VOORLICHTINGSAVOND VAN DISTRICT ZEELAND E.V.O. WALCHEREN WYBERT M GEEN WONINGTOEWIJZING IS FUNEST VOOR VROUWENPOLDER WESTKAPELLE PROTESTEERT BIJ G.S. TEGEN HERINDELING NOORD-ZEELAND ZUID-BEVELAND WOENSDAG 27 JANUARI 1960 PROVINCIALE ZE RUW RB COURANT 6 IN OOSTBURG Teleurgesteld uitblijven beslissing veertarievén liet district Zeeland van de Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Or ganisatie (E.V.O.) hield maandag avond ïn hotel „De Eenhoorn" zijn jaarlijkse voorlichtingsavond voor de West Zeeuws Vlaamse leden. Na een kort openingswoord hield districtsse cretaris, de heer A. Drost uit Middel burg een duidelijke inleiding over en kele actuele problemen, die het weg vervoer raken en waarvoor de E.V O. op hoger niveau de belangen van de leden behartigd. Het eerste punt, dat de heer Drost be handelde, was de vervoerspolitiek in verband met de Europese Economi sche Gemeenschap (E.E.G.) in welke integratie de E.V.O. zich tot taak zal dienen te stellen dat de moeizaam in Nederland verkregen rechten van de eigen vervoerders niet teloor zullen gaan. Bij de bespreking van de door de E.V.O. in het vooruitzicht gestelde verkeersveiligheidsactie deed hij een beroep op de aanwezigen hieraan zo veel mogelijk medewerking te verle nen. Verder gaf spreker een vergelijk tussen het thans van kracht zijnde rijtijdenbesluit en het nieuwe besluit, dat waarschijnlijk per 1 oktober van dit jaar in werking zal treden. De E. V.O. zal hierbij bezwaren blijven ma ken tegen te ingewikkelde methoden van controle en administratie Na ook nog even aandacht te hebben besteed aan de wijziging van het verkeersre glement bracht spreker de veerdien sten ter sprake. „Met verheuging", al dus de heer Drost, „hebben wij kennis kunnen nemen van het bericht, dat eerstdaags een tweede veerboot voor de dienst Breskens-Vlissingen, tewa- ter zal worden gelaten". Dit alleszins verantwoorde optimisme zo ver volgde hij, wordt echter danig ge temperd door het feit, dat de minis ter nog steeds geen beslissing heeft genomen inzake de tarieven. Ook al is de teruggang in het vervoer over de Westerschelde momenteel nog geen argument dat voldoende steekhoudend genoemd mag worden om definitieve conclusies te trekken, begint het er toch overduidelijk op te lijken, dat van de zo noodzakelijke ontsluiting van Zeeuwsch-Vlaanderen ten opzich te van overig Nederland nog niets komt. Spreker zei, dat de E.V.O. het principe van vrije veren nog altijd vooropstelt, omdat het wegvervoer met de invoer, c.q. het bestaan van deze tarieven niet gediend is. Wel zal altijd de mogelijkheid van on derhandelen over billijke tarieven be rekent per kilometer opengelaten kunnen worden, zo besloot de heer Drost. Vooral ook het tweede gedeelte van deze avond, waarbij een demon stratie werd gegeven over de werking van een moderne automobielmotor had zeer de belangstelling van de aanwe zigen. Axel telt nog altijd 200 woningzoekenden Hoop op luchtlijn Rotterdam Zeeuwsch-Vlaanderen In zijn in de dinsdagavond gehou den raadsvergadering uitgesproken nieuwjaarsrede heeft waarnemend burgemeester A. J. M. Iiesbeke van Axel meegedeeld, dat deze gemeente bij de laatste jaarwisseling 198 wo ningzoekenden telde. Bij de voor laatste jaarwisseling waren dat er echter zestig meer. Voorts is momen teel in Axel behoefte aan 76 wonin gen in verband met de sanering van de Oudewijk. De heer Kesbeke stond voorts stil bij de plannen van het Italiaanse concern Mohte Catini uit Milaan, dat op de Axelse vlakte langs het kanaal Gcnt-Terneuzen een nienw bedrijf nil stichten. Het gaat hier om een chemisch bedrijf, dat zal samenwerken met de Compagnie Neerlandaise de I'Azote te Sluis kil. De