PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer n VLIEG ER NIET IN!' VERGELINGSZIEKTE BIETEN VERDIENT DE AANDACHT WALCHEREN DOP5- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 JANUARI I960 VOORLICHTING IN KORTGENE Ir. H. Rietberg sprak voor N.-Bevelandse landbouwers Nuttige «enken voor ket voorkomen en bestrijden van de vergelingsziekte bij suikerbieten waren maandagmid dag in „De Korenbeurs" te Kortgene te noren nit- de mond van ir. H. Riet berg-, directeur van het Instituut voor Rationele Suikerproductie te Bergen op Zoom, tijdens een vergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Noord-Beveland. En omdat deze plantenziekte, die gemiddeld eens in de tien jaar in zware mate het gewas van de landbouwers aantast, bijzonder in de belangstelling staat, waren de leden van de vereniging in grote geta le opgekomen. Zij kregen dan ook een deskundige en heldere uiteenzetting voor geschoteld over het ontstaan, de verspreiding de voorzorgsmaatregelen en de verdelgiugsmiddelen van het vi rus. Na een woord van welkom van voor zitter S. van Langeraad van Kamper land begon ir. Rietberg met te-vertel len, dat het virus van de vergelings- ziekte eerst in 1934 is ontdekt, maar dat steeds van 1885 af vroeg rijpe bieten een gele kleur vertoonden. ..De ziekte is nog steeds in opmars", zo moest spreker constateren. Sys tematisch behandelde de spreker in het vervolg van zijn betoog de bron nen van de vergeldingsziekte. Na dit overzicht- van ontstaan en ver spreiding belandde de spreker bij het tweede gedeelte van zijn lezing: de preventie en de bestrijding van de vergelingsziekte. „Hoe vroeger in het jaar de eerste infectie heeft plaats ge had, des te groter ban de schade zijn", ZOUTEtANDE Programma C.J.V. De ring Walcheren van het C.J.V. hield dezer dagen haar bestuursver gadering onder voorzitterschap' van de heer K. Wouters te Zoutelande. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer S. J. Wisse, bleek, dat de afdelingen een geringe teruggang vertonen. De volgende activiteiten werden besproken en vastgesteld: Op 6 februari zal er een filmavond ge houden worden te Zoutelande, waar de film „Grazige weiden" vertoond zal worden. Op 23 maart komt de Ring te Vlissingen bijeen om te luis- tren naar ds. D. J. Baars, die zal ver tellen over zijn werk op Niairw-Gui- nea. In mei zal de traditionele oriëntatierit per fiets over Walche ren worden gehouden. Als start plaatsen werden Westkapelle en Se- rooskerke aangewezen, terwijl de finish te Middelburg zal zijn. Op 11 juni wordt de volksdansavond ge houden te Serooskerke onder leiding van mej. D. Dekker. Gymnastiekvereniging gaf uitvoering De gymnastiekvereniging „Wille- brord" gaf zaterdagavond een goed geslaagde uitvoering in het vereni gingsgebouw „Middendorp" te Zoute lande. De directeur, de heer W. FIo- russe liet de verschillende groepen allerlei oefeningen verrichten, die door het publiek zeer op prijs wer den gesteld. De vereniging telt mo menteel ongeveer 60 leden. Jaarvergadering van Ned. Chr. Vrouwen Bond - De afdeling Zoutelande van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond vergaderde vrijdagavond onder lei ding van de presidente, mevrouw P. de Kok-Verhage. Mej. Phïa v. d. Berg sprak over haar werk op Nieuw-Gui- nea. Op 19 februari zal de jaarver gadering worden gehouden. (Advertentie) de meest gevraagde Goedgekeurd door de Ned. Verg. van Huisvrouwen aldus spreker, waarna hij dezo stel ling verduidelijkte met gevolgen van de aantasting: soms de helft van de opbrengst in gewicht en een aanmer kelijk gehalteverlies. „We kunnen de ziekte alleen maar ef fectief bestrijden door de cirkelgang, waarmee het virus zich onder meer door middel van de bladluizen door de winter sleept, te doorbreken", zo luidde de weg, die de spreker zijn ge hoor van Noord-Bevelandse landbou wers aangaf. En om dit te verwezen lijken zag hij