TEKKO TAKS en de Atoom*mntoffels SCHEIDENDE DOKTER DETMAR TE VLISSINGEN GERIDDERD WALCHEREN ZUID-BEVELAND EEN NIEUWE ZEELAND-BOOT KWAM IN DE VAART „CHRISTELIJK ONDERWIJS" ZIERIKZEE VERGADERDE MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 P RO V IN O I A L h y.KRn IV X H O II R A N 7 C TIJDENS HULDIGING IN „DELTA" Album met handtekeningen van patiënten aangeboden Evenzeer als het do Vlissingso dok ter H. C. A. Detmar aan het hart is gegaan om na veertig jaar als arts actief te zijn geweest zijn praktijk neer te leggen, heeft het zijn patiënten moeite gekost van hun populaire huisarts afscheid te nemen. Zo zeer zelfs, dat het een afscheid in drie fasen is gewor den. Eerst tijdens een samen komst in restaurant „Britannia'" enkele weken geleden, waar de patiënten de heer en mevrouw Detmar de hand kwamen druk ken, daarna was er een afscheids diner, dat de scheidende arts werd aangeboden door zijn collega's in Vlissingen en zaterdagmiddag als sluitstuk een bijeenkomst met het huldigingscomité in restaurant „Delta", waar burgemeester mr. B. Kolff de verrassende medede ling deed, dat dokter Detmar bij Koninklijk Besluit was benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Dokter Detmar, die zaterdag 74 jaar werd, was zichtbaar ontroerd, toen de burgemeester hem de bij deze onderscheiding behorende versierselen opspeldde. De heer Kolff noemde in zijn toespraak dc twee bijzondere verdiensten, waarvoor dokter Detmar deze on- derscheiding ontving. „Dat is om uw werk als walarts en voor het geen U tijdens de oorlogsdagen in Vlissingen hebt gedaan. Daarom is „Delta" de juist gekozen plaats om U te huldigen. Het ligt precies tussen u\y beide arbeidsterreinen: dc rede en de binnenstad van Vlissingen. We kijken vandaag op een onrustige zee, maar U zult wel bij slechter weer er op uitge trokken zijn. Vele zeelui zullen U daar dankbaar voor blijven. In de binnenstad deed U uitstekend werk tijdens de bevrijdingsdagen. Dat is een reden voor ons om trots op U te zijn", aldus de bur gemeester, die verdei* inging op het goede werk van dokter Det mar. die in de oorlogsdagen met dokter Wolters in de gebombav- Raadscommissie Goes benoemde notulist De raadscommissie ad hoc van de ge meente Goes, die zoals bekend het be leid van B. en W. onderzoekt, heeft tot notulist voor haar vergaderingen benoemd de gemeente-secretaris van 's-Heer Arendskerke, de heer G. M. de Schipper. Het commissielid, mr. J. G. van der Burgt, eerder aangewezen als rappor teur van de commissie, is verantwoord delijk voor de inhoud van de notulen. Slachtoffer verkeersongeval bij Nieuwland overleden Het slachtoffer van het verkeerson geluk, dat donderdagavond j.l. ge beurde in de bocht van de rijksweg bij Nieuwland, de heer W. L. Meijer uit Souburg, is vrijdagnacht aan de gevolgen van zijn verwondingen in net Gasthuis to Middelburg overle den. De heer M., die kapper van zijn beroep was, bereikte de leeftijd van 48 jaar. Zoals bekend werd de heer M., toen hij op zijn bromfiets uit bet dorp komende de rijweg overstak, door een passerende auto gegrepen. deerde stad was achtergebleven. Namens het huldigingscomité sprak vervolgens de voorzitter, de lieer M. A. van Popering, die de heer Detmar een album met handteke ningen van zijn patiënten aan bood. De heer Koomau van ge meentewerken had dit album fraai geïllustreerd met onder meer een tekening van de spreekkamer van dokter Detmar. De heer E. Verstraete sprak als vriend van de scheidende arts: „Ik hoop dat U van een verdiende rust zult kunnen genieten. Uw