„Herba" te Krabbendijke bouwt nieuwe conservenindustrie Zeenwse Almanak S AWE MA nv „BELANGENVERENIGING" SLUISKIL OPGERICHT TE VAN Iwin TOT ABDIJSIROOP Ook Zeeuwse C.B.T.B. tegen het uitbreidingsplan van Terneuzen Oost Zeeuws-VIaamse pendelaars trekken dagelijks naar Rotterdam Agenda 2 PROVIN O I ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 JANUARI 1960 GROTE PLANNEN IN FRUITCENTRUM Met uitbreiding bestaande bedrijf werk voor 500 a 600 arbeiders De Herba Conservenindustrie te Krabbendijke zal in het uitbrei dingsplan-Zuid 'n geheel nieuw fabrieksgebouw stichten, waarin na verloop van enkele jaren 300 a 400 werkkrachten te werk worden gesteld. Enkele hallen zullen worden gebouwd met een gezamenïjke vloeroppervlakte van 6000 a 7000 vierkante meter. Met de produktie in de fabriek het verwerken van zacht fruit, appels en peren verwacht men in de loop van 1961 aan te vangen. Tevens zal de Herba zijn bestaande fabriek aan de Jan Willem Frisostraat met rond 2000 vierkante meter uitbreiden. Op korte termijn zal hiermee een aanvang worden gemaakt. Aan het eind van dit jaar zal deze fabriek aan 200 arbeiders (sters) werk verschaffen. Momenteel zijn 85 personen in dit bedrijf werkzaam. Deze voor de nog steeds groeiende plattelandsgemeente Krabbendijke zo verheugende mededelingen deed burgemeester L. Cnossen tijdens de dinsdagavond gehouden gemeente- Kamerlid H. Kikkert sprak voor Bevelandse landbouw Voorlichtingsvergadering in Oudelande „De ontwikkeling In de agrarische samenleving" was het onderwerp, dat de heer H. Kikkert te Zeist, lid van de Tweede Kamer en hoofdbe stuurder van de N.C.LJE5., inleidde op de voorlichtingsvergadering ge wijd aan agrarisch-sociale vraag stukken, die dinsdagavond in het Verenigingsgebouw te Oudelande was belegd door de Zeeuwse C.B.T.B. en N.C.LJï. Wat de agrarisch-sociale voorlich ting betreft zei de heer Kikkert, dat dit naast het samenlevingsverband belangrijke steun kan bieden. „De ruilverkaveling of streekverbetering zal met behulp van de organisatie moeten worden gerealiseerd, waar bij de voorlichting intensiever moet zijn". Na een openingswoord van de voor zitter van de gewestelijke afdeling Zuid-Beveland van de C-B.T.B., de heer J. J. de Jager van Kapelle, be handelde de heer Kikkert nog ver schillende interessante aspecten van dit onderwerp. Na de pauze hield de heer J. op den Akker, beroepskeuze-adviseur van 't Gewestelijk Arbeidsbureau te Mid delburg, een referaat over beroeps keuze waarna nog de film „Tussen spel en leven" werd vertoond. De hoofdbestuurder van de N.C.LR., de heer M. D. den Hollander, sloot de bijeenkomst. Op deze voorlichtingsavond waren onder meer aanwezig burgemeester D. Lodder van Ellewoutsdijk, mr. J. F. Homstra, directeur van de Stich ting Zeeland, mej. L. C. Blok, huis- houdconsulente voor de streekverbe- teringsgebieden, de heer C. M. van Luyk, landbouwinspecteur bij het districtsbureau voor Arbeidsbemid delingen ir. L. v. d. Hoondert, secre taris van de Streekverbeteringscom- missie in de Zak van Zuid-Beveland. I Advertentie Centrale verwarming Nederslraai 19 Middelburg Tel. 01180-2962 raadsvergadering. De Herba is thans druk bezig met de samenstelling van de financieel-economische planning, zo zei de raadsvoorzitter. Op korte termijn zal de aanbesteding worden gehouden van de uitbreiding van het bestaande complex. De nieuw te bouwen fabriek van de Herba. die geheel onafhankelijk -zal zijn van het bestaande bedrijf, '-zal verrijzen in het verlengde van de Jan Willem Frisostraat. In dit bedrijf zal eveneens een conservenindustrie worden ondergebracht. Te zijner tijd zullenin beide be drijven 500 £t 600 arbeidskrachten werkzaam zijn. Het aantrekkelij ke van de nieuwe industrie, waar van zeer waarschijnlijk eind 1960 met de bouw wordt begonnen, is dat zij 'in zodanige mate de fabri cage van zogenaamde „bijproduk- ten" ter