons land aanwezige aantal van anderhalf miljoen motor voertuigen moeten ook nieuw inge voerde wagens een ingreep ondergaan om aan de voorschriften te voldoen. In september van dit jaar zullen door de internationale speciale commissie voor radio-elektrische storingen defi nitieve aanbevelingen over de nor men, waaraan ontstoringsapparatuur moet voldoen, worden gegeven. Het ligt dan in de bedoeling die normen internationaal te hanteren. Gevraagd wordt om de in ons land bestaande voorschriften tot liet ver schijnen der internationale normen op te schorten. Gecombineerde vergadering N.C.B. en Z.L.M. In café ,,'t Oude Raedthuys" te Bier vliet kwamen de plaatselijke afde lingen van de N.C.B. en de Z.L.M. met het bestuur van het waterschap „Het.Vrije van Sluis" te Oostburg in vergadering bijeen voor het be spreken van de waterhuishouding in Biervliet. Deze veigadering, die buitengewoon druk bezocht was, was voor belang hebbenden bijzonder interessant. Met grote belangstelling luisterden de aanwezigen naar de door het wa terschap ,Het Vrije van Sluis" gege ven toelichting op het plan van de waterhuishouding, zoals die in Bier vliet toepassing vindt. slotenheid van de provincie, waardoor er op verschillend terrin achterstand is ten opzichte van andere provincies. Spreker was van mening, dat het moeilijk is voor Zeeland, verschillen de voorzieningen te treffen bij het onderwijs, op medisch gebied, bij de sport en voor het culturele leven, die in gebieden met een dichtere bevol king wel mogelijk zijn. Zeeland verwacht, dat de regering aandacht zal schenken aan de „zwakkere gebieden", waaronder de heer Kaland Zeeland rekende. Hij was van mening, dat ook bui ten de aangewezen industrieker nen faciliteiten moeten worden verleend, als bedrijven daarvoor interesse tonen. Zeeland mag ver wachten, aldus de heer Kaland, dat de regering die veiligheid schenkt, die nodig is en waarop zij recht kan laten gelden, zonder temporisering van de werken, die daarvoor nodig zijn. Na de pauze werden de huishoude lijke zaken afgehandeld. De secreta ris, de heer J. Kusee, las de rekenin gen over 1958 en 1959 voor, die on veranderd werden vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer De Vriend uit Walsoorden aandacht voor de door het hoofdbestuur voorgestelde wijziging van de statuten, waardoor de invloed van de grotere kiesver enigingen wordt uitgebreid. Het Sta- tenbestuur zal hieraan aandacht schenken, terwijl werd geadviseerd, ook de aandacht van de plaatselijke kiesverenigingen hierop te vestigen. In zijn openingswoord sprak de voor zitter, de heer J. A. de Feïjter te Terneuzen, er zijn vreugde over uit, dat deze jaarvergadering in Klooster- zande kon worden gehouden, waar vorig jaar een CH.U.-kïesverenïging werd opgericht, die thans 24 leden telt. Advertentie m. GRAHS M plU' dakpas AMBTSDRAGERS BENOEMD Gedachtenwisseling over herziening gezangenbundel Woensdag vergaderde de Classis Middelburg van de Nederlands Her vormde Kerk in bet Schuttershof te Middelburg. Men was voornamelijk bijeengekomen voor de verkiezing van ambtsdragers voor meerdere vergaderingen en commissies. Dit in verband met het verplicht aftreden ingevolge de bepaling der Kerkorde. Dé vergadering werd geopend met liet morgengebed in de Engelse Kerk onder leiding van ds. E. R. O. Ri chard uit Oostlcapelle. De leiding van de vergadering had ds. L. H. W. Theunissen, de oudste der aan wezige predikanten. Als lid van het moderamen wer den gekozen ds. J. de Boer, Vrouwen- golder, praeses, ds. J. A. van Duijne, ouburg, agressor, ds. J. van