„Baron de I' Hostée" Zeeuwse kampioenshengst voor 1960 DONETZ DAMPO Zeeuwse Almanak Niels overtreft fijn FAAM fantastisch MIDDELBURGSE TANDARTS TOT 4000,- BOETE VEROORDEELD KUSTVAARDER ZINKENDE NA AANVARING OP DE SCHELDE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 4 FEBRUARI 1960 CENTRALE HENGST EN KEU RING IN GOES Zeeland als hengstenfokgebied nog altijd aan de top Zeeland is nog altijd een der voornanmste hengstenfokgebieden van ons land. De „kopstukken" van de Nederlandse trekpaardenfokkerij, die woens dag naar Goes waren getogen om de jaarlijkse centrale hengstenkeuring voor Zeeland bij te wonen, zijn het daar al lang over eens. Hengsten van prima kwaliteit werden ook gisteren voorgebracht, waaronder enkele veelbelovende kopnuminers. In september op de „nationale" in Den Bosch znllen zij weer hoge ogen gooien naar de ere-tïtelsNa een spannende strijd werd de machtige zesjarige „Baron de 1* Hostée", eigendom van de hengstenfokvereniging „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Axel, Zeeuws kampioen 3960. V.oor de vierde maal in successie legde een hengst uit Zeeuwsch- laanderen beslag op deze titel. De bijbehorende kampioensprijs werd uitgereikt door burgemeester H. K. Micbaëlis van Goes. Ondanks de gestaag neervallende re gen zijn de keuringen vlot verlopen. Om kwart over één was de kampioen reeds bekend. In totaal werden 35 hengsten van uitstekende kwaliteit aangevoerd. Het fokmateriaal uit Zeeland bleek ook4 tijdens deze keu ring weer tot het beste uit den lande te Behoren. De publieke helangstelling voor dit jaarlijks terugkerend evenement was groot. Langs de beide keuringsbanen stonden enkele honderden belangstel lenden, die de soepele gang van de machtige hengsten bewonderden. Er was ook enige handel. Zo werd o.a. de kampioen van de driejarige hengsten Solon van Blindeweg". ei genaren A. J. Catseman te Biervliet cn Iz. de Buck te Grijpskerke, naar Drente verkocht. De nummers één van de catego rieën kleine maat, middenmaat en grote maat van de driejarige hengsten gaven elkaar bij de kampioenkeuring weinig toe. De arbiter, de heer NI. A. B. Puijlaert, moest er aan te pas konien om de kampioen aan te wijzen. Dat ver wonderde trouwens niemand, want de drie hengsten zijn alle afstam melingen van de oud-internationaal kampioen „Successeur" van Stal len de Dobbelaere te IJzendijke en A. J. Catseman te Biervliet. Kampioen Naarmate het middaguur verstreek nam de spanning toe bij juryleden, eigenaren en publiek. Bij de kam pioenskeuring verschenen de zes (Advertentie) Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind eerste prijswinnaars van de diverse categorieën vier jaar en oudere hengsten weer tussen de touwen. Na een eerste proeve bleven óver de hengsten „Gambo van de Liter", ei genaars Willem de Buck Zn. te Meliskerke en A. L. Schrier te Ka- pelle, .David", eigenaars J. der We duwe, Kerkwerve, C. Padmos te Ei kerzee. L. P. Hanse te Noordwelle, J. R. P. Berman te Dreischor en A. N. Steendijk A. Jzn. te Nieuwerkerk en ..Baron de l'Hostée", eig. hengsten fokvereniging „Zeeuwsch-Vlaande- ren" te Axel. Vervolgens verdween .David" uit de ring en na veel wik ken en wegen werd „Baron de l'Hos tée" tot kampioen uitgeroepen. Een bijzondere attractie is ieder jaar weer het défilé van de kampioens- hengsten van vorige nationale ten toonstellingen. Thans werden voorge bracht „Successeur", eig. Stallen de Dobbelaere te I-Jzendijko cn A. J. Catseman te Biervliet en „Frits van Reigershoeve', eig. G. Doens te IJzen dijke. De uitsla? van de centrale hengstenpremie- keuring te Goes was: Hengsten geboren in 1957, kleine maat: 1. Herseur van Hersa, eig. ge'or. A. en J. Haverbeke te Biervliet en A. J. v. d. Meu- len-Becu en Eug. van Damme te IJzen dijke; 2a. Jaap. eig. C. A. Dekker Czn. te Axel; 2b. Fifils van Steeg, eig. Mare. D'Hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milllanó te Oost burg; 3a. Toon, eig. C. N. den Hamer jr. te Aardènburg; 3b. Peter van de Haven- dijk, eig. M. L. M. iJsebaert-v. d. Linden te Axel en J. Koster te Boschkapelle. Hengsten geboren In 1957, middenmaat: la. Nico van Heikant, eig. C. Mesu te N.