dohyfral 12 mineralen KRABBENDIJKE AKKOORD MET GRENSWIJZIGINGSONTWERP Griep? Chefarine „4" doet wonderen Chefarine .4 WALCHEREN compleet MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN WOENSDAG 17 FEBRUARI; 1960 PROVINCIAL Ü5 R R U W bi COURANT RAAD VERGADERDE Gedeelte straatverlichting zal worden verbeterd De raad van Krabbendijke heeft zich dinsdagavond akkoord verklaard met een voorontwerp van G.S. over de wijziging van de grenzen van Krab- bendijke, Kruiningen en Waarde. Uit de baart, die de raad hierover toegezonden kreeg, bleek, dat het grondgebied van Krabbendijke ruim 23 ha kleiner wordt. De grootste wij zigingen liggen in de thans verkavel de Ivrabbendijkse Vliet. Omdat de perceelgrenzen daar geheel zijn ge wijzigd, gaat een groot gedeelte van dit grondgebied over naar Waarde. De wijziging van de grens tussen Kruiningen en Krabbendijke is ge projecteerd evenwijdig aan een wa tergang langs de achtererven van de Eercelen aan de Lavendeldijk. >e raad was met B. en W. van oor deel, dat dit ontwerp, ondanks het verlies aan grondgebied, voor Krab bendijke aanvaardbaar is, omdat de administratie van liet kadaster er door vergemakkelijkt wordt. In verband met de onvoldoende straatverlichting stelden B, en W. de raad voor, een gedeelte van het plan tot verbetering van de straat verlichting te realiseren. De raad hechtte hieraan zijn goedkeuring. Het uit te voeren gedeelte omvat het plaatsen van 13 masten aan het ge deelte van de Oostweg, vanaf de Doelstraat tot aan de Rijksweg; het ombouwen en herplaatsen van 7 mas ten aan de Stationsweg, vanaf het station tot aan de Noordweg, 1 mast in de Julianastraat en 9 masten in de Wilhelminastraat. Verder zullen ook 14 masten in de Noordweg wor den geplaatst. De totale kosten voor deze verbete ring worden geraamd op ongeveer 16.000. Voor de financiering van deze uitgaven wil men een vaste (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI ilk tablet Chefarine „4" beval 4 genees middelen, die In de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachien. De vier middelen lezamen werken nèg beloren helpen ook vaak dan, wanneer andere middelon falen. n Tegen pijnen en griep. Gnschlkl «oor da gevoeligste maag, «eet die «ordt bsscïiermd door bel bestanddeel Chefaro*. 20Utl.l0,30.Voordelige gezinsverpakking100Ubl. 13.60 Raad Nisse is het niet eens over woonruimtewet De raad Nisse heeft in zijn dinsdag avond gehouden vergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. D. Jansen geen uitspraak gedaan over de woonruimtewet. De meerder heid van B. en W. was van mening dat deze wet gehandhaafd dient te blijven en deed de raad een voorstel in deze geest. Het bleek echter, dat slechts één raadslid deze mening deelde, namelijk de heer A. M. Jan sen (hervormde kiezers) die met de beide wethouders vóór het voorstel stemde. Daar de heer C; Otte (hervormde kiezers) afwezig was, staakten de stemmen. De overige raadsleden wa ren namelijk van mening, dat men het wel zonder de woonruimtewet kan doen. De heer Jansen >emde afschaffing funest voor de minder draagkrachtige huurders. De raad keurde de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, de heer J. Slabbekoorn goed. Deze laatste neemt de plaats in van de heer G. Kramer (hervormde kiezers) die in gemeen tedienst is benoemd. Burgemeester Jansen dankte de heer Kramer voor de wijze, waarop hij de belangen der kiezers behartigde. Het krediet voor de bouw van het Dorpshuis werd met 2500 verhoogd in verband met de meerdere kosten van de verwarmingsinstallatie. De heer R. Boogaard (s.g.p.) informeer de naar de gang van' zaken bij de aanlegvan de elektriciteitsleidingen in het Dorpshuis, maar de burgemees ter kon hierover niets naders mede delen. Besloten werd twee cent per inwoner uit te trekken voor een