TECHNISCH ONDERWIJS OP SCHOUWEN GROEIT STERK WALCHEREN „VLUCHTELINGENPROGRAMMA" IN WOLPHAARTSDIJK GEREED ZEEUWSCH-VLAANDEREN AMSTERDAMMERS VOL LOF VOOR HULP UIT SCHOUWEN Agenda VRUDAG 5 FEBRUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERGADERING TE ZIERIKZEE Uitgebreide school weer reeds te klein Do technische school „Schouwen-Dui- veland" te Zierikzee maakt de laat ste jaren een bijzondere bloeiperiode mee. Niet alleen loopt het leerlingen aantal ieder jaar met sprongen om hoog, maar ook het aantal leervak ken neemt steeds toe. Mr. C. J. B. du Croo, voorzitter van de vereni ging „Ambachtschool voor Schou wen-Duiveland", maakte daarvan ge wag in zijn openingswoord op de donderdagavond gehouden jaarver gadering. De voorzitter was verheugd, dat het technisch onderwijs bij ae overheid zo sterk in de belangstelling staat. Hij zag dit in verband met de sterke toeneming van de mechanisatie en de industrialisatie. Een „blijde zorg", noemde mr. Du Croo het feit, dat de school, in 1956 uitgebreid, nu al weer te klein blijkt te zijn. Uitbreiding van cur sussen zijn daaraan mede debet. Het schoolbestuur heeft bij de overheid reeds aangeklopt, om deze nieuwe uitbreiding zo spoedig mo gelijk te kunnen uitvoeren. Sinds 1 september van het vorig jaar is aan de school een bakkerscursus verbonden, waaraan door 19 cursis ten wordt deelgenomen. De resulta ten hiervan kregen bestuur en leden op deze vergadering in de vorm van gebak voorgeschoteld. Het ledental van de vereniging is gelijk gebleven, namelijk 141. Mr. Du Croo memoreerde in zijn ope ningswoord het overlijden van het bestuurslid de heer A. Groenendijk, die voor de gemeente Zierikzee zit ting had, terwijl de voorzitter met dankbaarheid de jubilea van de he ren Droffelaar en Hack memoreer de. Zij zijn namelijk respectievelijk 25 en 30 jaar bij het technisch on derwijs werkzaam geweest, terwijl de heer J. J. van Dijk sinds oktober van het vorig jaar 35 jaar lang deel üitmaakt van het bestuur. Het leer lingenaantal steeg met 20 procent. Aan de dagschool volgden 282 leer lingen de vakken, terwijl de avond nijverheidsschool wordt bezocht door 177 leerlingen. Bij het overzicht dat de secretaris, de heer M. de Regt, gaf, bleek, dat liet vak lichamelijke oefening in ver band met gebrek aan ruimte zeer onvoldoende kon worden gegeven. Bij de gevraagde uitbreiding is dan ook sterk op het verkrijgen van een eigen gymnastieklokaal aangedrongen. Naar aanleiding van dit jaaroverzicht merkte een der leden op, dat het vale metselen op Schouwen-Duiveland dreigt uit te sterven. Hij wilde met nadruk op het gevaar wijzen, dat hieraan verbonden kan zijn. Het lid vroeg zich af, of er geen kopklasse kan worden gevormd bij de afdeling timmeren, waar dan na het derde leerjaar ook het vak metselen wordt gegeven. De jongere generatie, zowel op Schouwen-Duiveland als op Zuid- Beveland, blijkt evenwel niet voor het metselaarsvak te voelen, zo con cludeerde de voorzitter. S cheep vaar tb erichten vussingën aangekomen op 3-2: Inge R Chrlstophersen van Antwerpen: North Cambria van Gdynia; Munkedal van Ant werpen; Karesuando van Gent; 4-2: Hun ter van Antwerpen. Vlisstngen vertrokken op 3-2: Frans van Sen meren naar Frederikstad; Fram naar Rotterdam; Inge F Chrlstophersen naar Piraeits; Lebu naar zee (proefvaart); North Cambria naar B. Aires; Expo naar Shoreham; Karesuando naar Narvik; Jato naar Antwerpen; 4-2: Munkedal naar I.e Havre- Vllsslngen gepasseerd naar Antwerpen op 3-2: Reglna van Londen-Gent; Eemshorn van Charlestown; Meidoorn van Vigo; Vrede van Plymouth; Pirola van Rot- terdam-Temeuzen; 4-2: Lissekerk van Duinkerken; Guineekust van Amsterdam; Kloosterdijk van Rotterdam; Stad Dordrecht van Huelva-Terneuzen.. Sagit- ta van Montrose-Terneuzen. Vlisstngen gepssseerd van Antwerpen op 3-2: Nusakan naar Ierland: Amyntas naar Amsterdam: Senegalkust naar Hamburg; Atnatl naar Rotterdam; Jell naar zee- Gent; 4-2: Eemsmond naar Duinkerken; Hado naar Hull; Europa naar Plymouth; Dacosta naar zee-Terneuzen; Eljo naar zee-Terneuzen. Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer ir. M. A. L. Beun, gaf aan uitgaven een bedrag van 245.604 te zien, terwijl de in komsten daarentegen slechts ƒ7813 bedroegen. Het tekort van ƒ237.791 wordt voor 70 procent door het rijk en voor 30 procent door de gemeente in de vorm van subsidie gedekt. Dit gold ook voor het tekort van ƒ6073, dat het overzicht van de avondschool te zien gaf. Bij de begroting voor 1961 blijkt dat dit tekort in beide gevallen nog belangrijk hoger zal zijn. De tekortcijfers zijn dan name lijk ƒ314.035 voor de dagschool en ƒ10.000 voor de avondschool. Bij de bestuursverkiezing werden de aan de beurt van aftreden zijnde le den, mr. C. J. B. du Croo, ir. M. A. L. Beun en de heer C. A. de Vos, her kozen. Mar ktb erichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 354.733 stuks. Handel kalm. Notering: eieren van 57— 60 gram f 0.82—9.15: idem van 6064 gram f 9.20—9.04; eendeëleren van 05—69 gram f 8.49—9.04, alles per 100 stuks. Coöoperatieve Veluwse eierveiling Barne- veld—Ede. weekaanvoer circa 1.185.000 stuks, waarvan er thans 423.429 werden geveild. Handel kalm. Notering: eieren van 52—55 gram f 8.22—8.53, idem van 55 —00 gram 8.68—9.26, idem van 60—65 gr. 9.33—9.86; Idem van 65—70 gr. f 9.99— 10.71, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.850.000 stuks. Han del kalm. notering: eieren van 57—66 gr. 9.00—10.00; algemene prijs 9.40 per 100 stuks, kiloprijs f 1.54, basis 61 gram. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 4 febr. uien 40-55 15.12—15, 55-70 20—18.50, bonken 2051, drielingen 12.49, picklers 4, stek 4.10. Aanvoer 26 ton. Aardappelen: Furore 13.07—10, drielingen 6.50, voer 10.31. Aanvoer 14 ton. Graan: Tarwe 30—32, gerst 24—27, haver 24—25, kleine erwten 35—40, schokkers 3842, bruine bonen 110—125, koolzaad 35—40, maanzaad 110—126. MIDDELBURG Geitenfokkers vergaderden Dezer dagen hield de geitenfokkers- vereniging, kring Walcheren, haar al gemene vergadering te Middelburg, die wegens ziekte van de voorzitter onder leiding stond van de heer J. Nijholt uit Koudekerke. De vergade ring werd bezocht door 6 afdelingen. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Wisse van Serooskerke, werd her kozen. Het aantal leden loopt terug en bedraagt thans 166; het aantal geiten 318. Er zijn 6 dekbokken ter beschikking terwijl 2 reservebokken zijn aangekweekt. Het dekgeld werd vastgesteld op 10 a 11 gulden. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 27 januari tot 3 februari 1960 als gevonden aan gegeven voorwerpen: verschillende handschoenen én wanten, witte wol len das, koffersleutelje, driewielig kinderfietsje, jutezak, gymnastiek schoen, zwarte vulpen, bruin met witte hond, veelkleurige hoofddoek, twee koperen gewichten, schooletui, muntbiljet a 2.50, fietssleuteltje, schooletui, regenbroek, ring met sleu tels. plastic portemonnee met inhoud, twee schetsboeken, poes, huissleutel, pakje inhoudende babykleertjes en rammelaar, zwart