- en St.-Joosland; lb. Leon van Rota, eig. Jan Maljaars Jzn. te Oostkapelle: 2a. Vic tor van Elshof, eig. Mare. D'Hoore te Sluis. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Mllilano te Oostburg: 2b. Ma tador d'Ahea, eig. gebr. Aemoudts AH.- zns. te Sluisj 2c. Nico, eig. Herm. de Put ter Czn. te Axel en G. E. de Badts te Schoondijke, VAN „SYMPHOXETTE" De jaarlijkse uitvoering van do mondaccordeonveren igin g „Sympho- nette" te 's-Heerenhoek trekt altijd eert groot aantal meelevende dorps genoten, die de muziek van de leden waarderen en hun muzikale vooruit gang met aandacht volgen. De zaal Hoornick-Spelier was tijdens do jongste uitvoering dan ook weer druk bezet. Klokslag half acht open de de voorzitter, de heer L. van der landen, de samenkomst, waarna hij de leiding overdroeg aan de heer P. Bos, de dirigent van „Symphónette". Met genoegen luisterde men vervol gens naar de werkjes, welke door de mnzikauten werden uitgevoerd. Het programma vermeldde overigens niet alleen het optreden van de „Symphonette"-leden. maar tevens toneelspel door enkele leden van de mondaccordeonelub uit Wemeldinge. Deze gasten voerden een toneelspel op, dat de lugubere titel van „Zwar te kunst op de dageraad" droeg. De spelers bleken zonder uitzondering rolvast te zijn en een hartelijk ap- {ilaus was hun .beloning. In de pauze üeld men, zoals gebruikèlijk, een CURSUS... In Middelburg is een naar onze smaak voortreffelijk initiatief geno men. Moge het alom navolging vin den! Want daarin onze Zeeuwse hoofd stad, is gisteravond een groepje huis vrouwen begonnen met een soort cur sus, die ons bijzonder nuttig voor komt. Onder leiding van leraren der technische school gaan die vrouwen zich namelijk bekwamen in het klei nere herstelwerk, zoals dat in vele huishoudens van tijd tot tijd noodza kelijk is. Als wij het goed hebben begrepen gaat het om het slaan van een spijker een beetje timmerwerk dus om de prilste beginselen der elektriciteitsleer en om nog zowat zaken, die liggen op het terrein des dagelijksen, huishoudelijken levens. Eén verblijdend verschijnsel, ener zijds verontrustend anderzijds. Verblijdend omdat de mannen 'van die handige vrouwen straks niet lan ger voor elk xoissewasje gemobili seerd zullen worden verontrustend om de steeds grotere mate van zelf standigheid, waarin deze dames zich zullen koestèren. Want nog even, dan kan het gebeuren dat kinderen óp de vraag: „Waar is moeder?", te horen krijgen: Moeder? O, die is in de tuin. Ze timmert een kippenhok TOT verloting. Een gezellig bal besloot de uitvoering. TUINDORP OOSTZAAN Het water is geweken, maar het medeleven met de door het natte element verjaagde bewoners van Tuindorp Oostzaan is gebleven. De afdeling Hulst van het Rode Kruis hield een huis-aan-huis-collecte voor het Nationaal Rampenfonds, dat de bewoners van Amsterdam- Noord te hulp is gekomen. De in woners van Hulst brachten f 566,93 bijeen. „CONCORDIA" Do muziekvereniging „Concordia" te Sint-Phiüpslaud is bijeen geweest om een nieuw bestour te kiezen. Daarbij is de heer F. P. Felius, die 54 jaar lid van de vereniging is ge weest, afgetreden. Sinds 191? ivas de heer Felius viee-voorz.