Minister De Pous verwacht nog verschillende prijsverlagingen KLANKBORD Kijkgeld voorlopig bepaald op 36 ENGELSE MAATSCHAPPIJ LAAT SCHIP IN NEDERLAND BOUWEN BIJ PICCARDS REC0RDDUIK BRAK PLEXIGLAS VAN RAAM GENEEFSE ADVOCAAT, PIERRE JACCOUDSCHULDIG BEVONDEN VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 GEREGELD ONDERHANDELINGEN MET BEDRIJFSLEVEN (Van onze parlementaire redacteur) Er zijn in de komende tijd nog verschillende prijsverlagingen te ver wachten, zo heeft de minister van economische zaken, drs. De Pous, donderdag in de Tweede Kamer meegedeeld, in antwoord op vragen, die hem door de socialistische afgevaardigde drs. Nederhorst waren gesteld. De minister voelde zich tot zijn medeling gerechtigd op grond van bespre kingen die hij met het bedrijfsleven heeft gevoerd. Uiteraard kon hij de prijsverlagingen niet voortijdig bekendmaken. Wel was hij bereid de re sultaten van zijn besprekingen over te leggen aan de vaste commissie van economische zaken uit de Tweede Kamer. Minister To.xopcus is van mening dat, nu het overheidspersoneel voor lopig een verbetering van zijn finan ciële positie ontvangt ten bedrage van drie procent van het salaris op een tijdstip dat voor het overgrote deel van het personeel bij de parti culiere bedrijven (namelijk ruim 70 procent) nog geen loonsverhoging is goedgekeurd, bezwaarlijk kan wor den gesteld dat de ambtenaren ach terop zijn geraakt. De minister zegt dit in antwoord op vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer Blom (p.v.d.a.) die de minister had gevraagd, dit naar aanleiding van een mededeling van staatssecretaris Roolvink voor de te levisie, volgens welke al ongeveer 1,2 miljoen werknemers op een totaal van 3.5 miljoen een loonsverhoging hebben geïncasseerd, of hij niet van oordeel is dat de ambtenaren achter op zijn geraakt en de dupe zijn ge worden van de nieuwe loonpolitiek. De minister handhaafde echter zijn toezegging het overleg over een de finitieve salarisherziening met de or ganisaties van overheidspersoneel weer op te vatten, zodra voldoende verantwoorde gegeven voorhanden zijn. Pachten Het ligt in de bedoeling te bevorde ren, dat de koninklijke besluiten, die regelen inhouden ten aanzien van de hoogst toelaatbare pacht- en koop prijzen worden gewijzigd in deze zin dat de pachtuormen voor boerenwo ningen worden verhoogd. De minister van landbouw en visserij, mr. Marij- rnen, heeft dit donderdag in do Twee- do Kamer meegedeeld in antwoord op vragen van de heer Egas van de P.v.d.A. Dezo afgevaardigde was tot zijn informatie gekomen naar aanlei ding van mededelingen, die het lid van het bestuur van het landbouw schap, de heer H. M. Gerbrandy, op de jaarvergadering van de Friese C.B.T.B. heeft gedaan, en waaruit blijkt dat een verhoging van de zo genaamde pachtnormen in het voor nemen zou liggen. De minister zei, dat de persberich ten dienaangaande zo onvolledig wa ren, dat zij een onjuist beeld gaven van wat feitelijk de bedoeling van de regering is. De onmiddellijke aanleiding voor de regering om de pachtnormen voor gebouwen te verhogen vormt het op het ogenblik bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp tot wijzi ging van de huurwet-. Indien de hu ren van de woningen in de niet- agrarische sector worden verhoogd, dan dienen ook de pachten van de boerenwoningen te worden aange past, aldus de minister. T elevisie De Tweede Kamer heeft donderdag haar goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp dat het kijkgeld ver hoogt van 30 tot maximaal 40 per jaar. Voorlopig zal het bepaald Dienstplicht voor burgers in Duitse Bondsrepubliek Een woordvoerder van het West- duitse ministerie van buitenlandse zaken heeft donderdag meege deeld dat het ministerie een wets ontwerp heeft opgesteld waarmee wordt beoogd mannen die niet in militaire dienst zijn, en vrouwen