kans. dat dit Italiaanse be drijf in Axel zal worden gesticht, achtte de waarnemend burgemees ter thans zeer groot. De aanleg van een vliegveld in Zeeuwsch-Vlaanderen is thans in een actueel stadium gekomen, zo ver volgde de heer Kesbeke. Vermoede lijk zal een tweemaal daagse retour vlucht Zeeuwsch-Vlaanderen—-Rot terdam spoedig haar beslag krijgen. (Advertentie) Voorkom heesheid V.C. „Vlissingen" hield jeugmiddag en -avond Het jeugdbestuur van de voetbal club „Vlissingen" heeft vrijdagavond en zaterdagmiddag in de zaal van het Belgisch loodswezen evenals vorig jaar een „gooi-, sla-, werp- eh schiet- middag en -avond gehouden. Vrij dagavond was het feest voor B-juni oren en zaterdagmiddag voor de pu pillen. De zaal was beide keren over vol. Er waren tevens een aantal prij zen beschikbaar, waarvoor men ech ter bij ieder spel een bepaald aantal punten moest behalen. Vooral het gooien met een bal op een schijf was erg in trek. Als de schijf inderdaad werd geraakt volgde namelijk een oorverdovende knal. De bijeenkoms ten zijn beide een groot succes ge worden. MIDDELBURG Nieuwe winkelgalerij in Stromenwijk onder de kap Voor de Middelburgse aanuemer J. Hendrikse en zijn timmerlieden en metselaars was het dinsdag een be langrijke dag. Ondanks het opont houd door vorst en regen kondon zij die dag reeds de vlag plaatsen op de in aanbouw zijnde winkelgalerij in de Stromenwijk to Middelburg. Dat betekende dus, dat do spanton er gordingen van het dak gereedgeko men zijn. Zo krijgt de 45 meter lange winkel galerij, waarachter verder magazij nen en garages gebouwd zijn, lang zamerhand gestalte. De heer Hen drikse hoopt de winkels over enkele maanden gereed te hebben, waar schijnlijk medio mei a.s. Deze win kels zullen ongetwijfeld in een be hoefte voorzien in de nieuwste Mid delburgse stadswijk. De eerste vier winkels hebben thans reeds een eigenaar. In de eerste en de laatste van de 6 winkels wordt een kruidenierswinkel gevestigd. Voorts komen er een drogisterij en een groentewinkel. DOMBURG Zangvereniging gaf uitvoering De Domburgse zangvereniging „Vol harding leidt tot het doel" gaf dezer dagen in zaal „Tramzicht" haar uit voering. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer Jac. van Eijze- ren, werd een 11-tal nummers uitge voerd onder leiding van de directeur, de heer J. Hekhuis uit Vrouwenpol der. Na dit zangprogramma voerde de toneelafdeling van de zangvereni ging „Nut en Genoegen" uit Aagte- lcerke met veel succes het toneel stuk „De vrouw van de Peppelhoe ve" op. Na de opvoering van dit stuk sprak de voorzitter woorden van dank tot de opvoerenden. Mevrouw Van Schagen, die aan de piano de zangnummers begeleid had, kreeg bloemen aangeboden. BURGEMEESTER IN NIEUWJAARSREDE Bijna 7000 gasten met 84.000 overnachtingen Het belangrijkste agendapunt van de dinsdagavond gehouden gemeente raad van Vrouwenpolder was de nieuwjaarsrede van burgemeester A. de Kam. Hij gaf hierin onder meer een overzicht van de voornaamste gebeurtenissen in liet afgelopen jaar en noemde als eerste punt de uitvoe ring van de werken in het kader van het Drie-Eilandenplan. Burgemeester Do Kam betoogde, dat de aanleg van het nieuwe gedeelte van <le dam door het Veerse Gat Vrouwenpolder ver der ïn de belangstelling gebracht heeft. Het verheugde hem, dat rijks waterstaat de aansluiting met dc Walcherse zijde heeft uitgevoerd overeenkomstig de wens van Vrou wenpolder. Ook de wijze, waarop de nieuwe dui nen zijn aangepast aan de reeds aan wezige, had de volledige instemming van Vrouwenpolder, evenals de daar bij aangebrachte duinovergangen. Als toeristenplaats was de ge meente in trek. Het aantal over nachtingen bedroeg 