Akkoord in Den Haag over Terneuzen-Gent ASPRO ^lmn Zeeuwse Almanak DOEL VAN BEJAARDENZORG IS HANDHAVEN ZELFSTANDIGHEID BlueStar reicotex WIJKGEBOUW WIT-GELE KRUIS IN WESTD0RPE GEOPEND GRONDEN VOOR VESTIGING AUTOBEDRIJF IN TERNEUZEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE O U H A N T maandag a> januari ïaoj l)e Nederlandse en Belgische ministers Korthals, Segers en Van Audenhove hebben een akkoord bereikt over de hangende ge schillen inzake het Kanaal TerneuzenGent. Deze^ mededeling werd zaterdag officieel gedaan na een geza menlijke lunch in hotel „Witte Brug" in Den Haag, waaraan ook de Belgische ambassadeur, F. X. Baron van der Straten Waillet en de adviseurs van de ministers aanzaten., Over de aard van de bereikte oplossing kon nog niets worden medegedeeld. Minister Korthals en zijn Belgische ambtgenoten besloten de resiütaten van de conferentie eerst aan de kabinetten van Ned.erland en België voor te leggen. De geschilpunten betroffen de kwestie van de havengelden te Terneuzen, waarvoor de Nederlandse regering geen afwijking van de geldende tarieven in andere Nederlandse havens wilde toestaan, en de Belgische spoorwegtarieven voor Terneuzen en Gent. „Transportdag" van Ver. voor Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting voor Walcheren, Noord-Beveland, Oost Zuid-Bevelaud en de Bcdrijfs- stndiegroep West Zuid-Beveland or ganiseren op vrijdag- 29 januari een bijeenkomst ia „De Prins van Oran je" te Goes. Hierop komen verschil lende onderwerpen ter sprake over transport en bedrijfsorganisatie. De heer J. G. van Liere van dé rijks- landbouwvoorliehtingsdienst to Goes spreekt over het onderwerp „Tran sportmogelijkheden in en om de be drijfsgebouwen". Ir. A. Duinker be handelt „Rijdende transportmiddelen, in het bijzonder de landbouwwagens". De laatste spreker in de mórgenbij- eenkomst is ir. H. M. Elema te Wa gen ingen, die het onderwerp „Hulp middelen bij de trekkers in verband met,bet transport" aansnijdt. Na de lunchpauze bespreekt ir. A. Moens te Wageningen het onderwerp „Transport en bedrijfsorganisatie op het gemengde bedrijf". 'Ir. P. W. Bakker Arkema te Wageningen spreekt over „Transport en bedrijfs organisatie op het akkerbouwbe drijf". Tenslotte geeft dr. ir. C. W. C. van Bennekom te Goes een samen vatting van het gesprokene. De Nederlandse en Belgische minis ters (v.l.n.r.) de heren Segers, Kort hals en Vanaudenhove hebben in Den Haag een akkoord bereikt over de hangende geschilpunten inzake het kanaal TerneuzenGent. Plaats voor vliegveld nog geheel onbekend Zoals bekend vfrordt er momenteel door de Stichting Luchtverbinding Zeeuwsch-Vlaanderen en de N.V. Luchtvaartmaatschappij Sinberg, in oprichting, gewerkt aan een plan voor een dagelijke luchtverbinding Rotter damZeeuwsch-Vlaanderen. Van de zijde der genoemde stichting wijst men er ons op, dat men voor de aan- DR. SCHREUDER HIELD LEZING op hi Hulst dacht, maar de initiatiefnemers kijken zonder meer uit naar een geschikt ten-èin in Oost-Zeeuwscli-Vlaanderen. Oorzaken, voorkomen en behandeling invaliditeit Op uitnodiging van do stichting ver pleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland hield dr. J. Th. R. Schreuder, hoofd van de afdeling geriatrie en revali datie van het sanatorium „Zonne straal" to Hilversum, voor artsen en wijkverpleegsters in „Ter Poor- te" te Kondekerke een lezing over de bejaardenzorg. Dr. Schreuder be toogde dat het doel van alle bejaar denzorg is, dat de bejaarde zijn zelf standigheid bewaart of terugkrijgt. VAN TOT ANDER KARAKTER De Paasveetentoonstelling te Oost burg, die dit jaar voor woensdag 30 maart genoteerd staat, zal een ander karakter krijgen dan vorige jaren. Tot nu toe was het altijd zo, dat de mesters uit Oostburg en omstreken hon beste dieren naar de markt brachten om op sportieve wijze rnee te dingen naar de kampioensprijs. Zuiver een wedstrijdelement dus, waar het bij bleef Van handel was overigens weinig te bespeuren. Er