Zeeland krijgt 600 woningwetwoningen ZWITSAL Zeeuwse Almanak MOEDER WORDEN... GLADHEID EISTE TOL OP DE ZEEUWSE WEGEN SAS VAN GENT KREEG EEN NIEUWE OPENBARE SCHOOL irnn Minister Korthals antwoordt op vragen uit vaste commissie INVENTUM^^ INVENTUM Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRUDAG 15 JANUARI I960 BOUWVOLUME VOOR 1960 Subsidie voor 1000 particuliere woningen ZESHONDERD woningwetwo ningen, die in 1960 door het rijk worden gesubsidieerd, heeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid aan Zeeland toegewezen. Dat is het bouw- aandeel voor deze provincie in een totaal van 33.800 woningen, die dit jaar voor een rijksbijdra ge in aanmerking komen. De mi nister heeft aan het provinciaal bestuur meegedeeld, dat ten be hoeve van krotopruiming voor Zeeland 400 woningwetwonin gen in deze verdeling zijn begre pen. Het wordt aan de provinciale over heid overgelaten, in noeverre men bij toewijzing van woningen aan de ge meenten de bestemming tot krotver vanging uil opleggen. Buiten deze aantallen om zal voor de bouw van nog 3700 andere woningen een bijdrage van het rijk worden toe gekend. Tweeduizend hiervan zijn ge reserveerd ten behoeve van de indu strialisatie in de zogenaamde pro bleemgebieden en 150O ter bevorde ring van industriële bouwmethoden. De resterende 200 woningen zijn be stemd voor de polder Oostelijk Flevo land. het advies gevolgd van een com missie van het Centraal Orgaan van de Wederopbouw en de Bouw nijverheid. De verdeling is geba seerd op recente gegevens betref fende het aantal ongewenste sa menwoningen en de toeneming van de woningbehoefte als gevolg van de bevolkingsgroei, alsmede op het aantal krotten volgens de gegevens, verschaft door de com missie voor krotdpruiming en sa. nering. De cijfers van de verdeling over de elf provincies tonen aan, dat aan Zeeland het kleinste contingent wo ningwetwoningen is toegewezen. Zo kreeg Groningen er 1200 toebedeeld, Drente 950, Friesland 1000, Over- ijsel 2200, Gelderland 3700, Utrecht Advertentie; Dit k de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE M 2000, Noord-Holland 5950, Zuid-Hol land 9150, Noord-Brabant 4300 en Limburg 2750. Omtrent de toewijzing aan de drie grote steden heeft de minister de be trokken colleges van Gedeputeerde Staten gevraagd, rekening te hou den met de zijnerzijds gemaakte be rekening, die op dezelfde basis heeft plaatsgehad als de verdeling over de provincies. Hieruit resulteren voor Amsterdam 2100, voor Den Haag 1500 en voor Rotterdam 3300 wonin gen. Particuliere bouw Voor de te subsidiëren particuliere woningbouw zal ook voor 1960 het beginsel van vrijheid zoveel mogelijk worden gehandhaafd. Uiteraard kan aan niet meer aanvragen worden vol daan dan overeenstemt met de moge lijkheden, die de begroting biedt. In verband met de moeilijkheden, die zich kunnen voordoen, indien het aantal aanvragen deze mogelijkheden overschrijdt, komt het de minister gewenst voor een waarborg te geven, dat in beginsel tenminste een be paald aantal subsidie-aanvragen voor particuliere bouw dit jaar zal worden gehonoreerd. Voor Zeeland is dit aan tal bepaald op 1000. In totaal zullen 38.000 particuliere woningen kunnen worden gesubsidieerd. Hiervan heeft, in tegenstelling tot de woningwetwoningen, geen verdeling over de gemeenten plaats. De minister heeft het voornemen de uitreiking van de subsidiebeschikkingen voor de particuliere bouw in grote lijnen als volgt te behandelen: bij de honore ring van aanvragen, welke op voet van de premiebeschikking woning bouw 1958 vóór 22 juni 1959 zijn in- fediend, maar die op grond van de oor de begroting 1959 opgelegde be perking niet meer voor afdoening in dat jaar in aanmerking kwamen. Bij de honorering van aanvragen op voet van de nieuwe financieringsrègeling voor 1960 zullen in