geschenk, dat wordt aangeboden bij de opening van de werkplaats voor minder validen te Goes. Vastgesteld werd tenslotte een rijwielvergoeding voor enkele gemeenteambtenaren. Verzamelaars exposeren 12 en 13 maart te Middelburg Op 12 en 13 niaart houdt de afdeling Middelburg van de Nederlandse ver eniging „De Verzamelaar" in de bo venzaal van de sociëteit „De Verge noeging" een tentoonstelling. Hier zullen rond 20 exposanten het beste uit hun verzamelobjecten gedurende t wee dagen exposeren. In het afgelopen iaar werd deze ten toonstelling voor de eerste maal ge houden. Enkele honderden bezoekers bezochten toen de expositie. Voor de komende tentoonstelling worden inzendingen verwacht van o.m. een verzameling glazen, minia tuurflesjes, penningen, oud-Zeeland op ansichtkaarten en het misschien wel meest geliefde verzamelobject, suikerzakjes. Voorts kómt er nog een inzending oude slagwapens, lucifersmerken, si garenbandjes en waarschijnlijk ook een verzameling oude uniformen. Naast de inzending van de Middel burgse leden van .De Verzamelaar" komen ook enkele verzamelaars van buiten de provincie op het tapijt. geldlening sluiten, zodat men spoe dig met de uitvoering kan beginnen. Voorschotten De raad verleende een voorschot voor 1960 aan de hervormde school van 45,63, aan de School met de Bijbel van 52.19 en aan de ulo-school van de gereformeerde gemeente van 54,63 per leerling. De christelijke ulo krijgt een voor schot op de vergoeding 1960 voor handwerken van 500 en voor licha melijke oefening van 1200. De chris telijke kleuterschool ontvangt in to taal 4119 aan voorschotten op de vergoeding voor 1960. De raad ging tenslotte akkoord met hef voorstel om op de lagere school 2 lesuren in de week vakonderwijs te laten geven. Bij de rondvraag informeerde de heer Engelse (cJi.u.) waarom de Doel straat, die aan beide zijden bebouwd is, nog steeds slecht verlicht is. De voorzitter verklaarde, dat dit toeval lig is. omdat de P.Z E.M. de verlich ting geleidelijk verbetert. De heer Van Harn wees op het zand strooien bij gladheid. De heer Weststrate informeerde naar de kwestie klein-grondbezit. De voor zitter verklaarde, dat hierover nog geen mededelingen konden worden gedaan. „Vrederust" kampt met tekort aan personeel Het bestuur van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland heeft aan alle Brabantse en Zeeuwse predikan ten van verschillende kerkgenoot schappen een schrijven gericht, waar in wordt gewezen op het ernstige te kort aan verplegend personeel in de inrichtingen „Vrederust" en „Vier sprong". Er is vooral een tekort aan vrouwelijk verplegend personeel. Het dagelijks bestuur vreest dat, wanneer er niet op korte termijn verbetering in de toestand komt, een der vrouwenpaviljoens zal moeten worden gesloten. Dit zou betekenen, dat zestig a zeventig patiënten naar huis zouden moeten, terwijl er juist voortdurend aanvragen om opname bij de geneesheer-directeur, dr. M. van de Beek, binnenkomen. Momenteel werken 155 verplegers en verpleegsters in de inrichtingen. Door de specialisatie van het werk is er grote vraag naar verplegend personeel ontstaan Men hoopt, dat de predikanten in staat zullen zijn jonge vrouwelijke gemeenteleden op te wekken om de verpleegstersroe ping te kiezen en zich in het voorop leidingscentrum van de vereniging te melden. Examen Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige. de heer M. Akihary te St.- Laurens, leerling van de school voor scheepswerktuigkundigen te Middel burg. MIDDELBURG Vereniging Slechthorenden hield jaarvergadering. De jaarvergadering van de afdeling Middelburg van de Vereniging van Slechthorenden was bijzonder druk bezocht. