De avonturen van Stikkeltje en Bmunke EEDENAAR GING ZONDER VERGUNNING VERBOUWEN WALCHEREN WERKNEMERS IN KANAALZONE WACHTEN OP BESLISSING Waar zijn onze schepen? MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 P R O V I N G I A L bi Z hl kl U W 8 b O U B N I RECHTBANK MIDDELBURG Eis': Huis moet in oude staat worden teruggebracht Voor de meervoudige kamer van de rechtbank te Middelburg, gepresi deerd door mr. P. van Empel, stond vrijdagochtend de vlasser-kruidenier W. S. uit Eede terecht. S. .vas ten laste gelegd, dat hij zonder schrifte lijke vergunning van B. en VV. zijn woning in de Dorpsstraat had ver bouwd. De vlasser-kruidenier brak een raani uit de woning en liet daar voor een deur in de plaats zetten, ter wijl hij verder een groot winkelraam in het pand liet aanbrengen. De kan tonrechter te Oostburg had S. hier voor veroordee'd tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van één week met een proeftijd van twee jaar, een boete van 100 en de bepaling, dat binnen drie maanden de woning weer in de oude staat moest worden terug gebracht. S. was hiertegen in beroep gegaan. Niet tegen de straf maar tegen de bepaling, dat alles in de oude toe stand moest worden teruggebracht. ,,Dit maakt mij brodeloos", zei hij te gen mr. Van Empel. Voordat hij tot verbouwen was overgegaan, had hij eerst met burgemeester J, M. A. C. van Dongen van Aardenburg hier over gesproken. „Deze had toen toe stemming gegeven", zei S. tegen de president. De burgemeester, die als getuige werd gehoord, verklaarde dat S. in derdaad met hem over een verbou wing had gesproken. Maar de burge meester had begrepen, dat het een andere woning van S. betrof, een in de kom van Eede. Bovendien had hij gezegd, dat S. eerst een bouwaanvra- ge moest indienen. Toen hij de gelegenheid kreeg vuurde de verdediger van ver dachte, mr. Quarles van Ufford, in snel tempo een groot aantal vragen op de burgemeester af. Eén ervan luidde: Burgemeester is het een hobby van U om de winkels in de kom van het dorp te concentreren?" De president greep hierop ogenblikkelijk in. „Deze vraag sta ik niet toe. De burgemeester is hier als getuige en niet om zijn beleid als burge meester te verdedigen". Toen de vraag enigszins anders werd gesteld, antwoordde de heer Van Dongen, dat dit beleid niet alleen door de burgemeester wordt bepaald, doch door het gehele college van B. en W. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, achtte de overtreding bewezen en vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. De raadsman verzocht de rechtbank in zijn pleidooi alleen de boete te handhaven. Mr. Van Empel bepaalde de uitspraak op 19 februari. De 66-jarige A. J. uit Den Haag was in beroep gekomen tegen een boete Jhr. De Casembroot opent verenigingsgebouw Veere Het nieuwe gemeentelijke vereni gingsgebouw te Veere zal maandag middag 15 februari a.s. officieel wor den geopend. Te vier uur zal de com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de symbolische opening verrichten. Tevoren komt men in het stadhuis bijeen, waar de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, een toespraak zal houden. Lezing voor Zeeuwse Natuur-Historische Vereniging Voor de afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Natuur Histo rische Vereniging hield dr. H. H. Evenhuis in „De Opril" te Goes een lezing over „Nova Scotia". Zeer vroeg is Canada betreden door volks stammen, die over de Behringstraat binnenkwamen, zo zette spreker uit een. Deze waarschijnlijk Mongoolse stammen zijn in de loop der tijden tot Indianen geworden. Pas veel la ter kwamen de Europeanen. Men neemt aan. dat eerst de Noorman nen (omstreeks het jaar 1000) voet aan wal hebben gezet. Na