KOOPMAN REED IN AUTO MET DEFECTE STUURINRICHTING WALCHEREN ZUID-BEVELAND B.L.O.-SCHOOL IN ZIERIKZEE ONDERGAAT UITBREIDING VRUDAG 22 JANUARI 1960 PROVIN <:>A IK h K I W N K COURANT l KANTONRECHTER MIDDELBURG Ambtenaar botste in file tegen stoppende auto Voor do waarnemend kantonrechter te Middelburg, mr. T. W. Attema, stond woensdagochtend de 61-jarige Middelburgse koopman A. W. D. te recht. Op 16 september van het afge lopen jaar was liij in de Zeeuwse hoofdstad met zijn auto in botsing gekomen met een andere wagen, waarbij bleek, dat de stuurinrichting van de koopman zijn auto defect was. Deze betoogde uitvoerig, dat hem hiervoor niets verweten kon worden, omdat hij het niet wist. De officier van justitie, mr. J. L. An- dreae, was échter een andere mening toegedaan. Toen er iets aan de stuur inrichting gerepareerd moest worden, had de koopman dit laten doen door een collega, die er helemaal geen ver stand van had. „Verdachte had dit in handen moeten geven van vaklui", zei de officier, die 50,subs. 10 dagen eiste. De kantonrechter vonniste con form. Bij het verlaten van de haven van Wemeldinge in de afgelopen zomer had schipper G. A. K. van de sleep boot „Catharina", die twee ongeladen schepen sleepte, niet genoeg stuur boord gehouden. Toen hij later wel stuurboord draaide, zwaaiden de twee gesleepte schepen uit, waardoor een binnenkomend schip in moeilijkheden kwam. Volgens de mening van ver balisant, een wachtmeester van de rijkspolitie të water, had de schipper van de „Catharina" meer stuurboord kunnen houden. Daar één der getui gen niet was verschenen en verdachte er prijs op stelde, dat ook deze nog gehoord zou worden, werd besloten tot aanhouding voor onbepaalde tijd. De Goese grossier F. Th. de K. stond terecht, omdat hij op 31 augustus in de 's-Heer-Hendrikskinderenstraat in de Ganzestad bij het afslaan geen richting had aangegeven en de door gang naast zich niet had vrijgelaten voor een bestelauto, hetgeen een bot sing tot gevolg had. De officier acht te het niet hewezen, dat de grossier geen richting had aangegeven. Bij de manoeuvre naar rechts was volgens hem sprake van onvoorzichtigheid. Conform de eis werd de grossier ver oordeeld tot 20,subsidiair 4 da gen. File Op 13 september was de ambtenaar J. H. B. uit Nieuw- en Sint-Joosland op de Prins Hendrikweg te Vlissingen in een file tegen een voor hem stop pende auto gebotst. De eis was 25. Officiële publikaties MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat, ter voldoening aan het verzoek van het bestuur van de Stichting. Kleuterklas Rijles leerschool te Middelburg, de raad dezer gemeente in zijn vergadering, van 18 januari ïgiio heeft besloten tot het toekennen van een vergoeding krachtens de Kleuteronder wijswet voor de aan het aanschaffen van enig meubilair en ontwikkelingsmateriaal verbonden kosten. Middelburg, 20 januari 1300. MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 18 Januari I960, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920, heeft besloten medewerking te ver lenen aan de vereniging „De Christelijke Burgerschool" te Middelburg tot aanleg van een sportterreintje op de aan die ver eniging toebehorende grond. Middelburg, 20 januari 1960. Volksonderwijs Vlissingen koos nieuwe voorzitter Tijdens een ledenvergadering: vau de afdeling Vlissingen van do vereni ging „Volksonderwijs" in restaurant „Delta" heeft do waarnemend voor zitter, de heer Smits medegedeeld, dat men in 1960 alle mogelijke moei te zal doen om de vereniging nieuw leven in te blazen. Het goede begin is er reeds, want er werden negentig nieuwe leden gewonnen. Na het af wikkelen van de huishoudelijke za ken koos de vergadering een nieuw bestuur. Volgens