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat er een bloeiend en opgewekt afdelingsleven heerst bij deze kleine groep. De heren J. P. Lucieer en L. van Wallenburg afdelingssecretaris moesten periodiek aftreden en werden bij acclamatie herkozen. Na de pauze vertelde mej. H. A. van Visvliet over haar reis naar Montreux aan het meer van Genève, waarover ze fraaie kleurendia's ver toonde. Ook een serie dia's over Wal cheren viel zeer in de smaak. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 3 tot en met 11 februari als gevonden aan gegeven voorwerpen. Indien een de zer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald dan gelieve men hiervan kennis te geven aan het politiebu reau. Diverse handschoenen en wanten; Eortemonnees met en zonder in- oud; blikken doos met verbandma teriaal; sleuteltje van aktetas; hond, zwart met wit gevlekt; zilveren gul den; hondepenning no. 241; groene parkiet; pop; blauw kindermutsje; armbandje; rode step op luchtban den; groene ceintuur; stofjas; auto sleuteltje. merk Union no. FJ?. 699; witte kip; veelkleurige sjaal; souve nir Holland; rijwielsleuteltje; bril, montuur stuk; zwarte hond met rode halsband; verschillende huissleutels; combinatietang; broche (4 knoopjes); grijs regenkapje; kindertelraam; toi lettasje; overall met riem; bruin dek zeil; blauwe overall; blauwe jongens pet; ballpointpen; padvindersriem met schede. Ds. Meijboom sprak voor wijk I hervormde gemeente Over het onderwerp „Hoe is onze houding tegenover de R.-K. Kerk? sprak ds. Meijboom uit Utrecht, voorzitter van het Protestants Con vent, in de aula van de (nieuwe) hervormde school aan het Molen water. Hij sprak voor wijkgemeente I van de hervormde gemeente en voor andere belangstellenden. Ds. Meijboom begon met de vraag te stellen: Hoe denkt de R.-K. Kerk over ons protestanten? In een onlangs voor protestanten gehouden rede sprak minister mej. Klompé, de aanwezigen aan met „broeders en zusters". Volgens het r.-k. kerkrecht, het ca nonieke recht, heeft de rooms-katho- liek evenwel verlof bij voorkeur van de bisschop nodig voor het bijwonen van samenkomsten met andersdenkenden. In 1948 toen de Wereldraad van Kerken te Amster dam bijeenkwam, heeft de R.-K. Kerk hieraan nog herinnerd en dit in een herderlijk schrijven bevestigd. Ook het door de nieuwe paus beoogde oecumenische concilie blijkt hierin geen principiële verandering te bren- "en. 'et speet ds. Meijboom, dat protes tanten in het algemeen zo weinig moeite doen om do R.-K. Kerk te be grijpen. De protestanten moesten uit zichzelf veel meer geestelijk contact met de rooms-katholieken zoeken. Er is, zo vervolgde deze, hij de R.-K. Kerk eën wending naar de Christus der Schriften, evenwel slechts in lan den waar de reformatie wortel heeft geschoten, in landen met een R.-K. meerderheid (Spanje. Portugal, Zuid- Amerika enz.) is dit niet het geval. De Utrechtse predikant besprak ver der het georganiseerd optreden van de rooms-katholieken in staat en maatschappij, waarbij het er om gaat of men zijn mening wil opleg gen dan wel zich in die van anders denkenden wil inleven. Het totalitai re karakter van deze Kerk heeft tot gevolg, dat zij over vraagstukken als: verdraagzaamheid, geestelijke vrijheid, groepsisolement enz. anders denkt dan de protestant. De praktijk in r.-k. landen is hiermede in over eenstemming. Wars van antipapisme dient de protestant evenwel uit te gaan tot de ander. Na de pauze beantwoordde ds. Meij boom uitvoerig de gestelde vragen. Tot slot vertoonde ds. Meiiboom nog enige kleurendia's over de bedevaart plaats Lourdes. De spreker die met enige gereformeerde en hervormde predikanten een vijfdaags bezoek aan Lourdes had gebracht, gaf hier bij een uitvoerige toelichting. De avond stond onder leiding van ds. P. F. Th. Aalders. die een inleidend woord sprak en de 'bijeenkomst sloot. Toneelgroep St.-Paulus hield jaarvergadering P,e f.