was daarom in zekere zin maar voor enkele mesters wat te verdienen op de tentoonstelling. Het jaar 1960 zal in deze situatie verandering brengen. De Commis- OVERWINNING... „Drie-één", riep die jongen door de ■nette, stille zondagsstraat, waar rus tige mensen in' keurige interieuren achter kopjes verse thee zaten. „Drie één", schalde liet voor de tweede maal óp tegen de gevels en hier en daar verscheen een hoofd voor een venster; een controlerend hoofd, dat even na, wilde gaan wie daar de rust zo schromelijk verstoorde. Baldadig wuifde het knaapje naar die hoofden en liep dan jolig springend verder. Een brokje sportieve levens lust. in een verlaten straat met louter volwassenen, veilig geborgen in de warme beslotenheid van hun vertroe telde huiskes. Nadat achter één van de vensters het hoofd van papa ver- dxoenen was, verscheen dat van mama. Zij keek niet naar het sprin gende kereltje, dat zijn triomfkreet hu al weer vele huizen verder liet weêrkinken néé, zij keek heel er gens anders naar. Zij keek naar de lichte smet, die papa al ademend, op de eerst zo smetteloze vensterruit had gemaakt: ze keek met gefronste ivenkbrauwen en ver dween dan bedrijvig dribbelend in hét interieur. Om even later terug te lcomen met een doekje, een lapje, waarmee ze ijverig de vensterruit weer van alle smetten vrij maakte. Drie-één", klonk het nog zwak in de verte. Dut hoorde de vrouw nog net en, in een pure reflexbeweging, hief ze even een gerimpeld, gebald vuistje, in de richting van dat geluid. Voor haar was het een Pyrrhusover- winning sie ter Bevordering van het Marktwezen de organisatrice van het geheel heeft zich eens bezonnen op de mogelijkheden en zal trachtep afzetgebied te vinden voor het aan te voeren vee in de verschillende categorieën. Nu kan Zeeuwsch-Vlaanderen aan de ko pers uit overig Nederland laten zien, wat de streek op veeteeltge- bied en het terrein van de mesterij in het bijzonder te bieden heeft. En het blijvende wedstrijdelement kan de onderlinge rivaliteit ook voor de verkoop alleen maar ten goede komen. DRUK VIEL WEG Men stond in de Oostburgse horeca bedrijven in de nacht van vrijdag op zaterdag wel even vreemd te kijken, toen daar plotseling de druk op de waterleiding weg viel. Want voor de schoonmaakwerkzaamheden, die in deze bedrijven zo om het midder nachtelijk uur aanvangen, betekent dit voorval een groot ongemak. Zo als later bleek was de druk wegge nomen om een lekkage in de hoofd leiding te herstellen. Twee uur later stroomde het water weer uit de kra nen. MANKEMENT In het Engels Kanaal kreeg het on geveer *1000 ton metende wachtschip „Tennyson" zaterdag met machine- schade te kampen. Het mankement bleek evenwel niet ernstig te zïjn. Op eigen kracht kon het schip zon dag de haven van Vlissingen binnen lopen. (Advertentie) Pejeha-stoffen voor maatwerk naar Uw hartl vraag uw klttrmakcr De geneeskundige behandeling van bejaarden moet dan' ook een ander accent hebben: Wanneer een 85-ja rige 86 wordt, aldus dr. Schreuder, is dat niet zo belangrijk, maar als liij 80 wordt, moet liij niet o Jtf.nr in bed gelegen hebben. (Advertentie) /ASPRO5 frf Nadat dokter J. Z. S. Pel uit Middel burg namens de stichting een wel. komstwoord gesproken had en daar bij gewezen had op het belang van deze bijeenkomst voor het contact tussen huisartsen en wijkzusters, be handelde de heer Schreuder achter eenvolgens de oorzaken, het voorko men en de behandeling van de inva liditeit van bejaarden. Hij stelde hierbij dat er een foutieve voorstel ling heerst over de invaliditeit onder bejaarden, waardoor te veel druk op hen wordt uitfeoefend om zich in tehuizen op te laten nemen. Drie graden van invaliditeit zijn er te onderscheiden: bij de volledigste is de patiënt niet in staat de zorg voor zichzelf op zich te nemen. Hij heeft een verpleeghuis nodig, indien thuis niet voldoende hulp kan wor den verschaft. Bij de middelste graad van invaliditeit is de patiënt wél in staat voor