als oplossing: hygiëni sche maatregelen (geen voederbieten met spruiten na 1 april) en een ver antwoorde toepassing van de cultuur. Doorvoering van dit laatste wilde hij tenslotte bereiken onder meer door hei; kweken van een gesloten gewas bie ten, oen minutieus systeem van blad luiswaarschuwingen en onmiddellijk na aanwijzing een bespuiting. Ir. Rietberg besloot zijn causerie met de waarschuwing toch vooral uiterst voorzichtig om te springen met de bespuitingsstof, die zwaar vergif be vat. Met een aantal kleurendia's werd de lezing na de pauze geïllustreerd. MIDDELBURG Pater De Greeve over „Een deur op een kier" Op uitnodiging van de r.-k. midden standsbond Middelburg liield maan dagavond pater Henri de Greeve in het „Schuttershof" een inleiding on der de titel „De deur op een kier". In een tijdsbestek van ruim twee uur sprak de pater over de schoonheid van de dingen in de wereld, in de schepping van God, waaraan zo ve len nog voorbij gaan zonder ze be wust te zijn. De schoonheid van de schepping behoort bij het wezen van de mens, maar miljoenen zien het niet, omdat zij afgestompt zijn. Zij kijken wel, maar zien niet echt. Men moet deze schoonheid in zich opne men, zodat het begint to leven en je ontroert, betoogde pater De Greeve. Met deze inleiding trachtte hij iets van deze schoonheid te omschrijven en duidelijk te maken, waarin hij wonderwel slaagde. Op bijzonder boeiende wijze vertelde hij zijn aandachtig luisterend gehoor over de ontroerende schoonheid die van de letteren, do schilderkunst en de muziek kan uitgaan. Van onder andere Gorter, Adama van Schelte- ma, Guido Gezellc en Jan Campert Advertentie SLECHTE SPIJSVERTERING droeg hij op sobere wijze enkele ge-: dichten, voor. Een pianiste speelde enkele bekende muziekstukjes. Uit voerig behandelde de pater de waar de, die van deze dingen uitgaat en die het leven van de mens op aarde verrijken, hiermee trachtend voor velen de deur naar een rijker leven op een kier te zetten. Fiefser slak onoplettend de rijweg over Op de Rouaanse Kaai te Middelburg deed zich maandagmiddag een aan rijding voor tussen een wielrijder en een motorfiets. De wielrijder H. J. H. uit Middelburg, die zich aan de linkerzijde van de rijweg bevond, stak onoplettend in schuine richting dc rijweg over. Hierdoor kwam hij in botsing met- de Souburgse motorrijder A. C. van D. Beiden kwamen te vallen en wer den aan de handen licht gewond. De motor werd licht en het rijwiel zwaar beschadigd. Vergadering N.C.V.B. Afgelopen week hield de afdeling Middelburg van de N.C.V.B. haar eerste vergadering in het nieuwe jaar. Na een kort openingswoord door de presidente, mevr. J.Jong- stra-Koerselman, sprak ds. A. J. Kret uit Krimpen a.d. Lek over het onderwerp „Christen zijn en aanpas sen". Spreker gaf een zeer duidelijk beeld van wat christen-zijn beteken de, n.l. van Christus zijn. Zijn naam dragen. Daaruit vloeit voort het zich aanpassen aan de naaste. Christus zelf .gaf daarin ons zijn voorbeeld, liet ons niet los, opdat wij elkaar niet in de steek zouden laten, hoe verschillend wij ook allen zijn. Na de inleiding volgde een geanimeerde be spreking. Na de pauze werden nog enkele huis houdelijke zaken afgehandeld. De volgende vergadering werd vastge steld op 26 februari. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Vergadering N.C.V.B. De afdeling Nieuw- cn Slnt-Joosland van de N.C.V.B. hield dezer dagen haar maandelijkse bijeenkomst in het verenigingsgebouw onder leiding van de presidente, mevrouw G. J. van HaarlemStorm. Na de behan deling van de huishoudelijke zaken sprak ds. J. Karelse uit Goes over: bijbel en het vrouwenleven." De volgende vergadering zal gehou den worden op dinsdag 36 februari AAGTEKERKE Melkconfrolevereniging hield jaarvergadering De mei kcontrol evereniging Aagte- kerke hield maandag onder leiding van haar voorzitter, de heer Joh. de Visser, haar