GRIEP! DE GENTLEMAN KENNETH MORE ONTMOET JAYNE MANSFIELD Chefarine .4 WALCHEREN P. MEERMAN TE VLISSINGEN 40 JAAR IN HET NOTARIAAT MARKTBERICHTEN WOENSDAG 3 FEBRUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 FILMS IN ZEELAND Hemingway's „Oude man en de zee" met Spencer Tracy De Britse acteur Kenneth More, misschien in Nederland wel het meept bekend door zijn hoofd rollen in enkele humoristische films, heeft als flegmatieke En gelsman al zijn beheersing no dig, wanneer hij in de rolprent „Een gentleman wordt geen sheriff" verzeild raakt tussen heethoofdige roodhuiden .en niet minder verhitte bleekgezicliten. Een bericht in de Times heeft de Londense zakenman Jona than Tibbs (More) naar het Wide Westen gelokt. Behalve klanten voor zijn koopwaar, vindt hij er de vrouw van zijn leven, caféhoudster Kate, nie mand minder dan Jayne Mans- field, die zonder veel moeite de kalme Londenaar weet in te palmen. „Een gentleman wordt geen sheriff" is dus geen gewone western. Er wordt wel in geschoten, maar de schutters zijn niet zo vast van hand en Tibbs weet bloedvergieten steeds weer te voorkomen. Spanning is er overigens genoeg, want de zaken man wordt nu en dan danig in het nauw gedreven en dat niet alleen door de lieftallige Kate. De nadruk valt echter op de humor en alles bij elkaar genomen komt men tot de conclusie, dat Raoul Walsh, de regis seur, een uitstekende parodie op de western schiep, waarom men voort durend hartelijk moet lachen. De rolprent, waarin voorts nog Henry Hull, Bruce Cabot en Ronald Squire mln of meer grappige rollen spelen, wordt vertoond in Électro (Middel burg). In Alhambra (Vlissingen) is de im posante geschiedenis van Hercules op het doek te volgen. Het is een werk van de Italiaanse regisseur Pietro Francisci, maar het doet niet onder voor de spektakelstukken van Hollywood. Het is een groots opge. zette verfilming, waaraan Silva Kos- cina (als Jole, de zuster van Inhi- tus) en Gianna Maria Canale (als Antea) medewerkten. De enige niet- Italiaan is Steve Reeves, de gespier de acteur, die de rol van de held Hercules uitbeeldt. Een van de fraai ste gedeelten uit de kleurrijke film is de tocht van de Argonauten naar het legendarische land Colchis, waar Hercules een gevecht levert tegen de draak, die het „Gouden Vlies" be waakt. Do leider van liet gezelschap, dat in „Gouddorst" een berg bestijgt omdat op deze berg goud is ge vonden, komt in plaats van niet liet edele metaal met een vrouw terug. Craig Rhodes (John Derek) trof deze vrouw aan in gezelschap van haar man, die ook al op zoek was naar goud. Het botert niet erg tussen de goudzoekers en vanzelf sprekend komt "het dan tot hard handige conflicten. Do vrouw (Elaine Stewart) past absoluut niet in deze ruwe omgeving en vormt een vreemde figuur in deze film, die in Luxor (Vlissingen) vertoond wordt. De western „Bloedig Conflict", Grand (Goes) is het verhaal van twee broers (Charlton Heston en Tom Tryon), die het* niet helemaal eens zijn over hun erfenis, een ranch Zoals dat in het wildwest-gen re hoort komt een vrouw (Anna Baxter) hun moeilijkheden nog ver groten. Althans zo lijkt het aanvan kelijk. want uiteindelijk is dank zii de jongedame een „happy ending* mogelijk. DONDERDAGCY CLUS. Tegemoetkomend aan vele verzoe ken heeft Electro (Middelburg) een hervertonïng van „De oude man en de zee" aangekondigd. Kosten