REEDS 54.000 AANVRAGEN VOOR WONINGBOUWPREMIES VeekleM Ijoodwill SPORT EN WEDSTRIJDEN WITTE KRUIS KLANKBEELD OVER DE ABDIJ VAN MIDDELBURG T.V.-kinderprogramma van K.R.0. wordt gewijzigd <2{oren, 31011 en.... Nationale finale voor Eurovisie Song Festival ZATERDAG 6 FEBRUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „RICHTCIJFER" WAS 38.000 Zeeuws richtcijfer niet overtroffen (Van onze Haagse redactie) Voor alle provincies, behalve voor Zeeland, waren in januari reeds meer aanvragen voor premiewoningen in- gediend dan er vermoedelijk in de oop van 1960 kunnen worden ge bouwd. In al deze provincies overtrof het aantal aanvragen namelijk de „richtcijfers" die door minister Van Aartsen per provincie voor 1960 zijn vastgesteld. Met deze richtcijfers gaf de minister een waarborg, dat „ten minste een bepaald aantal subsidie aanvragen voor particuliere bouw dit jaar zal worden gehonoreerd". Bij de behandeling van de begroting van volkshuisvesting in de Tweede Kamer op 27 januari deelde minister Van Aartsen mee, dat hij op dat ogenblik 54.000 premie-aanvragen had liggen. Deze 54.000 aanvragen zijn, in globale cijfers, als volgt over de provincies verdeeld: Groningen 3500, Friesland 3100, Drente 900, Overijsel 2900, Gelderland 5700, Utrecht 3200 Noord-Holland 8700, Zuid-Holland 13.250, Zeeland 900, N. Brabant 7950, Limburg 5900. Ingevolge de waarborg van de mi nister mag men er in beginsel mee rekenen, dat in 1960 de volgende aantallen premies per provincie zullen worden toegekend. Gronin gen 1200, Friesland 1200, Drente 800, Overijsel 2300, Gelderland 4500, Utrecht 2000, Noord-Holland 7000. Zuid-Holland 8000, Zeeland 1000, Noord-Brabant 6500, Lim burg 3500 (totaal Nederland 38.000). Vergelijking van deze cijfers leert dat slechts voor Zeeland tot nu toe minder aanvragen zijn ingediend dan (Advertentie) Crackfree beter en goedkoper. Auto te water: koopman verdronken In de nacht van donderdag op vrij dag is de 50-jarige koopman L. Groenteman uit Hilversum verdron ken, toen hij met zijn personenauto op het terrein van do centrale markthallen te Amsterdam in een der zijkanalen van het westelijk marktkanaal was geraakt. Een bij hem zittende 20-jarige leerling-ver pleegster slaagde er in zich te red den. Zij verbrijzelde een ruit en zwom naar de kant, waar zij alarm sloeg. Een brandweerman en een .politic agent hebben later de koopman uit de wagen gehaald. Hij bleek reeds te zijn overleden. Naar de politie meedeelde verkeerde het slachtoffer onder invloed van sterke drank. Vrijdag is bij de aanlegsteiger van de Valkenwegpont te Amster dam de 66-jarige nachtwaker J. C. De Boer met zijn fiets in het IJ gereden. Ongeveer een uur la ter werd de man levenloos uit het water opgehaald. Vermoed wordt dat de heer De Boer, die bijziend was, naast de neergelaten klep van de pont in het water is gereden. BINNENVERINGBEP SCHUIMRUBBERBED De dood op de weg Op de verkeersweg Hoevelaken Apeldoorn onder de gemeente Voort huizen is gisteren een ongeluk ge beurd, waarbij de 62-jarige mevr. Van Esch, gewoond hebbende in Voorthuizen, om het leven is geko men. Mevrouw Van Esch wilde per rijwiel de verkeersweg oversteken. Zij werd gegrepen door een uit de richting Apeldoorn komende personenauto. Mevrouw Van Esch werd daarbij op slag gedood. De personenauto kwam in notsing met een boom en werd daarbij