Dit jaar zaalconcours Zeeuwse Muziekbond Grijpskerkse kleuters kregen nieuwe school Zeeuwse Almanak <3.win BOND SCHILDERSPATROONS OP BEVELAND JUBILEERDE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 HARMONIE- EN FANFAREVERENIGINGEN Geanimeerde algemene vergadering in Goes Behalve liet jaarlijkse pinkster- concours en het solistencon cours zal de bond van harmonie ën fanfareverenigingen in Zee land komend najaar een zaal- concours organiseren. Dit be sluit werd zaterdag genomen met 24 tegen 2 stemmen tijdens de algemene vergadering van de Bond in Goes. Nader zal nog worden bekeken hoe en waar men dit concours zal houden. Algemeen waren de talrijk op gekomen vertegenwoordigers van de bij de Zeeuwse bond aan gesloten verenigingen van me ning, dat een dergelijk con cours in het belang is van df muziek. De „stille periode" in de herfst wordt daarmee over brugd. De vergadering: werd geopend door voorzitter J. Burger uit Wenieldinge, die verklaarde, dat de bond een ge animeerd jaar heeft gehad. Er wa ren twee concoursen, festivals wer den gevierd en jubilea herdacht. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. J. Laroes te Middelburg, bleek, dat het aantal aangesloten verenigingen gelijk bleef (35) en dat het ledental iets steeg (rond 1150). De heer J. J. Laroes werd als secre taris herkozen als bestuurslid werd De oudste mannelijke inwoner van Zeeland, de Yerselcse oud' mosselbeurtvaarder Simon Paan- we, is zondag 101 jaar geworden. Opgewekt heeft de 101-jarige zijn verjaardag gevierd in familie kring. Onder de velen, die hem kwamen feliciteren was burge meester A. C. Willemsen van Yer- seke. Op de foto: de honderden één-jarige. (Foto P.Z.C.) herkozen de heer L. Nagelkcrke te Rilland-Bath. De muziekvereniging „Voorwaarts" te Koudekerke zal dit jaar het grote pinksterconcours organiseren. De aanvrage van „llillandia" te Rilland- Bath om het concours te honden werd niet In behandeling genomen, omdat liet concours voor 1960 aan een Wnlcherse vereniging was toe gedacht. De solisten van de Zeeuwse bond zul len wederom drie zaterdagen naar Middelburg trekken, waar zij in de Concert- en Gehoorzaal hun krach ten zullen meten. Dit concours wordt gehouden op 12 en 19 maart en op 2 april. Er,zijn reeds 160 deelnemers. Er gingen enkele stemmen op om het concours ook eens elders te organise ren, maar over het algemeen waren de afgevaardigden van mening, dat Middelburg niet alleen centraal is gelegen, maar tevens akoestisch een van de beste zalen heeft te bieden. Op voorstel van „O.N.D.A." te Mid delburg werd besloten aan de solis ten met het hoogste aantal punten in elke afdeling een medaille toe te ken nen. De ere-leden F. Laroes en C. A. Blok zegden de benodigde medailles toe. De begroting voor 1960 werd vastgesteld met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 2160, Verworpen werd met grote meerder heid van stemmen een voorstel van „Rillandia" te Rilland-Bath om Zuid- Beveland voor de toewijzing van con coursen in twee districten to ver delen. Voorts zal getracht worden deze zomer een tam boerwedstrijd te organiseren. Gasbewaarde appels op Kapelse veiling Tijdens een vrijdag in de kantine van de veiling te Kapelle gehouden bespre king van kwekers die Golden Deli- eious-appelen in de gascellen van deze veiling als bewaarfruit hebben opge slagen, is besloten twee cellen met 'n gezamelijke inhoud van 120 ton, te openen. In totaal zijn er te Kapelle 285 ton Golden Delicous in gasbewa- ring genomen. Het ligt voorts in de bedoeling om over veertien dagen weer enkele cellen te ontsluiten en over vier weken het restant. Het fruit dat momenteel van prima kwaliteit is, kan zodoende vooral nu er goede vraag is, in enkele weken tijds in een vrij ruim aanbod op de markt ge bracht worden. De bespreking stond onder leiding van de voorzitter