stoel bij ons voor het raam (met uitzicht op de zee) blijft gereser veerd". De heer Eversdijk van het huldigingscomité las vervolgens een rijmend verhaal voor dat met de huldiging verband hield, waar na de heer Van Popering tenslot te nog mededeelde, dat men van het geld dat de patiënten hijeen- brachten, tevens nog een draag- medaille zal kopen, in verband met de koninklijke onderschei ding, die dokter Detmar te beurt viel. Dokter Detmar dankte na afloop ontroerd: „Het zijn de drie mooi ste dagen in mijn leven geweest". Poliovaccinatie in 1960 in Zeeland Begin februari zal begonnen worden met de afwerking van het program ma 1960 voor de polio-vaccinaiio in Zeeland. Dit zal dan het sluitstuk zijn van liet inhaalprogramma. Het ligt in dc bedoeling om de polio-vac cinatie daarna in te passen in het normale vaccinatie-schema. Het programma voor 1960 luidt als volgt Derde Inenting voor de kinderen van de jaarklassen 1945/1949 en 1958, terwijl verder de kinderen van dc jaarklassen 1950 tot en met 1957, die tenminste zes maanden tevoren de eerste twee inentingen hebben ont vangen, dc derde injectie kunnen krijgen. De eerste drie inentingen voor de kinderen van de jaarklasse 1959. Voor de kinderen van 01 jaar gel den nu de bepalingen dat de mini mum-leeftijd, waarop met de polio- inenting wordt begonnen, niet bene den de drie maanden mag liggen en dat het aantal injecties van de „pri maire serie" wordt uitgebreid van 2 tot 3, steeds met een maand tussen tijd. De kinderen van de jaarklasse 1957 zullen voorts een herhalingsinjectie ontvangen. Het ligt in de bedoeling om met het vaccineren van deze kinderen vóór augustus 1960 gereed te zijn. De kinderen geboren van 1945 af tot en met 1959, zullen dus straks zo good als alle drie prikken hebben gehad. MIDDELBURG Filmvoorstellin gen Vrijdagmiddag- en avond organi seerde de afdeling Middelburg van de Nationale Christen Geheelont houdersvereniging in de „Bogard- zaal" een tweetal filmvoorstellin gen. 's Middags werd een programma voor de jeugd gegeven, die in gro ten getale naar de Bogardzaal was gekomen. Enkele aardige teken filmpjes werden gedraaid met als hoofdmoot van het programma -de film „Peppie." Intens leefden de jeugdige bezoekers mee met de avonturen van het weesje Jink, die bij zijn grootvader woont en die vriendschap heeft gesloten met een karper. Voor de avondvoorstelling stond de film „Morgen zal ik huilen" op het programma. Op het laatste ogenblik kon de vertoning van deze film echter niet doorgaan. Hiervoor in de plaats vermeldde het program ma de film „De witte majesteit." Ook voor de avondvoorstelling be stond veel belangstelling. Swift-korfballers willen steviger onderlinge band Straffere training van korfballers eerste twaalftal In de toekomst zal bij do korfbalvere niging Swift te Middelburg meer aan dacht worden besteed aan de onder linge band tussen de leden. Hiertoe werd op de dezer dagen in het vere nigingsgebouw gehouden jaarverga dering besloten. Uit de leden is hier voor een commissie benoemd. Tevens werd besloten tot een contri butieverhoging. Omdat in het afgelo pen jaar enkele adspirant-leden over gingen naar de senioren, was er hier een kleine toename van korfballers. Dit had echter tot gevolg, dat bij de adspiranten een kleine teruggang was in de „sterkte". Om dit verlies te com penseren zal een ledenwerfactie wor den gevoerd. Verder besloot men om dit jaar weer mee te doen aan de landskampioenschappen van de zater dagclubs, die op Koninginnedag te Doorn worden gehouden. Op Hemel vaartsdag zal