Teleurstelling over uitblijven oogstvergoeding op Walcheren Zeeuwse Almanak Z.C.F. MIDDELBURG STELT DIVIDEND VAN 16 PCT. VOOR van tot ZEEUWSE BEMANNINGSLEDEN „LIEVE VROUWENKERK" THUIS Vlissingse glooiing wordt hersteld met bazaltzuilen en gietasfalt Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRUDAG 22 JAN UAKI 1960 DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. Schade door drainagewerken wordt alsnog vergoed Do Z.L.M. heeft van de herverkave- lingscommissie Walcheren een schrij ven ontvangen, waarin wordt mee gedeeld, dat ten aanzien van do scha de ten gevolge Aan de uitvoering van drainage in 195Ü is besloten, dat dezo directo schade alsnog naar de gebruikelijke normen zal worden vergoed. Aan het bureau van uitvoe ring is opdracht gegeven de hiervoor benodigde gegevens to verzamelen. Voorts werd meegedeeld, dat na een nauwkeurig onderzoek is vastgesteld, dat de drainagebehoefte van de ho ger gelegen gronden op Walcheren voor het merendeel even groot is als van de reeds gedraineerde gronden. De herverkavelingscommissïe heeft dan ook opdracht gegeven tot drai nage van alle werkelijk drainage- behoeftige bouwlandkavels. Tenslotte vermeldt het schrijven dat niet teruggekomen kan worden op het reeds in 1957 genomen besluit de oogstvergoeding voor het tweede ge was na egalisatie niet meer uit te betalen, wegens de beperkte geld middelen. Het dagelijks bestuur van de Z.L3L sprak "in zijn jongste vergadering zijn verheugenis uit over de eerste twee punten en zijn teleurstelling over het laatste. De beoordeling van de voorstellen van de commissie voor de Europese Economische Gemeenschap om te komen tot een gemeenschappelijk landbouwbeleid door het bedrijfsle ven is in volle gang. De akkerbouw- en veehouderijcommissies van het K.N.L.C. hebben hun mening in ad viezen aan het hoofdbestuur neerge legd. Zelfbedieningswinkels veroverden ook Zeeuwse consument (Slot van pag. 1) omzetten zijn bijna verdubbeld. „Als je het niet met cijfers zou kunnen aantonen, zou je het zelf nauwelijks geloven", merkte hij op. Het perso neel is uitgebreid van 8 tot 14 man. Het winkelpersoneel behoeft thans niet meer te „jagen". Alles loopt op rolletjes. Wil een klant uitleg, dan staat er onmiddellijk een winkel juffrouw gereed om de adspirant- koper of -koopster terzijde te staan. Schril akkoord Een van de ervaringen is, dat met name de oudere mensen tegen het zelfbedienen opzien. „Zij missen een praatje over de toonbank". Maar op de duur valt het volgens hem ook voor deze categorie kopers wel mee. In de zelfbediening zijn echter ook valse noten te vinden, die bij tijd en wijle een schril akkoord laten klinken. Meer dan in een gewone winkel dient men op zijn hoede te zijn voor diefstal. De zelfbedieningszaken mogen goed floreren, het betekent geenszins, dat de bedieningszaken zijn uitgeran geerd. Verre van dat. Ook bier wor den de tekenen des tijds te verstaan. In vele levensmiddelenzaken Is sprake van een semi-zelfbediening, die Iets van het nieuwe geeft en toch het oude vasthoudt. Het is voor de con sument ook prettig boodschappen doen in moderne winkels, waar het personeel een maximum aan service biedt. Het „praatje over de toonbank" is velen wat waard I Het dagelijks bestuur is van mening dat de voorstellen in het algemeen gesproken goed in elkaar zitten. Wel kan verwacht wox'den dat zij op ver schillende punten wijzigingen zullen moeten ondergaan. Na de uitvoerige behandeling in de vorige vergadering volstond de ver gadering met te verwijzen naar de toenmaals opgestelde conclusies. De heer A. J. Groenewege bracht verslag uit van de laatste vergade ring van de raad van'de landbouw voorlichting. Deze besloot het gehele eiland Tholen onder het streekver- beteringsplan te brengen. Tevens besprak het bestuur het werk programma voor de consulentschap pen voor 1960. Speciaal werd nog gevraagd hoe het staat met de eiwit controle van de melk, welke in Zee land op gang begint te komen. Voorts naar voorlichting op het gebied van de graszaadteelt en de gladiolenteelt. Grond- en pachtzaken Doordat het Consulentschap voor Grond- en Pachtzaken is opgeheven en het apparaat van de Grondkamer geen adviezen meer mag geven vol gens de bepalingen van de nieuwe pachtwet, dreigt er voor de leden een vacuüm te ontstaan. Het Z.L.M.