nog moeiten zijn gemaard om hot meesterwerk van Emest Hemingway te verfilmen, een op gave, die velen voor onmogelijk hebben gehouden. Het boeiende verhaal van Heming way berust voornamelijk op de mo noloog van de tegen de zee en tegen de haaien vechtende oude visser (Spencer Tracy). De prachtige opna men van de vangst van de reusach tige vis en de pogingen van de oude man om zijn buit tegen de haaien te beschermen, werden voor een deel in de wateren rond Cuba gemaakt, de omgeving waar het verhaal speelt. Grr.nd (Goes) brengt een muziekfilm op het doek: de door Werner Jacobs verfilmde operette „De graaf van Luxemburg" met in de hoofdrollen Gerhard Ricdman, Rcnato Holm, DOMBURG Oranjevereniging vierde jaardag Prinses Beatrix De Oranjeverening te Domburg hield haar jaarvergadering en vier de tevens de jaardag van H.K.H E rinses Beatrix. 'e verslagen werden goedgekeurd. De penningmeester kon meedelen, dat er ruim f 200 in kas Is. Van dc gemeente was een subsidie van f 150 ontvangen voor dc festivitei ten in het afgelopen jaar. De be stuursleden, de heren P. de Kam C. Provoost H. Bimrnel en W. Brand werden herkozen. In dc kascommis- sie wei "«.n mevrouw Dc Kam-Van Sluys en de heer P. Provoost Abrz. benoemd In de middag werden voor de school kinderen in de zaal van het Badpa viljoen films gedraaid, ook kregen zij een versnapering. Des avonds was er een filmprogramma voor de volwassenen. Vertoond werd o.a. het Koninklijk bezoek met dc „Piet Hein" aan Zeeland. Gunther Philipp en Germaine Da- mar. Een film voor de liefhebbers van Franz Lehar's meeslepende me lodieën. „Vrouwenarts dr. Bertram" van Werner Klinger is gebaseerd op het bekende thema van de uit krijgsge vangenschap terugkerende Duitser in dit geval een arts die een nieuw bestaan tracht op te bouwen. Veel nieuws brengt Klinger niet naar voren. Wat de film gecompli ceerd maakt is het feit, dat de arts een dochter heeft, dat hij nooit eer der gezien heeft. De verwikkelingen die daaruit voortvloeien zijn te vol gen in Alhambra (Vlissingen). (Advertentie) V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en. doen wonderenI 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één labiel verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach- liger is dan kon worden verwacht De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baal waar andere middelen (alen £uH™EeZ2Z!222B®L Tegen pijnen en griep. Geschikt nor de gevoeligste maig, «ant die wordt beschermd door hel bestanddeel Chelaroz. 20 tabl. 10.80. Voordelige gtitnsverpaHing 100 ubl. 13.80 MIDDELBURG „Vuurwerk was alleen door gemeentesubsidie mogelijk" Voorzitter op vergadering „Uit het volk voor het volk" Hot vuurwerk, waarmee in 1959 de festiviteiten ter gelegenheid van de Koningin in Middelburg werd afge sloten, heeft 6123 betalende bezoekers getrokken. Dit deelde do voorzitter penningmeester van do koninklijke vereniging „Uit het volk - voor het volk" de heer L. M. Helder, op do dinsdagavond in café-restaurant „Wöhler" te Middelburg gehouden jaarvergadering van deze vereniging mee. Hierbij stipte de heer Helder aan, dat gezien de grote kosten, die aan het vuurwerk verbonden zijn, de ver eniging de eerstkomende jaren een dergelijk kleurig schouwspel niet in het programma kan opnemen. Het vuurwerk in 1959 was alleen moge lijk geworden dankzij een ruime ge meentelijke bijdrage. Uit het verdere financiële verslag bleek, dat de vereniging er redelijk voorstaat. Tot leden van de financiële commissie 1960 werden mr. P. C. Adriaanse en de heer J. P. Joosse ge kozen. Secretaris J. P. van 't Hof bracht de jaarverslagen over 1958 en 1959 uit, waarin hij de door de ver eniging georganiseerde feesten en herdenkingsplechtigheden, waaraan medewerking werd verleend, memo reerde. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Dronkers, P. de Vos en J. H. Bostelaar, werden bij acclamatie herkozen. Tot 1964 hebben zij zitting in het bestuur. VEERE „Harmonie in de natuur" De oud-landbouwconsulent in Gelder land, ir. Cleveringa, heeft dinsdag avond voor de herensociëteit „Bel védère" te Veere in de „Kampveerse Toren" een lezing gehouden over „Harmonie in de natuur". De heer Cleveringa maakte van dit onder werp een studie. Ook het bodemon derzoek had zijn speciale belangstel ling. Met recht kan worden gezegd, dat het biologisch onderzoek zijn le venswerk is. In Veere vond ir. Cle veringa een aandachtig gehoor, dat zijn boeiend relaas bijzonder op prijs stelde. BIGGEKERKE N.C.V.B. vergaderde In de jongste vergadering van de af deling Biggekerke van de Ned. Chr. Vrouwen Bond heeft de directeur van de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg, de heer T. J. Kolk, een lezing gehouden over hot onderwerp (Kinderbescherming in Nederland". Contacfavond Oranjevereniging Zaterdagavond hield de Oranjever eniging te Biggekerke een contact avond ter gelegenheid van de ver jaardag van prinses Beatrix. De boe ren kapel opende deze avond met het spelen van enkele vrolijke wijsjes. Daarna sprak de heer Tange, de voorzitter, een welkomstwoord. De oudste meisjes van de meisjesver eniging brachten het sprookje van de varkenshoeder voor het voetlicht. De jongste meisjes deden daarna en kele volksdansjes onder leiding van mevrouw De Wolf-Mol. De blolcfluit- club. onder leiding van mevrouw Corbijn-Bijl speelde vlot enkele va derlandse liedjes. Na, de pauze beeldde de knapenclub onder leiding van de heer P. Labruy- ère het zesde couplet van het Wil helmus uit. De gereformeerde meis jes en jongens voerden vervolgens de repetitie van een zangvereniging op. De hervormde jongens en meisjes hielden hersengymnastiek met de zaal onder leiding van mej. J. Klei- nepier. De toneelvereniging voerde daarna mot succes het stukje Geen roos zonder doornen" op. De boeren- kapel speelde aan het einde van deze geslaagde avond weer een aantal populaire liedjes. oostkapelle" Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield de jaarvergadering onder leiding van de presidente, mevrouw M. den Hollander-Wondergem. Hiervoor was goede belangstelling. Mevrouw A. Janse-v. d. Broeke verzorgde een inleiding over de Nieuw Testamentische Vrouw. Voorts werden enkele schetsjes en een toneelspel „Om Blijdschap" op gevoerd. Op gezellige wijze werd dit gebodene omlijst door voor drachten. samenzang en zang van een koortje onder leiding van me vrouw M. van Adrichem-Boogert- Sickenga. Een gehouden collecte was bestemd voor het Magdalena- fonds en dr. Abronda v. d. Nagel fonds. Deze bloeiende afdeling telt thans 76 leden. Vergadering „Helpt Elkander" Het varkensfonds „Helpt Elkander' hield de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Bimrnel. Het jaar 1959 was een gunstig jaar