Nog geen geld uitgetrokken voor aanleg Goese insteekhavens WALCHEREN B. EN W. ARNEMUIDEN WILLEN NU GYMNASTIEKZAAL BOUWEN RAAD RITTHEM GARANT VOOR LENING MUZIEKVERENIGING MARKTBERICHTEN DONDERDAG 21 JANUARI 1960 PROVINCIALE Z K ti V W 8 E V O V R A N 7 6 RAAD VERLANGT NIEUWE EXPLOITATIE-OPZET Twee grote industriële bedrijven willen zich in „havenbekken" vestigen De plannen voor de aanleg van vier insteekhavens te Goes een project van 1.9 miljoen gulden zijn voor nkele weken van de baan. In aan sluiting op een eerder gedaan voorstel, dat tijdens de dinsdagavond ge houden vergadering niet werd aanvaard, zullen B. en W. van deze Zeeuw se kerngemeente een nieuw en uitvoerig overzicht geven van de gehele gang van zaken rond dit havenproject. Dat was het resultaat van twee uur debatereu in een door de pers bijgewoonde besloten zitting. De raad was niet karig met zijn kritiek op het voorstel van B. en YV. Met name de heren J. S. Visscher (p.v.d.a.) en AI. Loeve (a.r.) en N. E. van Santé (v.v.d.) betoogden, dat de toelichting van het college veel te summier was. Zij vroegen een duidelijke omschrijving van de plannen, inzagen van de tekeningen en een gespecificeerde exploitatie-opzet. Hoewel do raad „nog" geen krediet van 1.9 miljoen gulden toestond voor de aanleg van do insteekhavens werd wel een bedrag van f 37.500 gevo teerd als zijnde het gemeentelijk aandeel in het in uitvoering zijnde D.A. C.YV.-(grond)werk aan dit havenproject. Het verwijt van de raad aan B. en W., dat de bij het voorstel gevoegde exploitatierekening onvolledig was en vele vragen deed rijzen vormde voor burgemeester H. K. Michaëlis en wethouder J. H. Roose aanleiding een uitvoerige verklaring te geven. Zij voelden de moeilijkheden wel aan. maar de gemeente moet op dit stuk spoed betrachten. De wethouder Roose gaf een resumé van de stand van zaken. Dc oor spronkelijke opzet was aanleg van vijf insteekhavens, maar dit aantal is beperkt tot vier. Het plan werd in twee delen gesplitst. D.A.C.W.-subsidie werd aangevraagd en op vrij korte termijn verkregen. Het gemeentelijk aandeel in het D. A.C.W.-werlt bedroeg f 37.500. „He laas is dit bedrag nooit aan de raad gevraagd", aldus wethouder Roose. Tóch is men met de uitvoering van het grondwerk begonnen. In oktober toen men al aan het werk was getogen hadden B. en W. nog al tijd geen inzicht in de exploitatie. Berekend werd dat voor plan I insteekhaven 1 en 2 de grond f 25 per vierkante meter zal kosten. „Een onaanvaardbare prijs", zei de heer Roose. In samenwerking met de Grontmij is men vervolgens tot een nieuwe exploitatie-opzet gekomen, waarbij men door combinatie van de plannen I en n plan n omvat de insteekhavens 3 en 4 tot een aan vaardbare grondprijs kwam voor het gehele plan, namelijk f 8.per vier kante meter. Zelfs zou dan f 150.000 uitgegeven kunnen worden voor het aanbrengen van een negentig meter stalen dam- wand aan insteekhaven I. Grote industrieën Een lichtpunt daarbij was dat een hetonfabriknnt het oog hnd laten vallen op 8 ha. van het natte indus trieterrein, terwijl een fabriek van zwaar metaal met afzet naar Rotter dam en Antwerpen een voorkeur aan de dag legde voor een terrein van 3 ha. Beide bedrijven overwegen zich bij de toekomstige insteekhavens in Goes te vestigen. Een beslissing heb ben zij echter nog niet genomen. Het betonbedrijf zal op volle capaciteit draaiend, werk bieden aan rond 150 personeelsleden