84.400, waar voor 6800 gasten zorgden Daar van waren 5300 Nederlanders met 64.400 overnachtingen en 1500 buitenlanders met 20.000 over nachtingen. Tijdens het zomersei zoen was het Inwonertal van Vrouwenpolder dus verdrievou digd. Een andere zaak, die wellicht nog meer in het centrum van do belang stelling stond, was de voorgestelde wijziging van do Walcherse gemeen tegrenzen. Burgemeester De Kam wees er op, dat vooral de door Vrou wenpolder voorgestelde en door Ged. Staten overgenomen wijziging- meer malen scherpe tegenstellingen op het eiland teweeggebracht. Over de woningbouw in de privésec- tor met rijkspremie was de burge meester tevreden; echter niet over het feit, dat Vrouwenpolder geen toewijzing uit het Zeeuwse asntal woningwetwoningen heeft gekregen. Hij achtte een dergelijke regeling funest voor het platteland. Nadelig De voorgestelde proefneming voor opheffing van de woonrnimtewet heeft volgens burgemeester De Kam nadelige gevolgen voor de gemeenten, die als recreatieplaats in opkomst zijn. „We mogen bo vendien stellen, dat do sociaal zwakkeren niet meer iu de gele- genhcid zullen komen om een be- orlijke woongelegenheid te ver krijgen", zo betoogde hij. Andere belangrijke gebeurtenissen noemde de burgemeester de vernieu wing van het brandweermateriaal en de bouw van de brandweergarage op Gapinge, de elektrificatie van het zomerwoningenterrein en de verbete ring van de raadzaal In net nieuwe jaar hoopte hij het nieuwe uitbreidingsplan aan de raad te kunnen voorleggen. De heer De Kam wees er hierbij op, dat het toe nemend toerisme het absoluut nood zakelijk maakt, dat op verschillend gebied maatregelen worden genomen om de recreatie in goede banen te leiden. Voor een vlotte uitvoering van dit plan achtte de burgemeester samenwerking tussen gemeente en particulier initiatief van belang. Bij deze opzet dacht de burgemeester ook weer aan de herindeling;, waar van hij verwachtte, dat dit jaar een beslissing wordt genomen. Voorts zullen dit jaar besluiten moe ten worden genomen over de bouw van een gemeente Ike bcrgscliuur en werkplaats, nieuwe straatverlich ting, de aansluiting op water en elektriciteit, verbetering van dc school te Gapinge en de verbetering van de weg in het zomerwoningen- terrein. Het oudste raadslid, de heer J. Janse (a.r.) beantivordde de rede van de burgemeester. Tot slot nam de raad een beslissing inzake de verpachting van de huls vuilophaaldienst, en ging akkoord met de voorlopige vaststelling van de rekening over 1S58. O.- EN W.-SOUBURG Praahrtiddag voor Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting op Walcheren heeft dinsdag ïn „De Zwaan" te Souburg een praatmiddag belegd voor leden en andere belangstellenden. Op deze vergadering werd het woord ge voerd door de heer A. C. Simonse, rayonassistent voor Walcheren, die sprak over het onderwerp: „Teelt en bewaring van aardappelen". De heer Simonse behandelde hiervan ver schillende aspecten, zoals de econo mische zijde van de aardappelver- bouw, de technische zijde, de rassen- keuze en de ziektenbestrijding. Daar naast ging hij in op de bewaarmetho den van aardappelen. De leiding van de middag berustte bij de 'heer G. Koole. RAAD VERGADERDE Raad op de bres voor toeristische belangen De gemeenteraad van Westkapelle besloot dinsdagavond bij Gedeputeer de Staten liuar ontstemming uit te spreken over de wijziging in het voorontwerp van wet betreffende ge meentelijke herindeling van Walche ren. De raad was unaniem van me ning, dat hierbij is gehandeld in strijd met de procedure, zoals die wordt beschreven in de gemeentewet. Tevens werd besloten een afschrift van het protest aan de minister van binnenlandse zaken te