de voordracht werd het bestuur aangevuld met mejuf frouw E. J. Biondina en de heren C. Aarnoutse. J. VV. van Aller en A. van Iren. De heer van Iron verklaarde zich bereid de voorzittersfunctie te aanvaarden, zodat hij de heer Oos terling opvolgt, terwijl het bestuur verder niet gewijzigd werd. Na de pauze verzorgden de leer krachten een gevarieerd program ma. De heer De Vries vermaakte de aanwezigen met goocheltoeren, die van een grote vingervlugheid ge tuigden, waarna een trio, bestaande uit de heren H. Stapelkamp, gitaar, J. de Hollander, piano en A. van Iren, viool, enkele muziekstukjes uitvoerde. De heer Stapelkamp bleek daarbij over uitstekende zangcapaei- teiten te beschikken en de liedjes, welke dit trio ten gehore bracht, vie- en bij het publiek bijzonder in de :maak. De heer Adriaanse tenslotte ïonde een serie kleurendia's, opna- nen van een reis door Zuid-Enge- and. n deze vergadering, die zeer geani meerd verliep, kwam men onder meer nog met de plannen voor de toekomst voor de dag. Daaruit bleek o.a., dat men ernstige pogingen in het werk wil stellen om de toneel club weder op te richten, zodat men ook volgende vergaderingen door eigen krachten kan laten verzorgen. AAGTEKERKE N.C.V.B. vergaderde "Jinsdag hield de afdeling Aagteker- :e van de N.C.V.B. onder leiding van aar presidente, mevr. Vos-Schout, aar maandelijkse vergadering. Me vrouw De Jong-Eikker uit Middel burg sprak na de pauze over „Ar beidsvreugde", waarop een geani meerde bespreking volgde. Het vonnis luidde 20,-=- subs. 4 da gen. De fruitkweker A. van O. uit Hoede- kenskerke was met zijn bromfiets op 25 september te Baarland de weg overgestoken om een uitrit in te rij den. Hierbij kwam hij in aanrijding met een personenauto. Conform werd hij beboet met 25, Ook de tractorchauffeur C. B. uit Nieuw- en Sint-Joosland stond te recht, omdat hij bij het afslaan met een tractor en aanhangwagen op de rijksweg de doorgang niet had vrij gelaten voor een achteropkomende personenauto. De eis van 40,ver minderde de kantonrechter tot 25,- subs. 5 De zaak tegen de landbouwer C. R. uit Lewedorp kwam niet hele maal „rond". Op 9 september zou hij onder 's-Heer Abcskerke met een paard en wagen een auto op een smalle weg gepasseerd hebben. De chauffeur van de auto had ge stopt, omdat er te weinig ruimte was, maar de landbouwer was 'doorgereden. Besloten werd tot aanhouding om de chauffeur als getuige op te roepen. Hengstenkeuringen te Axel Voor de hengstenkeuringen van de Koninklijke Vereniging „Het Neder- landsche Trekpaard", die donderdag te Axel zijn gehouden, werden 28 hengsten aangevoerd. Hiervan wer den er 12 afgekeurd. Van de goedge keurde dieren werden er twee toege laten tot het keurstamboek, namelijk René van Tonenhof van Al. Serrarens te Ossenisse Zeeland) en Costaud van Ulft van H. do Maat te Stoppel dijk. Verder werden goedgekeurd: Costaud van Broekhuizen van M. L. M. IJse- baert-v. d. Linden te Axel, J. Koster te Boschkapelle en C. G. Haak Azn. te Zaamslag; Jaap van C. A. Dekker Czn. te Axel; Paul van de Emma- hoeve van Jac. de Putter Pzn. te Axel; Carlos van Passluis van W. J. Dieleman te Sluiskil-Terneuzen; Pe ter van Havendijk van M. L. M. Use- baert-v. d. Linden te Axel en J. Kos ter te Boschkapelle; Rudi van Melo van J. W. Scheele te Axel; Kees van M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel en J. Koster te Boschkapelle; Ronald van Zuiddorpe van C. A. Dek ker Czn. te Axel; Leon van Stoppel dijk van A. Bonte te Koewacht: Gus- taaf van Moustic van H. de Maat te Stoppeldijk; Mac van Rondeputten van M. van FraaijenhoV% Jzn. te Axel; Elegant van 't Hoogland van Al. Serrarens te Ossenisse; Baron de '1 Hostée van