-k. toneelgroep St.-Paulus te Middelburg belegde een dezer dagen in de bovenzaal van de Schouwburg zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer L. Castenmil- ler, gaf in zijn openingswoord een terugblik op het afgelopen jaar. Hij stelde vast, dat 1959 een actief ver enigingsjaar is geweest. Hij sprak de hoop uit, dat in 1960 met dezelfde energie doorgewerkt zal worden. In het kort memoreerde hij de onlangs overleden provinciaal toneeladviseur, de heer Jan Lemaire jr. Aan hem is de toneelgroep veel dank verschul digd, De secretaris, de heer J. Sies, bracht zijn jaarverslag uit, terwijl de toneel verslagen werden gelezen door de heer J van Oevelen. Bij de bestuursverkiezing bleef het bestuur ongewijzigd. In verband met de opvoeringen van het toneelspel „Een man genaamd Judas" op 7 en 8 april a.s. werd een propaganda- commissie ingesteld. De heren P. en Jvan Hecke werden wegens hun meer dan 25-jarig lidmaatschap op genomen in het Genesiusgilde, inge steld door het Werkverband Katho liek Amateurtoneel. In een toepasse lijk speechje overhandigde voorzit ter hen een oorkonde en een onder scheiding. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met gebed. VLISSINGEN Lezing over jong Israël De directrice van het vakantie- en ontwikkelingscentrum „De Bom" te Bennekom, mejuffrouw N. Blaak, hield vrijdagavond in het gebouw van de A.N.M.B. te Vlissingen voor de vrouwengroep van de P. v. d. A. een lezing over „Jong Israël." Mejuffrouw Blaak vertelde van haar reis naar Israël en haar ervaringen in deze jonge staat. Zij illustreerde haar interessante le zing met enkele dia's. De voorzitster van de vrouwengroep van de P. v. d. A. dankte aan het einde mejuffrouw Blaak voor haar verhandeling, die door alle dames met aandacht was gevolgd. Ring Walcheren hervormde mannenverenigingen bijeen De ring Walcheren van de hervorm de mannenvereniging „In Dienst der Kerk" hield een streekvergadering te Vlissingen, waarin de heer C. Leb- bing, voorzitter van de landelijke vereniging, sprak over „De huidige plaats van „In Dienst der Kerk" in kerk en gemeente". De heer Lebbing schetste eerst het karakter van de hervormde, mannenverenigingen. Als richtsnoergeldt het woord van dr. J. J. Buskes „Het brengen van de oude beginselen in een nieuwe tijd". De heer Lebbing ging na of „In Dienst der Kerk" in zijn taak in de thans afgesloten eerste tien jaar van haar bestaan geslaagd is. In deze ja ren heeft de vereniging veel waarde ring ontmoet. De kerkelijke gemeen te staat evenwel niet voldoende ach ter de vereniging. Zij is dan ook slechts ten dele in haar opzet 'ge slaagd. De arbeider enerzijds en de intellectueel anderzijds wist zij niet te trekken, waardoor zij een typi sche organisatie van middenstanders dreigt te worden, aldus de lieer Leb bing. De vereniging zoekt dan ook naar nieuwe vormen. Op de op 22 en 23 maart a.s. te Arnhem te houden lan delijke jaarvergadering (toogdag) zullen nieuwe statuten worden vast gesteld. De provinciale organisaties zullen meer zelfstandigheid verkrij gen en landelijk in een federatie worden verbonden Er zal vorder veel meer vrijheid en meer verantwoorde lijkheid worden gelaten aan de plaat selijke afdelingenT. Zodoende wil men trachten een „avant-garde" te vor men. Op deze inleiding volgde een inter- resante discussie. De heer Lebbing, die hulpprediker is van de hervormde gemeente van Tuindorp Oostzaan en een belangrij ke rol heeft gespeeld bij het treffen van voorzieningen na de ramp al daar, gaf tenslotte nog een overzicht van de ramp en van de gebeurtenis sen daarna. Le heer C. Dronkers, voorzitter van de ring Walcheren, sloot deze bij eenkomst. 