en het zwaar metaal bedrijf zal binnen twee jaar uitgroei en van een fabriek met 170 werkne mers tot een bedrijf niet bijna 300 man personeel. Als de gemeente Goes niets tc bieden heeft in de vorm van insteekhavens en dergelijke is de kans dat deze bedrijven zich elders vestigen niet te verwaarlozen. Voor Officiële publikaties VLISSINGEN. Spreekuur wethouder viut volkshuisvesting. De wethouder van volkshuisvesting te vlissingen maakt bekend, dat hij ver hinderd ls hedenmiddag spreekuur te houden. GEMEENTE VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat vorderingen wegens leveranties of werkzaamheden in 1959 gedaan of ver richt ten behoeve van de gemeente, zo spoedig mogelijk, doch in elk geval vóór 15 februari a s„ moeten worden inge diend ten stadhulze. Vlissingen, 19 januari i960. B. en YV. was het zaak spoed to zet ten achter de havenplannen. Burgemeester Michaëlis wees erop dat liet in dit licht gezien bijzon der moeilijk is een exploitatie voor het gehele terrein op te zet ten. „Vestigen de twee genoemde bedrijven zich in Goes, ja of nee?". „Zo lang we deze vraag niet bevestigend kunnen beant woorden zijn we ook niet safe wat de grondprijs betreft", aldus de raadsvoorzitter. „En daar hangt heel veel vanaf" zo voegde hij eraan toe. De heer Visscher kon het standpunt van B. en W. wel volgen. Hij was niet ongenegen zekere risico's te ne men. „De aanwijzing van Goes als ontwikkelingskern brengt nu een maal risico's met zich mee", zei hij. Hij wilde echter weten welke risico's de gemeente moet nemen. Het door B. en W. gedane voorstel achtte hij in deze vorm onaanvaardbaar. „YVe moeten ook weten hoe duur dit alles komt te staan als die vestigingen niet doorgaan", betoogde hij. Ook verscheidene andere raadsleden lie ten zich in soortgelijke bewoordingen uit. Aan d'e hand van kaarten gaven twee heren van de Grontmij vervol gens tekst en uitleg over de haven plannen, waarbij over en weer nog veel werd gepraat. Nadat de besloten zitting was opge heven ging de raad zonder hoofde lijke stemming akkoord met het voorstel een bedrag van f 37.500. het gemeentelijk D.A.C.YV.-aandeel- te voteren. B. en YY'. zullen nu schrif telijk een overzicht geven van de stand van zaken en de raad daarbij tevens uitvoerig over de diverse mo gelijkheden inlichten. In een volgende raadsvergadering zal het voorstel dan opnieuw aan de orde worden ge steld. Motorrijder reed tegen bus op Dinsdagavond na tien uur kwam het in de Stadhuisstraat te Middelburg tot een aanrijding tussen een bus van de Stoomtram YValcheren en een mo torrijder, die niet geheel rechts hield. Toen de buschauffeur J. W. J. van R. vanaf de Herenbrug de Stadhuis straat in wilde rijden naderde van de tegenovergestelde richting de motor rijder M. van S. uit Sint-Laurens die, omdat hij aan de linkerkant van de weg reed, moest remmen. De motor ging slippen en kwam met de bus in botsing. Persoonlijke ongelukken de den zich hierbij niet voor. Jeugdorkest „Melodia" gaf jaarlijkse uitvoering Voor een volledig uitverkocht „huis" heeft het Middelburgse Jeugdorkest „Melodia" woensdagavond in de gro te Schouwburgzaal de jaarlijkse uit voering gegeven, die zoals men van de Melodianen zo langzamerhand ge wend is, tot in de puntjes was ver zorgd. „Van dit. van dat, van alles wat" was de titel van een aardig program ma van muziek en schetsjes, dat de Melodianen met veel vaart en char me op de planken brachten. Zo werden stukjes opgevoerd als „Tante Hermien, Souvenir aan Val kenburg en Op zoek naar actualitei ten", die allen bij het publiek in sloegen. Het grootste deel van het program ma was echter gewijd aan de muziek waarbij pianiste Leni de Graaf de leiding had. Evenals op vorige uitvoeringen toon de zij ook nu weer, dat niet alleen de piano maar ook de accordeon voor haar geen geheimen heeft. In het nummer „Swing on the accor deon", waarin zij met enkele jeugu.