H. V. „Zeeuwsch-Vlaan- deren" (goedgekeurd voor 4 jaar) en Nico van Paula van J. W. Scheele te Axel. MIDDELBURG Afscheid ambtsdragers De kerkeraad van wijkgemeente IV van de hervormde gemeente van Middelburg nam afscheid van ouder ling E. A. van Selms, die wegens drukke werkzaamheden ontslag had gevraagd, alsmede van de diaken A. R. Roth en P. de Vos, die in verband met de bepalingen der nieuwe kerkor de moeten aftreden. De praeses van de wijkkerkeraad, ds. M. Enker, dank te de drie ambtsdragers hartelijk voor al het werk in dienst van de hervorm de gemeente van Middelburg ver richt. Ds. Enker wees er in zijn afscheids woord nog op, dat diaken P. de Vos, die tevens als secretaris van de diaco nie en secretaris van het rusthuis „De Griffioen" fungeerde, sedert 1938 on afgebroken als diaken werkzaam is geweest. De scheidende ambtsdragers betuig den hun dank voor de vriendelijke woorden. Ir. F. de Boer sprak over nieuwe voedermethoden Voor de leden van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Walche ren" sprak donderda de rijksveeteelt- consulent ir. F. de Boer in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg over veevoeding en voedermethoden. In deze inleiding gaf spreker een schets vart de laatste ontwikkeling op dit gebied. Allereerst besprak ir. De Boer enke le aspecten van de veehouderij. Hier op aansluitend behandelde hij ver schillende voersoorten en mengvoe ders, waarbij hij vooral de nadruk legde op do mogelijkheden om de voergewoonten te wijzigen. Vooral in het buitenland, met name Duits land en Amerika, zijn her proeven mee genomen. Er zijn twee mogelijkheden, beperk te zelfvoedering en voorraad voede ring. In het buitenland is men ech ter al tot de conclusie gekomen, dat volledige zelfvoeding niet mogelijk is, omdat de koeien aan te veel eten. De resultaten met beperkte zelfvoe ding de koeien knjgen dan voor een paar dagen tegelijk zijn veel gunstiger. Een nadeel bij beperkte zelfvoeding is echter, dat de melkproduktie iets minder wordt. Bovendien zijn niet onaanzienlijke investeringen, zoals verbouwing van de stal, vereist om dit systeem in te voéren. Het grote voordeel van deze nieuwe voermetho- de is, dat het gemakkelijker en goed koper gebeurt. „De teruggang in de melkproduktie per koe bij zelfvoedering zal per be drijf door de voordelen toch nog een beter eindresultaat geven", aldus ir. De Eoer. VLISSINGEN Jaarvergadering K.A.V. Woensdagavond kwamen de dames van de afdeling Vlissingen van de Kath. Arbeidersvrouwenvereniging in jaarvergadering bijeen in het Ariëns- gebouw. De secretaresse der vereniging, mevr. RuijgJoósten, die reeds geruime tijd het voorzitsterschap waarneemt, opende de bijeenkomst met gebed en een hartelijk welkomstwoord, waarna het K.A.V.-lied werd gezongen. Na het uitspreken van de nieuwjaars wens aan de leden las de secretaresse haar jaarverslag voor, waaruit bleek dat de K.A.V. in het afgelopen jaar een uitgebreid programma had afge werkt. Hierin kwam vooral naar vo ren het vormingsbezoek aan Bouvig- ne door een 25-tal dames. Het leden tal steeg tot 110. Hierna kreeg mevr. De JongeJans- sens, penningmeesteresse, de gelegen heid haar jaarverslag uit te brengen. Het sloot met een batig saldo. Dit saldo zal grotendeels benodigd zijn voor het te houden jubileumfeest in februari. Doordat er geen liefhebsters waren voor de vacante plaats van voorzitster, werd besloten mevr. Ruijg Joosten voorlopig te laten waarne men. Mevr. HonteléMaes stelde zich beschikbaar voor het secreta riaat. Het dagelijks bestuur is nu als volgt samengesteld: mevr. Ruijg, wnd. voorzitster; mevr, Hontelé, se cretaresse; mevr. De Jonge, penning meesteresse en mevr. Heijdens 2e penningmeesteresse, terwijl een 10- tal dames als comitélid fugeert. De voorzitster deelde mede dat zon dag 28 februari a.s het 12%-jarig bestaan zou worden gevierd, des mor gens kerkelijk met een feestelijk ont bijt en des avonds met een toneel- en dansavond ln de St.