Over herindeling Schouwen moet nog dit jaar worden beslist Zeeuwse Almanak BEVOLKING VAN WAARDE NAM AFSCHEID VAN DOKTER ROOS :mn VISSERSVERENIGING „HELPT ELKANDER" BESTAAT 40 JAAR Zeeuwse zweefvliegers zeilen nog altijd boven Woensdrecht Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 14 JANUARI 1960 TWEEDE-KAMERCOMMISSIE OP BEZOEK Gemeentebesturen voerden nogmaals hun bezwaren tegen de plannen aan „NOG DIT JAAR zal een beslissing: genomen moeten worden over de gemeentelijke herindeling' van het eiland Schouwen-Duiveland. Het wordt hoog tijd, dat er rust rond deze zaak komt, temeer omdat do plannen al van 1920 dateren." Dit verklaarde dinsdagmiddag mr. H. K. J. Beer- nink, als woordvoerder van de Vaste Commissie voor Binnenlandse Za ken uit de Tweede Kamer, tijdens een persconferentie in „Mondragon" te Zierikzee na afloop van het bezoek, van deze Kamercommissie aan Schonwen-Duitveland. In een viertal plaatsen werden „liearingen" ge- honden, waarop de gemeentebesturen werden gepolst over de op handen zijnde herindeling. Zoals bekend ligt het in het voorne men de grenzen van de achttien Schouwse gemeenten zodanig te „corrigeren", dat nog zes gemeen ten overblijven. Ongeveer twee jaar geleden is in de gemeenteraden nog al wat te doen geweest over de ge meentelijke herindeling. Van vele zij den werden toen bezwaren aange voerd tegen de grenscorrecties. Ook tijdens de „hearingen" van de uit vijftien Kamerleden bestaande com missie in Nieuwerkerk. Zierikzee, Scharendijke en Renesse werden de standpunten van de gemeenten dui delijk gesteld. Zo voerde Ouwerkerk bezwaren aan om tezamen met de gemeen ten Nieuwerkerk en Oostêrland de gemeente Duiveland te vor men. Maar ook de beide laatst genoemde gemeenten voelen er weinig voor met Ouwerkerk in zee te gaan. Hier rijzen bezwa ren van politieke en godsdiensti ge aard zo zei mr. Beernink. Verder is er een „strijd" tussen Zie rikzee en de nieuw te vormen ge meente Tergouwe om de buurtschap Schuddebeurs. Ook dit is een knel punt. dat ernstig bezien zal worden, aldus de commissie-woordvoerder. Gebleken is verder, dat Dreischor in Zaterdag Zeeuwse schaatskampioenschappen Op het „Grote Gat" te Oostburg De ijsclub „Het Grote Gat" te Oost- hurg heeft woensdagavond besloten de aanwezigheid van bruikbaar ijs op het gelijknamige water te be nutten voor diverse wedstrijden. Zo zullen daar zaterdagmiddag a.s. om 1 uur de provinciale kampioenschap pen op de lange baan worden verre den. en wel over de afstanden van 500. 1500 en 5000 meter. Tot za terdagmorgen kan men zich voor de ze wedstrijden opgeven, Vrijdagniiddag oin vier zullen er wedstrijden voor de kinderen van dc leden zijn. Van donderdagavond af zal de baan verlicht zijn. sterke mate zijn zelfstandigheid wenst te behouden. Ook in Noord- gouwe stelt men de zelfstandigheid op hoge prijs. Scharendijke voerde bezwaren aan tegen de grens tussen de toekomsti ge gemeenten Wcstenschouwen en Midden-Schouwen. Volgens de woord voerder van de commissie werd de ze indruk in Renesse versterkt. De mening was, dat al het duingebied bij de gemeente Wcstenschouwen dient te komen. Verder kwam tijdens dc „hearing" in Renesse naar voren, dat deze ge meente zelfstandig wil blijven. Mr. Beernink deelde op een vraag van een van de journalisten mede, dat de commisise ten aanzien van een minimumgrens voor het inwo nertal van de gemeenten op Schou wen-Duiveland geen standpunt in neemt. Hij verklaarde voorts, dat do alge mene iudruk van de Kamerleden was, dat sedert do ramp in 1953 veel tot stand is gebracht op dit eiland. Hij zeide getroffen te zijn door het