Lawines in bergen, gevaarlijk maar indrukwekkend natuurverschijnsel ASPRO Puzzel-rubriek n H 3s S S r X 1 3l 93 SS 1 X i K S X L PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer VLIEG ER NIET IN!" 2'ASPRO's GLORIA SMITH ACCEPTEERT EENVOUDIG GEEN NEEN 67 72 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 IN I9SI KWAMEN 265 MENSEN OM In Zwitserland goede waarschuwingsdienst (Van onze weerkundige medewerker) De belangstelling voor de wintersport en een vakantie iu de bergen neemt elk jaar ook in ons land toe. De va kanties in het bergland van b.v. Zwit serland, Oostenrijk en Zuid-Duitsland hebben als voordeel dat men wat meer uurtjes zonneschijn meepikt clan men normaal in de wintermaan den in ons land kan verwachten. Ook komen er geen depressies voor van het typo met dagen achtereen druilerig en mistig weer en ook de waterkoude zeewinden dringen niet tot de Alpen door. Daarmee willen wij niet beweren dat er ook in de wintersport-centra geen zware sneeuwstormen kunnen voor komen. Het grootste gevaar waar mee de natuur in het bergland dreigt zijn do sneeuwlawines die elk jaar slachtoffers eisen, al zijn dit in vele gevallen de waaghalzen, die alle goe de raadgevingen in de wind slaan. Gemiddeld bedraagt 't aantal slacht offers tengevolge van sneeuwlawines in een jaar 150. STUIF- EX g$?on: dlawines. Men onderscheidt bij deze sneeuw lawines, wanneer wij ons tot het Al penland bepalen, stuif- of poederla wines en grondlawines die meer uit natte sneeuw, bestaan. Zolang de temperatuur beneden het vriespunt ligt is de sneeuw droog (poeder of stuifsneeuw) maar stijgt het kwik boven het vriespunt, het geen meestal met regen gepaard gaat, dan wordt de sneeuw vochtig en pakt samen. Dat werkt een grond matte sneeuw) lawine in de hand. Ook de hoeveelheid sneeuw die er valt is van groot belang en daar naast de helling van de berg. Hier door zijn er bepaalde plaatsen be kend door hun lawinegevaar, maar.... af en toe, zoals in de beruchte lawi- newinter van 1951, komen ook lawi nes naar beneden waar men dit voor dien nimmer heeft waargenomen. Een stuiflawiné, die uit de meer ho ger gelegen bergtoppen komt, kan onder alle kleine oorzaken als lucht trillingen, windvlagen in beweging komen. Bij deze lawines speelt de weertoestand een minder grote vol dan bij dc meestal gevaarlijker „grondlawines" die zich op een la ger niveau voordoen en sterk afhan kelijk zijn van de weertoestand. Wanneer depressies in de hogere luchtlagen plofseliug warme lucht aanvoeren waarbij het kwik voor dien tot in het dal onder nul en nu tot op een hoogte van b.v. 2000 meter boven nul stijgt, wordt de sieeuw week en gaat van de steile hellingen glijden. Wanneer er veel sneeuw valt en is gevallen en er dringt in de hogere niveaus een sterke dooi door, dan kunnen verschillende lawines ook de dorpen en dalen bedreigen. De snelheid waarmee zich een losge raakte sneeuwmassa (lawine) naar beneden stort, is zeer groot. De topsnelheid van een sneeuwlawl- ne'die zich onder vaak donderend geraas naar beneden stort bedraagt ruim 320 kilometer per uur. De gro te stuiflawiné die iu 1890 te Glarnisch (Advertentie) "kkril -en U&nttoeeft fct.' omlaag kwam moet een snelheid van 350 km per uur hebben gehad. De afstand die de lawine aflegt varieert sterk maar kan na het neerstorten nog veel kilometers langs effen ter rein blijven voartschuiven. De Altels- ijslawine van 1895 drong zelfs dwars dc*- loor een dal heen. WITTE DOOD. De sneeuwmassa van een grote lawi ne kan enkele honderdduizenden ton nen wegen. Te Wellington (Cascades gebergte) in Amerika kwam op 1 maart 1910 een grote sneeuwmassa naar beneden die een stationsgebouw diie locomotieven en verschillende spoorwagens mee over een rotswand sleurde