Zeeuwse industrialisatie wapen tegen „Rotterdamse zuigkracht" ASPRO 2ASPBOs Zeeuwse Almanak S AWE (VIA NV UITREIKING WIMPELS AAN DE HARINGVISSERS IN BRESKENS VAN ituitt tot <3.ijpe OPVOERING „MONICA" DOOR G0ESE OPERETTEVERENIGING Agenda PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT ZATERDAG 30 JANUARI I960 IN VLISSINGSE RAAD PLEIDOOI VOOR .- Ook tijdens begrotingszitting was haven van Vlissingen onderwerp van discussie WMwmm? GRIEP? RUIM VIJF UUR lang heeft de VUssingsé gemeenteraad zich vrijdag be ziggehouden met de gemeentebegroting. Voordat tenslotte om kwart over zeven deze begroting voor 1960 vastgesteld werd, „golfde" er een stort vloed van problemen en probleempjes door de raadzaal. Uit die veelheid van problemen sprong in algemene beschouwingen, opmerkingen en dis cussies één vraagstuk met name naar voren: de harde noodzaak van indu strialisatie „om weerstand te kunnen bieden aan de Rotterdamse zuig kracht op de Zeeuwse arbeidsbevolking". ,<Nu zijn er al pendeldiensten naar Rotterdam voor arbeiders nit Oost Zeeüwsch-Vlaanderen", zei bij voorbeeld ir. J. II. Iirietemeijer (a.r.), „en hoelang nog zal het duren voor ook het westelijk deel van Zuid-Beveland en Walcheren binnen de aan trekkingskracht van Rotterdam vallen?". Dat gevaar is er nu al, zo bleek uit de woorden van wethouder C. J. Gillissen Verschage: „Niet slechts Zeeuwse werklozen gaan naar Rotterdam, maar ook vaklieden, die hier goed werk hadden, ook uit Vlissingen.'^ Niettemin bleek bij de meeste raadsleden de bezorgdheid over de Vlissingse bevolkingsteruggang groten deels verdreven door de wetenschap, dat de N.V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde" zo'n belangrijke opdracht nit Ghana ontvangen heeft In hun algemene beschouwingen von den vele sprekers de economische ba sis van Vlissingen echter „te smal", zoals de heer F. G. Smit (p.v.d.a.) zei. „Vlissingen is industrieel te eenzij dig", meende dit raadslid, „want „De Schelde" is immers conjunctuurge voelig". De heer Smit meende dan ook, dat er naast industriële vesti ging in het Sloeplan, nog andere in dustriële vestigingen los van het Sloeplan in Vlissingen moeten ko men. De heer Krietemeijer achtte de uitlatingen over de smalle economi sche basis van Vlissingen overigens -enigszins overdreven: „Eij „De Schelde" gaat het immers niet alleen om scheepsbouw, maar bijvoorbeeld ook om de bouw van centrales". Niettemin wees ook dit raadslid op de noodzaak van verdere indu strie-vestiging. „Wij moeten meer tam-tam maken voor het Sloe plan", zo zei dit raadslid, een me ning, die door vrijwel alle andere sprekers in vele bewoordingen werd herhaald. Burgemeester mr. B. Kolff wees or in dit opzicht op, dat er spoedig een uitgebreide, wel gerichte propaganda voor dit plan zal komen. „Er zijn voor. het Sloeplan waarde volle contacten gelegd'vertelde de heer Kolff, „en weliswaar is nu op verzoek van deze particulieren nog geheimhouding geboden, maar deze contacten rechtvaardigen toch een ruim optimisme"... „Maar die zwijg plicht mag toch niet te lang meer duren", meende wethouder M. A. van Popering later, „want we moeten snel handelen, anders grijpt het sociaal kwaad van de pendeldiensten steeds verder om 2ich heen". (Advertentie) Centrale verwarming Nedersiraal 19 - Middelburg - Iel 01180-2962 Anti-propaganda Oók'in deze zitting leverde de Vlis singse buitenhaven weer veel stof tot discussie op. „De toestand van de ha ven is niet te best", zei bijvoorbeeld de heer E, G, Vader (k-V.p.), „de meergelegenheid voor een schip van behoorlijke afmetingen is bepaald slecht en de kadelengte is te gering". De vervanging van het verwoeste deelte door een glooiing noemde een „gebrekkige oplossing". „Dat is anti-propaganda en dat is niet waar", riep een enigszins ver bolgen burgemeester Kolff uit. „De kade is inderdaad nog niet definitief hersteld, maar invloed op de