- ge Melodianen voor het voetlicht kwam, toonde zij op duidelijke wijze haar virtuositeit op dit instrument. Ook bij het overige optreden toon den de Melodia-leden, dat zij voor deze jaarlijkse uitvoering weer hard hadden gestudeerd om alles verzorgd op de planken te brengen. Hierin zijn zij volkomen geslaagd. In de pauze was er een grote verlo ting met tientallen prijzen om de onkosten van het jeudgorkest te dek ken. GRIJPSKERKE Collectes De collecten in de herv. kerk te Grijpskerke hebben in de maanden november en december 1959 121-4,84 opgebracht. Bijna 6000 kg tijdschriften in lectuurhuisje van Rode Kruis RAAD VERGADERT DONDERDAG Verbinding door hal aan nieuwe openbare school Do gemeenteraad van Arneniuiden komt vandaag, donderdag om half acht in openbare vergadering bij een onder meer ter bespreking van een voorstel van B. en YY'. om liet college te machtigen aan do direc teur van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht op dracht te geven een plan te ontworpen voor een nieuw gym- nastiekgebouw. De bouw van een der gelijke zaal staat sinds 1956 op de urgentielijst. Tevens vragen B. en W. machtiging om voor de bouw van deze gymnas tiekzaal een partiële herziening van het uitbreidingsplan te ontwerpen. Bij de bouw van de nieuwe openbare 3chool is om verscnillende redenen van het uitbreidingsplan afgeweken, zodat deze school meer oostelijk is gebouwd. In verband hiermee en eveneens met het oog op de plnatsbe^ paling voor do nieuwe gymnastiek zaal hebben B. en W. een bespreking gevoerd met de directeur van de cen trale dienst, de stedebouwkundigen en de consulent voor de lichamelijke opvoeding, waarbij het college, werd geadviseerd do nieuwe gymzaal door middel van een hal te verbinden aan de nieuwe openbare school en wel aan de zuidwestzijde. Daardoor wordt één geheel ver kregen. Bovendien is dit uit finan cieel oogpunt gezien de meest aan vaardbare oplossing, zo betogen B. en W. In de toekomst zal dc oude school moeten verdwijnen, hetgeen volgens het college geen verlies zal zijn, omdat alle deskun digen het er over eens zijn, dat een verbouwing van dit zeer oude gebouw niet doelmatig en boven dien bijzonder kostbaar is. Daar bij komt nog, dat het gebouw vrij wel geheel gesloopt zal moeten worden. Unaniem waren de deskundigen ver der van oordeel, dat het aanbeveling verdient het geprojecteerde school terrein tc verleggen naar het terrein* De Middelburgse bevolking heeft het Rode Kruis lectuurhuisje op de AEarkt weer met gulle hand bedacht. In totaal werden er in het afgelopen 5888 kg tijdschriften en 636 eken in gedeponeerd. In de lande lijke ranglijst voor deze lectuorhuis- Jes bereikte Middelburg de zesde plaats. Gedurende de jaren 1957 tot en met 1959 werd er in Nederland in totaal respectievelijk 455.984, 541.827 en 610.724 kg tijdschriften aan het Ro de Kruis ter beschikking gesteld. Daarbij kwamen nog eens 45.847, 86.522 en 117.242 boeken. De Middel burgers