hand zal nemen dat de werknemers het gehele jaar door vast werk zullen hebben, aldus burgemeester Cnossen. Bevolkingstoename Bovendien past deze industrie bijzon der goed bij de aard van de bevol king in de gemeente Krabbendijke en omgeving. De verwezenlijking van de plannen moet volgens 'de raads voorzitter voor de bevolking zeer be langrijk worden geacht. Een'verre gaande afvloeiing van de bevolking kan op deze wijze worden tegenge gaan, zo betoogde hij. Daarnaast kan op een behoorlijke bevolkingstoena me worden gerekend. Immers, alleen al voor het aantrekken yari de „vak mensen" zal een beroep worden ge daan op het gemeentebestuur voor het verkrijgen van bouwvolume voor ongeveer 35 woningen. Men moet deze pntwikkeling,aldus ging burgemeester Cnossen verder, voorts van bijzonder groot belang achten voor de middenstandsbedrij- ven in de gemeente, de scholen, de kerken, het verenigingsleven enz. De bedrijven zullen er naar streven zo veel mogelijk mannelijk personeel in dienst te nemen. Desgevraagd deelde de directeur van de Herba ons medé, dat met de be trokken autoriteiten wél gesproken is over de toepassing van de kernfi nanciering voor deze industrie. Om trent de resultaten hiervan kon hij geen verdere mededelingen doen. Tij dens de raadsvergadering deelde bur gemeester Cnossen mede, dat de „ho ge autoriteiten" in principe welwil lend staan tegenover de plannen. Men zal zich pas definitief uitspre ken, als de concrete plannen worden voorgelegd, zo zei hij. Tenslotte ver klaarde de raadsvoorzitter, dat de grondeigenaren zich in principe be reid hebben verklaard hun medewer king aan de plannen te verlenèn. OUDE COMITÉ DAARIN OPGENOMEN Middenstand vreest daling woningaantal Dinsdagavond Is in het cafetaria Krijger te Sluiskil opgericht de „Be langenvereniging Sluiskil", die zich lenvdoel stelt de belangen van de ge hele bevolking van deze plaats te gaan behartigen. In het bestuur van deze, vereniging is opgenomen het gehele comité dat tot nu toe de be langen van de toekomstige gedupeer den der kanaalverbinding naar beste weten heeft behartigd. Bovendien zal men de directies der beide plaatselijke grote industrieën van het rooms-katholiek ziekenhuis, de protestante en rooms-katholieke geestelijkheid en enkele plaatselijke figuren polsen om zitting te nemen in het bestuur der vereniging. Zo spoedig mogelijk zal het bestuur zich presenteren aan de rest van de Sluis- kilse bevolking, aan het gemeentebe stuur van Terneuzen en aan dat van Westdorpe. in verband met het uit breidingsplan, dat deze laatste ge meente in studie heeft. Daarna zal de nieuwe vereniging zoveel als In haar vermogen ligt streven naar meer woningen voor Sluiskil en onder de werknemers der grote industrieën een enquête houden of zij al dan niet in Sluis kil willen wonen. Men kwam tot dit besluit nadat het voormalige belangencomité de mid denstanders van Sluiskil bijeen had geroepen om van gedachten te wis selen over de toekomst van deze plaats. „Wat krijgen we terug voor de wo ningen, die moeten worden afgebro ken?" was de telkens terugkerende vraag, die oolc het comité niet kan beantwoorden voordat het uitbrei dingsplan voor Sluiskil gereed Is. Ter plaatse vreest men nanjelijk, dat het vervangingskwantum voor de af te breken woningen lager zal liggen. En deze vrees leeft uiteraard het meest bij de neringdoenden, die wei nig gebaat zijn bij mooie nienwe Win- Is als het bevolkingsaantal zou te ruglopen door onvoldoende woon ruimte. Ook kwam de wens naar een tunnel onder het kanaal te Sluiskil weer tér tprake. naar volgens secretaris J. C. 31eljenberg heeft Rijkswaterstaat nu al laten weten, d$t zolang Amster dam geen tunnel onder het IJ heeft, Sluiskil zelfs niet op een tunneltje mag hopen Algemeen was de vergadering een zeventigtal mensen van oordeel, dat men alleen door samenwerking iets van de ter plaatse