-Paulusschool. Tot slot werd nog een danksclirijven voorgelezen van mej. Stringa, gewe zen diocesaan voorzitster, thans ere voorzitster van de K.A.V. Verder was de paters, broeders en zusters van de Afrikaanse missie uit Helvoirt, die binnenkort in Vlissingen een film avond hopen te geven. Hierna werd deze geanimeerde jaar vergadering gesloten. „Van Bel-schild" van Dr. Stavermanbrigade Tijdens de laatste bestuursvergade ring van de Dr. A. Staverman-Briga- de te Vlissingen, is het „Van Bel- schild" uitgereikt aan de heer P. v. d. Maden. Deze onderscheiding wordt elk jaar toegekend aan dat lid, dat naar het oordeel van de technische leiding, de oefeningen in het reddend zwemmen met de meeste animo heeft gevolgd. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 13 tot en met 19 januari zijn op het politiebureau te Vlissingen de volgende voorwerpen en dieren als gevonden aangegeven; diverse rijwielen en autopeds, wan ten, handschoenen, kinderdas, munt biljetten, koperen kettinkje, twee linker tuinschoenen, portemonnee, fietspompje, mantel-cemtuur, pad- vindersriem, vulpen, diverse sleutels, worstjes, Duitse herdershond, kin derpantoffels, Engelse bankbiljetten, wanten, boxer (hond), handschoe nen, muntbiljet, hoofddoek, één paar schaatsen. NOORD-ZEELAND STAVENISSE Gladiolenvereniging vergaderde De gladiolenvereniging „Stavenisse en omstreken" heeft dezer dagen in hotel Moerland te Stavenisse een eer ste vergadering gehóuden. Sprekers voor deze bijeenkomst waren de heer P. Oosterveer (directeur veiling H.B.G. te Lisse) en de heer J. Oost- dam (contactman van de handel), die beiden spraken over de gladiolen- teelt. De heer Oosterveer gaf een overzicht over 1959. Voor 1960 voor spelde hij een groot areaal. Het ver heugde hem, dat velen de cursus bloembollenteelt volgden, want deze teelt zoekt volgens hem een uitweg naar Zuidwest-Nederland. De heer Oostdam gaf te kennen, dat de expor teurs de bollen uit Zuidwest-Neder land zeer graag hebben, omdat deze van zeer goede kwaliteit zijn en zeer geschikt voor de export. Hij drong erop aan in 1960 kwaliteitsprodukten te verbouwen, de risico's te verdelen en meer aandacht te schenken aan exclusieve soorten. Verschillende vragen uit de vergadering werden daarna beantwoord. SINT-MAARTENSDIJK De heer P. van Kloet nam afscheid als bureauhouder Tijdens een receptie in hotel „De Gou den Leeuw" te Sint-Maartensdijk nam de heer P. van Kloet donderdag middag afscheid als plaatselijk bu reauhouder van het district Tholen en Sint-Philipsland. De heer Van Kloet was sinds september 1939 werkzaam als assistenf-bureauhouder en werd op 1 mei 1958 benoemd tot plaatselijk bureauhouder. Als eerste spreker voerde ir. J. D. Dorst, pro vinciaal voedselcommissaris voor Zeeland, het woord. Als blijk van waardering bood hij de scheidende bureauhouder een schemerlamp aan. Vervolgens spraken onder anderen mr. Greve uit Den Haag, namens de directeur-generaal voedselvoorziening, en de heer A. J Groenewege uit Sint- Maartensdijk namens de lering Tholen en Sint-Philipsland van de Z.L.M., de heer Grandia uit Breda als hoofd van de accountantsdienst en de heer Goe man uit Goes namens de Zeeuwse Landbouw Raad. De heer Van Kloet kreeg zeer veel geschenken en bloe men aangeboden. GAPINGE Storm sloopte deel van landbouwschuur Eén dezer dagen is de landbouw schuur van de heer C. Felius te Ga- pinge door de storm omvergewaaid. De schuur was al voor de helft ge sloopt toen de