totaal vernield. Koningin Juliana en prins Bemhard naar België Koningin Juliana en prins Bemhard zullen zich, op uitnodiging van de koning der Belgen, van 30 mei tot 2 juni 1960 naar België begeven voor het brengen van een staatsbezoek, aldus heeft het ministerie van bui tenlandse zaken vrijdag bekendge maakt. Buspersoneel komt terug van eis De delegaties van personeel van vervoersondernemingen hebben mee gedeeld, dat zij na rijp overleg op hun besluit, dat inhield dat zij zater dag 6 februari om twaalf uur uitslag wensten op hun eis van drie procent van het jaarloon als voorschot op de lopende onderhandelingen, terugko men, totdat de besprekingen tussen de werkgevers- en werknemersorga nisaties die tot dusver een gunstig karakter dragen, geëindigd zijn. ten minste in 1960 voor honorering in aanmerking kunnen komen. In alle andere provincies overtreft het aan tal aanvragen liet „richtcijfer". In sommige provincies, met name in Groningen en Drente, is het verschil slechts gering. Elders zijn er iets grotere, soms zelf zeer grote ver schillen. Crackfree beter en goedkoper. Kwestie-Bizerta zou geregeld zijn De kwestie van de ontruiming van de basis Bizerta door de Franse troepen is geregeld. De zaak zal vandaag of morgen volledig in kannen en kruiken zijn, zo heeft president Bourguiba van Tunesië vrijdag verklaard. De president maakte dit bekend in een rede van twee uur op een bijeen komst van 1500 politieke en vak bondsleiders in Tunis. Bourguiba, die voornamelijk sprak over ontwikkc- lingskwesties, verklaarde: „De eco nomische strijd gaat door. In verge lijking daarmee is Bizerta slechts van secundair belang". De Tunesische ambassadeur in Pa rijs. een zoon van Bourguiba, is don derdag door generaal De Gaulle ont vangen. Het is niet bekend waarover zij hebben gesproken. Een woord voerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken verklaarde vrijdag in Parijs dat hij hoopte „dat het gezonde verstand zou overheer sen". De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murviile, heeft de kwestie-Bizerta besproken op de ka binetsvergadering van gisteren. Maandag a.s. is het twee jaar ge leden dat Franse vliegtuigen het Tunesische grensdorp Sakiet bom bardeerden. De Tunesiërs blokkeer den daarop alle Franse bases, die later werden ontruimd. Bizerta is nog de enige Franse basis op Tu- nesisch gebied. Bourguiba riep on langs op tot strijd om Bizerta als de basis maandag a.s. niet ont ruimd zou zijn en men vraagt zich af of de Tunesiërs tot een symbo lische blokkade van de basis zullen overgaan als hun eis niet wordt ingewilligd. „Voorlopig geen hervatting van Iuchtvaartoverleg" Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken is het niet eens met de verklaring van staatssecretaris, de heer E. G. Stijkel. Een hooggeplaatst functionaris van het ministerie ver klaarde vrijdag dat wat het ministe rie betreft „de luchtvaartonderhande- lingen niet geschorst, verdaagd of op reces zijn. Ze zijn definitief beëin- Voigens deze functionaris kunnen de onderhandelingen slechts heropend worden twee maanden nadat de Ne derlandse regering om een herope ning van de besprekingen heeft ge vraagd en dat kan alleen, indien er een nieuwe basis wordt gevonden voor het overleg. Vrijdagmiddag is de heer Stijkel, op Schiphol teruggekeerd. Op de Am sterdamse luchthaven werd de