volgens de jaarverslagen. Het le dental bedraagt 78. Aan vergoeding ziekte en uit nood geslachte dieren werd uitgekeerd f 96,67. Dank zij dit lage bedrag sloot de penning meester zijn boeken met een ruim saldo. Do aftredende bestuursleden de heren W. Mesu en J. Schoe wer den herkozen. Laatstgenoemde werd tevens herbenoemd als bode. Als hulp bij inenting werd benoemd do heer P. den Hollander. Tot lid van de commissie van onderzoek werden benoemd de heren P. den Hollander en C. den Hollander. Jaarvergadering L.J.G. De L.J.G.-afdeling Oostkapelle ei omstreken hield de jaarvergadering onder leiding van de heer C. Bie- rens. De heer C. de Visser Gzn. hield een inleiding over „Vergelingsziekte in de bieten". De jaarverslagen van secretaris en peningmeester meld den een goed verenigingsjaar. Het ledental bleef stabiel en bedraagt 25. De uitslag van het bietenproef veld door de afdeling in 1959 uitge zet, bleek zeer gunstig. De heer P. Lous declameerde over „De men seneter". Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende secretaris, de heer P. Maljaars herkozen en in de vacature Bram Maljaars, gekozen K. Poppe Janszn. O.- EN W.-SOUBURG N.C.V.B. vergaderde In de zaal „Rehoboth" hield de N.C. VJ3., afd. Souburg haar ledenverga dering. Deze avond droeg een huis houdelijk karakter, daar jaarversla gen behandeld werden en een be stuursverkiezing werd gehouden. Een inleiding over de nood van onze tijd was in handen van mevrouw C. v. d. PuttePolderman. Nadat nog was meegedeeld dat de eerstvolgende vergadering 26 februari zal worden gehouden, waarop een lezing met film het programma zal vullen, werd deze geanimeerde vergadering met gebed gesloten. Walcherse geitenfokkers hielden jaarvergadering Dezer dagen kwam de kring Walche ren van do vereniging tot verbete ring van het geitenras in Zeeland in jaarvergadering bijeen. Wegens ziek te van de voorzitter, de heer J. M. Cevaal, stond de vergadering onder leiding van de tweede voorzitter, de heer J. Nijholt van Koudekerke. Zes afdelingen waren vertegenwoordigd. De jaarverslagen werden goedge keurd cn als bestuurslid werd her kozen de heer J. de Witte uit Se- rooskerke. Het ledental dat elk jaar achteruitgaat, bleek ook nu weer teruggelopen tot 166 leden met 318 geiten. Er staan zes dekbokken ter beschikking in de afdelingen. Onder de leden zal een enquête worden ge houden of het gewenst is met de bok ken rond te rijden. Het dekgeld zal vermoedelijk 10 11 bedragen. Jaarvergadering V.V.V. Oostkapelle De V.V.V. „Mooi Oostkapelle" kwam in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van dr. P. J. Bom. Deze verheugde zich over de goede opkomst der leden en ovèr het feit dat voor het eerst ook en kele dames aanwezig waren. Hij wenste alle leden een goed seizoen in 1960. Het aftredende bestuurslid de heer C. v. Sluijs werd herkozen. De vergadering stelde definitief de voorwaarden vast tot verkrijging van een vergunning voor plaatsing strandhuisjes. De penningmeester meldde een klein batig saldo. De secretaris van V.V.V. de heer W. Anker gaf vervolgens in zijn jaar verslag een uitstekend overzicht over de resultatenvan 1959 en de vele activiteiten van het bestuur. In 1959 boekte men in totaal 67.000 overnachtingen door ruim 5000 per sonen. Hiervan waren 3000 Neder landers en 2000 buitenlandse gasten. Vele aanvragers voor het huren van