in tijd van oorlog te kunnen op roepen voor speciale diensten. Het doc) is te waarborgen dat be langrijke fabrieken, verbindings middelen, elektrische centrales, waterleidingsinstallaties en zie-' kenhuizen blijven werken. WAT ZE ZEGGEN. De vroegere Britse minister van buitenlandse za ken sir Anthony Eden: „Op interna tionale conferenties kunnen geruch ten, valse en andere, gemakkelijk hun weg naar de pers vinden. Dat is te waarschijnlijker', wanneer on derhandeld wordt in grote steden. Dit is een van de redenen, waarom Genève een beter hoofdkwartier voor de Verenigde Naties zou zijn ge weest dan New-York". De Ameri kaanse vice-president Richard Nixon; „Als ik tot president van de Vérenig- du Staten wordt gekozen, staat éen ding vast: ik zal de slechtse golfspe- iur zijn die ooit in het Witte Huis ge woond heeft". VUILNIS. Een automobilist in de Engelse plaats Luton is tot een boete van vijf pond veroordeeld wegens het storten van vuilnis op de openbare weg. Met het „vuilnis" werd zijn .au to bedoeld die hij zo lang had laten ■staan dat het voertuig in stukken uit elkaar was gevallen. worden op 36. Alleen de heer Bak ker (c.p.n.) was tegen. De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Scholten, verheugde zich over het feit dat de meerderheid van de Ka mer op het standpunt stond dat de verhoging van het kijkgeld en de eventuele invoering van reclame in de televisie uit elkaar gehouden be horen te worden. Zijn beleid was daarop altijd gericht geweest, zei hij. Met de tekst van de televisienota is het departement van o.k. en w. nog niet gereed, aldus de staatssecre taris. Er wordt echter intensief aan gewerkt. Tweede Kamer Verder deelde hij mee dat nog be sprekingen gaande zijn over een tweede kanaal. Hij kon evenwel nog niet zeggen welke de moge lijkheid ervan is. Hij meende dat het op de duur zeker moet ko men. Met een van de afgevaardig den was hij het eens, dat de tele visie niet eenzijdig zwaar cultu reel mag worden. Dat is een kwes tie van de omroepverenigingen, die de juiste afwisseling moeten brengen. Wel dienen de mogelijk heden geschapen te worden om het peil zo hoog mogelijk op te voeren. Zendtijd De uitbreiding van de zendtijd van 18 tot 22 uur zal niet ingaan op 1 januari 1961, maar op 1 oktober 1960. De invoering ervan wordt dus drie maanden vervroegd. De staatssecretaris deelde mee, dat ongeacht hun eventuele behoeftig heid, zullen worden vrijgesteld van de betaling van kijkgeld de oorlogs invaliden en de invaliden van de koopvaardij. Naar de mogelijkheid van vrijstelling voor bejaarden bene den een bepaald inkomen wilde hij, zonder enige toezegging te doen, „met sociale bewogenheid" een on derzoek instellen. Tenslotte verdedigde hij de nïet- toelating van de film „Kringloop" voor de televisie, op welke niet- toelating mr. Vrolijk van de P.v.d.A. kritiek had geoefend. Radarsignaal door zon teruggekaatst De natuurkundige faetdteït van dc universiteit te Stanford (Californïë) heeft op 7, 10 en 12 april vorig jaar met een radarzender, die een vermo gen had van 40.000 watt korte radar- impulsen uitgezonden naar de zon. Nadat men van april vorig jaar tot eind januari van dit jaar de verkre gen gegevens met behulp van elek tronische rekenmachines had gecon troleerd, is met zeer grote zekerheid vastgesteld dat het uitgezonden sig naal de zon heeft geraakt en terug gekaatst en opgevangen is. Het isoleren van het uitermate zwak ke sein uit de massa van energie wel ke de zon uitzendt, is in het rapport vergeleken met het opmeten van de lichtsterkte welke een lucifer uitzendt die men aansteekt middenin een felle bosbrand Het was de eerste maal dat een ra- darsïgnaal van de zon werd terugge kaatst. Wel heeft men zulke seinen afgekaatst op de maan en de planeet Venus. De afstand die het radarsig naal van de zender te Stanford heen