staatssecretaris verwelkomd door de heren I. A. Aler, president-directeur van de K.L.M. en E. H. van der Beu gel, lid der directie. Hoogovens over project Rozenburg Do Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en staalfabrieken N.V. te IJmuiden gaan er van uit dat Rozen burg door de ligging op zichzelf be zien een gunstige vestigingsplaats is voor een staalbedrijf. Dit feit wettigt naar de mening van hoogovens een studie van de mogelijkheden aldaar. Hoogovens acht een dergelijke studie echter alleen doelmatig, indien daar bij rekening wordt gehouden met het ervaringsfeit, dat heden ten dage een nieuw te stichten fabriek voor walse- rijprodukten groot van opzet moet zijn, wil men een kostprijs bereiken, die kan concurreren. Een dergelijke studie vraagt bezin ning op de vele bedrijfseconomische aspecten, die aan de schepping van een groot modern ijzer- en staalbe drijf verbonden zijn, maar ook op de nationaal-economische aspecten en alternatieven. Hierbij moet rekening worden gehouden met het feit. dat Nederland deel uitmaakt van het ge meenschappelijke produktie- en af zetgebied der Europese gemeenschap voor kolen en staal. Hoogovens is voornemens in het jaar verslag over 1959 uiteen te zetten, dat de in de bestaande constellatie gelegen ontwikkelingsmogelijkheden van de eigen fabrieken te IJmuiden nog zeer groot zijn en dat de volgen de uitbreidingen ook op het terrein van andere walserijprodukten dan platte moeten liggen. Daarnaast blijft hoogovens onver minderd bereid en de houding van de directie heeft naar haar mening daaromtrent te bevoegder plaatse geen twijfel kunnen laten con structief deel te nemen aan een stu die, die, uitgaande van het algemene Nederlandse belang, een antwoord zou moeten geven op de vraag, of een tweede ijzer- en staalbedrijf hier te lande gewenst is, zo ja waar, wan neer en volgens welke opzet. Zitting van marineraad uitgesteld Uit België is bericht ontvangen, dat de heer Roland Viaene, schipper van het Belgische vissersvaartuig „O 281" (Jenny), die als getuige in de aanvaringszaak Hr. Ms. „Karei Doorman" en het Belgische vissers vaartuig „Frans Eiza", maandag door de marineraad gehoord zou worden, die dag niet beschikbaar kan zijn, daar hij dan nog varende is. Daarom gaat de zitting van de mari neraad op 8 februari niet door. De marineraad zal nu op donderdag 11 februari, des morgens om halï tien, in openbare zitting bijeenko men om deze getuige alsnog te ho ren. De zitting zal worden gehouden in de Rolzal in Den Haag. Weer jongeren in Hongarije geëxecuteerd Het Italiaanse nieuwsagentschap „Halla" meldde vrijdag dat opnieuw 45 tot 60 jongeren in Hongarije zijn geëxecuteerd wegens het aandeel dat zij hadden in de opstand van 1956. „Tijdens december is in Hongaarse gevangenissen „recht" gedaan aan vijftien tot twintig jongeren, die er van waren beschuldigd te hebben deelgenomen aan een revolutie tegen de staat. In de laatste weken van januari van dit jaar werd aan 30 tot 40 jongeren op dezelfde beschuldi gingen op gelijksoortige wijze „recht gedaan", aldus het persagentschap. Crackfree beter en goedkoper. ZEEUWSE SCHAAKCOMPETITIE Vlissingen I verpletterde Middelburg II met 2-8 Middelburg IV won van Goes II Voor de Zeeuwse schaakcompetitie werd gisteravond een van de belang rijkste wedstrijden gespeeld in de eerste klas. Het was nl. de