Samenwerking in Middelburg van drie middenstandsverenigingen Koningin Juliana opent 17 mei nieuwe Provinciale Griffie Klank- en lichtspel in Abdij Middelburg Zeeuwse Almanak van tot lijfje BELANGRIJKE NIEUWEOPDRACHT VOOR KON. MIJ. „DE SCHELDE" Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 JANUARI I960 OMVANGRIJK PROGRAMMA Nauw contact met de gemeente en met andere instanties De drie middenstandsverenigingen in Middelburg, namelijk de afdelingen van de Christelijke Middenstands Vereniging, de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond en de Koninklijke Nederlandse Middenstands Bond, hebben zoals wij in het kort reeds meldden een basis gevonden om tot samenwerking over te gaan. Zo zijn dus de drie verenigingen bij de Middelburgse Middenstands Centrale (M.M.C.) aangesloten. Het ligt in do bedoeling van de samenwerkende organisaties Om een geregeld contact te onderhouden met het gemeentebestuur en alle andere instanties, die nauw bij de hoofdstedelijke middenstand betrokken zijn, ter besproking van de diverse problemen. Vanzelfsprekend is men in midden standskringen bijzonder verheugd over het slagen van de besprekingen om tot samenwerking te komen. Tij dens een bijeenkomst met de drie voorzitters, de heren W. P. J. Baars (C.M.V.), L. J. van 't Westende ((K.M.B.) en A. Imanse (Handelsbe lang) werd deze samenwerking bij zonder belangrijk genoemd voor Mid delburg, dat immers als verzorgings centrum drijft op handel en ambacht. Vit dit contact hoopt men in de na bij© toekomst een orgaan in het le ven te kunnen roepen, dat de belan- £en van Middelburg zal behartigen, idit verband ziet de M.M.C. bet gro te belang in van geregeld overleg met het gemeentebestuur en andere orga nisaties. Ook hoopt men echter te kunnen komen tot stimulérend werk „binnen" de verenigingen, waarbij onder meer gedacht wordt aan be sprekingen over dc produktiviteits- verhoging in de mïddenstandssector. Belangrijk Contact met het gemeentebestuur Is voor da middenstanders bijzon der belangrijk. In het verleden was het voor B. en W. en de raad immers steeds moeilijk om beslissingen te nemen betreffende het zakenleven zonder ruggespraak te kunnen hou den met een representatieve midden- standsvertegenwoordiging. Thans kan dit contact dus geschieden in een sfeer van voorlichting en bijvoor beeld advisering over sanering, vesti ging van winkels in nieuwe wijken, esthetische punten ten aanzien van verbouwingen van winkels, en over kwesties betreffende het organisato risch terrein. PA S OP KEELGEVAAR! NEEM ROTERSEPT! Jubilea bij „De Schelde" In februari vieren weer werknemers bij de Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen een jubileum. De 9e fe bruari is de heer M. Rouw (afdeling koopvaardij) vijftig jaar in dienst. De heer J. Castel (afd. Timmerfabriek) viert op 18 februari zijn 40-jarig jubi leum. De heren B. Verheij (Casco montage), M. Kuijper (tandwielenfa- briek) en G. van den Dries (plaatwer kerij) zijn respectievelijk op 11,18 en 26 februari 25 jaar in dienst van het bedrijf en de heren C. Kats (mobiele kranen enz.), A. Lodder (tekenkamer scheepsbouw) en B. Meerman (optaf- tekenkamer) herdenken de 28e febr. het feit, dat zij 25 jaar werkzaam zijn bij „De Schelde". Via het gemeentebestuur kan de M.M.C. in contact komen met de politie (bijvoorbeeld ter bespreking en bestudering van de parkeer- moeilijkheden) en met gemeente bedrijven. Ook is samenwerking mogelijk met de bond van markt kooplieden. Voorts wil de M.M.C. zich bezighou den met het bevorderen van het mid- denstandsonderwijs, rapporten sa menstellen over een goede verlichting en zo nodig over goede etalages en enguêtes houden onder het publiek betreffende de middenstand. Het is een omvangrijk programma, waarvan uitwerking en uitvoering vanzelfsprekend veel tijd zullen ver gen. Daarnaast willen de samenwer kende organisaties de toekomst van Middelburg