de ont dekking van Amerika in 1492 door Columbus kwamen o.a. de Engelsen in groten getale naar het nieuwe we relddeel. In Canada werd de eerste kolonie Port Royal, later Quebec gesticht door de Fransen. Dit leidde tot de naam Nieuw-Frankrijk van het land. Langzamerhand heb ben de Engelsen de Fransen ver drongen. De nieuwe heersers noem den het land Nova Scotia (Nieuw- Schotland). Na zijn lezing vertoon- do de inleider eenprachtige serie kleurendia's over dit uitgestrekte land. De voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer B. J. J. R. Wal recht, dankte de spreker voor zijn interessante lezing. Prov. adviescommissie ontwikkelingskernen Het zaterdag in onze krant gepubli ceerde bericht over de samenstelling van een provinciale adviescommissie voor de ontwikkelingskernen behoeft enige aanvulling. Het gaat hier na melijk niet om een adviescommissie voor het behandelen van aanvragen voor vestiging in de ontwikkelings- kernen, maar om een adviescommis sie voor de sociale structuur in deze kernen. Abusievelijk werd voorts ge meld. dat de heer M. J. van Poelje secretaris zou zijn; secretaris Is ech ter de heer M. F. de Jonge (en niet A. S. de Jonge), terwijl de heer Van Poelje lid is van de commissie. Goes wil geen opheffing van woonruimtewet B. en W van de gemeente Goes-stel len de raad dier gemeente voor om In de vergadering van 17 februari a.s. te besluiten de bepalingen van de woonruimtewet 1947 voor de gemeen te Goes niet buiten werking te stel len. De toelichting van B. en W. op dit voorstel is over enkele dagen te verwachten. van 25 subs. 5 dagen, die de Oost- burgse kantonrechter hem had opge legd voor een verkeersovertreding. In de afgelopen zomer wilde J. met zijn auto op de weg Waterlandkerk jeIJzendijke de Goudenpolderstraat inrijden. Bij het fietspad moest hij toen afremmen voor een naderende bromfietser. Deze schrok van de auto, kwam van het fietspad met zijn bromfiets in het mulle zand terecht en viel. Verdachte verklaarde, dat hij voor het fietspad was gestopt, zodat de bromfietser helemaal geen reden, had om hem iets te verwijten. Eén van de twee kommiezen, die als getuige werden gehoord, had echter duidelijk gezien, dat J. met zijn auto een kléin eindje op het fietspad was gekomen. Mr. Lebret was van mening, dat het verkeer duidelijk in gevaar was gebracht en vroeg bevestiging van het von nis van de kantonrechter. Uit spraak 19 februari. Lezing voor N.I.R.I.A.- leden over schelpdieren cultuur De afdeling Zeeland der NJ.R.I.A.. het Nederlands instituut van regis ter ingenieurs en afgestudeerde ho gere technici, belegde zaterdagmid dag in „De Prins van Oranje" te Goes voor een aantal leden een cau serie met film over de oester- er mosselcultuur. In een kort openingswoord pleitte de voorzitter van N.I.R.I.A., de heer L. de Bruyn, voor een gefuseerd bestuur waarin ook Goese leden zitting zou den hebben. Tevens is een afdeling Goes, die in de toekomst gevormd zal worden, een eerste vereiste. Hierna hielden drs. A. C Drinkwaard en drs. A. G. Vlasblom van het Rijks Insti tuut voor Visserij-onderzoek, hulp- laboratorium te Wemeldinge. een causerie. Uitvoerig schetsten zij de ontwikkeling van de oestercultuur, die in I860 met Veere als centrum ontstand. Voorts behandelde hij de pro blemen die zich zullen voordoen als de Scheldemonding in verband met het Delta-plan wordt afgedamd. De film „Imperialen der Oosterschelde" illustreerde het gesprokene Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. „fflercurius" huldigde zes De leden van de afdeling Middelburg van de algemene bond „Mercurius", de bond van werknemers in de han del, het bank- en verzekeringswezen en de vrije beroepen, hebben