storm het overblijven de deel voor zijn rekening nam en de schuur met de grond gelijk maakte. er nog een propaganda-schrijven van mert de Kok. Botsing tussen auto en bromfietser Op de V. d. Goeskade te Goes, nabij de voormalige brugwachterswoning, ontstond woensdagmorgen om negen uur een aanrijding tussen een perso nenauto, bestuurd door de 40-jarige M. K. uit Goes en de 42-jarige brom fietser M. B. uit Middelburg. Het on geval gebeurde doordat de bromfiet ser in de bocht te veel links hield. Nadat dokter v. d. Werff eerste hulp had verleend werd de man voor on derzoek naar het ziekenhuis „St. Joanna" vervoerd. Nog dezelfde mor gen kon hij huiswaarts keren. Natuurkundige Vereniging hield jaarvergadering De afdeling Zeeland van de Konink lijke Nederl. Natuurkundige Ver eniging heeft dezer dagen in dc „Orpil" te Goes haar jaarvergadering fehouden. Uit de jaarverslagen bleek, at het ledental ongeveer gelijk was gebleven, terwijl de financiële toe stand aanmerkelijk was verbeterd. In het geheel werd in 1959 deelgeno men aan dertien excursies, zeven le zingen en een filmavond. Vervolgens hield de heer C. v. d. Peyl een cau serie over het onderwerp „De Neder landse schelpen en hun bewoners". Na iets te hebben verteld over het gebruik van schelpdieren als voedsel en het toepassen van de schelp als versiersel, besprak spreker dier en schelp als een geheel. Spreker ver telde tevens iets over de diverse or ganen, onder meer dc ingewikkelde rasptong, dc verdedigingsmiddelen, ogen en ademhalingsorganen. De le zing werd nog verduidelijkt, doordat exemplaren uit de verzameling van de heer v. d. Peyl werden getoond. Tevens was een groot aantal schel- Sen tentoongesteld. De voorzitter, de eer B. J. J. R. Walrecht, dankte spreker tot slot voor zijn interessant betoog. Vogeltentoonstelling Bij de vorige week gehouden onder linge tentoonstelling van de vogel vereniging „De Vogelvrienden" te Goes werden de volgende prijzen be haald: kanaries E.K.: 1. en 2. J. Boo- kelaar, Goes; 3. P. Schrier, Goes; tropische vogels E.K.: 1. en 2. J. Bokelaar, Goes; wildzang E.K.: 1. L. van Liere, 's-Gravenpolder; 2. en 3. J. Bookelaar, Goes; kanaries O.K.: 1. J. Sonke, Hansweert; 2. T. Hoek stra, Hansweert; 3. L. van Liere, 's-Gra venpoldor; tropische vogels O.K.: 1. M. Polderman, Goes; wild zang O.K.: 1. J. Bookelaar, Goes. Conferentie Vrije Evangelische Kerk in Goes De jaarlijkse conferentie in de vrije evangelische kerk te Goes wordt ge houden van 26-28 januari. Als spre kers fungeren de bekende predikan ten, ds. W. E. van Petegem uit Bus- sum en ds. D. W. Veldkamp uit Hil versum. Medewerking verleent het gemeentekoor onder leiding van Gom- OVEZANDE Jaarvergadering D.O.S. De biljartvereniging D.O.S. te Ove- zande hield.haar jaarvergadering in het clublokaal cafe Doene. Van de 27 leden waren er slechts 17 aanwezig. Over het seizoen 1958-1959 was men uiterst tevreden. Niet minder dan 5 districtskampioenen konden worden gehuldigd, terwijl er in het lopende seizoen reeds twee kampioenen zijn. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer Van Steenbergen, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer J. Knopjes tot voorzitter ge kozen. In de plaats van de heer H. van 't Westeinde, die vertrokken was, werd de heer B. Doene tot se cretaris benoemd, terwijl de heer J. L. Casetta ook tot bestuurslid werd gekozen. Wegens de minder roos kleurige toestand van de financiën, werd besloten de contributie met i' 0.25 te verhogen. Bij de rondvraag kwam het idee naar voren om voor de grote biljarttoernooien telborden aan te schaffen, daar dit gezien het aantal te spelen wedstrijden geen overbodige luxe zou zijn. Tevens werd gewaagd om in de