van het grootste be lang voor de middenstand bestu deren, vooral nu de „loop der bevol king" weinig reden tot tevredenheid geeft. Een van de nieuwe agendapun ten is dan ook het aantrekken van krachten, die deze studie ter band kunnen nemen en uitwerken. Knapen uit Heerlen met „geleende" auto op stap ln Terneuzen aangehouden De gemeentepolitie van Terneuzen heeft in de loop van zondag een drie tal Limburgse jongelui in arrest ge steld. De drie jongens, J. S.. A. S. en H. S. allen 18 jaar hadden za terdagavond in hun woonplaats Heerlen een bestelauto, „geleend", waarmee ze een ritje gingen maken. De Heerlens© politie had alle reden om aan te nemen, dat de knapen in de richting van Terneuzen waren ge reden, waar één van hen familie bleek te hebben. Deze veronderstel ling was juist. Zondagmiddag wer den ze inderdaad in Terneuzen aan getroffen. Zij vertelden de politie dat ze zaterdagnacht niet verder waren gekomen dan Kruiningen-veerhaven, waar inmiddels de laatste boot reeds vertrokken was. Dus bleven ze in de bestelauto slapen en zetten zondag morgen de reis voort. De jongelui hebben de zondagnacht in het Ter- neuzense politiebureau „gelogeerd" en zijn maandagmorgen overge bracht naar hun woonplaats. Geen tweede nieuw sportveld te Axel Het sportterrein te Axel. dat momen teel in aanleg is in DACW-verband, zal voorlopig niet van een tweede speelterrein worden voorzien, zoals eerst de bedoeling was. Van gemeen tewege moet de benodigde grond worden aangekocht van een buiten landse eigenaar, waarmee klaarblij kelijk veel tijd is gemoeid. Schouwse schoonmaakploeg naar Tuindorp-Oostzaan H De ploeg werklieden, samenge- g steld uit gemeentewerklieden n H van alle gemeenten op Schou- wen-Duiveland, zal a.s. vrijdag waneer de bewoners van Tuin- H dorp-Oostzaan naar hun woon- huizen mogen terugkeren, naar Amsterdam vertrekken om daar behulpzaam te zijn bij de schoonmaak van de huizen en 1§ straten. Zoals bekend zijn alle kosten die uit deze hulp'voort- s vloeien, voor rekening van de gemeenten op Schouwen-Dui- veland. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Axel onderhandelt met Italiaans concern Tijdens de maandagavond gehouden informele bijeenkomst der Axelse ge meenteraad hebben enkele raadsleden nader geïnformeerd naar de plannen, die het Italiaanse concern „Monte Cartini" heeft met de gronden op de Axelse vlakte. Hangende de nog niet voltooide onderhandelingen kon waarnemend burgemeester A. J. M. Kesbeke hierover geen nadere mede delingen doen. Verder werd op deze informele bijeenkomst van gedachten gewisseld over de vrij-verhanglei- ling, waarvoor de samenwerkende ;emeenten in de Kanaalzone binnen- :ort in gecombineerde vergadering bijeen zullen komen. Gemeenteop- zichtcr Wieles gaf een uiteenzetting over het plan „reconstructie Oude Weg" te Axel, dat hedenavond, dins dag, door de raad in behandeling zal worden genomen. Inbraak te Kloosterzande Te Kloosterzande verschaften onbe kenden zich toegang tot het kantoor van garage V. aan het Hof te Zande- plein. Door het inslaan van een ruit waren de inbrekers binnengekomen. In het kantoor was alles overhoop gehaald. Een (klein) geldbedrag wordt vermist. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naai- de daders. Naai* wij vernemen lieeft H.M. de Koningin er in toegestemd op 17 mei aanstaande het nieu we gebouw van de Provinciale Griffie in de Abdij te Middel burg officieel te openen. Reeds in de afgelopen winter- zitting van de Staten van Zee land deelde de commissaris der koningin mede, dat er naar ge streefd zou worden de opening van de Griffie te doen geschie den op 17 mei. Op deze dag is het namelijk twintig jaar gele den, dat de Middelburgse bin nenstad werd verwoest, waarbij ook het grootste deel van de Abdij een ruïne werd. Advertentie j NU HET KEEL-WEER IS. &2fUin OPLOSSING Het snelle uitbreiden van steden en dorpen brengt verschillende proble men met zien mee. Zo kwam het in de buitenwijken van Axel wel eens voor, dat storingen van het elektrici teitsnet niet altijd even snel gemeld en (daardoor) verholpen konden wor den. Thans heeft men in iedere wijk een bewoner verzocht te willen op treden als onbezoldigd controleur. Deze maatregel zal een snel en effi ciënt opsporen en opheffen van sto ringen ten goede kunnen komen. RADIO-OPTREDEN. Het „St.