Zestien „Elbe"-runners keerden per vliegtuig terug 6 ZWITSALETTEN TEKKO TAKS en de Atoompantoffels LUCHTVAARTOVERLEG IN WASHINGTON ONDERBROKEN EMK1 ut de ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 18 JANUARI 1960 AVONTUURLIJKE TOCHT OP PACIFIC Admiraal in vol ornaat nam afscheid van vliegdekschip I)e 16 runners van L. Smit en Co's Internationale sleepdienst te Rotterdam die vrijdagavond op Schiphol aankwamen, weigerden aanvankelijk een mond open te doen over de gebeurtenissen, die half december op de Paci fic hadden plaatsgevonden, toen de sleepboot „Elbe" tijdens zwaar weer last met de schroef had gekregen nadat een tros, verbonden met een der beide voor de sloop bestemde Amerikaanse vliegdekschepen, was afge- kuapt. Met zijn keurig bijgehouden logboek voor zich gaf Brinkman, die reeds zeven jaar bij Smit werkt, data en bijzonderheden, die werden aangevuld door onopgesmukte feiten van Varekamp, die van zijn 14e jaar af vaart en nu 28 is. En hier volgt hun gezamenlijk verhaal Och. kom", en de vier runners, die op Schiphol waren gebleven om het on derhoud bij te wonen, knikten beves tigend, „een bries op een baggermo len vind ik minder amusant dan een gebroken tros op een vliegdekschip. Wat er daarna gebeurde, is heel een voudig. Men heeft geschreven, dat er ;een radio aan boord was van de bel le vliegdekschepen. Dat was ook niet nodig, want zowel Brinkman als ik was in het bezit van een zendertje en een ontvangertje, een soort walkie -talkie, waarmee we constant met kapitein Poot in contact stonden. We hadden n.b. drie reservebatterijen voor die verbinding bij ons. De „El be" heeft de geknapte kabel opge draaid en daarbij is de tros onder de Op 1 oktober vorig jaar vertrok de „EJbe", die 4000 p.k. kan ontwikke len, naar New York. Aan boord be vonden zich 24 man met de kapitein Arie Poot op de commandobrug en verder 16 runners, twee groepen van acht. die de beide vliegdekschepen ..Guadalcanal" en „Mission Bay" zouden bemannen. De beide schepen waren voor de sloop bestemd en de opdracht luidde ze naar Hïrao, vlak bij Kobe in Japan, te brengen. Zoals gebruikelijk bevond zich geen Amerikaans of ander personeel aan boord van de beide vliegdekschepen. Elke groep van acht man was vol komen verantwoordelijk voor de goe de gang van zaken gedurende de zee sleepvaart. Op 17 oktober vertrok de ..Elbe" uit New York en op 30 okto ber arriveerde de sleep bij Cristo bal. Daarvoor had men nog een on verwacht avontuur beleefd. In de buurt van Cuba verschenen plotse ling di'ie hefschroefvliegtuigên die alle op de „Guadalcanal", waarop Kees Varekamp dienst deed, neer streken. Uit een van deze helikopters stap te in vol ornaat rear-admiral Gal- lory, die in de laatste wereldoor log dit vliegdekschip onder zijn commando had gehad en nu het schip naar de sloper ging. even afscheid kwam nemen en daarbij herinneringen ophaalde, wat er zo allemaal in de oorlogsjaren met de „Guadalcanal" was ge beurd. Na het Panamakanaal te zijn gepas seerd ging het rechtstreeks op Hono- loeloe aan waar de „Elbe" met zijn sleep van twee vliegdekschepen op 'Z december aankwam. De volgende dag werd alweer vertrokken. Op 15 december woedde er een zware pas saat met windkracht 8 en stoten tot tegen de 12. „Zo erg Is dat nu niet, we zijn wel wat anders gewend en eerlijk gezegd", zo verklaarde Vare kamp, „ik heb ine tóen op dat vlieg dekschip veiliger gevoeld dan gedu rende de laatste dagen in die DC-4, van Japan naar Nederland". ,.'s Ochtends om 4 uur kwam ik op wacht. We waren toen 500 zeemijl van Wake. Een paar minuten daarna was de tros gebroken. Ik hoorde het aan de sleepketting. die tegen de huid klonk. Dat de tros brak heeft niets met de harde wind en de hoge zee te maken gehad. Want eigenlijk was de zware ring, die de bevesti ging op de voorloper betekent, stuk gegaan, een zeldzaamheid, mag ik wel zeggen. Gevaarlijke