Swift weer de seriewed- KAPEILE Regionale vergadering Chr. Beambtenbond De Nederlandse Christelijke Be ambtenbond heeft in het vereni gingsgebouw „Obadja" te Kapalle een regionale vergadering gehou den voor do leden, werkzaam bij de Zuidbevelandse tuinbouwveilin gen. Nadat de voorzitter van de afde ling Kapelle-Biezelinge, de heer P. Oele de bijeenkomst had geopend, trad als spreker op de voorzitter van de bedrijfsgroep veilingen, de heer J. M. Harthoorn met als on derwerp „Welke betekenis heeft de vrijere loonvorming voor de veiling sector?" Do heer Harthoorn zag ook mogelijkheid in de veilingsec. tor tot vrijere loonvorming over te gaan. Op het gesprokene volgde 'n uitgebreide discussie. Vooraf had de heer Harthoorn enkele medede lingen gedaan over het werk van de landelijke bedrijfsgroep gedu rende het laatste halfjaar. De heer Harthoorn hield nog een korte cau- sorie over het onderwerp: „Moeten de secundaire arbeidsvoorwaarden van onze mantelovereenkomst wij zigingen ondergaan?" RILLAND-BATH Biljartwedstrijden De A-ploeg van de biljartclub RBC uit Rilland-Bath speelde dezer dagen in Hansweert tegen ODZ in het kader van de nederlaagcompetitie. Voor de RBCers werd het weer een neder laag met een verschil van 27 caram boles. De B-ploeg speelde tegen „Ontspanning na dagelijkse arbeid" ilt Krabbendijke. De ploeg uit trabbendijke won de wedstriid met 0-2. Oranjevereniging vergaderde let bestuur van de Oranjevereniging Juliana" In Rilland-Bath heeft in de ifgelopen week enkele malen verga derd om te beslissen of de vergade ringen voortaan nog in „Het wapen van Rilland" zullen worden gehou den. Men overwoog om in het Dorps huis te vergaderen wanneer dit ge reed zal zijn. Tijdens de donderdag a.s. te houden algemene ledenverga dering in „Het wapen van Rilland" zal de voorzitter dc beslissing -van het bestuur meedelen. Tevens werd besloten om donderdag twee be.- stuursleden te kiezen om het tegen woordige bestuur aan te vullen. (Advertentie/ zie advertentie op pagina 12 f strijden organiseren. Omdat de laat ste tijd de resultaten van het eerste elftal niet bevredigen, staat er voor deze korfballers een straffere training op het programma om het spelpeil op te voeren. De heer P. Eiff trad op deze vergade ring af als bestuurslid. Daar in de loop van het jaar reeds drie bestuurs leden waren afgetreden mej. W. Montaan en de heren J. N. de Vroom en J. Baljeu waren er vier vacatu res. Besloten werd echter het bestuur van negen op zeven personen terug te brengen. Penningmeester J. Maljers, die tussentijds reeds tot het bestuur was toegetreden, werd door de verga dering in deze functie officieel be noemd. Verder werd mej. E. Joziasse in het bestuur gekozen. Ook de adspirantencommissie werd gewijzigd. Aftredend waren de heren J. N. de Vroom, H. Davidse en mej. T. Lokerse. Hiervoor in de plaats werden gekozen mevr. V. Strubbe-Flipse, mej. F. Neeve en J. Ludikhuize. In de twaalftallencommissie werden herko zen de heren A. van Moolenbroek. J. Maljers en P. Eiff. In deze commissie werden nieuw benoemd de heren L. de Vries en G. de Ru. Besloten werd, dat de aanvoerders van de twaalftal len voortaan de besprekingen van de commissie zullen bijwonen. Voorzitter L. de Vries bedankte alle bestuursle den die hun functie om studieredenen moeten neerleggen voor hun werk zaamheden en in het bijzonder de heer P. Eiff, die zich jarenlang voor de korfbalsport heeft ingezet. WESTKAPELLE V.V.V. koos burgemeester De Meester tot voorzitter Bij de bestuursverkiezing in de don derdagavond gehouden