staren. Tevoren had burgemeester Th. H. de Meester reeds 2ijn ongerustheid uit gesproken over de gang van zaken bij het tot stand komen van deze wij ziging. Uit zijn woorden bleek over duidelijk, dat de gemeente zich hier bij gepasseerd voelde. Hij had onder meer kritiek op het feit. dat in deze wijziging Boudewijnskerke weer bij Valkenisse komt. Volgens burgemeester De Meester is het gevaar niet denkbeeldig, dat later ook nog de kustlijn van Westkapelle ten gunste van Valke nisse wordt ingekort. Hierdoor zouden uiteraard de toeristische belangen van Westkapelle, dat in het afgelopen jaar reeds 90.000 overnachtingen boekte, ernstig worden geschaad. De heer H. van Rooijen, sprekend na mens de P.v.d.A.-fractie, zei even eens zeer ongerust te zijn over de handelwijze van G.S. Hij was van mening, dat het college met deze wij ziging een stap terug heeft gedaan. Volgens de heer Van Rooijen voelt de P.v.d.A.-fractie zich niet meer gebon den aan het raadsbesluit van 10 maart 1959. Ook de heer P. K. van Rooijen (c.h.) zei door de gang van zaken zeer gegriefd te zijn. Daarna besloot de raad zonder hoofdelijke stemming bij G.S. te protesteren. In zijn nieuwjaarsrede had burge meester De Meester de gunstige fi nanciële positie van Westkapelle ge memoreerd. De afname van de be volking zal in de toekomst een verla ging van de uitkering uit het ge meentefonds tot gevolg hebben. In toeristisch opzicht had Westkapelle een bijzonder goed jaar (90.000 over nachtingen) en volgens de burge meester zal voldoende aandacht moe- ZIERIKZEE B.B. Schouwen-Duiveland stelde begroting vast De kringraad van de B.B. op Schou wen-Duiveland hield maandagmid dag een bijeenkomst in het gebouw van de B.B. aan de Manhuisstraat te Zierikzee. Daarin werd de be groting voor het jaar 1960 behan deld. Deze begroting sluit voor de gewone dienst in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van 38.466,85. De rekening over 1958 werd vastge steld. Hier 'n bedrag van 38.940,87 op de gewone dienst aan ontvang sten en uitgaven, terwijl de kapitaal- dienst de cijfers 5982,90 te zien gaf aan ontvangsten en uitgaven, waar in een bedrag van 937,12 als ba tig saldo. In zijn verslagen over het 3e en 4c kwartaal van 1959 zei 't krlnghoofd, de heer J. R. de Boer, dat er dit jaar geen provinciale wedstrijden in B.B.-verband zullen worden gehou den, omdat de financiën hiervoor ontbreken. Th. Dijckmeester, de voorzitter van de kringraad, vond deze maat. regel bijzonder jammer, want hij meendo dat juist deze wedstrijden de animo voor de B.B. nog een tieetr je levendig liouden. Overigens blijkt uit de verslagen van de heer De Boer dat de B.B. op Schouwen-Dui veland in bepaalde streken nog wel enge activiteit ontplooit maar dat er toch ook helaas vele blokploegèn zijn, die feitelijk alleen maar in naam bestaan. Men hoopt, wanneer re reorganisatiecommissie voor de B-gebieden met haar taak is gereed gekomen, ook op Schouwen-Duive land een en ander verbeterd zal kun nen wórden. Kadervergadering A.R. In het gereformeerd verenigingsge bouw te Zierikzee hielden de be stuursleden van de A.R.-kiesvereni ging en de A.R. Staten Centraal op Schouwen-Duiveland een kaderver gadering. Dr. A. Veerman, oud-voorzitter A. R.J.O.S. uit Rijswijk besprak diverse problemen van de huidige tijd, waar onder de manier waarop men verga-' doeringen kan activeren. Het was zijn mening dat er vele mo gelijkheden waren om de politieke bijeenkomsten aantrekkelijker te maken, en zodoende meer belangstel ling te krijgen. Ook als politieke groepering moest men rekening houden met de veran derde tijden volgens dr. Veerman. Spreker meende dat ook de pers aan deze kwestie mee zou