wedstrijd Middelburg HVlissingen L welke een strijd is geworden van „kat en muis". De Vlissingcrs spreidden zo'n grote macht ten toon dat Middelburg met 28 ten onder ging. Aan de eer ste vijf borden werd een score be haald van 05. Gedetailleerde uitslagen. Middelburg IIVlissingen I 28: K. van Belzen P. A. Bohlmeijer 01, J. K. Bar telA. Niemarkt 01, J. C. Goed hartR. Ruyg jr. 01, C. Jonkheer —F. H. J. Dieperink 0—1, L. J. WoudstraJ. Jansen 01, A. M. VerspoorJ. v. d. Hagen 10, W. J. van WijnenP. Vijn y°Vi. W. Flis- sebaaljeJ. Smits 01. K. J. Holster A. Boer Vs. W. ScheltensJ. Mommaas 0—1. Totaal 28. Voor de tweede klas A speelden even eens te Middelburg Middelburg IV Goes II, welke wedstrijd een over winning opleverde voor Middelburg IV. Het werd nl. 6%3%. Gedetailleerde uitslagen. Middelburg IV—Goes H 6V£—3%. H. Materna— F. de Klerk V£, J. PieterseC. W. Saman C. v. d. Sande B. v. Holst 10, P. VerhageY. W. Steenhuis 10, J. GoedbloedA. Bonder 10, P. de RijkeA. Kiel 10, M. J. de VriesW. v. Dulle- men jr. 01, C. v. d. KoordeW. van Dullemen sr. V2, D. van Noppen M. Dalebout 1—0. C. M. v'. d. Ivuyl -C. Pleijte 0—1. Totaal 6%— 3%. Nederlandse meisjes aan de leiding in Garmisch Na twee verplichte figuren is in de wedstrijden kunstrijden te Garmisch- Partenkirchen de klassering thans: 1. Sjoukje Dijkstra, 255,6 p.; 2. Joan Haanappel, 249,9 p.; 3. Regina Heit- zer, Oostenrijk 238,5 p.; 4. Ina Bauer, West-Duitsland, 235.S p.: 5. Karin Froher, Oostenrijk 230,1 pu Loting te Davos Tegenstanders van Nederlandse schpatsers bekend Te Davos heeft de officiële loting vrijdag de rijders aangewezen, die op de 500 meter om het wereldkam pioenschap gaan strijden. Vier schaatsers zijn afgevallen in verband met de wens van de technische com missie om het ijs te sparen. In de tweede rit komt Henk van der Grift uit tegen de Zweed Olof Bro- gren. Verder zijn de Nederlanders als volgt ingedeeld: 4. Yang Chu Cheng (China) tegen Jan Hesman, 12. Valevy Kotow (Rusland) tegen Wim de Graaff. De loting voor de 5000 meter had als resultaat: 5. Gontsja- renko (Rusland) tegen Jan Pesman, 6. Monaghan (Engeland) tegen Broekman 15. Schüler (O.-Duits- land) tegen De Graaff, 17. Malkin te gen Van den Berg, 20. Van der Grift tegen Kotow. DE £Chte PIJNSTILLER Rugpijn... maar ook ander® plagende pijnen vaagt u prompt weg met WITTE KRUIS Tabletten, poeders, c Hoog rijst de Abdijtoren van Middelburg boven het vlakke land van Walche ren. Een stroom van klanken stort zich uit de barokke spits over de velden en wei den, pril in de jonge mei..." Zo begint het klankbeeld, dat Jan Naaykens heeft samengesteld over de Middelburgse Abdij en dat dinsdagavond half zeven door de KJR.O. zal worden uitgezonden. „Pril in de jonge mei...": het is 17 mei 1940. Het spel vangt na melijk aan met de verwoesting van het oude kloostercomplex in de oorlog: en het is dit thema, dat het klankbeeld beheerst. De res taurateur van het oude klooster, ir. H. de Lussanet de la Sabloniè- re vertelt iets van de opbouw en ook de bibliothecaris van de pro vinciale bibliotheek, de heer H. Pieters, verhaalt over de neer gang en opbouw van de Abdij. Voorts is gebruik gemaakt van orgelmuziek door Jan Rijn". De schrijver van het klankbeeld. Jan Naaykens, heeft samen met de producer Frans Evers, er even wel naar gestreefd de historie van deze oude gebouwen breder