vergadering van de V .V.V. te Westkapelle werd burgemeester Th. H. de Meester tot voorzitter gekozen. Hij nam hier mee de plaats in van oud-burge meester mr. M. Tydeman. In zijn jaarverslag constateerde de secretaris-penningmeester de heer A. Huibregtse, dat de vereniging in de tien jaar van haar bestaan reeds een grote vlucht had genomen. Het aantal overnachtingen in 1959 was, in vergelijking met 1958, verdubbeld. Bij particulieren werden ruim 42.000 overnachtingen geboekt, ter wijl het aanteal overnachtingen op de kampeerterreinen 47.000 bedroeg. De uitgaven beliepen in 1959 een bedrag van 4209,44 en er werd 4403,30 ontvangen. Mevrouw N. FlipseRoelse vertoon de hierna enkele films o.a. van het Oranjefeest, burgemeesterfeest en verschillende kleurendia's van West kapelle en omgeving. De heer Os kamp, directeur van de provinciale V.V.V. deed vervolgens enkele me dedelingen inzake het nut van huur contracten en het honorarium van de secretarissen-penningmeesters in verschillende badplaatsen. Unaniem was men het erover eens, dat de beloning van de secretaris-penning meester, de heer A. Huibregtse, moest worden herzien, hetgeen in 'n bestuursvergadering zal worden be sproken. Examen De heer F. Anderiesse te Middelburg behaalde het diploma moderne be drijfsadministratie. „Looft den Here" zingt in Ter Mantelinge De chr. gemengde zangvereniging „Looft den Here" te Westkapelle zal woensdag enkele liederen ten gehore brengen in het rusthuis voor ouden van dagen Ter Mantelinge. SINT-LAURENS Toneelgroep jSint-Laurens' trad voor de eerste maal op Voor de eerste maal trad de toneel groep „Sint-Laurens" voor het voet licht met het blijspel in 3 bedrijven „Als 'n kwartel". De avond werd geopend door de heer M. Vinke. Er werd vlot gespeeld en de geheel ge vulde zaal amuseerde zich met het gebodene. De regie was in handen van de heer E. Wedts de Swart. De bur gemeester, de heer W. Baas, dankte de spelers en hoopte ze nog dit jaar weer op het toneel te zien. Na af loop was er een gezellig samenzijn met „de Fako Stars" onder leiding van de heer Koster. VLISSINGEN Judo-examens De gele band judo kwam in het bezit van de heren G. Swart, H. Harrems, A. Broere en G. Kr'uysser, allen te Vlissingen. N.V.V.-Vrouwenbond bijeen Tijdens de in het AJM.M.B.-gebouw gehouden vergadering van de N.V.V.- Vrouwenbond, afdeling Vlissingen, heeft de secretaresse van het cen traal bestuur, mevrouw Crist, ge sproken over het winnen van leaen en het behouden van leden. Zij il lustreerde haar toespraak met enkele voorbeelden uit de praktijk. Voorts werden voor de pauze enkele films over het bondsleven vertoond. Na de pauze voerden leden van de afdeling het toneelspel „Huishoudelijke zit ting" op. De bijeenkomst werd met samenzang geopend en gesloten. GRIJPSKERKE Samenkomst N.C.V.B. Dezer dagen hield de N.C.V.B. te Grijpskerke haar samenkomst onder leiding van de presidente, mej. C. Hondius. Na het huishoudelijke gedeelte hield de heer H. J. Schoenmaker uit Zou- telande een lezing over ziin reis naar Marokko. Spreker lichtte het leven van de bewoners toe. tegen de achtergrond van hun godsdienst, n.l. de Islam, en vertoonde daarbij een serie kleurendia's. (Slot van pag. 1) in dit sierlijke, ranke schip zijn sa mengebracht, hebben de gasten van werf en rederij zaterdag ten volle kunnen genieten. Door de stabilisator- vinnen, waarmee volgens de proefne mingen in Wageningen het slingeren van 28 tot ongeveer 2 graden kan worden teruggebracht, was ook op dc proefvaart van de deining op de vrij woelige zee vrijwel