kunnen wer ken, In zijn slotwoord wees dr. Veer man de leden er op bij al hun doen en laten het woord van God steeds als richtsnoer te laten gelden. SINT-ANNALAND Raad vergader! De gemeenteraad van Sint-Amialand vergadert vanmorgen (woensdag) om 10 uur. Behandeld zullen worden o.m. voorstellen over het vakonderwijs aan de openbare lagere school, het vakon derwijs aan de bijzondere lagere en het aangaan van een kasgeldloning. Na afloop van de vergadering zal de directeur van de N.V. Waterleiding maatschappij „Tholen" een uiteenzet ting geven over het werk van deze maatschappij. PREDIKBEURTEN Geref. Geni. Nieuwerkerk, donderdag 28 januari 7.30 ds. Heerschap (be vestiging kerkeraadsleden). Lezing voor N.C.L.B. Voor de afdelingen Renesse en Haamstede van de Nederlands Chris telijke Landarbeidersbond hield de heer Wattel uit Middelburg van het rijkstuinbouwconsulentschap, in het evangelisatiegebouw te Renesse, een inleiding over het bewerken van de moestuin. De heer P. Slager, be stuurder van het C.N.V., die de avond opende, zag de mogelijkheid aanwe zig dat voorlichtingen als dez® wel licht in de toekomst aanleiding kun nen zijn, in de Westhoek over te schakelen van de landbouw naar de tuinbouw. De heer Wattel begon zijn inleiding met vast te stellen dat er vijf belangrijke factoren zijn die de groei bepalen, namelijk licht, lucht, water, temperatuur en voeding. Op uitvoerige wijze behandelde de inlei der hierna het groeiproces van talrij ke gewassen, waarbij hij tevens de volle aandacht schonk aan de be hoefte (bemesting enz.) van ieder gewas. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd in ruime mate gebruik gemaakt. Op deskun dige wijze slaagde de inleider erin de gestelde vragen te beantwoor den. Deze interessante avond werd met een woord van dank tot de in leider door de heer P. Slager beslo ten. NOORDGOUWE Inzamelingsactie voor Tuindorp-Oostzaan In Noordgouwe houdt een damesco mité onder leiding van mevrouw Van WijkVijverberg een inzame lingsactie voor de slachtoffers van de watersnood in Tuindorp Oostzaan. De huisvrouwen krijgen de gelegen heid om een aparte gift te schenken, die bestemd is om de vrouwen in Tuindorp Oostzaan een bloemetje aan te bieden bij hun thuiskomst. ten worden besteed aan de kampeer gelegenheid. Over het recreatieplan Joossesweg zal volgende week worden gesproken niet de P.P.D. en men hoopt binnen kort met dit plan ter tafel te kunnen komen. De P.Z.E.M. is bovendien be zig een verlichtingsplan voor de ge hele gemeente te ontwerpen. De burgemeester sprak voorts de hoop uit op een goede samenwerking met de raad. Vervolgens besloot de raad dat de herziening van het uit breidingsplan „Noord" zal worden voorbereid. Aan de heer J. Lievense, aannemer te Westkapelle, werd een perceeltje grond aan de Krekelstraat voor een termijn van 12 jaar in ge bruik gegeven. Indien dit perceeltje voor woningbouw nodig is vervalt de overeenkomst echter met inachtne ming van een opzegtermijn van 6 maanden. Als tegenprestatie zal de heer Lievense de bestaande vuilnis belt opruimen en het terrein egalise ren. Aan het gemeentepersoneel werd voorts een voorschot op de salaris verhoging van 3 toegekend. De le den van de commissie tot wering van schoolverzuim werden allen herbe noemd. De raad besloot de wethouder W. Gabrïëlse Azn, die momenteel ziek is een fruitmand aan te bieden. Bij de rondvraag pleitte de heer J. Minderhoud voor een voorlopige ver lichting in het uitbreidingsplan „Noord". Provinciale Commissie C.J.V. in Goes bijeen De provinciale commissie van liet Christelijk Jongeren Verbond in Zeeland hield te Goes haar vergade ring onder voorzitterschap van dc heer Th. Wijtman. Verschillende