toekomst meer wedstrijden tussen de vereni gingen onderling te organiseren, daar dit de spelers aanzet tot gro tere activiteiten, waarbij men tevens meer ervaring opdoet. Nadat was toegezegd dat een en ander zou wor den onderzocht, werd de vergadering gesloten. Hierna was er een koffie maaltijd en een gezellig bal, waar voor de muziek werd verzorgd door de heren J. Koens en H. van Steen bergen, Benoeming In de plaats van de heer A. Mol, die niet meer herkiesbaar was, werd tot diaken in de Necl. hervormde kerk te Ovezande gekozen de heer A. J. Lavooij. Collecte De collecte voor de Inwendige Zen ding heeft in de Ned. hervormde kerk te Ovezande f 39.26 opgebracht. KRUININGEN A.-R.-kiesvereniging bijeen Dinsdagavond vergaderde dt kiesvereniging te Kruiningen A.R.- onder de heer leiding van de voorzitter, A. Geelhoed. De beer P. de Kam te Goes hield een lezing over atoom-oorlogvoering en christelijke politiek, toegelicht met enkele films, waarop een uitvoerige bespreking volgde. KRABBENDIJKE Raad vergadert De raad van Krabbendijke zal op 26 januari 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda omvat een tiental punten, waaronder het voorstel om verschil lende woningen onbewoonbaar te verklaren en de machtiging voor de aankoop van diverse voortuinen. Dit is verband met de verbreding van de Dorpsstraat. TWEE NIEUWE VLEUGELS Dagelijks bestuur stelde begroting voor 1960 vast De Beatrixschool te Zierikzee voor buitengewoon lager onderwijs, zal worden uitgebreid met twee vleu gels. Het plan oor de eerste vleugel is bijna bestekklaar, zodat de aanbe steding vermoedelijk nog dit jaar zal geschieden. Het hoofd der school, de" heer G. H. Rosink, pleitte aan het slot van de algemene bestuursverga dering, die donderdagmiddag in hotel „Mondragon" werd gehouden, voor de totstandkoming van een gymnas tieklokaal. Zijns inziens bestaat hier aan grote behoefte. Voorts schetste de heer Rosink de taak die de nazorg van de oud-leer lingen vraagt. Het schoolhoofd ver telde hoe dit werk in verschillende delen van ons land, en in het bij zonder in de grote steden, reeds goed functioneert. Ook in Zeeland is men bezig in provinciaal verband aandacht aan dit werk te schenken. Men gaat daarbij van de veronderstelling uit, Muziekschool gestart De lessen aan de afdeling Breskens van de Zeeuwse Muziekschool zijn deze week begonnen in een der loka len van de openbare lagere school. Gestart werd met ongeveer dertig leerlingen. KAMPERLAND N.C.V.B. vergaderde De afdeling Kamperland van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond hield dezer dagen in het verenigings gebouw „Renata" haar maandelijkse bijeenkomst onder leiding van mevr Klap-Breel. Na de behandeling van de huishoudelijke zaken sprak de heer M. Karman, hoofd van de chris telijke school te Wissenkerke, over het onderwerp „Het ene talent". De collecte, die in de pauze voor de ac tie 4 x Z.N. werd gehouden, bracht 97,30 op. De volgende maand zal mevr. Veldman-Key uit Colijnsplaat spreken over „Mijn naaste en ik". WEMELDINGE Rode-Kruisfilmavond Uitgaande van de afdeling voorlich ting van het Nederlandsche Roode Kruis zal in het Nederlands her vormd jeugdgebouw te Wemeldinge heden, vrijdagavond een filmvoorstel ling worden gegeven met „Meisjes in net wit" als hoofdschotel. Verder zal een documentaire over één der taken van het Rode Kruis worden vertoond. De voorstelling begint om 8 uur. 