-be stuur besloot een kleine commissie in te stellen, welke aan het dagelijks bestuur moet rapporteren hoe dó be hoefte aan voorlichting op dit voor de leden zo belangrijke terrein door de Z.L.M. dient te worden opgevan gen. In deze commissie werden aangewe zen de heren A. J. Groenewege, W. Koster en P. Wielemaker. terwijl de heer Geuze zelf als voorzitter zal op treden. De heer C. J. van der Werff zal wor den voorgedragen als bestuurslid van de afdeling Zeeland van de B.V.A.B. en de heer W. Koster als lid van het scheidsgerecht. De algemeen secretaris werd aange wezen als lid van de onderwijscom missie van het K.N.L.C. Een verzoek van de Vereniging tot bevordering van de pluimveehouderij in Zeeland een jaarlijkse subsidie te verstrekken voor het opgerichte proefbedrijf te Wissenkerke zal na der worden bezien. Besloten werd dit bedrijf in de a.s. zomer te bezoeken. Verder richtte de voorzitter, ir. M. A. Geuze, nog woorden van afscheid tot de heer M. de Bruyne, die als voorzitter van de kring westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en als lid van het dagelijks bestuur is afgetreden. Hij schetste de heer De Bruyne als iemand, die in zijn kring een geziene figuur was en die lange jaren zeer veel en belangrijk werk voor de boe renstand en voor de Z.L.M. heeft verricht. De heer De Bruyne sprak tenslotte een dankwoord. MET 1 PCT. DIVIDEND-RESERVE In liun preadvies aan de aandeelhouders van de N.V. Zeeuwsche Confec tiefabrieken te Middelburg stelt de raad van commissarissen voor om het dividend op de gewone aandelen te bepalen op 15 alsmede 1 ten las te van de dividend-reserve, dus totaal 16 en het dividend op de priori teitsaandelen op 5 Aldus blijkt uit het jaarverslag over 1959 van deze N.V., dat tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders vrijdag 5 februari a.s. te Amsterdam aan de orde zal komen. Uit het ver slag van de directie blijkt, dat de Z.C.F. in het afgelopen jaar een winst boekte van I 102.229, die verhoogd is met f 2450.liet onverdeeld geble ven winstsaldo van het vorige boekjaar en raserveringen voor vennoot schapsbelasting en dotatie van het fonds voor modernisering en vervan ging- kosten konden grotendeels door een verhoging van de omzet gecompen seerd worden. Het aanhoudende zo-, merweer en het milde najaarskli maat heeft de verkoop van kinder kleding .waarop de N/V. zich speci aal toelegt, ongunstig beinvloed. De Resultaten over 1959 waren bevredigend Voorgesteld wordt van deze f "104.679 een bedrag van f 2256.naar de nieuwe rekening over te brengen, en de rest als volgt te verdelen: f 500. voor het dividend prioriteitsaandelen, f 75.000 voor het dividend der gewo ne aandelen, f 11.538.40 voor de do tatie-reserve en f 15.384,60 voor tan tièmes. Zoals reeds tijdens de tussentijdse bedrijfsmededelingen werd gepubli ceerd, is de directie tevreden over de resultaten in het afgelopen boek jaar. De aanmerkelijk gestegen on- a Akkertjes zijn er 't snelst bij om kou of griep te bestrijden AKKERTJES flitsen uw klachten weg „EIGEN KWEEK." De Axelse kanariekweker, de heer M. G. Borghsteijn, heeft de wereldkam- Èioenstitel niet kunnen prolongeren, en Limburgse kweker kreeg tijdens de kampioenschappen in de Duitse plaats Darmstadt net hoogste aantal punten toegekend. De heer Borgh- stijn werd vijfde geklasseerd, een REKENING Van 't een komt 't ander", zeggen de Groningers en zo is het maar net,. Gisteren schreven wij in dit hoekje over de wonderlijke nota, die een .deskundige" zijn opdrachtgever