niets te mer ken. Ook de maatregelen op akoes tisch gebied en ter bestrijding van on gewenste trillingen bleken op dit schip een succes, want ondanks het werken van 15.600 „paarden" in de machinekamer, wordt hiervan in de passagiersruimten geen hinder onder vonden. Proefvaart De proefvaart had een bijzonder vlot en gezellig verloop. Even buiten de Nieuwe Waterweg, kon kapitein Meijer de brug verlaten om zich bij het 'gezelschap in de eerste klas salon Damwedstrijd Grijpskerke-D.E.S. In het dorpshuis te Grijpskerke werd donderdag j.l. een damwedstrijd ge speeld tussen de Grijpskerkse jeugd- damclub en een tiental van de West- kapelse damvereniging „D.E.S.". Hoewel het er aanvankelijk naar uit zag, dat de bezoekers deze wedstrijd met zeer grote cijfers zouden gaan winnen, wisten de Grijpskerkse jon- fens tenslotte de score op 128 in un nadeel te houden. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. J. CevaalJ. van Rooijen 02, 2. P. SinkeJ. Houmes Az. 02, 3. J. Rot teJ, Houmes Wz. 20, 4. H. Louws P. Hengst 20, 5. J. de KamJ. Huiszoon 0—2, 6 D. CoppoolseK. Roelse 20, 7. A. BoogaardJ. Si- monse 02. 8 J. ElzingaJ. Gabriël- se 20. 9. L. CoppoolseP. de Witte 02, 10. A. v. BaaienW. Lievense 02. Dit seizoen zal in Westkapelle nog een returnwedstrijd gespeeld wor den. ZOUTELANDE Oliebollenactie Dinsdagmiddag a.s. zullen de beide vrouwenverenigingen te Zoutelande de N.C.V.B. en de Hervormde Vrou wenvereniging een oliebollenactie houden, waarvan de opbrengst be stemd zal worden voor de actie 4 x ZN. PERSONEELSTEKORT BIJ ULO J. A. van Bennekom sprak over „vijf gladde stenen" Het Jaar verslag van de vereniging ter bevordering van het christelijk onderwijs te Zierikzee bevat enkele gegevens over de bezetting van het personeel, de nieuwbouw van een uloschool, terwijl het verslag even eens enige aandacht schenkt aan de kolendampvergiftiging, zoals die zich in de twee noodleslokalen op 17 november van het vorig jaar heeft voorgedaan. De personeelsvoorziening aan de la gere school is dank zij de medewer king van het ministerie van defensie gunstig geweest, zodat er momen teel geen vacatures zijn. De uloschool daarentegen kampt nog steeds met personeelstekort, ter wijl daarbij het leerlingenaantal nog ieder jaar stijgt. Tenslotte wijst de secretaris, de heer T. C. Hekman op de uitbreiding van de in aanbouw zijnde uloschool. De urgentieverkla ring voor de bouw van twee meerde- leslokalen is reeds afgekomen, terwrijl de raad van Zierikzee in zijn laatste vergadering eveneens zijn fiat aan deze uitbreiding gaf. Wat de financiën aangaat laat de balans voor de lagere school een te kort zien van f 13.621.33; de ulo school daarentegen geeft een voor delig saldo van f 3209,73 te zien. De hoofden van de lagere en uloschool de heren L. Th. Fennema en J. C. Spaans geven voorts een overzicht van het wel en wee van hun scho len. Het leerlingenaantal is iets gedaald bij de lagere school, dat van de ulo school is constant gebleven. Tijdens de ledenvergadering, die vrijdagavond in 't horvormd ver enigingsgebouw werd gehouden, werden zowel het verslag van de secretaris, penningmeester als de overzichten van de beide school hoofden met algemene stemmen goedgekeurd. Om een waarborgsom te kunnen stor ten bij de gemeente Zierikzee voor de verwezenlijking van de bouw van de nieuwe uloschool vroeg het be stuur machtiging een lening aan te gaan. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Na afwerking van de gewone agenda sprak de di recteur van de christelijke kweek school te Middelburg, de heer J. A. van Bennekom over het onderwerp „Vijf gladde stenen". Met deze vijf gladde stenen doelde de heer Van Bennekom op het onderwijs, het christelijk onderwijs, het christelijk nationaal onderwijs, de onderwijzer en het gezin. Allereerst schetste spreker hoe er een tijd is geweest, waarin het on derwijs nog tot een wezenlijke func tie van het gezin behoorde. Die tijd is voorbij, aldus spreker, nu hebben mannen en vrouwen die daarvoor een speciale vorming hebben ontvangen, die taak overgenomen. Hoewel de heer Van Bennekom niet veel over de mammoetwet wenste te zeggen, meende hij toch op de gevaren, die hierin schuilen te moeten wijzen. Sprekend over het christelijk onder wijs zei de Middelburgse directeur dat de oude pioniers, die hiervoor goed en 'bloed hebben gegeven duide lijk de noodzaak hiervan hebben aan getoond. Spreker wees verder op de belangrijke functie van het bijbel- onderwijs op de scholen. Toch waar schuwde hij er voor de bijbel niet aan te bieden in de sfeer van een sprookje. Ook meende spreker, dat enige voorzichtigheid moest worden betracht ten aanzien van de zoge naamde „moraalprediking". Uitvoerig: heeft spreker verder nog stilgestaan bij de taken van de on derwijzer. De wortel van het chris telijk onderwijs wordt nog'altijd ge vonden in liet christelijk gezin, aldus de heer Van Bennekom. Op deze toe spraak volgde een zeer interessante discussie. te voegen voor de officiële overdracht. De heer C. Hoenderkamp deed dit na mens de bouwers, waarbij hij de com mandant vier televisietoestellen voor de bemanningsverblijven aanbood. Een der directeuren van de mij. „Zee land", de heer A. C. H. Kuyck, nam het schip over, met woorden van hul de voor het geleverde werk en dank aan allerlei instanties voor dc gebo den medewerking bij de voorbereidin gen voor de bouw. Tot slot droeg hij net commando van de „Koningin Wil- helmina" aan kapitein Meijer op. Na de ceremonie van de vlagwisseling, werd een toost uitgebracht op konin gin Juliana en op prinses Wilhelmina. Namens commissarissen en directie van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" sprak voorts nog de heer H. J. van de Roemer, die o.m. voorlas een tweetal te verzenden telegrammen aan H.M. Koningin Juliana, die het schip destijds doopte en aan H.K.H. Prinses Wilhelmina die haar naam aan dit nieuwe schip gaf. Voorts wer den gelukwensen uitgesproken door ir. Th. P. Tromp, regeringscommissa ris van de rederij, en de heer W. L. de Vries, directeur-generaal voor de scheepvaart. Namens de gezamenlij ke reisbureaux bood de heer L. C. ba ron van der Feltz in de fraai uitkijk- salon een in geglazuurd ceramiek uit gevoerde wanddecoratie aan. Tankauto na slip in sloot bij Driewegen-Terneuzen Autobus ramde lichtmast Zaterdagmorgen omstreeks kwart voor elf is op de provinciale weg te Driewegen (gemeente Terneuzen) een tankauto met petroleum, geslipt en in de sloot tereentgekomen, waar de auto kantelde. De chauffeur bleef ongedeerd. Daar de tankauto met een kraanwagen uit de sloot moest worden getakeld, werd het verkeer omgelegd door het dorp Driewegen. Een ZV.TJif.