meer gelegenheid heeft dit niet. Die is na melijk goed". Bovendien betreurde de heer Kolff het, dat juist uit de raad zaal deze anti-propaganda moet ko men. „Van dat antwoord ben ik stomver baasd", zei daarop de heer Vader. „Dat het niet prettig vindt kan ik begrijpen, maar waar is het". Dit raadslid wees er op, dat bijvoorbeeld een vrachtboot met de grootste jnoél- te kan meren als er slechts enkele kleine coasters voor de kade liggen. De heer Krietemeijer wilde de.uitla tingen van de heer Vadèr niet zien als anti-propaganda, maar meer als opbouwende kritiek. „Er wordt inderdaad, zoala-ook de heer Vader opmerkte, wel eens anti-propaganda gemaakt door ka piteins", zei ook dit raadslid^ Bur gemeester Kolff wees er nog op, dat er achter in de haven een stei ger komt voor coasters, zodat an dere schepen gemakkelijker kun nen meren. Reeds eerder had de heer Smit aan? gedrongen op meer samenwerking tussen alle bedrijven, die rond de ha ven werken. Verder vroeg hij B. en W. om eens te bezien of de bouw van een silo en een aardappelkoelhuis bij de haven mogelijk is. Duizend inwoners Veel raadsleden toonden zich ont stemd ovèr het voorontwerp van wet over de financiële verhouding tussen rijk en gemeente. De heren H. van Rooijen (c.h.) en H. B. J. Knoop (v.v.d.) wezen er in hun algemene beschouwingen op, dat dit vooront werp niet geheel afgestemd is op de noden van de gemeente. „Het is een kwalijke noot, dat bij de 315 ge meenten. die er slechter van worden, Vlissingen behoort", zei wethouder W. Poppe, „maar als onze gemeente elk jaar met zo'n duizend inwoners groeit, dan komen we er wel uit"... Met name de heren Smit en Van Po pering toonden zich weinig ingeno men met het voornemen om in Zee land bij wijze van proef de woon- ruimtewet op te heffen. Hoewel de raad zich hierover later nog nader moet uitspreken, stemden andere raadsleden met dit „onofficiële pro test" in. Wethouder Van Popering noemde dit voornemen „een misken ning van do problemen, die er nog zijn". -en fit.' Automatisering telefoon op Tholen en Sint-Philipsland Op 16 februari aanstaanda wordt het telefoonnet St.-Philipsland geautoma tiseerd en van 23 februari af zullen de inwoners van St.-Annaland, St.- Maartensdijk, Oud-Vossemeer, Poort vliet, Stavenisse en Tholen de kies- scliijf van hun toestel kunnen gé bruiken. Het net Scherpenisse wordt dan op geheven; de abonnees van dit dorp gaan deel uitmaken van het net St.- Maartensdijk. De netnummers voor de op deze data te automatiseren ge- ge meenten zijn St. Philipsland 0 1677, St.-Annaland 0 1665, St.- Maartensdijk 0 1666, Oud-Vossemeér 0 1667, Poortvliet 0 1662, Stavenisse 0 1663, Tholen 0 1660 en Nieuw-Vos- semeer 0 1676. De telefooncel bij het veer te St.- Annaland zal Op 16 februari worden opgeheven. VOOR EERSTE EN GROOTSTE AANVOER Tijdens ontspanningsavond in restaurant „Casino" Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer M. J. van Poelje, heeft vrijdag avond namens de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, in Breskens do „haring- wimpels" uitgereikt aan de schippers van de Texeler en Urker schepen, die afgelopen seizoen de eerste 'en meeste haring aan wal brachten. De uitreiking geschiedde tijdens de jaarlijkse ontspanningsavond voor de haringvissers in restaurant „Ca sino", die onder anderen werd bijge- JUBILEUM De christelijke gemengde zangvereni ging „Vooruitgang zij ons streven" in Oosterland heeft, «Hq pessimisti sche voorspellingen bij de oprichting ten spijt, een voorspoedige ontwik keling doorgemaakt. Toen men de vereniging oprichtte en die «en naam moest hebben, stelde een sceptisch lid voor om de club „Niets houdt hier stand" te noemen. Misschien waren vele verenigingen in het Oosterland van een halve eeuw geleden minder voorspoedig dan „de zangclub", die donderdag 4 en vrijdag 5 februari het vijftigjarig bestaan viert.