het algemeen plannen voor goedkope woningen voorrang krijgen. zonder prijsverhoging, vraag uw drogist. MEfNK'S POEDgfiS helpen! Er zijn Mecnk's Poeders hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep, jMitrhec, influenza, rheumalick, koorlsiffcid bij gevatte kou, periodieke pijnen enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 velschillende etuis 4 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Veer Vlissingen-Breskens gestremd: defect aan brug Drie en half uur is de veerdienst Vlissingen-Breskens donderdag ge stremd geweest door een defect aan de brug van de aanleginrichting te Breskens. De dienst van 15.30 uur vanuit Vlissingen kon niet meer worden uitgevoerd; de stremming was om kwart voor zeven 's avonds opgeheven. Voor voetgangers en fietsers werd gedurende dit opont houd met de „Prins Hendrik" geva ren naar de oude haven van Bres kens. In Vlissingen stonden ongeveer 30 personenauto's en 10 vrachtauto's te wachten. Ook aan de Breskense kant viel het aantal wachtende voertui gen nogal mee. Van een opstopping kon niet worden gesproken. Bij vrijwel alle botsingen alleen materiële schade Alom in Zeeland heeft do gladheid „tol" geëist: bij vrijwel alle aanrij dingen, die slippende auto's veroor zaakten, bleven de gevolgen beperkt tot materiële schade. Aanzienlijk was deze materiële scha de bij de botsing, die 's middags om twaalf uur bij Middelburg op de Nieuwlandseweg ontstond tussen een vrachtauto uit Oud-Vossemeer be stuurd door M. van B. en een perso nenauto van de heer K. L. uit Utrecht. De personenauto werd aan de linkervoorzijde zwaar beschadigd, de vrachtauto werd licht beschadigd. „Op het randje" van de Middel burgse Langevielevest kwam 's morgens om half twaalf een per sonenauto bestuurd door H. P. uit Serooskerke tot stilstand. De auto, die slipte en daarbij een fietser raakte, bleef in een heg hangen. De fietser werd van achteren aange reden. kwam ten val, buitelde over heg en viel langs de berm naar beneden, waar hij op het ijs terecht kwam, dat gelukkig sterk gènoeg bleek om hem te dragen. De wielrij- NA VELE JAREN VOORBEREIDING Mr. L. G. Wolf, Inspecteur van het lager onderwijs te Goes, heeft donder dagmiddag de nieuwe openbare lagere school aan de Glacisstraat-Panl Krugersdreef te Sas van Gent officieel geopend. De inspecteur noemde het een groot genoegen deze meest zuidelijk gelegen school in zijn inspec- tiegebied, die reeds in 1955 op de urgentielijst werd geplaatst, te mogen openen. „Een bijzonder grote verbetering", aldus de inspecteur, „verge leken bij het troosteloze en sombere gebouw, waarin men verstoken van zon en licht tot nu toe les heeft moeten geven". Onderwijsinspecteur, mr. Wolf,verrichtte opening Hij betreurde het ten zeerste, dat het oud-hoofd van de openbare lagere school te Sas van Gent, de heer J. Aarnoudse, die gedurende 23 jaren alles heeft gedaan om tot verbete ring van de schoolaccommodatie te komen, de verwezenlijking van zijn ideaal niet meer ter plaatse heeft kunnen meemaken. Mr. Wolf meen de het als een goede daad te be- VAN TOT ZWANEN De zes witte zwanen in de Binnen vest van Hulst hebben van gemeen tewege een dak tjoven het hoofd ge kregen. Arbeiders van de dienst ge meentewerken zijn gewapend met hout, liamers en spijkers naar de Ravelijnen. getrokken om daar in de nabijheid van de Contr 'Escarpe een aantal afdakjes te timmeren, die de fraaie vogels beschutting moeten bieden tegen de snerpende koude. De zwanen, die het beeld, dat de Binnenvest zomers en 's winters biedt, al geruime tijd verlevendigen, hebben onder de bewoners van Huist vele; vrienden. Vrienden, die er wel voor zorgen, dat de dieren, hoe streng het ook mag vriezen, geen honger Zullen lijden. Toch zijn deze mensen ongerust. Zij vrezen, dat de afdakjes dé vogels niet voldoende be