's Middags om 4 uur begint een kindervoorstelling. HEINKENSZAND Solistenwedstrijd „Euterpe" Zaterdag zal de muziekvereniging „Euterpe" te Heinkenszand voor de eerste maal een onderlinge solisten wedstrijd houden. Als jurylid zal op treden de heer J. J. Laroes uit Mid delburg. De pianobegeleiding is in handen van de heer W. L. Harthoorn uit Goes. De winkeliersvereniging „Winkela" te Heinkenszand heeft een wisselbeker beschikbaar gesteld voor degene, die het hoogste aantal punten behaalt. Zevenentwintig so listen nemen aan deze wedstrijd deel. Het onderlinge concours begint om 4 uur. 's-HEERENHOEK Postduivenfentoonstelling De postduivenhoudersvereniging .„De Vriendenkring" te 's-Heerenhoek, hield in het café Hoornick Spelier haar jaarlijkse tentoonstelling. Er waren in totaal 279 inzendingen in verschillende klassen. Klasse I. Ie prijs P. Deurloo, 2e pr. B. Martens, 3e prijs. H. Jansen. Klasse II: le pr. J. Duinkerke, 2e pr. J. Janse. 3e pr. G. v. Strien. Klasse III: le prijs. C. Hoornick, 2e pr. J. P. Brand, 3e pr. A. Geschiere. Klasse IV: le pr. P. Sinac, 2e pr. F. v. Craenenbroeck, 3e pr. C. Boonman. Klasse VI: le pr. J. Duinkerke, 2e pr. P. Sinac. 3e pr. B. Martens. Klasse VII: le pr. B. Martens. 2e pr. G. v. Strien, 3e pr. B. Martens. Klasse VHI: le pr. G. v. Strien, 2e Èr. B. Martens, 3e pr. J. Duinkerke. 'e mooiste doffer was van P. Deur loo en de mooiste duif van J. Duin kerke. Er was een grote belangstel ling. De keurmeester was de heer L. v. d. Eijnden uit Rotterdam. WOLPHAARTSDIJK A.-R. kiesvereniging bijeen Maandagavond hield de A.-R. kies vereniging te Wolphaartsdijk haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer M. W. van de Vre de. In deze vergadering, waarvoor veel belangstelling bestond, werden bij de bestuursverkiezingen de voor zitter en de secretaris herkozen. Na de pauze hield de heer K. de Kam uit Wolphaartsdijk een inleiding over het politieke leven in Nederland en het wereldgebeuren. Hierop volgde een geanimeerde bespreking. BORSSELE Film voor middenstanders De leden van de afdeling Borssele van de Kon. Ned. Middenstandsbond waren dinsdag bijeen voor een film avond. Na een kort woord van wel kom van de heer Joh. Huizen, kwa men eerst enkele voorfilmpjes op het witte doek. Grote aandacht be stond deze avond voor de rolprent: „Geen angst voor wilde diereu". Ongeval Woensdagmorgen raakte de heer J. van Nieuwenhuijzen te Borssele, toen hij bezig was met het afslijpen van een werkstuk bij de fa. Van den En- de te Borssele met zijn duim bekneld tussen een mechanische slijpsteen. Een lid van het Rode Kruis verleende eerste hulp. Op advies van dokter Kiviet stelae de heer Van N. zich on der behandeling in het ziekenhuis te Goes. dat per gemeente een bedrag van 8 cent per inwoner moet worden bij gedragen. Het doel van de nazorg is, aldus de heer Rosink, na het verlaten van de school contact met de leer lingen te houden. Deze nazorg, zo zei de heer Rosink, heeft ook weer ver schillende facettén. Zo is er onder andere ook de zorg voor die kinderen die geen ouders meer hebben en daar door speciale aandacht vragen. Over de leerlingen van dc b.l.o.- school te Zierikzee, zei de heer Rosink, dat deze na het verlaten van de school praktisch allemaal op het eiland blijven werken, in tegenstelling tot leerlingen van de andere onderwijsinstellingen. Alvorens de heer Rosink tot deze be schouwingen was gekomen, had de vergadering een korte agenda afge werkt. Zo vond er een wisseling van functies plaats tussen de secretaris- peningmeester A. H. Vermeulen van Dreischor en de heer A. A. van Ée- ten te Nieuwerkerk. Voorts herkoos de vergadering bij acclamatie de af tredende leden van het dagelijks be stuur, mr. F. Th. Dijckmeester en M. C. Verheijen, beiden te Zierikzee. De exploitatie- en kapitaalsrekening over 1957 werden voorlopig vastgesteld. De begroting voor 1960, werd na een enkele opmerking van de zijde van de heer C. H. van de Linde, onveranderd vastgesteld. Aan inkomsten en uitgaven sluit de ze begroting met een bedrag van 98.219,48. De bijdrage van de verschillende ge meenten in de exploitatie- en kapi taalsrekening bedraagt 37.507,30. De kapitaalslasten bedragen 24 cent per inwoner, berekend naar een inwoner tal van 25611 personen. (Hierbij is namelijk ook de gemeente St.