situatie Arbeider verdacht van moord op zijn vrouw Een van de drie moorden op vrouwen die de afgelopen weken Groot-Brit- tannië in beroering hebben gebracht, schijnt te zijn opgelost. Scotland Yard heeft de 29-jarige arbeider Evan Carter uit een dorp in de om geving van Cardiff aangehouden op beschuldiging van moord op zijn vrouw. Twee weken geleden had Carter, naar zijn zeggen, zijn 32-jarige vrouw Ruby vermoord in bed gevon den. Bij haar lag hun zesjarig zoon tje Alan dat ernstige verwondingen had. Volgens de artsen die het kind behandelen, zal Alan, ook al zou hij het overleven, gedeeltelijk verlamd en geestelijk gestoord blijven doordat zijn hersens zijn beschadigd. Enige dagen geleden had Carter voor. de televisie aangedrongen op intensi vering van de nasporingen naar de moordenaar van zijn vrouw. Toen hij van een bezoek aan zijn kind in het ziekenhuis te Cowbridge terugkeerde, werd hij in hechtenis genomen. Zaterdag verklaarde hij onschuldig te zijn. Morgen zal hij opnieuw voor komen. schroef terechtgekomen; als het wat rustiger weer zou zijn geweest had den de mannen van de „Elbe" dat karwei onmiddellijk zelf geklaard, maar onder deze omstandigheden ging het moeilijk. Bovendien lag het andere vliegdekschip, de „Mission Bay", nog vast. Natuurlijk was de si tuatie niet prettig, maar we hebben wel eens voor hetere vuren gestaan". Op 17 december kwam een Ameri kaanse destroyer in de buurt en een dag later arriveerde het in dienst zijnde Amerikaanse vliegdekschip de „Bon Homme Richard" bij het konvooi. De bemanning van dit .schip bleek inderdaad uit „goede ménsen" te bestaan, want een hcfschröefvlieg- tuig steeg op en liet aan een tros boven de beide oude vliegdekschepen kerstpaketten voor de 16 runners zakken. „Het was een fantastisché ver rassing", vertelde chef-runner Brinkman, „want er zat een kal koen in, vers fruit, een blik- ham, een feestsigaar, en weet ik wat al meer. De destroyer en de „Bon Hom me Richard" bleven in de buurt totdat de „Clyde" van onze maatschappij en de Canadese sleepboot „Sudbury II" kwamen opdagen. De „Clyde" onder com mando van kapitein Arie van Dorp maakte de „Mission Bay" vast en de „Sudbury II" nam de „Guadalcanal" voor zijn rekening. Op 18 december ging de „Clyde" weg en een dag later vertrok de* „Sudbu ry II" op weg naar Japan. Niet lang daarna had de bemanning van de „Elbe" de trosmoeilijkheden ge klaard". Op 8 en 9 januari zijn de 16 runners in Hirao bij Kobe aangekomen. De vliegtocht terug had drie dagen ge duurd. STAATSSECRETARIS STIJKEL IN NEDERLAND Hevige weerstanden tegen landingsrechten K.L.M. De leider van de Nederlandse delega tie, die in Washington luchtvaarton derhandelingen voert met de Ameri kaanse delegatie, de staatssecretaris van het ministerie van verkeer en waterstaat, de heer E. G. Stïjkel kwam zondagmiddag op de Amster damse luchthaven aan, waar de pre sident-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler ter verwelkoming aanwezig was. De heer Stijkel zal gedurende enkele dagen voor verschillende conferenties in Nederland vertoeven en vrijdag avond 22 januari naar de Verenigde Staten terugkeren. Op maandag 25 januari worden de besprekingen tus sen de Amerikaanse en de Neder landse delegaties in Washington her vat. Prinses Beatrix woonde gala-concert bij Zaterdagavond heeft prinses Beatrix in het Koninklijk Instituut voor de tropen te Amsterdam een gala-con cert bijgewoond, waarvan de op brengst is bestemd voor het Comité vluchtelingenjaar 1959-1960. Het na tionaal jeugdorkest gaf deze uitvoe ring onder auspiciën van de Lions- club Amsterdam, een onderdeel van Lions Internationa!, een organisatie die zich o.a. ten doel stelt mede te werken tot het bevorderen van we derzijds begrip tussen de volkeren der wereld. In de pauze werden de dirigent van het orkest, de directeur de heer Max Vredenburg, mevrouw Van Swol- Brouwenstijn en