pre senteerde en vandaag gaat het weer over een rekeningdie vereffend werd. Dat moet dan in het verleden ergens op Schouwen-Duiveland ge beurd zijn, alwaar de burgemeester tevens meester in de rechten op een goeie dag aangesproken werd door de plaatselijke slager. De goe de man wilde weten of de eigenaar rou een hond aansprakelijk gesteld kon worden voor het vlees, dat de Aond bij hem de slager stal. LI Vel wis en waarachtig", sprak de burgemeester. „Mooi", antwoordde de slager ,/Jan krijg ik f 2.50 van U voor de lap vlees, die-u w hond gis teren uit mijn slagerij gestolen heeft". Zwijgend haalde de burgemeester zijn portemonnee te voorschijn en voldeed de rekening. Slager verheugd af. Zijn pret duurde tot precies de vol gende morgen acht uur. Toen vond hij namelijk een nota in zijn brieven bus, afkomstig van de burgemeester en luidende: „Te vorderen f 5.voor het geven van rechtskundig advies". opmerkelijke prestatie toch, wanneer men bedenkt dat er ongeveer Nier duizend inzendingen uit alle delen van de wereld door de jury werden beoordeeld. De heer Borghstijn kreeg een eerste prijs voor zijn inzending „goud agaat" en „zilver agaat". Ook voor andere inzendingen ontving de Axelse oud-wereldkampioen fraaie prijzen. JAARFEEST. In hotel ,,'s Lands Welvaren" in Aardenburg heeft de schuttersvereni ging „Sint-Sebastiaan" in vrolijke stemming de jaarlijkse koningsschie- ting op de liggende wip gehouden. Na de tweede ronde werd reeds de koning bekend. Dc heer Joseph de Rijcke onttroonde zijn vader, .de heer Jules de Rijcke, de koning van 1959. Bij de „beschrijfschieting" schoot de heer H. van Iwaarden de hoogvogel en de eerste zijvogel. De tweede zij vogel viel de „afgezette" koning' ten prooi. De heer Fr. Lippens, P. Blon- deel Ir. en R. de Rijcke schoten de meeste vogels. HERTEN. In de duinen bij Vrouwenpolder dwalen herten. Het is slrehts een gering aantal, een reden te meer dus om er zuinig op te zijn. De laatste tijd werden echter en- kele exemplaren dood gevonden. De chef van het pompstation, de heer F. Treuren, de heer A. de Roo, een jager uit Goes en opper wachtmeester \V. Speier van de rijkspolitie In Vrouwenpolder heb ben in samenwerking met dc vee arts, de beer Klok uit Oostkapelle, besloten elk dood gevonden hert te laten onderzoeken teneinde achter de doodsoorzaak te komen. Dezer dagen werd weer het ka daver van een hert gevonden, dat voor onderzoek naar Goes is ge bracht. wordt opgemerkt, dat de stijging van de prijzen op de wolmarkt niet van invloed geweest is op het resul taat. Het verwerken van geheel uit synthetische vezels vervaardigde stoffen is geen succes gebleken: wel is er voor de voorjaarskleding een toenemende belangstelling voor wol met bijmenging van kunstvezels. Voorts werd in de sector jongensconfectie tot 10 jaar een toenemende vraag naar katoenen voorjaarskleding gecon stateerd. BUNDELING Bundeling van krachten door fusie en/of het voor gezamenlijke rekening uitoefenen van bepaalde ondeme- mings-functies in de Nederlandse confectie-industrie acht de directie mede in verband met de handha ving van de export-positie ge wenst. Daarbij wordt opgemerkt, dat ver schillende factoren de rentabiliteit van de onderneming ongunstig drei gen te beïnvloeden: steeds weerke rende verhogingen van kosten en lonen, verzwaring van het onderne mers-aandeel in de sociale lasten en geleidelijke verkorting van de werk week van 48 tot 45 uur. De gedachte dat deze kostprijs verhogende facto ren door opvoering van de produkti- viteit eenvoudig zouden kunnen wor den gecompenseerd, acht de directie aanvechtbaar. Modernisering van het machine-park en een zo mogelijk nog verdere opvoering van de efficiency in de produktie. zullen niet voldoende zijn, geeft de directie aan. Bovendien wordt de opvoering van de produkti- viteit in de personele sfeer zeer be perkt door voortdurende schaarste aan en het grote verloot» in