schutting zullen geven tegen de ijzi ge wind, die op het water vrij spel heeft. TONEELMUIZEN Dc leden van die personeelsvereniging in Goes hadden bijsonder veel aan dacht geschonken aan het toneel stuk, dat zij zouden opvoeren voor de bejaarden. Vooral aan decors en requisieten werd de nodige zorg be steed en bij de opvoering was alles dun ook tot in de puntjes voor elkaar. Zelfs de witte muizen, die in het stuk voorkwamen, ontbraken niet. Met die muizen hadden de tonelisten nog een succes apart. De richtend na de avond van de voorstelling kwam er een telefoontje van het Streekla- boratorium voor de Volksgezondheid te Goes. Of ze de witte muizen mochten heb- ben. Het mocht best. Maar de man, die numens de toneelvereniging het woord voerde, deelde eerlijkheids halve mee, dat men op het laborato rium met die muizen vermoedelijk weinig zou kunnen uitrichten Ze waren namelijk nagemaakt KABOUTERS De leerlingen van de o.l. school in Waarde zijn een avond lang to neelkabouters geweest; tot groot ge noegen van him ouders, die de ver richtingen van hun kroost op de planken volgden. De jongelui voer den het „kabouter-stuk „De gierige kleermaker" op tijdens een ouder avond, die geleid werd door de voor zitter van de oudercommissie, de heer H. Blok. Na de opvoering van het toneelspel onder regie van het hoofd der school, de heer d'Hond, hielden de ouders zich met ernstiger zaken bezig. Zij kozen tot lid van de oudercommissie de heer J. M. Wa genaar in de plaats van de heer A. Dane en bezichtigden in de pauze het werk van de leerlingen. EERSTE PRIJS In tegenwoordigheid van een advi seur, de lieer Van Hinten en een vertegenwoordiger van een verkoop organisatie vond dezer dagen in de openbare school te Oosterland de uit reiking plaats van de eerste prijs van een verkeerspuzzel. een bedrag van 250, dat gewonnen werd door do leerlingen van die school. De heer Van Hinten feliciteerde het onderwijzend personeel en de leerlin gen met deze prestatie. Hij sprak de hoop uit, dat de leerlingen in hun verdere leven veel nut van de ver- lieerslessen mogen ondervinden. Het hoofd der school, de heer Knuijt, sprak een dankwoord tot de heren van de verkooporganisatie en tot de heer en mevrouw StoutjesdijkStuik, voor de prijs die werd ontvangen. Ook loco-burgemeester M. J. Zeijler verklaarde verheugd te zijn, dat de hoofdprijs door kinderen uit Ooster land is gewonnen. Namens de oudercommissie, waar van verschillende leden aanwezig waren, sprak de voorzitter, de heer J. Kwaak een gelukwens uit voor de felevcrde prestatie. Nadat de school- inderen waren getrakteerd, sprak het hoofd der school een dankwoord. Waarschijnlijk zal de gewonnen prijs worden bestemd voor een schoolreis in de komende zomermaanden. schouwen de nieuwe school te noe men naar dit oud-schoolhoofd. Tevoren had burgemeester R. A. J. d. Boer de talrijke aanwezigen harte lijk verwelkomd, waarbij hij allen, die direct hetzij indirect hebben mee gewerkt aan de totstandkoming van Ie school dankte. Uitvoerig belicht te burgemeester Den Boer de lange tijd van voorbereiding, die aan de bouw van de school is voorafgegaan. Het oud-hoofd der openbare school, de heer Aarnoudse, herinnerde in een geestige speech aan de tijd van de oude school, die hem naast veel zor gen toch ook veel plezier had be zorgd. Uitvoerig ging hij in op de tal rijke voorbereidingen, die hij zelf nog heeft meegemaakt, tot zelfs het heien der eerste palen en de eerste steenlegging door burgemeester Den Boer. Het nieuwe schoolhoofd, de heer H. P. J. van Mourik, gaf toe, dat hij in „een gespreid bedje" ter recht gekomen was. Hij sprak de hoop uit, dat het streven naar de synthese van oud en nieuw bij de bouw tot uiting zal komen bij het on derwijs zelf. Architect J. Hennink uit Sas van Gent. ontwerper van het ge