twee bestuursleden van de Lions club aan de prinses voorgesteld. Na afloop vertoefde de prinses nog enige tijd met de orkest leden in het restaurant, waar de ze ventienjarige celliste Edith Neumann haar een grammofoonplaat overhan digde met een tweetal door het or kest uitgevoerde werken. Brengt Eisenhower ook bezoek aan Suriname? Naar in Paramaribo wordt vernomen heeft de regering van Suriname de Nederlandse ambassadeur in Washing ton verzocht na te gaan of het moge- gelijk is, dat president Eisenhower tijdens zijn komende reis' door La tijns Amerika ook een korte tussen landing maakt in Suriname. Hij zou dan kunnen landen op het nieuwe, voor straalvliegtuigen ge schikte vliegveld, hoewel dit nog niet officieel is geopend. Op Schiphol verklaarde de heer Stij kel, dat in de komende dagen tech nische vraagstukken, die o.m. be trekking hebben op liet van Neder landse zijde te produceren materiaal teneinde aan te tonen welk vervoers- potentieel te verwachten valt op de lijn AmsterdamLos Angeles v.v., aan de orde zullen komen. De heer Stijkel gaf zijn indrukken van de on derhandelingen, die op 7 januari zijn begonnen, als volgt weer ,,De weerstanden van bepaalde zijden in de Verenigde Staten inzake het verlenen van de landingsrechten in Los Angeles zijn niet te onderschat ten. Niettemin ben ik nog meer dan te voren overtuigd van de redelijk heid van het Nederlandse verzoek. Gedurende de periode, die sinds 7 januari is verlopen, heb ik geen za kelijke argumenten gehoord, die de indruk zouden geven dat het de Amerikaanse regering gemakkelijk zal vallen op zakelijk verantwoorde gronden het verzoek af te wijzen. En wat de verdere vooruitzichten betreft, de Nederlandse delegatie is vastbesloten haar standpunt te genover de Amerikaanse regering te blijven verdedigen en hoopt dat aan de andere zijde begrip voor de argumenten van Nederlandse zijde bestaat. Niet alleen van Ne- derlandse zijde worden argumen ten naar voren gebracht. Ook uit de omgeving van Los Ange les en uit de stad zelf bestaat, naar thaus wel bekend is geworden, grote belangstelling voor bet openen van deze lijn, factoren, die de Ameri kaanse delegatie niet over het hoofd kan zien. Op de dag voor mijn ver trek heb ik een verklaring van de Amerikaanse delegatie aangehoord en naar mijn mening stond daar niets in. wat niet van onze kant weerlegd zou kunnen worden." Vliegverbod Martin Mariners definitief Naar aanleiding van het ongeval met de Martin Mariner nabij Fakfak in Nieuw-Guinea, op 17 december 1959. deelt het departement van defensie het volgende mede: „Hoewel het onderzoek nog niet kon worden afgesloten, is de voorlopige in druk, dat de vlieger voor oefening een landing heeft willen uitvoeren, onder moeilijke omstandigheden van wind en zeegang. Het vliegtuig is daarbij waarschijnlijk op ongelukkige wijze aan het water gekomen en ten gevolge daarvan omgeslagen. De tot nu toe verkregen inlichtingen zijn r.og niet voldoende om definitief de oorzaak te kunnen vaststellen, zodat het onderzoek wordt voortgezet. Aangezien met dit type vliegtuig in de afgelopen jaren een reeks tegenslagen van uiteenlopende aard wérd onder vonden. heeft de minister van defen sie thans bepaald, dat door de marine- luchtvaartdienst niet meer met de Martin Mariner zal worden gevlogen. Reeds geruime tijd is de vervanging van de Martin Mariner bestudeerd en op korte termijn kan de beslissing inzake de bestelling van vervangende vliegtuigen tegemoet worden gezien. Teneinde reeds nu in de bestaande behoefte aan transport, opspo- rings- en reddingsdiensten en der gelijke te voorzien, worden enige Dakoto-vliegtuigen van de Konink lijke Luchtmacht door de marine luchtvaartdienst overgenomen; de ze vliegtuigen worden binnenkort naar Nieuw-Guinea gedirigeerd". Verdronken runner bij Skipsea aangespoeld Op de Engelse kust bij Skipsea onder Hull is zaterdag het stoffelijk