levende wen sen kan verwezenlijken. Vèndaar dat de gehele zaal overeind veerde, toen gevraagd werd wie vóórstander van een belangenvereniging was. Daar de NIEUWSBRIEF. De „Nieuwsbrief" voor de Zak van Znid-Beveland, een maandelijkse uit gave van de streekcommissie, heeft een nieuw jasje gekregen. Eigenlijk is het een geheel vernieuwde „Nieuwsbrier' geworden, gebleven Is alleen de redactie, dié door de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst vanuit Goes wordt gevoerd. Het is een typografisch keurig ver zorgd blaadje geworden, waarin dit maal een bijdrage van de heer Th. J. Andriessen is opgenomen over agrarisch-sociale voorlichting, een verslag van mevrouw M. Meeuwse va n der Hooft over een excursie van de huishoudelijke voorlichting een artikel van de heer L. C. Blok „Onze vertrouwde bedsteden" en VOGELTJES Papa in Breskens had, zijn vier jaar oude troonopvolger meegevoerd naar de grote tentoonstelling van zang en 'siervogels, en het moét gezegd: hij had succes met dit uitstapje. Zoonlief keek om zo te zeggen zijn ogen uit en vooral een levensgrote papegaai had zijn voilé belangstel- 3t Jantje, zingen de vogeltjes niet mooi Vs vroeg papa. tenslotte om eens na te gaan welke indruk de tentoonstelling op Jantje maakte. Jantje luisterde even aandachtig naar hel gekwetter en getsjilp, flat heel de zaak vulde en sprak toen vedwonderd: Zingen Ik hoor alleen maar piepen!" Hij trok er een gezicht bij alsof hij had verwacht tenminste één topsong le kunnen beluisterent*t een verslag van de heer J. van Ba len over een excursie naar een che mische fabriek te Pemis en de Europoortwerken ép het eiland Ro zenburg. De „Nieuwsbrief', die thans in een fleurige omslag is gestoken, beoogt mededelingen te doen van allerlei activiteiten van de streek commissie. Hierin werken allerlei instanties op het gebied van de landbouwvoorlichting aan boe- ren, huisvrouwen en landarbei ders samen met vertegenwoordi gers uit de bevolking van de Zak van Zuid-Beveland. Met het ver tegenwoordigende blad schijnt het goed te gaan. MACHINESCHADE. Minder goed verging het het Duitse motorschip „Lisboa", dat in de nacht van maandag op dinsdag het anker moest laten vall&n op de rede van Vlissingen. Het schip kreeg, toen het van Antwerpen op weg was naar Gibraltar, met machineschade te kampen. In de loop van dinsdag kon het schip zijn reis echter alweer vervolgen. SCHUTTERS. „De getrouwe broeders" uit Bier vliet, die tevens getrouwe schutters zijn, hielden dezer dagen een schie ting op de liggende wip. De wed strijd had een spannend verloop bracht 27 schutters bijeen in hotel „Do Vriendschap". Een van dc Bel gische gasten, de heer J. Verdegem uit Watervliet, wist dank zij een vaste hand en een scherp oog de hoogvogel „neer te leggen". De heren P. van Vooron en A. dePauw nit Biervliet namen do eerste en tweede zijvogel voor hun rekening. Een an dere zuiderbuur, de heer A. De- veneijns, ook al uit Watervliet, trof do meeste kleine VogoJ*, nieuwe vereniging geld nodig heeft om haar activiteiten te kunnen aan vangen werd na afloop van de ver gadering door elk der aanwezigen een rijksdaalder gestort als voor schot op de nader te bepalen contri butie. Aangenomen wordt, dat iedere Sluiskillenaar zich bij de belangen vereniging zal aansluiten. VERS GEBRANDE HAZELNOTEN Bescheiden expositie Vlissingen, atelier Frans Maas; Vrouwenstraat. NOG TOT 8 februari is in de kunst zaal van Frans Maas in de Vrou wenstraat te Vlissingen de expositie te zien, die daar op aantrekkelijke wijze is ingericht met etsen van Frans Maas en met olieverven, gouaches en houtskooltekeningen van Frans van Roessel. De expo santen hebben een te loven selectie toegepast, waardoor deze tentoon stelling als geheel een rustige, uiterst overzichtelijke indruk ople vert. Frans van Roessel wekt met zijn werk de indruk veelzijdiger te wil len zijn, dan hij