bouw, hoopte dat zijn geesteskind mag bijdragen aan de ontwikkeling en de opvoeding van de kinderen. De vier-klassige verdiepingsschool is modern van opzet, waarbij veel work is gemaakt van inrichting en kleu ren. De praktische meubilering is geheel aangepast aan de moderne op vatting van het onderwijs. Boven dien hebben de 126 leerlingen van deze school naast de ruime accom modatie een uitgebreide speelplaats ter beschikking. der, de heer I. K. uit Souburg, kwam met de schrik vrij en kon op een enigszins beschadigd rijwiel zijn weg vervolgen. In de Koepoortstraat te Middelburg" reed een personenauto, bestuurd door C. V. uit Middelburg, tegen een hek. De auto moest remmen voor een zandauto van de gemeente. De wa gen gleed door en werd aan de rech terzijde beschadigd. Te Kapelle slipte de heer P. W. uit Kruiningen in de Dijkwelsestraat met zijn personenauto. Een botsing met een andere personenauto, bestuurd door de heer A. J. van W. uit Ka pelle was niet meer te vermijden. De auto's werden licht beschadigd. Op de Willemsweg te Schoondijke ontstond een kettingbotsing, waarbij drie personenauto's betrokken wa ren. De eerste slip kwam van de uit Curasao afkomstige J. de K., die daarop werd aangereden door een Belgische wagen, bestuurd door A. G. uit Watervliet. Kort daarop reed een auto uit Axel bestuurd door W. G. - op deze „wegversperring" in. De materiële schade was belang rijk. De Belgische auto moest wor den weggesleept. Te Bergen op Zoom reed de heer J. T. uit Aardenburg met zijn auto op een voor hem rijdende jeep. Toen de jeep afremde, bleek de (gladde) af stand tussen beide voertuigen voor T. niet groot genoeg om zijn wagen feheel tot stilstand te brengen. Ook Ier was er alleen enige materiële schade. Ook in Goes heeft het gladde wegdek donderdag menige chauffeur parten gespeeld. Vier ongelukken kwamen voor, waarbij in alle gevallen lichte materiële schade ontstond. Om kwart voor tien 's morgens reden op de Dam een vrachtauto, bestuurd door C. D. uit IJmuiden, en een per sonenauto, bestuurd door O. B. uit Gop.s op elkaar. In de boc.lit van de weg slipte dé personenauto en de- chauffeur kon zijn wagen niet meer tijdig in het rechte spoor krijgen. Om kwart over elf deed zich op de hoek W estzaagmolenstraat-W ester straat een ongeval voor. Een truck met oplegger, bestuurd door C. S. uit Bergen op Zoom. reed de bestelauto van J. van den B. uit Goes klem. De bestelauto werd licht beschadigd. Op de Heernisseweg gebeurde omstreeks kwart over twaalf een aanrijding tussen de elkaar tegemoetkomende personenauto's van G. van den L. en P. A., beiden uit Goes. Slippen was oorzaak van de botsing. Ook hier geringe materiële schade. Minder ge lukkig voor een wielrijdster was de „sliding", die de door J. L. uit Mid delburg bestuurde personenauto om streeks half vijf maakte op de Heer nisseweg. De wielrijdster, de 21-jarige mej. M. W. uit Kattendijke werd door de auto gegrepen en kwam in een langs de weg gelegen sloot terecht. Dokter Van der Werff verleende eerste hulp. Het slachtoffer kon na te zijn be handeld huiswaarts keren. Nadat de inspecteur van het lager onderwijs, mr. L. G. Wolf uit Goes fop de foto ticeede links), donder dagmiddag de officiële opening had verricht van de nieuwe openbare la gere school te Sas van Gent, bezich tigde hij in gezelschap van burge meester R. A. J. den Boer, het oud- schoolhoofd, de heer J. Aarnoudse flinks) en het huklige schoolhoofd, de heer H. J. P. van Mourik freclits) het nieuwe schoolgebouvj en het leer materiaal. (Foto P.Z.C.) (Slot van pag. 1) ongerustheid. Hij merkte echter op dat er nog geen verdrag met België gesloten is en dat het daarom moeilijk is, op dit ogenblik reeds de onteige ning te bevorderen. Wel wilde hij nagaan of het wel licht mogelijk is, reeds thans de begrenzing voor de