deponeerden in die jaren respectievelijk 5233, 4962 en 5888 kg tijdschriften, alsmede 518, 677 en 636 boeken in het lectuurhuisje. Na dat het Rode Kruis in de Zeeuwse hoofdstad hiermee in 1956 een plaats behaalde, stelde het zich in de volgende jaren op de 5e, de 8e en' thans op de 6e plants. Zoals bekend verspreidt het Rode Kruis deze lectuur in vele rusthui zen, ziekenhuizen, sanatoria en kin dertehuizen in binnen- en buitenland. VLISSINGEN Stichting Vlissingse Nutsspaarbank Het aantal inleggingen bij de Stich ting Vlissingse Nutsspaarbank steeg in 1959 van 68.262 tot 73.570. In ons blad van woensdag werd dit aantal abusievelijk genoemd voor de inleg gers. Het aantal inleggers nam in het afgelopen jaar toe van 24.778 tot 25.810. Geen nieuwjaarsrede burgemeester van Goes Aan het begin van de woensdagavond in Goes gehouden raadsvergadering deelde burgemeester H. K. Michaëlis mede, dat hij de gebruikelijke nieuw jaarsrede nog in petto houdt. Hope lijk wordt het binnenkort nieuwjaar voor Goes, aldus de burgemeester. Verkoop kinderzegels Te Vlissingen is voor een bedrag van 1759,39 aan kinderzegels verkocht. Kapelaan Jespers nam afscheid van r.-k. verenigingen Een tiental Vlissingse r.-k.-organisa- ties en verenigingen heeft woensdag avond in de hal van de St.-Paulus- school aan de Adriaan Courtlaan een afscheidsavond op touw gezet voor kapelaan J. Jespers, die de Schelde- stad gaat verlaten In verband met zijn benoeming tot secretaris van het bisdom Breda. Alle Vlissingse vei'enigingen, waar van kapelaan Jespers leider of gees telijk adviseur is geweest in de afge lopen 3 V2 jaar, hadden deze avond een afgevaardigde gezonden. Vele woorden van dank werden dan ook tot de scheidende kapelaan gespro ken en bijna ieder van hen had een geschenk meegebracht. Aan het eind van de afscheidsbijeenkomst was er gelegenheid om de kapelaan persoon lijk de hand te drukken. De leiding van de avond was in han den van aalmoezenier C. Kroon, die de sprekers inleidde. De eerste, die zich met afscheids woorden tot kapelaan Jespers richtte was pastoor J. N. Kossen. Hij be schreef de scheidende als iemand, die „pas van het seminarie zich geheel aan de Vlissingse parochie had aan gepast en alles, wat hem werd ver zocht, weloverwogen en rustig aan pakte". Voor het Don Bosco-jeugd- werk sprak de heer C. Heeren en na mens leiders en leden van deze orga nisatie de heer P. Versteeg. De St.- Vincentiusvereniging had de heer J. M. Goedemondt afgevaardigd. Vaan drig J. Stouthart van de Verkenners beweging „St.-Willibrord" kwam lei der Jespers een miniatuur-verkenner als herinnering aanbieden en mej. T. Nijhuis vertolkte de waardering van de instuifbeweging. De laatste spre ker voor de pauze was de heer P. van Bellegem, die de commissie Gerepa- trieerdenzorg vertegenwoordigde. Na een korte pauze kwamen nog aan het woord de heren J. Schoonderoord namens de Mater Amabilisschool. W. M. Jansen voor de bijkerk te Sou burg. J. de Bruyne voor de r.-k.