over schot aangespoeld van een man, waarschijnlijk een van de twee run ners op de Engelse baggermolen „Port Sunlight", die verging tijdens de storm op 7 december. Het gevonden lichaam is dat van de 54-jarige C. de Back. Met nog drie andere runners had hij de bagger molen, die werd gesleept door dc „Titan" van bureau Wijsmuller, ver laten in een rubberboot. Twee mannen hebben toen de kust kunnen bereiken. Het stoffelijk over schot van een van de twee vermisten spoelde al vrij spoedig na het onge luk aan, thans is dus het tweede slachtoffer aangespoeld- Het lichaam werd herkend door de initialen B. W. op de overal van de man. De dood op de weg Op de Wolweg- te Stroe in de gemeen te Barneveld is zaterdagmiddag een bestelauto, bestuurd door de heer E. Brunekreeft aan het slippen geraakt tengevolge van de gladde weg. De auto schoot over de berm langs de weg in een sloot. Een portier van de auto sloeg open en het 3%-jarig zoontje van de be stuurder werd uit de auto geslingerd. Hij kwam onder de auto terecht en was op slag dood. De bestuurder van de auto werd niet gewond. Zaterdagavond is de 84-jarige heer J. de Petiet bij het oversteken in Amsterdam door een passerende per sonenauto aangereden. De heer De Petiet werd naar het Weesperplein- ziekenhuis overgebracht waar hij kort na aankomst aan zijn verwon dingen overleed. Man te Jutphaas door gasvergiftiging overleden De 76-jarige J. Verbaan, wonende op het Kerkveld te Jutfaas, is in de nacht van zaterdag op zondag door gasver giftiging om het leven gekomen. Zijn 73-jarige echtgenote, mevrouw W. Verbaan-Arlar, is naar het Stadsaka- demisch ziekenhuis te Utrecht ver voerd en verkeert nog in levensge vaar. Hoewel er wel een hoofdhuis voor de woningen ligt, zijn de huizen al daar niet op het gas aangesloten. De familie Th. van de Berg, die naast de slachtoffers woont, had zaterdag avond al een gaslucht waargenomen. De rijkspolitie te Jutphaas en arbei ders van het gasbedrijf te IJsselstein zijn daarop de gehele nacht bezig ge weest met het controleren van de hoofdbuis. De familie Van de Berg heeft daarna nog enige uren geslapen, maar man, vrouw en kind waren bij het ont waken zo ziek, dat een arts werd ge waarschuwd. Deze en de inmiddels weer gewaarschuwde politie consta teerden wederom een gaslucht, waar na men een onderzoek bij de familie Verbaan instelde. Beide mensen lagen nog te bed, de man was reeds over leden. Schorsing burgemeester Bij koninklijk besluit van 15 januari is met ingang van 18 januari de heer S. J. van Rooyen, burgemeester van Sleen, voor de tijd van drie maanden geschorst. Gratificatie Rotterdams gemeentepersoneel Hoewel het B. en W. van Rotterdam bekend is, d3t de minister van bin nenlandse zaken ernstige bezwaren heeft tegen het toekennen van een gratificatie 3an het gemeenteperso neel, hebben zij toch zaterdag de ge meenteraad een voorstel doen toeko men, waarin de raad verzocht wordt zijn goedkeuring te hechten aan een gratificatie voor het gehele personeel. Deze zou kunnen bestaan uit een week loon of salaris met een mini mum van zestig gulden en een ma ximum van honderd gulden. Donder dag zullen de raadsleden een beslis sing moeten nemen over het voorstel, waarmee een bedrag van anderhalf miljoen gulden is gemoeid. Drie is teveel Johan Blaaser had in het T.V. K.R. O.-zaterdagavondprogramma „Drie is teveel" alle lachtkanonnen opge steld, die er te vinden waren. Iedere tien seconden was er reden voor een lachbui. Het is nu eenmaal zo, dat men om dit soort humor kan gieren, of er helemaal niet om kan lachen. Wel, wij menen dat de kijkers zich best hebben vermaakt, al werd het lachwerk wel wat al te lang uitge sponnen. Joop Doderer en Sara Hey- HOOG EN LAAG WATER 19 januari Vlissingen Terneuzen Hansweerl Zierikzee Wemeldinge -T- nap uur meter 5.04 1.89 5.34 6.04 6.24 6.55 2.05 2.17 1.30 1.58 -r nap li ui' meter 17.'32 2.02 17.58 18.36 Ï8.55 J9.20 2.18 2.34 1.53 1.80 nap uur meter 11.47 2.07 12.12 0.03 12.19 0.09 2.23 2.06 1.66 1.56 nap uur meter 23.46 1.72 RADIO- EN T.V.