waarbij 90 man om het leven kwamen. De zogenaamde „Witte Dood" heeft vooral vroeger toen nog geen weten schappelijke veiligheids- en voor zorgmaatregelen waren ingevoerd, veel slachtoffers geëist. In 1689 ver nietigde een sneeuwlawine het hele dorp Saas in Wallis met al zijn inwo ners. Een zelfde lot onderging in 1719 de stad Loueche eveneens in Wallis. Tijdens de Eerste Wereldoorlog kwa men er in de Alpen meer soldaten om door lawines dan door oorlogvoe ring. Het bulderen van de kanonnen (luchttrillingen) had dikwijls enorme lawines tot gevolg. Het laatste rampzalige lawinejaar in de Alpen was de winter van 1951. Zeer zware sneeuwval en op 3000 me ter hoogte orkanen met windstoten van 185 km per uur gevolgd door 'n sterke dooi men regen, had op uitge breide schaal lawines tot gevolg. In Oostenrijk werden dorpen, ker ken, krachtstations en vele mensen door do witte dood verrast. Er werden 2500 ha cultuurgrond bedol ven, 894 gebouwen vernield, 530 stuks vee kwL'imen om. Over geheel Europa eisten de sneeuwlawines in januari en februari 1951 265 mensenlevens. orkaan wind. Bij éen sneeuwlawine komt nog een grote natuurkracht vrij, namelijk een orkaanwind die soms op een tornado lijkt. Doordat de lawine zich met grote snelheid naar het dal stort wordt er een enorme hoeveelheid lucht verplaatst. Alleen door de or kaan die een lawine vergezelde werd in Zwitserland een brug die enkele tonnen woog, ruim 50 meter omhoog- en weggeslingerd. In 1819 verwoestte alleen deze lawineorkaan een groot deel van het dorp Randa. Zelfs het statige kerkje werd tegen de grond geblazen. Zo er. geen land als Nederland beter tegen zijn erfvijand „het water" is gewapend, zo is er ook geen land dat een zo goede waarschuwingsdienst tegen lawines (de Zwitserse erfvij and) heeft dan Zwitserland. Toch doen zich, zoals Nederland in febru ari 1953 is verrast door het water, ook daar af en toe onaangename ver rassingen voor. Het voorspellen van lawines wordt in zoverre vergemakkelijkt door dat elk jaar een groot aantal la wines dezelfde baan volgt. Zo kent men alleen al in Zwitser land een 9000 paden waarlangs de lawines regelmatig naar bene den komen. Maarook de lawi nes houden zich in lengte en breedte niet altijd aan deze paden. Voor allen die in het Alpenland de wintersport bezoeken zouden wij willen adviseren, luister regelma tig naar de radio die steeds bij de weerberichten waarschuwt wan neer er aanwijzingen zijn voor la wines en begeeft u zich niet in 'gebieden die gevaarlijk kunnen zijn. De „Witte Dood" loert in het Alpenland, al behoeft dit niemand die voorzichtig is af te schrikken van een vakantie in het zonnige bergland waar de winter dikwijls een sprookje gelijk is. Gloria Smith, 35, ex- sergeant bij de R.A.F.. werd twee jaar geleden zwaar verliefd op ho telier Marcel Bycroft in Londen. De liefde was niet wederkerig.'. Bycroft vroeg haar be leefd doch dringend hem met rust te laten. Dat was het. begin van de narigheid voor By croft. Dezer dagen is miss Smith voor de vierde maal tot gevan genisstraf veroordeeld wegens overlast voor Bycroft. „Al twee jaar maakt ze het me lastig, schrijft ze me over haar liefde en stuurt ze me. gedichten die uit de krant, zijn ge scheurd" Bycroft, 38, liet een gerechtelijk bevel tegen zijn kwel geest uitschrijven. Maar dat hielp niet. Tenslotte moest hij particuliere detectives huren om te verhinde ren dat bij onder déze ongewenste liefde zou bezwijken. Ruim twee duizend gulden heeft dat aan Bycroft ge kost. Zondag ontstond een nieuwe crisis. Glo ria kwam naar zijn hotel met ï'ode ogen van het huilen, vertel de Bycroft. De hotelier was toen op bezoek bij zijn zuster In. Croydon, maar Gloria kreeg het telefoonnummer van de zuster en belde