jaarvergadering in Amidtia". In plaats van de heer Joh. de Visser werd de heer W. Mal- jaars gekozen. Joh. de Visser was sinds de oprichting in 1947 voorzit ter van de vereniging. De heer F. Kodde, monsternemer der vereniging, bracht verslag uit over de melkeon- trole in 1959, waarna de heer Strooi, hoofdcontroleur, sprak over „Het be lang van het eiwitonderzoek". De vereniging telt thans 46 leden met. 310 gecontroleerde koeien. DOMBURG Vergadering Ned. Chr. Vrouwen Bond De Domburgse afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond hield onder leiding van mevr. L. JellemaVan Dijk naar jaarvergadering. Na een inleidng vain mevr. A. van Vliet Smit werd het toneelstukje „Crino- lientje en de vrouwenbond" opge voerd. Met voordrachten en zang van het koortje onder leiding van de heer B. Goedbloed werd het overige van het programma gevuld. De col- lekte voor de aktie „Vier maal Z N" bracht ruim 300 op. De volgen de huishoudelijke vergadering zal worden gehouden 24 februari. Vergadering N.C.V.B. voor bejaarden Voor de bejaarden in het rusthuis „Ter Mantelinge" heeft de Dom burgse afdeling van de N.C.V.B. een vergadering belegd. Men bracht daar het programma van de jaarvergade ring. De belangstelling was groot, de conversatiezaal was tot in alle hoe ken gevuld. RITTHEM Feestavond O.N.D.A. -* jaarL zitter, de heer J. J. Schout, heette in zijn openingswoord alle aanwezi gen welkom en deelde mee, dat bur gemeester P. Daniëlse, ere-lid, door omstandigheden verhinderd was aan wezig te zijn. Voorts dankte hij bur gemeester en wethouders en de ge meenteraad voor de genoten steun. Ook dankte hij de gevers van de prij zen voor de verloting, de donateurs en allen, die op enigerlei wijze de vereniging steunden. Dit jaar hoopt O.N.D.A. haar 55-jarig bestaan te vieren, bij welke gelegenheid het de bedoeling is in uniformen op te tre den, wat ook weer mogelijk zal zijn door de steun, die het „Uniformen- fonds" van verschillende zijden ont vangt. Daarna werd een 7-tal num mers onder leiding van de dirigent, C. Cevaal, op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Na de eerste pauze voerde een toneelgroep uit de vereniging op ,,'n Handelszaakje", (een klucht in één bedrijf) en na de tweede pauze „Een huis vol gekken". De heer J. J. Schout sloot met een kort woord deze geslaagde avond, die op 29 januari nog een keer zal worden gehouden. VLISSINGEN Instructievoordracht voor jeugdnatuurwacht De Vlissingse jeugdnatuurwacht, momenteel nog in oprichting, begint haar activiteiten te ontplooien. Maandag hebben enkele honderden leerlingen van Vlissingse scholen in het verenigingsgebouw in de Noord straat een instructiebijeenkomts bij gewoond. De directeur van het uit voerend comité van de landelijke na- tuurwacht, de heer C. H. Voorhoe ve had de leiding van deze bijeen komst. Onder zijn leiding werd „een wandelingetje in de natuur" ge maakt. Er werd een tweetal filmp jes, genaamd „Sporen in het bos" en ..Aquamarijntje's wonderreis" ver toond. Het eerste filmpje toonde de jeugdnatuurwachters in spé wat er zoal in het bos te zien en te beleven valt. Ook liet hij de gedragingen van verschlilende insekten en dieren zien. Het tweede filmpje toonde de be langrijke rol welke het water in de natuur vervult. De heer Voorhoeve deelde mede, dat voorlopig alle vijf- de-klasscrs van de Vlissingse scho len zich voor de jeugdnatuurwacht kunnen opgeven. Als de namen van alle leden bekend zijn, zal burge meester mr. B. Kolff de installatie van de jeugdnatuurwachters verrich ten. De jeugdige natuurwachters zul len dan het landelijk speldje ont vangen. ARNEMUIDEN Filmavond Rode Kruis De afdeling Arnemuiden van het Ne- derl. Roode Kruis hield afgelopen week een filmavond in het vereni gingsgebouw te Arnemuiden. Na een inleidend woord door voorzitter N. de Vos vertelde de kringsecretaris, de heer Constandse uit Middelburg, in het