-Martinuskoór" uitKlooster- zande heeft een reis naar Hilversum gemaakt op uitnodiging van» de K.R.O. In de studio van deze om roepvereniging werden bandopnamen gemaakt, die op een nader te bepalen SPIESKAORTE... Ergens In Zeeland hebben onlangs enige ,JJorecaf"-lcopstikken" een di ner gehouden en ter gelegenheid daarvan was een menu. vastgesteld, dat wij U niet willen onthouden. Ge kunt er nog een gezelschapsspelletje van maken door te radeii a) welk dialect er gebruikt werd en b) wat er bedoeld werd... Boven het menu stond: „W® me t' eten kriege" en dan volgde: Al- lerande diengers deu mekaore Afkooksel van Kruje mee zandstik- ken en riest 'n Dooze mee stikken van een Waloherse vaeze da's vreed lekker) •Biejstikke van d'haes op biezondere maniere Aerepels op z'n Frans Allerlei Kaes les mee aordigheidjes Schaéle mee fruui 'n Kommetje koffie en een neutje toe Oni deur te spoelen: ..Wien uut de kelder van Ko". 'Een epieskaorte, zoals er maar zelden gedrukt wordtt datum zullen worden uitgezonden. Ongeveer dertien liederen werden voor de microfoon ten gehore ge bracht onder leiding van de dirigent, de heer W. Bartz. EN REPORTAGE. Ook vanmiddag tussen 12.20 en 12.30 uur komen er Zeeuwse klanken door de ether. Met medewerking van dr. J. Tesink, directeur van de Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, zal in deze tien minuten over Hilversum I een reportage wor den uitgezonden over de bestrijding van tuberculose bij pluimvee. GERUCHT. Dc aandacht van oen inwoner van Zaamslag werd een der afgelo pen „naentcn" getrokken door een gerucht op straat. Hij stelde een onderzoek in en het bleek, dat bulten een hardnekkige strijd om de macht gaande was tussen een man en een varken. Het varken was aan het wandelen gegaan, maar werd op zijn ommetje door de eigenaar verrast. Samen met de gealarmeerde slaagde de laat ste erin het varken in het hok te krijgen, waarbij het slachtoffer luid knorrend blijk gaf van zijn ongenoegen. WANDELPAD. Het zal de wandelaars in Axel genoe gen doen te vernemen, dat van over heidswege de aanleg van een nieuw wandelpad wordt overwogen. Het pad zou langs de noord- en oostzijde van de „Kleine Kreek" moeten ko men en aansluiten op het reeds be staande pad langs de „Kinderdijk". Een en ander zou als prettig gevolg hebben, dat het recreatiegebied van Axel te voet beter te bereiken is, Momenteel zijn er onderhandelingen gaande tussen gemeentebestuur en rijkswaterstaat. Bij de aanleg van het pad zal rekening moeten worden gehouden met de voorgenomen bouw aan de „Kleine Kreek", De koningin heeft er nu in toe gestemd de opening van de Pro vinciale Griffie te verrichten, terwijl zij eveneens instemde met de datum. Er wordt thans nagegaan in hoeverre aan deze dag een fees telijk cachet kan worden gege ven. Zo wordt overwogen in het kader van deze opening de „Taptoe Delft" op de Middel burgse Markt te doen uitvoeren. Het zal echter moeilijk zijn deze taptoe op de 17e mei uit te voe ren, zodat het zich laat aanzien dat dit evenement indien het althans doorgaat zal worden verschoven naar een van de laatste zaterdagen in mei. Voorts is een comité uit de Mid delburgse burgerij bezig na te gaan in hoeverre het mogelijk is tegen die datum een „klank en lichtspel" gereed te hebben, waarvan de première dan op de avond van de zeventiende mei is gedacht In opdracht van het Arjos in Zeeland kreeg nieuwe voorzitter In Goes beeft dc Arjos, het prpyin- eiaal verband van A.R.