tempo, waarmee dc weder opbouw is uitgevoerd. Over de ont vangst van de commissie had hij niets dan lof. De vertraging, die de commissie had opgelopen tijdens dc reis over het eiland, schreef de com missie-woordvoerder op rekening van het weer. NA VIJF JAAR PRAKTIJK Hartelijke huldiging van vertrekkende arts Na vijf jaar werkzaam te zijn ge weest in Waarde en Krabbendijko heeft dokter J. P. Roos woensdag avond in het „hervormd centrum" afscheid genomen van zijn patiënten in dé gemeente Waarde. Dit in ver= hand met zijn benoeming aan het academisch ziekenhuis tc Leiden. Burgemeester A. Lokker van Waar de, die deze bijeenkomst in het „her vormd centrum" opende, noemde het beroep van dokter mooi, maar zeer moeilijk. Volgens hem. waren de aanwezigen inhet centrum zonder uitzondering vervuld van dankbare gevoelens jegens dokter Roos, die zich in Waarde In de loop der ja ren zeer populair heeft weten te ma ken. Ook namens het gemeentebe stuur sprak burgemeester Lokker woorden van dank. Tevens sprak hij woorden van waardering tot mevr. Roos. De 5-1arige Ina Schrier bood mevr. Roos vervolgens een boeket bloemen aan. Namens het dames comité, drtt deze afscheidsbijeen komst had georganiseerd, boden de dan»es>Mol-de Wilde en Goud- Westalrate respectievelijk een schilderij en een klok aan, waar bij een toepasselijk gedicht werd voorgedragen. VAN TOT VEILIGHEID. Een uit drie leerlingen bestaand team van de technische school „Schouwen- Dniveland" te Zierikzee gaat op 15, januari naar Amsterdam, waar in het Veiligheidsinstituut aan de Hobbema- straat de finale wordt gebonden van de landelijke veiligheidswedstrijd voor lagere technische scholen 1959. Het Zierikzeese team behaalde 49 pun ten in de voorronden, betgeen er op neer komt dat de door de drie leer lingen ingezonden opstellen over be- drijfs- of schoolveüigheid tot de dertig beste behoren. Het programma voor deze finale omvat een quiz over „huis veiligheid" en een over „verkeersvei ligheid". De hoofdprijs is dc groene veillgheidsvlag met gouden ster, die naar de veiligste l.ts. van Nederland gaat. De Zierikzeese I.I.S. maakt dus aanspraak op die titel en het is aan de drie afgevaardigden om de eer van de school te verdedigen. Na de wed strijd maken de jongelui een tocht door Amsterdam. SNIPPEN SCHIETEN. De snippen worden schaars. Niet temin slaagde een jager uit Sluis er in op één middag zes van deze vogels te schieten. Een van de ge schoten exemplaren vertoonde een vergroeiing aan een der poten, die zich als het ware tot een derde poot had ontwikkeld. VERZOEK Morgen is het weer zo ver. Dan kun nen we'weer overal en nergens te recht voor het halen van koopjes. Links en rechts, in de stad en op het platteland wordt van alles en nog wat aangeboden tegen de bekende, van ouds vertrouwde en ieder jaar in januari terugkerende, zogeheten afbraakprijzen. Hoeden en petten en dameskorsetten, drop om te snoepen heel de santekraam uit de winkel van Sinkel voor de helft van de priis, voor minder dan de helft, voor niks, met r/eld toe. Straks, na de opmimperiode, is cr in heel Zeeland geen rechtge aard zakenman meer te vinden, die ook nog maar het geringste in voor raad heeft. Alles moet weghup, de deur uit. Ondernemende vnnkéliers, met een vooruitziende blik, hebben ons ge vraagd langs deze weg een verzoek over te brengen aan alle kooplustige huisvroutoen, die morgen bij het krie ken van de ochtendstond de straat zullen opsnellen om hun deel van de koopjes te bemachtigen. Dat verzoek luidt; opstellen in rijen van vier, s.v.p. SPEELTUIN. De toename van bet verkeer maakt de straten voor de