Vliet, Domburg, scriba, ds. L. H. W. Theunissen, nestor en als lid van het breed moderamen de ouderlin gen A. Lijnse, Ritthem, M. C. van Oost, Middelburg, diaken, J. Vos, Koudekerke en ouderling-kerkvoogd J. Moll te Vlissingen. Als visitatoren-provinciaal wer den gekozen ds. J. Kwast, Vlis singen en ouderling P. Wijkhuis, Bfggekerke. In de classïcale com missie voor het opzicht koos de vergadering ds. J. H. J. Hoffman, Koudekerke, ds. J. J. van Houte, Middelburg, ds. M. Verwey, Ar- nemuiden, de ouderlingen A. Ver- hage, Middelburg en A. Lijnse* te Ritthem. Naar de provinciale kerkvergade ring werden afgevaardigd ds. A. van Haarlem te Nieuwland, ds. F. Kloos terman, Vlissingen, ds. Y. van der Schoot, Vlissingen, ouderling mr. W, Plomp, Middelburg en ouderling kerkvoogd C. Plassö te Vlissingen. In de voorlopige commissie voor het jeugdwerk benoemde men de predi kanten ds. W. Dijckmeester, ds. Y. van der Schoot, ds. J, Wieringa en de heren Sinke, -Souburg en Ten Zijthof te Middelburg. Een voorstel van de gemeente te Vlissingen om het afleggen van de belijdenis op Pinksterdag te houden, de geboortedag van de Kerk, vraagt nadere theologische bezinning. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over een voorstel tot herzie ning van de gezangenbundel. Een uitgebreid rapport was ter bespre- Jaarverslag Vereniging In Oost Zuid-Beveland Verschenen is het jaarverslag over 1959 van de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting Oost Zuid-Beve land, waarin o.m. zijn opgenomen de verslagen van de werkgroepen me chanisatie en landbouwwerktuigen, plantezieken en bestrijdingsmidde len, bodem en bemesting, rationele veehouderij en economie, in het voor woord wordt opgemerkt, dat de uit voering van het Deltaplan en de in werkingtreding van de E.E.G. van ingrijpende betekenis zijn voor de landbouw. De landbouwer zal zich aan de gewijzigde situatie moeten aanpassen en zijn bedrijfsvoering daarop richten. Het aantal leden vaD de vereniging bedraagt 180 met een gezamenlijke oppervlakte cultuu: grond van 4890 ha. zo blijkt vcrdei uit het jaarverslag. In 1959 wo«-d verbouwd aan wintertarwe 501 ha (v. j. 430), zomertarwe 350 na (v. j. 380 ha), zomergerst 910 ha (v. j. 1020 ha), haver 71 ha (v. j. 35 ha), vlas 480 lia (v. J. 610 ha), blauw- maanzaad 203 ha (v. j. 244 ha), kar- wij 85 ha (v. j. 142 ha), erwten 773 ha (v. j. 582 ha), bonen 59 ha, aard appelen 970 ha v. j. 910 ha), sui kerbieten 1289 ha (v. j. 1234 ha). Uitvoerig wordt in het jaarverslag ook ingegaan op de activiteiten van de werkgroepen. Mede dank zij de activiteiten van de werkgroep ratio nele veehouderij kwam in het gebied van de Yerseke Moer de aanleg van een waterleidingnet tot stand. Voor de veehouderij in déze streek een aan zienlijke verbetering. HEINKENSZAND Toneelspel in studie De toneelvereniging „Kunst naar Kracht" te Heinkenszand heeft in studie genomen het toneelspel „Van ander ras". Dit spel over de strijd van blanken en kleurlingen In de Nieuwe Wereld is geschreven door A. D'usseau en J. Gau en vertaald door F. de Waard. De opvoering zal in de week na Pasen gegeven wor den voor de muziekver. „Euterpe"., Collecte De collecte in de Nederlands her vormde kerk te Heinkenszand voor de internationale hulpverlening heeft ƒ111,61 opgebracht, king aan de kerkeraden gezonden. De wens kwam naar voren contact met de andere Kerken in oecume nisch verband op te nemen en de voorgestelde wijzigingen en de nieu we liederen in een „proefbundel" op te nemen. De vergadering werd door de praeses gesloten. Hervormde Vrouwengroep van wijk III was