zichzelf, maar niet voor de huishouding te zorgen. Bij de lichtste graad is de patiënt alleen niet voor beroepsarbeid geschikt. Als oorzaken van de invaliditeit noemde dr. Schreuder het feit, dat de bejaarde altijd aan meer dan één ziekte lijdt (waardoor de diagnostiek heel moeilijk wordt), de overvoeding en ongevallen, waartegen veel meer gedaan kan worden dan thnns het geval is. De voornaamste ooi-zaak is ech ter de bedlegerigheid. Vooral op het platteland, zo verklaarde de heer Schreuder, liggen vele men sen op bed, terwijl daarvoor niet vaak een medische reden is. Men kan invaliditeit voorkomen door de zelfstandigheid van de bejaarde te verhogen, goed opgezette bezoek diensten te organiseren, hem een betere woning alsmede voorlichting over voeding te geven en dit geldt ook voor bejaardensociëteiten gymnastiekclubs voor geheel gezon de bejaarden op te richten. De behandeling van de invalide be jaarde begint, aldus vervolgde dr. Schreuder, bij het stellen van een goede diagnose. Daarna kan de reva lidatie van de bcjgarde onder zorg vuldige specialistische controle ge schieden. Naar de mening van dr. Schreuder kan de revalidatie van chronische zieken alleen op verant woord niveau uitgevoerd worden in speciale afdelingen vun ziekenhui zen of in reactiveringscentra bij de verpleeginrichtingen. Op deze wijze hoeft, zo betoogde de Rilversumse arts, een bejaarde slechts zelden bed. legerig te worden. Hierna vertoonde dr. Schreuder nog een aantal dias en een film over de bewegingsthera pie. Wrak van „Vinotra II" in Westerschelde gelicht Schip bleek niet te zijn gebroken Zondag hebben de drijvende bokken .Arend" en „Meeuw" van het ber gingsbedrijf W. A. van der Tak te botterdam het wrak van de in de IVesterschelde gezonken „Vinotra H" gelicht. Zaterdag was de „Arend" reeds bo ren het wrak geplaatst en had een luiker de stroppen onder het wrak langebracht. Bij zijn onderzcfek bleek in tegenstelling met de ver klaringen van hen, die de „Vinotra !I" zagen zinken dat het schip riet in twee stukken gebroken was. iVel was het geplooid. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het wrak pas maandag te bergen, maar in ver- oand met de steeds aanwakkerende vind besloot men om de berging met ie meeste spoed uit te voeren. Om lalf acht was het schip zover boven water, dat de pompboot „Zeehond" kon beginnen het wrak leeg te pom pen. Vermoedelijk bevindt zich aan öoord het lijk van de verdronken schipper J. M. Tas, maar dit is nog aiet gevonden. Het wrak zal met de bokken in de zijhaven te Hansweert worden gebracht voor nader onder soek. De twee losse tanks met grond- notenolie, die tot de lading van de .Vinotra II" behoorden en nabij de Paal geborgen waren, zijn naar Sansweert gesleept, waar de olie in ;en uit Antwerpen gekomen tank schip zou worden overgepompt. Nieuwerkerk verontrust door vertrekoverschot Nadat de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, de heer N. Lemsen, in orde bevonden warén, gaf burge meester A. A. van Eeten van Nieu werkerk in de jongste vergadering van de raad een terugblik op het afgelopen jaar. Schokkende gebeur tenissen kon de heer Van Eeten niet vermelden. In de loop van het jaar werden een timmerfabriek, een cafe taria, en een diepvrieskluis geopend. Heropend werd een groentezaak. De burgemeester uitte zijn tevredenheid over deze activiteit, maar sprak te vens zijn ongerustheid uit over liet inwonertal. Ondanks de vele geboorten nam het inwonertal slechts met vijf toe. Het geen moet worden toegeschreven aan net feit, dat er ruim zeventig perso- ne het dorp verlieten. Verontrustend is vooral het vertrek van jeugdige arbeidskrachten. Het aantal werklo zen is nu 21. Verwacht wordt dat het vertrek door de mechanisatie in de landbouw nog zal toenemen. De heer J. A. van Nieuwcnhuyze beantwoordde de nieuwjaarsrede van de burgemeester. De heer P. J. van Felius zal voor de tijd van drie jaar het buffet in het dorpshuis beheren. De raad