eventuele ont eigening aan te geven. Ten aanzien van de cijnsgronden wees liij er op, dat het voornemen bestaat niet ae wettelijke regeling, waarbij in het geheel geen schadevergoeding wordt verleend, te volgen, maar aan de gedupeerden in elk geval een zekere tegemoetkoming toe te kennen. Carras-schepen van Schelde op Londense markt gebracht Minister Korthals antwoordt Bestaat er gevaar, dat het werk aan de C'arras-schepen op de werf van de N.V. Koninklijke Maatschappij ,.J0o Schelde" in Vlissingen moet worden onderbroken? Deze vraag werd door de vaste Commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer gesteld aan minister Korthals. Ook wilde men graag weten of de verantwoordelijkheid voor het verle nen van garanties bij minister Kort hals dan wel bij één of meer van zijn collega's berustte. „Is hier niet een bedenkelijk precedent gescha- penp" zo vroeg men, „eh moet nu ook verwacht worden, dat het rijk in de toekomst uitgebreide verplich tingen ter zake van de financiering van exportorders van deze aard op zich zal nemen?" Van de zijde van de regering werd in antwoord op deze vragen uiteen gezet, dat het hier een exportfinan ciering betreft, waarvoor de verant woordelijkheid berust bij de minis ters van financiën en van economi sche zaken. Het departement van verkeer en waterstaat is er alleen bij betrokken voor zover het scheep- vaartbelangen betreft. Zoals bekend had de Griekse reder Carras bij „De Schelde" tien sche pen besteld door tussenkomst van de „Nesec". De voorfinanciering vond plaats door een bankconsor- tium.. Toen de opdrachtgever in fi nanciële moeilijkheden geraakte, hebben de „Nesec" en het bankcor- sortium de voorfinanciering slechts willen voortzetten, indien de staat zich garant verklaarde voor een ze kere bodemprijs per schip. Dat laat ste is inderdaad geschied. „De Schelde" wilde de schepen het liefst afbouwen, teneinde het werk op haar werx gaande te houden. De minister wees er op, dat deze scheepswerf en de „Ne sec" als particuliere instanties bevoegd zijn, zelf te bepalen op welke wijze zij de schepen willen verkopen. De schepen zijn op de Londense markt gebracht, omdat daar meer biedingen konden worden verwacht. Dit heeft voor de Nederlandse re ders geen nadeel opgeleverd, want deze konden ze desgewenst op de Londense markt kopen. Zij hadden er echter uiteindelijk geen belang stelling voor. mede doordat de sche pen van een enigszins ander type waren dan het hier te lande ge bruikelijke. Goes wil infrastructuur plannen voorbereiden B. en W. vragen krediet van 25.000 Vijfentwintigduizend gulden vragen B. en W. vun Goes aan de gemeen teraad in verband niet voorbereiden de werkzaamheden in het kader van de „infrastructuur". Het college schrijft ln zijn toelich ting op het voorstel, dat het nood zakelijk is op korte termijn een on derzoek in te stellen naar de vraag, welke openbare werken in het kader van de infrastructuur der gemeente in de eerstkomende jaren uitge voerd dienen te worden. Het is vol gens het college zaak, dat de plan nen voor deze werken in hoofdlijnen gereed worden gemaakt. In dit ver band noemt het college de verdie ping en verbreding van de haven en de aanleg van een rondweg buiten de bebouwde kom om, naar het haven terrein. Enkele maanden gel°den hebben wij deze plannen uitvoerig beschreven. De regeling hiervoor is echter nog niet tot in bijzonderheden uitgewerkt en de minister achtte het niet verantwoord er thans reeds medede lingen over te doen. Inzake de verbreding van het kanaal hebben regionale organen van rijks waterstaat veel contact met regio nale organen van het landbouwschap. Uit de commissie werd er ook nog de aandacht op gevestigd, dat over de verbreding van het kanaal Terneuzen- Gent nog geen verdrag met België ge sloten is. Wel zijn er echter op de be