-jongeren stu dieclubs in Zeeland, een buitengewo ne algemene ledenvergadering be legd, waarin afscheid Werd genomen van de voorzitter, de heer C. Balken ende. In zijn plaats werd benoemd de heer B. Koole Jr. uit Souburg. De heer Balkenende werd bij zijn.af scheid toegesproken door de vice- voorzitter, de heer J. de Klerkuit Axel en de vice-presidejite van de landelijke organisatie, mej. J. van Leeuwen. Hij werd geprezen om zijn grote werklust in het belang van de Arjos in Zeeland. Tijdens de bestuursverkiezing werd in de plaats van mej. I. Bol te Ycr- seke tot secretaresse benoemd mej. A. Dees te Zaamslag. De heer A. dc Buck uit Gapinge werd belast met het secretariaat. Voor de Arjos-jubileumactie is in Zeeland reeds 3400 bijeengebracht en de actie is nog lang niet gesloten. De verwachting werd uitgesproken, dat het eindresultaat wel enige hon derden guldens hoger zal liggen. Tijdens deze bijeenkomst hield ds. E. Jansen, gereformeerd predikant te Goes, een rede over de christelijke pers. Landbouwtarieven- commissie Zeeland ingesteld Het bestuur van het Landbouwschap, heeft op voordracht van de geweste lijke raad van het Landbouwschap voor Zeeland een tarievencommissie ingesteld, bestaande uit de volgende leden: W. de Buck te Meliskerke: G. J. de Jager te Anna Jacobapolder; G. P. Leendcrtse te Kamperland: A. Ramondt te Sluiskil: F. do Roo te Goes; J. van 't Westelnde te Nieyw- dorp; J. Weststrate te Kloetlnge; H. J. y, d. Zanda te Nleuwerkerk. provinciaal bestuur is thans een kleine commissie bezig met de voorbereiding van de organisa tie op de openingsdag, welke commissie tevens voor de nodi ge coördinatie van de diverse evenementen zal zorgdragen. Advertentie) (Slot van pag. 1) dc heer A. R. Eoakye, president van de Black Star Line, Nadat deze commissie gunstig had geadviseerd, bracht Z.Exc. E. Ayeh Kumi, buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister een bezoek aan Vlissingen. De heer Kumi is voorzit ter van de Industrial Development Corporation, een belangrijke Chane- se instelling, die de supervisie heeft over alle grote economische projec ten. Ook zijn advies luidde gunstig en begin januari werd de heer Hupltes uitgenodigd voor een persoonlijk be zoek aan Ghana door de minister van transport en communicatie, de heer Krobo Edusei. Overeenkomst Direct vingen de onderhandelin gen aan, met de minister van fi nanciën en van communicatie, waarbij voor „De Schelde" ook aanwezig was mr. H. Langman, secretaris van de vennootschap. Donderdag 22 januari resulteerde dat in het tekenen van het bouw contract, waarbij als partijen op traden het gouvernement van Ghana, de Black Star Line en de Kou. Mij. „De Schelde". Vooruitgang De beide Nederlandse bezoekers kre gen van de staat Ghana een bijzon der aangename indruk. Er is bij Accra een zeer modern vliegveld dat nog verder wordt uit- f Advertentie) ALS U KEELPIJN HEBT. ROTERSEPT! Centrale hengstenkeuringen in Zeeland en N.-Brabant 1)6 centrale premiekeuringen van de Koninklijke Vereniging „Het Neder- landsche Trekpaard" worden in de provincies Zeeland en Noord-Brabant respectievelijk gehouden op woensdag 3 februari to Goes en op donderdag 4 februari te 's Hertogenbosch. Tijdens deze dagen zullen alle Zeeuwse en Brabantse goedgekeurde stamboek- hengsten, zich voor jury en pu- bliek presenteren in do kcuringsrin- gen. De strijd om de hoogste prinie- ringen belooft een zeer spannende t« worden. Verrassingen zullen daarbij, als steeds niet uitblijven. Zijn favorieten in de oudere rubrieken veelal bekend, de rubriek 3-jarige hengsten, met ver schillende nieuwe aankopen, wordt een volkomen open strijd. Na de keu ringen der diverse categorieën zulle» de hoogst geklasseerden worden te ruggeroepen tot deelname aan de strijd om het Zeeuwse en Brabantse kampioenschap. Het einde van deze grote hengstenkeuringen wordt ge vormd door een défilé van kampioenen en oud-kampioenen en andere