bracht voorts de reinigingsrechten van f 10 op f 12 en benoemde Joh. Stoutjesdijk tot bode. De heer H. Zwaai werd benoemd tot ambtenaar bij de sociale dienst. Langdurig werd nog gediscusseerd over de herbouw van de muziektent. De raad keurde een van de drie aan geboden tekeningen na enkele wijzi gingen goed. Alvorens men verdere stappen doet zal de mening van de verenigingen, die van de tent ge bruik willen maken, worden ge vraagd. Aan het slot van de vergadering bracht wethouder S Overbeeke ver slag uit over de vergadering van het bestuur van het Rode Kruis-zieken- huis. MODERN EN SMAAKVOL INGERICHT „Een symbool van goede samenwerking" Het nieuwe wijkgebouw van het Wit- Gelc Kruis te Westdorpe in het uit breidingsplan is een modern en smaakvol ingericht gebouw gewor den. Naast de ruime zaal is er ook een modern ingerichte kinderkamer met aan weerszijden opvouwbare boxen. Het geheel wordt verwarmd met gaskachels. Het meubilair en de kleuren, die met zorg gekozen zijn, zorgen voor een warme gezelligheid. Het waren dan ook een trots bestuur en een stralende wijkverpleegster, die zaterdag met een groot aantal geno digden aanwezig waren om de offi ciële opening bij te wonen. Onder de genodigden bevonden zich onder anderen de heren J. M. A. C. v. Dongen en P. F. van Hootegem, na mens de provinciale bond van het Wit-Gele Kruis, pastoor A. Ooninck, waarnemend burgemeester E. de Maertlaere en de raadsleden. De voorzitter van het plaatselijk be stuur, de heer G. van Haelst, opende de bijeenkomst met een speciaal woord van welkom tot de bestuursle den van de provinciale bond. De heer Van Haelst memoreerde de tijd van voorbereiding en de daarbij ondervon den moeilijkheden. Hij wees erop, dat het wijkgebouw een plaats heeft ge kregen in het uitbreidingsplan, zodat het na enkele jaren meer centraal gelegen zal zijn. Spreker noemde het gelukkig, dat de huisvestingsmoeilijkheden waren opgelost, die jaren de grootste zorg van de afdeling waren. Hij sprak zijn bewondering uit voor de wijze, waarop de wijkverpleegster, zuster W. Klaeijssens, onder deze moei lijke omstandigheden en met de bekrompen middelen haar werk heeft verricht. Een andere zorg achtte hij thans de exploitatie. Hij sprak de hoop uit, dat ook deze moeilijkheid van voorbijgaande aard zou zijn. S.G.P.-overheidspersoneel vergaderde in Goes Het S.G.P.-Overheidspersoneel in Zeeland hield zaterdagmiddag een goed bezochte vergadering onder voorzitterschap van de heer D. Kod de uit Zoutelande in „De Opril" te Goes. De heer G. van Velzen, wet houder te Krabbendijke, sprak over de problemen rond de vrijetijdbe- steding. Ten aanzien van dit punt werd gesteld, dat de S.G.P. hieraan aandacht zal besteden. In het kader van de mogelijkheden in verband met de zondagswet werd geconcludeerd, dat hét zaak is zo veel als mogelijk is de zondagsont heiliging tegen te gaan. Van gedach ten werd voorts gewisseld over de brief van de minister, waarin hij de gemeentebesturen advies vraagt over het buiten werking stellen van de woonruimtewet. Dit mag volgens de vergadering niet inhouden, dat daar mee de woningnood is opgelost. De vergadering werd onder dankzegging gesloten door wethouder Van Velzen. Bouw lagere school 4e Veere aanbesteed Namens de vereniging voor Bijzon der Lager Onderwijs op gerefor meerde grondslag, werd zaterdag morgen in het gemeentehuis te Veere aanbesteed het bouwen van een la gere school met drie lokalen, be stuurskamer enz. met bijbehorende werken. De inschrijving was als volgt: fa. P. de Visser Zn., Vrou wenpolder f 75.420; J. F. Hopmans, Goes f 76.500; J. Walraven, Sint- Laurens f 79.500; fa. S. Kodde Zn, Veere f 81.470; J. Geschiere, Middelburg f 81.500; fa. gebr. Jobse, Serooskerke f 81.600; fa. Walraven Zn., Middelburg f 81.800; N. Th. van Doorn, Sint-Laurens f 81.900; fa. Van Schaik en Gilde, Middelburg f 82.342; P. de Voogd, Veere. f 83.500; A. Blankenburgh, Nieuwdorp f 84.200; fa. Van Doorn Zn.. Se rooskerke f 84.450; A. Geus, Hein- kenszand f 84.267; W. L. Oreel, Ar- nemuiden t' 85.636; Gevaerts Bergshoef, Rotterdam f 86.450. De gunning werd aangehouden. VOORSTEL AAN DE RAAD Man in Zierikzee maakte val van vijf meter Vrijdagmiddag viel de heer J. Folmcr lit Dreischor in de St.