vrijdag avond in de „Gouden Poorte" vier jubilarissen gehuldigd. De heren P. Labruyère en A. R. Roth vierden hun 40-jarig bondsjubileum en de heren L. G. Villee Jr. en A. C. de Witte hun 25-jarig lidmaatschap. Eigenlijk waren er zes jubilarissen maar twee, de heren W. J. Heyliger en K. J. Net, beiden 25 jaar lid van de bond, konden deze avond niet aan wezig zijn. Voorzitter A. A. de Troje noemde de jubilarissen het kader van trouwe leden van de afdeling, waarop men verder kan bouwen. Hierna sprak de bondspenningmees- ter, de heer K. F. Pieterse de jubila rissen toe en ging hij nader in op de positie van de vakbeweging en die van het N.V.V. in het bijzonder. Voorts wijdde hij enkele woorden aan de politieke gebeurtenissen van de laatste tijd. Hierna speldde hij de heren Labruyère en Roth het gou den bondsinsigne op en bood nun een boekwerk aan. De zilveren jubi larissen, de heren Villee Jr. en De Witte ontvingen het zilveren bonds insigne en een aansteker. Vervolgens overhandigde voorzitter De Troje de jubilarissen én hun dames namens de afdeling nog een cadeau. Na het officiële gedeelte brachten Ad en Marijke de Priester met hun accor deon en Nico Legemaate met gitaar, al gauw een feeststemming in de zaal met een serie populaire liedjes. Het tweede gedeelte van deze avond werd voortreffelijk verzorgd door Nico Schoolenberg met zijn „Eén- mansshow", die in een verbluffend tempo en vlot een programma op de planken bracht. Zo bracht hij o.a. een rijwielact, speelde op de accor deon en op een hammondorgel, deed aan blind schieten, telepathie en ge heugenkunst. Voetbalarbiters houden weer spelregel wedstrijden Traditiegetrouw zal de scheidsreeh- tersvereniging „Walcheren" ook dit jaar weer leerzame spelregelwed strijden organiseren. Enkele voet balverenigingen, die ook in het ver. leden aan deze wedstrijden hebben deelgenomen, zijn door de scheids- rechtersvereniging uitgenodigd. In afwijking van hetgeen men vroeger deed, zal thans elke deelnemende voetbalvereniging afzonderlijk een wedstrijd tegen de Walcherse arbi ters spelen. Ook wat het aantal te stellen vragen betreft zal rekening worden gehouden met het feit, dat de deelnemers voldoende gelegenheid moeten hebben tot het stellen van vragen terwijl op -de gegeven ant woorden een uitvoerige toelichting kan worden gegeven. Gestart zal - worden met een wed strijd tegen een team van de voet balvereniging „Middelburg", welke wedstrijd wordt gehouden op vrijdag 12 februari a.s. in de „Schouwburg". Zowel de voetbal- als de scheidsrech- tersvereniging zal elk een 15-tal spelregelvragen moeten beantwoor den. Voor de beoordeling van de ant woorden wordt een jury samenge steld, bestaande uit drie personen, die elk afzonderlijk het gegeven ant woord zullen beoordelen en waarde ren. Voor een volledig goed beant woorde vraag mag per jurylid maxi mum drie punten worden toegekend, zodat per vraag maximaal negen punten behaald kunnen worden. Auto's botsten op Nieuwlandseweg Zaterdagmiddag om half een deed zich op de Nieuwlandseweg te Middelburg een botsing voor tussen twee perso nenauto's toen een agent, die het ver keer regelde, aan de auto van W. L. van de P. uit Delft een stopteken gaf. Deze remde af, maar de bestuurder van de achter hem rijdende auto, de Middelburger J. C., merkte dit te laat op en reed tegen de achterzijde van de auto van de Delftenaar. Schoorsteenbrandje Zondagavond werd de Middelburgse brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in perceel Koe poortstraat 14, bewoond door mej. J. A. Het vuur had de brandweer echter vlug bedwongen. Benoeming ambtsdragers De kerkeraad van wijk I van de her vormde gemeente van Middelburg (wijk van ds. P. F. Th. Aalders) be