kort het een en ander over de werkzaamheden in het afgelopen jaar van de afdeling. Hierbij bracht hij o.a. het gunstige resultaat van de jaarlijkse inzameling in herinnering en wekte hij de jongeren op toe te treden tot de colonne. Hierna werden de films „Het Rode Kruis vaart" en „Zwervers van de twintigste eeuw" vertoond. Dat deze jaarlijks terug kerende filmavond veel belangstel ling trekt, blijkt wel uit de grote toeloop: het verenigingsgebouw was tot de laatste plaats bezet. Als wassen niet meer helptv HOOG EN LAAG WATER 28 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeidinge -r nap uur meter 1.33 2.07 2.06 2.22 2.52 2.29 2.58 1.42 3.29 1.72 -r nap nap uur meter uur meter 13.58 2.36 8.17 2.19 14.29 2.50 15.19 2.60 15.34 1.76 15.52 2.08 8.51 2.36 9.24 2.49 Ï.43 1.76 ).08 2.00 nap uur meter 20.30 2.07 21.05 2.24 21.39 2.37 21.08 1.57 21.34 1.83 1387. Ongeduldig trachtte Oban contact te krijgen met Markad, het piraten- nest op Valeron en einde lijk kwam het langverbeide antwoord door de ruimte tot hem. „Hier Markad ba sis. Ontvang U duidelijk. Wat is uw bericht?" Oban begon haastig zijn verslag te doen betreffende de over val van het kamp op Thal- loma (Aarde) door de speurhonden van Shastar. Ondertussen draaide hij op gewonden aan de knoppen van de televisor teneinde het testbeeld zuiver te krij gen. Maar opeens bestierven de woorden hem op de lippen en staarde hij verbluft naar de figuur die op het scherm verscheen.. Het was iemand in Shastar-unlform! Een ogenblik meende hij een vergissing gemaakt te hebben, doch toen na enkele seconden de stem van de vreemdeling doorkwam, werd aan alle twijfel een einde gemaakt. „Neen, vriend Oban, je vergist je niet. Dit is werkelijk Markad-basis. Mijn naam is Shor Nun, inspecteur van de Galactische Patrouille. Zoals je ziet is hier in korte tijd een heleboel veranderd. Het is afge lopen met jullie piraterij. Het Zorinbewind is ten val gebracht, dank zij de hulp der Groene Mannen. Erg akelig voor jullie natuurlijk. En vooral voor dit heerschap! Kijk!!" ZUID-BEVELAND District 9 waterschap „Z.-Beveland" vergaderde Districtsvergaderingen hebben adviserende faak De stembevoegde ingelanden van het district 9 van het waterschap „De Breedo Watering v. Zuid-Beveland" hebben maandagmiddag in het vere nigingsgebouw te Kwadendamnte do eerste districtsvergadering gehouden onder leiding van gezworene W. boonman. In zijn openingswoord gaf do voor zitter een schets van de opbouw en de inrichting van het nieuwe water schap, samengesteld uit de polders en waterschappen, die op 31 decem ber 1958 werden opgeheven. Hij be- toogdo daarbij, dat de dictrictsverga- deringen in hun nieuwe samenstel ling een adviserende taak hebben en tevens het contact met hoofdinge landen en dagelijks bestuur zullen bevorderen. Vervolgens stelde de heer Boonman aan de orde de vastgestelde voorlo pige begrotingen 1959 en 1960, die nader werden toegelicht door de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker. Tevens gaf deze een overzicht van de voorbereidingen, die moesten worden getroffen voor de opbouw en inrichting van het nieuwe water schap en het opstellen van de be grotingen. Hij wees er verder op, dat in verband met het ontbreken van gegevens omtrent de achter- ad van de openbare werken, de waardering van de bezittingen van de voormalige polders en water schappen en de fixering van de sshulden het dagelijks bestuur nog niet in de gelegenheid was de defi nitieve polderlasten te berekenen. Vervolgens ging hij nog na, welke werken in 1959 werden uitgevoerd, waarna het hoofd van de technische dienst, de heer G. Beenhakker een uiteenzetting gaf van de onder- houds- en kapitaalwerken. Vragen werden nog gesteld over het onderhoud van de wegen, de water leiding, het zuiveren van de water afvoerkanalen, de dijksverhoging en -verzwaring van bet dijkvak Roede- kenskerke en de