ïtter. De ver gadering benoemde hem tot ere-voor- zitter. Het bestuur werd uitgebreid van 5 tot 7 leden. Daarvan zijn er slechts drie werkend lid. Voorzitter is thans de heer A. A. Rijstenbil. De vereniging kampt met verscheidene moeilijkheden. Er is een gebrek aan financiën en het bestuur zou steun van hogerhand ais een uit komst zien. Voorts heeft men geen muziektent. Die zou tegelijk met het nieuwe gemeentehuis worden ge bouwd. Maar zolang dit gemeente huis er niet is, heeft men wening hoop op een muziektent. Toch ziet het be stuur de toekomst met vertrouwen tegemoet. De vereniging heeft 25 (hard) werkende leden, die wekelijks repeteren onder de deskundige lei ding van de heer De Leij in het voor malige gemeentehuis. Bovendien heb ben zich al weef verscheidene jonge lui als lid aangemeld. (Advertentie) de beste antraciet geeft de meeste warmte Hengsten geboren in 1957. grote maat: 1. Solon van de Blindeweg, eig. Adr. J. Cat seman te Biervliet en Iz. Buck te Grijps kerke; 2a. Costaud van Broekhuizen, eig. M. L. M IJsebaet-v. d. Linden te Axel. J. Koster te Boschkapelle én C. G. Haak te Zaamslag; 2b Robert van Rika,, eig. Adr. J. Catseman te Biervliet en Stallen de Dob belaere te IJzendijke; 2c. Paul van de Era- mahoeve eig Jac. de Putter Pzn. te Axel; 3a. Carlos van Passluis, eig. W. J. Diele- man te Sluiskil-Temeuzen3b. Élégant van Middenhof, eig. P. J. den Hamer te Axel. nengstcn geboren in 195fi, kleine maat: 1. Anton van Othene, eie. Willem de Buck en Zn., te Meliskerke; 2a. René van Tonen- hof, eig. Al. Serrarens te Ossenisse; 2b. Ce- sar van Willemskerke, eig. fa. F. Dekker te Axel; 2c: Costaud van Ülft, eig. H. de Maat te Stoppeldijk. Hengsten geboren in 193G. grote maat: 1. Karei van Bottemaheerd, eig. Adr, J. Cat seman te Biervliet. Hengsten geboren in 1955 en 1954, grote maat: 1. Gustaaf van Moustic, eig. H. de Maat te Stoppeldijk; S. Ronald van Zuid- dorpe, eig C. A. Dekker Czn. te Axel; 3. Carlo, eig. Willem de Buck en Zn. te Me liskerke. Hengsten geboren In 1935 en 1951, kleine maat: 1 Gambo van de Liter, eig. Willem de Buck en Zn. te Mliskèrke eii A. L. die lekkere drop heet KLAROPI Schrier te Kapelle; 2. tiesar van de Rond uit, eig S. van Vooren en Zns. te Heille- Sluls. Hengsten geboren in 1953 of vroeger, grote maat: la. David, eig. J. der Weduwen te Kerkwerve. C. Padmos te Eikerzee, L. P. Berman te Dreischor en A. N. Steendijk A. J. zn. te Nieuwerkerk; lb. Bombardier de la Vieille Cour, eig. A. J. E. Temmer man te Hoofdplaat Hengsten geboren in 1933 of vroeger, kleine maat: 1. Baron de l'Hostée, eig. H.V. „Z. Vlaanderen", secretaris Iz. de Feijter Wzn., Axel: 2a Nico van Hoosterhof, eig. J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 2b. Leon van Moer- kapelle, eig. Jos. F. de Waal, Hulst; 3a. Max van Lindershof, eig. Willem de Buck en Zn. te Meliskerke; 3b. Costaud van Nieuwe-Llinde, eig. Jan Maljaars Jzn. te Oostkapelle. Met gespannen aandacht stonden woensdag op de Grote Markt te Goes de paardenkenners weer Hjendik langs de banen geschaardwaarin het puikje vande Zeeuwse paarden fokkerij om de eretitel streed. (Foto P.Z.C Bevelandse combinatie bouwt Goese Lyceum De bouw van het nieuwe Goese Ly ceum zal 1.182.300 kosten. Voor dit bedrag schreef de Bevelandse combinatie D. v. d. Poel, Oudelande en C. Priem, Lewedorp in tijdens de woensdag in liet gebouw van de rijksgebouwendienst te Den Haag gehouden aanbesteding. Genoemde combinatie was de laagste van liefst 52 inschrijvers. Het nieuwe lyceum zal, zoals bekend verrijzen op een terrein in Goes-Oost dat is gelegen tussen de Vogelzangs- weg en de Van Dusseldorpstraat. Het is een ontwerp van het archi tectenbureau irs. A. Rothuizen te Middelburg en P. J. 