- In de halve eeuw, dat men in vereni gingsverband de zang beoefent, heeft „Vooruitgang zij ons streven" heel wat „ups and downs" gekend. De stoot tot de oprichting werd gege- ALARMKRETEN. Mensenmensen, wat komen we toch nop een woningen tekort. In de ge wone bedoening van het dagelijkse leven sta je daar nooit zo bij stil, viaar gélukkig zorgen de burgemees ters onzer gemeenten telkenjare in januari voor gepaste alarmkreten, die ons dan weer even wakker schud den. Van Bruinisse tot. RetrancKe- inent worden er in deze weken men sen wakker geschud. Door burge meesters. Een heerlijke taak, lijkt ons, een uiterst boeiende opgave. Zo tegen de dag, dat de nieuwjaarsrede moet worden uitgesproken bezinnen al die burgemeesters zich lijkt ons op die taak. „Kom, 't wordt tijd om de brave burgers weer eens wak ker te schudden", zouden zij tot zich zelf kunnen zeggen en in de raads vergadering, hup, dan gaat het er op los. En dan hoor je als brave burger vjeer eens hoe erg je ge meente wél in ontwikkeling geremd wordt door het ontbreken van wonin gen en op de Brink zeggen de brave burgers tot elkaar, dat burgemees ter het toch maar weer eens flink heeft gezegd. Waarna een ieder v:eer over gaat tot de orde van de dag een heel jaar lang, tot de volgende nieuwjaars rede ven door het bezoek van een zang vereniging uit Bruinisse. Dat viel in goede aarde en zoiets wilde men zelf ook proberen. Er was al een „onder onsje", dat wel eens optrad, maar dat gebeurde in kleinere kring. De zangers - en zangeressen van dit groepje vormden de kern van de nieuwe vereniging, die onder leiding van de heer H. G. van den Doel uit Zierikzee ijverig aan het oefenen ging. De heer Van den Doel zwaaide dertien jaar lang de dirigeerstok. Na hem kwamen de heren M. C. Boo- gert, H. Wolzak, J. J. Beije, Schouls en Roseboom en thans geeft de heer M. Dorst leiding aan de zang van de dit jaar jubilerende vereniging, die nog steeds naar vooruitgang streeft en... naar een groter aantal leden het liefst heren, want men kan nog wel wat mannenstemmen gebruiken. NATUURSCHOON Zo langzamerhand keert het beeld van een zich in het groen ver- sehnilend Sirjansland terug en herstelt het natuurschoon zich van de schade, die door de ramp van 1953 werd veroorzaakt. Ie dere lente ontluiken er meer knoppen. Na de beplanting van het zogenaamde „Hoge zand" en de wegbermen is men nu begon nen met het verfraaien van een brede strook van de „Staart" tot de vroegere Molenweg. De Heide. Maatschappij lieeft dit werk in beheer. Dit alles houdt de belofte in, dat de omgeving van Sirjansland met het recreatiegebied „Het Dijkwater" zeer in trek zal raken bij de wandelaars, zoals zij nu al is bij de liefhebbers van de hengelsport. OUDSTE INWONER De oudste inwoner van Yerseke. de heer S. Paauwe, wordt 101 jaar. Morgen viert hij die ver jaardag. hetgeen hem ongetwij- - feld heel wat belangstelling zal bezorgen. DIAMANT De heer en mevrouw J. Overdulve Donze, die hun levensavond door- brengen in het rusthuis „Zorgvliet" in Axel, vieren maandag hun dia manten bruiloft. Gezien hun popu-1 lariteit* in Axel, mag gerust worden aangenomen, dat velen hen zullen komen feliciteren. I woond door het gemeentebestuur van Breskens, de burgemeesters van. Texel en Urk en de heer R. Brands, voorzitter van de Nederlandse Vis sersbond. Na een kort woord van de voorzitter van het organisatiecomité „ontspan ningsavond vissers", de heer A. H, van Haneghem en een toespraak van burgemeester J. A. Eekhout van Breskens, overhandigde de heer Van Poelje, aan de schippers L. de Boer en J. de Boer van de Urk 97 en de Urk 104 de blauwe wimpel voor het aan de markt brengen van de eerste haring. De groen-rode wimpel, even als de blauwe gedecoreerd met het wapen van Breskens, werd vervol gens uitgereikt aan de schippers C. Vonk en G. Vlaming van de Texel 2 en de Texel 32, die de grootste hoe veelheid haring wisten binnen te