-scho len en Frans de Poorter voor de Ka- jottersbeweging. WESTKAPELLE Onderlinge damcompetitie De damclub D.E.S. te Westkapelle speelde dezer dagen een aantal wed strijden voor de onderlinge competi tie. De uitslagen waren: Gevorderden: J. BrasserJ. v. Roo- ijen 02; J. Houmes Az.J. Hou- mes Wz. 11; J. Houmes Az.R. Gabriëlse 20; J. Houmes Wz.P. Hengst 20; J. BrasserP. Hengst 20; J. Houmes Wz.J. v. Rooijen 02; K. HoumesR. Gabriëlse 02; J. BrasserK. Houmes 11. Beginners: H. v. Rooijen—J. v. Roo ijen 0—2; L. de Witte—J. de Witte 92; J. de WitteJ. v. Rooijen 0 2; L. de WitteJ. Gabriëlse 02; J. GabriëlseK. Roelse 02; W. Lie- venseH. v. Rooijen 2—0; J. Simon- seJ. Huiszoon 20; P. de Witte J. Gabriëlse Ö-2; K. RoelseJ. Huis- zoon 02. RAAD VERGADERDE In plaats van subsidie voor aanschaf uniformen In zijn nieuwjaarsrede tijdens de de zer dageu gehouden raadsvergade ring memoreerde burgemeester P. Daniëlse van Rittheni onder nieer do elektrificatio van dc afgelegen boer derijen. Wethouder Joh. Cevaal dank te de burgemeester voor hetgeen hij in het afgelopen jaar voor de ge meente lieeft gedaan. Gedeputeerde Staten hadden bezwaar gemaakt te gen het verstrekken van een subsi die van 2500,voor de aanschaf van uniformen voor de muziekver eniging O.N.D.A. De raad besloot thans de rente en aflossing van eeh annuïteitslening gedurende 10 jaar tegen 4% te garanderen. Hiervoor zal jaarlijks een subsidie van 312, worden verleend. De raad ging met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een rekening courant-overeenkomst tot een bedrag van f 50.000,aan. De leden van de woonruimtecommis sie, de heren W. Cevaal Az.. J. de Lange, Jac. Osté, H. C. A. Varel en J. H. Vink werden herbenoemd. De raad ging voorts akkoord met de ge meenschappelijke regeling school- artsendienst. De rekening 1959 van waar een openbaar gebouw is gepro jecteerd terwijl op do plaats waar het speelterrein is aangegeven een school en een verenigingsgebouw dient te worden geprojecteerd. Voorts vragen B. en W machtiging om aan de directeur van de centrale dienst opdracht te geven een plan te maken voor het bouwrijp maken van een terrein tussen de Langstraat en de Schoolstraat voor de bouw van de nieuwe bijzondere kleuterschool, waarvoor de raad reeds eerder be sloot medewerking te verlenen. B. en W. stellen vervolgens voor om de brug over de watergang naar de gemeentelijke vuilstortplaats te ver kopen voor het bedrag van 540,90. het Burgerlijk Armbestuur met een totaalbedrag van 6363,werd aan geboden. De heer Jac. de Lange merkte naar aanleiding van een be paald ondersteuningsgeva! op, dat hij er over verwonderd is, dat de diaco- nio der Nederlands hervormde kerk als instelling van barmhartigheid hierin niets bijdraagt. De beide wet houders waren het met deze ziens wijze van de heer de Lange geheel eens. De heer Machielse zei, dat de diaconie buiten deze gevallen om toch ook wel iets doet. De begroting voor 1961 van het Burgerlijk Armbestuur werd aan genomen met een som van ƒ4000 aan gemeente-subsidie. Het be drag per leerling voor het bijzon der lager onderwijs werd voor 1960 vastgesteld op 45,per leerling. De gemeenterekening 1957 werd eveneens vastgesteld. De uitgaven van de gewone dienst bedroegen 64.732,de inkomsten 61.2817 dus met een batig saldo van ƒ3451. Besloten werd op instigatie van Ge deputeerde Staten het uitbreidings plan in hoofdzaak opnieuw vast te stellen. Financiële medewerking werd verleend aan een brochure inzake de economische ontwikkeling van Wal cheren (n.l. 5 cent per inwoner). Aan Bouw- en Woningtoezicht zal op dracht worden gegeven tot het ma ken van een rioolwaterzuiverings installatie vólgens het systeem van dl*, i.r. Pasveer. De raad verstrekte de Vereniging Rijwielpad Walcheren een subsidie van 25,benevens 4 cent per inwoner. Aan de Federatie Nazorg van het Buitengewoon Lager Onderwijs