gemeubileerde kamers moesten on danks de gestadige uitbreiding te leurgesteld worden. Ruim 800 aanvragen passeerden 't secretariaat. Het in 1959 geopende kampeerterrein boekte 18.000 over nachtingen. Het aantal leden van V.V.V. steeg van 91 tot 126. Te be treuren is, dat vele verhuurders van zomerhuisjes die buiten Oostkapelle wonen, geen lid zijn en niet bijdra gen in de kosten. Verruiming dei- geldmiddelen voor V.V-V. is ook voor hen van groot belang. Het bestuur streeft er naar betere toe gangswegen naar het strand te ver krijgen, en zo mogelijk een trap- overgang. In de komende vooi-jaars- vergadering hoopt men onder ande re de attracties voor het komende seizoen aan de vergadering voor té leggen. Dr. Bom sloot deze verga dering met een beroep op aller me dewerking. SEROOSKERKE (W.) Geslaagde uitvoeringen muziekvereniging E.M.M. Vrijdag en zaterdag gaf de muziek- ver. E.M.M. te Serooskerke haar jaarlijkse uitvoering in het vereni gingsgebouw onder leiding van haar directeur, de heer A. Joosse. Na een openingswoord van voorzitter F. de Steur gaf de tamboerafdeling onder leiding van de heer M. Dingemanse enkele marsen ten beste, die cor rect werden uitgevoerd. Het muzi kale gedeelte werd zeer verdienste lijk door het uit veel jeugdige leden bestaande korps uitgevoerd. Het bestond naast enkele marsen uit de marsen uit de Ouverture Les Sa voyards van Offenbach. Scenes from de Countryside van Harvey en Orphée aux Enfers van Offenbach. Een solo voor tuba werd gespeeld door de heer A. Boogaard, terwijl de heer Jac. Vogel dit op sax so praan deed. Vooral de technische vaardigheid viel daarbij op. Ook werd nog een tweetal koraalbewer kingen van dirigent A. Joosse uit gevoerd. Na de pauze voerde de to neelgroep van- E.M.M., onder regie van de heer Js. Cevaal het blijspel „Een schoonmoeder uit duizend", op. Mevrouw Wattel-De Later en mej. Nel Kesteloo gaven hierin als schoonmoeder en schoondochter goed spel te zien, waarbij de dames Rie Looise en Catr. Tissink en de heren L. Tissink, L. Huibregtse, J. v. d. Berg en J. Looise zich goed aansloten. Het geheel kreeg hier door een verdienstelijke vertolking, waarmee de vele aanwezigen zich kostelijk hebben vermaakt. Donder dag 11 februari wordt eenzelfde uitvoering gegeven te Sint-Laurens. GRIJPSKERKE Oudermiddag bij opening Chr. kleuterschool Na de opening van de christelijke kleuterschool zaterdag te Grijps- kerke hield de voorzitter van de stichting „Christelijke kleuterschool Grijpskerke", de heer H. Bouwman op de oudermiddag een toespraak, waarin hij de oprichting van de kleuterschool in het kort releveerde en ook de moeilijkheden schetste, die de stichting heeft gekend. Ktj deelde tevens mee, dat het bestuur voornemens is, half maart een ver koopmiddag te organiseren, welk plan door mevrouw Coppoolse-Vo- gel nader werd toegelicht. EREMEDAILLE IN ZILVER O.N. Receptie en tal van felicitaties Veertig dienstjaren in het Vlissingse notariaat waren dinsdag reden voor een feestelijke bijeenkomst, waar do lieer P. Meerman, thans chef de bureau, het middelpunt was. Ter ere van dit jubileum werd hein do eremedaille in zilver verbonden uan do Orde van Oran- je-Nassau verleend, dio burge meester mr. B. Kolff hem 's mid dags in het notariskantoor op de borst speldde. De burgemeester roemde de jubilaris daarbij voor zijn trouw, die hij vier decennia lang