vlinderstrikje, autoped, babykleertjes, wieldop van Volksauto, rood geblokte das, gele das, voetsteun van bromfiets, sier- strip van auto, jongenspet, knippor- temonnee met inhoud, alpinomuts, regenbroek. Vicaris Visser sprak over West-Berlijn Voor de Middelburgse afdeling van de hervormde vrouwengroep „In dienst der Kerk" sprak vicaris J. Visser over „Nederlanders in Berlijn en achter het IJzeren Gordijn". De vergadering stond onder leiding van de presidente, mevrouw Don-Ver boon. Vicaris Visser heeft dertien maanden in West-Berlijn gewerkt bij de Nederlandse (protestantse) ge meente. Deze gemeente is tien jaar geleden door da. Ruys, tevoren hulp predikster der hervormde gemeente van Arnhem, gesticht. In Oost- en West-Berlijn wonen ongeveer 1000 Nederlanders, waarvan de helft pro testant is. Voor een deel hebben deze mensen het stempel van de oorlog. Zij kunnen ook voor een deel maar moeilijk rondkomen in dit gevaarlijke niemandsland, verklaarde vicaris Visser. In een Westberlijnse villabuurt staat nu de Nederlandse pastorie. Deze pastorie aan de Limonenstrasse wordt het Hendrik Kraemerhuis (naar prof, Kraemer van „Gemeente opbouw") genoemd. In deze woning is ook het oecumenisch bureau van de Berlijnse Evangelische Kerk ge vestigd. In die pastorie in Berlin-Llchterfelde wordt belangrijk werk gedaan. Daar zijn allereerst de kindertransporten naar Holland. In die pastorie worden ook de bijbel- en kinderkringen ge houden. Daar worden de mensen te woord gestaan en vanuit het Krae merhuis wordt geestelijke en stoffe lijke steun verleend. De gemeente is interkerkelijk. Het samenleven en sa menwerken van al die groepen gaat volgens vicaris Visser opperbest. In teressant was ook hetgeen de vicaris vertelde over de contacten met Oost- Berlijn en met „achter het IJzeren Gordijn". ENERGIEKE AANPAK VAN ACTIE Tal van acties uitgewerkt In Wolphaartsdijk, waar velen zich sedert de ramp in 1953 herin neren wat het betekent van huis en haard ver dreven te worden, is de actie voor het vluchte- lingenjaar op energie ke wijze aangepakt. Het enkele weken gele den gevormde jeugdeo- inité, waarvan de on derwijzer E. Kuijt voorzitter is, heeft al een omvangrijk pro gramma samengesteld van de komende activi teiten. Op deze wijze moeten de jongeren er vel in slagen honder- 'en guldens hijeen te -•engen voor de uitge weken Polen en Letten In de Noord-Duitse kampen Friedrichsfeld en Ohmstede 1 Wolphaartsdijk is een van de eerste Zeeuwse gemeenten, waar de jeugdactie in het kader van het vluchtelingen- jaar reeds nu geheel is uitgewerkt. Op 27 fe bruari wordt gestart met een filmavond, die zal worden verzorgd door de Jeugdraad Wolphaartsdijk. De volgende dag zondag 28 februari wordt een interkerke lijk jcugdappel gehou den, waarin de plaatse lijke predikanten een korte meditatie zullen houden. Op 12 maart volgt een „Doe Open avond in het dorpshuis. Daarvoor heeft men de medewerkingontvan gen van enkele plaatse lijke verenigingen, die met eigen krachten het programma zullen vul len. Voorts staat op het programma een verko ping van handenarbeid- produkten, handwerken en knutselwerk. Finan cieel gezien is dit de belangrijkste actie. Al le lagere scholen ge ven hieraan hun mede werking. Het programma is ech ter nog lang niet uit geput! Het vermeldt verder een pannekoek- middag. waarbij de pannekoeken huis-aan- huis verkocht zullen worden. Voor de leer lingen van de scholen zal een klem-wedstrijd worden georganiseerd en voorts ligt het in de bedoeling een teken- en