-Joostmeet te Sïerikzee van een dak, toen hij een vergleden dakpan recht wilde leggen. De goot, waarin hij stond begaf het. viel van een hoogte van 5 meter Dp straat. Dokter P. W. J. Vogelaar, lie spoedig aanwezig was, liet het slachtoffer voor een nader onderzoek aaar het Zweedse Rode Kruis-zie- Renhuis overbrengen. De man klaag- 3e over rugpijn en hij was gewond aan een elleboog. Meer vakantie voor zeventien slagers Het garagebedrijf Jos. Voet te Kloos- terzandc heelt aan de gemeente Ter neuzen het verzoek gedaan voor aan koop van een perceel grond aan de Invalsweg, voor vestiging van eeu autoshow inrichting met werkplaats. Hoewel do benodigde oppervlakte nog niet bekend is, wil genoemde firma haar plannen op korte termijn reali seren. B. en W. van Terneuzen stel len do raad die op donderdagavond 28 januari in opeubare zitting bijeen komt voor, in principe te besluiten tot verkoop van de benodigde gronden voor een bedrag van 20,per in2. Op verzoek van een 17-tal slagers te Terneuzen adviseert de Zeeuws- Vlaamse Kamer van Koophandel en Fabrieken om ingaande 1960 een va kantieregeling voor slagers te tref fen van 12 werkdagen per jaar. Tot nu toe werd in de desbetreffende ver ordening gesproken van 6 werkdagen. „Zes slagers", zo licht het college van B. en W. toe, „hebben bezwaar tegen deze nieuwe regeling op grond van het feit dat 2ij geheel of ten dele op de scheepvaart zijn aangewezen". In het advies wijst de Kamer van Koophandel erop, dat het sluitings verbod niet geldt voor winkels waar eetwaren ten behoeve van schepe lingen worden verkocht. Gezien het feit dat 7-1 procent der slagers voorstander is van vakantieverlen- ging, adviseert het college van B. en W. de raad, hiermee akkoord te gaan. Voorgesteld wordt verder een bijdra ge ineens te verlenen van 10.179, aan de N.V P.Z.E.M. te Middelburg voor aansluiting op het elektrisch net van 16 percelen in de Pierssens- poldor. Onteigening Het is tot nu toe niet mogelijk ge worden een aantal percelen grond in de Serlippenspolder benodigd in verband met het ultbreidingsp-'an al daar door aankoop op aannemelij ke voorwaarden in eigendom te ver krijgen. Voorgesteld wovdt om thans over te gaan tot onteigening van deze gronden. Het betreft nier een aantal bouw- en weilanden. De raad wordt geadviseerd een viiftal daarvoor in aanmerking komende woningen onbe woonbaar te verklaren. Voorgesteld wordt een drietal woningen in Dek kerstraat en Kazernestraat -r- val lend in het saneringsplan aan te kopen. Verder stelt het college de raad voor een perceel grond ter grootte van 122 m2 in de Noordstraat te verkopen aan de Terneuzense winkelier W. J. Bliek voor de prijs van 30.per m2 en een perceel bouwterrein ter grootte van 1216 m2 in de Zuidland- straat aan de Gebr. v, d. Poel N.V. voor 12,50 per m2. De heer Van Haelst dankte tot slot de provinciale bond voor de mede werking, die zij heeft verleend aan de stichting van het nieuwe gebouw en het gemeentebestuur voor de verleen de garantiestelling voor betaling van rente en aflossing en verder allen, die daadwerkelijk aan de stichting van het gebouw hebben meegeholpen. Samenwerking Pastoor Ooninck zegende vervolgens het nieuwe wijkgebouw in. De heer Van Dongen kenschetste in zijn toe spraak de manier, waarop het ge bouw tot stand is gekomen als een symbool van goede samenwerking. Hij bracht hierbij hulde aan het ge meentebestuur van Westdorpe voor de verleende medewerking. Namens de provinciale bond richtte hij een speciaal woord van dank tot het plaatselijk bestuur van het Wit-Gele Kruis. „Èen der belangrijkste dingen in onze samenleving is een goede ge zondheidszorg. aldus de heer Van Dongen, die vooral de