op. Toen hij in het hotel 'was teruggekeerd, ver telde Bycroft, was Glo ria in zijn kamer en zij moest met harde hand worden weggewerkt. Toch kwam zij weer terug. .De vraag is of By croft, nu opnieuw vonnis is gewezen, op rust mag hopen. Gloria bleek nergens te vin den toen de zaak voor kwam. Zij moest dus bij verstek worden ver oordeeld. LEZERS SCHRIJVEN Tandarts trok kiezen Waarom eigenlijk, moet iemand met een kunstgebit nog verplicht verze kerd zijn bij een tandarts, terwijl hij er nooit of nimmer meer mee te ma ken heeft? Het schijnt zo iets als een steun voor zijn honorarium. Wan neer er iets aan zo'n gebit mankeert kan men even goed, en veel goedkoper terecht bij een tandtechniker, en moest zo'n gebit verloren raken of moest men noodzakelijk een ander willen betrekken dan kan elke tande loze zich, tegen een veel goedkoper tarief of premie verzekeren. Hebben de heren tandartsen soms te veel vrijheid van handelen? Dan zou het aan te raden zijn, de patiënt eerst een briefje op het kantoor te laten halen, waarop de tandarts maar in te vullen heeft wat voor werk hij heeft verricht en, of, on hoeveel tanden of kiezen er getrokken of behandeld zijn. Vlissingen. Lid van 't Walcherse ziekenfonds. Noot van dc redactie. Deze zaken lig gen niet zo eenvoudig als de inzen der meent. Het bestuur van het zie kenfonds, de ziekenfondsraad en het ministerie van sociale zaken houden zorgvuldig toezicht op al deze zaken. Het gaat hier om landelijke regelin gen, die aan de patiënten de beste garanties geven voor een juiste me dische verzorging. Politie en publiek Tijdens de jaarwisseling zijn in ver scheidene gcmceuten weder ernstige relletjes voorgekomen en werd hier en daar de politie met stenen en dakpannen bekogeld. Een groot deel van het Nederlandse publiek ziet in de politie nog steeds een vijand in- plaats van een vriend, die alle goed gezinde burgers beschermt en van wie het zo nodig grote hulp kijk maar naar overstroming Tuindorp Oostzaan kan verwachten. Het is van het grootste belang, dat einde lijk eens doeltreffende maatregelen worden genomen om hierin verande ring te brengen. Dit zou te bereiken zijn wanneer door de onderwijzers aan de kinderen van alle scholen en door de leer krachten bij het voortgezet onder wijs word uiteengezet wat de taaie der politie nu eigenlijk is en hun de nodige eerbied en medewerking aan deze tak van dienst werd bijgebracht, wat niet veel tijd van de lesuren be hoeft op te eisen en hun onder het oog werd gebracht, dat het respect voor de Engelse bobby aanmerkelijk groter is dan in Nederland voor on ze politieman. Aan ieder der des betreffende onderwijzers zou een kort deskundig geschrift uitgereikt moeten worden, waarin zij voldoende gegevens zouden vinden voor hun onderricht. Anderzijds zou het eveneens aanbe veling verdienenj dat in de cursus sen welke de politie volgt, suggesties werden geopperd, hoe deze zich kan instellen om meerdere waardering, hulp en vriendschap van het publiek te ondervinden dan thans het geval is. Nunspeet. - Mr. D. G. KORTENBOUT VAN DER SLUIJS. 1 3 5™" g— 9 10 11 Ï2- 13 14 I 15 16 17 1Q 19 20 21 22 23 19 2S 26 27 2ö 29 30 31 32 35 3 35~ 36 37 V 38 39 10 12 93 X/ ^6~ 17 AU 99 50 51 52 53~ 59 55 56 s/ bb 59 60 6) 62 69 65 66 m 58 69 70 71 f w m mm Helaas werd bij de wekelijkse puzzel afgelopen zaterdag de oplossing ge lijk geplaatst, zoaat het een beetje te gemakkelijk zou worden. Hieronder laten we de oplossing volgen van de puzzel van vorige week. De puzzel, zoals die in onze zaterdagkrant stond vervalt, waarvoor wij hierbij een nieu we laten volgen. De inzendingen moe ten nu uiterlijk donderdagavond a.s. in ons bezit zijn. Horizontaal: 1. broodje, 6. advoor lopig, 12. gekheid, uiting van onge loof, 