schilderswedstrijd voor de gehele Wolphaarts- dijkse jeugd te hou den. Als al deze plan nen verwezenlijkt zijn, verwacht het jeugdco- mité een flink bedrag bijeen te hebben voor de vluchtelingen. VUSSINGËN Gevonden voorwerpen In liet tijdvak van 27 januari 1960 tot en me* 2 februari i960 werden op het po litiebureau te Vlissingen de volgende voorwerpen en dieren als gevonden aan gegeven: diverse rijwielen; autosteps; handschoenen en sleutels; gouden kin- derring; zilveren medaille; witte wollen das; tabakspijp; groene herenregenjas met sjaal; standaard voor fototoestel; wit kindertasje; driewielig kinderfietsje; lin ker rubberlaars; wit handpompje; 5 oude autobinnenbanden; blauwe ceintuur; rood etui met ballpoint; poes; geel met zwarte sjaal; zwarte hond en 43 schrif ten. VROUWENPOLDER Melkcontrolever. nam afscheid van voorzitter De melkcontrolevereniging „Vooruit gang zij ons doel" te Vrouwenpolder hield dezer dagen haar jaarvergade ring onder leiding van de heer A. Me- su. Het was de laatste maal, dat deze de voorzittershamer hanteerde, om dat hij na 21 jaar zijn functie neer legde. De vice-voorzitter sprak enkele woorden van dank tot de heer Mesu voor het vele werk, dat hij in het be lang van de vereniging heeft gedaan. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer W. Wouters, terwijl A. Taten- hove werd herbenoemd in Het bestuur. Men besloot om voor de voorjaarsvee- keuring een geldsbedrag beschikbaar te stellen. De heer J. Stroo, hoofdcon troleur, gaf een uitvoerig overzicht over de produktie van het afgelopen jaar. N.C.V.B. bijeen De N.C.V.B. te Vrouwenpolder hield dezer dagen zijn maandelijkse ver gadering onder leiding van mevrouw A. C. v. d. Wal-Wolf. Na de huishou delijke zaken sprak ds. J. v. d. Wal over „Rond de Bijbel". Hij lichtte het onderwerp toe met' een filmstrip. De jaarvergadering zal op 18 febru ari a.s. worden gehouden. Er konden 2 nieuwe leden worden ingeschreven. KERKNIEUWS Dr. J. G. Geelkerken overleden Te Amsterdam is onverwacht te zij nen huize op 80-jarige leeftijd over leden dr. J. P. Geelkerken, emeritus predikant van de Ned. herv. kerk. Dr. Geelkerken studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1909 cum lande promo veerde op een proefschrift getiteld: „De empirische godsdienstpsycholo gie". Van 1911 tot 1915 was dr. Geelker ken bij de geref. kerk van Epe en daarna tot 1946 verbonden aan de geref. kerk van Amsterdam-Zuid. Na zijn afzetting door de buitengewone generale synode der geref. kerken te Assen in maart 1926, bleef hij bij de geref. kerk van Amsterdam-Zuid (in hersteld verband). Na de hereniging van de geref. ker ken in hersteld verband met de Ned. herv. kerk bleef dr. Geelkerken her vormd predikant tot 1946, toen hij met emeritaat ging. Tijdens de mo bilisatie was hij reserve-veldprediker. Burgerlijke stand RITTHEM. Bevallen: L. P. Wondergem—Pouwer, z. AAGTEKERKE. Bevallen: P. Dekker—Louws, z. Overleden: Z. Jobse, 69 jaar, e. van L. Bakker: P- Verhage, 69 Jaar. WESTKAPELLE. Bevallen: Z. Westerbeke—Wouters, d. L. Hengst—Heijt, d.; N. Dekker—de Witte, z.; W. Hulbregtse—Róelse, z. Ondcrtromvd: M. van der Male, 23 jaar en A. J. Verhulst, 20 Jaar. Getrouwd: J. Leiwakabessy, 37 Jaar en F. Leatemia, 28 jaar. Overleden: Z. Heijt, 75 jaar, e. van L. de Witte; J. Janse, 65 jaar; A. Doml- nlcus, 66 Jaar, e. van N. Westerbeke. DOMBURG. Bevallen: M. K. J. LouwerseDalebout, dochter. Ondertrouwd: G. H. Loohuls, 29 Jaar en M. C. Bimmel, 21 jaar. Overleden: J. Huibregtse. 