moed en acti viteit van de afdeling prees. De ge meente-geneesheer, dr. Puijlaert, ver klaarde verheugd te zijn met het nieuwe gebouw. Waarnemend burge meester E. de Maertlaere uitte zijn waardering voor het bereikte resul taat en beloofde alle mogelijke fi nanciële medewerking voor de toe komst. Tenslotte dankte de heer Van Haelst de pastoor voor de inzegening en allen, die hun blijk van belangstel ling hadden getoond. Gemeentegarantielening aan Vlissingse vissers Voorstel aan raad Da raad van Vlissingen zal in de don derdag a.s. te houden openbare ver gadering moeten beslissen over een voorstel van B. en W. tot het ga randeren van een geldlening aan twee in de gemeente gevestigde vissers. Deze hebben zich met een verzoek tot do gemeente gewend in verband met de aanschaf van nieuwe stalen vaan- tuigen, waarvan de kostprijs onge veer f 100.000 beloopt. En in Vlissin gen gevestigde bankinstelling heeft zich bereid verklaard de benodigde gelden te lenen, indien de gemeente zich garant stelt voor rente en aflos sing. In hun toelichting aan de raad mer ken B. en W. op, dat de Vlissingse vloot voor een deel bestaat uit klei ne schepen met, naar huidige maat staven gemeten, zeer beperkte moge lijkheden. Omdat de vissers thans voor de keus staan hun houten vaar tuigen grondig te repareren of over te gaan tot aanschaf van nieuwe sta len vaartuigen, willen B. enW. mede het oog op een eventuele toekomstige ontwikkeling, die als een gemeentebe lang kan worden aangemerkt, dit ver zoek inwilligen. Daarbij dient echter als voorwaarde gesteld, dat de gemeente het recht van eerste hypotheek verkrijgt op hel cas co, inclusief mootr en vaste inventa- Twee aanrijdingen in Bergen op Zoom Zaterdagavond ontstond op de Was senaarstraat te Bergen op Zoom een aanrijding tussen een auto, bestuurd door P. K. K. uit Tholen en een auto, bestuurd door P. N. R. uit Bergen op Zoom. K. stopte op de Wassenaar- straat om een autobus voorrang te verlenen. De achter hem rijdende R. remde zijn auto af, maar deze gleed tengevolge van het natte wegdek door en reed tegen de auto van K. Beide wagens werden beschadigd. De politie stelde een onderzoek in en maakte tegen R. proces-verbaal op. Op de Parallelweg te Bergen op Zoom reed zondagmiddag een auto, be stuurd door S. J. M. uit Goes tegen een bromfiets bestuurd door L. v. G. uit Bergen op Zoom. De bromfiets berijder Gdie op het rijwielpad van de Parallelweg reed wilde de Eik straat indraaien en deed dit zonder op te letten en voorrang te verlenen. M. kon een aanrijding niet voorkomen. Zijn auto greep de brommer waardoor de berijder kwam te vallen en enkele verwondingen opliep. De politie, die een onderzoek instelde maakte tegen Van G. proces-verbaal op. Universitair examen Voor het kandidaatsexamen economie slaagde aan de Vrije Univeisiteit te Amsterdam de heer J. van den Doel uit Zierikzee. Collecte voor bewoners Tuindorp-Oostzaan Volgende week zaterdag wordt in Middelburg gecollecteerd voor de slachtoffers van Tuindorp-Oostzaan. Dit deelde secretaris J. F. de Muynck van de afdeling Middelburg van r'" Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O. vrij dagavond op de feestavond mee, die ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de afdeling werd ge houden. Op verzoek van het Cen traal Bureau Oranje Kruis hebben de afdelingen Middelburg van het Rode Kruis en E.H.B.O. deze collecte ge organiseerd. VANDAAG. Middelburg Schouwburg- Place Plgalle. plein der zonde. 20 uur 18 jaar; Elec tro: Hier bin ich hier bletb ich, 19 en 21.13 uur, a.l. Vlissingen Luxor: Helden van de woestijn, 20 uur, 14 Jaar; Alhambra Some came running. 19 en 21 uur. 18 Jaar; Kunstz3al Frans Maas. Vrou- westr.: expositie werken Frans van Roessel en Frans Maas. 1418 uur. Goes - Grand: Eln Lied geht urn die Welt, 20 uur, a.l.; Prins van Oranje: Vergadering Kon. Ver. „Het Neder- landsche Trekpaard" afdeling Zee land, 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2