spelende jeugd niet veiliger. In verband hiermee is in Oostêrland een vergadering in het christelijk verenigingsgebouw belegd, waarin gesproken is over de oprich ting van een speeltuinvereniging. Voorzitter A. Bakker sprak een op wekkend woord. „Wanneer iedereen meewerkt is het zeer goed mogelijk een speeltuin in te richten", meende hij. Het bestuur van de christelijke kleuterschool heeft reeds f 100 be schikbaar gesteld voor de inrichting. De loco-burgemeester, de heer M. J. Zéijler, juichte het idee toe en deelde mede, dat gezien de precaire financiële toestand van de gemeente deze al leen medewerking kan verlenen in de vorm van beschikbaarstelling van de grond. Voorzitter Boogert van het be stuur van de kleuterschool verklaar de zich eveneens een groot voorstan der van de planwen, aangezien de speelplaats bij de school te klein is en er geen ruimte meer is om uit te brei den. Men kwam tenslotte tot de con clusie .dat'een samenwerking van alle gezindten in eerste instantie geboden is. Een voorlopig bestuur werd samen gesteld, waarin zitting hebben de he ren A, Bakker, J. J. Beije, J. Stujj en P. van Dijk en mevrouw Van der MaasStoutjesdijk. De minimum con tributie werd vastgesteld op f 3-50 per jaar. Op de heren werd een beroep gedaan om zelf het speeltuig te ver vaardigen, waarna een aantal leden wervers werd aangewezen. Ongeveer dertig personen bezochten de verga dering. „CRESCENDO". Plet dameskoor „Crescendo" in Westdorpe is ontdekt door de Bel gische radio. De dames gaan zon- dag 7 februari naar Gent, waar opnamen zullen worden gemaakt, die op een nader te bepalen tijd stip zullen worden uitgezonden. Dc uitzending zal in totaal 20 mi nuten in beslag nemen. IJSBAAN. Een haive week vorst heeft de schaats liefhebbers van Oud-Vossemeer moed gegeven. Men denkt er over de op richting van een ijsclub. De ijsbaan is er al. Dc heer J. Rijstenbil heeft op eigen initiatief een deel van het bie- tcnopslagterrein aan de Veerstraat on der water gezet. „De Stove" noemt men de ijsbaan in Oud-Vossemeer en wanneer de vorst nog even aanhoudt zullen veie enthousiaste schaatsers er binnenkort hun baantjes rijden. Zo- lang cr geen ijsvereniging is zal de baan door de initiatiefnemer worden geëxploiteerd. Na de pauze sprak de heer M. Wa terman namens het Groene Kruis. Hij prees de prettige samenwerking met dokter Roos. Tevens richtte hij een woord van welkom tot de nieu we dokter, de heer C. Donker cn sprak de hoop uit, dat ook met hem de samenwerking goed zal zijn. In een geestige speech memoreerde dokter Roos daarna nog eens ver schillende gebeurtenissen uit do af gelopen 5 jaar. Hij noemde Waarde een gezellig dorp en prees de be volking. Tevens richtte hij een woord van dank aan de voorzitter en het verdere bestuur van het Groene Kruis. Dokter Roos besloot met de bevolking van Waarde het beste tc wensen. Hierna bestond voor de aan wezigen gelegenheid om persoonlijk van dokter Roos afscheid te nemen. Vandaag (donderdag) wordt in Krabbendijke afscheid genomen van dokter Roos. Vijfde industriële vestiging voor Goes Sedert c]e aanwijzing van Goes als ontwikkelingskern hebben vijf indus triële vestigingen besloten liuu be drijf c.q. nevenbedrijf in deze stad te vestigen. Het gemeentebestuur van Goes heeft thans overeenstem ming bereikt met een Zweedse tex tielfabriek, die b.li.'s maakt. Voorlopig zal dit bedrijf worden ge vestigd in een oude barak van de werkplaats voor minder validen. Spoedig zal met de bouw van een nieuw fabriekspand worden begon nen, dat 800 vierkante meter za.1 be slaan. Circa 100 werknemers kunnen hier mettertijd worden