uiteen te zetten. En daarvoor heeft hij een uitstekende methode gebruikt: korte flitsen vastgelegd in dialoogvorm, met daarnaast een kort luisterspel. Voor deze beide elementen wist Frans Evers een uitstekende groep hoorspel acteurs aan te trekken: Grays Voorbergh, die als verteller fun geert, Jeanne Verstraete, zijn Sartner in de dialoog, Louis de iree, die als abt optreedt, Ste.ve van Brandenberg, aie een korte rol van Willem II rooms-koning vervult, alsmede Leo Derijks, die voor prior speelt. Het Is opvallend, hoe nog tij dens de opnamen in de KE.O - studio al spelend de tekst werd aangevuld, een keer zelfs enigszins anekdotisch. Op een bepaald moment vraagt de abt aan de prior of er voor graaf Willem II voldoende „divertis sement" is. En de prior ant woordt, dat „een aap zijn kun sten zal vertonen...Toen bij de eerste repetitie deze passa ge aan de orde kwam zei Cruys Voorbergh plotseling: „Weten jullie hoe in die dagen een aap werd genoemd?" Niemand wist het. „Een schar minkel" zei Voorbergh. „Weet je wat we doen? We lassen het woord er eenvoudig in. De prior zegt dus: een scharmin kel zal zijn kunsten verto nen..." Aldus werd besloten. Maar toen het geheel werd opgeno men en Leo Derijks braaf tot de abt zei: „Een scharminkel zal..." onderbrak de oude to- neelrot Louis de Bree de abt hem plotseling: „Een wat?" Waarop Derijke gevat zei: „Een aap met uw welne men...". Zo werd al Improviserend de tekst sterker gemaakt: een bewijs te vens, dat ook dergelijk werk niet gedegradeerd wordt tot een stuk je routinewerk. Trouwens, toen de band nog eens na gedraaid werd, was iedereen het erover eens, dat met name Jeanne Verstraeten voortreffelijk voordrachtswerk had geleverd: op het moment van het afdraaien was zelfs de hele „cast" even gegrepen... Het sa mengaan van bijeenhorende mu ziek en tekst gaf hier uitstekende resultaten. Frans Evers, die onder meer be kendheid kreeg door zijn Bra bantse uitzendingen, heeft dit klankbeeld voorbereid en doen uit voeren. (Dinsdag 18.30 u., 298 m.) Wim Sonneveld voor K.R.O. Wim Sonneveld heeft gisteren een bespreking gevoerd met de pro- duktieleiding van de K.R.O. Ge sproken werd over de vraag of Sonneveld voor de K.R.O. T.V. een show of een amusementsprogram ma zal samenstellen. De mening van de heer Sonneveld is dat zijn show, die hij samen stelde voor de A.V.R.O. toch nog op het scherm zal komen. Zoals men weet konden de plannen van Wim Sonneveld geen doorgang vinden. Overigens had het gesprek n\et de K.R.O. een oriënterend karakter. Vragen over radioprogramma's Het Tweede Kamerlid mevrouw Van SomerenDowner (v.v.d.) heeft aan de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, mr. Scholten de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het waar, dat in de week van 7 tot en met 13 februari j.l. door het centraal bureau van de omroepen geen schema's van de avondprogramma's zijn verschaft aan de buitenlandse etherorgani saties, dit in strijd met de af spraken, gemaakt in de Union Eu- ropéen en Radiodiffusion, volgens welke wederzijds de verplichting bestaat elkaar op een termijn van tien dagen of) de hoogte te stellen? 