-RUBRIEK AAA 2\oren, 310R en.... sclmjven blom schoten de meeste lachprojectie- len op de camera's af. Ze deden het vakkundig. Met kunst had het alle maal niets te maken. Maar dat mag soms een keertje. De radio doet het jaar in jaar uit iedere week, tot groot vermaak van duizenden luisteraars, van wie velen Inmiddels kijker zijn geworden. De zondagavond van de A.VJl.O. opende weinig nieuwe perspectieven, of het moest al zijn door het uitste kende timen, dat bewees, dat toch niet elke uitzending hoeft uit te lo pen. Het was precies tien uur toen de sport aan bod kwam. We zagen een boeiende laatste causerie (helaas) van Pierre Janssen, die zich in vier praatjes ontwikkelde tot een der per soonlijkste Nederlandse televisiespre kers, een niet al te opmerkelijk film pje van 't echtpaar V. d Elsken, een uiterst expressief stukje Amerikaans baliet van Jerome Robbins, dat naar maar smaakte en Thijs Chanifski's „Van a tot z". Dit alfabetisch spel letje was wat overladen deze keer en bovendien waren niet alle onderdelen van dezelfde (goede) kwaliteit. Het beste werk leverden Peter Pit met een smakelijk goochelshowtje en Pierre Palla in een virtuoos stukje pianovuurwerk. A.V.R.O. heeft Sonneveld afgeschreven Wim Sonneveld heeft uit zijn vakan tiehuisje aan de Riviëra niet geant woord op het telegram, waarin de A.V.R.O. hem vroeg alleen maar als entertainer op te treden in een drie tal weekendshows, waarvoor hij zul ke grote plannen had gemaakt. De A. V.R.O. heeft nu Sonneveld afgeschre ven en is begonnen met de organisa tie van de shows zonder hem. Wie nu als gastheer op zal treden is nog niet bekend. Er worden verschillende mo gelijkheden onderzocht. Een daarvan is, dat Johny Kraaykamp nog drie maal terug zal komen. Dader juwelendiefstal gearresteerd In de nacht van donderdag op vrijdag is het rechercheurs van bureau Singel te Amsterdam na urenlange achter volging per auto gelukt de dader te arresteren van de in de nacht van woensdag op donderdag gepleegde in braak In een juwelierszaak in de Leidsestraat te Amsterdam. Ook de vermoedelijke helers en eventuele medeplichtigen werden aangehouden. Door vernieling van een winkelruit was uit de etalage van de juweliers- zaak een aantal gouden ringen en bril janten gestolen tot een gezamenlijke waarde van ongeveer f 28.000. Vlak bij de zaak waar de inbraak werd gepleegd, slaagde de politie er in de man, die zij a'.s vermoedelijke dader op het oog had, in zijn auto klem te rijden. Het was de 31-jarige schilder H. K. In dé wagen bevonden zich nog de 31-jarige vertegenwoor diger W. H. de M. en diens 24-jarige echtgenote, die evenals K„ werden in gesloten. Op enkele ringen na kwam vrijwel de gehele collectie gestolen kostbaar heden na een nauwkeurig onderzoek achter uit de auto te voorschijn. Ook in de woningen van de gearresteerden werden nog enkele uit de juweliers zaak afkomstige sieraden aangetrof fen. De politie onderzoekt thans of beide mannen iets te maken hebben met een enige tijd geleden in dezelfde juwelierszaak gepleegde inbraak, waar eveneens een groot aantal siera den werd ontvreemd. VANDAAG Radio De liefhebbers van hoorspelen kun nen vanavond hun hart ophalen: om 20.10 zendt de N.C.R.V. het tweede deel uit van de door Menno de Munck tot hoorspel bewerkte roman Pasto rale. De titel van het tweede gedeelte van dit door Wim Paauw geregis seerde hoorspel is „Post Palm-Beach" antwoord niet. Iets later op de avond begint de uit zending van het oorspronkelijke hoor spel van J. van Randwijk en Chris Walson „Je kunt iemand niet twee maal vermoorden". Dit is een onderdeel van AVRO's-Ra- scoop. 22.50 kan men luisteren naar Knipperlicht, een programma voor weggebruikers, waarin een verslag wordt gegeven van de start van de rijders in Oslo voor de rally van Monte Carlo door Fred van der Vlugt. Dit in samenwerking met de K-R.O.