takken van het jeugd werk werden besproken. Er zal een projectie-apparaat en een bandrecor der worden aangeschaft voor de dis trictssecretaris. De bondsdag zal te Zierikzee worden gehouden op tweede paasdag, 's Morgens zal er een kerk dienst zijn. waarin ds. Schellevis uit Waalwijk zal voorgaan, 's Middags wordt een ontspanningsprogramma aangeboden, waarin de club uit 's- Graven polder, onder regie van de heer Klap, het toneelstuk „De privé- secretaresse" zal opvoeren. Het mu zikale gedeelte wordt verzorgd door een mandolineclub uit Zierikzee. Van 12-13 maart zal het traditionele Zeeuwse weekend worden gehouden in de Emst-Sillem Hoeve, waar vooral het creatief spel zal worden beoefend. Op 26 en 27 maart zal te Goes een weekend worden gewijd aan de gods dienstige beïnvloeding. Op 7 mei zal er te Goes een ontmoe tingsmiddag van Zeeuwse jongeren worden gehouden. Hier zal de heer H. J. Schoenmaker uit Zoutelande spreken over het leven der Arabieren en Berbers in Marokko. Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Bevallen: S. P. van de Sande—Bil, d.; G. W. GeleijnseBom, z.: J. A. Groot—van Dongen, d.; A. C. M. Belje—de Jonge, z.; A. M. Berrevoets—Kloet, z.; W. Kik— Klaasse, z.\ Z. M. Bootvan der Meet, d. Overleden: J. J. Bevelander. 49 Jaar, e. van J. J. van der Linde: M. J. Geluk, 70 Jaar, e. van J. J- Verseput. MARKTRFRlfHTEN AARDAPPELTERMIJNMARKT AMSTERDAM 26 januari. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermljnmarkt beliep 482 contracten. Consumptiesector: Furore maart 16,30, 16,00, 15,60, 15,50, april 16,50, 16,00, 15.60. Alpha april 14,20. 14,10, 14,00, 13,90, 13.80 13,60, 13,50, 13,40. Bintje 35 maart, 17,30, 17.00, april 18,60, 18,50. Bintje 45 maart 19,40. april 20,80. 20,70, 20.60, 20,70. VEILING KRABBENDIJKE 26 Januari. Golden Delicious I 85-90 82. 80- 85 80-85. 75-80 83—88, 70-75 85-90, 65-70 76- 81. 60-65 61-67. 11 80-85 76-78 75-80 80—81, 70-75 82—83, 65-70 72—76 60-65 61 III gr. 52 -70, f 33—51, kr. 30-45, stek 22. Winston I 80-85 64 75-80 69. 70-75 73, 65-70 68, -60-65 55, 55-60 40. II 75-80 57-64, 70-75 57—65, 65-70 64. II d 34, III gr. 51—57. i 32 —33. kr. 16—35 Jonathan I 80-85 65-69. 75-80 70—71, 70-75 71 —74. 65-70 68—71, 60-65 60. II d 45, III gr. 52—62, t 36-51, kr. 35—45. Pres. v. Engeland I 7585 55. 65-75 60, 55-65 56. II d 35, III gr. 47, f 39. kr. 28. Conference I 65-75 69,40, 55-65 62,20, II d 36. in gr. 57—59, S 38—39, kr. 9—34, Stek 8. St.-Remy I 85-95 26—30 75-85 28 65-75 27— 28. 11 d 24, in gr. 25. f 23, kr. 20. Verpakt fruit. Jonathan I 85-90 70, 80-85 73, 76-80 74 70-75 75. 65-70 74. 60-65 62. V.V.Z.B. GOES 26 januari. Coxs Orange Pippin ld. II 70- 75 108—116, 65-70 109—124, 60-65 91—102, 55- 60 65—73, II d 53—41. Golden Delicious kl. I 80-85 86 75-80 85-89, 70-75 87—90. 65-70 86-83. 60-85 64-69, II d 47-51. Kl II 75-80 84. 70-75 74-82, 65-70 68—77. 6665 66-64. Goudrelnette kl. I 85-95 58—61, 75-85 63—64, 65-75 56-60, II d 43—55. Kl. II 85-95 62, 75- 85 56—63. 65-75 53—57. Jonathan kl. I 80-85 67-68. 756 0 72—73, 70- 75 70—73. 65-70 76—71, 606 5 59-63. II d 43—47 Kl II 75-80 66, 70-75 63—71, 65-70 59—69, 6065 56—60. Winston kl. I 7565 59—74, 65-75 67—79, 5565 64, II d 38-44. Laxton Superbe kl. I 75-80 64 70-75 68, 65-70 68. 6065 60. Zoete Ermgaard kl. I 55-65 49—54, II d 26—51. Doyenne du Cornice kl. II 756 5 68—89, 65-75 74-90, II d 64—72. St.-Remy ld. I 75-85 27—33, 65-75 33-34, II d 34. Gleser Wildeman kl. II 5060 52. Op monster: Conference kl. I 65-75 78-62, 55-65 65—68. Dr. Alex Lucas kl. I 75-85 103, 65-75 94 St.