EERSTE STEEN GELEGD VOOR DELTA-HOTEL HAAMSTEDE" TELEVlSÏT GEBR. KUNST WALCHEREN SCHOONDIJKE HEEFT PLAN VOOR BEJAARDENCENTRUM ZUID-BEVELAND VRUDAG 15 JANUARI 1960 PROVINCIALE ZE EUWSE COURANT 1 DRIELING VERRICHTTE PLECHTIGHEID Met Pinksteren is hotel reeds geheel gereed Met hoogopgezette kragen en ver kleumde gezichten was een vrij tal rijk publiek donderdagmiddag ge tuige van de eerste-steeulegging voor het „Delta-hotel Haamstede", dat wordt gebouwd aan de kruising weg vliegveld-weg Renesse. De bouw van dit 80 bedden tellend hotel zal op zijn .„Amerikaanse" worden voortge zet, zoals burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell van Haamstede bij deze plechtigheid zei. Het ligt namelijk in de bedoeling het hotel tegen Pasen gedeeltelijk in gebruik te nemen; voorts hoopt men het tegen Pinkste ren geheel gereed te hebben. Bij deze eerste-steenlegging hebben in de grote directiekeet op het werk terrein verschillende sprekers het woord gevoerd. De directeuren J. F. W. Nederkooren uit Amsterdam en E. Koe uit Zand- voort van de N.V. Exploitatie Maat schappij „Seelveringhe", de maat schappij die de opdracht tot de bouw heeft verleend, hebben beiden woor den van dank gericht tot hen, die aan het voorbereidend werk hun medewerking verleenden. Daarbij noemde de heer Nederkooren in de eerste plaats het gemeentebestuur van Haamstede. De heer Koe vertelde lets over de eerste plannen. Daaruit bleek dat de N.V. „Seelveringhe" aanvankelijk al leen interesse had voor grond voor het bouwen van zomerwoningen. Toen uit het contact met Haamstedes ge meentebestuur grondaankoop volgde, besloot men onmiddellijk over te schakelen op het bouwen van een hotel. Deze eerste-steenlegging kreeg wel een heel bijzonder karakter, door het feit dat de drieling van de heer en mevrouw Nederkooren, t.w. Joke, Theo en Treesje, 10 jaar, geholpen door de 8-jarige Ronny Koe, zoontje van één der andere directeuren, deze plechtigheid ver richtte. In zijn toespraak toonde burgemees ter Röell aan de hand van verschil lende cijfers over het toerisme, de noodzaak van meerdere hotelaccom modatie aan. Toch wenste burgemeester Röell op nieuw te onderstrepen dat het ge meentebestuur van Haamstede welis waar deze uitbreiding toejuicht, maar dat zij er eveneens voor zal waken, dat de nu nog heersende rust zal blijven bestaan. Het „Delta-hotel Haamstede" krijgt een capaciteit van 80 bedden. Advertentie daar gaat het om: die pijn moet snél weg AKKERTJES flitsen de pijn weg Aan inpoldering land van Saeftinge niet twijfelen Maar kwestie van prioriteit moet altijd bekeken worden Minister Korthals heeft destijds meegedeeld, dat inpoldering van het land van Saeftinge, „gesteld, dat hiertoe aanleiding zou bestaan", niet spoedig zal kunnen plaatsvinden. Deze formulering was voor de vaste Commissie voor Verkeer en Water staat uit de Tweede Kamer aanlei ding om de vraag te stellen of het twijfelachtig is, dat mettertijd tot inpoldering: overgegaan moet worden. De minister verklaarde echter, dat het nooit zijn bedoeling was geweest twijfel hierover uit te spreken. Hij had alleen tot uitdrukking willen brengen, dat ook als men het er over eens is, dat dit gebied ingepol derd moet worden, zich hier een kwestie van prioriteit voordoet. En daarover kan thans nog niet worden beslist. Naast het café en restaurant, zal er een grote conversatie- en gezel schapszaal komen, terwijl aan de voorzijde een uitgebreid terras zal komen. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst een aantal kiosken in de directe nabijheid van het hotel te bouwen voor de verkoop van souve nirs e.d. De directie overweegt voorts een zwembad aan te leggen. De totale kosten van het plan, dat thans in uitvoering is. belopen bijna één mil joen gulden. Advertentie Vanavond 21.00 uur Anders dan anderen Morgenavond 20.20 uur Klucht 21.50 uur Hitchcock-film Nog vanavond in uw huiskamer. Philips televisie al vanaf 695, Lange Delft 68 Telefoon 2471 Middelburg. MIDDELBURG Tuinarchitect hield lezing over tuinkunst Woensdagavond hield de heer J. H. R. van Koolwijk, tuin- en landschaps architect te Bergen op Zoom, in café restaurant „Wöhler" te Middelburg voor de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde een lezing over „De geschiedenis van de tuinkunst." Uitvoerig behandelde spreker het ont staan en de ontwikkeling van de tuin door de eeuwen heen. Het hoogtepunt van de tuinarchitectuur viel ten tijde van Lodewijk de Veertiende. Uit die tijd zijn nog verschillende prachtige tuinen bewaard gebleven, waarvan de heer Van Koolwijk dia's vertoonde. Ook in Italië treft men nog deze prachtige tuinen aan, waaraan kosten moeiten zijn gespaard, in de tuinarchitectuur kent men verschillende stijlen, zoals Renaissan ce en Barok. Deze ontwikkeling viel echter niet samen met die in de bouwkunst. Aan het begin van deze avond deelde voorzitter C. Sanderse mee, dat de ;emeente Vlissingen behoudens goed- :euring van de raad, toe wil treden als lid van de afdeling Walcheren voor Tuinbouw en Plantkunde. Wan neer de raad hieraan zijn fiat ver leent, wordt Vlissingen de derde ge meente, die lid is van de afdeling, al dus de heer Sanderse. Herv. vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging te Middelburg hield in de Bogardzaal 'n ledenvergadering, die onder leiding stond van de waarnemend presidente mevrouw HarmsenVan de Meene. Besproken werd de te voeren actie voor het dlaconessenhuls in Surina me. Vertoond werden vervolgens enige filmstroken van de Unicef (het Kin derfonds van de Verenigde Naties). Deze filmstroken, welke een duidelijk beeld geven van de internationale zorg van dit fonds voor de voeding van móeders en kinderen in de on- VLISSINGEN „Wat is er vannacht gebeurd Het toneelgezelschap Willem van Ca- pellen heeft voor de Vlissingse Arbei derskunstkring in Britannia het blij spel „Wat is er vannacht gebeurd" van Leo Lenz opgevoerd, waarmee dit gezelschap van hoorspelacteurs en actrices enkele maanden geleden de leden van de Arbeidérsknnstkring in Goes vernviakten. Over die opvoering in de „Prins van Oranje" schreef onze toneelverslagge ver onder méér het volgende: „De rou tine redde nog vrij veel van deze uiterst zwakke klucht, waarin de ver wikkelingen zo doorzichtig zijn als een etalageruit, die een bijzonder vakbekwaam glazenwasser zo juist onder handen neeft genomen. In het eerste, aan handeling ook al erg schaarse bedrijf, wordt de toeschou wer zo grondig voorbereid op de din gen die te gebeuren staan, dat het hem al heel spoedig duidelijk wordt „wat er vannacht allemaal gebeuren zal". Een hoogst onwaarschijnlijke historie, opgebouwd op het tot-op-de- draad versleten thema van de per soonsverwisselingen, waarin de tek sten bovendien vrijwel nergens uitko men boven het niveau van de voor oorlogse bonte trein-humor". Voorts werd in deze recensie opge merkt: „Dank zij het feit, dat regis seur Willem van Capellen het boertige sterk accentueerde, is er gisteravond nog vrij veel en hartelijk gelachen. Tonéél was er weinig te zien: de figu ren op de planken bleven de bloede loze marionetten, die bewogen, omdat er nu eenmaal aan de touwtjes ge trokken werd en zij deden zulks dan nog met veel verve. Waarmee Eva Janssen, Ciska Harms, Frans Somers, Willem van Capellen en Kommer Kleijn ons respect verdienden. Ans Al- denberg wist met haar bijrolletje van