2. Heeft de staatssecretaris ken nis genomen van publikaties in buitenlandse bladen, waarin deze gang van zaken gelaakt wordt, en van de activiteiten van een Duits persbureau, dat een verslag gever opdracht heeft gegeven een reportage te maken over de si tuatie in de Nederlandse omroep wereld? Als deze vragen bevesti gend worden beantwoord acht de staatssecretaris dit dan niet schadelijk voor de goede naam van Nederland in het buitenland? 3. Is 't de staatssecretaris bekend, dat de moeilijkheden met de nieuwsvoorziening door de om roeporganisaties ontstaan zijn uit de behoefte van genoemde orga nisaties om het onafhankelijke blad T.V. van nieuws uit te slui ten? De televisie-uitzendingen van de K.R.O. voor de kinderen onder gaan enige wijzigingen. Zoals we reeds meldden zal Dappere Dodo afscheid nemen van zijn vrienden. Maar ook een andere programma- reeks wordt beëindigd, namelijk „Hokus, Pokus, dat kan ik ook" van Adrie van Oorschot. Volgende week zaterdag volgt de vijftigste en laatste uitzending in deze serie. De opzet van Hokus, pokus was om de kinderen aan te sporen tot enige zelfwerkzaamheid en daar om werden hen wat knutselwerk en goocheltrucjes geleerd. Dat al les gebeurde spelenderwijs en tij dens de belevenissen van Tonny van der Stoep en Mieke in het huis van Van Oorschot. Vier jaar hebben deze voorstellingen, waar in ook Chinees Liang optrad de kinderen geboeid. Chinees Liang is echter niet van het toneel ver dwenen. Adrie van Oorschot, een oud-Vlissinger, maakt een nieuwe serie namelijk De avonturen van Liang en deze serie begint op 13 maart. De regie is ook in handen van Adrie van Oorschot, die zich daarmee voor de eerste maal op het pad van regisseren begeeft. Dit is echter niet de enige rubriek die Adrie van Oorschot in het kin derprogramma heeft. Hij verzorgt ook „Ik zou wel eens willen we ten". Honderden kinderen sturen regelmatig een vraag in en als een bepaald onderwerp in zo'n zeshon derd brieven wordt aangevraagd dan mag een kind naar Bussum komen om die betreffende vraag aan een deskundige voor te leg- RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ADRIE VAN OORSCHOT. gen. Voor deze uitzendingen be staat steeds grote belangstelling. Ook de omroepster Hannie Lips krijgt een groter aandeel in deze middaguitzendingen. Voor haar is een kwartier gereserveerd om o.a. de veelvuldige correspondentie met de kinderen af te werken. Daarnaast zal ook in T.V.-uitzen- dingen van de K.R.O. aandacht worden geschonken aan Veilig Verkeer. Bovendien is er dan nog^ tijd over om regelmatig een voor de kinderen bestemde actueel on derwerp aan te snijden. sc/vrijvcn Nieuw ensemble voor N.C.R.V.Mozaïek Binnenkort zal men voor de N.C. R.V.-microfoon een nieuw en semble kunnen horen, dat moder ne muziek speelt. Het draagt de naam „mozaïek" en staat onder leiding van Jo Bos. De opnamen voor de eerste uitzending zijn reeds gemaakt. -.Het is een vreemde zaak met dit orkest. Zowel met de geboorte, met de leiding als met de samen stelling. De gedachte voor dit or kest ging uit van Jo Bos, die er over sprak met zijn zoon Ruud. Vader Bos is het klassieke genre en zoon 'Ruud het populaire toe gedaan. Samen combineerden ze hun werk in dit orkest, dat be staat uit de combo, waarover Ruud de scepter zwaait het Gooiland sextet, dat in kringen van muziekliefhebbers een bijzon der goede naam heeft en waarvan enkele zeer fraaie grammofoon platen zijn verschenen als mede uit een dozijn strijkers, die meer uit de kringen van vader Bos komen. Vader en zoon maak ten ieder drie arrangementen