geplaatst. De fabriek, dié haar produkten in hoofdzaak zal exporteren, zal met ongeveer 10 tot 20 personeelsleden, voor het merendeel meisjes, begin nen. „Aanvullend" werk voor 75 man in Sluis Het coördinatie-college voor open bare werken (C.O.W.) te Den Haag heeft subsidie toegezegd aan de heer Ta. E. de Badts te Sluis voor het ega liseren van 11.20 ha bouw- en wei land, alsmede voor het omleggen van een weg en een sloot in die gemeen te. De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft zich hiermede verenigd. Het werk dat in regie zal worden uit gevoerd, zal naar raming werk ver schaffen aan 75 man gedurende 17 weken (1300 manweken). Openstelling ijsbaan te Middelburg Wanneer het de afgelopen nacht vol doende gevroren heeft, bestaat de kans, dat de Middelburgse ijsbaan vandaag (donderdag) opengesteld wordt. Bevindt het ijs zich echter nog in dezelfde conditie als woensdag, dat wit zeggen, dat er nog niet op ge schaatst kan worden, dan moeten de schaatsenthousiasten wachten tot vrijdag. Temeer omdat het bestuur van dé Middelburgse IJsclub de baan bij aanhoudende vorst in een zo goed mogelijke conditie wil houden. Herexamens 3e leerkring rijkskweekschool Bij de aan de rijkskweekschool te Middelburg gehouden herexamens van de derde leerkring (volledig be voegde onderwijzer) slaagden de vol gende kandidaten: mej. J. Neve, Mid delburg, en de heren L. J. Gaakeer, Ovezande, C. G. van den Hoek, Sint- Maartensdijk, M. H. J. Koch, Goes, G. Otte, Nieuwenhoorn, E. C. de Poorter, Vlissingen, B. Sorber, Axel en A. M. Bauer, Kruiningen. De examens zijn hiermede beëindigd; afgewezen kandidaten: geen. JUBILEUM TE ZIERIKZEE Samengaan bracht tal van verbeteringen tot stand Op 17 januari 1920 besloten do mos sel- en kreeftenvissers van Zierikzee zich te organiseren in een vereniging, <lie „Helpt Elkander" werd genoemd. Het was in do tijd toen het moeilijk viel een „behoorlijke boterham" to verdienen. Een moordende concur rentie maakte dat menige mossel- schipper ten onder ging. De schip pers die tot dc oprichting van de ver eniging besloten, begrepen dat alleen een gezamenlijke inspanning en on derlinge hulp zou kunnen leiden tot vooruitgang. Het eerste bestuur dat de vereniging door de moeilijke beginperiode heeft weten te laveren, bestond uit de he ren C. J. Schot, voorzitter, J. Dogger, vice-voorzitter, P. Blommaert, secre taris, N. Praet, penningmeester, B. W. Schot Jzn., 2e penningmeester, F. Pauwels en R. Claessens als bestuurs lid. Mr. A. J. F. Fokker, de toen malige voorzitter van het visserijbe- stuur, aanvaardde de functie van ere voorzitter. Van dit oude bestuur is o.a. overgebleven de heer B. W. Schot Jz. Hij bekleedt nu al meer dan twin tig jaar de voorzittersfunctie. „Wc voelden dat door een samengaan veel meer bereikt kon worden en dit samengaan de verdiensten ten goede zou komen", aldus de heer Schot. Zo is het gegaan. Met elkaar, ook de werknemers op dc schepen werden in de vereniging als lid opgenomen, heb ben deze vissers gewerkt aan de ver betering van dc mosselcultuur. De re sultaten zijn niet ongunstig geweest. Aanvankelijk begon de vereniging met 16 leden. Thans zijn er 41 leden die zich inspannen om „Helpt Elkan der" hoog te houden. De sfeer in de Lezing over componist Von Brucken Fock Voor het Zeouwsch Genootschap der Wetenschappen sprak woensdag avond dr. J. R. H. de Smidt uit Haar lem over de Zeeuwse componist schilder G. H. G. von Brucken Fock. Dr. De Smit schetste hoe thans spra ke is van Brucken Fock-renaissance, nu weer meer belangstelling bestaat voor leven, cn werk van deze uitzon derlijke mens. Als