dei- veiling, de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge. Kerkelijke kwestie te Westkapelle Bij de aanvang van de zondagoch- tenddienst op 31 jan. j.l. in de Ned. herv. kerk te Westkapelle heeft ds. J. de Boer van Vrouwenpolder een mededeling gedaan namens de com missie voor het opzicht, welke com missie ressorteert onder de provin ciale kerkvergadering van Zeeland. Daaruit bleek, dat ds. W. Oosthoek en de ouderlingen W. Flipse, A. Ga- briëlse en J. Mïnderhoud hun kerke lijke arbeid weer volledig zouden hervatten. Deze maatregel stond nadrukkelijk los van de verdere behandeling der ingekomen klachten, waarin de com missie uitspraak hoopt te doen zo spoedig mogelijk na de zitting van 4 februari a.s. te Middelburg. Zondag heeft ds. Oosthoek dus ge preekt en ook de ouderlingen zaten weer op hun oude plaats. VAN TOT AAN DE GROND. Het zag er zaterdagmiddag somber uit voor het bijna tweeduizend ton metende Duitse motorschip „Christian SartdVi" uit Hamburg. Het schip liep bij de Nolledijk in Vlissingen aan de grond. Die somberheid dunrdc maar een half uur: toen had de sleepboot „Scaldis" uit Vlissingen de „Christian Sartori" alweer in dieper vaarwater getrok ken. Het onderzoek, waarvoor het schip op de rede van Vlissingen voor anker ging, viel ook al goed uit: zondag middag om kwart over één verliet het Duitse schip de Vlissingse rede, op weg naar Bremen de haven van bestemming. VIJFTIEN JAAR... Buurtvereniging vierde vijftienjarig bestaan", lazen loij in de P.Z.C. van zaterdag en plotseling stond ons hel jaar 191/5 weer voor de geest en meer in het bijzonder de spontane opbloei in dat bevrijdingsjaar van al de buurtverenigingen. Als padde stoelen kwamen ze uit de grond, uit de straatstenen mogen wij zeggen, de straatstenenwaar in dié dagen zo virulent en geestdriftig 'op ge danst werd. Vijftien jaar In Middelburg is het gevierd. Hei waren even ademhalen de buurtverenigingen Brak-, Bree-, Ne der- en Lazarijstraat. Op straat ia er niet gedanst, bij dit derde lustrum, dat niet. Maar 'feest is er wel gevierd en bij menigeen zal de herinnering toch wel even zijn teruggegaan naar die eerste feesten, in het voorjaar van 1945. Vijftien jaar geleden. Voor ons en naar wij aannemen voor menigeen, kon het gisteren zijn ge weest - GEZELSCHAP. Over gezelschap had de „Christian Sartori" dit weekend op de Vlissing se rede niet te klagen! De weerslag van de 24-uurs staking in de Ant werpse havens was tot in dc Schel- demonding „zichtbaar": op een ge geven moment lagen er liefst 25 schepen op de rede te wachten. BROEKJES. Vrolijk ging het toe bij de bejaarden van Oud-Vossemeer, die naar een filmpje keken van de Oranjefeesten in hun woonplaats, dat daar in.... 1938 werd opgenomenDe meeste van de bejaarden waren in die dagen nog geen of nauwelijks vijftig, zodat ze zichzelf als ..broekjes" terugzagen.... Het waren de V.V.H.-dames, die als organisatrices met de bejaarden op een bijzonder genoegelijke middag konden terugzien. OPBRENGST. Op Sehouw-Duiveland is men de hulp, die Amsterdam het eiland na de ramp van '53 bood, nog niet ver geten. Dat blijkt uit de spontane acties, de hulp van de gemeente werklieden in Tuindorp Oostzaan en vooral ook uit de opbrengsten van de Collecten, die er voor de slachtoffers van Tuindorp Oostzaan worden ge houden. Onder auspiciën van het Rode Kruis werd een dergelijke col lecte gehouden in Oosterland. Op brengst f 2519.551 ACTIETJE. In geheel Oosterland is geen lege fles of velletje oud-papier meer te vin den. De piep-jongeren van Oosterland zetten namelijk een „eigen actietje" op touw, waarvan de opbrengst voor de zending was bestemd. Uit alle Oos- terlandse hoeken en gaten werden oude flessen en oud papier tevoor- schijn gehaald. Zes jongens en meis jes van de openbare lager school stel den de hervormde predikant, ds. Rijks vol trots de