noemde tot kerkvoogd-ouderling in de vacature van de heer A. A. Ver meulen, de heer A. W. Zandee. Als diaken werd benoemd in de vaca ture van de heer J. Huijssoon de heer A. Cysouw. „Zo'n doodgewone aardappel" De plaatselijke commissie voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting te Middelburg hield in de koffiekamer van de P.Z.E.M. een demonstratie getiteld: „Zo'n doodgewone aardap pel". Deze demonstratie werd gege ven door de Propagandastiehting Consumptieaardappelen te Den Haag, voor een zeer talrijk gehoor werd er eerst iets verteld over de verschillende soorten klei- en zand- aardappclen, waai'bij vooral het Bin tje geroemd werd, en daama was het woord èn de daad aan de kok die op onderhoudende en geestige wijze vele keukengeheimen verklapte. De de monstratie had een passende achter grond. Nadien werden de vele vra gen die gesteld waren behandeld, waarbij natuurlijk ter sprake kwam het niet te verwaarlozen gehalte aan B-vitaminen en het vitamine C-ge- halte, welke vitamine o.a. zo belang rijk is voor de verhoging van de li chamelijke weerstand tegen verschil lende ziekten. Tot slot volgde een aardige kleuren film met tal van interessante bijzon derheden over de aardappel. De voorzitster van de commissie, mevr. E. Strubbe-van Veen, besloot de midag met een woord van dank. VLISSINGEN Vlissingse P. v. d. A. bijeen De Vlissingse afdeling van de P. v. d. A. hield vrijdagavond in „Het Anker" aan de Bon'edijkestraat.haav jaarver gadering. Voorzitter M. J. van Poel je gaf voor de goedbezochte vergade ring een uiteenzetting over de bin nenlandse politiek. De jaarverslagen van secretaris C. J. Gillissen Verscha- ge en penningmeester J. Dobbelaar werden goedgekeurd. Verder werden verslagen uitgebracht over de vrou wengroep in de P. v. d. A. en over de protestants—christelijke werkge meenschap. Het verslag van de raadsfractie ontlokte aan de aanwezi gen enkele vragen, die naar voldoe ning werden beantwoord. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Van Poelje als voorzitter herko zen. De heer F. G. Smit werd geko zen tot penningmeester en de neren Adriaanse en Hofman tot bestuursle den. Aan de aftredende bestuursleden,, de heren1' Dobbelaar en G. Geldof,' werd dank gebracht voor het vele werk, dat zij voor de vereniging heb ben verricht. De heer Dobbelaar werd tot bode van de afdeling benoemd. „Koningin Wilhelmina" maakte eerste reis Het motorschip „Koningin Wilhelmi na" van de stoomvaartmij. „Zeeland" heeft gisteren zijn eerste reis vol bracht. Het schip is uit Hoek van Holland in Harwich aangekomen, waar mr. T. Tulloch, scheepvaart- en haveninspecteur van de „British Rail ways", havenagent van de stoom vaartmij. „Zeeland", ter begroeting aan boord kwam. Bij prachtig weer en een gemiddelde snelheid van 20 mijl werd de over tocht gemaakt, waarbij men het mo torschip „Koningin Emma" op volle zee ontmoette. Expositie schilderijen van G. J. F. Naerebout „Ik vind het buitengewoon prettig, dat we hier te doen hebben met een typisch "Vlissingse schilder". Deze woorden sprak burgemeester mr. B. Kolff zaterdagmiddag in de expositie zaal van kunsthandel Bikker te Vlis- singen tijdens de opening van de schil derijententoonstelling, die de heer G. J. F. Naerebout daar houdt. De heer Naerebout is een geboren Vlissinger, die geruime tijd in Rotterdam woonde en werkte. Hij is illustrator ran be roep en schildert in zijn vrije tijd. Burgemeester Kolff vertelde in zijn openingstoespraak, dat hij de heer Naerebout en zijn werk reeds kende toen de schilder nog in Rotterdam woonde. „Toen ik hem daar ontmoette, was hij aan het boetseren, maar schil deren is toch de voornaamste liefheb berij van de