84 Jaar, wed. van C. Vreeke; A. Franéke, 86 jaar, e. van W. Kodde. Jaarvergadering C.B.T.B. De afdeling Vrouwenpolder van de C.B.T.B. hield onder leiding van de heer W. Wouters haar jaarverga dering. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer W. Kou ters, herkozen. Twee personen gaven zich op als lid. De heer J. de Jager Mol sprak over „Het werk onzer handen". ZOUTELANDE Jaarvergadering zangvereniging Dinsdagavond hield de gemengde christelijke zangvereniging „Hosan na" te Zoutelande haar ledenjaarver gadering. De presidente, mevr. T. Schoenmaker-Bliek, hield een inlei ding waarna mej. S. Adriaanse een uitgebreid jaarverslag gaf. Het aftredende bestuurslid, de heer J. van Sluijs, werd met algemene stemmen herkozen. Het kassaldo be draagt 150,82; het aantal leden is 25. Na de pauze vertoonde de heer H. J. Schoenmaker kleurendia's over zijn reis naar Marokko. TERNEUZEN Postduivenhouders bijeen Zondag 7 februari aanstaande komt de afdeling West Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Nederlandse Postduiven- houders in hotel „Centraal" te Ter- neuzen bijeen. Tijdens deze vergade ring zal het vluchtenprogramma voor het komend jaar besproken worden. HULST A. v. d. Walle viert 25-jarig boekhoudersjubileum Donderdag a.s. zal het precies 25 rr geleden zijn, dat de heer A. P. v. d. Walle als boekhouder in dienst trad bij de firma A. J. van Gassen, bierbrouwerijbedrijf te Hulst. Tevoren was de heer v. d. Walle pro curatiehouder bij de Hulsterse ban kiersfamilie Jos van Waesberghe- Janssens. Niet alleen bij de uitoefening van zijn dageliiks werk, maar ook op so ciaal-charitatief terrein is hij de werker achter de schermen. Zo is hij onder meer reeds langer dan 30 jaar penningmeester van de Sint-Vincen- tiusvereniging en heeft hij een be zielend aandeel gehad in de oprich ting van de H.K.W. Op 11 februari zal deze stille werker een passende huldiging worden be reid. „Opbrengst" lectuurhuisje Het „opbrengst" uit de lectuurhuisje, dat een vaste plaats heeft gekregen op de Hulsterse Grote Markt beweegt zich van jaar tot jaar in stijgende lijn. In 1957 werd nl. aan tijdschiften ont vangen 1085 kg; in 1958; 1150 kg. en in 1959 1966 kg. Het aantal boeken steeg van 25 in 1957 tot 46 in 1958. Vo rig jaar bedroeg het aantal exempla ren niet minder dan 222. OOSTBURG Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspo litie te Oostburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevon den voorwerpen: Zwarte dameshand schoen, blauw-grijze sjaal, paraplu, blauw gebreid handschoentje, zwart gebreide handschoen, tang, pakje met lapje stof en klosje garen, kin derfietsje, muntbiljet, plastic regen cape, portemonnee met inhoud, kin- derwant, 2 paar bruine schoenen, schaatssleutel, paar wanten, sigaret tenaansteker, zwarte glacé dames handschoen, wollen sjaal, huissleutel, kinderhandschoen, glacé dameshand schoen. IJZENDIJKE Jaarlijkse bijeenkomst Z.L.M. te IJzendijke De leden van de afdeling IJzendijke van de Z.L.M. hielden in hotel Lie- vens hun jaarlijkse bijeenkomst. Nadat men een koffiemaaltijd had gebruikt opende de voorzitter, de heer Abr. Salomé, de avond. Daarna werd een film vertoond over de Landbouwtentoonstelling van de Z.L. M. te Aardenburg. Hierna speelde een accordeonduo enkele vlotte num mers, waarna mevr. DekkerVer- planke een voordracht hield. Na de pauze volgden enkele zang nummers van mevr. E. DeesRis- seeuw en dochter, die met een harte lijk applaus werden beloond. De hoofdschotel van het programma was een klucht in drie bedrijven „De Surprise". Hierna bleef men enige tijd gezellig bijeen. Aanhangwagen met vlas kantelde Een tractor met aanhangwagen van de heer G. C. is in de Docht nabij IJzendijke gekanteld, waardoor de lading in de sloot terechtkwam. HOOFDPLAAT Jaarvergadering K.A.B. De2er dagen hield de K.A.B. afdeling Hoofdplaat een matig bezochte jaar vergadering. Aanwezig waren onder meer het bestuurslid van de K.A.B. in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer J. van de Voorde en pastoor H. Deenen, gees telijk adviseur van de afdeling Hoofd plaat. Uit de jaarverslagen bleek, dat er een batig slot was van 90 en dat het ledenaantal van „Herwonnen Le venskracht" steeg van 98 tot 103. In verband met het periodiek aftreden van de secretaris, de heer A. de Bruij- cker, werd in diens plaats gekozen de heer C. van Dierendonck. De heer Van de Voorde sprak vervolgens over de werkgelegenheid in Zeeuwsch-Vlaan deren. Ook pastoor Deenen voerde het woord. Examen Voor het examen tabaksdetaillist slaagde te 's Hertogenbosch mejuf frouw M. L. A. de Smit uit Hulst. SLUIS Mutaties bestuur instuif In het bestuur van „De Instuif" in het jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk zijn enige mutaties gekomen. Het is nu als volgt samengesteld: M.. Leen- houts, voorzitter, L. G. de Kramer secretaris, mevrouw De Feijter pen- ningm. en mevrouw en de heer Nico- laï, leden. Schoonmaakploeg keerde uit Tuindorp Oostzaan terug „Geef ons maar die Zeeuwen. Dat zijn tenminste kerels die weten hoe ze de zaak moeten aanpak ken". Duidelijker uitspraak kon den do bewoners van Tuindorp Oostzaan over de schoonmaak ploeg uit Schouwen-Duiveland ze ker niet doen. Enthousiaste Am sterdammers dus, maar even en thousiaste Zeeuwen. „Blij dat we hebben mogen helpen", was de algemene reactie van de Schouwen-Duivelandse gemeente werklieden, toen zij donderdag middag met de boot van half drie uit Katseveer weer in Zierikzee arriveerden. Een week van hard werken behoorde tot het verleden, maar de waardering, die door autoriteiten én door de bewoners over de geboden hulp werd uitge sproken, heeft de mannen een blij gevoel gegeven. Programma Zeeuws- Vlaamse duivenliefhebbers De Zeeuws-Vlaamse duivenliefhebbers maken zich weer gereed voor het komende vluchtseizoen. Een concept- vluchtprogramma, dat nog bekrach tigd moet worden op een algemene ledenvergadering in Terneuzen is op gesteld en dat wijkt niet veel af van de programma's, die in de vooraf gaande jaren gebruikelijk waren. De eerste officiële vlucht vindt plaats uit Arras op 24 april, de laatste op 11 september uit Parkestone. Tussen deze beide data komen dan 5 Arras- vluchten, 5 keer Breteuil, 4 maal Dourdan en 2 maal Orleans. De gro te fondsvluchten vinden plaats van uit Chateauroux, Sint Vincent, Bar celona, Ruffec, La Souteraine en Dax. Bij enkele kandidaatstelling zijn her kozen als bestuurslid van de afde ling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zuid Ned. Bond van Postduivenhou ders de heren A. Vermeulen uit Breskens, M. Dieleman uit Axel, H. Mar'quinie uit Sas van Gent en Chr. de Bruijn uit Hulst. De afdeling be staat dit jaar 12 y° jaar. Zeeuwsch-Vlaamse bridge-competitie De viertallencompetitie der Zeeuws- Vlaamse bridgers werd deze week voortgezet met de volgende wedstrij den: Hoofdklasse: Sas ILuctor I 5420 (20); Luctor IITerneuzen I 44 39 (2—0). Ie klasse: Sas IILuctor IV 6524 (20); Terneuzen HlHulst 3228 (20); Luctor mTerneuzen II 35 —27 (2—0). VANDAAG. Terneuzen Luxor: Vijf poorten naar de hel, 