-televisie. Televisie De N.T.S. zwijgt, de Vlaamse televi sie zendt na het veertiendaagse pro gramma „Arena" een Perry Como- show uit. Om 21.45 wordt de treur zang voor Ignacio Sachez Mejias to reador, een ballet op het gedicht van Frederico Garcia Lorea op het scherm gebracht. DINSDAG 19 JATJARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 00 Nws. 8.15 Rally van Monte Carlo. 8-25 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11-15 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Rege- ringsuitz.: Landbouwrubr. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded- of gram. 13.20 Het Prinses Margriet Fonds, lezing 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Itamermuz. 16.00 Van alle breedte graden, lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de kinderen. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Theaterork. en so liste. 19.00 Voor de kinderen- 19.05 Ge sproken brief uit Parijs. 19-10 Radlowed- slrijd, '19-50 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Gevar. progr. 23.10 Rally van Monte Carlo. 23-25 Jazzmuz. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM I. 298 m 1007 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken. 10.25 Strijkkwart. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.... vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12-30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lich te muz. 1240 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 Voor het plattelands vrouwen. 14.45 Gevar. progr. 1540 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.: gesproken brief uit de Ne derlandse Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Lichte muz. 1820 Pol. lezing. 18.30 Lichte muz. 13 00 Nws. 19.10 Act 19.25 Memojandum. 19.30 Felléas et Mélisande, opera. 20-40 In het begin schiep God he mel en aarde, lezing. 21.00 Opera (verv.) 22.20 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.40 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 23.00 Pelléas et Mélisande, opera (verv.). 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nieuws.) TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en wceroverz. 20.20 We tenschappelijke film. 20.35 Film. 20.55— 22.00 Film. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 De socialistische gedachte en actie. 19.30 Nws. 20.00 Rep. 20.25 T.V.feulll. (dl. 6). 20.50 Muz. filmfragm. 21.20 Rep. 2210 Nieuws, en journaal. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Landen en mensen- 19.30 Op vier wielen. 20.00 Journ. 20-35 Spel. 20.05 Ge var. muz, 22.35 Journaal. 101. Na de uitreiking van de beloning voelde Terry zich pas weer helemaal vol daan en met glinsterende oogjes fluisterde hij Tekko gauw iets in het oor. Onze vriend boog zich op zijn beurt over naar professor Starrcveld, die, na geluis terd te hebben, een fluiste rend gesprek begon met de kasteelheer. Deze hoorde al les heel welwillend aan en knikte instemmend. Dan, tot grote verbazing van de gasten, stond Tekko midden onder het diner op en verliet de zaal. Even viel er een stilte, maar direct werd deze verbroken door het lawaai van de atoompantoffels, waar mede onze vriend weer naar binnen zweefde en boven de feestdis een ererondje vloog. Er werden foto's gemaakt die direct werden door gestuurd naar kranten en tijdschriften. Zo was het mogelijk, dat Polly Mops de volgende morgen bij de koffie, in haar krantje een foto ontdekte, waarop Tekko, professor Starreveld en Terry in vrolijke stemming afgebeeld ston den. „De heren schijnen nogal plezier te heb been zuchtte de dienstmaagd verbitterd. „Zij schijnen helemaal vergeten te zijn dat ik al die tijd met angst en beven op een levens teken heb zitten wachten I"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8