heeft getoond. Verder memoreerde de burge meester de verschillende assuran- tiewerkzaamheden van de heer Meerman en de functies die deze op maatschappelijk terrein uit oefent. De heer J. L. Verhagen schetste dc persoon van de heer Meerman als iemand met veel gevoel voor hu mor, die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de prettige verstandhouding en de goede sfeer op het notariskantoor. Hij staafde dit met een aantl voorbeelden en wenste de heer Meerman van har te geluk met dit jubileum. Waar nemend-notaris F. A. G. Barbé was tevens de tolk van het perso neel, toen hij in zijn speech de heer Meerman prees om zijn pret tige samenwerking en daarbij do verschillende kwaliteiten opsomde, die de jubilaris tot een man met een ruime lokale bekendheid heb ben gemaakt. Na de bijeenkomst in het kantoor, tijdens welke nog verschillende geschenken werden overhandigd, volgde een receptie in restaurant „Delta". Onder d§ velen die de •jubilaris daar kwamen felici teren was ook de bejaarde heer M. Meijer, vroeger chef de bureau op het Vlissingse notariskantoor. E IERNOTERING GOES Bericht van handelaren: klppeëieren kleine eieren 7, eendeëieren 7, kiloprijs 138—142 cent. VISMIJN VEERE 2 febr. Exportgarnalen 230 leg 491,, schar 25 kg 84, bot 43 kg 50—68, wijting' 15 kg 64, sprot 8 kg 61. VEILING MIDDELBURG 2 febr. Fruit Golden Delicious H I en II 70-75 77, 65-70 79, 60-65 70; Jonathan Hl en n 75-80 60, 70-75 62, 65-70 6-, 60-65 51—58. K grof 55; Goudrenetten H I en n 8S-op 57 75-85 52—70, 65-75 51—64, K grof 28—53; Winston H I en II 60-65 61 55-60 49—56. K grof 45; Appels kroet 1510; St. Remy HIenn 75-85 26—29. 65-75 24—29: Gieser Wildeman H I en II 60-70 65. 50-60 60-61 Groenten: Andijvie glas 71—112: Veldsla glas 100—236; Sladunsel en snijsla 86120; Prei 34—52; Uien 15—23; Lof 37—59; Sprui ten ongesch 15—49, geschoond 32—74; Rode kool 18—34; Savoolekool 26-51: Witte kool 16—18: Boerenkool 18—26: Kroten kg 26—31; Breekpeen 18—26; Waspeen 21. .Wegens plaatsgebrek moest de strip Tekko Taks blijven overstaan. (Advertentie) ROOKT U VEEL? Neem dan bij rokershoeit, een droge keel, een vervelende smaak een paar Pottertjes in de -mond. Ze verdrijven onmiddellijk de nirigheid en geven U een frisse adem 1 Officiële publikaties VLISSINGEN. UITBREIDINGSPLAN „PLAN VAN DISHOECKSTRAAT". Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I. dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 28 januari 1960, on der no. 20, heeft vastgesteld een be sluit tot herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Plan Van Dishoeckstraat", in die zin, dat het bepaalde in artikel 4, 2e en 3e lid der bijbehorende bebouwingsvoor schriften is komen te vervallen; II. dat het onder I vermelde sludt gedurende een tijdvak van 14 dagen, aanvangende 4 februari 1960, voor een ieder ter Inzage zal liggen ter gemeente-secretarie, 2e afdeling (kamer 1); in dat binnen zes weken na afloop van de onder n genoemde termijn de belanghebbenden, die zich met be zwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, bezwaren tegen het onder I genoem de besluit kunnen indienen. MIDDELUURG. VASTSTELLING ROOILIJN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat een ontwerp-besluit tot vaststelling van een wijziging van de voorgevelrooi lijn LangevielePottenmarkt, vastge steld bij raadsbesluit van 28 september 