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Moutarde van Sonaansee, 20 uur. Oostburg Ledeltheater: Tarzan, de aapmens, 19.45 uur, 14 jaar. WESTDORPE Vergadering ingelanden Canisvlietpolder Op 16 februari a.s. zal een verga dering worden'gehouden van stembe voegde ingelanden van de Canisvliet polder in 't café van de heer Gijsel te Westdorpe. Na deze vergadering zal een gezamenlijke maaltijd wor den gebruikt. Jaarvergadering en teerdag Op 20 februari a.s. zal in café mej. De Hulsters de jaarvergadering, ge volgd door de teeravond van de bil jartclub „Ons Genoegen" worden ge houden. Tijdens deze avond zal tussen de le den van de biljartclub een vijfkamp worden gehouden. Bezichtiging gebouw Wit-Gele Kruis Het Wit Gele Kruisgebouw te West dorpe is woensdag j.l. in gebruik genomen. De eerste baby die in dit nieuwe wijkgebouw werd geholpen, was Margot Ducarmon, dochtertje van L. DucarmonNotschaele. Na de officiële opening en de inge bruikneming van het gebouw, heeft het bestuur besloten het gebouw op zaterdag 6 februari a.s. des namid dags van 3 tot 5 uur ter bezichtiging open te stellen. AXEL Filmvertoning ten bate van kankerbestrijding In de chr. kleuterschool aan de Ds. Jan Scharpstraat te Axel werd on der auspiciën van de plaatselijke af deling van het Koningin Wilhelmina- fonds een filmvoorstelling gegeven ten bate van de kankerbestrijding. Voor deze voorstelling bestond grote belangstelling. Vertoond werd de film „Madame Curie". In de middag uren trokken enkele tekenfilms en de film „De schone slaapster" een over weldigende belangstelling van de jeugd. Scholieren studeren toneelstukjes in De plaatselijke afdeling van „Volks onderwijs" en de oudercommissie van de openbare lagere school „Prinses Marijke" te Axel zal in maart weel een grote toneelavond organiseren, waaraan de leerlingen van alle klas sen van deze school zullen meewer ken door toneel, zang en voordracht. De jeugd is nu reeds actief bezig met het instuderen van de verschillende toneelstukjes. „Het viel ons nogal mee, maar dat komt omdat wij het nog erger hebben gekend", zei ons de heer S. Willemsen. De bewoners daar entegen viel de aanblik bitter te gen", zo verklaarde hij verder. ,,'s Avonds vyas men overal wel kom. en iedereen probeerde ons zo veel mogelijk ter wille tc zijn", aldus de heer Willemsen. De leider van het gezelschap, het kringhoofd van de B.B. op Schou wen-Duiveland, de heer J. R. de Boer, zei dankbaar te zijn dit werk te hebben mogen doen. „Wij vormden met elkaar een prachtig team en iedereen begreep volledig zijn taak". Daarvoor bracht de heer De Boer zijn mannen een heer De Boer zijn mannen een woord van dank. Hij schetste ook hoe de roep om de Zeeuwse schoonmakers steeds overal had opgeklonken. Over de ontvangst in Amsterdam en de verzorging tijdens het verblijf in de hoofd stad, was de heer De Boer even eens bijzonder tevreden. Zestig huizen, drie scholen en één leeszaal zijn door de Zeeuwen schoongemaakt, en dat is in het tijdsbestek van slechts één week een hele prestatie. Zelfs zaterdag en zondag hebben de Zeeuwen ge werkt, hoewel zulks niet werd ge vraagd. Het moet de mannen goed hebben gedaan toen zij bij hun terugkeer in Zierikzee ook de burgemees ter of een vertegenwoordiger van hun gemeente ter begroeting aan wezig zagen. ,Hendrick de Keyser' koopt huis te Middelburg De vereniging „Hendrick de Keyser" tot behoud van architectonisch of hi storisch belangrijke oude gebouwen, die in ons land reeds meer dan hon derd panden in eigendom