10 vitaminen plu De ideale gezondheidsdragee voor U cn Uw gezin! Flacon met 100 dragees f 4.20 N.V. PHILIPS-DUPHAR In niaart installatie van jeugdnatuurwachters EEN LEGERTJE van 258 jeugdna tuurwachters zal woensdagmiddag 2 maart in Vlissingen voor de eerste maal acte de présence geven. Vijftien scholen uit de Scheldestad hebben reeds een opgave ingediend van na tuurvrienden, die volgende maand officieel worden geïnstalleerd. Burgemeester mr. B. Kolff zal twee leerlingen uit elke klas het insigne op de Dorst spelden en allen ontvan gen naast dit „teken van hun waar digheid" een oorkonde als officieel bewijsstuk. Dinsdagavond was het comité Jeugdnatuurwacht weer bij elkaar in hét stadhuis om de verdere activiteiten te bespreken en een voor lopig plan-de-campagne op te stellen. De installatiemiddag, die in een nog nader te bepalen zaal zal worden gehouden alle wachters krijgen persoonlijk een uitnodiging krijgt een feestelijk tintje. Onder meer zul len enkele films "worden vertoond. Het voorlopig actieplan van de Viis- singse jeugdnatuurwacht omvat een excursie naar het waterwingebied bij Dishoek, met aansluitend een tocht door de duinen aldaar en een puzzel- rit. Voorts zal het bestuur met de plantsoenendienst in overleg treden omtrent eventuele werkzaamheden, die de jeugdnatuuiwaehters kunnen verrichten ter verfraaiing van de perken en bosjes rondom de scholen. Om een beetje propaganda te maken voor de nog jonge jeugdnatuurwacht komen voor alle deelnemende scholen papierbakken met een pakkend op schrift te staan. De onlangs gehouden instructiemid dagen mochten een, succes genoemd worden. Niet minder dan 1558 leer lingen hebben deze bezocht. De kos ten zijn gedekt door het comité. AAGTEKERKE B.B.-bindingsavond Onder leiding van de heer Joosse hield de B.B. Aagtekerke vrijdag in „Amicitia" een bindingsavond. Nadat de heer Joosse zijn waardering uit gesproken had voor de aanwezigheid van de burgemeester, de heer J. Geuze, de commandant der rijkspoli tie, adj. Westveer en vertegenwoor digers der plaatselijke brandweer, werden enkele instructieve en ont spanningsfilms gedraaid, w.o. „Goe de buren", „Canada presenteert" en „Honkey Donkey". Tot slot spraken nog de burgemeester van Aagteker ke en adj. Westveer een dankwoord voor het vele en goede werk, wat de B.B. verricht. De B.B. te Aagtekerke heeft thans een groep van dertien mensen. SEROOSKERKE (W.) Uitvoering „E.M.M." De muziekvereniging E.M.M. te Se- rooskerke (W.) gaf in het vereni gingsgebouw te Sint-Laurens een uitvoering onder leiding van de di recteur, de heer A. Joosse De voor zitter, de heer F. de Steur, heette de aanwezigen, onder wie de burge meester, de heer W. Baas, welkom, waarna allereerst het muzikale ge deelte werd afgewerkt. Hierin traden twee solisten op, de hee A. Boogaard op tuba en de heer J. Vogel, sopraan saxofoon. Na de pauze werd een blijspel in drie bedrijven opgevoerd „Een schoonmoeder uit duizenden", onder regie van de heer J. Cevaal. De vrij goed gevulde zaal toonde zijn tevredenheid over het gebodene met een gul applaus. VEILING „WALCHEREN" G.A. .MIDDELBURG. 16 februari. Fruit. Jonathan H 1 en n 75- 80 68—71, 70-75 70 65-70 69 60-65 59—66, K grol 61-68. Golden Delicious H I en II 70- L75 77—89. 65-70 72—79, K grol 62 -69 Goud' renet H I en II 75 en op 63. 65-75 56—67 Winston 60-65 70 Gieser Wildeman H I en II 60-70 61 50-60 51-54. St. Remy 7565 26- 30- Groenten: Andijvie glas 92—1.04. Veldsla glas 2.57—318. Snijsla en dunsel 79—91. Prei 24-56. Witlof 3146 Uien 9-18. Rode kool 32—44. Savooiekool 31—47 Boerenkool 40— 66. Witte kool 21—23. Spruiten ongesch. 20 —66. Spruiten geschoond 56—78. 