bijeen In een bijeenkomst van de Hervorm de Vrouwengroep van wijk n in ge bouw „Het Anker" bij dc Johanaes- kerk te Vlissingen sprak de heer Terpstra, onderwijzer aan het chris telijk doofstommeninstituut „Effa- tha" te Voorburg, over het werk, dat aan dit instituut wordt gedaan. De heer Terpstra vertoonde na de pauze kleurendia's, die een indruk gaven van de wijze, waarop men de doofstomme kinderen „niet alleen de weg naar de maatschappij, maar ook de weg naar God wijst", zoals de heer Terpstra het uitdrukte. De bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw G. Rothfuszvan Be- veren, die de dames welkom heette aan het begin van de avond. De heer Terpstra sloot de bijeen komst met dankgebed, nadat eerst nog enkele verzen van Gezang 111 waren gezongen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 1G-2 Monte Gale ra van Antwerpen, Hulst van Antwerpen, 17-2 Nautic van Ventspils, Caltex Genua van Zee, Frieda Blokzijl van Hansweert. Vlissingen vertrokken: 17-2 Hulst naar Lissabon, Monte Galera naar San Sebasto- pol, Fen naar London, La Paloma naar Zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 16-2 Heiloo van London, Kitty van Zee, A dar a van Porthmouth, Amoudspolder van Vigo, Ida-D van Zee, Arbon van Dro- gheda, Kreon van Rotterdam/proefvaart, Saba van Boston, 17-2 Aardenburgh van Rotterdam, Use] van Le Havre, Aibert-V van Rotterdam, Musketier van Zee, Hil da van London. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 1G-2 Albert Willem naar Hamburg, Ko rendijk naar New York, Kreon naar rede/ proefvaart, Daphnis naar Amsterdam, Tamara naar Perzische Golf. All Damhof naar Sweden, Beta naar London, Frejo naar Dublin/Gent, Auriga-G naar Sligo, Muphrid-N naar Rotterdam, Martenl naar Llmmerick, 17-2 Herta naar Randers, Prins Willem 5 naar Rotterdam, Gronjtas naar Poole. VAN ONZE ADVERTEERDERS Hotel „Walcheren" na restauratie heropend Het hotel-restaurant „Walcheren" van de heer M. Joosse te Koudeker ke werd woensdagmiddag na een res tauratie officieel heropend. Het ho tel beschikt na deze uitbreiding over een ruime vergaderzaal en een to neel met de daarbij behorende kleed kamers. Burgemeester L. J. Dreg- mans wees in een korte toespraak op de noodzakelijkheid van deze uit breiding en de onmisbaarheid van een goed hotel voor Koudekerke. Vervolgens spraken onder meer do minee Elshout, gereformeerd predi kant in Koudekerke. de voorzitter van de muziekvereniging, de heer J. Christiaansen, en de heer J. Jaspers namens de Boerenleenbank. Me*- vrouw C. Rozen bood namens de plattelandsvrouwen de heer en me vrouw Joosse een elektrische klok aan. De heer Joosse dankte daarna de aanwezigen voor de door hen ge toonde belangstelling. Burgemeester L. J. Dregmans sprak in zijn slotwoord de overtuiging uit, dat dank zij de goede service, die hotel „Walcheren" steeds verleent, deze uitbreiding zeker renderend zal zijn. ZEEUWSCH-VLAANDEREN „Eendracht maakt macht" De varkenshoudersvereniging „Een dracht Maakt Macht" te Spui hield on der presidium van de heer C. Witte haar jaarvergadering. Boeken en be scheiden over 1959 werden goedge keurd. De kas had een voordelig sal do van 56,50, waardoor het bezit der vereniging steeg tot 4.026,58. Het ledental steeg tot 71. Bij de be stuursverkiezingen werden de heren J. Bakker, C. Michielsen en J. Holle- bek herbenoemd. De heer J. Hollebek werd benoemd tot secretaris in de plaats van de heer Bakker. De ver- goedingsprijzen voor 1960 werden vastgesteld op 50 voor biggen tot 25 kg en voor biggen met een hoger ge wicht op de gemiddelde Rotterdamse