1938,.met de daarbij behorende kaart ge durende een termijn van 30 dagen, aan vangende 2 februari I960, voor een ieder ter secretarie (kamer 14) ter Inzage ligt en dat belanghebbenden gedurende deze termijn bezwaren bij de gemeenteraad kunnen indienen. Middelburg, 30 januari i960. Burgerlijke itand middelburg. Bevalletj: A. Janse—Roelse, d. J. K. de Smit—de Visser, z. C. A. Hoogedeure— Luteijn, z. h. Kerkhof—Rietveld, z. e. HarthoomMol, d. E. J. JosiasseVente- vogel, d. A. MeeuwseFelj, z. D. A. Neele—v. d. Reest. d. Ondertrouwd: W. A. Waardenburg 25 J. en P. D. Poortvliet 21 J. C. Geerling 30 j. en M. B. Kroon 23 J. H. Boons 26 j. en A. L. M. Riemcna 22 j. A. H. J. Jans sen 22 j. en L. Baay 45 j. E. Reijnoudt 34 j. en T. Heijnsdijk 29 j. Getrouwd: H. W. Woltman 37 j. en G. Vis 30 j. Overleden: L. Kluit 72 j. C. Looise 68 J„ e.v. P. Jongepler. J. C. Sinke 79 j., wedn. v. M. Corré. J. J. Pieterse van Wijck 90 J., wed, v. J. Mos. A. Groe- nenberg 84 J., wedn. v. P. A. Tange. K. Overbeeke, 87 j„ e. v. K. Geleijnse. arnemuiden. Bevallen: P. Mulder—Krijger, z.; J. van Belzen—Janse, z.; T. Davldse—de Ridder, z.; M. de Meulmeester—v. d. Ketterij, z.; J. Corré—Dekker, d.; S. Deij—Dekker, z.; L. Kousemakei^-Schroevers, d. Overleden": J. de Nooijer 44 jaar, e. van M. Slereveld; Ch. Dommisse, 74 jaar, wed. van P. de Voogd. SINT-LAURENS. Bevallen: A. JanseRoelse, d. Getrouwd: L. Louwerse. 69 jaar, en J. J. Dujjnhouwer, 69 jaar. meliskerke. Bevallen: S. MaljaarsPoppe, d. 1220 1090 900 1230 1090 900 860 760 660 910 780 600 560 500 400 ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer tn totaal 329* Weektotaal 5293. Vette koeten en ossen 373; gebrulksvcc 778: vette kalveren 430. graskalveren 161; nuchtere kalveren 1018; varken» C: lopers 56; biggen 52: paarden 65; veulens 7; schapen of lammeren 273: bokken of gel ten 13. Prijs ln cents per kg. le kw 2e kw 3e kw. vette koelen 300—325 280-300 280—280 vette kalveren 290—310 260—290 23O-2G0 Slachtpaarden 250 190 180 Prijs ln guldens per stuk te 2e 3e a kwaliteit Graskalveren 440 380 280 Nuchtere kalveren 65 58 45 Exportvarkens (lopers) 85 70 60 Biggen 52 44 40 Schapen 93 75 60 Lammeren 100 85 63 Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer als vorige week, handel lui, prtizen vooral niet hoger: vet te kalveren aanvoer Iets meer. handel tamelijk, prijzen lager: graskalveren aan voer als vorige week. handel kalm. niet geheel prijshoudend: nuchtere kalveren aanvoer aanmerkelijk groter, handel stug, prijzen lager; exportvarkens lopers aan voer Iets meer. handel kalm. prijzen on veranderd; biggen aanvoer Iets meer, handel kalm. prijzen onveranderd: slacht paarden aanvoer als vorige week, handel kalm. beste Jonge paarden ruim prijs houdend: schapen en lammeren aanvoer als vorge week. handel redelijk, prijs houdend; kalfkoelen en melkkoeien aan voer iets ruimer, handel stug niet geheel prijshoudend: vare koeien aanvoer matig, handel flauw, prijzen Iets lager: vaarzen en pinken aanvoer klein, handel stroef, niet geheel prijshoudend. VEILING GOES 2 febr. Export en tndustrievelllng. Cox Orange Pippin KI. II 70-75 108. 65-70 106, 60-65 84, 55-60 46, II D 37; Golden Delicious KI. I 80-85 87—39, 75-80 88—91, 70-75 86—92, 65-70 77—81. 60-65 63; KI. II 80-85 76—83, 75-80 81—86, 70-75 69—82, 65-70 67—77. 60-65 64—66. II D 47—55; Goudrenet KI. I 85-95 65. 