't Hooft te Goes. Het zal bestaan uit 24 lokalen, waar onder een gymnastieklokaal. Behalve de combinatie V. d. Poel en Priem schreven ook enkele andere Zeeuwse aannemersbedrijven in. Het waren gebr. Krieckaert te Hengst dijk voor 1.235.000, gebr. v. d. Poel N.V., Terneuzen, 1.240.000, C. v. d. Klippe, Vlissingen, 1.257.900, E. G. Lindenbèrgh. Vlissingen, 1.260.500, J. Lagasse, Koudekerke, 1.320.520. Hoogste inschrijver was Kortewegs Bouwmaatschappij te Breda voor 1.464.000. Zeeuwse fruitvoorraad mindert sterk Do belangstelling die er dit seizoen bij de afzet van fruit wordt getoond, duurt ook in nieuwe jaar onvermin- dert voort. Op de Zuidbevelandse veilingen is er nu iedere week een ruim aanbod, zodat de opgeslagen voorraden sterk inkrimpen. Van de buitenlandse belangstelling is het nog steeds West-Duitsland dat de toon aangeeft, terwijl ook België flinke partijen voor haar rekening neemt. Vooral bij de verkoop van Bramley Seedling afkomstig uit de gascellen deden onze Zuiderbu ren goed mee. Praktisch al het expór- tabele fruit van dit ras is door dit land gekocht en de prijs die men er voor besteedde, was hoog. Het laatste quantum exportfruit van dit ras is deze week te Kapelle verkocht. Op de veiling In Goes was er ook nog een flink aanbod van peren, waarvoor eveneens goede vraag was. Te Krab- bendijke was er deze week eveneens een flink aanbod van appelen. Voor stoofperen is de belangstelling, in vergelijking met enkele weken terug, afgenomen, met als gevolg dat de prijs een flinke prijsdaling mee bracht. Op de appelmarkt blijven de prijzen vrij stabiel met kleine schom melingen naar belde zijden. Voor Zeeuws nieuws 7,1c ook de nagiua's 5, 7 en 10. De heer D. de Vries volgt de heer J. Later op Als rijkshoofdinspecteur van het verkeer in Zeeland Als opvolger van de lieer J. Later, dio zoals bekend benoemd is te Zwolle, is tot rijkshoofdinspecteur van 't ver keer in het district Zeeland met stand plaats Middelburg benoemd de heer D. de Vries. De heer De Vries is momenteel rijks- hoofdinspecteur van het verkeer te 's Hertogenbosch. Hij is in Friesland geboren (in 1907) en is reeds sinds 1940 bij de rijksverkeersinspectie werkzaam. Nadat hij onder meer in Groningen had gewerkt, werd hij op 1 februari 1958 in 's Hertogenboscn benoemd. UITSPRAAK RECHTBANK Do Middelburgse rechtbank heeft! woensdag de Middelburgse tandarts K. E. van de V„ die bij drie Zeeuwse ziekenfondsen onjuiste declaraties had Ingediend en daardoor meer ho norarium ontvangen had dan waarop hij recht had, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 8 maanden met een proeftijd van 2 jaar en een onvoorwaardelijke geld boete van 4009 subs. 100 dagen hechtenis. De officier van justitie had tijdens BEMANNING VAN BOORD GEGAAN Brits schip ramde bij Bath Belgische kustvaarder Omstreeks half negen woens dagavond is op do Wester- schelde ter hoogte van Bath het Britse vrachtschip „Fïl- leigh" in aanvaring gekomen met het Belgische, 1300 brt. metende kustvaartuig „San tiago". Beide schepen waren van Antwerpen op weg naar zee. Bij het oplopen ramde de 5608 brt. metende „Fil- leigh" het Belgische schip aan stuurboordzijde, dicht achter de brug. Aan boord van de „Santiago" Werd ernstige schade aangericht. Er werd een gat geslagen ter hoogte van de machinekamer, die on middellijk vol water liep. De kapitein zette zijn schip met de voorsteven bij boei 77 aan de grond. Het Britse schip isj kort na het ongeval aan del grond gelopen. Op het eerste alarm voeren uit Ant werpen de sleepboten „Yves Gel ling" en „Catherine Letzer" uit om assistentie te verlenen. De „Yves Gerllhg" nam de beman ning van de Santiago" aan boord Het achterschip van de Belgische kustvaarder lag in diep water en zonk steeds verder weg. Alleen de kapitein bleef op zijn post. Aan de grond gezet De sleepboten hebben later getracht de „Santiago" hoger op de steil oplopende zandplaat te brengen. Dit gebeurde ruim een uur na hoog water. Het schip verkeerde in een