14. niet hoge, 15. geelgekl. aai'de, 17. vrouw van Jacob, 19. mondver- zorgingsmiddel, 21. opgerold iets, 22, werkterrein voor zeelieden, 24. strem sel. 27. tijdperk, 28. titel, afk.. 29. ver- HOOG EN LAAG WATER 2 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 5.21 2.10 5.52 6.22 6,35 7.16 2.26 2.38 1.45 1.71 nap nap uur meter uur meter 17.46 2.01 11.55 2.23 18.15 18.51 19.16 19.37 2.18 2.32 1.50 1.79 12.27 0.23 0.03 0.22 2.39 2.19 1.3.9 1.65 nap uur meter 23.56 1.79 13.00 12.29 12.50 2.53 1.83 2.08 1391. Oban begrijpt dat hij vecht voor zijn leven, ver liest alle zelfbeheersing en probeert met brute kracht zijn vijand te overweldigen. Maar' hoe onbesuisder hij wordt, hoe meer effect hebben Storms goedgericlite vuistslagen. De zwaarge bouwde piraat waggelt op dronkemansbenen door het vertrek, botst overal tegen op. Op zeker moment doet Storm hem ruggelings ach terover storten op het in strumentenbord. waarbij een der handles der stuur inrichting neergedrukt wordt. De Onyx begint opeens hevig te slingeren exi zig-zagt door de stratosfeer. Als Arend wil trachten het schip weer in een normale stand te brengen, werpt Oban zich opnieuw op hem en klemt zich ste vig vast. De zware gespierde armen sluiten zich om zijn borst en hij hijgt naar adem. „Arend! Het schip! Wij vallen!" roept Sandra vertwijfeld uit. En inderdaad, de stuurloze ma chine heeft de neus omlaag gestokofe en stort met toenemende snelheid terug naar de aarde waarloosd (houtwerk), 32. kade, 33. ophaalgordijn tegen de zon, 34. hulde, 35. meisjenaam, 36. dunne, doorschij nende, 38. soort van papegaai. 39. zij de van de wind af 40. boom,41. rivier in Az. Rusland, 42. heilige, afk., 43. uitroep van pijn, 44. alvorens, 46. be kend persbureau, afk., 48. de lezer heil. afk. 50. vorm van pacht (1/10 deel), 51. vrachtboot, 53. uitnodigen, 54. deel van de bijbel, afk., 55. haring, 58. dit is. Lat. afk., 59. uitholling i. een muur, 61. ontkenning, 62. voor zetsel, 63. plaats op de Veluwe, 64. voox-naam schrijver van „Bartle", 66. stuk textiel 68. rivier in O.-Duïtsland, 69. edelstenen, 72. eiland N.-Moluk- ken, 74. lofzang, 75, afbeelding van dier (Indiaans). Verticaal: 1. vrijer v.c. meisje (schertsend), 2. mikpunt, 3. hulde, 4. ten laatste, 5. persoonlijk voornaam- woord, 7. Nederl. identiteitsletters, voor auto's, 8. element, afk., 9. het „ik", 10. menselijk denkvermogen, 11. stad in Italië, 13. lidwoord, 16. narig heid met de elektriciteitsvoorziening, 17. deel van een uitroep, 18. iedexe, 20. diligent, 22. matrozen, enz.!, 23. daar, 25. rivier in Spanje, 26. vrouwen uit de boei'enstand, 29. niet gebonden, 30. tijdperk, 31. groente, 37. zie 44 hori zontaal, 38. op dc manier van, 43, zonder grondtoon (v.d. melodie), 44, etc.. 45. Pan American Airways, 47. aarden vaatwerk, 49. schampere op merkingen (Eng.), 51. zopn van Adam 52. flink, bekwaam. 56. riviertje in Friesland. 57. zie 32 horizontaal, 60. begrijp, 63. andere naam voor Ezau, 65. bep. afbeelding. 67. spil, 68. lofge dicht. 70. en anderen, afk., 71. name lijk, 72. meisjesnaam, 73. item afk. Doorlichting haring bij visserij-onderzoek Het visserij-onderzoek naar dc ver schillende rassen haring, wijting cn zandspiering, die In do Noordzee voorkomen, zal binnenkort aan merkelijk worden vereenvoudigd en versneld. Het rijksinstituut voor visserij-onderzoek te IJmuiden heeft een moderne röntgenappara tuur aangeschaft, waarmee de ge- vangen vis voortaan kan worden doorgelicht. Om te kunnen vaststellen in welke mate bijvoorbeeld de haring door de uitoefening van de visserij wordt uitgedund, werd reeds jaren geleden met een onderzoek begon nen; waarbij aan het licht is geko men, dat in de Noordzee drie ras sen haring bestaan, die elk hun eigen