-Philips- land meegeteld). De leerlingenbijdragen per leerling werd vastgesteld op 403,48. Tot le raar voor het geven van godsdienst onderwijs aan de school werd be noemd de heer A. van Pel te Zierik zee. Tenslotte besloot de vergadering akkoord te gaan met een rekening courant-overeenkomst met de ge meente Zierikzee. ZEEUWS,CH-VLAANDEREN TERNEUZEN Geslaagd Bij de onlangs gehouden examens van het N.TJ. te Rotterdam slaagde voor doktersassistente mejuffrouw Lia de Bree te Terneuzen. AXEL Particuliere woningbouw Aan de Olivierstraat en de Robert- straat te Axel zal een plaatselijk aannemer een serie van 22 woningen bouwen in de particuliere sector. Van deze woningen zullen er vier ven-ij zen aan de Olivierstraat en achttien aan de Robertstraat (beide in plan- Oost). De woningnood zal door deze bouw weer een belangrijke stap bij zijn oplossing komen. De grond is reeds aangevraagd en zal vermoede lijk in de eerstvolgende raadsverga dering (op 26 januari a.s.) worden verkocht, zodat spoedig met de bouw begonnen kan worden. Feestavond christelijke bedrijfsgroepencentrale De Christelijke Bedrijfsgroepencen- trale te Axel organiseerde in „Het Centrum" een feestavond. Voorzitter A. van Houten sprak een openings woord. De toneelgroep Ko Bakker, die reeds een goede naam heeft in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, bracht het to neelstuk van Hans Nesna „De ooie vaar vergist zich" op de planken. Met een spontaan applaus van de aan wezigen werd deze vertolking be loond. In de pauze organiseerde de heer J. v. d. Herik, vice-voorzitter van de C.B.C., een attractieve verlo ting. Burgerlijke stand GOES."" Bevallen: N. J. M. de Wee—Fokke, d.; C- Lakké—Kik, ei. Ondertrouwd: K. Gondw-aard, 59 jaar en J. van Haveren. 39 jaar; A. J. van Oeveren, 26 Jaar en A. J. Gast. 25 jaar. J. J. Harthoorn, 25 jaar en A. OostdiJk, 21 jaar. Getrouwd: P. de Keijzer, 24 jaar en S. AI. de Keijzer, 21 jaar- Overleden: A. J. Guinée, 90 jaar. wed. v. C. Alewijnse: A. Bakker. 78 jaar. e. van J. P de Graag: w. van Wijk. 6G jaar, e. van S. Birkhoff; J. Goeree. 77 jaar, wed. van IC. v. Houte: C. Lokerse. 65 jaar, e. van C. M. Kole; M. J. op 't I-Iof. 78 jaar, e. van J. Lokerse: J .T. Moerland, 64 jaar; II. B. Meeuwsen, 17 jaar; w. van Boven. 87 jaar, w. van A- de Klerk. Marktberichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 307.704 stuks Handel redelijk. Notering: eieren van 50—69 gram f 8.51—9 74: idem van 60—65 gr. f 9.80—10.66; eendeëteren van SS—68 gr. f 839—9.16. idem van 68—72 f 9.26—949, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse etervetllng Bar- neveld—Ede. Weekaanvoer circa 1.200.000 stuks, waarvan er thans 429.600 werden geveild. Handel redelijk. Notering: eieren van 51—60 gr. f $.74—9.76, fdem van CO-Gö gr. f 10.00—10.75, Idem van 65—72 gr. f 10.91—12.10 alles per 100 stuks- Eiermarkt. Aanvoer 1.850.000 stuks. Han del redelijk. Notering: eieren van 57— 65 gr. f 9.75—11.00, algemene prijs f 10.20 per 100 stuks, kiloprijs 1.69, basis 60.5 gr. VISMIJN VEERE 21 januari. 1193 kg exportgarnalen 4.03— 14 kg schar 83 253 kg bot 64—80 208 kg wijting 55—61. 18 kg SDrot 51—58. 5 kg kabeljauw 1.00—1.07. GRAAXBEURS SINT-MAARTENSDIJK 21 Januari. Tarwe 31—32. Gerst 25—27. Haver 24—25. Kleine erwten 40—13. Schok kers 40—44. Koolzaad 35—43. Bruine bonen 120—125. Maanzaad 110—125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15