opbrengst ter hand: f 13.34. Oud-ijzer-liefhebbers te Temeuzen ingerekend Surveillerende agenten van gemeente politie te Temeuzen bemerkten zater dagavond twee mannen, die zich op verdachte wijze ophielden nabij een ijzer-opslagplaats aan het Zevenaars- dok. Bij onderzoek bleek, dat de heren zich een partij oud-ijzer wilden toe eigenen. De daders, D. F. uit Driewe gen en P. N,. woonwagenbewoner te Terneuzen werden na verhoor en het opmaken van proces-verbaal, weer op vrije voeten gesteld. Uienprijs door toeneming aanbod nog verder gedaald Door het zachte weer is het aan bod van uien de laatste tijd toege nomen en de vraag op de meeste bui tenlandse markten sterk terugge lopen. Dit heeft tot gevolg gehad dat de prijzen de algelopen week opnieuw een dalende tendens ver toonden. Zo werd donderdag op de uien- veiling St.-Maartensdijk voor de grove middelkwaliteit slechts IS 19 cent per kg betaald en voor de middel fijn rond 15 cent. De drie lingen konden het niet verder bren gen dan 10 cent per kg, Dat is weer enkele centen per kg minder dan een week geleden. Tijdens de vorstperiode in de twee de week van januari was de prijs van de middelkwaliteit gestegen tot 24 cent per kg. De export had toen een hoogtepunt voor dit seizoen be reikt met bijna 5 miljoen, kg. In de periode 1016 januari. Daarna is de export teruggelopen en oök de prijs is gedaald. Op het ogen blik is deze het laagste van het gehele seizoen. Zelfs in het begin van het uienseizoen omstreeks sep tember werd dikwijls meer betaald dan op het ogenblik. Onder hel toeziend oog van burge meester H. U. Bouwman van Grljps- kerke, voorzitter van de „Stichting Christelijke Kleuterschool Grijpsker- ke", bood de zesjarige Henneke de Schipper zaterdagmiddag mej. A. E. G. van Waesberge, inspectrice bij het kleuteronderwijs, de sleutel aan xcaarmee deze de nieuwe Christelijke kleuterschool officieel opende. (Foto P.Z.C.) Voormalige gereformeerde pastorie werd verbouwd Onder een druilerige motregen heeft de inspectrice van het kleuteronder wijs, mej. A. E. G. van Waesberge, zaterdagochtend onder grote belang stelling de nieuwe christelijke ldeu- terschool te Grïjpskerke officieel geopend. Op een kleurig kussen, ver sierd met de wapens van Zeeland en Grijpskerke bood de zesjarige Hen neke de Schipper de inspectrice de versierde sleutel aan, waarmee deze de deur van de oude geref. pastorie, waarin thans de kleuterschool is on dergebracht, ontsloot. Voorafgaande aan deze opening had burgemeester H, U. Bouwman in zijn functie van voorzitter van het schoolbestuur de geschiedenis van het christelijke kleuteronderwijs in Grijpskerke gememoreerd. Het begon op 20 december 1943 toen in de pastorie, waar thans de nieu we kleuterschool is gevestigd, op ini tiatief van ds. K. J. Kraan met zeven personen tot de oprichting van een christelijke kleuterschool werd be sloten. Zes van deze „oude garde" hebben zeventien jaren later nog steeds zitting in het bestuur. Een jaar later in J944 werd met het kleuteronderwijs in het voormalige Gasthuis gestart. Met een kleine negenhonderd gulden precies /889,98i/i aan meubilair en een geleende" kachel. Veel voor spoed heeft het onderwijs in deze beginperiode niet gekend. Al heel gauw moest de school voor enkele jaren worden gesloten. Pas in 1947 kon opnieuw worden begonnen in het dorpshuis. In een klein lokaaltje met onvol doende sanitair, onvoldoende licht, meubilair dat hard aan vernieuwing toe was en een slechte speelplaats. Het schoolbestuur greep dan ook met beide handen de geboden kans toen een nieuwe geref. pastorie werd ge bouwd en de oude in do Jacob Cats- straat vrijkwam. Zeventien jaren In de kamer waar zeventien jaren geleden do oprichtingsvergadering werd gehouden, werd voor 11.000 verbouwd en kwam voor meer dan 3000 aan meubilair. Het school- béstuur heeft dan ook