correctie, die zal worden aangebracht inzake dijkge- schot voor de gronden van het her- verkavelingsblok Hoedekenskerke. Gezworene Boonman sloot met een kort woord van dank deze bijeen komst. met vitamine C de hoest van Uw kleine onmiddellijk kan verlichten. Het beroemde CANADESE geneesmiddel tegen hoest en verkoudheid. Bij apothekers cn drogisten Alleenverkoop: HACO N.V. - Maastricht FEUILLETON f9 Door CaptA. O. POLLARD Tot zijn verbazing begon de hoofd inspecteur te lachen. Niet zo zeer uit vrolijkheid, dan wel uit opluchting. Dat bleek ook toen hij zei: „Bedankt, inspecteur. Dit is een pak van mijn hart". XVI CHANTAGE Op Piccadilly heerste de gebruike lijke drukte van het middaguur, toen Curtis uit liet station van de Onder grondse kwam. Bussen en taxi's, par ticuliere auto's en vrachtwagens ré den voorbij in eindeloze rijen. De mensen jachtten en drongen. „Hoe moet ik in deze drukte de Schipper ooit vinden?" vreeg Curtis zich somber af. Die gedachte was sinds zijn komst in Londen met eentonige regelmaat teruggekomen. In bussen en treinen, in restaurants en winkels keek hij automatisch naar de mensen om zich heen en probeerde hun uiterlijk te doorgronden. Zag deze man er uit als een misdadiger? Leek die man in staat een misdadige organisatie te leiden? Of was die derde misschien degene die hij zocht? Na zijn gesprek met Joanna de vo rige avond, had hij iets meer houvast. Hij zocht nu naar iemand die Bennett heette. De uiterlijk fatsoenlijke direc teur van een verzekeringskantoor. Een man met een dermate verant woordelijke positie, dat niemand hem met misdaden in verband zou bren gen. Was James Bennett dan zo iemand? Hij liad hem nog nooit ontmoet, dus hij wist het niet zeker. Bovendien woog de kleine mogelijkheid, dat Bennett de man was die hij zocht, maar nauwelijks op tegen het on loochenbare fêit, dat hij geen on weerlegbare bewijzen tegen hem had. Ze hadden immers Bennétt hun zwar te schaap gemaakt omdat niemand anders voor die twijfelachtige positie in aanmerking kwam. In elk geval wilde hij eens zien, hoe de man er uit zag. Volgens Joanna was hij een lelijk, onaangenaam ty pe, die haar een rilling bezorgde als hij naar haar keek. Ze achtte hem tot alles in staat. Het verzekeringskantoor was een mo dern gebouw op de hoek van een steeg, maar het zei hem niet veel. Hij liep er een paar maal langs, ging tóen naar de overkant en kreeg het gevoel, dat hij zijn tijd wel beter kon gebruiken. Nee, Bennett had met dé bende niets tc maken. Het gebouw waar hij werkte, leverde daarvan het bewijs. Wie hier directeur was, moest wel een man van aanzien en karak ter zijn. Toch bleef Curtis In de buurt en hij ging in een portiek staan, ver ge noeg van het kantoorgebouw om geen aandacht te trekken, maar zo dichtbij dat bij duidelijk kon zien wie er in en uit liepen. Het was tegen het lunchuur en Jo anna had hem voorzien van een sig nalement van Bennett, dat niet be paald vleiend was, maar waarmee hij geen moeite zou hebben, de direc teur te herkennen. Om half een kwamen de eerste kan toorbedienden naar buiten. Ze waren van de klanten te onderscheiden door dat ze kwiek en opgewekt liepen, blij met hun vrije uurtje ter onderbre king van de lange, saaie dag. Terwijl hij hen onwillekeurig nakeek kreeg'Curtis de indruk dat hij niet de enige toeschouwer was. Een kleine vijftig meter verder, recht tegenover hét gebouw, ook in een portiek stond nog iemand. Een klein, mager kereltje in een slordig pak. Hij was zichtbaar geworden, omdat hij een stap naar voren moest doen om iemand door te laten. Het kon natuurlijk zijn, dat hij ge woon op iemand wachtte, maar daar voor deed hij toch iets teveel moeite, niet gezien te worden. Hij keek bij voorbeeld schichtig links en rechts ën trok zich zo gauw mogelijk terug in zijn portiek. Vijf minuten giingen voorbij. Tien minuten. De man was niet meer te voorschijn gekomen, maar aan