werd een subsidie verleend van 8 cent per inwoner per jaar. De gemeentereke- ningen 1955 en 1956 waren door Ge deputeerde Staten definitief vastge steld. De totale kosten van de elek trificatie van afgelegen boerderijen hebben tot op heden 25.000,be dragen, Bij de rondvraag bepleitte de- heer Machielse over tc gaan tot de aankoop van een graflift, waartoe de raad besluit. die lekkere drop heet KLAROP! fijn FAAM fantastisch VRUCHTENVEILING TERNEUZEN Per stuk ln centen Bloemkool B tl 63. afwijkend 14—54. Knolselderij A 28—SO. B 23—-26. C 1018 Per kg Glasandijvte 84 Rodekool A II 38—40, B n 18—18 Boeren kool 3S—37. Breekpeen B 21—22. B II 5— 12. Savoolekool A 3041. afwijkend 17 Wittekool afwijkend 14—15, Waspeen A II 43, B 37—39, A II 40—81, B II 37—50. af wijkend 22. Knolselderij j 41, afwijkend 15—19 Spruiten A II 15—43, B II 15—36 Uien I 22—28, II 12—17. Witlof A 40-47. A II 30-46, B 35—46, B II 30—10, afwijkend 5—37. Appelen Golden Delicious II maat 80-85 78, 75-80 75, 70-75 74, 65-70 67. 60-05 60. grof 66—70, fijn 52. Jonathan II maat 80-85 70. 75-80 70—73, 70-75 70, 65-70 66. 60-65 59—61, grof 53-62, II D 43—43, fijn 44-49. Goud- reinetten II maat 5 85—90, 75—85. 65—75. 46—55, II D 40—44, grof 46-50. 35—40 Winston I 05. fijn 50—55. Zoete Ermgaard grof 58—61. fijn 39-41. Peren. Doyenne du Cornice II 85-90 70. 80-85 76, 75-80 88. 70-75 92, 65-70 87. II D 60. grof 62—71, fijn 48—67. Saint Remy grof 38—41. fijn 35 EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Elernotcrlngen van de Coöp Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom Ingaan de donderdag 21 januari a.s Prijsklasse 0 16 cent, I 15 cent, u 14 cent, lil 13 cent. IV 12 cent, V 11 cent. Kantonrechter behandelde ingewikkelde botsing Zaak werd voor onbepaalde tijd aangehouden Y'oor de waarnemend kantonrechter te Middelburg, mr. T. YY'. Attema, stond woensdagmiddag terecht de in Rusland geboren diamantair-volontair M. B., thans woonachtig in Antwer pen. Hij had on 1 november van het vorige jaar volgens de dagvaarding op de rijksweg bij Rilland-Bath met zijn auto niet geheel rechts gehouden en was vervolgens voor een uit de te genovergestelde richting komende auto niet behoorlijk naar rechts uit geweken. Volgens de gemachtigde van B., mr. O. J. van Noord uit Vught, reed zijn client wel behoorlijk rechts, terwijl de tegemoetkomende auto de weghelft van B. gedeeltelijk bereed. Als getuige werd gehoord P. N. P. uit Zaandam, die een auto bestuurde, die in dezelfde richting als B. reed, name lijk Bergen op Zoom. Hij verklaarde de Belgische auto over het midden van de weg te hebben zien rijden, tot twee maal toe, met de linker wielen over het midden van de wegas. Ver volgens verklaarde één der inzittenden van de uit Bergen op Zoom komende auto J. T. M. C. uit Middelburg, dat volgens zijn idee deze auto goed rechts gereden had. Daar de raadsman nog een getuige- a-décharge wilde horen en ook de of ficier van justitie, mr. J. L. Andreae nog nadere gegevens wenste van de bestuurder van de auto, die uit Ber gen op Zoom kwam, werd de zaak voor onbepaalde tijd aangehouden. De graanhandelaar A. B. uit 's-Heer- Abtskerke was ten laste gelegd op 27 oktober 1959 op de kruising Buys Ballotstraat en rijksweg te Kloetinge geen voorrang te hebben verleend aan een vrachtauto, die over de rijksweg reed. B. kwam uit de Buys Ballot straat gereden en stopte toen om het verkeer over de rijksweg