financiële Te Goes herdacht zaterdag de afde ling Zuid- e» Noord-Bcveland van de Nederlandse bond van schilders- patroons het 25-jarig bestaan. Deze jubileumherdenking kreeg voor de lieer A. M. Oele uit Oudelande. die al vanaf de oprichting als lid bij de afdeling staat ingeschreven, een spe ciaal tintje. Uit handen van het hoofdbestuurslid voor Zeeland, de heer J. A. van Pagee uit Middelburg, ontving de heer Óele de zilveren leg penning. (Foto P.Z.C.) zorgen, maar met hulp van de of ficiële instanties hoopt men hier uit te komen. Zeer verheugd toonde voorzitter Bouwman zich met deze nieuwe school. Toch voldoet het nieuwe schooltje, niet precies aan alle eisen die de wet stelt. Zo zijn de afmetin gen niet altijd gelijk aan de gestelde minima, maar hiervoor is ontheffing verkregen. Burgemeester Bouwman was dan ook van mening, dat men déze school als een soort van tussen- station moet beschouwen naar een eigen schoolgebouw voor het christe lijk kleuteronderwijs in Grijpskerke. De inspectrice, mej. Van Waesberge, was evenals gedeputeerde A. Schout, die als oud-Grijpskerkenaar de ope ning bijwoonde, van mening, dat er bereikt was wat voor Grijpskerke was te bereiken. Namens het bestuur van de christelijke kleuterschool bood voorzitter Bouwman mej. Van Wesbergen een prachtige houten kandelaar aan. Gedeputeerde Schout beschreef de school met: „keurig en magnifiek". Ook de andere sprekers en spreeksters waren vol lof over de nieuwe school. Namens de kerkeraad van de geref. kerk sprak ds. J. Vlaardingerbroek felicitatiewoorden tot het schoolbe stuur. Als vertegenwoordiger van de herv. gemeente werd dit gedaan door ds. Wapenaar. De heer C, P. de Schipper voerde het woord namens het onderwijzend personeel van de lagere school cn de heer P. Franeke namens het schoolbestuur van de la gere school. Als laatste sprak mej. Wisse enkele hartelijke woorden, 's Middags konden de ouders der kleuters de nieuwe school bezichti gen. Onder leiding van mej. A. Meeuwse voerden de kleuters deze middag nog een stukje op. Examen directeuren sociale werkplaatsen Voor het examen van leidinggevend personeel op sociale werkplaatsen-be- schuttende werkplaatsen voor min der validen slaagden drie Zeeuw se directeuren, de heren F. Steutel te Middelburg (streekwerkplaats Walcheren). L. Rammeloo te Hulst (streekwerkplaats Hulster Ambacht) en J. Pomper te Zicrikzee (streek werkplaats Schouwen- en Duiveland). Het examen werd afgenomen door de Katholieke Leergangen te Tilburg en was de afsluiting van een twee jarige cursus. Geëxamineerd werd in sociaal recht en medische hulp, het sociale werkplaatswezen en bedrijfs economische aspecten en administra tie, Als bijzonderheid zij vermeld, dat dit examen voor dc eerste maal in Nederland afgenomen werd. Ir. G. J. van der Burgt benoemd tot lector Met ingang van 1 januari 1960 is ir. G. J. van der Burgt, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in de afdeling werktuigbouwkundle, benoemd tot lector in die afdeling om aan de Tech nische Hogeschool te Delft les te ge ven in de automobieltechniek. Ir. Van der Burgt. die op 8 maart 1921 in Ter schelling is geboren, behaalde in 1940 't einddiploma van de B-afdeling van het Middelburgse gymnasium. Het m.t.s.-diploma behaalde hij in 1943 te Haarlem, waarna hij tot 1955 in de industrie werkzaam was. Van 1955 tot 1958 studeerde hij aan de T.H. te Delft waar hij in 1958 afstudeerde en be noemd werd tot wetenschapelijk hoofdambtenaar. Lode van Gent sprak in Goes De afdeling Zuid-Beveland van de Protestants Christelijke Onderwijzers vereniging en de afdeling Zeeland van de christelijke mulo hielden zater dagmiddag een gecombineerde verga dering in Goes. Uitgenodigd was de bekende Afrikareiziger Lode Gent uit Utrecht, die vertelde over zijn reizen naar Belgisch Congo. Met zijn levendige verteltrant beschreef hij het leven van de negers en pyg meeën in de Afrikaanse oerwouden. Veel vertelde hij ook over flora en fauna en de gebruiken van deze vol keren. Hij lichtte zijn lezing toe met fraaie kleurendia's. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Jonkheer te Yerse'ke. Vooraf hadden de beide afdelingen in afzonderlijke vergaderingen enkele huishoudelijke zaken besproken. DUBBELE FEESTDAG Oud-voorzitter A. M. Oele gehuldigd Voor de afdeling Zuid- cn Noord- Beveland van du Nederlandse bond van scliilderspatroons was het zater dag een feestdag. In de eerste plaats omdat deze afdeling haar zilveren ju bileum mocht vieren, maar ook her dacht zij het feit dat de heer A. M. Oele uit Oudelande vijfentwintig jaar lid van de afdeling was. Voor het hoofdbestuur van de bond was dit persoonlijk jubileum reden om dc heer Oelé te onderscheiden met de zilveren legpenning. De jubilaris kreeg deze tijdens de gezamenlijke koffiemaal tijd overhandigd door het hoofdbe stuurslid voor Zeeland, de heer J. A. van Pagee uit Middelburg. Tijdens de feestelijke bijeenkomst die men had belegd in „De Landbouw" te Goes, hield de heer van Pagee een toespraak waarbij hij zich in loven de bewoordingen uitliet over het ver dienstelijke werk dat de heer Oele voor de afdeling heeft gedaan. In dc afgelopen kwart eeuw heeft de heer Oele verschillende jaren tot 1943, toen wegens oorlogsomstandigheden tot liquidatie moest worden overgegaan, het voorzitterschap bekleed. Van de heroprichting in 1949 af was de heer Oele gewoon bestuurslid. Voorzitter C. Bosschuart uit Wolfaartsdljk bood mevr. Oele een bloemstuk aan, ter wijl verder nog het woord voerden, de heer C. Wisse te Goes namens de Zeeuwse afdeling van de bond en me vrouw Leij8-Overbceke uit Schore na mens alle aanwezige dames. Voorafgaande aan de huldiging was er in verband met het zilveren jubi leum van de afdeling een drukbezoch te receptie. Yan verschillende fabri kanten en zusterverenigingen waren er bloemstukken. Des avonds hield men een feestavond, die verzorgd werd door dc mandolineveroniging „Tremola" uit Schore onder leiding van de heer A. Leijs. Het programma dat bestond uit zang, muziek, schets en toneel werd vlot, vrolijk en ver dienstelijk gebracht. Des middags werd de jaarvergadering gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Phernambucq uit Wolfaarts- dijk herkozen, terwijlln de plaats van de heer G. v. d. Knaap uit 's-Hecr- Arendskerke dc heer J. Otte uit 's-Heer-Arendskerkc zitting in het bestuur krijgt. B. en W. Ovezande tegen opheffing woonruimlewei Het college van B. en W. van <le ge meente Ovezande is tegen de ophef fing van de woonruimtewet. Na een uitvoerige motivering aan do raad, schrijft het college, dat voor Ove zande nog niet tot intrekking van de woonruimtewet kan worden over gegaan. B. en \V. adviseren de raad afwijzend te beschikken op het ver zoek van het ministerie van maat schappelijk werk. B. en W. van Ovezande zijn van me ning, dat het inderdaad juist is ge leidelijk weer naar normale omstan digheden op het gebied van de woon gelegenheid terug te keren en aldus aan het eigendomsrecht volledige erkenning te- geven. Anderzijds dient de vraag te worden gesteld of men in Ovezande al zover kan gaan. Nog steeds is een aantal woningzoeken den op de daarvoor bestemde lijst vermeld. Wordt de woonruimtewet buiten werking gesteld, dan is de huiseigenaar volkomen vrij zijn wo ning te verhuren aan degene, die vol gens zijn eigen inzicht hiervoor in aanmerking komt. Aan personen van buiten de gemeente kan dan zonder meer tot verhuur worden overge gaan. Degenen, die al geruime tijd op de lijst staan, kunnen hiervan de dupe worden. Dit komt B. en W. van Ovezande niet juist voor. „Superdam" opende nieuw atelier te Zierikzee Het afgelopen weckend is voor de gemeente Zierikzee wel bijzonder be