-Remy kl. I 65 mm en op 33—36. Bramley Seedling kl. I 70 mm en op 72—73. Gewone veiling. Coxs Orange Pippin grof 65—70. fijn 3949. Golden Delicious grof 56—74, fijn 42—57. Goudreinette grof 43—55, fijn 3845 Jonathan grof 58—65, fijn 45— 57. Winston grof 56. Zoete Ermgaard grof 51, fijn 24. Doyenne du Cornice grof 56—78, fijn 56—69. St.-Remy grof 26—28, fijn 19—26. Gieser Wileman grof 51—56, fijn 37—39. VEILING ST.-ANN ALAND Uien middel 14—16.49, grof 17, Drielingen 13,5213,50 Pickles 4,51 Stek 4.91. Aan voer 55',i ton. Furore 14.32—14,38. Bintjes gew. 15. Aanvoer 34 ton. GROEP SCHERPENISSE Uien middel 16,49. Drielingen 13.40. Pick les 4,00. Stek 4,89. Aanvoer 12 ton. V.V.V. opgericht in W olphaar tsdijk Maandagavond werd te Woifaarts- dijk in het dorpshuis een goedbe zochte vergadering gehouden ten- eindo te komen tot oprichting van een plaatselijke vereniging voor vreemdelingenverkeer. Na ae ope ning door burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny, kreeg de heer G. W. Oskamp, directeur van de pro vinciale Zeeuwse V.V.V. het woord, die een duidelijke toelichting gaf van doel en werk van de V.V.V. en daarna speciaal de mogelijkheden voor Wolfaartsdïjk, in verband met de te verwachten recreatie iu het Zandltreekgebied, belichtte. Nadat een aantal vragen van de aanwezigen was beantwoord, kreeg de heer Haasdonk, bestuurslid van de provinciale Zeeuwse V.V.V. het woord, die er op aandrong een plaat selijke V.V.V. op te richten tenein de de komende ontwikkeling voor te zijn en die de medewerking van de provinciale V.V.V. toezegde. Bur gemeester B. H. G. ter Haar Rome ny zegde ook de medewerking van het gemeentebestuur toe en drong er bij de middenstand op aan de gemeente niet te verlaten met het oog op de nieuwe bestaansbronnen die het Zandkreekgebied binnen af zienbare tijd getwijfeld zal bie den. Hierna gat een tiental personen zich als lid op, zodat een plaatselijke V.V.V. kon worden opgericht. Tot slot werd een tweetal interessante filmpjes op toeristisch gebied ver toond. GOES Driedaagse conferentie Vrije Evangelische Kerk Dinsdagavond werd in de vrije evan gelische kerk te Goes de jaarlijkse driedaagse conferentie geopend. Het bezoek was de eerste avond vrij groot. De beide spiekers, ds. W. E. van Petegem uit Bussum en ds. D. W. Veldkamp uit Hilversum, brach ten een ernstig tijdwoord en wezen daarin met name op de volheid van genade in Jezus Christus. Het gemeentekoor zopg enkele toe passelijke liederen. Verder was er nog massale samenzang. De confe rentie wordt vanmiddag, vanavond en morgenmiddag en -avond voort gezet. 's-HEER ARENDSKERKE Filmavond Onder auspiciën van de plaatselijke Hervormde 'Jeugdraad is zaterdag avond te 's-Heer Arendskerke in het gemeentelijk verenigingsgebouw een filmavond gehouden, waarbij ver toond werd de hoofdfilm „De vier kante rekruut". Het werd een ge slaagde avond. ROTTERDAM VEEMARKT Aanvoer ln totaal 2339. Weektotaal 4716. Vette koelen en ossen 275- Gebrulksvee 772. Vette kalveren 426. Graskalveren 100. Nuchtere kalveren 703. Varkens 4. Lo pers 51. Biggen 35. Paarden 58. Veulens 2. Schapen of lammeren 288. Bokken of gei ten 15, Vette koeien, le kw. 300-325, 2e kw. 280- 300, 3e kw. 260-280; Vette kalveren le kw. 300-320, 2e kw. 270-300. 3e kw. 240-270: Slacht'paarden le kw. 240, 2e kw. l3o, 3e kw. 180, prijs in cents per kg Graskal veren le kw. 450, 2e kw. 380. 3e kw. 280; Nuchtere kalverenn le kw. 70, 2e kw. 64, 3e kw. 48; Lopers le kw. 85, 2e kw. 70, 3e kw. 60; Biggen le kw 52. 2e kw. 44. 3e kw. 40; Schapen le kw. 96, 2e kw. 75, 3e kw. 60: Lammeren le kwaliteit. 100. 2e kw. 85, 3e kw. 65: Kalfkoeien le kw. 1290, 2e kw. 1090, 3e kw. 900: Melkkoeien le kw. 1290. 2e kw. 1090, 3e kw. 900; Vare koeien le lav. 870. 2e kw. 770, 3e kw. 670; Vaar zen le kw. 920. 