de vriendin echter geen raad; haar ontbreekt vermoedelijk vooralsnog de marionetten-routine". Gevonden voorwerpen deront.wikkelde gebieden, alsmede commissaris van politie te Vlis- van de maatregelen tot verbetering ?!?j=eiV ma®kt bekend, dat in het van de slechte hygiënische toestan- tijdvak van 6 tot 12 januari I960 de den, maakten grote indruk op de navolgende voorwerpen aan zijn bu- -•reau zijn gedeponeerd: Diverse rij wielen en autopeds, handschoenen en wanten; sleutels; theedoek; ijsmuts; oorbel; toneelboekje en rood-bruine portemonnee met inhoud, en dat al daar inlichtingen zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgen de voorwerpen zijn te bevragen: Zil veren broche, damesvulpen, rood wollen sjaal, paraplu, lichtbruine hond, boodschappennet voor kinder wagen, rode damesportemonnee met inhoud, zwart-groene balpen, 1 paar Marktberichten MARKTEN BARNEVELD. 14 Jan. Eierveili'ng S.B.E Aanvoer 300.755 stuks. Handel kalm Eieren van 50 tot 00 gr. t 10—f 11.15, eieren van 60 tot 66 gr. f iuo—fll.81. EIERVEILING BARNEVELD-EDE. Aanvoer 1.200 000 stuks. Handel kalm. EU ren van 48 tot 55 gram f 9 58—f 10.25, eieren van 55 tot 60 gr f 10 35—f 11.13. eieren van 60 tot 66 gr. f 11.18—f 11.92. eieren van 66 tot 72 gr. f 12.05—f 13.01. Alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1950 000 stuks Handel redelijk. Klppeëleren 6 tot 66 gr. I 10.76—f 12.25. algemene prijs f 11.35 per 100 stuks, kilo prijs f 1.88. basis 611rs gram. Prijsnotering Gelders-OverIJselse Vereni ging van Eierhandelaren. Grote eieren f 11.50—f 12.25, gewicht 62 tot 68 gr. Kleine eieren f 10.75—f 11.25, gewicht 57 tot 61 gr. HenneBieren f 10— t 10.50, gewicht 52 tot 55 gr. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT De totale dagomzet op de heden gehou den aardappeltermljnmarkt beliep 86 contracten Consumptiesector: Furore maart 16.70 Alpha sprll 16.50. Bintje 35 maart 18.00. april 19.40. 19.50. Bintje 45 maart 20 00 VISMIJN VEE-RE ■•Jxportgarnalen 712 kg 129—176 Schar 73 kg 29-35. Bot 205 kg 24—33. Wijting 286 k 16is. Kabeljauw 27 kg 16—40. Sprot M kg 25—36. Ongesorteerde vis 6 kg 29. De presidente besloot met dankzeg ging. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent als gevonden aangegeven voor werpen: verschillende wanten er handschoenen huis- en andere sleutels gele sjaal, bruine vulpen in blauw etui, koplamp van bromfiets, verf spuit, kist sinaasappels, blauwe hoofddoek, blauw plastic etui met vulpen en ballpoint, zwart fietspomp- je, wit vulpotlood met glazen gedeel te waarin zandloper, wit fietspomp- je, leren zijtas van motor met éen paar beenpijpen, bougiesleutel en an der gereedschap, groene opvouwbare boodschappentas. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. B. cn W. van Vlissingen: gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 12 Januari 1960 aan Esso Nederland N.V. te 's-Gra- venhage op de daarbij gestelde voor waarden vergunning is verleend tot het oprichten. In werking brengen en in werking houden, van een petroleum- pomplnstallatte door plaatsing van een 12.000 litertank met een elektrische af- tappomp op het perceel, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie E no. 343 ged., plaatselijk gemerkt Hercules Segherslaan nrs. 31—33. Vlissingen, 14 januari i960. Hogere opbrengst van Zeeuwse Collecte 1959 De bruto-opbrengst van de Zeeuw se Collecte 1959 was weer hoger dan de voorgaande collecte en wel bijna 2000. Werd in 1958 een bedrag van 16=786.35 ingezameld, thans brach ten de gemeenten en bedrijven f 18.669.96 bijeen. Dat de Zeeuwse Collecte in onze pro vincie een vaste plaats gaat innemen bewijst ook het aantal gemeenten, waar werd gecollecteerd, namelijk 100 tegen 84 in 1958. Slechts in één Zeeuwse gemeente kon door bijzon dere omstandigheden de collecte niet gehouden worden. De totale opbrengst in de 100 ge meenten was 17.602,96, terwijl daar van 21 bedrijven in Zeeland een bedrag van 1067 bijkwam. In de gemeenten op Walcheren (19) werd j 3088,05 opgehaald, in die op Zuid-Beveland (24) 4729,84, Noord- Beveland (2, gevormd uit 6 plaat sen) 1541,55, West Zeeuwsch- Vlaanderen (14) 2600,90. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen (16) 1951,17 Tholen (7) 1805.57, Schouwen- Duiveland (18) 1705,63 en op St.- Philipsland 184,25 De gemeente Goes had een opbrengst van boven de duizend gulden, namelijk 1051,92. NIEUWJAARSREDE RAADSVOORZITTER In 1960 modernisering van de straatverlichting De waarnemend burgemeester van Schoondijke, de heer J. de Feijter, heeft tijdens de raadsvergadering van donderdagavond het programma van de gemeente voor het komende jaar ontvouwd. Hij deed dat in een korte nieuwjaarstoespraak, waarin hij te vens een terngblik gaf op het afge lopen jaar. De afbouw van een vijftal woningwetwoningen zal in 1960 zijn beslag krijgen, de Willemsweg zal worden verbeterd en de straatver lichting zal worden gemoderniseerd. Ook zijn er plannen voor de bonw van een bejaardencentrum in Schoon dijke. In het komende jaar zullen de raad verder voorstellen bereiken voor Afscheid dokter J. P. Roos te Krabbendijke Waarderende woorden en geschenken In de nieuwe zaal van cafetaria Flip- se van Opdorp te Krabbendijke werd donderdagavond afscheid genomen van dokter en mevrouw Roos, in ver band met de benoeming van de heer Roos aan het academisch ziekenhuis te Leiden. De belangstelling bij dit afscheid was buitengewoon groot. Burgemeester L. Cnossen sprak waarderende woorden tot het schei dende echtpaar. „U hebt het vertrou wen gewonnen van uw patiënten, en U hebt meegeleefd in het gemeente leven van Krabbendijke", aldus bur gemeester Cnossen. „Uw wens is", zo vervolgde hij, „kennis te vermeerde ren tot heil der mensheid. Wij gun nen U uw promotie van harte". Tot de nieuwe arts, dokter Donker, sprak de burgemeester enkele welkomst woorden. Namens het Groene Kruis voerde de gemeentesecretaris, de heer G. van Velzen Cz.. het woord. Me vrouw Wolfert vertolkte de waarde ring van de moeders, die geregeld het consultatiebureau bezoeken. Het raadslid M. L. Markusse sprak na mens het huldigingscomité en de pa tiënten van dokter Roos. „Het spijt ons", aldus de heer Markusse, „dat U Krabbendijke gaat verlaten. Wij waren met U vertrouwd". Met het voordragen van een geestig gedicht werden de cadeaus aangeboden, na melijk een pick-up en een luchtfoto van Krabbendijke. De 5-jarige Rinus Rijkse, de eerste baby uit dokter Roos' praktijk, bood mevrouw Roos bloemen aan. Mevrouw De Pagter overhandigde de nieuwe arts, dokter Donker, een welkomstcadeau. Dokter Roos dankte alle sprekers, het huldigingscomité en burgemees ter Cnossen voor de sympathieke woorden en de fraaie geschenken. „Ik bewaar vele goede herinneringen aan Krabbendijke". Tenslotte werden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld om van het vertrekkende .echt paar afscheid te nemen en kennis te maken met de heer en mevrouw Donker. dameskousen, 1 paar kinderhand schoenen, grijze portemonnee met inhoud, 1 paar dameshandschoenen; paar grijze herenglacé's, 1 rol kastpapier; rechter herenglacé; toi lettasje; rozenkrans en witlederen etui. de aanhef van nieuw brandvveerma- teriaal, het „100%-plan" van de Wa terleiding Maatschappij „Zeeuwsch- Vlaanderen" en voor de vervanging van 56 houten noodwoningen en 25 stenen woningen door permanente huizen. Verder noemde spreker de opening van de praktijkschool voor de land bouw, de betere huisvesting van de lagere landbouwschool en de aanvang van de bouw van het gymnastieklo kaal. Het teruglopen van het inwo nertal met 39 wilde de raadsvoorzit ter niet te pessimistisch zien, vooral omdat velen Schoondijke als tijde lijke woonplaats kozen. Tot januari 1961 zijn reeds aanvra gen binnen voor cursussen op de praktijkschool voor de landbouw. Op een verzoek van de Vereniging voor R.