vakbe kwaam vrouwelijk personeel. Tegen de achtergrond van de aan merkelijk gestegen loonkosten en de nog te verwachten stijgingen van an dere onkosten is in 1960 een verdere kosten-toeneming te verwachten, al dus wordt opgemerkt. Voorts acht de directie het ge wenst, dat geleidelijk wordt over gegaan tot het uitkeren van de uit de jaren 1947 en 1948 dateren de dividend-reserve, die 6 be draagt van het geplaatste gewone kapitaal. Daarom wordt voorge steld thans 1 uit te keren bo ven het voorgestelde over 1959 verdiende dividend. In het advies van de raad van com missarissen wordt dank gebracht aan twee commissarissen, die hadden besloten hun mandaat ter beschik king te stellen, namelijk de heren D. F. P. Hoegen en T. Verkade. Advertentie Nu heeft de tuinman fiNt- tijd voor VI Laat juist in deze maanden Uw tuin verzorgen. Straks als het voorjaar is ziet U daarvan liet fleurige resultaat 1 „Carras"-schip naar Spanje verkocht Naar wij van de Ned. Scheepsbouw Export Centrale vernemen, is woens dag een van de zgn. „Carras-sche- pen", gebouwd bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te viissingen, verkocht aan de Spaanse reder Ramón de la Sota uit Bibao. Het schip, dat onder de naam „Albia" in de vaart komt, wordt binnenkort afgeleverd, nadat nog enkele kleine veranderingen zul len zijn aangebracht. Rijkskweekschool won drie prijzen in Unesco- tekenwedstrijd Bovendien een Koninkrijkprijs voor Mies v. d. Hart Woensdagmiddag kwamen de leer lingen van de rijkskweekschool en de gemeentelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg in de aula van de school bijeen om van de directeur, de heer M. A. Hage, de voor deze school bijzonder eervolle uitslag van de Unesco-tekenwedstrijd te vernemen. Van de zeven regionale prijzen, die in Zeeland vielen, gingen er drie naar de rijkskweekschool. Een eerste regionale prijs was voor Mies van der Hart, leerlinge van de opleiding kleuterleidsters. Twee tweede prijzen gingen naar Betsy van der Meer en Jeanne Ver- hage van de onderwijzersopleiding. Nadat de heer Hage dit feit bekend had gemaakt, kon hij ook nog mee delen, dat een hoofdprijs, een zoge naamde koninkrijkprijs (Suriname en de Antillen dongen ook mee), boven dien was toegekend aan Mies van der Hart, die daarvoor een prachtig fototoestel kreeg. Blijkens deze uit spraak der jury een bijzondere pres tatie! In zijn toespraak zei de heer Hage, dat het hem een groot plezier deed, dat de heer F. L. Maandag, de teken leraar, zo'n groot succes met zijn leerlingen heeft behaald. Plaats wrak „Vinotra II" toet boei getnarkeerd Het Nederlandse Loodswezen en rijkswaterstaat- uit Viissingen hebben donderdag de juiste plaats bepaald van het wrak van het motortank- sehip „Vinotra II", dat woensdag op de Westerschelde nabij het schaar van Walsoorden zonk. Op het wrak is een boei aangebracht, omdat er bij laag water slechts 7 meter water boven het wrak staat. Rijkswaterstaat heeft verder het wrak en de lading onder de bepalin- ~en van de wrakkenwet gesteld. De lelgische maatschappij, waarbij het schip was verzekerd, heeft inmiddels aan het bergingsbedrijf van W. A. v. d. Tak uit Rotterdam opdracht ge geven om de „Vinotra II" te bergen. Geslaagd Voor het diploma stenografe slaag de te Axel mej. T. de Maayer. WEINIG WOORDEN OVER STRANDING Eén week zeeman en dan al schipbreukeling De zestienjarige Danny van der Voorde uit de Bilderdijk- laan in Viissingen, het „ketel binkie" van de Lieve Vrou wenkerk, is donderdag thuis gekomen. Met liet gewoonste gezicht van de wereld stap te hij tegen de avond de huis kamer binnen en liet hij zijn spiksplinternieuwe plunjezak op de grond ploffen. Net als of hij niet in de eerste week van zijn zeemansloopbaan schipbreuk liad geleden. Want Danny van der Voorde is een van de 28 zeelieden, die donderdagochtend om half vier het bij Vlieland gestran de vrachtschip „Lieve Vrou- wenkerk" hebben