22—34. OOSTKAPELLE „Eendracht Maakt Macht" gaf uitvoering Zaterdagavond gaf het dameskoor „Eendracht maakt macht-" te Oost- kapelle een uitvoering in het ver enigingsgebouw onder leiding van de heer A. W. Louws. De voorzitter van het koor, de heer W. Mesu sprak een openingswoord ~en kon een goed be zette zaal welkom heten. Het koor zong een twaalftal, liederen, waarvan vooral „De Vreemdeling van Gali- lea" van H. C. Morris een fraaie vertolking kreeg. Een gezelschap uit Aagtekerke werkte aan deze uitvoe ring mee met een goede opvoering van het toneelspel „De Vrouw van de Peppelhoeve". Gecombineerde vergadering „Vrederust" en N.B.G. De plaatselijke afdelingen van „Vre derust" en het Ned. Bijbelgenoot schap te Oostkapelle, hielden een ge combineerde jaarvergadering in de consistorie van de Geref. Gemeente. Mej. Kroon uit Middelburg hield een causerie over de „Geestelijke Volks gezondheid". De opkomst der leden was matig. De leiding berustte bij de voorzitter van de afdeling „Vrede rust", ds. Th. Sj. de Groot. Ds. O. Richard werd herkozen als voorzit ter van de afd. Ned. Bijbelge nootschap en als tweede, voorzit ter van de afdeling „Vrederust". De heer Jac. Maljaars stelde zich niet meer herkiesbaar voor de afdeling „Vrederust". In zijn plaats werd ge kozen de heer Andr. Maljaars Voorts werd in het afdelingsbestuur van het N.B.G. gekozen de heer J. Zwemer. De heer M. Kwekkboom werd tot se cretaris benoemd van beide afdelin gen. In het vervolg zullen deze afde lingen steeds gecombineerd vergade ren. Uit de jaarverslagen bleek o.a. dat de komst van de Bijbelauto een zeer goed resultaat opleverde. Er werd voor ongeveer f 640 aan bijbels verkocht. GAPINGE Varkensfonds hield jaarvergadering Onder leiding van haar voorzitter, de heer C. Wattel, belegde het varkens fonds „Onderlinge hulp" te Gapinge haar 54e jaarvergadering. De secre taris constateerde in zijn jaarverslag, dat 1959 voor de vereniging een vrij gunstig jaar is geweest. Er werd in 6 gevallen uitkering verstrekt. Het aantal leden bedraagt 36. die samen 85 varkens bezitten. De penning meester kon melding maken van een batig saldo. De aftredende bestuurs leden werden allen herkozen. ZEEUWSE SCHAAKCOMPETITIE Landau I won met grole cijfers van V.S.V., 1,5-8,5 Te Sluiskil werd weer een wedstrijd gespeeld voor de tweede klas van de Zeeuwse schaakcompetitie. V.S.V. I bond de strijd aan tegen Landau I uit Axel, welke laatste ploeg met grote winst naar huis terugkeerde, n.l. U«.— 8%. GEDETAILLEERDE UITSLAGEN V.S.V. ILandau I. A. Duhheldam—C. de Putter A. den HamerW. van Doeselaar 0 1; E. Tacq—J L. J. Jansen 01; J. GommersJ. Verbrugge M Schoof—C. van Wijk J. Kop- melsM Matelee 0—1; W. Marlman J. Verpoorte 01; J. de Jong—D Jansen 0—1; W. MarimanJ. H. Pe ters 01; De Wilde—F. de Regt 0 1. Totaal dus 1%—8 DE STAND. S.V.K.B. Landau I H.W.P. 1 V.S.V. I Hulst I Landau II H.W.P. H 5 5 0 0 10 33% 1 8 36% 1 6 27 3 5 28 1 5 22% 5 0 12 5 0 10% Rillandia verloor protest tegen VVN: uitslag 3-4 Na afloop van de voor de landelijke vierde klas (zaterdagvoetbal) ge speelde wedstrijd V.V.N.-Rillandia, werden door de thuisclub twee pro testen ingediend. De protestcommis sie van de K.N.V.B. lieeft hiervan één afgewezen, doch het tweede ontvan kelijk verklaard. Hierdoor wordt de uitslag (4-4) gewijzigd in 4-3 in het voordeel van V.V.N. Jan Pesman winnaar van 5000 m in Squaw Valley Jan Pesman zorgde op de 5000 me ter voor een eclatant succes. In de laatste serie reed hij tegen Kees Broekman en kwam tot7 min. 46.7 sec dat is 1.1 sec. boven het wereldrecord van de Rus Boris Shil- kov. Maar precies twee seconden be neden het Olympisch record, dat sinds Cortina d'Ampezzo (1956) met 7 min. 48.7 sec. eveneens op naam staat van Boris Shilkov. De uitslag van de 5000 meter luidt: 1. Jan Pesman (Nederland) 7.46.7; 2. Knut Johannesen (Noorw.) 7.53.1; 3. Olie Dahlberg (Zweden) 7.56.9; 4. Kjell Backman (Zweden) 7.57.6; 5. Per Olof Brogren (Zweden) 7.58.8; 6. Gunnar Sjoelin (Zweden) 7.59.8; 7. Torsten Seiersten (Noorw.) 8.01.-; 8 Roald Aas (Noorw.) 8.02.