heer Naerebout. Hij expo seert nu voor het eerst en ik ben blij, dat hij besloten heeft zijn werk aan het oordeel van het publiek te onder werpen", aldus mr. Kolff, die de schil der met deze eerste tentoonstelling hartelijk feliciteerde. Het geëxposeerde werk geeft duidelijk de voorkeur van de heer Naerebout voor actie weer. In Roterdam maak ten de bootwerkers in de haven grote indruk op hem. In zijn geboortestreek werd hij vooral getroffen door de strijd tegen het water. Een aantal. frote schilderijen van dijkwerkers, die ij direct na de oorlog, na de ramp van 1953 en verleden jaar vervaardig de, getuigen daarvan. Enkele beelden van het verdronken Vlissingen (1953) geven bijzonder goed de kille sfeer van die dagen weer. Voorts hangt er een groot doek, dat een blik op de Schelde biedt en waarin fraaie kleuren verwerkt zijn. Het laatste schilderij is vooral boei end door het licht op de rivier. Een aantal portretten completeert de col lectie. Lode van Gent nam „Inter Scaldes" mee op reis De leden van de douane- en belas tingpersoneelsvereniging, d ie zich zoals de naam van de vereniging vertelt normaal „Inter Scaldes" bevinden, gingen vrijdagavond „op reis" naar donker Afrika. Hun reis leider was de bekende antropoloog en cineast Lode van Gent, die de le den en hun dames via het witte doek in het A.N.M.B.-gebouw te Vlissin gen „in de greep van het oerwoud" bracht. Onder deze titel namelijk bracht de Belgische spreker een pro gramma van zijn interessantste er varingen in de binnenlanden van de Kongo, waar hij elk jaar ongeveer vier maanden verblijft. Lode van Gent verhaalde hier voornamelijk van zijn laatste, 24ste tocht door het oerwoud, in 1958 naar de pygmeeën. Hij schetste zijn gehoor hoe men daar reist, waar men de nacht door brengt en hoe de expeditie van provi and wordt voorzien. De dia's gaven een uitstekend beeld (Slot van pag. 1) tot nu toe moeten stellen met een belofte van 2 van het jaarloon als een zogenaamde „bezitsvorm" De hoofdbestuurder H. Pehninkhot van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, zei in zijn antwoord dat de werknemers, door de bejegeningen der Zeeuws-Vlaamse werkgevers op een zodanig punt zijn aangeland, dat de vakcentrales zich daarover zorgen maken „Door de moeilijkheden die zich 14 dagen geleden in de vervoers sector hebben voorgedaan", zo ver volgde spreker, „heeft menige onder nemer. wiens ioonvoorstellen niet aan goedkeuring toe waren, zich met ongerustheid afgevraagd waar dat op zou uitdraaien" Het had hem en zijn collega vakbondsbestuurders daarom zeer verbaasd, dat bij de on derhandelingen van woensdag geen enkel directielid van de l'Azöte aan wezig was „Die afwezigheid noem ik minachtend tegenover de werkne mers" aldus de heer Penninkhof. Verder onthnlde spreker, dat na de hearing van woensdag j.l. de heer H. Verschaffel uit Sas van Gent bij de vakbondsbestuurders was geko men om namens de werkgevers te onderhandelen. Men kwam daarbij KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. W. C. van Hattem De gereformeerde predikant ds. W. C. van Hattem is zondagmorgen te Ter- neuzen bevestigd door zijn voorgan ger, ds. H. Pestman, thans te Appin- gedam. Deze oud-Terneuzense predikant had als thema voor de bevestiging geko zen de tekst uit Johannes 34 vers 36: „Arbeidt voor Gods koninkrijk". Daarna volgde de bevestiging, na het voorlezen der formules. Nadat de nieuwe predikant staande door d„ ge meente was toegezongen volgden net dankgebed van ds Pestman en het slotgezang 46 vers 3. 