75-85 56—63, 65-75 53—65. II D 41—13. Kl. II 75-85 56. 65-75 52—53; Jonathan Kl. I 80-85 69—70, 75-80 70—73, 70-73 74—75 65-70 66—70, 60-65 61—63, H D 42—49. Kl. ij 80-85 68. 75-80 65-74, 70-75 61—73, 65-70 60-66. 60-65 58—61; Laxton Superbe Kl I 75-80 66—72, 70-75 80, 65-70 74, 60-65 66. II D 38; Winston Kl. I 75-85 71, 65-75 75—78, 60-65 58—64, Kl. II 75-85 51—59. 65-75 64: Bram- ley Seedling II D 42; Doyenné du Cornice Kl. I 75-80 88, 65-75 98. n D 82; St. Remy Kl. I 75-85 31—32, 65-75 32; Br. Alex. Lucas II D 39. Op Monster: Conference Kl. I 65-75 81—82, 55-65 70—73; Br, Alex. Lucas Kl. H 75-85 103, 65-75 93; St. Remy Kl. II 65-en op 32—34. Gewone velling: Cox Orange Pippin grof 73, fijn 39; Golden Delicious grof 63—74, fijn 40—56; Goudrenet grof 45—51. fijn 39—42, kroet 20; Jonathan grof 55-61, fijn 3049. kroet 17: Laxton Superbe grof 62, tij- 37; Winston grof 52—57. fyn 37—46: Bramley Seedling grof 46. fijn 33; Doyen né du Comlcc grof 77, ijn 74; St. Remy grof 28—31, fyn 27—32; Gieser Wildeman grof 63. fyn 37—40; Conference grof 66—61, fyn 33—39, Br- Alex. Lucas grof 21—24, fyn 16—20. BEURSBERICHT GOES 2 febr. 1960 Granen, zaden en peulvruch ten. Tarwe, basis 17 pet. vocht, boeren- schoon af boerderij per 100 kg 28.50—31.65: Gerst, basis 15 pet. vocht, idem 24—27-25; Haver, basis 15 pet. vocht Idem 23.75— 24-50: Kleine groene erwten, Idem 35— 32 Schokkers, idem 3340; Bruine bonen, idem 110130; Blauwmaanzaad idem 110 125. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., bin- nenl. sort. 13—14; Bintje, 35 mm opw., exp. sort. 1414.50; Alpha. 35 mm opw., exp. sort. 10—11; Furore, 35 mm opw., binnenl. sort. 14—15; Meerlander. 35 mm opw., binnenl. sort. 15—16 Deze prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sor- teerlnrlchting, sorteerkosten voor reke ning van koper. Voederaardappelen no teerden 44.50 per 100 kg. Hooi. Lucernehool deed 160 per ton, ge perst af bedrijf. Stro. Gerstestro 76—72.50 per ton. geperst af bedryf; Tarwestro 65—67.50 'per ton, idem; Haverstro 65—67.50 per ton, idem; Erwtenstro 112.56—115 per ton, Idem; Schokkerstro 107.56—110 per ton, idem. Uien. De prys van uien bedroeg 14—15 cent per kg, veldgewas- Vlas Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af borderij 2628 cent per kg, afw. kwa liteit 24—26 cent per kg. Gerepeld vlas {voorjaarslevering) 28—35 cent per kg. Eieren. Voor de eieren kan een prijs van 1.38—1 42 per kg worden gemaakt. SCHAAKCOMPETITIE S.V.K.B. I verslaat Landau I met 6-4 In de schaakcompetitie van de twee de klas B heeft de Breskense combi natie dinsdagavond met 64 gewon nen van Landau I. Voetbalprogramma naar a.s. weekeinde verschoven De K.N.VJS.-afdeling Zeeland heeft naar 't voorbeeld van de K.N.V.B. besloten het gehele voetbalpro gramma. zowel voor wat betreft het zaterdag- als 't afdelingsvoetbal, zo als dit was vastgesteld voor 30 en 31 januari, te verschuiven naar resp. 6 en 7 februari 1060. Heden overleed onze innig geliefde zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder CELESTINA MARIA DEBRA weduwe van Jacobus Lagaay op de leeftijd van 67 jaar. Namens de familie, J. A. C. Lagaay Goes, 2 februari 1960. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 5 februari a.s. des namiddags 1 uur vanaf Kou- dekerkseweg 68 te Vlissingen. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3