voorbeeld van deze verhoogde belangstelling noemde dr. De Smidt het verschijnen van een gedenkboek, enige maanden geleden, ter gelegenheid van de viering van de honderdjarige geboortedag dezer componist. Dit boek, aan dë samen stelling waarvan ook spreker een be langrijk aandeel had, kwam verder tot stand dankzij een samenwerking tussen de heren II. P. Baard en mr. J. A. do La Hayzo terwijl de uitein delijke redactie berustte bij mevrouw H. I. C. Dozy-de Stoppelaar. Uitvoerig schetste dr. De Smidt de achtergronden, waartegen de figuur Brucken Fock moet worden gezien: zijn familie-omstandigheden, zijn ge loofsleven, en vooral ook de tijd waarin hij leefde. Von Brucken Fock, wiens echtgenote hoogbejaard in Haarlem woont, was een „verstókte individualist", die bovendien een ge lovig christen was en het Christen dom in de praktijk wenste te bren gen. Hij kwam daarbij evenwel in botsing met de harde werkelijkheid. Spreker vergeleek hem met een Pau- lus, Augustinus. een Pascal. Het be toog van dr. De Smidt werd geïlus- treerd met de vertoning van een aan tal diapositieven, alsmede door het ten gehore brengen van enkele wer ken. Deze op de band opgenomen composities werden o.m. vertolkt door de Zeeuwse zangeres Pauline Pilaar, daarbij begeleid door de doch ter van dr. De Smith, Tineke dc Smidt. De voorzitter van het Genoot schap, mr. J. Moolenburgh sprak een dunkwoord tot de inleider. De bijeen komst werd o.m. bijgewoond door mevrouw Dozy-de Stoppelaar. vereniging komt tijdens de jaarver gadering wel het duidelijkst tot haar recht. Meer nog dan anders voelen de vissers zich op die avond één. Bij de jaarlijkse vlootschouw op de rede van Yerseke komt die eenheid al evenzeer tot uiting. Drie jaar achter elkaar hebben de Zierikzeese mosselvissera de beker behaald, die wordt uitge loofd voor het fraaiste schip. V er koopkantoor Een belangrijke verbetering noemt de heer Schot het instellen van een Centraal Verkoopkantoor te Bergen op Zoom. Moesten de schippers voordien hun mosselen zelf aan de markt brengen, thans wordt alles geregeld via het Cen traal Verkoopkantoor te Bergen op Zoom. „Nu alleen maar vaste prij zen en geen concurrentie meer", aldus de heer Schot. Tien december 1934 de datum van de inwerkingtreding zien de mos selschippers van Zierikzee daarom en met hen ongetwijfeld de gehele oester- en mosselvloot in Zeeland als een historische datum. Voor de stad Zierikzee betekende deze cen tralisatie weliswaar een achteruit gang, het vertier aan de Val, waar de vissers hun mosselen kwamen ver wateren, verdween immers. Natuur lijk weegt dit nadeel niet op tegen het voordeel dat dit kantoor de vis sers heeft verschaft. De heer Schot vertelde ook hoe, door verbetering van de vervoersmogelijk heden de mosselcultuur is vooruitge gaan. Tot zover alleen maar optimistische geluiden, maar wanneer de heer Schot denkt aan het Deltaplan, waarin de afsluiting van de Oosterscheldc is be grepen, dan fronst hij toch wel even zijn voorhoofd. „wij zullen die afsluiting niet meer meemaken, maar ons nageslacht zal toch met moeilijke tijden rekening moeten houden", aldus de conclusie van de heer Schot. Vooralsnog wenst dc voorzitter van „Helpt Elkander" zich nog niet teveel zorgen te maken. „Wellicht bestaat er üog een mogelijkheid dat die af damming nooit tot stand zal komen' zegt hij. Maar daarbij is misschien de wens de vader van de gedachte. Het veertigjarig bestaan zal op 22 janu ari a.s. met een feestavond in het „Huis van Nassau" worden gevierd. Waarde heeft vjoensdagavond in het hervormd centrum" afscheid geno men van dokter J. P. Roos, die