's Middags deed ds Van Hattem zijn intrede. Hij had als tekst gekozen Verbond van evangelie: 1 Door wie ze geschiedt en 2 Tot wie ze moet voeren Na de slotzege volgde zang door me vrouw ScheeleVan der Linden en de heer A. Meeuwsen Ds Van Hattem werd na zijn intrede toegesproken door ds. De Vries uit Aardenburg, namens de classis Axel; door ds. H Pestman, ds. P. A, van der Vlugt, namens de Nederlandse Hervormde Kerk; burgemeester Tellegen namens de burgerlijke gemeente en door de heer M. van Langevelde. namens de gereformeerde kerkeraad. Tot slot dankte ds. Van Hattem de verschil lende sprekers. NED. HERV. KERK Beroepen tc Brakcl (tocz E. F. Vergunst te Rijssen. Beroepen te Ommen: 'L. J, Bloemsma te Huizen f N.H.). Bedankt voor Poortvliet: J. Chr. Schuurman te Bleskensgraaf. tot een voorschot van 4 gulden. Deze afspraak werd onmiddellijk telefo nisch doorgegeven aan de betrokken fabrieksdirerties met de toevoeging, dat obstructie in deze zaak niet zou worden geduld. „Maar onder leiding van de heer Horstinann hebben de directies zich aan deze afspraak onttrokken", aldus de A.B.C.-bestuurder Penninkhof. Geen onrust" Typisch vond spreker de uitlating van de directeur der Cokesfabriek te Sluiskil, de heer J van Altena. die zaterdagmorgen nog tegen de vak bondsvertegenwoordigers zei. dat er van onrust in de kanaalzone geen sprake was „Maar ondanks deze uit latingen hebben de directies der Sluls- kilse fabrieken en van de Walzenmo- len te Sas van Gent voorzichtigheids halve toegezegd dat hun werknemers maandag (dus vandaag) een voor schot in ontvangst kunnen nemen van tien gulden" zo vervolgde hij zijn betoog. „Toch moet men meer respect hebben voor de directeur der Spiegelelasfabriek. die trouw blijft aan zijn ontrouw", aldus de heer Penninkhof, die zich verder afvroeg of de heer Horstmann wellicht bang is voor de consequenties ten opzichte van zijn Belgische werknemers. Mr J. A Berger, voorzitter van het College van Rijksbemidde laars. had tijdens één der bijeen komsten gezegd dat de Zeeuws- Vlaamse werknemers te goedge lovig zijn ten opzichte van hun werkgevers. „Besef echter wel", zo vervolgde spreker, „dat de tijd van 1929 voorbij is. toen een "stakingsleider tussen twee huzaren in met de provinciale boot van Temeuzen naar Vlissingen zou worden over gebracht en onderweg spoorloos en voorgoed verdween..." Een staking te forceren noemde hij voor het ogenblik onverstandig om dat zo'n besluit nïtgelega zoo kun nen worden als gericht tegen de be moeienissen van het College van Rijkshemiddelaars. Wél adviseerde hij om vnndnng het voorschot van f 10.niet te aeeepteren. „Als de heren dpnken dat ze ons onbe schaamd kunnen maken, dan zullen wij hen laten merken dat ze tegen over een goed georganiseerde arheï- dershewpging staan. En deze solida riteit moeten we niet alleen vandaag of morgen toepassen, maar ook in de toekomst. Als men van Zeeuwsch- Vlanndcren inderdaad een industrie land wil maken, dan moet men ook op dftt gebied de consequenties aan vaarden" zo besloot de heer Pen ninkhof De vergadering van de drie gezamenlijke vakbonden werd geore- sideerd door de heer J. v. d. Herik van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale. van de overweldigende Afrikaanse natuur, de wilde dieren, de neger stammen en de schoonheidsbegrip pen van de inlandse volkeren. Aan het slot van deze leerzame per- soneelsavond gaf Lode van Gent nog een indruk van de zeden en gewoon ten in het Afrikaanse binnenland. Voorzitter L. Matthijsse leidde de boeiende verteller aan het begin van de avond met een enkel woord in. OUWERKERK 7 te Port EllMtwtn TORI A CARRILLO 6 dw. Aupulc EENHOORN 5 v. Cartigon CROOTE BEER 6 v. Port ol Spain RANOFONTEIN 6 te Southamp- SARPEDON S v. Laguaira n. Pio. SCHERPENDRECH1 6 v. Napel! SOM M ELS O IJK S v. Bolton n. 6 te Tanga. SUMATRA S v. Valencia n. Ha- TOWA 6 v. Antwerpen n. Santo». HOOG EH LAAG WATER 9 februari Vlissingen ierneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 12.20 1.57 nap uur meter 0.18 0.42 0.54 1.18 1.6: 1.81 1.18 1.37 12.45 13.12 13.24 13.47 1.73 1.93 1.28 1.49 5.10 6.35 7.04 6.48 7.05 1.68 1.84 1.98 1.47 1.66 nap uur meter 18.35 1.57 19.01 19.33 19.13 19.31 1.73 1.87 1.34 1.51 3. „Wie verliest er nou een arm!" roept Stikkeltje verbaasd, „dat is hier nog nooit gebeurd". Maar na tuurlijk gaat hij meteen ijverig hel- Een zoeken. 