brengen. De bemanningen der sche pen ontvingen een speldje. Gedeputeerde Van Poelje deed de uitreiking van de gemeentelijke onderscheidingstekens vergezeld gaan van gelukwensen, zowel aan het adres van de vissers als tot het gemeentebestuur van Bres kens gericht. De heer Van Poelje complimenteerde het gemeentebe stuur met het feit, dat men in Breskens een zodanig klimaat wist te scheppen, dat de „vreem de" vissers zich in hun tweede thuishaven ook werkelijk thuis zijn gaan voeleu. Burgemeester Eekhout schetste in in zijn toespraak de ontwikkeling, die de haringvisserij in de zuidelijke contreien doormaakte sinds kort na de bevrijding door de Breskense vloot dicht onder de kust een school haring werd aangetroffen en voor een deel buitgemaakt. De Urker Dostals operette „Ungarische Hoch- zeit" ging gisteravond onder de titel „Monica" in de Prins van Oranje te Goes, vertolkt door de Goese Operet tevereniging. Er wordt steeds bij der ze vereniging bij herhaling is het in deze kolommen geconstateerd gezorgd voor een kleurig kijkspel en wanneer dan bovendien een aantal scènes voorhanden is, waarin het ko misch toegaat, dan kan men rekenen op veel bijval van de zaal. Welnu, de uitvoering van gisteravond voldeed aan deze eisen: zij was kleurig, soms ook komisch en het succes was groot. Met name het tweede bedrijf meer toneel dan operette trok in dit ver band de aandacht. Een drietal opge wekte figuren, verzeild geraakt in een" chique Weens milieu, zorgde hier voor het nodige plezier. Het moet ons evenwel van het hart, dat het muzikale element toch niet altijd diezelfde afwerking kreeg als bijvoorbeeld de aankleding. Het or kest was vaak te sterk en daardoor leed de partituur; er was niet die verfijning, die deze muziek in de eer ste plaats vraagt. En doordat de ver houding tussen orkest en het toneel niet helemaal klopte, ging er nogal eens wat verloren van de solistenpar tijen. Dat was jammer, vooral omdat door enkele solisten toch wel verdien stelijk werk werd geleverd. Het zou té ver voeren het gehele „tableau de la troupe" te vermelden, maar enke le namen moeten toch wel worden genoemd. Het zijn oude bekenden vloot werd door deze buitengewone vangst naar het zuiden gelokt en is daarna in Breskens gebleven. Dit verblijf heeft de Urkers geen wind eieren gelegd. De vloot werd ver nieuwd, beter uitgerust en bemand door gediplomeerde vissers. Schepen uit Texel, Katwijk, Scheveningen, IJmuiden, Wieringen en andere vis sersplaatsen voegden zich bij dc .ha ringvloot. Uniek Er is wel eens sprake geweest over de vraag of beter toegeruste havens als IJmuiden enz. niet beter als thuishaven konden dienen. De groot handel in Breskens heeft daar een afdoend antwoord op gegeven. Om tijd te winnen werd het mijnen uit geschakeld. De vis ging direct uit het schip op de auto om onmiddellijk naar Belgie, Frankrijk of Duitsland te worden vervoerd. 2o vlug gaat het nergens langs de Nederlandse en Bel gische kust. Het is een unieke me thode, aldus burgemeester Eekhout, die voorts nog inging op de goede verstandhouding tussen de inwoners van Breskens en de haringvissers. Het officiële gedeelte van de avond werd besloten met zang door het ge mengd zangkoor „God is mijn lied" nit Breskens, waarna werd gepau zeerd. Na de pauze vertoonde burge meester J. M. A. C. van Dongen van Aardénburg klenrendia's van zijn reis naar Spitsbergen. Voorts trad de accordeonclub „Flandria" uit IJzen- dijke op. De bijeenkomst werd be sloten met een toespraak van do heer Brands, de voorzitter van de Neder landse Vissersbond. De schippers van de Urk 97 en de Urk 101hebben vrijdagavond te Breskens uit handen van Gedeputeer de M. J. van Poelje de blauwe wim pel van de gemeente Breskens ont vangen voor de aanvoer van de eer ste haring in het afgelopen seizoen. De bemanning kreeg een speldje. Foto P.Z.C.) mej.. A. Wijnands (Monica) en me vrouw A. Tamminga (Tosien), die beiden vocaaltechnisch de beste pres taties leverden. Wat er evenwel aan schortte op mu zikaal terrein werd gecompenseerd door bijzonder vlot spel. Wij noem den reeds het tweede bedrijf, waarin de heren V. Hopmans, D. Meyer en G. Hópmans bijzonder op dreef wa ren, maar in dit bedrijf moet ook worden genoemd mevrouw O. Lin- denbergh, die als een Brigitte Bardot over het toneel dartelde. Een pluim tenslotte eveneens voor de S. Berre- voets als major domus, geen grote rol weliswaar, maar subliem ge speeld. Dokter Griep had de regie, waarbij hij enkele aardige vondsten toonde. De leiding van het geheel berustte bij Jan Kousemaker, die opnieuw een prestatie verrichtte door met zijn geestdriftige groep een operette op de planken te brengen. Wanneer men een dergelijke uitvoering meemaakt en zich realiseert wat hiervoor nodig dan heeft men neiging om de scherpe punt van de pen af te slij pen: bij zulk een operette-produktie geldt zeker dat de kunst moeilijk is en de kritiek makkelijk. Er waren veel bloemen en kleine ge schenken aan het slot, waarbij het oudste lid, de heer Hopmans senior, een extra waarderend applaus kreeg. De zaal was vrijwel geheel bezet; Vanavond is er nog een opvoering, (de K.J. Vandalisme in Haamstede 350 jonge bomen vernield Zeventigtal zevenjarige appelbomen verloren In de nacht van donderdag op vrij dag hebben vandalen in oen aan de Hoogezoom te Haamstede gelegen boomgaard van de fruitkweker W. Capelle 350 zevenjarige, appelbomen vernield. Een zeventigtal van deze jonge appelbomen zal vervangen moeten worden. De kans bestaat, dat de overige 280 in leven blijven. De schade loopt, mede door de oogstderving, in de duizenden gul dens. Experts zullen de hoogte van de schade nader moeten be cijferen. Na de ontdekking door een knecht van de eigenaar begon de rijks politie onmiddellijk met oen uitge breid onderzoek. In de middaguren arriveerde te Haamstede uit Goes een speurhond met geleider. Het on derzoek was gisteravond nog in volle gang. Auto reed bij Heinkenszand wielrijdster aan Op het ki Westdijk te Heinkenszand onstond vrijdagavond een aanrijding tussen een auto, bestuurd door de heer Van S. uit 's-Heer Arendskerke en mej. J. R. uit Heinkenszand. De automo bilist kwam van de Westdijk gere den en merkte de wielrijdster niet op. Mej. R. had de auto evenmin ge zien. Zij werd enkele meters meege sleurd en liep daarbij vrij ernstige verwondingen op. Nadat dokter H. P. Maanen eerste hulp had verleend werd mej. R. met een schedelbasis- fractuur in het ziekenhuis „St.-Joan- na" te Goes opgenomen. KUNST „De Gevaarlijke Bocht" Vlissingen, „Britannia"? „De Speelkamer". IN EEN VERBIJSTEREND TEMPO zonder één enkele inzinking en in een klaarblijkelijk uiterst strakke regie van Bert Dijkstra, hebben de leden van „De Speelkamer" uit Amster dam gisteravond in „Britannia" te Vlissingen een over de gehele linie méér dan sprankelende opvoering ge geven van J. B. Priestley's aloude toneelspel „Dangerous Corner" (De gevaarlijke bocht). Priestley schreef dit stuk in de dertiger jaren en nu in de zestiger jaren ia het nog volkomen begrijpelijk, dat de auteur zich met dit spel onmiddellijk een grote faam verwierf. Het is nog steeds van a tot z toneel, van het prille begin tot en met het ingenieus gevonden slot opgebouwd uit felle, di recte en voortdurend aansprekende dialogen en met als achtergrond een grote levenswijsheid het inzicht namelijk, dat er in feite geen vol strekte waarheid bestaat dat de „waarheid" nuanceringen vraagt én broodnodig heeft. In zijn stuk laat Priestley zien, hoe een man, die de naakte waarheid be geert, de wereld rondom hem ineen ziet storten, af ziet .brokkelen tot een kleine poel van overigens zeer reële ellende. Priestley deed zulks in een niet alleen psychologisch knap verhaal, maar bovendien zó, dat dit verhaal ook nog de gespannenheid meekreeg van