leven leiden cn een eigen groeisnelheid hebben. Het ras van elke haring werd vastgesteld door de bloedgroep te bepalen en het aantal wervels te tellen. Elke haring moest worden gefileerd om dit aantal te kunnen vaststel len. Met de röntgenapparatuur zal het onderzoek nu versneld kunnen worden. De vis zal voortaan niet meer worden beschadigd en kan na de doorlichting weer normaal aan de handel worden aangeboden. feuilleton 31 Het was een belangrijke voorzorg geweest, de identiteit van Francis an het duister te laten. Een aggres- sief heerschap als deze voetganger zou natuurlijk prompt naar de poli tie lopen. Curtis liet dus wijselijk in het midden, wie de ontvoerde ErS\vas al''een oploopje ontstaan en iedereen had ccp mening over het geval. De man met het grijze haar, die zich als ccn autorietit beschouw de. vertelde nog eens breeduit hoe het gegaan was. Curtis maakte gebruik van de op winding om zich uit de voeten te maken. Toen hij omkeek, zag hij een politiehelm en begreep, dat hij pre cies op tijd verdwenen was. Hij had al een eindje gelopen voor dat hij besefte, dat hij het stuk goed nog in zijn hand had. En omdat hij er niet nice gezien wilde worden, zocht hij een geschikte plek om zich ervan te ontdoen. Hij frommelde het intussen tot een bal, dan viel het minder op. Toen pas ontdekte hij. dat hij een binnenzak meegescheurd had. Er zat niéts dan een verkreukt stukje pa pier in, de voorkant van een enve- n Door CaptA. o. pollard lop met een paar berekeningen in potlood. De envelop was geadresseerd aan de firma Harris en Co., wedren-accoun tants, en het adres was Stick Street, W. 1. Daar was hij niet ver vandaan. De eerste indruk van Curtis was, dat de envelop een volkomen nutte loos vodje papier was. Maar plotse ling bedacht hij, dat in deze zaak niets nutteloos was en nerveus bekeek hij de envelop nog eens goed. Er was misschien rechtstreeks niets uit af te leiden, waar dc auto heen gegaan was. maar de identiteit van een der kidnappers kon er wellicht mee worden vastgesteld. Vlug liep hij naar de Stick Street, maar onderweg verdween zijn zeker heid. Er was geen enkele reden om aan te nemen, dat de firma Harris hem kon zeggen, van wie die enve lop was. En er was helemaal geen sprake van, dat iemand het stukje van de jas zou herkennen. De enige reden waarom hij doorliep was, dat hij niets beters te doen wist. Het was Harris en Co. of niets. Het kantoor van de firma bleek op dc vierde verdieping van een groot kantoorgebouw te zijn. Er was oen lift met zelfbediening. Curtis ging naar boven en liep een gang door. -De naam Harris en Co. stond op een ruitje van een deur. met daaronder het woord „Inlichtin gen." Hij ging naar binnen, waar een man aan een schrijfbureau de paar densportrubriek zat te lezen in een vroege editie van het avondblad. Een sigaret hing losjes in zijn mond hoek. „Ja?" vroeg hij zonder op te staan. „Wat is er van uw dienst?" „Ik heb U een ongewone vraag te stellen", zei Curtis. „Ik ben bezig een vriend van me op te sporen; en de enige aanwijzing die ik heb. is dit stukje van zijn jas en een enve lop. die ik in de binnenzak gevonden heb. Op die envelop staat uw adres; daarom ben ik naar u toegekomen." De man legde zijn krant neer en stond traag op. Het scheen nog niet goed "tot hem door te dringen, waar het om ging. Curtis sloeg zijn ver stand en mentaliteit dan ook bi"' der laag aan. „Heeft het iets met een weddenschap te maken?" „Absoluut niets. Ik wil alleen weten of U kunt zeggen, van wie deze dingen zijn." „Needaar kan ik niks van zeg gen." Curtis onderdrukte een gevoel van wanhoop. „Is er niemand, aan wie U het kunt vragen?" stelde hij voor, „Meneer Harris zelf misschien, als er een meneer Harris is." Het gezicht van dc man