-; 9. Kees Broekman (Nederland) 8-03.6; 10. 10. Keljo Tapiovaara (Finl. 8.05.2; 11. Juhani Jaervinnen (Finl.) 8.05.2; 12. Jeen van den Berg (Nederland) 8.08.5; 13. Richard Hunt (V.S.) 8.08.9; 14 en 15 Wim de Graaff (Ne derland) en Bo Karenus (Zweden) 1 beiden S.11.1 ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 3658. Weektolaal 5679. Vette koeien en ossen 280: gebrulksvee 886; vette kalveren 430; graskalveren 106; nuchtere kalveren 1580: varkens 4; lopers 17: biggen 29: paarden 49; veulens 7; scha pen of lammeren 250; bokken of geiten 20. Prijs ln cents per kg. ie kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 295—325 280—295 255—280 Vette kalveren 295—320 260—295 230—360 Slachtpaarden 240 190 180 Prijs in guldens per stuk. le 2e 3e kwaliteit. Graskalveren 440 380 280 Nuchtere kalveren 64 55 40 Exportvarkens (lopers) 35 70 60 Biggen 50 42 33 Schapen UQ 90 60 Lammeren 115 95 65 Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Bokken of gelten Vette koeien aanvoer matig, handel stroef, prijzen als maandag; vette kal veren aanvoer Iets kleiner, handel rede lijk, met staande prijzen: graskalveren arnvoer matig, handel stug. prijzen voor al niet lager: nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, niet geheel prijs houdend: exportvarkens (lopers) aanvoer klein, handel stroef, prijzen onveranderd: biggen aanvoer korter, handel stroef, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aan voer korter, handel iets williger, even stijver ln prijs; schapen en lammeren aanvoer iets meer, handel tamelijk, prij zen iets hoger: kalfkoeien en melkkoeien aanvoer Iets ruimer, handel stil. met Iets gedrukte prijzen: vare koeien aanvoer gewoon, handel slepend, prijzen onveran derd: vaarzen en pinken aanvoer als vo rige week, handel flauw, prijzen ongewij zigd. VEILING ST.-ANNALAND. 16 febmar» Oien middel 15.58. drielingen 12.74. picklers 4. Aanvoer 19 ton. Bintje ge wone 14.09—14.50. Aanvoer 30 ton. Furore 14. Aanvoer 6 ton. 1250 1090 900 1250 1090 900 850 750 650 910 760 600 560 500 400 Officiële puhlikaties VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester op heden, woensdag, gaat niet door. MIDDELBURG/VLISSINGEN. VERBOD TEELT AARDAPPELEN. De burgemeesters der gemeenten Middel burg en Vlissingen maken bekend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening van 8 februari 1957. no. L/PA 3037 en de daarbij behorende, op deze gemeenten betrekking hebbende kaart(en) zoals deze op l februari 1959 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin. gelegen binnen een op de kaart(en) aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzj. deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking be noemd en op de kaart(en) aangeduid ge deelte van het gebied. Volleybaluitslagen De uitslagen van de NeVoBo afdeling Walcheren luiden: Marathon n—M. de Ruyter H 3—1; E.V.V.C. IV— H.T.S. II 3—0; E.V.V.C. II—Matador II 30; E.V.V.C. 111M. de Ruyter I 03; Jong AmbonMatador uit gesteld; Matador II—E.V.V.C. Hl 3 ^-0^ E.V.V.C. nMarathon (dames) O.- EN W.-SOUBURG „Soli Deo Gloria" te Souburg jubileert De christelijke zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Souburg bestaat veertig jaar. Dit jubileum wordt ge vierd met een tweetal uitvoeringen in „Rehoboth" op zaterdagavond 20 en 27 februari. Tijdens deze jubileum- uitvoeringen zal Fr. Schuberts „Mir- jams Siegégesang" worden uitge voerd. A.s. woensdagavond recipï- eert het bestuur van 'de jubilerende zangvereniging in „Rehoboth" van acht tot tien uur. Voorts is er voor de aanvang van de uitvoeringen van half acht tot acht uur gelegenheid om een felicitatie uit te spreken. (Advertentie) BABY ZEPHYRj baby zit er warmpies i raiy^-^Tiiarrrri t Goedgekeurd door de Ned. Verg. van Huisvrouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3