langrijk geweest. Kon vrijdag wor den overgegaan tot de opening van de nieuwe sorteerhal annex koelhuis van de Coöp. Tclersvereniging „Schouwen-Duiveland', zaterdagmor gen hadden zich opnieuw vele auto riteiten verzameld op het industrie terrein om getuige te zijn van de ingebruikstelT'ing van de nieuwe hal, waar de N.V. Superdam een nieuw heren-confectie-atelicr opende. Burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester van Zierikzee wijdde een en kel woord aan dc totstandkoming van dit nieuwe bedrijf. „Het geeft ons moed voor de toekomst. Wij zit ten hier immers met het probleem van te weinig werkgelegenheid" zo zei dc burgemeester. Hij hoopte dat door dit voorbeeld van „Superdam" meerdere grote industrieën de weg naar Zierikzee zullen weten te vin den. Het bedrijf had in Den Haag grote moeilijkheden met de personeels voorziening, De directeur van Super dam nam toen het besluit om een groot, in wezen hot belangrijkste deel van het bedrijf naar Zierikzee over te plaatsen, omdat daar wel de meisjes, die dit bedrijf nodig heeft gevonden kunnen worden. Mevr. Van Dam. eigenaresse van het bedrijf, had bij de opening al geschetst hoe het bedrijf te Zierik zee is opgebouwd. „Uit niets begon nen, is het toch werkelijk tot iets uitgegroeid", zo merkte zij beschei den op. Zij wilde allen die aan de totstandkoming van dit alles zo krachtdadig hadden meegeholpen, de lof en waardering van Superdam niet onthouden. Begonnen in barak ken, staat daar nu een fraaie mo derne hal, waarin het ongetwijfeld prettig werken moet zijn. Namens de kerncommissie van de ..Superdam" heeft de heer H. Ooms naast de beste wensen voor het be drijf in Zierikzee, namens het ge- gehele personeel een fraaie elektri sche klok aangeboden. Ongeveer 40 meisjes vinden in deze voor Zierik. zee nieuwe industrie emplooi. Eén der bedrijfsleiders verzekerde ons dat dit aantal nog behoorlijk kan worden opgevoerd. De grote'hal be tredend ziet men inderdaad dat ei genlijk nog maar de helft van de be schikbare ruimte in gebruik is ge nomen. Thans wordt het produkt voor drie kwart deel in Zierikzee gereed gemaakt. Het wordt niet uit gesloten geacht dat het bedrijf te zij ner tijd in zijn geheel naar Zierik zee zal worden overgeplaatst. Jongeman gepakt na serie inbraken te Terneuzen De gemeentepolitie van Terneuzen lieeft dezer «lagen aangehouden do 20-jarige F. S., tijdelijk woonachtig te Terneuzen, die er van verdacht wordt dat hij zich de laatste tijd aan verschillende kleine inbraken heeft schuldig gemaakt; te Terneu zen, Kloosterzande en Hoek. Het was bekend, dat de indringer niet al te veel sporen achterliet, maar bij de laatste inbraak, name lijk die in de landbouwhuishoud- school „De leeuwtjes" te Terneu zen, maakte hij toch enkele grove „fouten". Dit bewijsmateriaal en de vrijwel analoge wijze van werken bracht de recherche op het spoor van S.. die donderdagavond j.l. werd aan gehouden. Verdachte, die overigens hardnekkig blijft ontkennen, iets met de inbra ken te maken te hebben, wordt he den. maandag, overgebracht naar Middelburg, waar hij voorgeleid zal worden aan de officier van justitie. P. Koelewijn inspecteur P.T.T. Bij beschikking van cle directeur— generaal der posterijen, telegrafie en telefonie is de heer P. Koelewijn, ad- jumt-inspecteur der P.T.T. te Middel burg met ingang van 1 januari j.l. benoemd tot inspecteur. VANDAAG. Middelburg Electro: De boom der gehangenen, 19 cn 21.15 uur, 18 Jaar: Schouwburg: Van het westelijk front geen nieuws, 20 uur, 14 Jaar. Vlissingen Luxor: De laatste storm loop, 20 uur, 14 Jaar: Alhambra: Zon daars in spijkerbroek, 19 en 21 uur, 18 Jaar: Kunstzaal Frans Maas, Vrou- westr., expositie werken Frans Maas en Frans van Roessel, 14—18 uur. Goes Grand: Hunde wout ihr owifi lebwi, 20 uur, U Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2