gevaarlijke positie in ver band met het intreden van de eb. Omstreeks half een vannacht ar riveerde bij de „Santiago" liet Belgische bergings vaartuig Sal- vator. Ook was een bergingsvaar- tuig onderweg van Van der Tak's Bergingsmaaischappij te Rotter dam. De bij de aanvaring betrokken sche pen waren geladen. De „Filleigh" is eigendom van de rederij W. J. Thatem Ltd. te Londen. Het schip Is nog geen drie jaar oud. De „Santiago", eigendom van de re derij L. Hermans S.A. te Antwer pen en Brugge, werd in 1954 ge bouwd, de zitting van vrijdag 22 januari een zelfde voorwaardelijke gevange nisstraf geëist en een onvoorwaarde lijke geldboete van 3000. De offi cier had de heer Van de V. drie on juistheden ten laste gelegd, begaan ten nadele van het Middelburgs Zie kenfonds en het Ziekenfonds Wal cheren. De rechtbank achtte deze feiten bewezen. Bij het bepalen van het vonnln heeft de rechtbank in overweging genomen de ernst van de door de tandarts be gane delicten en de omstandigheid, dat deze tijdens de zitting heeft er kend nog een aantal andere onjuiste declaraties te hebben ingediend. Aan de andere kant heeft de rechtbank er evenwel rekening mee gehouden, dat de heer Van de V., zoals de rechtbank tijdens de zitting bleek, niet zozeer uit win zucht tot de hem ten laste geleg de feiten is gekomen, dan wel door de omstandigheid, dat hij zich niet met de honorarium rege ling, die destijds door de Maat schappij tot bevordering van de tandheelkunde met de Ziekenfond sen was afgesloten, verenigen kon. Daarom meende verdaente als eigen rechter te moeten op treden, aldus hét college in zijn overwegingen. Uit het voorlichtingsrapport is de rechtbank voorts gebleken, dat de heer Van de V. een harde werker is, terwijl hij aan de verschillende zie kenfondsen reeds aanmerkelijke be dragen heeft moeten betalen tot een totaal bedrag van 12.000. waarvan 2000 met betrekking tot de on juiste declaraties. Werkloosheid in Zeeland steeg weer Het aantal werklozen in Zee- land is in de maand januari m weer toegenomen van 4813 tot §j 4977. Landelijk steeg dit cijfer met ruim drieduizend mannen tot 85.755. Het aantal werk- loze vrouwen nam in het go- hele land slechts met een ge- ring aantal toe van 5758 tot 1 5832. M liiiniiiiiiiimtiiM KUNST „De Banier van de koning" Middelburg, Schouwburg; Ivon. Ned. Schouwburg. de SCHRi5veR van „De bartier van de koning" (Les étendards du roi), Costa du Reis, heeft in zijn to neelspel twee facetten naar voren willen brengen. Enerzijds immers gaf hij het de tendens mee van het tijdeloze conflict, dat een mens uit te vechten kan krijgen bij de keus tussen gehoorzamen aan het geweten of aan een gezag; anderzijds heeft hij juist een tijdsbeeld willen schep pen, namelijk dat van het enkele ja ren geleden in Frankrijk actuele probleem van de priester-arbeider. Zoals men zich zal herinneren strandde het experiment van de priester-arbeider destijds op bezwa ren van de kerkelijke overheid, die meende dat de priesterlijke roeping al te zeer in het gedrang kwam bij de uitoefening van dit geestelijk ambt temidden van een verpolitiekte maatschappij. Ontegenzeggelijk een boeiend onder werp, maar daarnaast ook een uiterst moeilijk, zeer problematisch gegeven voor een toneelspel. Du Reis is dan ook in zijnongetwijfeld zeer goede en te loven bedoelingen blij ven steken, met als gevolg een to neelstuk van. middelmatig gehalté, waarin de tijdeloze tendens volko men verloren ging en dat als tijds beeld helaas ook te onvolkomen bleef. Het gewetensconflict van de belde in dit stuk optredende priester- arbeiders kreeg van de auteur te weinig diepte mee om te kunnen over tuigen. Hij tekende twee jeugdige idealisten, die maar moeilijk te aan vaarden zijn als representatief voor