verlaten. Het was toen laag water en op Vlieland gelegerde militairen wis ten met jeeps de bemanning uit haar weinig benijdenswaardige situatie te „ontzetten". Bijna een etmaal hadden de woedende brandingsgolven toen de „Lieve Vrouwenkerk" onafgebroken „be stormd" en Danny van der Voor de was met de meeste beman ningsleden voortdurend in touw geweest. Zevenenvijftig uur was hij op de been .rekende hij thuis uit maar van vermoeidheid was geen spoor te bemerken. Eigen lijk was hij een beetje teleurge steld over zijn eerste reis. In de mening verkerend, dat de Perzi sche Golf het doel zou zijn, was hij uit Viissingen vertrokken. In het monsterlokaal hoorde Danny echter, dat het slechts een zoge naamd „kustreisje" werd. In zijn plunjezak zaten toen al boeken om te studeren, een zonnebril om de felle stralen van de tropische zon te weren en een stel „shorts" teneinde het stfch in de tropische hitte zo aangenaam mogelijk te maken. Dat is er allemaal niet van gekomen en de jeugdige Vlis- singer had beter, zo meent hij achteraf, een paar schaatsen meê kunnen nemen. Overslaand water bedekte het schip op zijn treurig eindigende reis met een gladde laag ijs. Voorspelling Hamburg was het eerste doel, daarna zou Antwerpen worden aangedaan. Bij het vertrek uit Hamburg was ai slecht weer voor speld, maar niemand maakte zich ongerust. Eenmaal buiten de El- beinonding begon het to spoken Zware zeeën op de kop, maar nog steeds geen reden tot ongerust heid. Danny deed zijn werk en hij deed het met genoegen, want on danks de flinke deining had de zeeziekte hem nog niet geplaagd. Dat kwam later bij Vlieland pas. Inmiddels was de kracht van de wind zo oegenomen, dat de „Lieve Vrouwenkerk" in vier uur niet meer dan zes mijl aflegde. Van hetgeen er daarna gebeurd is heett Danny niet alles begrepen. Het zeemansleven was en is im mers nog geheel nieuw voor hem. Hij weet zich te herinneren, dat er op een gegeven moment bevel kwam om de reddingsgordels aan te trekken, dat men voor anker is gegaan en dat men daarna de an kers weer gekapt heeft. Het 7254 ton metende schip is vervolgens op de Vliehors omhoog gelopen. Slagzij „Toen ben ik hem pas gaan knij pen", vertelde Danny eerlijk. „Want het schip begon slagzij te maken". Overigens liet niemand Danny van der Voorde is weer veilig thuis. Foto P.Z.C.). aan boord veel van zijn angst mer ken, ook niet toen pogingen om hen per wippertoestel van boord te halen wegens het hoge water mislukten. Donderdagochtend was bij eb het water eindelijk zover gezakt, dat jeeps tot bij het schip konden ko men om het grootste deel van de bemanning aan wal te brengen. In een hotel op Vlieland kwamen de zeelui, die de laatste dagen geen warm eten hadden gehad, weer wat op hun verhaal. De ka pitein en negen bemanningsleden bleven op de „Lieve Vrouwen kerk" achter. Vuurdoop Na een lange reis van Vlieland naar Viissingen kwam Danny donderdagavond thuis. Niét met een verhaal „in geuren en kleu ren", maar met het gewoonste ge zicht van de wereld. Zo vlug mo gelijk hoopt hij zijn plunjezak weer „vol te stouwen" (met shorts en zonnebril) voor een groter reis. Naar de Perzische Golf, want Danny van der Voorde heeft de smaak van het varen te pakken. Het was naar zijn mening een goede „vuurdoop". Met Nico Poppe uit Middelburg is het een ander geval. Hij is twin tig en vaart al van zijn zestiende jaar. Deze stranding was niet zijn eerste avontuur. In 1957 werd de coaster, waar hij toen op voer in de Middellandse Zee door storm overvallen. Tweeëntwintig dagen deden zij over een traject, dat normaal in acht dagen wordt af gelegd. Hij heeft ook eens brand aan boord meegemaakt. Twintig ton zwavel lag toen in de ruimen. Maar dat was in een haven. Dit was „maar" een kustreisje, dat overigens enerverend afliep. Dat laatste moet Nico Poppe toch wel toegeven. Definitief herstel pas na winterseizoen Gisteren is de schade aan de glooiing