groting voor 1960 reeds gelden voor uitgetrokken. Moet Terneuzen nu niet zo spoedig mogelijk zekerheid hebben ten aanzien van de haventarieven In antwoord hierop merkte de minis ter op, dat inderdaad gelden op de be groting zijn gebracht, maar alleen voor het geval met België inmiddels overeenstemming zou worden bereikt. Ook over de haventarieven is dus nog geen beslissing genomen. Mocht bij zijn Belgische collega's van verkeer of van openbare werken de wens be staan om hem te spreken, dan zou minister Korthals gaarne aan die wens voldoen. Studiecomissie voor zeehavennota Enkele leden van de vaste commissie brachten óok de zeehavennota ter sprake. Zij hadden wel begrip voor de argumenten van de minister om thans deze nota nog niet in te dienen zo als zijn ambtsvoorganger reeds heeft toegezegd maar waren door zijn antwoord toch teleurgesteld. De mi nister zette nader uiteen, dat thans een werkgroep is ingesteld voor de bestudering van de problemen op dit gebied. Hij wilde eerst het resultaat van deze studie afwachten, alvorens te beslissen op welke wijze de proble men aangevat moeten worden. Van de tijdsduur, die met deze studie gemoeid zal zijn, had hij nog geen indruk. Wel wilde hij op spoed aandringen. Wat zijn precies zwakke plaatsen? Bij sommige leden bestond de indruk, dat zich in de betekenis van de uit drukking „zwakke plaatsen" een ze kere verschuiving heeft voltrokken en thans niet meer precies vaststaat wat daaronder moet worden verstaan. Zulk een verandering in betekenis werd echter door minister Korthals ontkend. Nog altijd geldt wat minister Al- gera in de Tweede Kamer heeft gezegd: het is de bedoeling de wa terkering in zodanige 6taat te brengen, dat zij bestand is tegen de hoogste vóór 1953 bekende water stand. De plaatsen, die aan deze eis niet voldoen worden als „zwakke plaatsen" aangeduid. Daarnaast worden thans reeds dijk vakken op Deltahoogte -gebracht, maar dit is in principe Iets anders dan het versterken van dé zwakke plaatsen. Wat betreft de oesterproef werd uit de commissie gevraagd wat het oor deel vnn de regering is over het rap port IIiccoü. De minister verklaarde thans nog geen oordeel te kunnen uit spreken over dit zeer uitvoerige rap port. Ook voorlichting over met-technische vragen Voorts bracht de commissie nog het Verslag Deltawerken ter sprake. Hierin wordt uitsluitend technische voorlichting gegeven, maar men wil voorlichting over niet-technische jhtïng vragen. De mimster achtte deze vra gen zeker ook belangrijk, maar men zou voor deze voorlichting toch een andere vorm moeten vinden dan die, waarin het verslag tot dusver is ge goten. Naar aanleiding van dit betoog werd er door verscheidene leden van de commissie aan herinnerd, dat reeds bij de behandeling van het onderwerp Delta-wet sprake is geweest van de instelling van een Deltaraad, die zich vooral ook met de niet-technische aspecten zou bezighouden. Dit denkbeeld is toen niet verwe zenlijkt. Wel is besloten, dat een jaarlijks verslag zou worden uit gebracht. De Kamer verwachtte toen, nidus deze leden, dat dit meer zou bevatten dan alleen technische mededelingen, hoe in teressant, die ook mogen zijn. Minister Korthals verklaarde zich be reid dit punt nader te bezien. IA dvert entte) heteluchtkachel VANDAAG Middelburg Schouwburg: Stooltroe pen ln de aanv3l" 20 uur, 18 Jaar. Electro: Moutarde van Sonaansee", 19. 21.15 uur, a.l. Concert- cn Ge hoorzaal: ..Het Brabants Orkest", Jubileumconcert 15 uur (voor de Jeugd) en 20 uur. Nederlands Koffie huis: vergadering afd. Zeeland- Noord Ned. vereniging tot bescher ming van dieren, 1930 uur. Vlissingen Luxor: De laatste torpedo 20 uur, 14 jaar. Alhambra: Moutarde van Sonansee; 19 en 21 uur, aJ. Goes Grand: Moutarde van Sonan- km; 30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2