in feite is. Naast een qua opzet, toon en uitwerking uitstekend geslaagde, stemmings volle olieverf als „Molen bij avond", toont hij immers enkele weinig diepgang verradende gouaches als „Noordhavenpoort", „Zierikzee" en „Veere". Waar hij echter in deze gouaches teleurstelt, vergoed Van Roessel weer veel met zijn in houts kool uitgevoerde portretten, die kloek en zeker van lijn en expres sie zijn, hetgeen ook geldt voor een vrouwenportret in olieverf. Frans Maas exposeert enkele etsen, die stuk voor stuk gekenmerkt wor den door een gedegen vakman schap. terwijl hij daarnaast in bij voorbeeld een „Jacobstoren" en „Uit varende vissersschepen" gevoelige effecten bereikte met fraaie licht- en donkerpartijen. Het is gaaf, bekoor lijk werk, vooral ook in de kleinere etsen, zoals „Schelde", „Zeehonden- werf", „Bloemen" en „Park, Brus- stel". Geen veelheid dus, op deze beschei den tentoonstelling, maar een in haar eenvoud prettig aandoende col. lectie, die bovendien smaakvol ge arrangeerd werd. v. B. Vragen van de heer Kodde over W.A.-verzekering voor auto's De heer Kodde (s.g.p.) lid van de Tweede Kamer heeft aan de minis ters van justitie en van verkeer en waterstaat de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van het vonnis van de kanton rechter te Middelburg, waarbij aan een persoon, die met een auto een aanrijding veroorzaakte, een zwaardere straf werd opgelegd, omdat die auto niet W.A. verze kerd was? 2. Heeft de Hoge Raad een arrest gewezen, waarbij een elders uit gesproken vonnis van gelijke strekking in stand is gebleven? 3. Acht de minister het juist, dat, alvorens een wettelijke regeling is getroffen, de rechterlijke macht door middel van het opleggen van straffen tot het sluiten van een W.A.-verzekering dringt? Vlug een (lekkere) lepel Ab dijsiroop (Akker-Siroop). Dc 23 genezende bestanddelen werken kalmerend en veijagen de gevaarlijke ziektekiemen. KERKNIEUWS NEDERLANDS HERV. KERK Benoemd tot vicaris te Heezc P. Landweer, kandidaat tc Ammerzo- den. CHK. GEREFORM. KERKEN Aangenomen naar 's-Gravenmoer C. van der Zaal te Harlingen. BAPTISTENGEMEENTEN Aangenomen naar Leeuwarden G. Brongers te Groningen-Zuid. CHR. GEREF. KERK Aangenomen naar 's Gravenmoer C. van der Zaal te Harlingen. „TE GROOTS VAN OPZET" Ruilverkavelingen Voorzitter C. de Putter treedt in juni af In de jongste hoofdbestuursvergade ring van de Zeeuwse C.B.T.B. is van gedachten gewisseld over het be zwaarschrift van de gewestelijke Raad van liet Landbouwschap tegen het uitbreidingsplan van Terneuzen. De vergadering kon zich geheel ver enigen met dé inhoud van, het be zwaarschrift. I-Iet uitbreidingsplan van Terneuzen beslaat een opper vlakte van rond 150 ha goede cul tuurgrond. Het hoofdbestuur van de C.B.T.B. was met de gewestelijke raad en belanghebbende grondeige naren van mening, dat het plan veel te groots van opzet Is en niet in overeenstemming is met de te ver wachten behoefte aan industrieter rein. Van de herverkavclingscommissïe Walcheren was een schrijven binnen- fekomen, waarin werd medegedeeld, at de directe schade tengevolge van de drainage In 1959 alsnog naar de gebruikelijke nonnen zal worden ver goed en dat de commissie opdracht heeft kunnen geven tot drainage van alle werkelijke drainage-behoeftige bouwlandkavels. Het hoofdbestuur nam hiervan met voldoening kennis. Het betreurde, dat de commissie geen vrijheid heeft weten te vinden terug te komen van zijn besluit geen oogstvergoeding voor het tweede gft- was xl» fgaliMtfr uit U Muien. Tegen het concept-plan van wegen en waterlopen van de ruilverkave lingen Kleverskerkc bestond geen bezwaar. Het hoofdbestuur was van oordeel, dat het aanvragen van ruilverkaveling in gebieden, waar deze gewenst is, gestimuleerd dient te worden. Tevens dient gewezen te worden op de mogelijkheid van een administratieve ruilverkave ling, waaraan slechts