voorbij te laten gaan. „Ik stond met de wielen op het fiets pad en wellicht enkele decimeters met de neus op de weg", verklaarde ver dachte. De vrachtauto reed over de band langs de weg, terwijl hi volgens B. toch de gehele weg tot zijn beschik king had. Bovendien had de chauffeur tegenover B. verkaard dat hij zijn wagen niet geheel in zijn macht kon houden. De officier wilde er rekening mee houden, dat andere auto's zonder moeite konden passeren. Iets te ver doorrijden op de rijksweg is B. nood lottig geworden, zo betoogde de offi cier, die voor deze formele overtre ding een boete eiste van f 15, die de kantonrechter in zijn vonnis conform overnam. Levering betonartikelen rijkswegen aanbesteed Woensdagochtend is aan het bureau van rijkswaterstaat te Middelburg aanbesteed het leveren van betonar tikelen voor het onderhouden van de rijkswegen op Zuid-Beveland en Walcheren gedurende 1960. Van de elf inschrijvers was de firma Jac. Haringman en Zoon uit Goes met f 67.380,50 de laagste. Voor de overige inschrijvers werden de volgende bedragen genoteerd: 2. A. Smit, Lewedorp f 67.662.50; 3. Comm. Y'enn. Betonfabriek „De Vliet" te Steenbergen, f 69.681,75; 4. N.V. v/h Van Waning en Co. te Rot terdam f 70.183,50; 5.Joh. C. L. F. Blijenberg. Hulst f 70.606.50; 6. Duin- ker Verruyt N.V., Alphen a/d Rijn, f 71.689.00; 7. Pit Beton N.V. Mid delburg, f 72.338.00; 8. Comm. Venn. Betonindustrie „Zwammerdam" te Zwammerdam, f 73.157,50; 9. N.V. Handelmij. „De Hoop", Terneuzen, f 75.132,00; 10. Joh. Griep, Bruinis- -- f 75.499.00; 11. Betonindustrie Holland N.V., Westervoort f 76.113.00. Voorbereidend werk in Goes voor infra-structuur Op korte termijn zal :n Goes een aanvang worden gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden In het kader van de infra-strucuur. De raad voteerde woensdagavond een bedrag van f 25.000 voor dit doel. VEILING V.V.Z.B. GOES 20 januari Groenten. Per kg: Spruiten AI 45—50. AII3 24G, BI 26. Bil 20—28. afwij kend 18. Witlof AI 53. Bil 38. Groene sa vooiekool 14—22 Rodekool 24—25. Boeren kool 6—28. Andijvie I 60-65. II 50. Uien 10—20, stek 4—5. Prei 1 52—55, II 37. Peen II 14—15. Bintjes 15. VEILING KAPELLE 20 Januari. Bramley Seedling op monster 1 80 en op 75.10—75 80. I 70-80 67.10, III grof 47. Ill fijn 30. Golden Delicious ex, 80-85 85. I 80-85 78. I 75-80 79—87, I 70-75 75—88, I 65-70 68—77. I 60-65 59—64, II 75-80 68—78 II 70-75 67-79, II 65-70 66—70. II 60- 65 54—60. II D 41—47. Ill grof 54-62, III fijn 35—44. kroet 20—24. Jonathan I 80-85 00—66, I 75-80 66—72. I 70-75 67—72. I 65-70 65—69, I 60-65 56—59. II 75-80 57—68, II 70- 75 56—67. II 65-70 54—83. II 60-65 50—50, II D 39—41, III grof 41-53, III fijn 32—43, kroet 17—20. Goudrelnettè I 75-85 57—61, I 65-75 56—61. II 75-85 54—58. II 65-75 53, II D 40-42. III grof 48-51, III fijn 83—37. Winston I 75-80 6365, I 70-75 68. I 65-70 63—64, I 60-65 51—52. I 55-60 39—49, II D 31—32. UI grof 35—43. Ill fijn 35 Laxton Superbe I 75-80 68 I 70-75 74. I 65-70 70, I 60-65 55. II D 26. III grof 47. Hl fijn 23. kroet 17. Lombard Calville. I 80-90 63. I 70-75 52, I 75-80 57, m grof 50. Zoete Erm gaard I 55-65 50—52, II 55-65 47—49, II D 43. in fijn 27—40, kroet 17. Saint Remy I 75-30 33—36, I 65-75 31—37, II D 27—20, III grof 26—33, III fijn 22—26. II 75-8S 30— 32, II 65-75 29—33, Pondspeer I 75-85 29. I 65-75 25 Doyenne du Cornice I 65-75 83. Gleser Wildeman II 60-60 57. Comtesse