marktprijs. Tot besluit hield de heer H. Geerse uit Delft een boeiende causerie, verduidelijkt met lichtbeel den, over het onderwerp: Huisvesting en voeding van varkens." Z.L.M. vergaderde De plaatselijke afdeling der Z.LM. hield te Axel haar drukbezochte le denvergadering in „Het Centrum" onder presidium van de heer W. Kos ter. In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer mr. J. F. G. Schlingemann, algemeen secretaris der Z.LM., verwelkomen. In het hierna volgend algemeen overzicht over 1959 deelde de heer Koster mee, dat dit een goed jaar was ge weest. Het ledental steeg in 1959 tot 175, waarmee Axel zich de op één na grootste afdeling van de provincie zag worden. De heer Koster besprak uitvoerig de plannen, welke thans haar beslag hebben gekregen. Spr. zag hierin voornamelijk Belgische belangen. De plannen tot vestiging van een indu strie in de gemeente Axel schijnen in een vergevorderd stadium, maar op de voorgrond staat een verlies van 300 ha landbouwgronden. De heer Koster memoreerde het zilveren jubileum van de secretaris-penning meester de heer Iz. de Feyter. De heer Koster deelde hierna mede, dat hij in verband met zijn benoe ming tot kringvoorzitter der Z.L.M., zich niet herkiesbaar stelde als afde lingsvoorzitter. Na de stemming bleek dat de voorzitter, de heer W. Koster en de secretaris-penningmeester, de heer I. de Feyter met overweldigen de meerderheid van stemmen waren herkozen. De heer Koster nam uit eindelijk zijn benoeming aan, na her haalde aandrang van de vergadering. De heer J. F. G. Schlingemann deel de namens het Z.L.M.-bestuur mede, dat in juni a.s. een excursie zal wor den gemaakt naar de Deltawerken, waarbij in het bijzonder de grote sluis in het Haringvliet in de belang stelling zal staan. De heer Schlinge mann hield vervolgens een met grote aandacht beluisterde causerie over het onderwerp: „De landbouw en de ontwikkeling van Zeeland". In een met uitgebreid cijfermateriaal en of ficiële gegevens gedocumenteerd be toog zette spr. de huidige economi sche positie van de provincie Zeeland uiteen. Na afloop volgde op deze rede een uitvoerige discussie. Bij de rond vraag werd nog van gedachten ge wisseld over de diverse problemen van het landbouwbeleid in het alge meen en over de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen. Enige ver helderende mededelingen werden in verband met deze aangelegenheid door de voorzitter verstrekt. Na af loop volgde een geanimeerde en wel voorziene koffiemaaltijd. Door de propaganda-dienst van de Z.L.M. werd tenslotte een prachtige kleuren film vertoond over het werk en streven van de Z.L.M. in 1959. Bond van Ouden van Dagen vergaderde Onder presidium van de heer A. Th. 't Gilde vergaderde de plaatselijke afdeling van de bond van ouden van dagen te Axel. Het ledent al steeg in 1959 tot 170. Gememoreerd werd o.a. het zeer geslaagde jaarlijkse reisje naar Walcheren. Tot secretaris werd benoemd de heer H Vreeeke. De bestuursleden G. v. d. Berge en J. Couvé, werden herkozen. Uif de boe ken bleek over 1959 een batig saldo. De heer J. Leenhouts uit Souburg hield een causerie over de ontwik keling van de bejaardenzorg tijdens de laatste tientallen jaren.'Tot het gemeentebestuur zou een verzoek worden gericht voor het plaatsen van meerdere rustbanken op diverse pun ten in de stad. TIJD NOG LANG NIET RIJP Raadsleden Van Santé en V. d. Burgt uitten kritiek De gemeente Goes zal de ministers van Maatschappelijk Werk en Volks huisvesting en Bouwnijverheid ter kennis brengen, dat zij afwijzend staat tegenover de gedachte ora de woonruimte