en terug moest afleggen was 2.776.000.000 kilometer. GUNSTIGER LEVERINGSVOORWAARDEN Britse scheepsbouwers teleurgesteld Het besluit van de „Anchor Line" een vaartuig van 8.000 ton in Neder land te laten bouwen heeft in krin gen van Engelse scheepsbouwers gro te teleurstelling veroorzaakt. Een woordvoerder van het vakverbond van werfarbeiders verklaarde naar aanleiding van dit contract dat de regering zich over de kwestie van het plaatsen van sclieepsbouworders in het buitenland dient to beraden. De „Anchor Line" te Glasgow deelde mede dat het contract naar C. van der Giessen en zn. scheepswerven N. V. te Krimpen aan de IJsel is gegaan omdat deze onderneming gunstiger leveringsvoorwaarden en een lagere prijs bood dan de Engelse werven. Van der Giessen verklaarde zich be reid te garanderen dat het schip bin nen veertien maanden zal zijn vol tooid. De Engelse scheepsbouwers wilden niet garanderen dat het werk niet door arbeidsconflicten zou wor den vertraagd. „Lloyds list and shipping Gazette" schreef donderdag dat het contract veel weg heeft van de „bargains" (koopjes) die door Westeuropese werven worden aangeboden, waarop geen winst wordt behaald maar die slechts dienen om de werkgelegen heid te handhaven. De scheepsbouwers langs de Clyde zijn over het algemeen van oordeel dat de Nederlandse prijs onmogelijk veel beter kan zijn dan die welke door de Engelse werveij. is geboden, en dat verscheidene Engelse scheeps- bouwondernemingen het schip ook binnen veertien maanden zouden kun nen opleveren. De „Financial Times" citeerde een vakbondswoordvoerder, volgens wie de „Anchor Line" werk naar 't bui tenland zendt op 'n tijdstip dat ernsti ge zorgen bestaan over de situatie in de scheepsbouwindustrie. Hij zeide, dat de scheepsbouwondememingen langs de Clyde met buitenlandse maatschappijen kunnen concurreren. Het nieuwe schip is bestemd voor de Noordatlantische dienst. Het wordt het eerste „buitenlandse" schip van de „Anchor Lines", die thans zes in Engeland en Schot land gebouwde schepen in dienst heeft. Het Wereldgebeuren Slechts enkele meters van de liui-zen in het dorp Beesands in South. H Devon (Engeland) strekt zich de wijde zee uit. Bij elke vloed en storm houden de dorpelingen de adem in. De kleine uml, die de hui- =1 M zen tegen de zee moet beschermen, wordt steeds verder ondermijnd M en afgeknaagd. Beesands ligt op een mijl afstand vun Hallsands, een dorpje dat tijdens een hevige storm in 1918 geheel werd ver- M woest. Elke dag kruipt de zee meer naderbij. De raad van het Kingsbridge rural district heeft aarde voor de bedreigde wal laten M storten; zonder resultaat overigens. De gemeentesecretaris verklaarde, dat de raad geen wettelijke M bevoegdheden bezit om uitgebreide werkzaamheden aan de zeewe- H| ringen te laten verrichten. Het roordt thans bijna zeker geacht, H dat de huiseigenaren in Beesands uiteindelijk financieel voor de versterking van de wal moeten opdraaien. Ondertussen slaapt men M onrustig in Beesands. iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii Meer emigranten uit steden dan van platteland Van de in de jaren 1957 en 1958 uit Nederland naar de eigenlijke over zeese emigratiegebïeden vertrokken Nederlanders (33.000 resp. 25.000 personen) waren er 16.000 (48 resp. 11.000 (45%) laatstelijk af komstig uit de grote steden. Reke ning houdend met de omstandigheid dat ongeveer een derde gedeelte der Nederlandse bevolking in de grote steden woonachtig is, blijkt do emi gratie uit de grote steden in de ge noemde jaren relatief aanmerkelijk hoger te zijn geweest dan uit dc rest van het land. Deze gegevens staan vermeld in de „Statistiek van de buitenlandse mi- gratie in 1957 en 1958" van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, sa mengesteld op grond van de opga ven van de gemeentelijke bevolkings registers. Het