-K. Gezinsvoogdij en Patrona ge in Zeeland om subsidie besliste de raad afwijzend. Overeenkomstig een schrijven van het ministerie van binnenlandse za ken besloot de raad tot een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel over de maanden januari tot en met maart 1960 en een verhoging van de kindertoelage. De woningen W 110 en W 113 werden onbewoonbaar ver klaard. Aan de heer G. de Dobbelaere zal de gemeente een perceel grond aan de Weststraat verkopen. De heer J. Verstraete werd recht van uitweg verleend in verband met de voorge nomen bouw van een garage aan de Prins Bernhardstraat. Nadat nog een premie tot woning verbetering was verleend, besloten de raadsleden zonder hoofdelijke stem ming de subsidiëring van de vereni gingen „Het Groene Kruis" en „Het Wit-Gele Kruis" voor 1959 en 1960 nader te bepalen op 50% van de con tributie met een maximum van 4, per lid. Tenslotte hechtten de raadsleden hun goedkeuring aan een voorstel van B. en W. het aanbrengen van een centrale-verwarmingsinstallatie in het gemeentelijk gymnastieklokaal te gunnen aan de firma Deerens N.V. te Vlissingen voor de som van 7570. Aan het begin van de vergadering sprak wethouder J. de Feijter de hoop uit voor een spoedig herstel van burgemeester F. A. Rosevelt. Verder verwelkomde hij de heer P. W. Toes- seint, die na lange tijd voor het eerst weer de raadsvergadering bijwoonde. Kwekers van glasaardbeien bespraken de teelt In de kantine van de veiling te Ka pelle kwamen dinsdagmiddag de kwekers van de glasaardbeiencultuur bijeen om de problemen, die zich rond deze voor Zuid-Beveland nog jonge teelt voordoen te bespreken. Vooral nu de teelt gestadig uitbrei ding ondergaat en steeds meer kwe kers, zij het nog op bescheiden schaal zich gaan toeleggen oo deze cultuur, achtte men het van de zijde der voorlichtingsdienst gewenst de problemen die de teelt met zich mee brengt te bespreken. De leiding van deze bijeenkomst was in handen van ir. B. Roelofsen, onderzoeker bij het proefstation voor de fruitteelt te Wilhelminadorp. Vooral stond men stil bij de materie als het tijdstip waarop men het glas moet leggen, liet luchten, de planttijd, de bemes ting en de watervoorziening. Midden- augustus achtte men het meest ge schikte tijdstip om te planten. Het grootste probleem is om de planten niet te weelderig op te laten groeien. Geadviseerd werd dan ook om een plant te kweken die met zo weinig mogelijk blad het grootste aantal vruchten kan produceren. Een te weelderige bladgroei kan afgeremd worden, door geen al te sterke be mesting toe te voegen, terwijl ook het luchten vooral voor en tijdens de bloei van grote betekenis ïs. Wat de watertoevoer betreft zou net aan te bevelen zijn, dat men water zou kun nen geven dat op een juiste tempe ratuur is gebracht, maar gezien de kosten in verband met het nog te kleine bedrijf, is dit momenteel niet uitvoerbaar. Tenslotte werd besloten gezamelijk moeedrplantmatert- te kopen, waarvan de kwekers dan welf verder planten zullen moe ten kweken. Jaarvergadering N.C.L.B. Onder voorzitterschap van de heer J. Kloosterman hield de afdeling Ka- pelle van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond in 't verenigings gebouw haar jaarvergadering. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden uitgebracht door de heren B. de Koeyer en J. Kaat. Het ledental verminderde met 1 tot 53. De financiële positie is goed. Namens de kascontrolecommisaie werd verslag uitgebracht door de heer W. Slabbekoorn. Tot bode werd wederom aangesteld de heer Chr. v. d. Schraaf. Bij de bestuursverkiezing werden de heren B. de Koeyer en L. Oele herkozen. In de vacature ont staan wegens bedanken van de heer J. Kaat werd tot bestuurslid gekozen, de heer H. Waverijn. De voorzitter sprak tot het scheidende bestuurslid, die wegens vergevorderde leeftijd meende zijn functie over te moeten dragen, een dankwoord. Negen jaar lang heeft de heer Kaat het pen ningmeesterschap bekleed. Bijeenkomst Jonge Kerk Onder voorzitterschap van ds. E. P. J. Jebbink kwam de Jonge Kerk te Kapelle in periodieke vergadering bij een. Als gast was in hun midden ds. A. J. Mooij uit Schore, die een bijzon der interessante vertelling hield over zijn reis naar Israël. Aan de hand van kleurendia's lichtte spreker zijn lezing toe. De dagsluiting werd ge houden door mevr. RuissenBo gaard. 's-GRA VENPOLDER Raad vergadert De gemeenteraad van 's-Gravenpol- der vergadert vrijdagavond a.s. Behandeld worden de gemeentebe groting voor 1960; een wijziging dier begroting in verband met de restau ratie van de toren; de rekening 1958 cn de begroting I960 van het burger lijk armbestuur en toetreding tot de gemeenschappelijke regeling huis vuilophaaldienst Kapelle. 's-HEERENHOEK Schieting De uitslag van de bil de heer P. Rijk te 's-Heerenhoek gehouden schieting luidt: Hoofdvogel C. Bek, Heinkens- zand; le klep C. Raas, Ovezande, 2e klep Jan van den Dries, 's-Heeren hoek, 3e klep H. Koens, Ovezande, zijvogels J. de Rijke, Axel en Bas de Jonge, 's-Heerennoek, kallen A. van de Bulck, P. Timmerman, Ko van den Dries allen te 's-Heerenhoek en M. Rijks, Ovezande. Burgerlijke stand OVEZANDE. Bevallen: J. Ryk—Vermue, z. Getrouwd: P. Vermare, 30 jaar er Knopjes, 26 jaar. Walcheren microkorfbalt tegen Zuid-Beveland Vanavond spelen in de Goese veiling hal de achttallen van luid-Beveland en Walcheren een micro korfbalwed strijd. Door de technische commis sie van de Zeeuwse Korfbalbond werden de volgende spelers voor het Zuid-Bevelandse achttal aangewezen: dames: L. Smit. M. Daniclse cn J. Tange van Tjoba en C. van Dijke van Elto. Heren: L. de Engelse en A. Corstanje van Tjoba, P. van Beu gen en D. Pietersz. van Togo. Het Walcherse achttal is als volgt samengesteld: dames: M. Poppe van Zuidwesters. I. d. Boer en A. Ruis sen van Animo, J. Ludikhuize van Swift. Heren: S. van Soelen van Zuidwes ters, J. Cijsouw van Animo, W. Scheltens en H. de Ru van Swift. De rest van het programma ver meldt de volgende wedstrijden: klas I A Olympia IVlos I; klas II A VitesseLuctor; klas III A S.S.S. Tjoba III; klas m B D.O.S. '55— Tjoba III; adspiranten afd. D Olym pia BTjoba. S.S.S.—Blauw Wit. OFFICIEUZE KAMPIOENSCHAP Jan Pesman eerste bij schaatswedstrijden Donderdag zijn in Hamar de schaatswedstrijden voortgezet om het officieuze Nederlandse kam pioenschap. Jan Pesman werd eerste op de 1500 en 3000 meter. De uit slagen waren als volgt: Op de 1500 meter: 1. Jan Pesman 2.21.3, 2. Henk van der Grift z.t., 3. Broekman 2.23.0, 4. De Graaff 2-24 0 Op de 3000 meter: 1. Pesman 4 min. 56 sec., 2. Broekman 4.58.4, 3. Van der Berg 5.00 2 en 4. De Graaf 5.01.8 De eindstand zag er als volgt uit: 1. Pesman 192.313. 