voor dit eerste optreden. In de nationale finale voor het Eurovisie Song Festival, welke de Nederlandse Televisiestichting dinsdag 9 februari om 21 uur uit zendt zullen 16 vocalisten do 8 gekozen liedjes 2 maal ten gehore brengen. Beurtelings worden zij begeleid door liet Metropole Or- kenst oJ.v. Dolf van der Linden en een Combo o.l.v. Eddy de Jong. De volgorde waarin de liedjes worden uitgebracht is: Deel L Caroussel (Marcel Thiele- mans) M.O.; Adio (Betty Luske) Combo; Niet voor mij (Greetje Kauffeld) M.O.; In mijn hart (Herman Emmink) Combo; Re genkapje (Karei v. d. Velden) M. O.; Wat een geluk (Annie Pal men) Combo; Vanavond (Jaap Dubbelboer) M.O. en Ik leef (Wim van der Beek) Combo. Deel II. Vanavond (Joop Smits) Combo: In mijn hart (Jan v. d. Most) M.O.: Regenkapje (Ritfi Huyskens) Combo; Adio (Tonny van Hulst) M.O.; Niet voor mij (Piet Sybrandy) Combo; Ik leef (Janie Bron) M.O.; Caroussel (John de Mol) Combo en Wat een geluk (Rudi Carrel) M.O. Nadat de liedjes gezongen zijn zullen 120 kijkers, verdeeld over 12 jury's in het land, telefonisch hun beoordeling doorgeven. GREETJE KAUFFELD Een jury bevindt zich o.a. in Ycr- seke bij de heer B. J. Korstanje, Bernhardstraat 16. Tot besluit zal het uitverkoren liedje nog eenmaal worden uitge voerd in dit programma, waarvan Piet te Nuyl jr. de produktie heeft en Leen Timp de regie. VANDAAG T eleuisie Voor liet eerst zal een vrouwelijke kandidaat pogen „er wat van mee te nemen" in het programma: „Je neemt er wat van mee". Greetje Kauffeld verleent muzikale mede werking aan het programma, dat geregisseerd wordt door Eimert Kruidhof en uitgezonden uit de Singer Concertzaal te Laren. Het programma van de VARA be gint op deze avond met „Mensen, dingen, nuen het wordt later op de avond na een Eurovisie inter mezzo waarin een reportage wordt gegeven van de Europese kam pioenschappen kunstrijden op de schaats te Garmisch Partonkir- chen besloten met „Publieke Tri bune". De Vlaamse televisie zendt van 15.40 tot 17A0 een reportage uit van de rugbywedstrijd Land van Wales-Schotland in Cardiff. In de avond wijdt de Vlaamse televisie ook aandacht aan de wedstrijden te Garmisch-Partenkirchen. (21.55). MORGEN T elevisie In het KRO televisieprogramma zal John Soer voor de tweede maal het spel „Sammy" van Ken Hughes in de vertaling van Jan Willem Hofstra vertolken. Vooraf zetten Fred Bredschneyder en Joop Rein- boud de klok der geschiedenis te rug op het jaar 1922 in de rubriek van historische actualiteiten „An no". Vanaf 16.00 tot 18.00 uur wordt weer een reportage gegeven van de Europese kampioenschappen. Deze wedstrijden kan men ook volgen via de "Vlaamse televisie van 17.20 tot 18 uur. Om 14.25 geeft de Vlaamse televisie een kijk op de strijd om het Belgisch veldritkam- pioenschap, gevolgd door een re portage van de internationale veld loop te Hanuit. Om 21.35 volgt na het amuse mentsprogramma een film van Jean Rouch opgenomen aan de Ivoorkust: Mol, un noir. Radio Naar dc roman „Forbidden Area" van Pat Frank heeft de Nederland se schrijver Hans Berghuis een vijf delig hoorspel geschreven, dat de KRO onder de titel „De fatale 7 dagen" uitzendt. Het gegeven is een spannend spionage-verhaal, waarin o.a. een licht geworpen wordt op de moderne spionageop- leidingen in oost en west.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13