C.B.S. heeft in deze publikatie voor het eerst het materi aal omtrent omvang en betekenis van de buitenlandse migratie ook ge rangschikt naar de indeling volgens de publikatie „Typologie van de Ne derlandse gemeenten naar urbanisa tiegraad". Beziet men volgens deze indeling naast de cijfers over de emigratie ook die van de immigratie, dan blijkt, dat bij de buitenlandse migra tie overwegend de grote stadsbevol king is betrokken. Zo vertrokken in 1957 uit de grote steden 29.000 men sen naar het buitenland, terwijl de vestiging uit het buitenland 20.000 mensen bedroeg. Voor de overige -ste den waren «deze cijfers resp. 13.000 en 10.000, voor het verstedelijkt plat teland 14.000 resp. 15.000 en voor het platteland 7000 resp. 5000, Luitenant Walsh, die met de Zwitserse geleerde prof. Piccard bij het eiland Guam in een duikgondel een recordduik van circa 12 km heeft gemaakt, heeft donderdag op een persconferentie in Washington mee gedeeld dat bij de afdaling een 2cm dik plexiglas van een raam in de duikgondel is gebroken. Het was een raam van het „voorvertrek" in de gondel. Het raam brak tengevolge van de veranderingen in de temperatuur. Walsh zei dat het voorvertrek van tevoren opzettelijk onder water was ge zet, zodat er voor hem en Piccard geen gevaar bestond. Maar, zei hij, op de weg terug naar de oppervlakte hebben wij enkele ogenblikken in grote spanning gezeten. Wij vroegen ons af of wij nog wel het water uit het voorvertrek zouden kunnen krijgen met behulp van zuurstof flessen. Als dit niet het geval was geweest, hadden wij in de gondel moeten blijven tot deze naar Guam gebracht zou zijn, hetgeen vijf dagen geduurd zou hebben. Voor de persconferentie waren beide mannen op het Witte Huis toegesproken door Eisenhower, die hun onderscheidingen overhandigde. Duits schip „Carsten Witt' in Oostzee gezonken Het Russische s.s. „Strelna" van 1.945 ton heeft in de nacht van woensdag op donderdag 22 opvaren- den opgepikt van de Duitse vracht boot „Carsten Witt", dat in de Oost zee tussen het eiland Bornholm en Zuid-Zweden is gezonken. De gezag voerder wordt vermist. Omstreeks middernacht liet het 1.445 ton metende Duitse schip dat in 1943 in Nederland werd gebouwd, weten dat het zinkende was en dat de be manning in de sloepen ging. Een Deense reddingsboot en vijf schepen, waaronder de Britse tank boot „British Sportsman", spoedden zich naar de opgegeven positie, maar zij vonden geen spoor van de vracht boot en zijn opvarenden. Later meld de het Russische schip, dat het de bemanning had opgepikt. Het was niet bekend of de gezagvoerder van de „Carsten Witt' met zijn schip ten onder is gegaan of dat hij later is verdwenen. Bredase bankbediende met f 6000 naar Parijs Interpol speurt op het ogenblik naar de Bredase bankbediende J. B., 23 jaar oud, die ervan verdacht wordt ten nadele van de Rotterdamsche Bank te Breda een hedrag van onge veer f 6000 te hebben verduisterd. De Bredase recherche, die een uit voerig onderzoek heeft ingesteld, gaf voor het eerst iets vrij over deze zaak, nadat Interpol in Parijs was gewaarschuwd Eind vorige week kwam bij de Rot terdamsche Bank aan de Veemarkt straat een enveloppe binnen, waarin zich een groot bedrag aan buiten landse valuta bevond. Toen de dag daarop de bank verzocht werd een regu voor deze geldzending af te ge ven, bleek het geld niet geboekt en het regu verdwenen te zijn. Later kwam aan bet licht, dat B. op de dag van de vermissing van het geld een snipperdag had genomen en naar Parijs was gereisd. Een taxi chauffeur uit Breda die hem vervoer de. vertelde hij juist salaris en tan tième te hebben ontvangen, waarvan hij een vermoedelijk vervalst schxiftelijk bewijs toonde. De taxi chauffeur werd in Parijs betaald en kreeg opdracht te wachten tot B. terugkwam. Hij is echter in het hartje van Parijs spoorloos