de destijds bij dit probleem betrokke nen. Daarvoor gaf hij beide figuren veel te veel pathos mee met een maximum aan uiterlijk (handen wringend) vertoon en een minimum aan werkelij'k tot hot hart sprekende, waarlijk doórleèfdé zielestrijd. Het geheel bleef te zeer aan de óp pervlakte, een eüvel, dat met een strakke, sober gehouden regie mis schien ten dele nog verholpen had kunnen worden. Maar ln de gister avond in de Middelburgse Schouw burg onder auspiciën van de Z.V.U. door de Koninklijke Nederlandse Schouwburg (Nationaal Toneel van België) gegeven voorstelling, was dit niet het geval. Regisseur Maurits Baifoort had het geheel daarentegen nog vrij zwaar aangezet en het ge volg was een voorstelling, die maar zelden de illusie van de realiteit be naderde en die vrijwel voortdurend leed onder een bijna theatrale plecht statigheid. Dit laatste kwam vooral tot uiting irt het spel van de beide hoofdrol- vertolkers, Ray Verhaeghe en Roger Cöorens, die als de priester-arbeiders wel zo nadrukkelijk hun gewetens conflict beleden, dat het resulteerde in een triest, hól en machteloos ver toon. Daarnaast wist Tine Balder klaarblijkelijk niét goed raad met de figuur van het bekeerde, gewezen lichtzinnige meiske, waarvan alleen het hevig-wereldse uiterlijk die lichtzinnigheid moest suggereren. VeVrder was het een braaf, dom kind. Marten van Zundert gaf eeh vlotte, aanvaardbare vertolking van. de re calcitrante, dóór het leven geknauw de arbeider en rondweg kostelijk, van gaaf. zuiver vakmanschap getui gend, waren de typeringen die Ger- maine Loosveldt en Jan Cammans gaven van respectievelijk een bedrij vige, goeie ziél-van-een-hospita en 'n wel zeef eerwaarde, hoogst recht schapen geestelijke. Helaas mét het sfeervolle decor de enige pluspunten in deze overigens met veel overgave en gewetensvolle plichtbetrachting gebrachte voorstelling. v. B. Jan Lemaire Jr. herdacht Aan het begin van de gisteravond in de Middelburgse Schouwburg ge geven voorstelling van „De Banier van de Koning" door de Kon. Néd. Schouwburg (Nationaal Toneel van België), herdacht de voorzitter van het bestuur der Z.V.U., mr. F. W. Adriaanse, in een korte toespraak de dinsdag overleden toneeladviseur voor Zeeland, Jan Lemaire jr. In het kort schetste mr. Adriaanse het grote aandeel, dat Jan Lemaire heeft geleverd bij het tot bloei bren gen van het amateurtoneel in Zee land, waarvoor geen moeite de thans ontslapene teveel was. Op verzoek van de Z.V.U.-voorzitter nam het publiek ter herdenking van Jan Lemaire Jr. staande enkele ogen blikken stilte in acht. Tracé vastgesteld voor weg Goes-Hoedekenskerke Enige tijd geleden hield het college van Gedeputeerde Staten in Zeeland in de raadzaal te Goes een hearing over het vast te stellen tracé voor de provinciale weg van Goes naar Hoedekenskerke. Dè belanghebbenden gemeente- en waterschapsbesturen cn het Land bouwschap enz. hebben nu van Gedeputeerde Staten bericht ontvan gen, dat zij in beginsel besloten heb ben tot verbetering van de gevaarlij ke bochten bij „Albert inahocve" en tot het aanleggen van een rijwielpad htngs de bestaande proviniciale weg. De weg zal het navolgende tracé volgen: Goese straatweg, Dorps straat 's-Gravenpolder (het verkeer zal dus door het dorp worden geleid), uitbreidingsplan en vervolgens naar de Molendijk en de Lenshoekdijk. VANDAAG. Middelburg Electro The old man and the sea, 20 uur, 14 Jaar. Vlissingen Luxor Gouddorst, 20 uur; Albambra: Vrouwenarts dr Bertram, 20 uur, 18 Jaar; Kunstzaal Frans Maas. Vrouwestr. expositie werken Frans Maas en Frans van Roessel. 14—ia Jaar; Concertgebouw- Amsterdams Volkstoneel met „Roole Sien", 20 uur. Goes Grand: De graaf van Luxemburg, 20 uur a.l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2