heeft en voor ondergang heeft behoed, heeft thans te Middelburg het fraaie heren huis Londense Kaai 11 srekocht zo meldt het Alg. Handelsblad. Het huis dateert uit de 17e eeuw, maar in 1785 heeft de toenmalige eigenaar de voorgevel laten vernieu wen en doen bouwen in Lodewijk XVT stijl. De woning, die in goede staat verkeert, heeft een zeer mooi gesneden binnenpui. Het pand wordt thans bewoond door de heer Unger, die zich metterwoon elders zal ves tigen. Centrale Werkplaats te Zierikzee krijgt een vrouwenafdeling De Centrale Werkplaats voor Minder Validen te Zierikzee wordt uitgebreid met een afdeling voor vrouwen. De dames, voorlopig zes, zullen worden ingeschakeld bij de vervaardiging van scheerdozen, waarvoor zij de binnen- bekieding zullen maken. Zij zullen maandag met hun arbeid beginnen in het voormalig kantoor van de dienst voor Maatschappelijke Zorg aan de Manhuisstraat. Benoeming bij ..De Schelde" Met ingang van 1 februari is bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen benoemd mr. J. Quast, die bestemd is om de heer J. H. Verdonk op te volgen als chef Personeelszaken, wanneer deze eind van dit jaar met pensioen gaat. Mr. Quast. die in 1923 te Pasoeroe- an (Oost-Java) werd geboren, was aanvankelijk advocaat te Leeuwar den en laatstelijk chef van de afde ling Personeelszaken van een Rot terdamse metaalindustrie. Verkeersexamens aan rijkskweekschool Aan de rijkskweekschool te Middel burg slaagden voor het door de mi nister van onderwijs, kunsten en we tenschappen met medewerking van het Verbond voor Veilig Verkeer voor het lager onderwijs ingestelde ver- keersexamen de volgende leerlingen; de heren M. J. Alink te Wemeidinge. J. Boucherie te Vlissingen, J. Buys te Zoutelande, P. A. de Dreu te Goes, P. J. A. L. v. d. Dries te Goes. J. M. Huybregtse te Middelburg, J. P. M. I. Ploegaart te Vlissingen, A. v. d. Rhee te Sint-Maartensdijk. H. Roelse te Westkapelle, G. P. Schoon te Mid delburg, T. Seynstra te Vlissingen, M. Verrijzer te Borssele, D. .Vos te Oost-Souburg, H. H. Baten te Vlis singen, E. H. L. te Beek te Oostburg, P. van Hove te Goes, F. R. Kest te Vlissingen, P. Lems te Zierikzee, J. M. Meulbroek te Goes, J. J. van Pee- nen te Vlissingen, P. A. Robijn te Axel, J. L. van Smaalen te Vlissin gen, D. M. Steketee te 's-Heer-Hen- drikskinderen. J. F. Westplate te Wolphaartsdijk, J. Zweedijk te Goc-s, J. van As te Kloetinge, H. v. d. Wolff te iZerikzee, J. Pellegrino te Goes, K. A. Leenhouts te Middelburg, A P v. d. Kreeke tc Goes, A. Maat te 's- Heer-Hendrikskindeien en de dames A. Ballintijn te Middelburg, K. Hen- drikse te Vlissingen, J. J. Kuijper te Yerseke, J. H. Markusse te Krabben- dijke, A. C. G. Pairou te Goes, T. J. Schippers te Kortgene. N. M. van Veen te Vlissingen, A. Visser te Vlis singen, M. J. Witte te Vlissingen, S. C. L. Catsman te Oostburg, M. H. C. van Geel te Vlissingen, P. M van Gijzen te Vlissingen, E. A. Lammers te Vlissingen, P. J. de Jong- te Goes, J. A. Mijnsbergen te Goes, E. C. Rijkse te Goes, M. M. A. Tamminga te Goes, W G. H. S. Wisselink te .Wolphaartsdijk, L. ten Wolde te Mid delburg, P. Steenbakker te Wol phaartsdijk, J. Maat te 's-Heer-Hen- drikskinderen en E. W. van der Meer te Zonnemaire. Bij de uitslag was het voor de rijks gecommitteerde, de heer Malipaard, een genoegen zo velen te mogen feli citeren. Hij meende, dat via deze di ploma's de schooljeugd in de toe komst beter kan worden ingeleid in ,de problemen van het verkeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15