2e kw. 770. 3e kw 620: Pin ken le kw. 570. 2e kw. 500. 3e kw. 400. Prijs ln guldens per stuk. Vette koeien, aanvoer iets kleiner, handel slepend, prijzen le kw. onveranderd, 2e en 3e kw. niet geheel prijshoudend: Vet te kalveren, aanvoer iets meer, handel goed, prijzen even lager: Graskalveren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen ongewijzigd: Nuchtere kalveren aanvoer wat groter, handel stug, prijzen niet ge heel prijshoudend; Exportvarkens (lo pers) aanvoer ruimer, handel kaim, prij zen als vorige week; Biggen aanvoer rui mer, handel kalm, prijzen als vorige week: Slachtpaard'en aanvoer kleiner, handel lui, prijzen le kw. onveranderd, 2e en 3e kw. iets lager: Schapen en lamme ren aanvoer korter, handel tamelijk, prij zen prijshoudend: Kalfkoeien en melk koeien aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijzen prijshoudend: Vare koel en aanvoer klein, handel stroef, prijzen niet geheel prijshoudend: Pinken. Bok ken of geiten aanvoer iets meer, handel stug, prijzen vooral niet hoger. EIERNOTERJNG GOES Bericht van handelaren: kippeëieren 8 ct. eendeëierèn 7 ct, vuiJschalige eieren 1 ct. minder. VEILING .WALCHEREN' - MIDDELBURG 26 janauri Fruit. Golden Delicious H I en II 70-75 76—78, 65-70 67—73. 60-65 64—70. Jonathan H I en II 75-80 56, 70-75 52—72, 65-70 66—68, 60-65 43—58, k grof 48—64. Goureinetten H I en II 75-85 58—67. 65-75 53—62, k grof 40—59. Laxton Superbe H I en II 70-75 50. 65-70 58, 60-65 40, k grof 38—45. Winston H I en II 70-75 51—60, 60-65 46, 55-65 52. k grof 45. Appels val en kroet 8—24. St.-Remy H I en II 75-85 30—32. 65-75 29—33. Gieser Wildeman H I en II 60-70 63—64. 50-60 54—56. Groenten. Andijvie glas 72—109. Veldsla glas 167-182. Snïjsla en dunsel 66—80. Prei 30—49. Koolrapen 3—6. Witlof 33—45. Uien 13—29. Kroten 14—35. Rode kool 24—36. Sa vooiekool 21—46. Witte kool 17—21. Boeren kool 1724 Breekpeen 1730. Waspeen 40. Spruiten ongesch. 16—61. Spruiten gesch. 51—73. MARKT GOES Granen, zaden en peulvruchten. Alles boe- renschoon af boerderij per 100 kg. Tarwe, basis 17 pet. vocht, 28.50—31,55. Gerst, basis 15 pet. vocht, f 24,0027.25. Haver, basis 15 pet. vocht. 23,75—/ 24,75. Kletne groene erwten, 35.00—40,00. Schokkers, 35,00—40,00. Bruine bonen, 110,00—'130,00. Blauwmaanzaad, 110,00 125,00. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering, 13.00—14.50. Bintje, 35 mm opw., export sortering, 14,00—15.00. Alpha, 35 mm opw., export sortering. 10.00 11.00. Furore. 35 mm opw.. binnenland se sortering. 14.00-/ 15.00. Meeriander. 35 mm opw., binnenlandse sortering, 15.00 16.00 Prijzen per 100 kg. geleverd aan de sorteerinrichting. sorteerkosten voor re kening van koper. Voederaardappelen no teerden J 5.005.25 per 100 kg. Stro. Alles per ton. geperst af bedrijf. Gerstestro 72.50—/ 75. Tarwestro 67,50 70,00. Haverstro 67.50-/ 70.00. Erwten stro 112,50—/ 115.00. Schokkerstro 110,00 -ƒ 112,50. Uien. Uien noteerden 14—16 cent per kg, veldgewas. Vlas. Op de vlasmarkt heerste een kalme stemming. Voor goede kwaliteit ongerepeld vlas, af boerderij, werd 27—30 cent per kg betaald, terwijl voor afwijkende kwaliteit 25—27 cent per kg kon worden genoteerd. Gerepeld vlas (voorjaarslevering) deed 23— 35 cent per kg. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 2143 kg. 431—473. Schar 140 kg, 70—79. Bot 695 kg, SS—46. Wijting 536 kg. 40—51. Kabeljauw 14 kg. 70—76. Sprot 51 kg. 53—60. Ongesorteerde vis 55 kg. 41—64. VEILING ST.-MAARTENSDIJK 26 Januari Furore 12—11.50. Drielingen 6.51. Uien 40-50 15.03-1500. 55-70 18.50 Drielingen 13,3113,00. Bonken 19,10. Picklers 25-35 4/». Stek 4,81. Aanvoer 52 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3