een schokkende, heden daagse thriller. Van de tonelisten vergt dit stuk voor alles een gloedvolle, overtuigende vertolking en het is de grote ver dienste van „De Speelkamer", dat haar leden deze opgave op een waar lijk onvolprezen manier tot een goed ëinde hebben gebracht. „Tot een goed einde" in de letterlijke zin van het woord, want reeds in het eerste be drijf is men geneigd zich af te vra gen of de vertolkers kans zullen zien dit tempo, deze rake typeringen, drie bedrijven lang vol te houden. Wei. zij zagen daar in de gisteravond onder auspiciën van de Z.V.U. en 't Nut gegeven voorstelling kans toe. Zonder nader in te gaan op de in dividuele prestaties, op interpretaties van rollen, menen wij ditmaal te kunnen volstaan met te melden, dat er hartverwarmend, uiterst vakbe kwaam toneel te zien is gegeven door: Fien Berghegge, Anita Menist," Betsy Smeets, Bé Schenk, Robert So- bels, Frans Vasen en Frits Butze- laar. Allen stónden voor hun rol, stuk voor stuk, en haalden er uit, wat er mogelijkerwijs maar in zat. Lucas Wensing had voor een doel treffend decor gezorgd. Het applaus vari hét talrijke pubhek was terecht ovationeel. v. B. RAAD BESLOOT TOT VERKOOP Oude school in Yerseke wordt vergaderlokaal Het belangrijkste agendapunt van de vrijdagavond te Yerseke gehouden gemeenteraadsvergadering li3ndê!de ovèr liet verenigingsgebouw. In 1956 werd door do raad een principe-be sluit genomen het voormalig school gebouw Dreef te bestemmen als ver enigingsgebouw. Nu evenwel is aan do schoolbesturen van de gerefor meerde kerk en de gereformeerde ge meente gevraagd of zij in afwach ting van de bouw van een nieuwe school dit gebouw wensen te benut ten. Hierop volgde echter een afwij zend antwoord. LEVENDIGET DISCUSSIE Moet de bestemming „verenigingsge bouw" blijven of moet de oude school worden verkocht? Dat was de vraag, die de raad te behandelen kreeg. B. en W. stelden voor tot verkoop over te gaan. Hetgeen echter een le vendige discussie opleverde. De heren C. J. Gebraad en J. Koster (s.g.p.) bepleitten verkoop. Zij on dervonden hierbij tegenstand van de Koeijer (a.r.), die meenden dat de gemeente zeggenschap moet heb ben in de exploitatie van een vereni gingsgebouw. De heer J. van Schaik stelde verkoop aan de Ncd. herv. gemeente voor. „Ook. andere verenigingen zullen er dan gebruik van kunnen maken", zo stelde hij. Dit evenwel meende de heer D. van Boven (p.v.d.a.) in twij fel te moeten trekken. Met 7 stemmen voor en 3 tegen werd tenslotte besloten het besluit van 1956 in te trekken, tot verkoop over te gaan en het gebouw voor culturele doeleinden te bestemmen. mej. A. Oom (p.vTd.a.) en de heer J. de x VANDAAG. Middelburg Klectro: De boom der ge hangenen, 19 en 21.15 uur, 18 Jaar: Schouwburg: Van het westelijk front geen nieuws, 20 uur, 14 Jaar; Schut tershof: open dansavond, 20 uur. Vlissingen Luxor: De laatste storm loop. 19 cn 21 uur, 14 Jaar; Alhambra: Zondaars In spijkerbroek, 19 cn 21 uur; Delta: Uitreiking „patiëntenal- bum'' aan dr. Detmar, 15 uur; Con certgebouw: Feestavond personeels- vereniging B.A.B., 20 uur; Schelde- kwartier: Muziekavond personeelsver. „D6 Schelde", 20 uur. Goes Grand: Hunde, wol lit ïhr ewlg leben, 10 en 21 uur, 14 Jaar; Prins van Oranje: Uitvoering Goese operette- ver. met „Monica" van Nico Dostal, 19.30 uur; Landbouw: Jubileum viering Zuid- en Noordbevelandse schllders- patroonsbond, l-l uur. MORGEN. Middelburg Electro: De boom der ge hangenen. 15.30, 10 en 21.15 uur, 18 jaar; Schouwburg: Van het westelijk front geen nieuws, 14.30 en 20 uur, 18 Jaar. Vlissingen Luxor: De laatste storm loop, 19 en 21 uur, 14 Jaar: Hawaii calls en Zonen der woestijn. 15 uur. al.; Alhambra: Zondaars In spijker broek, 15, 19 en 21 uur. 13 Jaar. Goes Grand: Ilunde, wollt ihr ewig leben. 10 en 21 uur. 14 Jaar; Bloedig conflict, IS uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2