weinig kos ten zijn verbonden en die een grote verbetering in de verkaveling tot stand kan brengen. Het hoofdbestuur was van mening, dat er in de landbouw nog veel te veel losse arbeiders voorkomen. Ge streefd dient te worden naar grotere binding van de werknemers aan het bedrijf en naar hoger maatschappe lijk aanzien van do landarbeider. Het pendelen vanuit Zeeland naar Rotter dam werd een ongewenste toestand geacht. De jaarvergadering werd vastgesteld op 1 juni. De voorzitter, de heer C. de Putter, gaf te kennen, dat het in zijn voornemen ligt dan als voor zitter af te treden. Na 25 jaar de voorzittershamer te hebben gehan teerd, achtte hij de tijd gekomen om deze aan een lid van de jongere gar de over te dragen. In één van zijn volgende vergaderingen zal liet hoofdbestuur &c* nieuwe voorzitter ".kiezen. Slot van pag. 1) langstelling voor Zeeland gaan tonen. Zeeuwsch-Vlaanderen, het gebied met de grootste werkloosheid, zijn arbeidskrachten te interesseren voor het werk in de Rotterdamse havens. Want nog altijd bestaat in deze we reldhaven een groot tekort aan arbei ders. Aangelokt door de hoge verdien sten gaven zich enkele tientallen fa brieksarbeiders, vlassers en landar beiders op. Na een strenge keuring in Rotterdam bleef een dertigtal pendelaars over, dat drie weken ge- eden voor het eerst in een autobus van de firma Aug. Maes uit de Hei kant stapte, die hen naar hun nieuwe werkkring bracht. „Nachtrit" Wij hebben vorige week een rit met de pendelaars heen en terug meege maakt. Het is 's morgens kwart over vijf. Nauwelijks is dó pendelbus gearriveerd of uit velschillende rich tingen komen arbeiders aanlopen. Nonchalant en opgewekt groeten ze elkaar, verdwijnen één voor één in de bus en nestelen zich gemakkelijk op hun zitplaats. Rotterdam is nog ver wegbijna 2'/2 uur en die tijd kun je benutten om een dutje te doen... Te gen half zes rijdt de bus weg. Ar beiders op weg naar hun werk! De tijden zijn wel eens anders en slechter geweest. Vierweken geleden liepen de meesten van hen niets tc doen. Of zij waren door de mecha nisatie in de landbouw uitgestoten, of in de vlas- of tapijtindustrie was geen werk meer voor hen. Dan maar gaan .doppen' - waarmee de arbeiders bedoelen de uitkering voor werk lozen volgens de -werkloosheidswet. Zeker geen vetpot. De meesten moe ten toekomen van een weekloon van f. 40,tot f. 50,Wat doe je daar mee als je twee, drie of zelfs meer kinderen hebt? Het zijn overigens niet alleen werklozen, die het werk in Rot terdam niet beide handen heb ben aangenomen. Onder hen zijn ook mannen, die op defabriek werkten. „Op vier centen na ver diende ik in Sluiskil zestig gul den schoon per week. Ik heb vrouw en zes kinderen. Reken maar uit wat je daar van doen kunt." Dat zegt de havenarbei der J. Boonman (39) nit Clingc die aangelokt door de goede ver diensten in Rotterdam tie haven de voorkeur gaf boven de fabriek. Saamhorigheid De ruim dertig mannen zitten intus sen zwijgend in dc bus. Sommigen slapen, andere roken. De grens is gangetje rijdt de bus richting Ant werpen. Dorpen en stadjes 'vliegen voorbij. Dc helverlichte tunnel van Antwerpen brengt ëven wat leven in de brouwerij, maar kort daarop dom melt het gros van de mannen weer in. Mat glimmen de wegen in het licht vah de koplampen. Weer stad jes en dorpjes, weer de grens. Hier schrikken de mannen wakker. Ge lach en gepraat. Aan de douanepost stopt de bus. Een arbeider stapt in. Hij wordt uitbundig verwelkomd. De avond tevoren, bij een controle van de passen, constateerd de Bel gische gendarmen, dat een van de mannen nog een boete moest betalen wegens smokkelen, nu vier jaar ge leden. Hij moest zijn weekgeld afgeven en toen dat te weinig bleek, staken de arbeiders do hoof den bij elkaar. Een pet ging rond cn ieder gaf twee harde Neder landse guldens. Het is een heteroge ne groep, maar solidair. Een maat in