wet 1947 buiten werking te stellen. Unaniem was de gemeen teraad, die woensdagavond onder voorzitterschap van burgemeester II. K. Michaëlis vergaderde, van oordeel, dat het tijdstip voor opheffing van deze wet voor Goes nog lang niet is aangebroken, gezien de grote nood op wonmgebied. Twee raadsleden, de heren N. E. van Santé (v.v.d.) en mr. J. G. v. d. Burgt (a.r.) spaarden B. en W. echter hun kritiek niet. Hoewel de heer Van Santé ervan overtuigd was, dat men in Goes de woonruimtewet (nog) niet kan mis sen, wilde hij toch begrip kweken voor het ministeriële standpunt. Hij noemde niet alle argumenten van B. en W. even geslaagd. Met name had hij kritiek op de argumentatie in de punten 1 en 2 van de toelich ting van B en W. B. en W. voer den hierin aan, dat door opheffing van de wet de ontruiming van 80 noodwoningen zeer zal worden be moeilijkt en daardoor vele jaren zal vergen en dat het saneren van be paalde stadsgedeelten dan zal moe ten worden uitgesteld tot een tijd stip, waarop er evenwicht is geko men tussen vraag en aanbod in deze sector op de woningmarkt. De heer v. d. Burgt was het wat deze punten betreft volledie: eens met de heer Van Santé. Hij be toogde. dat men met alle midde len zal moeten streven naar her stel van de vrijheid op woningge- bïed. We zullen zo spoedig moge lijk van deze helaas noodzakelijk, maar eigenlijk ongewenste rege ling afmoeten, zei hij. De heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) prees het college van B. en W. voor de wijze, waarop het voorstel was toegelicht. Hij vroeg zich af of men in Den Haag wel op de hoogte is van de toestand op woninggebied in Zeeland. Mevrouw C. A. Griep-Duin- ker (v.v.d.) schaarde zich aan de zijde van de heer Haverhoek. Dat deden ook de heren W. G. M. de Valk (k.v.p.), A. G. Heijboer (c.h.) en C. W. Vervest (k.v.p.). Laatst- f A rlnertevttp I Stop met kneedbaar bont, van Ceta-Bever Collecte Door B. en W. van Axel werd aan het bestuur van de vereniging „Axel- Polen" toestemming verleend om in de maand september een collecte te organiseren ten bate van de Poolse oorlogs-invaliden en de noodlijdende Poolse kinderen. Dè maand septem ber werd hiervoor gekozen omdat de stad destijds in deze maand door de Poolse troepen werd bevrijd. Men was van mening dat de inwoners van Axel juist tegenover deze Polen een „ereplicht" hebben te vervullen. De onlangs voor dit doel te Axel gehou den collecte, waaraan de vrijwillige vrouwelijke hulpactie deelnam, bracht een bedrag op van f 408,40. Jaarvergadering K.A.B. Te Axel hield de plaatselijke afde ling van de K.A.B. haar drukbezoch te jaarvergadering in „Het Gesellen- huis" aan de Waistraat. Voorzitter E. Maas kon de verheugende mede deling doen, dat ondanks de afname van het bevolkingscijfer, de afdeling een ledenwinst boekte van 352 op 363. De K.A.V.-afdeling telt momen teel 108 leden. De heren A v Loe- nen en J. Maas werden bij de be stuursverkiezing herkozen. CADZAND Opbrengst collecte De buseollecte voor Tuindorp-Oost- zaan heeft te Cadzand f 159 opge bracht. WETHOUDER: „STORM IN GLAS WATER" „Woonruimtewet 1947 nog onmisbaar" In de gemeenteraad van Oostburg is woensdagavond opnieuw gespro ken over de industrie, die zich in de ze plaats wilde vestigen, maar daar van zou hebben afgezien, omdat de benodigde arbeidskrachten niet aan wezig waren. Deze hele affaire is niet meer geweest dan een storm in een glas water, aldus wethouder D, Geuze, die de zaak nog eens uit voerig uiteen zette. Aanvankelijk was er sprake geweest, dat een Schiedamse lederwarenfa- briek werk zou hebben