2. Broekman 193.678 3. De Graaff 194.130 en 4. Van der Grift 194.467. ZAALHANDBAL Afgelopen zaterdag ontfutselde Hel las (horen) een puntje van Tonido en nu zullen de oranje broeken zeker Sroberen het kampioenschap van E. LM. uit te stellen. E.M.M. heeft ech ter nog de beste papieren, maar moeilijk zullen zij het zeker krijgen. De voorspellingen voor a.s. zaterdag zijn: Goes: Meisjesadspiranten C: Olympus IIWalcheren 3 1; meisjes pupillen: Olympus HWalcheren H 1; meis jes adsp. A: Walcheren IDe Meeu wen 2; Meisjes adsp. C: EMM—Zld. Sport H 2; dames jun.: 2e kl. B: Walcheren nO.V.U. 2; dames jun. 2e kl. A: Marathon H—Olympus n Dames jun. le kl.: Olympus I—Ma rathon I 2; dames 3e kl.: Walche ren IIVolharding 2; dames 2e kl.: EMM—Luctor 1; dames le kl.: Ma rathon ITonido 1; heren 2e kl.: Marathon IITonido H 2; dames le kl.: Zld. Sport IWalcheren I 3; heren le kl. Marathon ITonido I 2. Goes: Meisjes adsp. A: ODI—Hellas 1; jongens adsp. B: Tonido II—EMM n 1; dames jun. 2e kl. A: Hontenis- seTonido 1; meisjes adsp. B: Hon- tenisseWalcheren H 1; jongens A: ODIHellas 1; heren jun. 2e kl.: Hellas IIWalcheren 2. Heren jun. le kl.: HellasMarathon I 1; heren jun. le kl. A: SlosOlym pus 2; heren 3e kl. A: Fort una I— lios II 1; dames le kl.: Hontenisse Hellas 2: heren 3e kl. B: Fortuna n Neptunes n 1; heren le kl.: Vol harding—Walcheren 1; heren le kl. Hellas I—EMM I 2. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Beroepen te Den Bommel W. F. Koe- lé kand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Zuidland A. G. Baayen te Zuid-Beijerland. Nagekomen advertenties Op 13 januari 1960 overleed tot onze die pe droefheid na een geduldig gedragen lij den onze innig geliefde zuster. behuwdzuster en tante WILLEMPJE VAN WIJK op de leeftijd van ruim 66 jaar. Rotterdam: A. T. v. d. Heuvel van Wijk Ooltgensplaat: J. C. Birkhoff W. Birkhoff-van Ree R. Loon L. Schouten-Birkhoff Y. Schouten Den Haag: N. de Raat-Birkhoff C. de Raat Pernis: J. Noordzij-Birkhoff A. Noordzij Geervliet: L. E. Maliepaard- Birkhoff I. A. Maliepaard Pernis: C. Birkhoff E. Birkhoff- van den Blink Rhoon: P. B. Birkhoff J. M. Birkhoff- Krijger Neven en nichten. Goes, 13 jan. 1960. Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde zuster, behuwd zuster en tante, mejuf frouw PIETERNELLA VERHAGE, In de ouderdom van ruim 69 jaren. Adr. Verhage Czn. Adr. Verhage Jzn. J. Verhage Poppe. Aagtekerke, 14 jan. '60 Nog treurende over het verlies van onze broeder Jacob werd thans plotseling van. onze zijde weggeno men onze innig gelief de zorgzame broeder, zwager, oom, oud-oom en huisgenoot JAN JANSE, in de ouderdam van 73 jaar en 9 maanden. Js. Janse N. Gabriëlse-Janse D. Gabriëlse Domburg: E. Gabriëlse-Janse W. Gabriëlse Westkapelle: S. van Sighem-Janse G. van Sighem neven en nichten Zijn leven was ons gewijd. Westkapelle. 14 jan. '60 Noordstraat 53. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 18 januari. Vertrek van het sterf huis om 12 uur. Heden. 14 januari 1960. is in haar Heer en Hei land zacht en kalm, na een langdurig lijden van ons heengegaan onze lieve vrouw, moe der. behuwd-, groot- en overgrootmoeder PIETERNELLA VREEKE geboren Tange in de ouderdom van ruim 75 jaar. Uit aller naam: P. Vreeke Souburg, Nw. Vlissingseweg 45 De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 18 - januari a.s. Vertrek vanaf het sterfhuis des middags te 13.45 uur. Heden overleed, zacht en kalm na een gedul dig gedragen lijden, onze geliefde en zorg zame moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder, zuster, be huwdzuster en tante, mevr. J. A. JONGMAN HOOGSTAD, weduwe van W. Jongman, In de ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam: Familie Jongman. Breskens. 14 jan. 1960 Scheepvaartstraat 13 De begrafenis zat otaatshebben op maan dag 18 januari a.s des namiddags 3 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15