die ter opluistering aanwezig zijn. Zo zal in Den Bosch onder meer de pas uit Bel gië ingevoerde Negus de Miecret K. 2534 buiten mededinging en ter op luistering worden voorgebracht. DONDERDAG „VERLICHTINGSAPPÈL" „HABECO" steunt nieuwe plannen NA HET SUCCES van de ver- lichtingsavonden in het Abdij- complex heeft de Middelburgse V.V.V. plannen beraamd voor een belangrijke uitbreiding van van een ldank- en lichtspel. Sinds kort is thans in Middel burg opgericht de handels- en bedrijfscommissie HABECO, waarin vertegenwoordigers van het Middelburgse zakenleven in zijn totaliteit en van de V.V.V. zitting hebben genomen. De op richting van deze HABECO is voortgevloeid uit de met succes bekroonde pogingen tot samen werking tussen de drie midden standsverenigingen in de Zeeuw se hoofdstad. Jn deze handels- en bedrijfscommis sie hebben zitting vertegenwoordi gers van de afdelingen Middelburg van de chr. middenstandsvereniging, de Nederlandse katholieke midden standsbond en de koninklijke Neder landse middenstandsbond (Handels belang), de raad voor het grootwin kelbedrijf en de V.V.V. De commissie heeft zich gehéél mot de nieuwe ver lichtingsplannen kunnen vc-renigen en js bereid gevonden medewerking te verlenen voor de financiering er van. Daar het in de bedoeling ligt om het klank- en lichtspel vóór de opening van het nieuwe Provinciehuis te Mid delburg in mei a.s. te kunnen opvoe ren, zal de commissie dus op zeer korte termijn de financiering veilig moeten kunnen stellen. Appèl Daarom zal a.s. donderdagavond om 8 uur ia de bovenzaal van üe socië teit „De Vergenoeging" een „groot verlichtingsappèl" gehouden worden, waarin de voor Middelburg zo be langrijke plannen over deze verlich ting worden uiteengezet voor de le den van de betreffende organisaties. Behalve do steun van de zijde van bot zakenleven kan een dergelijk klank- en lichtspel in de Middel burgse Abdij alleen worden uitge voerd indien ook de burgerij hier aan financiële medewerking ver leent. Wordt deze medewerking niet op korte termijn verleend, dan zal dit unieke plan aan de Zeeuwse hoofdstad voorbijgaan. Laat Middelburg deze unieke kans niet schieten, cjan laat het zich aanzien, dat ook de overheid aan dit project zal meewerken. Dc commissie van voorbereiding heeft een onderzoek ingesteld naar do mogelijkheden van deze verlich- tingsuilbreiding. Het is gebleken, dat in Gent, Den Haag en Wijk bij Duur stede ongeveer gelijksoortige objec ten door middel van licht en geluid zeer aantrekkelijk en bezienswaardig zijn gemaakt. Deze vorm is attrac tief, kunstzinnig, maar bezit ook grote waarde voor de handeldrijven de middenstand. nu verzekerd, dut de Middelburgse Abdij zich bij uitstek leent voor «1 v doel. Er is in overig Nederland, zelfs in West-Europa, geen gebouwencom plex, dat zo geëigend is voor deze attractie. gebreid o.a. met een extra lange startbaan voor jet-vliegtuigen. Deze hoofdstad telt talrijke groot se gebouwen. In Accra zelf worden de schepen nog op de rede gelost, maar de nieuw aangelegde Tiaven Tema, in de nabijheid van Accra, is schitterend. „Ik wou", zo verzuchtte de heer Hup- kes, „dat deze haven aan het Sloe lag De stad Accra heeft een zeevaart school en het ligt in de bedoeling de schepen van de Black Star Line, die thans nog onder Israëlische officie ren varen, in de toekomst onder Gha- nese officieren te brengen. De nieuwe schepen Tijdens de bouw van de nieuwe sche pen te Vlissingen zullen reeds Gha- nezen aanwezig zijn, maar het bouw toezicht als zodanig zal door de Zim- Israël-Iine worden uitgeoefend. De nieuwe schepen zullen motorsche pen worden met een lengte van 140 m en een tonnage van 6800 of 9400 ton krijgen al naar gelang ze als open of gesloten shelter-decker zul len varen. Ze hebben 5 ruimen en een uitgebreid laadgerei o.a. een laad boom van 80 ton. Vier schepen zullen in 1961 en vier in 1962 opgeleverd worden. De