'at vindt Bruunke natuurlijk heel best, want het is maar lastig om met één arm rond te lopen en bovendien liggen er zoveel takken 'angs het pad, dat hij zich telkens vergist! Stikkeltje Kent het bospad op zijn duimpje en daarom is het maar goed, dat hij helpt zoeken, want nadat nij even neeft rondgeneusd, heeft hij de arm weergevonden „Ga maar mee", zegt hij, dan zal mijn moeder hem wel weer aan je schouder zetten!" Tow en Tioba kampioen 1 A en 1 B m»crokorfbal Zowel Togo I als Tjoba 1 hebben vrij dagavond in hun laatste wedstrijd mi crokorfbal kans gezien beide punten in de wacht te slepen, al was voor beiden de tegenstand sterk. In het begin van de wedstrijd Eito 1 Togo I hadden d? Goesenaren het beste van het spel, maar bij de stand 1-2 kwani Elto I met een geweldig offensief Het .nocht hen niet geluk ken een draw te forceren, daar de rood-witte verdediging stand hield, al zou dit punt zeker niet onverdiend zijn geweest. De uitslag van Zuidwesters 1—Tjoba 1 (4-8) zou doen vermoeden, dat de Tjo- banezen het volledig voor het zeggen hebben gehad, doch dit was geenszins het geval. Er werd snel gespeeld met zeer goede momenten, waarbij de af werking van Tjoba I beter was het geen resulteerde in een 4-0 voor sprong, maar toen gaf Zuidwesters 1 goed repliek en beiden scoorden nog viermaal. Tjoba II behaalde juist het puntje wat hen nog van de bovenste plaats scheid de, zodat Zeelandia één punt achter bleef. Zeer zeker een goed resultaat van de groen-witten. Volharding kon ook nu niet tot winst komen in haar laatste wedstrijd, het werd 1-2 tegen Vios II. Zuidwesters LI kon het niet klaren te gen Elto II, ^odat de kans groot is dat in UB 3 ploegen gelijk eindigen. Tjoba III behaalde de eerste winst te gen ülympia II. dat gezien de grote uitslag 1-5) tegenviel. Door de verwachte overwinning van Volharding in de adsp B-afdeling ein digen Volhardnig, >'ios en Togo A ge lijk Door het feit dat een bijzonder groot aantal Dloegen een gelijk aantal punten behaalde, zal het niet mogelijk zijn alle beslissingswedstrijdèn te spe len. Wel zal gespeeld worden de kam- ?ioenswedstrijd der eerste klas: Togo —Tjoba 1, daar de winnaar uit mag komen op het microkampioenschap van de Nederlandse zaterdagmiddag clubs. De uitslagen: IA Elto 1—Tog. 1 1-2; IB Zuidwesters ITjoba 1 4-8; HA Tjoba II—Zeelandia 2-2; Volharding Vios H 1-2; IIB Zuidwesters 11 Elto H 0-3; UIA ülympia IITjoba HM-5: adsp. B VolhardingOlympia Om de Zeeuwse damtitel Ook de derde partij tussen -.'art Sin- ke en Leo Anderson om de Zeeuwse damtitel is zaterdag m Goes in remise geëindigd, al heeft het er een tijd naar uitgezien, dat Anderson met de zege zou gaan strijken. Van af de opening had hij het initiatief in handen en ontwikkelde een bijzon der krachtige stelling. Bij de S3e zet verzuimde hij echter door te stoten met 23-28 en kreeg Sinke gelegen heid zijn verdediging te organiseren. Nog steeds bieef Anderson voordeel hehouden maar toch niet voldoende meer om winst te veroveren. Woensdag 10 februari wordt te Goes de vierde partij gespeeld. De stand is SS. Er wordt doorgespeeld tot de eerstvolgende vAnstpartij de beslis sing heeft gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3