verdwe nen. Tenslotte is de chauffeur maar weer naar Breda teruggereden. Het signalement van zijn passagier heeft hij doorgegeven aan de recherche. Pierre Jaecoud, ex-deken" van de orde van advocaten te Genève, is donderdag schuldig bevonden aan moord op de 62-jarige zakenman Cliarles Zumbach. De 55-jarige Jaccoud heeft zoals bekend in Ge nève terechtgestaan op beschuldi ging van moord op genoemde za kenman. Hij werd veroordeeld tot zever jaar gevangenisstraf. Hij werd voorts voor tien jaar vervallei verklaard van de burgerrechten Deze laatste straf gaat in na ^ijn vrijlating. Op zijn gevangenis straf zullen de 19 maanden in mindering worden gebracht die Jaccoud in voorarrest heeft door gebracht. De openbare aanklager, die een oude vriend van Jaccoud was, had tien jaar gevangenis straf geëist. De jury nam het besluit met meerderheid van stemmen. In Zwitserland bestaat de doodstraf niet. Een van Jaccouds verdedi gers verklaarde „geschokt" tc zijn door het vonnis. De straf had volgens hem zo mild mogelijk moeten zijn wegens de slechte ge zondheidstoestand van Jaccoud, die. sinds zijn arrestatie in. juni 1958 lijdt aan nerveuze, aandoe-. ningeu. Jaccoud werd tenslotte ook nog veroordeeld tot betaling van de kosten van het proces. De jury, die het schuldig nitspralc, bestond uit vijf vrouwen en zeven mannen. Zij verklaarde Jaccoud ook schuldig aan een poging tot moord op de echtgenote van Charles Zumbacli. De jury trol? zich terug,direct na- De jury. die besliste in de zaak Pierre Jaccoud. dat Jaccoud zelf was flauwgeval len tijdens zijn slotbetoog, waarin hij opnieuw zijn onschuld betuig de. Het proces tegen Jaccoud, een bekende en algemeen geachte man in Genève, heeft 14 dagen geduurd. Het heeft de publieke opinie van heel Europa geboeid om de persoonlijkheid van de verdachte en de drijfveren tot de misdaad, al dan niet door hem gepleegd. Jaccoud werd zoals be kend ervan beschuldigd dat hij in mei 1958 de vader van de min naar van zijn maitresse in een vil la bij Genève heeft vermoord. Er zijn meer dan 150 getuigen ge hoord. Jaccoud heeft het hele pro ces, gezeten in een ziekenwagen- tje, bijgewoond. Hij heeft altijd volgehouden onschuldig te zijn. De Geneefse rechtbank verwacht dat Jaccoud in hoger beroep zal gaan. Een commissie van artsen zal worden verzocht te beslissen of Jaccoud in de kliniek te Genè ve, waar hij momenteel wordt be handeld, moet blijven en in dat geval zal hij het begin van zijn gevangenschap daar ondergaan of dat hij gezond genoeg is om te worden overgebracht naar de Bochuz-gevangenis in het kanton Vaud, waar in Genève veroordeel de personen hun straf ondergaan. Genève zelf heeft geen gevange nis; die in Vaud wordt tegen een jaarlijkse huur in bruikleen aan de stad afgestaan. Weer de Azteken Voor de loopbaan van Jacques Soustelle zijn twee gebieden van groot gewicht geweest: het midden van Mexico en Algerije. In centraal Mexico maakte hij studie van de Azteken, die daar heersten van on geveer 700 na Chr. tot 1519, toen de Spanjaarden hun rijk vernietigden. Als volkenkundige verdiepte hij zich in het merkwaardige'en meedogenloze leven van dit volk, dat in oorlog pro beerde, zoveel mogelijk gevangenen levend in handen te krijgen. Dc Azte ken meenden dat zulke gevangenen de door de goden meest op prijs ge stelde offers waren; jaarlijks had men er omstreeks 20.000 nodig. De „slacht- offers"werden met de rug op 'n blok gelegd. Het hart werd hun vervolgens uit het üjf gesneden en in de mond van het afgodsbeeld gedeponeerd. In Algerije verbleef Soustelle niet als onderzoeker en beschrijver van vol kenkundige verschijnselen, maar als staatsman. Deze hooggeleerde heer heeft altijd een levendige politieke be langstelling vertoond. In de Tweede Wereldoorlog was hij bijvoorbeeld on der meer „directeur-generaal voor speciale diensten". Dit