de Paris II 65-75 3G, II 29 Conference III gr. 61. Souvenir du Vacheur II 60 21. IJsbout II 60-65 29. Groenten Savoolekool 20—26. Sprultkool 2948. Boerenkool 12—25. Rodekool 27 Wittekool 19—28. Witlof 32—43. KooiraDen 2. J. Mijs en K. J. Hoving 25 jaar notaris Twee Zeeuws-Vlaamse notarissen vieren vandaag (donderdag) hun 25- jarig ambtsjubileum. Het zijn nota ris J. Mijs uit Oostburg en zijn colle ga K. J. Hoving te Terneuzen. Notaris Mijs begon zijn opleiding tot kandidaat na de Eerste Wereldoor- log bij notaris Ittman te Middelburg. In 1923 slaagde hij in Den Haag voor het kandidaatsexamen. Daarna werkte hij op het kantoor van zijn vader, notaris A. Mijs te Oostburg, wiens opvolger hij werd op 21 janu ari 193o. De heer Mijs bekleedt in West Zeeuwsch-Vlaanderen boven dien nog tal van openbare functies. Notaris Hoving studeerde in Gro ningen voor kandidaat. Hij slaagde voor dit examen in 1927. waarna hij als zodanig werkzaam was te Grote Gast. De heer Hoving werd op 21 januari 1935 benoemd als notaris te Terneuzen als opvolger van wijlen notaris P. Callenfels. Ook de heer Hoving vervult verscheidene functies in het openbare leven. Veel belangstelling voor hengstenkeuringen te Goes Op de Grote Markt te Goes werden woensdag 22 hengsten aangevoerd voor de verplichte hengstenkeurin gen van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard Van deze 22 hengsten werden er 10 afgekeurd. Eén van de aangevoerde dieren werd toegelaten tot het keur- stamboek. namelijk Anton van Othe- ne van YVillem de Buck en Zn. te Meliskerke. Goedgekeurd werden: Frits van Zee duin van Jan Maljaars Jzn te Oost- kapelle; Nico van Heikant van C. Mesu te Nw.- en St.-Joosland; Leon van Roza van Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle; Eric van Moustic van E. Koppejan Jzn te Werendijke-Zou- telande, P.. Dingemanse te Zoutelan- de en P. Wisse te Biggekerke; Carlo van Willem de Buck en zn. te Me- liskerke; Gambo van de Liter van Willem de Buck en zn. te Melisker- ke; Costaud van Nieuw-Linde van Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle; Unicum van Monnikenhof van fa. D. A. Timnierman en zn. te Kattendij- ke; Nico van Hoosterhof van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; Max van Lindershof van Willem de Buck en zn. te Meliskerke en David en J. dei- Weduwen te Kerkwerve, C. Padmos te Eikerzee. L. P. Hanse te Noord- welle, J. R. P. Berman te Dreischor en A. N. Steendijk A.Jzn te Nieu- werkerk. Er bestond voor deze keu- rihgen veel belangstelling. „Schuttershof" in Goes krijgt nieuwe exploitant Het Schuttershof te Goes krijgt per 1 mei a.s. een nieuwe exploitant. B. en YY'. hebben machtiging gekregen van de raad om deze schouwburg zaal te verhuren aan de heer Bordui uit de Jacob Roggeveenstraat te Goes. De nieuwe exploitant heeft zich bereid verklaard f 2850huur per jaar te betalen. De overeen komst heeft een geldigheidsduur van 2 jaar. B. en W. verwachten, dat het minis terie van maatschappelijk werk over 2 tot 3 jaar gelden beschikbaar zal stellen om het „Schuttershof" ingrij pend te restaureren. Deze toekomsti ge verbouwing was oorzaak, dat di verse gegadigden (bierbrouwerijen) zich terug hebben getrokken. Zij wil den de schouwburgzaal voor een lan gere periode huren Dc huidige ex ploitant van het „Schuttershof", de heer J. Brandenburg beëindigt de ex ploitatie per 1 mei a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3