wolk jes sigarettenrook, die nu en dan uit het portiek kwamen, zag Curtis dat hij er nog stond. Een paar minuten voor éen kwam Francis Loxley naar buiten. Er was iemand bij hem, maar ze gingen ver schillende kanten op. Francis had nog geen tien stappen gedaan, toen de man uit het andere portiek hem begon te volgen. Met de behendigheid van de geboren Londe- naar glipte hij voor een taxi om en werkte zich tussen een kluwe-n voet gangers door. Dat bracht dc nieuwsgierigheid van Curtis op het kookpunt. En zonder te bedenken wat hij deed, ging hij er achteraan. Bennett kan nog wel even wachten. Francis ging een hoek om, op de hielen gevolgd door zijn schaduw. En even later zag Curtis, dat de man Francis op dc schouders tikte en iets tegen hem zei. Do belangstelling van Curtis nam met do seconde toe. Francis bleef staan en de man scheen iets te vragen, dat bij Francis op tegenstand stuitte. Naar zijn geba- rer te oordelen, was Francis woe dend om de onbeschaamdheid van de man. Maar die bleef onbewogen en wachtte rustig tot Francis gekal meerd was, alsof hij het volste ver trouwen had dat hij zijn zin zou krij gen. Die indruk bleek Juist te zijn, want na een korte discussie gingen ze samen verder. Curtis volgde, vast overtuigd dat hij een machtig be langrijke ontdekking zou doen. Francis had dus een kennis met het onweerlegbare uiterlijk van een schurk ondanks de verzekering van Joanna, dat hij te hooghartig was om zich met misdadigers in te laten. Een der eerste veronderstellingen van Curtis was chantage. Een eis tot be taling, om over iets te zwijgen. Maar wat voor iets? Een kleinigheid, waar. voor Francis zich niettemin schaam de, of voor een ernstig vergrijp? Een vergrijp? Een misdaad? Het was van dié gedachte maar één stap naar dc inbraak van de vorige avond. Had hij zelf niet tegen Joanna ge zegd, dat Francis er wel eens bij be trokken kon zijn? Toen bedacht hij plotseling, dat hij Francis moest zien te helpen, al was 't maar terwille van Joanna en omdat Francis mis schien binnenkort zijn zwager zou worden. Curtis grinnikte. Hij liet zijn fantasie wel heel erg de vrije loop. Wat zou hij een figuur slaan als hij met al zijn verdenkingen de plank misgeslagen had! De twee mannen voor hem waren intussen linksaf gegaan en toen Cur tis even later bij de hoek kwam, zag hij ze 'n café ingaan. Eén seconde la ter en hij zou hun spoor kwijtge raakt zijn. Het café heette „Butler's Head" en was een eenvoudige gelegenheid, waar mensen als Francis gewoonlijk niet kwamen. Curtis inspecteerde snel de buiten kant. Dc hoofdingang was op een hoek en bestond uit een portiekje met twee deuren, een naar het café zelf cn de andere naar de bar. Aan de zijkanten van de zaak waren nog twee deuren, die respectievelijk toe gang gaven tot een besloten bar en een kleine slijterij. Francis en zijn metgezel waren de grote bar ingegaan. Hij kon er niet naar binnen kijken, maar zag ze even toen de deur open ging en er iemand naar buiten kwam. Het ma gere kereltje was gaan zitten en Francis stond aan het buffet iets te bestellén. Curtis moest tot zijn spijt beslissen, dat hij niet naar binnen kon gaan. Francis had hem maar één keer kort gezien maar zou hem zeker herken nen. De enige kans, iets vun het gesprek te horen, had hij vanuit do alijterij. Het tafeltje dat de twee gekozen had den, stond dichtbij het houten tussen- schot en was waarschijnlijk het rus tigste plekje van de bar. Er was niemand in de slijterij toen Curtis binnenkwam. Het was een heel klein winkeltje, maar met een winke- bel die bij de brandweer geen slecht figuur zou slaan Een man van een Jaar of vijftig kwam naar voren Zijn smetteloos witte hemdsmouwen wa ren opgerold tot boven de ellebogen er een gouden horlogeketting over een splinternieuw gestreept vest gaf de imdruk dat hij een man van ge wicht was. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12