-buschauffeur, komend uit de richting Axel, bemerkte het golitieteken dat hij door het dorp 'riewegen moest rijden te laat, slip te daarbij door de boent en kwam rakelings langs een tegenligger tot stilstand tegen een lantaarnpaal. Ook daarbij deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel moest één der inzittende dames met een lichte shock naar haar woning worden ovegebracht. LEZERS SCHRIJVEN Politieke slachtoffers In de rubriek „Lezers schrijven" van 2S januari deed de heer W. Onbag, 4e Kielstraat 454, Vlissingen, een op roep om een hulpactie te organiseren voor „onze landgenoten, slachtoffers van een politiek steekspel in Indone sië". Inmiddels heeft deze Vlisslngse initiatiefnemer talrijke brieven ont vangen, waarin ruime geldelijke toe zeggingen werden gedaan. De heer Onbag is ten zeerste erkentelijk voor deze reactie. Hij vroeg ons echter mee te delen, dat hij geen gelden zal aannemen, maai dat hij zich over de ontvangst van deze giften in verbin ding zal stellen met het centraal co mité in Den Haag. De schrijvers zullen nader bericht ontvangen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Leeuwarden-Oost vac. J. Hoogenkamp dr. L. G. Wagenaar te Deurne. Beroepbaarstelling: de heer J. H. Veldkamp, vicaris, Moerweg 334, Den Haag, is beroepbaar. GEREF. KERKEN. Aangenomen de benoeming tot hoog leraar te Kampen: C. van der Wou- de te Leeuwarden. GEREF KERKEN VRIJGEMAAKT. Aangenomen naar Kentonpark Zuid- Afrika) W. Boessenkool te Kapelle aan de IJsel. CHRIST. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Rotterdam.Charlois W. van 't Spijker te Drogeham. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Scherpenisse C. Mole naar te Leiden. 112. Tekko's idee vond bij de autoriteiten veel Instem ming en weldra was een overgelukkige professor Starrveld druk doende om in zijn laboratorium atoom- pantoffels aan de lopende band te vervaardigen. De eerste brandwachten, die door Tekko en Tcrry spe ciaal voor dit doel geoefend waren, werden met atoom pantoffels uitgerust en gin gen officieel dienst doen. Toen dan ook bij een grote uitslaande brand in de stad bleek van wellc een grote waarde en bijzonder nut de uitvinding van professor Starreveld bleek te zijn, regende het bestellingen uit alle delen des landsde professor was echt in zijn nopjes en werkte van de vroege ochtend tot de late avond. Tekko en Terry namen voorlo pig de buitendienst van het atoompantoffel- cenccrn op zich, hielden lezingen en werkten mee als instructeurs bij het oefenen in het atoompantoffelvllegen. En dat. was een heel gezellige afleiding in hun anders zo eentonige icnteniersbestaan, vond Tekko. ZEEUWSCH-VLAANDEREN SCHOONDIJKE Aftreden bestuursleden Bond van Plattelandsvrouwen Boven het bericht „Jaarvergadering Bond van Plattelandsvrouwen" in on ze krant van zaterdag j.l. is een on juiste kop geplaatstde twee be stuursleden. de dames W. van Veen- van Loghem uit Oostburg en T. Ris- seeuw-Hartog uit Schoondijke traden uiteraard niet af op „verzoek van be woners" zoals boven dit bericht stond te lezen. De dames hadden gedurende twee zittingsperioden van drie jaar deel uigtemaakt van het W.-Zeeuws- Vlaamsc afdelingsbestuur: reglemen tair zijn zij dan niet meer herkies baar. Het was dus node, dat men de dames, die steeds haar beste krach ten aan de vereniging hebben gege ven, uit het bestuur liet gaan. Geref. vrouwenvereniging vierde eerste lustrum In een goed bezochte feestelijke ver gadering werd dezer dagen het vijf jarig bestaan van de gereformeerde vrouwenvereniging te Schoondijke herdacht. Er was veel belangstelling van de Ned. hervormde vrouwenver eniging ter plaatse en van verenigin gen uit de omgeving. Een deel van het programma werd als een televi sieprogramma gespeeld. De presi dente, mej. C. A. G. van Nes en ook ds. T. Kamper, die een kort slotwoord sprak, wekten de aanwe zige vrouwen op de vereniging, die 18 leden telt, te versterken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3