voor de Vlissingse boulevard reeds grotendeels provisorisch hersteld. De drie gaten, die in de teen van deze glooiing waren gescheurd en die reeds voor een belangrijk deel gevuld Glooiing beschadigd bij stranding van schip Bij stranding van het sleepscliip „Li nus HI", woensdagavond op de west- havendam te Hanswcert, heeft dit schip schade aan de bazaltglooling toegebracht. Naar dc juiste oorzaak van deze stranding wordt thans nog een onderzoek ingesteld. Amemuiden wenst geen opheffing woonruimtewet De gemeenteraad van Arnemuiden zal naar men mag aannemen sterk protesteren tegen de door de minister van maatschapelijk werk voorgestel de proefneming de wooruimtewet 1947 in Zeeland buiten werking te stellen. Dat bleek wel tijdens de donderdagavond gehouden raadsver gadering, hoewel dit punt, waarover zoals bekend de gemeenteraden in de provincie een brief van de minis ter hebben ontvangen, nog niet op de agenda geplaatst was. De raad heeft er zodoende nog niet zijn mening over gegeven, maar de heer J. Allaart (p.v.d.a.), die deze kwestie aansneed in de rondvraag, was er sterk tegen. „Nu wij nog 69 woningzoekenden hebben", aldus de heer Allaart, „kan deze proef in Ar nemuiden niet toegepast worden". Waarnemend burgemeester Joh. Sie- reveld betoogde, dat ook in B. en W. al over de zaak gesproken is. Hij verklaarde daarbij, dat hij en zijn collega-wethouder C. van Hemert (c.h.) dezelfde mening als de heer Allaart zijn toegedaan. waren met riet en bazalt, zijn giste ren vink afgedekt niet bazaltzuilen. In do loop van vandaag zullen deze bazaltzuilen aan de randen van de gaten, dus tegen de uiteengeweken aslaltlaug, worden gehecht met giet asfalt. Het definitief herstel zal pas na af loop van dit winterseizoen ter hand worden genomen. Hiermee kan nu nog niet worden begonnen, omdat de glooiing daartoe aan do voet over een lengte van 80 tot 100 meter opge broken moet worden. Uiteraard is deze „ingreep" in deze tijd van het jaur te gevaarlijk. Welke vorm het definitieve herstel zal krijgen (asfalt-, beton- of ba- zaltgloouug) is overigens thans nog niet bekend. Dit probleem zal nog nader worden onderzocht. Het scheuren van de asfaltglooiing ter hoogte van het standbeeld van De Ruyter was voor rijkswaterstaat niet helemaal een verrassing. Kort na het gereedkomen van de glooiing stond dit kleine gedeelte namelijk reeds te boek als een plaats, waar geregeld opletten geboden is. Zo werd een reeds vorig laar ontstane kleine scheur geregeld bohandeld met giet asfalt. Rijkswaterstaat heeft in de loop van donderdag een officieel rapport over deschade aan de glooi ing bij Viissingen verstrekt. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 10. Stoffelijk overschot van schippersvrouw aangespoeld Aan de zeedijk nabij Hansweert Is donderdag het stoffelijk overschot aangespoeld van de 22-jarige me vrouw Julia Tas—Verkrimpen, die woensdag met haar man, schipper J. M. Tas, verdronk, toen hun schip „Vinotra II" na eerst te zijn gebro ken, op de Westerschelde ter hoogte van Waarde zonk. Het stoffelijk overschot werd over- gebracht naar het lijkenhuis op de algemene begraafplaats te Kruinin- gen. Als het stoffelijk overschot wordt vrijgegeven, zal het naar Au- denaerde in België worden overge bracht, waar het ter aarde zal wor den besteld. VANDAAG. Middelburg Electro: Hier bin lch-hier blelbich, 19 en 21.15 uur; Schouw burg: Plein der zonde, 20 uur, 18 jaar; Schuttershof: Feestavond EHBO., 20 Viissingen Luxor: Helden van de woestijn, 20 uur, 14 Jaar; Alhambra: Some came running. 19 en 21 uur, 13 jaar; Britannia: Het Vlissingsch Schouwspel met „Uw bad is klaar mevrouw....!", 20 uur. Kunstzaal Frans Maas, Vrouwenstr. expositie werken Frans van Roessel en Frans Maas, 2—6 uur. Goes Grand: Eln Lied geht um die Welt, 20 uur, a.].; Prins van Oranje: Toneeluitvoering „De Rederijekers". 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2