we gens een benoeming aan het acade misch ziekenhuis te Leiden, zijn praktijk in Krabbendijke en Waarde neerlegt. Namens het dames-comité, dat de huldiging van dokter Roos had georganiseerd bood mevr. Goud- Weststrate een klok aan. Foto P.Z.C.) Vijfjarig jongetje zakte in Vlissingen door het ijs Redder van 11 haalde hem uit het ijskoude water De vijfjarige Mannus Ottens uit de Berlagestraat te Vlissingen waagde zich woensdagmiddag op het ijs van enkele nachten, dat de VUssiiïgse Wa tergang bedekte. Na enige passen zak te hij er door cn ging kopje onder. Dc elfjarige Govert van der Heijden van de Schujtvaartgracht bedacht zich geen moment. Hij pakte onmiddellijk een houten krat., die aan de wallekant lag, en schoof die naar de drenkeling. Deze kreeg het hout te pakken en voorzichtig wist zijn jeugdige redder hem naar de veilige wal te trekken. Dokter A. H. van Dijk onderzocht de drenkeling, die veel water naar bin nen had gekregen en thuis gekomen onmiddellijk onder de warme dekens werd gestopt. Biljarten voor Sport Steunt Zonneveld Ook de biljartsport heeft „ingehaakt" in dc actie ten bate van Snort Steunt Zonneveld, Een vijftal Vlis- singsc biljartsclubs en één uit Koudekerke heeft een bedrag van 72.50 afgedragen doordat iedere speler voor een door hem gespeelde partij een dubbeltje heeft gestort. De atleten van het Middelburgse „Dyna mo" gaven voor iedere persoonlijke record verbetering eveneens een dub beltje. Hun bijdrage van 9.50 vormt het bewijs, dat er heel wat records zijn gesneuveld. Slot van pag. 1 400 meter hoogte wisten zij, dut de sensatie van zweefvliegen is, dat het helemaal geen sénsatie Het is ook allemaal heel simpel. Naast instructeur Ed van Brco een luitenant-vlieger, die gewoon lijk met een straaljager het lucht ruim inraast, maar die voor zijn plezier les geeft in zweefvliegen stapt ge in de twee-zitter, een „Goevier". Enkele minuten gele den nog ging deze Ed van Bree alleen de lucht in niet een één- zittcr, maakte achter elkaar wat loopings, beschreef ook nog een „immelmann" en zette, het „kist je" toen weer op precies dezelfde plaats, waar liet ook gestart was Op liet moment, dat ge samen met luitenant Van Bree do lucht in gaat omhooggetrokken door een lier met een 900 meter lange kabel moet ge trachten niet aan die loopings te denken Want de aarde schiet al vallend onder U weg Ondanks zijn 25 jaren blijkt Ed van Bree dan ech ter een psycholoog. Met oen aandacht vragende slem wijst hij op de hoogtemeter en op dc snelheidsmeter. „Kijk wc zit ten nu bijnu op 400 meter", zegt hij en op het zelfde ogenblik schokt het toestel onder een klap „We gooiden dc lierka- bel los", onderdrukt Ed van Bree een angstkiempje en tegelijker tijd glijdt het toestel uit zijn klim mende in een horizontale stand. De wereld ligt bij wijze van spre ken dan in miniatuur aan uw voe ten „De weg naar Zeeland, cn daar Roo sendaal en aan de andere kant nog juist Antwerpen", wijst Van Bree. En als hij vraagt: „In wel ke plaats staat die graansilo daar ginds?", dan weet ge na een klei ne oriëntatie dat het die van We- meldinge is. En terwijl het toe stel onwezenlijk stil door het luchtruim zeilt, verdwijnt de sen satie. Het is één van de rustigste, maar tegelijkertijd één van de fascinerendste sporten ter wereld. Dat weet Je wanneer Ed van Bree het toestel weer aan de grond zet. „Pas als U do tweede keer de lucht ingaat, mag U zelf eens proberen te sturen", zegt hij tot besluit. Zeventien keer tenminste moet de kandidaat-zweefvlieger de lucht in voor hij zich aan een solovlucht mag wagen, maar meestal worden het er dertig of