voor een vijf tigtal mensen. Noch uit de beschut tende werkplaatsen, noch uit de aan wezige werkzoekenden bleek men dit aantal bijeen te kunnen krijgen, om dat voor dit werk een bepaalde ge schooldheid nodig is. Na onderzoek bleek, dat burgemeester mr. K. Hoek- zema niet, zoals hij de raadsleden had meegedeeld het E.T.I., of het districtsbureau voor de Arbeidsvoor ziening in Zeeland om advies had ge vraagd, maar alleen inlichtingen had Ingewonnen bij het gewestelijk ar beidsbureau. Bovendien wist de di rectie van de betreffende industrie totaal niets van de plahnen. Het bleek, dat de heer Hoekze- ma alleen maar met een verte genwoordiger van de lederwaren- fabriek over deze zaak had ge sproken. Dat de voorzitter van de Kamer van Koophandel op deze zaak had gereageerd, was naar de mening van de heer Geuze te wijten aan 't feit, dat 't E.TJ. er overigens ten onrechte in betrokken werd. Besloten werd om de Kamer van Koophandel, die de raad hierover een brief had doen toekomen, in deze zin te ant woorden. De circulaire van het ministerie van maatschappelijk werk, betreffende het al dan niet handhaven der woon ruimtewet 1947, bracht enkele ton gen in beweging. De heer E. Dekker (prot. chr.) wilde wel akkoord gaan met handhaven, mits men in de be zwaren tegen opheffing duidelijk laat uitkomen, dat Oostburg bezwaar maakt tegen het opkopen of bouwen van vakantiehuizen, die een sTOOt deel van het jaar leeg staan Wethou der Geuze pleitte voor handh aving, al was het alleen maar om de pre ventieve werking der wet. Een voor stel van de heer Barendregt om zich voor opheffing uit te spreken kreeg alleen de stemmen mee van de heren Dekker (prot. chr.) en Verhage (gem. bel.). genoemde wees er nog op. dat men ook voor de spijtoptanten uit In donesië woningen zal moeten heb ben. Ook de heer J. S. Visscher (p.v.d.a.) zeide vóór handhaving van de woonruimtewet te zijn. Zeeuws zagerspitter kreeg geen gelijk van Hoge Raad De Hoge Raad in Den Haag heeft het beroep van de Goese zecpïeren- spitter F. Th. de K., die onlangs we gens het spitten van zeepieren in de Oosterschelde, zonder in het bezit te zijn van de daarvoor vereiste vergun ning, werd veroordeeld, afgewezen. Deze afwijzing geschiedde omdat er geen grond voor cassatie bleek te be staan. De K. heeft een grossïerderij in za gers. een geliefd aas voor henge laars. die hij bij laag water op de visserijperceien in de Oosterschelde steekt. Het spitten op de mossel- en oesterpercelen is echter verboden, omdat daardoor schade wordt aange richt, die volgens deskundigen niet te herstellen is. Dat is ook de reden, dat er geen vergunningen worden uit gegeven voor het spitten van „za gers". De K en zijn familieleden, die hem bij het spitten gewoonlijk as sisteren zijn reeds ettelijke malen tot hoge boeten veroordeeld. Bouw dienstgebouw bij Goese radiotoren Voor ƒ44.190 aanbesteed Namens de afdeling constructie van de Rijksgebouwendienst te Den Haag is woensdagmorgen aanbe steed de bouw van een dienstge bouw bestaande uit woning, ke telhuis en garage op het terrein van de radiotoren te Goes. Inge schreven werd als volgt: A. Blan- kenburgh, Nieuwdorp. 44.190; ge- br. Mollet, Hansweert, 46.900; gebr. v. d Berg. Bergen op Zoom, 47.442; M. Walraven en Zn., Mid delburg, 47.800: J. F. Hopmans, Goes 48.442: De Bruyne en Van Riet, Goes, 51.800; C. Priem, Le- wedorp, 51.952; J. Mart ei jn, Yerse ke, 52.700; v. d. Weert en Zn., Goes, 53.800; bouwbedrijf J. de Kok. Goes, 54.000. De gunning werd aangehouden. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. Per stuk: Knolselderij C 5—15. Per kg: Glasandijvle II 91. Rode kool A 2 4042. Savooiekool B 2 35—45. afwijkend 11—36. Breekpeen II 16—20, B II 12—14. Waspeen B H 10. Prei A II 40—65. afwijkend 11. Knolselderij C 37. Spruiten A II 1553. B II 15—37. Uien I 13- 14. II 3. Witlof A H 42—53, B 43—33. B II 35—39, afwijkend 16—35. Appelen Golden Delicious II 80 77-35, 75 30—87. 70 79—89. 65 70—76, 60 59—64, n D 51—55. grof 64—72, fijn 47—51, kroet 30—39. Jonathan I 85 70, 80 71—74, 65 69—72 60 64, II D 55, grof 65—70. fijn 52, kroet 38. Winston I 75 76—79. 65 80—82, 55 60—61, II D 39. grof 56. fijn 46. kroet 30- Goudrenet II 65-75 54—56. Zoete Erm- gaard fijn 53—55. Bramiy Seedling grof 41. Peren: Saint Remy 32—35, kroet 26. VEILING ZUID-HOLL, EILANDEN. 16 februari. Andijvie I 96—1 12: spruiten (geschoond) 71—117: I A 62—88; II A 36— 72: I B 63—95; II B 19—44: I D 61—76; Wit lof I A 51—62: II A 36—48; I B 49—52; II B 3342; veldsla 2.40—3.20; uien, geschild, 18—25; C 7—18; D 15—21; sla 12—19: stoof- sla 971.29; spinazie II 9296: waspeen n A 14—21; peen C 28—38: prei I A 64— 1.07; II A 5"—61; I B 52—78; kroten II A 27—42; rode kool I A 40—42: n A 33—39; groene kool II A 35—39; boerenkool 29— 53; selderij 6—11; peterselie 18; sjalotten n 24—36; Jonathan klas I 66—37: II 54—68; Winston n 60—73: Goudrenette I 62—71; H 5266; Golden Delicious n 69—93: Cox Orange I 1.16: Lombart Calville I 74—75: Comtesse n 29—66: Klelpeer II 33—40; St. Remy II 33—38: Brederode n 33—38. V.V.Z.B, GOES. 17 februari. Groenten: Per stuk: Knol selderij 3—11 Per bos Selderij 12 Per kg: Spruiten A II 44—54, B II 21. afw. 1942 Witlof A II 45. afw. 31. Groene savooie kool 22—40. Rode kool 42. witte kool 16— 17. Boerenkool 23—47 Prei I 45—62, II 47. Peen 17. Uiten 6—16 GROENTE. EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 17 februari. Rode kool 17—35. Witte kool 14—16. Savoolekoo! 37—46 Kroten 4'i—25. Waspeen 3143 Prei 39-32. Spruiten 25— 1.15. Boerenkool 2544. Witlof 22—45 Gol den Delicious 70—81. Jonathan 65—76. Saint Remy 35—36. Comtesse de Paris 45. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. 17 februari Elernotermgen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom Ingaande donderdag 18 februari I960. Prijsklasse o 15 cent: I: 14 cent; II: 13 cent; III 12 cent; IV: 11.cent; V: 10 cent, VEILING „KAPELLE BIEZEMNGE EN OMGEVING". 17 februari Jonathan I 80-85 62—72. I 75- 80 70—77. I 70-75 73—77. I 65-70 70—73, 1 60- 55 63—66, II 80-85 63—65. I] 75-BO 66—72, II 70-5 66-74. II 65-70 64—71. II 60-S5 59-52, II D 49—55, III grof 57—63. 111 fijn 39—53. Golden Delicious I 85-90 82, 1 80-85 87— 91, I 75-80 87—95, I 70-75 84—95, 1 05-70 76— 80, I 60-65 66—68, II 80-85 77 II 75-80 71—33, II 70-75 76—34, II 65-70 64—76. II 60-65 60— 67, II D 43—54, ril grof 59—73. III fijn 40— Goudrenet II 65-75 57, II D 48. III grof 47—52, III fijn 44. Winston I 75-80 74—30. I 70-75 76, I 65-70 73—33, I 60-65 67. I 55-60 52—58, II 55-60 50—54, II D 40—46 III grof *150# III fijn 3647 Zoete Ermgaard I 65-75 64, I 55-1.5 56-58, II D 42. III fijn 25 34. kroet 1620. Appelen kroet 1525. Appelen rotvlek 8—28. Saint Remy n 75- 85 28 II 65-75 25. I 75-85 25—28. I 65-75 24— 26, II D 31—24, III grof 24. III fijn 22—23. Gieser Wildeman II 60-70 59—su 11 50-60 5860. II D 42. Ill fijn 25 Francisca Bor gia I 60-70 27—30, Br. Alex Lucas II 75-85 92, H 65-75 74, III grof 32 Kleipeer I 60-70 44, I 50-60 40, III fijn 23—25. Groenten: Sprultkool 25—61 Witlof 28—38. Prei 57—58. uien 312. Knolselderij 4=2— H. Sjalotten U.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15