betekende dat hij in Algerije de geheime dienst van de Vrije Fransen onder generaal De Gaulle leidde. Na de oorlog bekleedde hij ministerposten in de eerste rege ring-De Gaulle en hoge functies in het gaulistische organisatieleven. Menigeen stond paf, toen premier Mendès-France hem in januari 1955 benoemde tot gouverneur- generaal in Algerije. Mendès-France. wiens bijzonder liberale politiek ertoe leidde dat Tunesië onafhankelijk kon worden, had waarschijnlijk alle reden om aan te nemen, dat Soustelle ge schikt zou zijn om een nieuwe politie ke regeling voor het hem toevertrouw de Afrikaanse gebied tot stand tc brengen. Maar het duurde niet lang, of de terreurdaden van Algerijnse na tionalisten deden Soustelle terugko men van zijn vooruitstrevende inzich ten. Al kenden de Algerijnen geen mensenoffers, toch herinnerden hun daden Soustelle kennelijk aan de mee dogenloze Azteken. Spoedig werd dui delijk, dat hij voor Frankrijk maar één mogelijkheid zag: „tot in den treure" en zonder mededogen de gewa pende Algerijnse tegenstanders be strijden. Hij zorgde ervoor, dat enkele regeringen in de Vierde Republiek, die uit een milder vaatje wilden tappen, op het altaar van de Algerijnse in zichten die hij en de zijnen erop na- 'hielden werden opgeofferd. Na de Franse rebellie in Algerije op 13 mei 1958 wist de ex-leider van een gehei me dienst op geheimzinnige manier te ontsnappen aan de politiebewaking in Parijs om „op te duiken" in Algerije, waar hij voorzanger was bij het ge roep om De Gaulle. Het schijnt, aat De Gaulle na aan de macht te zijn ge komen aarzelde of hij Soustelle in zijn team zou opnemen, maar zijn vroege re steunpilaar kreeg tenslotte de op dracht, om als minister van voorlich ting de propaganda te organiseren voor de volkstemming over het refe rendum. Een sensationele overwinning behaalde de Unie voor de Nieuwe Re publiek, die Soustelle ais een nieuwe „gaullistische" organisatie oprichtte, bij de verkiezingen voor de Nationale Vergadering in 1958. Dat het succes aan het „merk" De Gaulle en niet aan de populariteit van Soustelle zelf te danken was, bleek in maart 1959, toen hij meedong in de burgemeestersvei-j kiezing van Lyon: zijn partij verloor bij die gelegenheid bijna de helft van de stemmen die zij bij de parlements verkiezingen had verkregen. Gisteren, daags na zijn 48ste ver jaardag, is Soustelle (naar uit betrouwbare, zij het nog niet uit officiële bron werd vernomen) in het kader van de zuivering die De Gaulle laat volgen on de nieuwe, nu vergeefse muiterij in Algiers, ontheven van zijn laatste functie van gedelegeerd minis ter voor de Sahara, voor de organisa tie van de gebieden overzee en voor de atoomenergie. Tijdens de ultra rechtse muiterij onder leiding van de inmiddels gevluchte Ortiz en de intus sen gearresteerde Lagaillarde heeft Soustelle zich „opvallend stil" gehou den; iedereen wist dat hij de bezwa ren der colons tegen De Gaulle's poli tiek van zelfbeschikking deelde; dat hij in zijn vuistje moet hebben ge lachen en bij een andere afloop van de muiterij gereed zou hebben ge staan om als leider van de nieuwe be weging voor algehele integratie van Algerije met Frankrijk op te treden. De breuk met De Gaulle, die blijkbaar evenals bijvoorbeeld „Le Monde" tot de conclusie kwam dat „zelfbeschik kingsrecht een even. noodzakelijk recht voor het wereldgeweten in de twintigste eeuw is als algemeen kies recht", zal ondanks de langdurige sa menwerking nu wel onherstelbaar zijn. Soustelle kan zich weer volledig aan te Azteken wijden. JACQUES SOUSTELLE ...weer in de wetenschap... De Britse zakenman Henry Kremer heeft een prijs van 5000 pond uitgeloofd voor de eerste geslaagde poging binnen het Britse gemenebest om een door man kracht bewogen toestel in de lucht ie brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3