voortstuwing zal geschieden door een nieuw type Schelde-Sulzer motor de „5 R.D. 68", dat aan de schepen een snelheid van 15 mijl zal geven. Het is een opgeladen motor volgens een speciaal ontwerp, in het bijzon der voor het verstoken van zware brandstof. VOOR BREDASE RECHTBANK Wegens dodelijk ongeluk vier weken geëist tegen Vlissinger Verdediger vroeg vrijspraak Voor de rechtbank te Breda heeft maandag terechtgestaan de heer L. H. uit Vlissingen, die op 10 juni van het vorig jaar op de rijksweg van Ktten naar Roosendaal een on geluk zou hebben veroorzaakt, waar bij twee jongelui uit Leur en Roo sendaal werden gedood. Het tweetal keerde per scooter terug van de einddiplomauitreiking1 in het lyceum te Roosendaal en was op weg naar Leur. Onder do gemeente Hoe ven kwam de auto van verdachte, die met 100 kilometer snelheid een vóór hem rijdende auto wilde passeren, te slippen en dwars op de weg te staan, waarna de dodelijke botsing volgde. De verdachte zei te hebben afge remd, omdat de voor hem rijdende auto naar links uitweek. Door het remmen was hij gaan slippen. De chauffeur van bedoelde auto, als getuige gehoord, ontkende dit en zei juist naar rechts te zijn gegaan toen verdachte hem wilde innalen. Ver dachte had dé naderende scooter niet gezien, wel een auto die achter de scooter reed. De bestuurder van deze tegenligger verklaarde, als getuige gehoord, de auto. welke gepasseerd werd niet naar links te hebben zien gaan. De officier van justitie eiste vier we ken gevangenisstraf en twee jaar in trekking van het rijbewijs. De verdediger, mr O. de Kat uit Rot terdam, vroeg vrijspraak, omdat naar zijn mening de bestuurder van de voor verdachte rijdende auto de schuld droeg. Uitspraak over veertien dagen. Cursusbijeenkomst West-Z.-Vlaamse A.N.A.B. Dc West Zeeuws-Vlaamse Federatie van de Algemene Nederlandse Agrari sche Bona (A.N.A.B.) hield zaterdag middag in „Victory" te Oostburg een cursusbijeenkomst. Omdat do federa tie door vertrek van de heer Iz. Mi- chielsen uit Biervliet momenteel geen voorzitter heeft en de waarnemend voorzitter de heer L. de Clerck uit Aardenburg wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, sprak de secretaris, de heer J. Ph. Blomme uit Groede een kort welkomstwoord. De districtsbe stuurder, de heer F. de Roo uit Goes hield hierna een inleiding over de wachtgeld- en werkloosheidswet en dc kinderbijslagwet. Aan de hand van di verse voorbeelden, op een schoolbord met cijfers toegelicht, zette spreker de goed bezochte vergadering ae ver schillende problemen rondom deze beide sociale wetten uiteen. Medege deeld werd, dat de volgende cursusbij eenkomst in de maand februari zal worden gehouden, waarop de dis trictsbestuurder, de heer J. Lukaart, een lezing zal houden. Geslaagd Voor het diploma typist in de Engelse taai slaagden te Bergen op Zoom de heren J. van Dijko en B, Vroegop, beiden uit St.-Annaland. Advertentie Wielrijder reed tegen onvoorzichtig geopend autoportier Dc G. van V. te Biervliet botste, op weg naar zijn werk, in de Noordstraat te Biervliet tegen een autoportier, dat door de automobilist P. B. onverhoeds werd geopend. De heer Van V. viel van zijn fiets, waarbij hij zich vrij ernstig bezeerde. Toch stapte hij weer op zijn rijwiel. Na enige tijd te hebben gere- op zijn -vn gere den moest hij echter wegens pijn af stappen De dokter, die hij later raad pleegde, constateerde dat de heer Van V. bij zijn vul enkele ribben had kneusd. VANDAAG Middelburg—Electro: De strijd in de Burma-jungle, 20 uur. 18 jaar. Vlissingen—L uxor: Titanenstrijd. 20 uur, 18 jaar. Ai'nambra: Kat op een heet zinken dak, 20 uur, 18 jaar- Kunstzaal Frans Maas, Vrouwenstraat* expositie werken Frans van Roessel en Frans Maas, H—18 uur. Goes-r-Grand: De laatste stormloop, 20 uur, 11 Jaar. Evangelische kerk: opening jaarlijks» conferentie, 18 JO uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2