nood helpen ze altijd! Zo kunnen het tlians ook gemakke lijker doen. Het weekgeld, dat ze in Rotterdam verdienen, is hoog. Het minimum brutoloon bedraagt f. 84,04 Kleuterleidster benoemd Mej. L. Jagt, leidster aan de chr. kleuterschool „Rehoboth" to Zierik zee, is met Ingang van 1 februari a.s. in gelijke functie benoemd te Stavenisse. In haar plaats werd te Zierikzee benoemd mej. J. L. Schooft' te Sluiskil. Deze benoeming gaat /•venaena mts februari ia» waarbij wekelijks komt een reis geld toelage van f. 8,88. Het ge middelde brutoloon van de pende laars bedraagt f. 100,En dat is nog aan de lage kant, vertelde ons een employé van de Scheepvaart vereniging Zuid. Bij nachtarbeid krijgen ze een toeslag van 33 tot 50%. Tot nu toe hebben de Zeeuwsch Vlamingen nog geen nachtarbeid ver richt. Er wordt- zó al genoeg van hen ge vraagd. Half zes 's ochtends weg, 's avonds om half acht tliuis. „Zo'n ramp is dat niet", vertellen de ar- gaan ze graag naar Rotterdam, beiders ons. Zonder uitzondering Waarom? Nou ja, de verdiensten zijn er goed! Het moge misschien wat materialistisch klinken, maar voor deze arbeiders zijn het juist die paar tientjes meer in ae week, die liet. moeten doen. „Je doet liet voor je vrouw en kinderen", zegt ons een man, die meer dan een jaar werkloos was. Trouwens, hij doet het werk nog graag ook. Zo denken ook zijn kameraden cr over. Vrije zaterdag Nu werken de mannen ook nog zaterdags maai het is niet on mogelijk, dat de Scheepvaartvereni ging Zuid zal besluiten hen die dag thuis te laten en de halve dag toch door te betalen. De eerste vrije zaterdag hebben de mannen vorige week gehad. Dat was om de pas poorten in orde te brengen, want enkele dagen geleden hebben ze avonds anderhalf uur oponthoud gehad, doordat enige arbeiders geen geldige papieren hadden om de grens 'e passeren. Vooral aan de Brabants- Belgische grens zijn dc douaniers streng! Niet echter op de dag, dat wij mee rijden. Na geen kort oponthoud pas seert de bus de slagboom. Eén man meer in de bus. De man, die wegens een oud-smokkelzaakje een flinke boete moest betalen en een nacht gratis logies kreeg. Vanaf de Ne derlandse grens naar Rotterdam geeft chauffeur Charles Boussen (25) uit St. Jansteen de bus de „vrije teugel". Tegen acht uur draait hij het hek in van het haventerrein van de H.A.L. Honderdzevenendertig kilome ters zitten er op. Dé arbeiders stap pen uit de bus om aan hun dagtaak te beginnen. De chauffeur rijdt te rug naar een parkeerterrein. Naast 90 andere bussen zet hij zijn voer tuig neer. Zóveel pendelaars heeft de scheepvaartvereniging. Uit vele delen van het land. Zeeuwsch-Vlaan deren is daar slechts een klein stuk je van. Deze week is de tweede bus inge legd. In totaal gaan nu 44 man naar Rotterdam. In elke bus 22. Ook in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in middels aanmeldingen voor het werk in de Rotterdamse haven binnen gekomen. Deze streek ligt echter te ver van Rotterdam verwijderd om een dagpendel op te zetten. De hoofdzaak uit- Breskens afkomstige arbeiders zullen in kampen bij Hel- levoet sluis worden ondergebracht en van dit plantsje af naar Rotter dam pendelen. Middelburg Electro: Strijd in de Bir- ma-jungle; 20 uur. 13 jaar; Schouw burg: Arbeiderskunstkring, balletuit voering 30 uur; Jeugdvoorstelling 14 uur: Ned- Koffiehuis: bijeenkomst Brandweer; 2u uur; Schuttershof: bij eenkomst A.-R. klesver. „Nederland en Oranje", 19.45 uur: Schuttershof: feestavond buurtvereniging Dampoort en omgeving, 20 uur. Vlissingen Luxor: Titanenstrijd: 20 uur, 18 jaar. Alhambra: Kat op een heet zinken dak; 20 uur, 18 Jaar, Kunst- zaal Frans Maas, Vrouwestraat: expo sitie werken Frans van Roessel en Frans Maas; 14-18. Scheldek wartter: Uitvoering voor Ouden van Dagen; 14.30 uur. Goes Grand: Do laatste stormloop; 20 Kir, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2