klaarcie Hij vond het een grappig idee, verantwoordelijkheid af tc schuiven. „Er Is geen meneer Harris, maar ik zal het aan de baas vragen." De man verdween door een deur, die blijkbaar in verbinding stond met de kamer van de „baas", ook aan de gang gelegen. De deur ging dicht en er neerstc stilte. Het kantoortje waar Curtis stond, was karig gemeubileerd. Een bu reau, een stoel en een telefoon, maar geen schrijfmachine of dossierkast. „Veel zaken schijnen ze hier niet te doen", bedacht hij. Kwam dat dooi de schaapskop die hier zat of hielden ze hem in dienst omdat de zaken zo slecht gingen, dat ze geen betere konden betalen? Toen bedacht hij. dat de man zijn boodschap natuurlijk hopeloos ver ward zou overbrengen. Als hij alleen zei, dat er buiten iemand stond met een lap en een stukje papier, dan begreep de baas er natuurlijk niets van en zou hij met een negatief ant woord teruggestuurd worden. Hij moest dus zelf zeggen wat hij wilde door dc baas te laten roe pen of door brutaalweg zijn kan toor in te gaan. Dat laatste leek hem het beste en hij ging maar dadelijk op weg. Maar op de drempel van het privé-kantoor bleef hij stomverbaasd staan. Het was een grote kamer, goed gemeu bileerd met leren clubfauteuils en 'n groot, luxueus schrijfbureau. Maar de oorzaak van zijn verbazing was dc man achter het schrijfbu reau^ Een man van ccn jaar of veertig, dik en druipend van wel vaart. Curtis lachte van diepe voldoening. Op deze ontmoeting had hij zich al dagen lang verheugd. „wel, wel, daar hebben we warem pel meneer Harry Green!" had Curtis niet ver- Green was gei spinnijdig. Hij gesteld, dat iemand botweg zijn pri vé-kantoor binnenwandelde. „Zo. ben jij het?" blafte hij. „Dat had ik wel kunnen denken." Curtis was in -zijn nopjes. Harry Green was misschien niet de leider van de kliek, maar hij wist tenmin ste wie de leider wel was. Hij deed do deur achter zich dicht, zijn ogen strak gericht op Harry Green, want de situatie was niet geheel onge vaarlijk. De ogen van Green schoten vuur, maar hij wist een glimlach te for ceren. „Kom binnen en ga zitten", nodigde hij. „Hier, Bert, trek een stoel bij." Curtis bleef staan. Hij wist uit er varing dat Green zo glad was als een aal en als zijn waakzaamheid één ogenblik verslapte, kon alles verloren zijn. „Waar hob jo Francis Loxley heen gebracht vroeg hij. Do wenkbrauwen van Green gingen omhoog, „Waar ik Francis Loxley heen gebracht heb? Ben jij wel goed wakker, Tomlin? Ik heb de naam Loxley nog nooit gehoord." „Dan zal Ik je geheugen te hulp moeten komen." Curtis deed snel ccn stap naar voren. Er lag eer zware ebbenhouten liniaal op het bureau van Green, die hij weggriste voordat Green zijn bedoeling begreep; „Hé, kalm aan!" riep Green veront waardigd. „Ik heb je helèmaal geen aanleiding gegeven om...... „O nee?" „Bedoel je soms dien nacht? Ja, als je dat bedoelt, geef ik toe dat we ons vergist hebben. We dachten eerlijk, dat jij de boel gegapt had. We hebben eerlijk niets tegen je, Tomlin. We hoopten oprecht dat je met ons mee zou doen en „Als je eens eenvoudig aptwoord gaf op een eenvoudige vraag", viel Curtis hem in de rede. „Waar heb je Loxley naar toe gebracht?" „Nergens. Dat heb ik je al gezegd. Ik heb nog nooit Pats! De zware liniaal kwam neer op de arm van Green en veroorzaakte con ail van pijn. Diep in de ogen van reen loerden twee duiveltjes. „Ook goed!" snauwde hij. „Als Ie ï-uzie zoekt, kun je ruzie kHjgcn. Sla hem op zijn kop, Bert Bert was ter verdediging van de baas toegesprongen. Hij was een grove kerel van vijfendertig en was in zijn tijd een goede bokser ge weest, maar te veel sigaretten en te weinig lichaamsbeweging hadden zijn rut ondermijnd. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12