véertig aan de zijde van een instructeur. „En zelfs tachtig lessen", is nog geen schande", vertelde de heer J. Fukken uit Middelburg, die men de meest geroutineerde Zeeuwse zweefvlieger mag noemen. Na die 17 80 lessen kan men lin ker cn rechter bochten maken en in 'n weide landen. En wie vijf so lostarts goed gedaan heeft krijgt zijn B-brevet. Dan klimt men op nieuw met een instructeur in de twee-zitter, leert aangeleerde vliegfouten af, leert bovendien de zo belangrijke thermiek (stijgwin- den) kennen en waagt zich dan opnieuw aan een solovlucht. De zweefvlieger, die het in zo'n solo vlucht klaarspeelt om dankzij de thermiek vijf minuten lang boven het niveau, waarop de ka bel ontkoppeld Is, te blijven zwe ven, krijgt zijn C-breveL Dit zijn overigens prestatie-brevetten. Wie ecu bevoegdheid wil, moet een zwaar theoretisch (mondeling en schriftelijk) eu praktisch examen afleggen voor het zweefvliegbe- Bouw kantoor en magazijn fa. Maljers aanbesteed De dienst Gemeentewerken te Mid delburg heeft woensdagochtend aan besteed het bouwen van kantoren en magazijnen voor liet levensmiddelen- bedrijf van do fa. Maljers Zoon to Middelburg aan de Achter do Hout tuinen. Voor dit werk schreven 20 firma's in, waarvan het aannemers bedrijf J. Verhago uit Vlissingen met 281.250 de laagste was. De verdere inschrijving luidt: J. Wal raven. St.-Laurens 284.550; E. G. Lindenbergh, Vlissingen 287.150; J. M. Goedemondt, Vlissingen f 288.280; L. de Jong, Vlissingen 288.600; S. A. Versluijs, Middelburg 2S8.727: C. van de Klippe, Vlissingen 288.800 J. la Gasse, Koudekerke 291.200; J. F. Hopmans, Goes 293.000; fa. Van Schaik en Gilde, Middelburg f 293.300 A. Gcus-C. Rijk, Heinkenszand 295.000: D. van der Poel, Oudelande 298.498; C. Priem, Lewedorp 303.820; J. Bayens, Kapelle 305.721; J. v. d. Linde, Kloetingc 307.640; fa. M. Walraven Zonen, Middelburg 309.400; Aannemings bedrijf Gebr. Van der Poel N.V., Ter- neuzen 314.000; A. Blankenburgh, Nieuwdorp 315.000; J. Geschiere, Middelburg 320.700; Bouwbedrijf C. Goossens Zonen, Ettcn 373.455. Bejaarde vrouw uit Oostburg overleed na val van trap De 84-jarige mevr. T. de Kok-Morel uit Oostburg kwam dinsdagmiddag in haar woning van de zoldertrap te vallen. Met een schedelbasisfraciuur werd zij in het St.-Antoniuszieken- huis opgenomen, waar zij kort na aankomst is overleden. Benoeming De heer B. Wilmer, thans dienst- geleider van de dienst der Invoer- rechten en Accijnzen te Nieuw- Narnen is benoemd tot ontvanger van het grenskantoor tc Kapelle- brug, in de vacature, die was ont staan door de overplaatsing van de heer J. op 't Hof naar Rotterdam. wijs. In deze wettelijke bevoegd heid kan men weer aantekeningen krijgen voor: 1. opslepen achter een motorvliegtuig; 2. wolkenvlie- gen en 3. kunstvliegen. Daarna kan men de zogenaamde grote prestatiebrevettcn behalen: het zilveren en het gouden C-brevet. Er is dus voldoende te bereiken in deze fascinerende sport, die niet in het minst gevaarlijk is He.t beste bewijs voor dit laatste is, dat verzekeringsmaatschap pijen geen hogere premie eisen voor een levens- of ongevallenver zekering, wanneer dc cliënt de zweefsport beoefent I VANDAAG. Middelburg Electro: Vrijheren van het woud, 20 uur, a.l. Vlissingen Luxor: De trek naar hot wilde westen, 20 uur, a.l.; Alhambra: Een vrouw van slechte reputatie, 20 uur, 18 Jaar; Britannia: Toneelavond Arbeiders Kunstkring, 20 uur. Goes Grand: Hamlet. 20 uur; Prins van Oranje: Leting voor Z V-U. „Het Middenoosten, bakermat der onster- feUJkhekteidcc" door G. Thole Beis huizen, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2